WIERINGER COURANT WAARHEEN DOETS, beroemde PALING TWEEDE BLAD. VRIJDAG 26 AUGUSTUS No. 67. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. GEMEENTEREKENING. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat de rekening der inkomsten en uitgaven van de gemeente, over het dienstjaar 1931, is over gelegd aan den Raad, en gedurende veertien dagen, van 24 Augustus tot en met 6 Septem ber aanstaande, ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt en, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. ZIJPE (N.H.» 23 Augustus 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., J. DE MOOR. De Secretaris, J. DE BOER. BURGERLIJKE STAND ZIJPE van 19 t.m. 25 Augustus 1932. Geboren.Cornelis Gerardus, z.v. Ge rardus Nicolaas Verduin en Alida Dap per. Klaas, z.v. Jan Gerrit Dekker en Jannetje Loosman. Ondertrouwd Johannes van der der Wal, 20 jr., grondwerker te Zijpc en Gepke Fenne.ma, 18 jr., te Schagen. GetrovSwd Pieter Noordstrand, 35 jr., landbouwer te Oude Niedorp en Oatharina Anna Schilder, 31 jr.; te Zijpe. Pieter Kossen, 22 jr., schipper en Antonia Keppel, 21 jr., beiden te Zijpe Overleden Geene. Hooibroei. Donderdagjniddag werd de brandweer ter hulp gevraagd bij een hooibroei. liet bleek dat een klamp hooi, bij de boerderij „Kweeklust", be woond door den heer Bruin, in den Boschweg, nabij 't Zand, gevaar ople verde. liet hooi, wat nog eenigszins goed was, werd afgezonderd, terwijl het middengedeelte der klamp ver- li and was. Dc spuit met een paar man nen, is ter bewaking voor het perceel aldaar voorloopig achtergebleven. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 28 AUGUSTUS 1932. Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Burgerbrug, Callantsoog, St. Maartensbrug. geen dienst. Petten v.m. 10»/- uur. Ds. Eikema. EVANGELISATIE Schagen, voorm. 10' uur. Ds. Dijkstra van Amsterdam. Nam. 5' uur, geen dienst. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Oranjefeesten Breezand. Hoewel we in het vorig nummer, omtrent dit feest ook al melding gemaakt; hebben, wil len we er nu ook nog 'n paar regels aan wijden, omdat thans het officiëele pro gramma bekend is. liet feest begint Woensdag reeds te 'smorgens 9 uur. De EdelAchtb. Heer Burgemeester spreekt op liet parkeerterrein, waar de schoolkinderen zich hebben opgesteld het openingswoord en dan gaat het in optocht door Breezand. We hopen, dat een heerlijk oranjezonnetje de vlaggen tooi van Breezand zal beschijnen. Des middags hebben we de traditio- neelc volksspelen, des avonds concert in de tent van „Soli Deo Gloria" en „Concordia". Te halfticn wordt beslo ten mot een groot schitterend vuur werk. Tevens wordt des avonds in dc zaal van den heer Jl>. Borst een bal ge geven. liet belooft weer een echte Ko ninginnedag te worden. Grode Postduiven-Tentoonstel! ing. Zondag 2N Augustus a.s. L-t we derom de groote Duiventeuiooiistel- ling in Hotel-café-restaurant „De Vias- en Korenbeurs", Spoorbuurt, plaats. Wc weten allen, dat de duivensport hier op hoog peil staat en dat ook de tentoonstelling een zekere vermaard-, beid geniet. We verwachten dan ook thans weer een zeer druk bezoek. De heer Bor heeft tevens voor een eerste klas daiisorchest zorggedragen, zoodat zij, die van een dansje houden, naar hartelust kunnen genieten. Zie advertentie. Goed afgekomen., j.1. Woensdag had de heer R- Zoete het ongeluk achtero ver van een volbeladeii zaadwagen te vallen. De heer Z. bekwam schaafwon Herinneringen uit een schemerig verleden MIJN EERSTE BIOSCOOPVOORSTEL LINGEN. 1900 1905. 