kleine bewerking laten ondergaan. Kies er om te beginnen een uit van goeden regelmatigen vorm. Leg hem in den oven gedurende ongeveer een uur en laat hem drogen. Dit jnaakt, dat de appel heel gevoelig wordt voor weersveranderingen. Als de lucht heel droog is en regen niet waarschijnlijk, zal hij in den vervolge zijn schubben wijd open zetten. Komt er verandering van weer, dan sluit hij die schubben ijlings gedeeltelijk en als het gaat rege nen, zijn de schubben geheel gesloten. Om dien weerprofeet dagelijks te kunnen raadplegen, doe je het beste, als je" van den dennenappel een soort mannetje >maakt, dat je lijmt op een kufken voetje en dat je een hoofd van karton en armen van lucifertjes geeft! B O ekbespreking met zijn motorfiets op den weg r.aar Varsseveld geslipt. Hij werd van de fiets geslingerd en sloeg metf zi. n hoofd tegen den grond. Met een zware schedelfractuur opgenomen, is hij la ter aan de gevolgen overleden. Autobus vol passagiers te water. Allen gered; slechts eenige ge wonden. Zondagmiddag is de autobus, wel ke om 6 uur uit Egmond-aan-Zee naar Alkmaar vertrekt, door het breken van de stuurstang te water geraakt. De au to kwam halverwege in het water te recht en de passagiers de bus zat zeer vol moesten door het dak van de bus gered worden. Door het breken van een ruit waren eenige passagiers gewond, voor wie geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. „De Wandelaar" Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Sclioonderbeek te Laren dc Juli-aflevering van „De Wandelaar", maandblad gewijd aan natuurstudie, natuurbescherming, geo logie, heemschut, folklore, buitenleven en toerisme. Dr. Nico Tinbergen publiceert een populaire, maar toch wetenschappe lijk verantwoorde studie aan het leven der ransuilen, A. C. de Koek vraagt aandacht voor nieuwe sterren (novae), die plotseling aan den hemel verschij nen en C- A. Kruis maak! in zijn at ii- kel over kevers interessante opmerkin gen over het vraagstuk „nut en schade" De vermaarde Amerfoortsche kei geeft P. y.d. Lijn boeiende fplkloristisch-geo- logische beschouwingen in de pen, ter wijl A. B. Wigman het hertenleven op De Veluwe schetst en wij met G. A. Scha ik een wandeling maken door Tliysse's Hof. Henk Vink staat stil bij ile fotowed strijd, die door de directie van „Be Wandelaar" werd uitgeschreven on geveer duizend foto's werden ingezon den De sierlijke vlasbekjes vinden een verheerlijker in A. Jonan, G. D. Duur- sma zet zijn gezellige cactussen-rubriek voort en P. L. Rusticus geeft beharti genswaardige wenken in verband met de tiiinwerkzaamheden in Augustus. In de uitvoerige rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch a.lei- lei) weidt o.a. J. II. de Boer uit over d relaties en verwantschap tusschen Twente en Munsterland. Dat weer een aantal buitengewoon fraaie foto's tusschen de tekst zijn af gedrukt, spreekt eigenlijk vanzelf al- titelplaat is één der inzendingen van Jb. v. d. Peppel, bekroond bij den foto wedstrijd, opgenomen. BUITENLANDSCH NIEUWS. BINNENLANDSCH NIEUWS. AUTO RIJDT TEGEN EEN BOOM EN VLIEGT IN BRAND. Vijf zwaar gewonden. Zondagmiddag reed te Weert bij Huisho-- ven de heer J. Jager uit Amsterdam met flinke vaart over den Rijksweg, toen de auto in botsing kwam met een langs den weg staanden boom. De botsing was zoo hevig, dat alle vijf inzittenden de bestuurder, diens vrouw, zoon, schoondochter en een kan toorjuffrouw zeer zware verwondingen op liepen. De kantoorjuffrouw D. Gros kreeg een zware hersenschudding, de