GEMEENTERAAD WIERINGEN. De Succes-elftallen komen allen in witte spirt uit daar J.V.C. hetzelfde spirt heeft, anders zou men de spelers niet uit elkaar kunnen houden. Suc ces Zondag jongens. De Hnisvlijt-tentoonstelling. Wij zijn in staat gesteld een blik te werpen op hetgeen rappe handen in de tent van den heer Scheltus te II.-Hoef hebben geformeerd, en we kunnen niet anders zeggen, als: het ingezondene, zoowel als de opstelling daarvan, en de versie ring van de tent vormen een keurig gezicht en dat alles maakt een bezoek overwaard. Allereerst de werkstukken van de cursussen. De gemaakte handwerken door de meisjes zijn keurig, maar niet minder het keurige snijwerk van de jongens. Bovendien is een zending schilder en teekenwerk van jongens ingekomen die doen zien, hoe ook in die richting de huisvlijt op den goeden weg is. Van particuliere ouderen zagen wij ook prachtstukken, een stuk stond daar van figuurzaagwerk, waaraan de vervaardiger, naar men ons vertelde, twee jaren had gewerkt. Ook verschillende kunstwerken van dames zijn hier te bewonderen. Tusschen deze stands hebben wij dan de attracties van touwtrek, plaatgooi, werptent, weegtoestel, enz. en een dan cing, waar zoo men wil, van een dansje kan worden genoten. Zaterdag te 4 uur zal burgemeester Kolff de tentoonstelling openen. De jury's zullen dan hun werk al af heb ben en de bekroningen al zijn aange duid. Des avonds geeft de mandoline-ver- eeniging „O. K. K." een concert. Ook op andere uren zal muziek weerklin ken, door eenige dames en heeren wel willend aangeboden. 's Maandagsmiddags van 4-6 uur heb ben de schoolkinderen tegen verlaagde entréeprijs toegang en krijgen zij te vens een versnapering. Des Maandagsavonds zullen eenige door de cursisten vervaardigd en eeni ge cadeaux uit de burgerij op Ameri- kaansche wijze worden verkocht. Mochten er van de burgers zijn, die hier nog iets voor willen beschikbaar stellen het is hartelijk welkom. Zoo als reeds gemeld wordt een deel der op brengst voor T.B.C.-bestrijding beschik baar gesteld. Laten we allen medewerken, dat ook deze tentoonstelling aan haar doel be antwoordt. Gehoopt wordt op een druk bezoek. De entree is zoo laag gesteld, dat dit niemand behoeft te weerhouden De inzendingen kunnen Dinsdagmid dag vanaf 4 uur weer worden terug gehaald. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 4 Sept. 1932. NED. HERV. GEM. Den Oever nam. 2'/s uur Ds. Van Beek. Westerland 'sav. ll/t uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever vm 10 u. de hr. Franck. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 18 uur de hr. O. Deen. GEREF«RH. KEEK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. ARBEIDSBEURS WIERINGEN. Geplaatst van 26 Augs. t.m. 1 Sept. '32. 1 Kappersbediende, 1 los arbeider 6 landarbeiders en 2 los arbeiders (Zui derzeebelanghebbenden. Staan nog als werkzoekenden inge schreven 62 Grondwerkers, 1 opperman, 2 bak schippers 1 steenzetter, 4 timmerlieden l dekknecht, 1 electricien, 2 vuurwer kers, 1 machinist, 1 bakkersknecht, 2 loopjongens. 