9. De Firma Merkelbach, handel in optische apparaten, Amsterdam waren zeer bevriend met ondergeteekende. Toen ik dan ook bij .JFrits van Haarlem in Carré'' voor het eerst een film zag afdraaien, en de Firma Merkel bach een Bioscoop apparaat in haar bezit had, werd het voor mij een obsessie een der gelijke projectie te kunnen vertoonen. Ik schrok eerst van de onkosten en begon toen maar met een z.g. Tooverlantaarn. Om te probeeren of het apparaat voldeed gaf ik een voorstelling op den Haarlemmerweg café „De Honderd Roe" voor kinderen. De lie ve jeugd begon echter door klassikaal te hoes ten en te snuiten teekenen te geven, dat er iets niet in orde was. Bovendien munten de beelden uit door onduidelijkheid. Toen het licht weder ontstoken was, begreep ik de oorzaak van de onduidelijkheid en tevens van het hoesten en niezen der arme kinde ren, die zwart zagen van de walm welke als een mist in het lokaal hing. Mijn lamp had gewalmd en het glas was zwart De klei nen verlieten proestend het lokaal. Ik liet het bij deze proef en besloot met de heeren Merkelbach een transactie te sluiten tot den aankoop van een bioscoop. Men stelle zich nu niet voor. dat de bioscoop anno 1900 op de- zeilde hoogte van volmaking stond als de tegenwoordige. Het verschil is zoo groot als den aan zijn gezicht en tevens een ern stige armwond. Hij stelde zich onmid dellijk onder behandeling van Dr. 01- ree. liet is nog best afgekomen, daar de val juist op 'n hard pad geschiede. Loop der bevolking. Ingekomen A. C. J. Bakker van Vlagtwedde N. Waiboer van Vlagtwedde. Vertrokken Mej. A. M. M. Leurs naar Den Helder B. Meijer naar Midwoud. Burgerlijke Stand Anna Paulowna. Geboren Elisabeth Gerarda Theresia, d.v. A. L. Kloosterman en E. J. van Lochem Fer- öinand Jannes Thomas, z.v. Th. Pruim en S. M. Heethuis Dirkje, d.v. A. Noorden en M. v. d. Ham Johannes Theodorus. z.v. C. Schrama en A. Ch. Broedersz. Auto-ongeval. Op het langzamerhand be rucht geworden kruispunt bij Veerburg had Woensdagmiddag weer eens een botsing tus- schen twee auto's plaats. Een auto van de garage Moorman uit Den Helder, op weg naar Medemblik, reed n.1. midden op de niet bepaald nieuwe Ford van den heer Zipp, die met een vracht kaas, flesschen pap. enz. onderweg was van Keins- merbrug naar Wieringen. De chauffeur van den heer Moorman, die op de Molenvaart reed en den Oostpolder in wilde gaan. had natuurlijk voorrang moeten verlecnen aan de auto, die van den Dijk de Van Ewijcksvaart op zou rijden. Het uitzicht ter plaatse is echter zoo slecht, dat vooral als men volgens plicht aan den rechter kant rijdt, men niets van rechts kan zien naderen, vóór het meestal te laat is. Beide chauffeurs beweerden niet hard gereden te hebben. Toch gaf de zwaardere wagen van de garage Moor man. de zooals we reeds opmerkten niet zoo heel nieuwe Ford bij de aanrijding nog zoo'n flinken duw. dat het achterwiel aan den an deren kant brak. Bovendien waren de voor wielen ontzet, kreeg een treeplank een aar- digen knauw en sneuvelden eenige flesschen pap De wagen van den heer Moorman had be halve een deuk in een spatbord eveneens ontzette voorwielen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. belooft het weer een drukke dag te worden op het Suc cesterrein. Om 11 uur reeds spelen Succes 3 tegen H.R.C. 4 uit Den Helder voor de door Succes uitgeschreven Nederlaagwedstrijden. Dit is voor Succes 3 een zware tegenstander. Als S. 3 volledig uitkomt belooft het zeker een aardige wedstrijd te worden. Om 2 uur precies spelen twee veteranen- elftallen tegen elkaar. Deze elftallen zijn als volgt samengesteld Elftal A. Jb. Bruul L. Noorden S. Lont A. Hollander, F. Brakenhoff. J. Leen J. Kool, P. Vroone, R. Vroone Jn. Bosker, P Duijnker. Elftal B. Jb. Bakker W. Hollander G. H. Rustenburg M. Oden, Th. Conijn, J. v. Rijn H. G. Rump, C. Hoogvorst, J. Glim, P. C. Oud, H. Hollander. Elftal A. verschijnt in Succes shirt, terwijl elftal B in witte shirt uitkomt. Elftal B, wel ke de vorige