zoon zware in- en uitwendige kneuzingen, de bestuurder een beenbreuk en zijn vrouw zware verwondin gen. Direct na de botsing vloog de wagen in brand, waardoor de gewonden ook nog brand wonden kregen. Allen werden naar het zie kenhuis te Weert overgebracht. De verwon dingen van mej. Gros bleken van dien aard, dat. voor haar leven gevreesd wordt. DE OOGST IN DE BETUWE. Reden tot tevredenheid en tot klagen. Men schrijft De graanoogst in deze streken werd dit jaar begunstigd door het prachtigste weer, dat men zich kan denken, waardoor de land bouwers hun te velde staande producten on onderbroken hebben kunnen binnenhalen De akkerbouw is dientengevolge belangrijk vroeger geëindigd dan men had durven ver wachten, het land heeft een rijken oogst op geleverd en vooral de tarwe geeft een pracht- product, dat met de in uitzicht zijnde Regee- rings-noteering inderdaad loonend is. Erwten en boonen hebben het eveneens goed gedaan, de eerste partijen groene erw ten werden reeds omgezet voor 9 a 10.50 per 100 K.G. Helaas laat de veehandel veel te wenschen over, op den rundveestapel is het laatste jaar enorm veel verloren. Ook in paarden gaat weinig om, de veulens gaan het meest naar de slachtbank, de handel in oudere paarden omvat slechts wat boeren-ruil, maar prijzen worden "niet gemaakt. Ietwat beter is het gesteld in den tuinbouw in deze streek, de potplantencultuur, zoowel als de teelt van aardbeien en bessen mag ze ker tevreden zijn, terwijl ook de kersen goed aan hun geld zijn gekomen. Over het alge meen is de toestand voor het platteland hier beter dan vorig jaar. EEN PET AFGEWAAID. Motorrijder greep ernaar, viel en overleed aan zijn wonden. Zondagmiddag reed de 29-jarige ex pediteur A. v. Vroonhoven met zijn motorfiets door de KloosterdreeT ie Eindhoven. Op het kruispunt Krone- hoefstraat en Pastoriestraat, woei plot seling zijn pet af. De motorrijder, die met groote vaart reed, wilde het hoold deksel grijpen en drukte meteen op de rem, waardoor zijn fiets begon re slingeren, hij verloor de jnachl over zijn stuur en viel. Hierbij liep hij een zware hoofdwonde op en werd in be- wusteloozen toestand naar het zieken huis overgebracht, waar hij des avonds is overleden. De man is gehuwd en laat een vrouw zonder kinderen na. Van de motor geslingerd. Een marechaussee overleden. Zondagmiddag is de mareschaussee, Kolenbrander van de brigade Aalten Een omnibus „opgebracht". Bij het uitstappen uit een volle om nibus te M liaan bemerkte één van d» passagiers dat hij zijn portefeulle kwijt was Dadelijk liep hij den con ducteur toe: „Laat niemand eruit! Mijn portefeulle is gerold Daar de deuren van de bus automatisch te sluiten wa ren, was aan het verzoek van den be roofde gemakkelijk te voldoen de deu ren bleven dicht en de passagiers in de bus opgesloten. Een politie-agent werd geroepen, maar die zag geen kans dé menschen in de bus stuk voor stuk te ouilleeren, omdat de bus, zooals ge zegd stampvol was. Daarom liet hij de bus met gesjpten deuren naar het lichtst bijzijnd politirhure^ij rijden, ondanks de protesten van de pasagie: die „d'r uit" wilden en ondanks do menschen die aan de halten stonden te wachten an ,»d'r in" wilden. Op het bureau begon ppn systemati sche fouilleering van de onfortuinlijke passagiers. De politie trof onder bon twee oude bekenden aan,' dfe geéri por tefeuille op zak, .maar wel onder hun zitplaats hadden. Er ontbrak nog niets aan den inhoud, zootiafc cr-.een;,.