1 ijzervlechter, 1 ploeg baas 2, bankwerkers. Buiten Wieringen kunnen nog ge plaatst worden Mannen 1 Bekw. dameskapper, voor dadelijk 1 etaleur-lakschrijver, niet ouder dan 23 jaar, moet in gr. dameshoedenzaak gewerkt hebben, loon f 110 per mnd bedrijfsleider, b.m. de fabricage van aardappelmeel en dextrine, moet bij voorkeur Spaansch of Franscli kennen; 3 bekw. heerenkappers, moeten speci aal goed kunnen knippen voor dade lijk; 6 gummiregenjassenplakkers voor dadelijk, stukloon persoon b.m. het maken van japanlakken, verven enz., voor dadelijk centrale-verwarmings monteur (le klase monteur en lasscher) l Zadelmaker (gareelmaker) lifst onge huwd, voor dadelijk. Vrouwen 1 Bekw. .modiste (hoeden) geheel zelfstandig, voor dadelijk, f 90 per rand. 1 gedipl. verpleegster voor Her stellingsoord voor dadelijk, f 60 p. mnd m. kost en inwoning 1 zelfst. mantel- werkster voor dadelijk 2 bekw. ja ponwerksters (confectie) voor dadelijk 6 gummiregenjassenplaksters voor da delijk, stukloon 1 kapster, specia al bek. met onduleeren en watergolven voor dadelijk, f 7.50 p. week m. kost en inwoning 1 kapster bek. m. ondulee ren, permanent wave, watergolf en knippen, bij voorkeur R.K., leeftijd 25- 30 jaar, f 5 p. week m. kost en inwo ning Chef-juffrouw (manufacturen zaak) 30-35 jaar, bij voorkeur R.K. f 125 tot f 130 per mnd. 1 bloemenmaak- ster op corsages, bovendien appreteuse, inw. f 7.50 f 10 per week verder boerendienstboden, keukenmeid, 2e meisje-kamenier-linnenmeid, diensrbo d-keukenmeid, enz. enz. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. KONINGINNEDAG IN BREEZAND. Al vroeg in d enmorgen wapperde van de kerktorens en van vele burgerwoningen het rood-wit-blauw en de heerlijke zonnestralen deden een vroolijke feestdag verwachten. De Oranjevereeniging had het feestterrein met een mooie eerepoort daarvoor, getooid met oranjekleurige bloemen, reeds in orde. Immers, de kinderspelen hadden voormiddags plaats. Toen de kleinen met begeleiders en bestuur op het parkeerterrein aanwezig wa ren, sprak burgemeester Lovink (mevrouw was daarbij ook tegenwoordig) een feestrede uit. Spr. wees op het heugelijk feest, de ver jaardag van H. M. de Koningin, en de innige band die sinds eeuwen tusschen het Oranje huis en het Nederlandsche volk bestaat. Moge dit feest op waardige wijze worden gevierd en aan het bestuur de voldoening geven voor het vele werk en de moed die het heeft gehad, om het feest, ondanks de on gunstige tijden, te formeeren. Toen gingen de kinderen der drie scholen in optocht onder de vroolijke tonen van Soli Deo Gloria naar het feestterrein, het land van den heer G. Keijzer en namen de spelen een aanvang. De uitslag was als volgt Meisjes 78 jaar, vlagsteken le prijs Ma- rietje Kloosterman, 2. Mies Bent, 3 Annie Moeijes. Jongens 78 jaar, zakloopen 1 Paulus Voorthuijsen, 2 Lou Nieuwenhuizen, 3 Fedde Jeninga. Meisjes 9—10 jaar, aardappelrapen 1 Cor- rie van Oeveren, 2 Gre Walraven, 3 Jo de Laat. Jongens 910 jaar, zakloopen 1 Henk Koster, 2 Fr. Nieuwland, 3. Joop Wiggers. Meisjes 1112 jaar aardappelrapen met hindernisen 1 Corrie Keuris, 2 Nantje Nieuw land, 3 Annie van IJzendoorn. Jongens 11—12 jaar, korfballen 1. Cor Muntjewerf, 2 Piet Alders, 3 Jan Nieuwenhui zen. Meisjes 1314 jaar, korfballen 1 Truitje van Dalen, 2 Betsie Kraak, 3 Marie Mosk. Jongens 1314 jaar, hardloopen met hin dernissen 1. Piet Koster, 2 Kees v. d. Hoo naard. 