keer met 4—2 verloor heeft thans revanche aangevraagd ook hun midvoor en linksbinnen lijkt ons een aanwinst, dus zal keeper Bruul het lang niet gemakkelijk krij gen. We rekenen op een faire strijd. Elke speler krijgt na afloop een herinnerings- spelde. Na afloop van deze wedstrijd maakt de muziekvereeniging Harmonie een rond gang door Hippolytushoef en wordt verder de de andere wedstrijd op geluisterd. Hierna speelt Succes I een wedstrijd tegen Alckma- ria - Victrix 2 uit Alkmaar een zware tegen stander, welke speelt in de reserve 2e klasse K.N.V.B. Naar wij vernemen beschikt Alck- maria - Victrix 2 over een uitstekend elftal en komt waarschijnlijk uit met haar compe- Utieelftal. De Successers dienen dus Zondag geducht uit te kijken en direct flink aan te pakken. Zij die Zondag a.s. niet behoe ven te spelen worden verzocht hun voetbal pakje mee te nemen, dan kunnen de vetera nen hier zooveel mogelijk gebruik van ma ken. Con.cert Harmonie. Wederom moch- on we Donderdagavond genieten van le mooie muzieknummers die Harmo lie in de tent te Hippolytushoef ten 'jeste gaf. Het mooie weer werkte mede m zoo waren ook velen van omliggen- Je dorpen in de gelegenheid het •oneert hij te wonen. De nummers op t 1.1. concours uitgevoerd werden ook au weer op uitnemende wijze vertolkt. Doch extra vermelding verdient bo venal het zware nummer „Tancréde", De vlugge passages en de fijne nuan ceeringen in dit prachtstuk waren een lust oni te liooren. Ons compliment aan directeur en leden. W e moeten (ot onzen spijt voor de zooveelste maal een ernstige verma ning richten tot opgeschoten meisjes en jongens, die door aanhoudend ge praat en luidruchtigheid ontzettend hinderlijk zijn voor het luisterend pu bliek. Men ziet dat ook nergens zoo, en dc welvoegelijkheid op een concerta vond schijnt hier nog te moeten geleerd Men zon zoo zeggen: een klein beetje meer aandacbl is toch geen overbodi ge eisch. Arbeidsbeurs. Geplaatst van 19 t.m. 25 Augustus 1932: *"30 Landarbeiders, 2 losse arbeiders fëuiderzeebelangheb- benden.) Staan nog als werkzoekenden inge schreven 51 Grondwerkers, 1 Opper man, 2 bakschippers, 1 steenzetter, 2 timmerlieden, 1 dekknecht, 1 smid, 2 vuurwerkers,. machinisten, 1 bak kersknecht, loopjongens, 2 ijzervlecli tors, 1 ploegbaas. Buiten Wieringen kunnen nog ge plaatst worden Mannen 1 Bekw. horlogemaker, 1 bekw. dameskapper, 1 bekw. etaleur, 1 controleur voor Matschappelijk Hulpbetoon, 3 bekw. beerenkappers, 6 gummijassenplakkers l teekenaar-ontwerper. Vrouwen 2 Bekw. modisten, le keu kenmeisje, 2e meisje-kamenier-linnen meid, 1 bekw. modiste, 1 gedipl. ver pleegster, 1 zelfst. mantelwerkster, 2 bekw. japonwerksters, 6 gummijassen- plaksters. Verder dienstboden, keu kenmeisjes, keuken-werkmeisjes enz. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 28 AUGUSTUS 1932. NED. HERV. GEM H -hoef voorm. lO'/s uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm 10 u. de hr. Franck DOOPSGEZ. GEM. H.-hoef voorm. half elf Ds. van Brakel Koog aan de Zaan. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 19 uur de hr. O. Deen. GEREFORM. KERK H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. PROVINCIAAL NIEUWS. dat tusschen een Fordje uit den jare 1890 en een Rolls Royce 1932. Werkelijk het is haast ondenkbaar hoe men toen werkte, zoowel met het licht als met de film. Gewerkt werd met kalk of aether licht. Kalklicht kon alleen geproduceerd worden op plaatsen waar gas licht aanwezig was. Electrische verlichting was in ons land, vooral in de provincie een ongekende weelde, althans in die gemeenten waar een moderne schouwburg of concert zaal ontbraken. Mijn bioscoopvoorstellingen werden be werkstelligd met den Aether-saturetor. Dit apparaat moesten we minstens zes uur vóór