- geluk kig mensch meer het politiebureau verliet en er twee ongelukkige ex- boeven mepr in het bureau bleven. Terug naar het paard Iti vele landen wordt meer en meer een neiging merkbaar om terug ie koe ren tot het gebruik van paarden. On langs werd in Australië een „Terug- n aar het paard-dag" georganiseerd, waarvoor een groote belangstellin, werd getoond. Meer dan 1000 paarden werden door de straten der groote en kleine dorpen geleid. Alle waren ver sierd en met bloemen getooid, terwijl er dien dag verschillende volksfeesten werden gehouden. Bij die gelegenheid is gebleken, dat gedurende de laatste twee jaren het aantal paarden, welke ui tffë stroken worden gebruikt, in do dorpen zoowel als op het platteland, aanmerkelijk was vermeerderd. Dit schijnt echter ook zijn oorzaak te vin den in liet feit, dat de Australische paarden meer en meer bekendheid in het buitenland verwerven, daar zij bui lengewoon sterk en handelbaar zijn OPZIENBARENDE UITVINDING. Een Russisch professor, Ilyin genaamd, heeft onlangs een belangrijke uitvinding gedaan, vooral van belang voor de schapen- boeren. Deze uitvinding, zoo meent men, za' een algeheele omwenteling in de wol-indus trie teweeg brengen. Genoemde professor zou er namelijk na een jarenlang onderzoek in zijn geslaagd een zekere poederstof te hebben uitgevonden, waar door het scheren van scha pen, honden en konijnen absoluut overbodig zou zijn. Men behoeft slechts een kleine hoe veelheid „zware metaalzout" op het zenuw gestel van het dier te laten inwerken, en,p,a, eenige dagen zal men tot de conclusie komen, dat de geheele wolvacht met de handen er is af te halen, terwijl bovendien de nieuwe wol vacht aanmerkelijk vlugger zal groeien, het geen voor de schapenboeren natuurlijk van buitengewoon veel beteekenis is. Dat er voor deze zeldzame uitvinding een levendige be langstelling bestaat, blijkt wel uit het feit, dat de Sowjet-regeering prof. Ilyin opdracht heeft gegeven tot het houden van demonstra ties in de voornaamste schaap-districten van Rusland. naar Den Oever en terug, afwijzend te beschikken. Benzinepomp. Door de Bataafsclie Import Mij. te 's-Gravenhage zal bij A. Klein te Oosterland eem benzinere- peryoir met pomp worden geplaatst. Hoofd O.L. School Oosterland. Het nie.uw-benoemde hoofd der O.L. school te Oosterland, de Heer J. Lammes van Amsterdajn, zal m.i.v. 1 September zijn nieuwe functie aanvaarden. Verfiunnings- en verlofsrecht. Bij ko ninklijk besluit van 1 Augustus j.1. No. 25 zijn goedgekeurd de gemeentelijke verordeningen tot heffing van vergun- nings- en verlofsrechi. Veulenmarkt. De jaarlijksche veu len markt zal alhier worden gehouden op 3 September a.s. Nader onderzoek. Het nader onder zoek van eenige dienstplichtigen zal wórden gehouden op 28 Octobër a.s. in de oude school te H.-Hoef, Inlevering militaire goederen. De in levering van militaire goederen, waar aan dit jaar moeten deelnemen de dienstplichtigen van de lichting 1917, zal worden gehouden op 28 October, J.V.O.-berichten. De gymnastiek op Vrijdagavond half acht gaat de volgen de weken weer geregeld door (voor jongens en meisjes gecombineerd.) Zondag 4 September half drie hijeen- komst voor fiets- of wandeltocht. Bij voldoende deelname volgt op 11 September 'n >ycekeiiuj op Texel j heel- nejuers kunnen zich nu nl opgeven. Koninginnedag te Den Oever. W oens dag 31 Augs. zal in het Christelijk Te huis —voor Zuiderzeewerkers ie Den Oevpr een feestelijke bijeenkomst ge houden worden ter viering van du ge boortedag van II.M. de Koningin. De bijeenkomst zal om 8 uur aarivan gen en vrij toegankelijk zijn. De Eerw. Heer O. Deen hoopt een woordje te spreken, terwijl hei zarg- koor „Land in Zicht'-1 te Den Oever en engels..andere personen door zang en voordrachten tot de opluistering zul len bijdragen. Met Pensioen. Met ingang van een nader te bepalen datüm is aan den be steller hij de P. T. T.