de voorstelling met zuivere aether vullen terwijl een kwartier voor het gebruik de niet verdampte aether eruit moest worden gebla zen. De aetherdamp werd in verbinding ge bracht met een aansluiting op een ketel wa terstofgas en met behulp van een kalk je op de satretor werd een sterk kalklicht verkre gen dat inderdaad mooi was, doch hoogst gevaarlijk. De film toch, bestaande uit cellu- loyd is zóó intens brandbaar dat de aandacht van de oparateur geen oogenblik mocht ver slappen. of brand met alle gevolgen ervan zou kunnen ontstaan. Dit zou ons helaas al te duidelijk blijken. Zoolang de bioscoop als slotnummer op het programma stond ging het vrij goed, maar in de maanden Februari, Maart en April als er geen kermissen waren reisde ik alleen met de bioscoop. Deze reizen waren zeer interessant, vooral de tourneé in West-Vlaanderen en Zeeland. Mijn tourneé in die contreien was als volgt. Zierikzee, We- meldinge, Ierseke, Goes, Vlissingen, Breskens, Oostburg, Sluis, Zaamslag, Terneuzen, Bergen BLAUWE KEET. Doodelijk ongeluk Donderdagmiddag reden de vracht auto's van de firma's Ivoningsbruggen en Bont, achter elkaar langs het Noord Ilollandsch Kanaal nabij de Blauwe Keet. Een drietal kinderen wilden, na dat de auto van B. gepasseerd was, de .weg oversteken. Twee daarvan keer den hij het zien van de auto van K. ij lings terug, doch een kleine van 4 jaar liep door en werd gegrepen. Doodelijk gewond werd het opgenomen. De politie heeft de zaak in onder zoek. Vermoedelijk heeft de chauffeur geen schuld. Vacante betrekkingen. Deurwaarder. De Minister van Justitie brengt ter konnis van belanghebbenden, dat te vervullen is de betrekking van onbe zoldigd deurwaarder bij de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar en bij het Kantongerecht te Den Helder. Sollicitaties, gericht tot den Minister van Justitie, dienen te worden inge zonden aan den kantonrechter te Den Helder. DOOR EEN ADDER GEBETEN. In de duinen nabij IJmuiden is Dins dagmiddag een wandelaar door een ad der gebeten. Hij heeft hel dier met z'n wandelstok gedood en is toen dadelijk naar een dokter gegaan. BINNENLANDSCH NIEUWS. Tegen de Winkelsluitingswet. De Nedcrl. Vereeniging voor den handel in gedroogde zuidvruchten, specerijen en aanverwante artikelen, heeft in een adres aan den Minister van Arbeid haar bezwaren uiteen gezet tegen de winkelsluitingswet, en daar bij verzocht den winkeliers meer tijd ter beschikking te stellen voor de uit oefening van hun bedrijf, waartoe het geven aan hen van meer bewegings vrijheid op Zaterdagavond en Zondag dringend noodzakelijk wordt geacht. Vernietiging van groenten. Een protest van het publiek. Op last van het bestuur van de Coöperatieve Veiling de Zuid-Holland- sche Eilanden moest een vrachtrijder op een terrein aan de Krommen Zand weg een groote partij, tojnaten, snij- boonen en appels, die op de veiling als waardeloos door de klok waren ge gaan, met vitriool vernietigen. Tegen oze vi i nietiging van etenswaren is het j-uiiiiek opgekomen. Het kwam zel.s Lot een vechtpartij, waaraan de politie -- nadat de vrachtrijder om as sistentie had gevraagd -- een einde heeft gemaakt IN EEN PUT BEDWELMD. Eén slachtoffer overleden. Donderdagmiddag wilde men bij de oude Saksische boerderij van G. Zwiggelaar te Eursingc bij Ha vel te den ouden waterput schoonmaken. Dc 48-jarige ongehuwde zwager S. Klaster daalde in den 31/:» meter die pen put af, doch raakte tot groote ont steltenis van den landbouwer be dwelmd. Toen daalde Zwiggelaar in den put af om hulp te bieden, doch ook hij raakte bedwelmd en viel op Klaster, die daardoor met het hoofd onder water kwam te liggen. Spoedig kwam liulp opdagen. Eenige mannen begaven zich in den put, doch moes ten ijlings naar hoven komen. Ten