-dienst, den Heer \Y. de Vries alhier, op zijn verzoek eer vol ontslag verleend uil den dienst met inachtneming vali de bepalingen van het wachtgelden-besluit. Moge deze plichtgetrouwe ambte naar nog vele jaren niet zijn gezin van een welverdiende rust genieten. Politie. Verl. een dop van een hen- zinetank van een auto. Inl, bij den Gem.-hjodo. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. De verongelukte autobus uit Weèsp bij de pont te Middenmeer, door de onvoorzichtigheid van chauffeur en passagiers te water geraakt. Zooals men ziet steekt de kap van de cabine boven water uit. Er waren gelukkig geen menschenlevens te betreuren. Ontslag aangezegd. Aan alle arbei ders bij de ontginningswerken in den ieringermeerpolder is met ingang van 15 September ontslag aangezegd wegens beëindiging dei- vorkzaamhe- den. Verkocht. Behoudens goedkeuring der Dir. der Wr.-Meerpolder hebben de heeren J. C. Klein en consorten, het door hun in Slootdorp gebouwde IIotel-Café-Bestaura n t onderhandsch verkocht aan den heer Q. Smit, te Rot terdam. In gebruikneming Ned. Herv. Kerk GEMEENTE WIERINGEN. SUCCES NIEUWS. Zondag speelde op'Tiët Succesterrein om 11 uur H.R.C. 4 tegen Suc ces 3 voor de Nederlaagwedstrijden en werd door H.R.C. gewonnen met 43. Om 2 uur speelden twee veteranen elftal len tegen elkaar voor een zeer groot opgeko men publiek. De veteranen weerden zich ge ducht en liepen soms heel wat harder dan hun beenen konden verdragen, wat tot ge volg had een buiteling over dén grond. Elftal A wist wederom te winnen en wel met 32 de overwinning was deze keer te dan ken doordat de B.-spelers 2 goals in eigen doel wisten te werken. Daarna speelde Succes I een vriendschap pelijke wedstrijd tegen Alckmaria-Vietrix 2 uit Alkmaar. Deze wedstrijd, welke o.i. niet al te vlug werd gespeeld werd door Succes verloren met 41. Het spel van Alckmaria stond betrekkelijk hooger dan van S., waar door S. het dan ook tenslotte moest opgeven. Eet loopt niet mee. Tot predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te H.-Hoef is beroepen de Eerw. Heer A. F. C. van Dijk, proponent te Amsterdam Inmiddels is van Ds. van Dijk be richt ingekomen, dat lvij een beroep heeft aangenomen naar Surhuister- veen. Autobusdiensten. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, op de verzoeken van M. Geel te H.-Hoef om vergunning tot het in werking brengen van autohusdiensten -van Schagen over Oudesluis naar Den Oever en terug van Schagen over 't Zand' Vergadering Coop. Land- en Tuinbonw- aankoopvereeniging. De Coop. Land- en Tuinbouw aan- koopvereëniging hield Vrijdagavond haar algemeene vergadering hij den heer Jb. Borst. Na opening door den voorzitter, den heer K. Daalder, en lezing der notulen door, den secretaris, den heer C. Schil derman, volgde voorlezing van het rap p.ort ygn (jen. accountant. Op 11 en 12 Aug. is allés gecontroleerd en in goe de orde bevonden. Dé winsten bedroe gen in het afgeloopen jaar f 10650.11, de verliezen f 9170.61, zoodat er een wiiifttsald-o is van f 1479.50. De balans per 30 Juni 1932 sluit in activia en pas siva op een bedrag van f 21460.19'/2 ie winst- en verliesrekening over het 'boekjaar 1931—1932 op f 10650.11. Daar op 30*Juni 193/2 nog f 10293.14 was te vorderen en dit bedrag aanzienlijk hooger is dan het vorige jaar, verwacht te de accountant dat hieronder een flin ke post voor dubieus gerekend kon worden. Hij stelde daarom voor de to tale winst, f 1479,50 te storten in het fonds voor dubieuze posten en'ook ove rigens de uiterste voorzichtigheid te betrachten. De voorzitter merkte naar aanleiding van het rapport op, dat de gewone gang van zaken, de dubieuze posten buiten beschouwing gelaten goed te noemen is. Hij vond het niet goed de ledengc- bruikers, die geregeld afnamen en be taalden te laten opdraaien voor de !min der solide betalers, en stelde voor de f 1479.50 voorloopig wel in zijn ge heel in genoemd fonds te storten, maar toch te berekenen, hoeveel ieder lid- verhruiker bij ponds pondsgewijze ver deeling van de helft van deze winst zou toekomen. Bij goede gang van za ken zou men dan aan elk het hem toe komende bedrag kunnen uitkeeren. De vergadering ging met dit voorstel accoord en keurde het rapport goed. Uit de omzetstaten bleek, dat er 538557 K.G. veevoeder en 552886 K.G. kunstmest verkocht zijn. De totale om zet van goederen bedroeg dus 1.091.443 K.G. en de omzet in geld f 62606.44. Bij de daarop volgende bestuursver kiezing w.erden de aftredende heeren C. Schilderman, E. Romar en C. v.d. Linden herkozen. De heeren namen hun herbenoeming aan en toen men na een korte bespreking besloten had de vacantieregeling en de vacantietoe- slag voor het personeel ongewijzidg te laten, sloot de heer Daalder de vergade ring, dank brengende voor de opkomst en de aangename wijze waarop de be sprekingen waren gevoerd. te Slootdorp. Zaterdagmiddag j.1. werd de Ned. Herv Herv. Kerk te Slootdorp plechtig door liet Zuiderzeefonds overgedragen ter in gebruik neming. Laten we vooraf iets zeggen van het in terieur van het bedehuis zelve. Het is niet groot, doch de soberheid hier betracht en de juiste stijlvolle verhoudingen doen aange naam aan. Zware binten steunen het hooge dak, dat laag nederkorat op de muren, waarin talrijke vensters, met gekleurd glas een zacht vrien delijk licht doen doorstralen op de donker gebeitste banken. Aan de zijden zijn de ban ken smal, in 't midden breed, gescheiden door looppaden, waarin loopers het geluid van de voetstappen dempen. Vóór ons de niet hooge, doch zeer, ruime vierkant opgetrokken kansel. De bouw hier van, evenals die van het orgel, daar in de hoogte achter ons, is zoo stijlvol geschied, dat deze stukken als 't ware één lijn vormen met het geheel daarbij komt de schittering der talrijke glanzende metalen orgelpijpen des te meer tot haar recht Hier is architectonisch iets moois gewroch1 in alle soberheid, en de architect en de bou wer meenen wij een woord van warme hulde te mogen toebrengen. De tekst bóven de kansel aangebracht „Hoe liefelijk zijn uwe woningen, o Heere der Heirscharen (Ps. 84 2» is hier ook in bouwordelijken zin op haar plaats. Geen wonder, dat wij, Wieringermeerbe- woners, ons ook met dit bedehuls gelukkig achten. Ofschoon wij het tijdstip van de plechtigheid nu niet zoo gelukkig meenen gekozen, omdat zeker 'n aantal menschen door hun werkzaamheden verhinderd waren tegenwoordig te zijn, was het kerkgebouw toch behoorlijk gevuld, en waren ook talrijke genoodigden tegenwoordig. Wij merkten n.1. op Vertegenwoordigers van Synode der Ned. Herv. Kerk, Prov. Kerk bestuur, Ring Classic. Bestuur doende wat des Kerkeraads is met consulent en hulppre diker, Vereeniging van