slotte gelukte het de 18-jarigen K. de Groot met heel moeite de beide man nen naar boven te brengen. Zwiggelaar kon worden bijgebracht, doch Klaster was reeds overleden. VERSTANDSVERBIJSTERING. Een kind aangevallen. Donderdagmiddag heeft een 123-jarig jongeling te Leiden in de Van Limburg Stirumstraat in een vlaag van waan zin zijn achtjarig buurmeisje aange vallen en met een mes twee steken in het gelaat toegebracht. Omstanders hielden den jongeman in bedwang tot dat de politie arriveerde en hem naar „Endegeest" overbracht. Bij een onder- derzoek in het ziekenhuis te Leiden bleek, dat de toestand van het meisje niet zoo ernstig was als het zich aan vankelijk liet aanzien. MOTORFIETS TEGEN AUTO. Eén doode. Donderdagavond is op het kruis punt Amersfoort sche straatweg—B re- diusweg bij Na arden een motoronge luk gebeurd, waarbij de heer S. van 't Krups het slachtoffer is geworden. De ze kwam rijden op zijn motor uit de richting van het Brediusbosch om <b-n rijksweg over te steken. Op dat oogen blik passeerde daar een personenauto uit de richting Naardcn. Rij een bot sing kreeg de heer v. 't Kruys een sche delbreuk en een verbrijzeld been. Van den zolder gevallen. Te Driel is de 70-jarige T. J. Gielingh van den zolder op de deel gevallen. Eenige uren later is de man overlednn In den vreemde omgekomen. Naar „Reuter" uit Londen meldt is Nederlander Anton Smeenk in de nabijheid van Nottingham (Engeland) door den trein van Mansfield naar Not tingham overreden. liet ongeluk geschiedde toen lvij een bezoek bracht aan de terreinen van 'n gasfabriek. Men meende te weten, dat hij van plan was aan het einde van de ze week naar Nederland terug te koe ren. KERMISAVONTUREN VAN EEN BOERTJE. Op verzoek van den commissaris van poli tie te Leeuwarden zijn te Arnhem aangehou den twee mannen, verdacht van heling en berooving van circa f 200, waarvan een boer tijdens de kermis te Leeuwarden de dupe werd. Zij zijn na verhoor ter beschikking van de justitie gesteld. EEN MEISJE AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Woensdagavond te ongeveer half tien re den bij de school te Havelte twee meisjes per fiets het dorp uit. Van de andere zijde nader de een venterskar van een bakker. Bij het passeeren werd het paard voor de kar schich tig, sprong ter zijde en reed een van de meis jes omver. Dit meisje, de 21-jarige mej. A. Ter Heide, werd zwaar gewond. Zij wist nog een nabij gelegen woning te bereiken, doch zakte bij de deur ineen Toen de ziekenauto voor de deur stond is het meisje aan de in wendige verwondingen overleden. ONDER VREEMDE VLAG. Nederlandsche booten. waarvan op Zoom. enz. enz. Voor de eerste bioscoop bezoekers, vooral voor de jongeren, was het bezoek een pretje. Gaat U maar eens na, een héélen avond in het hartstikke donker. Dik wijls lieten klappende geluiden dan ook aan duidelijkheid niets te wenschen over en ik heb dikwijls op het punt gestaan, om tegen het einde van een film te roepen Dames en heeren, het licht gaat aan Als mijn trouwe hulp en steun ging mede Louis Contran en wel op een dagsalaris van vier gulden. Voor deze vorstelijke aanbieding verliet deze artiest het pad der kunst, waaruit ik opmaakte dat hij er nog op vooruit ging. Wij samen zouden met mannenmoed alle gevaren en ontberin gen van een bioscoop-reis door de binnen landen van Holland trotseeren. Een paar her inneringen aan deze expeditie wil ik hier gaarne vastleggen. We waren terecht geko men in een dorp in Zeeuwsch-Vlaanderen en zouden onze films draaien in een koffiehuis op de markt. Het lokaal was circa drie en een halve meter hoog, terwijl ons projectie-doek een afmeting had van 5 maal 7 Meter. Het was dus een beetje te groot voor dat etablisse ment. Een groot bezwaar was dit niet, we sloegen