Kerkvoogdijen, Alge meen College van Toezicht, Federatie van Diaconiën. Verder vertegenwoordigers van Gereformeerde kerk, R. Kathol. Kerk en Ver eeniging voor Evangelisatie Directie Wierin- germeer, Burgemeester van Wielingen ar chitect van het. kerkgebouw, uitvoerder er arbeiders en de orgelbouwer. De voorzitter van het Zuiderzeefonds voor de Ned. Herv. Kerk, professor Slotemaker de Bruine beklom de kansel en liet, na het uit^ spreken van een gebed en het voorlezen van eenige verzen uit de Openbaring van Johan- nes, de gemeente zingen Psalm 84, het eerste vers. Dan richtte spr. zich met een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonderheid tot de genoodigden. Het Zuiderzeefonds stelt het zeer op prijs, dat de officiëele kerkelijke col leges aan de uitnoodiging gevolg hebben ge geven. Spr. verheugt zich er over, dat we naast de dingen, die ons scheiden ook oogen- blikken ontdekken, dat we zooveel mogelijk naast elkander moeten staan, en daarom temeer hartelijk dank voor aller aanwezig heid. Wij kerkelijke menschen, aldus spr. stellen het ook op prijs in hartelijke verhouding tot de overheid te staan en daarom in het bijzon der ook een welkomstwoord tot den burge meester van Wieringen, (de burgemeester van Medemblik heeft bericht van verhindering gezonden) en aan de Directie van de Wierin- germeer. De voortreffelijke verhouding en het hartelijk medewerken der directie zal spr. nooit vergeten. Ook richt spr. zich met een waardeerend woord tot den architect, uitvoerder en de ar beiders, die dit kerkgebouw hebben doen ver rijzen en ook tot den orgelbouwer. Spr. wees als voorzitter van het Zuiderzee fonds er op, dat de toestanden nog voorloo pig zijn. De Kerkelijke gemeente kon nog niet worden geconstitueerd en zich nog geen ker- keraad en geen beheerscollege kiezen. Het in gebruik nemen van het kerkgebouw mocht daarop echter niet wachten. Zoo wordt het dan heden allereerst ter beschikking gesteld van het Classic. Bestuur als kerkeraad en Ds. Fischer als hulpprediker. Het laat zich inzien, dat ook trouwens in overeenstem- n ing met het advies van het Classic. Bestuur de Vereeniging voor Evangelisatie van het gebouw zal kunnen gebruik maken. Een der gelijke regeling zou zeker velerwege voldoe ning geven. Dat hier dan zooveel doenlijk samenwerking zij, geven wij dit kerkgebouw over door het op te dragen in gebed aan God, Vervolgens sprak prof. Slotemaker de Bruine naar aanleiding van Openb. 21 22 ,Ik zag geen tempel in de zeiven," over de waardig en het gevaar van het Kerkgebouw als orgaan van geestelijk leven, zooals Gods gave in Christus dat wil wekken en onder houden. Na het hooren van dit woord „En ik zag geen Tempel in dezelve, want de Heer de Al machtige God is hun tempel en het lam," zou men de vraag kunnen stellen of een kerkgebouw nog noodig is. Het zou natuurlijk ideaal zijn als er geen kerken noodig waren doch 't was dan -pas gqed, indien alle dingen, die van God zijn vóór God zijn. De gansche Wieringer moest Gods tempel zijn Doch God weet van wat maaksel wij zijn. Wij z.ijn zwakke schuldige menschen, en daar om komt er een tempel, daarom komt er een Zondag, daarom komt er een eeredienst Doch nog is daar het gevaar, dat wij heb ben onze kerk, onze godsdienstoefening, ons gebed, zonder dat wij God zien. Daarvoor moeten wij den eeuwigen sabbath reeds in dit leven aanvangen, den Heiligen geest in ens hart dragen, die ons maakt tot Zijn kerk. Moge hier steeds worden gevoeld Gods ontmoeting door den Heiligen Geest, opdat wij naar waarheid het woord hier boven de kansel geplaatst, kunnen betuigen „Hoe lie felijk zijn uwe woningen, o Heere der Heir scharen." Vervolgens zong de Gemeente Gezang 77 vers 4 en werd het woord gegeven aan ver schillende vertegenwoordigers. Allereerst sprak Ds. van Paassen van Haar lem als vertegenwoordiger der Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk en ook namens Prov. Kerkbestuur van Noordholland en als lid der Commissie tér verzorging van de Geestelijke belangéh der bewoners van de Wieringer- meerpolder. Hartelijke woorden van dank richtte spr. tot den Voorzitter van het Zuider zeefonds voor alles wat er gedaan is, en in het bijzonder om tot de stichting van dit kerkgebouw te komen. Moge God met Zijn zegen hier wonen en de arbeid van den hulp prediker en van andere kerken nabij zijn en Gods heiligen naam hier worden verheerlijkt. Ds. Buiskool van Grosthuizen sprak als praeses van het Classic, bestuur en het Clas sic. bestuur doende wat des kerkeraads is ook hartelijk dank voor het mooie en vriendelij ke gebouw. Moge het zijn een huis des gebeds voor velen. Ook namens den nieuwen predi kant, die hier morgen het eerste woord zal spreken als hulpprediker, brengt spr. dank aan den Voorz. van het Zuiderzeefonds. Hij geeft de verzekering dat het 't advies is van het Classic. Bestuur zooveel mogelijk samen werking te zoeken en het gebouw ook voor de Vereeniging voor Evangelisatie beschik baar te stellen. De vertegenwoordiger van de Ring Medem blik getuigt, dat de hulpprediker met blijd schap in de broederring wordt opgenomen en hij hoopt dat de Ned. Herv. Gemeente Wie- ringermeer in de toekomst een parel mag worden in de Ring. De vertegenwoordiger van de Vereeniging van Kerkvoogdijen zegt, dat het vandaag bij de voltooiing en in gebruikneming van de j eerste kerk in de Wieringermeer een vreug dedag is. Hartelijk dank brengt spr. aan den Voorzitter van het Zuiderzeefonds en hij hoopt dat nog meerdere torens van talrijke hervormde kerken boven het nieuwe gebied zullen uitsteken. De voorzitter, professor Slotemaker de Brifine, aanvaardde het gesprokene als een antwoord op zijn gehouden rede en wilde hiermede volstaan. Moge dit gebouw worden gebruikt naar Gods' raad en tot Zijn eer Met het uitspreken van een dankgebed en het zingen van Ps. 72 werd deze plechtig heid besloten. De „intrede" van Ds. Fischer. Zondag j.1. stond Slootdorp weer in het middelpunt van de belangstelling. Immers, Ds. Fischer preekte zijn intrede, en de talrij ke fietsers, auto's en autobussen vol met menschen, die zich 's middags tegen „kerk tijd" langs de Poldersche wegen spoedden en Slootdorp als verzamelpunt kozen, brachten de veronderstelling, dat het nieuwe kerkge bouw wel eens te klein kon zijn. Inderdaad de zitplaatsen waren spoedig allen bezet, ook de practische uitschuifbare banken in de paden en in allerijl moesten toen nog stoelen worden aangedragen de gedachte kwam bij ons op „indien het iederen Zondag zoo ware. Precies te half vier klonk het eerste klok gelui van de Ned. Herv. Kerk over het dorp en de Wieringermeervlakte en de tonen dron gen ook tot in de kerk door ontroerend oo- genblik, ook toen het orgel onmiddellijk daar op, toen de laatste klokkegalm was wegge storven, het voorspel inzette, de honderden aanwezig als één man opstonden en weldra Psalm 68 vers 10 door het bedehuis weer klonk. Onder deze zang beklom de benoemde hulp prediker Ds. Fischer, die in toga gekleed was,

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2