het om, en de voorstelling kon een aanvang nemen. Toen de lampen nog in de „zaal" branden viel het ons op, dat het plat- telandspubliek vol wantrouwen naar dien houten kast daar midden in het vertrek loer de en fluisterend zijn gissingen omtrent de bedoeling ervan opperde vooral toen de sa- turetor begon te sissen als een giftige slang. Men vertrouwde het duivelsche ding aller minst hetgeen nog erger werd toen de lich ten gedoofd werden en een Egyptische duis- HAAIEN op de BNGELSCHB KUST Brighon, de groote badplaats op de Engelsche Zuidkust, was, meldt de N.R.Ct, Woensdag in beroering over 'n haai. De piermeester van de Palace- pier had het beest ontdekt, dat kalm pjes rond de pier zwom. De baders kregen de waarschuwing niet te ver in zee te gaan, ai achtte men 't niet waar schijnlijk, dat de haai in een zee, 'zoo rijk aan ander voedsel, een mensch zou aanvallen. Dit is op zijn minst reeds de tiende haai, die men dit jaar op de Engelsche kust heeft waargeno men. Negen zijn er reeds gevangen. Nu is dat niet zoo erg bijzonder, want er zijn altijd haaien in de Engelsche wateren. Het is intusschen nog nooit voorgekomen, dat zij zwemmers of ba ders aanvielen. ternis alles aan het wantrouwend oog onttrok. Nu wilde het noodlottige toeval dat mijn eer ste filmbeeld een natuuropname was. n.1. een spoorweg waarop een trein naderde. Mijn as sistent imiteerde daarbij meesterlijk het aandonderen van het gevaarte en het flui ten van den grooten locomotief, het was voor al voor dien tijd, natuurgetrouw. Ja, het bleek al te natuurgetrouw te zijn Toen n.1. de trein al nader en nader kwam en den schijn had alsof hij pardoes op ons aanstormde begon het publiek dat nog nooit zooiets had gezien te schreeuwen en te gillen en nam het overhaast de beenen, ons alleen in den zaal achterlatend. Later hoorde ik dat er zelfs menschen bij waren die nog nooit een trein hadden gezien De moedigsten schoven de ramen op bleven buiten het lokaal staande de voorstelling verder bijwonen. In een andere negerij maakten we kennis met een burgemeester die zich in Zeeuwsch costuum had gestoken. Deze naïve Magistraat verzocht mij, een opname van hem te maken, als portret met mijn projectie toestel Of Zijne Edelachtbare het buskruit had uitge vonden weet ik niet maar de bioscoop zeker niet, daarvan ben ik overtuigd. Ik willigde zijn verzoek echter in en de burgervader ging in een houding staan zooals dit een autori teit past en ik draaide. Toen ik lang genoeg had gedraaid zei ik dat ik al klaar was en hij van het resultaat van de opname zou staan te kijken. Dat heeft hij stellig ook ge daan want ik heb natuurlijk nooit eenig teeken van leven meer durven geven. Zoo hadden we voortdurend wat anders. In Ierseke wer- 1 den wij onthaald op een oester bachanaal, de bemanning niet wil monsteren, varen onder Engelsche vlag. De Scheepvaart- en Steenkolen Mij. te Rotterdam heeft de bemanning van het s.s. Noord-Holland" welke boot sinds eenige weken is opgelegd te Rotterdam, maar voor dien in geregelden dienst voer tusschen Har- lin en Goole. aangezocht tegen verlaagde gages te monsteren. Zoowel de officieren als de mindere schepelingen hebben in overleg met hun besturen, besloten hieraan geen ge volg te geven. Vrij zeker zal het gevolg hiervan zijn, dat de „Noord-Holland" onder Engelsche vlag zal varen met Engelsche bemanning. In de haven van Harlingen is het s.s. Gaasterland" van dezelfde maatschappij aan gekomen, thans varende onder Engelsche vlag en thans genaamd „Waterland" van Londen. EEN AMATEUR-VUURSPUWER. De 13-jarige jongen A. B. te Rotterdam wil de Dinsdagavond eens probeeren of hij even als z.g. fakirs en variétéartisten vuur kon spuwen. Daartoe nam hij wat benzine in den mond en hield toen een aangeknipte siga renaansteker voor de mondopening. Toen hij de vlam vlak bij zijn mond had gebracht vloog de benzine in brand. De jongen schrok zoo hevig, dat hij vergat de benzine uit te spuwen. Aan mond, gelaat, handen en borst liep hij ernstige brandwonden op. Hij is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. EEN MAAND ONSCHULDIG IN EEN DUITSCHE GEVANGENIS. De winkelier J Hoiting te Zwartemeer (gem. Emmen), die 15 Juli bij het passeeren van de grens te Schöningsdorf is gearresteerd wegens het leveren van goederen aan Duit- schers, terwijl hij wist of kon weten dat de ze goederen over de grens gesmokkeld wer den. is na een maand ii% de Duitsche gevan genis te hebben doorgebracht, door den Duit- schen rechter te Meppen vrijgesproken, om dat gebleken is. dat de heer Hoiting onschul dig was aan het hem ten laste gelegde. »)e heer Hoiting heeft besloten bij den Duitschen staat een verzoek in te dienen, wegens als zakenman geleden schade gedurende den tijd van de gevangenhouding. De terugkeer van den Hoiting veroorzaak te groote vreugde in Zwartemeer. MARKTBERICHTEN. Schagen, 25 Aug. 1932. 6 Paarden f 150 a 300 9 Geldekoeien (mag.) f 130 a 280 73 Geldekoeien (vette) f 180 a 250 12 Kalfkoei en f 140 a 210 2 Pinken f 55 a 60 17 Nuch tere kalveren f 4 a 15 107 Schapen (vette) f 11 a 18.25 123 Lammeren f 6 a 10 10 Var kens (mag.) f 5 a 7 52 Varkens (vette) p. Kg. f 0.28 a 0.60 104 Biggen f 4 a 5 ;60 Kip pen f 0.50 a 1.75 12 Eenden f 0.40 Hanen t 0.20 a 0.50. Eierveiling Helder, 25 Aug. 1932. Aange voerd 16063 stuks Kipeieren. Prijzen als volgt: 52—54 Kg. f 3 00 55—57 Kg. f 3.30 a 3.50 58—60 Kg. f 3.30 a 3.80 61—63 Kg. f 3.90 a 4.00 Kleine Eieren f 2.40 a 2.70. 59 Eendeie ren f 2.00 43 Kalkoeneieren f 4.00 a 5.00. Eierveiling, Schagen, 25 Aug. 1932. Aange voerd 83200 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 3.30 a 3.40 55—57 Kg. f 3.30 a 3.60 58—60 Kg. f 3.40 a 3.70 61—63 Kg. t 3.60 a 3.90 64—67 Kg. f 4 a 4.20 Ongewó- gen Wit f 3.20 a 3.80 Ongewogen Bruin f 3.50 a 4.30 850 Kalkoeneieren f 2.10 a 2.20. Natuurlijk naar Magdelenenstr. B 2, Alkmaar TELEF. 553 om zijn 0.70 PER HALF POND. Beleefd aanbevelend. met het gevolg dat ik na dien tijd geen oes ter meer heb kunnen zien, laat staan eten Als de dorpen niet al te ver van elkaar lagen hadden we alle gelegenheid om onze appa raten in slagorde op te zetten. Daardoor had den wij meermalen 's middags niets te doen en moesten wij ons maar zien te verpoozen. Zoo stond ergens in een zaal een piano, wat zeg ik, een vleugel Deze bijzondere ontdek king gaf ons aanleiding om een concert te improviseeren waarbij Contran die er wer kelijk een goeden baritonstem op nahield, de hem bekende opera's of liederen ten bes te gaf. Ik zou medeplichtig zijn en aan de piano plaats nemen. Door mijn orgelexperi menten herinnert U zich nog mijn over weldigendesuccessen in de Rue de Langeleid- schedwars wist ik wel iets van het kla vier af. en kon ik een behoorlijk accoord in G. D. A. C, F. Bes en Es, Fis of Gis, voor el kaar boksen. Overgangen en andere muzikale kunstgrepen waren mij echter vreemd. Als Louis dan zong bracht ik te pas of te onpas een mijner accoorden in het geding. Een van Louis' succesnummers was Les Rameaux van Jauré, dat hij met bravour zong en waarbij ik mijn accoorden gul verspild. Onze concert zaal lag op de markt, eensklaps kwam er een boodschap van de kastelein om toch vooral 's avonds dit zangnummer bij de film ten beste te geven Louis en ik hebben nooit gesnopen wat dit verzoek ooit beteeken de. Of daar in dat mooie Zeewsche dorpje in dien oertijd een vooruitziende geest hebben gehuisd die de sprekende en musiceerendo film wilde laten zien en hooren HENRI TER HALL.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3