3 Jan Hoexum. Des middags volgden velen belangstellen den de volksspelen voor ouderen. Het beken de tobbetje steken, dat den deelnemers bijna zonder uitzondering een nat pak bezorgde, vormde als gewoonlijk de clou. De uitslag hiervan was: le pr. J. Blaauboer, 2 Jb. Mei link, 3. Aart van Schouten Az. De uitslagen van de andere spelen waren Kruiwagen rijden 1 Anton Sas, 2 P. Kos- sen, 3 Jerven Looijestein. Zakloopen voor dames 1 Popke de Jager, 2 Marie Kranenburg, 3 Corrie van Eeten. Fietsen met hindernissen 1 Jan de Schip per, 2 P. de Vries, 3 Tromp Post. Stoelendans 1 Willy Kloosterman, 2 Lena Alders, 3 Geeske Jeninga. Met eenige toepasselijke woorden reikte de heer Van der Linden in café Borst de prijzen uit aan de winnaars. Des avonds gaven de muziekverenigingen Soli Deo Gloria en Concordia een concetv in de muziektent, terwijl de laatste vereeniging ook bij het slot van het feest, het vuurwerk, haar medewerking verleende. Er was enorme belangstelling. Het vuur werk verwekte na elk stuk een daverend ap plaus. KONINGINNEFEEST VAN DE R.K. SCHOOL. Aan de Spoorbuurt was Woensdag ook een flink Oranjefeest. De kinderen der R.K. school gingen in optocht door de buurt en daarna werden door hun wedstrijden gehou den, waarvan de uitslagen zijn Jongens stokjes in stoof steken le prijs Marten v. d. Hoek, 2 Piet Rozenbroek, 3 Kees Rozenbroek. Zakloopen 1 Gerard Tuijn, 2 Nico v. d. Voort, 3 Jan Kuijs. Bolhappen 1 Siem van Nuland, 2 Harry Rozenbroek, 3 Dirk Meijer. Kaarsjes happen enz. 1 Rozenbroek, 2 Ben Zwager, 3 Jan Kaptein. Blaas slaan 1 Arie van Dijk, 2 Paul Neuvel, 3 Bertus van Kessel. Tonnetje kruien 1 Anton Ruitenburg, 2 Siem de Goede, 3. Piet Ruitenburg. Flesch trappen 1. Jo van Kessel, 2. Piet Verver. 3 Jo Kroon. Meisjes Prijsjes pakken 1 Beppie Weij- ers, 2 Alie Jonker, 3 Annie de Goede. Balloopen 1 Annie Neuvel, 2 Rika van Kessel, 3 Hetty Prins. Baltrappen 1 Mien van Dijk, 2 Bets van der Zee, 3 Corrie Ruitenburg. Vaatje rollen 1 Marie van Kessel, 2 Truus Harmsen, 3. Mien van der Hoek. Ballen plaatsen 1 Bep v. d. Berg, 2 Eme- rence Wauman, 3 Annie Prins. Wasch ophangen 1 Trien Ruitenburg, 2 Annie de Wit, 3 Bella Westdorp. Reiziger1 Bets Rozenbroek, 2 Annie de Wit, 3 Annie Meijer. Extra nummer Tonnetjessteken 1 Jan van Nuland, 2 Hans Smiers, 3 Henk Elfrink, 4 KI. de Bree, 5 Cor Smiers. POLITIE. Gevonden een kindermanteltje «blazer). Inlichtingen te bekomen bij den rijksveldwachter te Breezand. Duivensport. Bij de wedvlucht van de ver eeniging .Altijd Verder" gehouden vanaf Roozendaal (afstand 153 K.M.) waren 53 dui ven in concours. De eerste duif werd om 11 u. 47 m. 44 sec. geconstateerd, de laatste prijswinnaar om 12 u. 4 m. 11 sec. Prijzen behaalden N. Spigt 1, 2, 3 en 8 P. de Vries 5, 10 en 11 W. Blaauboer 4 J. Meij link6, 7 en 9 Gebr. Van Steijn 12 enl3 H. J. Foppen 14. Billard-wedstrijd. Zondag zal in Ca fé Schrama een groote billard-wedstrijd worden gehouden. Ter afwisseling mu ziek van de bekende harmonica-virtu oos Jan Overweg. Zie advertentie in dit nummer. WIERINGERMEERPOLDER. KERKDIENSTEN te SLOOTDORP. ZONDAG 4 8ept. 1932. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, ni. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. Bl&tV. GEM. Nam. 2'i'i uur Ds. J. C. Fischer. (wegens vacature.) GEREFORM. KERK Voorm. 9.30 uur Cand. J. L. Wielenga. Nam. 3.00 uur Leesdienst. EVANGELISATIE Zondag a.s. 'sm. 10 uur Ds. K. O. Finkensic- per (Predikant Evangelist) in 't gebouw voor Maatschappelijk werk. MIDDENMEER. De kinderen hier konden niet in de gelegenheid worden gesteld aan het schoolfeest te Slootdorp deel te nemen. Thans worden dan ook hier de handen in eengeslagen om de jeugd een prettige dag te bezorgen. Wij hopen en verwachten, dat een en ander zal slagen. SLOOTDORP. Een. (dorpscommissie. Maandagavond werd een vergadering gehouden in 't gebouw van Maatschap pelijk werk, welke was samengeroepen door de Directie van den Wieringer- meerpolder. Ingenieur Roebroek leidde de verga dering en gaf een'nnitvoerige uiteenzet ting waarvoor vergadering werd gehouden, n.1. voor den opbouw van sociaal en maatschappelijk werk, door alle partijen tezamen te verrichten, en hoopte en verwachtte in de toekomst hier wel nuttig en goed werk van. Elke thans bestaande organisatie heeft voor volgende week twee menschen aan te wijzen, die dan zullen zitting nemen in de z.g. dorpscommissie, me de ter behartiging ook van alle dorps belangen. Aan het hoofd van de dorps- comjnissie zal staan de burgemeester van Medemblik, die de vergaderingen zal leiden met adviseerende stem, wel ke vergaderingen om de twee maanden zullen worden gehouden. Deze commis sie zal wel blijven bestaan tot offici - eele persoden zullen worden gekozen of aangesteld, die deze taak waarschijn lijk als raad zal overnemen. De voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw afd. Wieringermeer sprak zijn voldoening uit over het instellen van deze commissie, omdat de com missie van 6 alreeds bestaande uit ver schillende organisaties samengesteld, juist j.1. Vrijdag j.1. zou vergaderen over vrijwel dezelfde aangelegenheden zoodat de gedachte van de organisaties hier ter plaatse en van de Directie der Wieringermeer geheel parallel gaan. Hier zijn zeker alle grondslagen aan wezig, die doen vermoeden, dat dooi- deze commissie vruchtbaar werk zal worden verricht. Na nog enkele vragen te hebben be antwoord sluit Ir. Roebroek deze geani meerde vergadering. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Helder, 1 Sept. 1932. Aangevoerd 15681 Kipeieren. Prijzen als volgt5254 Kg. f 2.80 a 3.30 55—57 Kg. f 3.40 a 3.60 58—60 Kg. f 3.40 a 4.00 61—63 Kg. f 4.00 a 4.20. Kleine Eieren f 2.50 a 2.80 Kalkoeneieren f 5.00. Eierveiling Schagen, 1 Sept. 1932. Aange- vord 79000 Kipeieren. Prijzen als volgt52 —54 Kg. f 3.90 a 4 55—57 Kg. f 4 a 4.20 58—60 Kg. f 4 a 4.30 61—63 Kg. f 4.20 a 4.60 64—67 Kg. 4.60 a 4.80 Ongewogen Wit f 3.60 a 4.40 Ongewogen f 4 a 4.80 Klein f 2.70 a 3 750 Eendeieren f 2.50 a 2.60. Schagen, 1 Sept. 1932. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt7 Paarden f 225 a 400 16 Veulens f 65 a 80 5 Stieren f 50 a 110 31 Geldekoei- en (mag.) f 100 a 140 106 Geldekoeien (vette) f 160 a 280 20 Kalf koeien (vette) f 160 a 280 20 Kalfkoeien f 130 a 210 3 Pin ken f 60 a 65 30 Nuchtere ka|veren f 8 a 20; 277 Schpen (vette) f 10 a 15 83 Lamme ren f 3 a 8 Bokken en Geiten f 3 a 5 38 Varkens (mag.) f 6 a 10 60 Varkens (vette) per Kg. 24—27 cent93 Biggen f 4 a 6 12 Konijnen f 0.75 a 1.25 30 Kippen f 0.50 a 1.50. Vergadering van den Raad der Gemeente Wieringen op Vrijdag 2 September des na middags 2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening worden de notulen voorgelezen van de vergaderingen van 30 Juni en 4 Au gustus 1.1. welke onveranderd worden goed gekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn van W. Vlas Mz. en J. Lammes berichten van aaanneming van hun benoemingen, respectievelijk tot keurmeester der Zeegras - Exploitatie te Texel en tot hoofd der school te Oosterland; van Ged. Staten be richt van goedkeuring der kasgeldleening, groot f 25.000.-, en van het besluit tot verkoop van een perceel bouwgrond aan D. Tijsen Dz. te Den Oever; verder van Ged. Staten be richt, dat de Kon. goedkeuring is verleend aan de verordening tot wijziging der verordening op de veemarkten en bericht van verdaging van hun beslissing op de besluiten tot aan koop van grond voor den aanleg van een ver bindingsweg te Den Oever en tot onderhand- sche aanbesteding der verbetering van de hoofdwegen; van B. en W. de prosessen ver baal van kasopneming bij den gemeente-ont vanger en den kassier der zeegras-exploitatie, in kas was bij de gemeente f 11956.68 en bij de Zeegras - exploitatie f 545.60. de maandsta ten der zeegras - exploitatie over de maan den Juni en Juli 1932; in Juni was niets en in Juli waren 100 pakken verkocht. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Verder zijn ingekomen verslagen van de werkzaamheden der commissie voor de mala riabestrijding door de bevolking van Noord holland over 1931, van den keuringsdinst voor waren en van de N. V. Spoor- (Tramweg Wie ringen - Schagen) over hetzelfde jaar. Deze verslagen liggen ter inzage. Ingekomen is een schrijven van den heer S. Juisting, waarin deze ontslag vraagt als lid van de Commissie van Toezicht op het lager onderwijs en de Commissie tot wering van schoolverzuim. B. en W. stellen voor dit ontslag eervol te verleenen, met dank voor bewezen diensten. Aldus besloten. Van W. Jansen en J. van der Schuur is een schrijven ingekomen, om ontheffing van de bijdrage voor het vervoer van hun kinderen naar de bijzondere school. B. en W. zegt dat adressanten zich hier voor moeten wenden tot Ged. Staten. Zij zullen aldus door B. en W. beantwoord wor den. Van B. en W. van Jisp is een schrijven in gekomen waarin verzocht wordt adheasie te betuigen aan een adres naar Ged. Staten, waarin wordt gevraagd, credieten te willen verleenen voor de pluimveebedrijven, kleine landbouwers, veebedrijven en alle andere noodlijdende kleine bedrijven. Ook wordt in het adres om verlaging van de Electriciteit en waterterleiding tarieven gevraagd. B. en W. stellen voor om geen adhaesie te betuigen, het lijkt hen beter als dergelijke zaken behandeld worden door de Prov. Afd van de Ver. van Ned. Gemeenten. De heer Jn. Lont, zou gaarne willen dat dit door de Gemeente Wieringen aanhan gig wordt gemaakt. Vooral de Water- en Electriciteitstarieven wordt nog al over ge klaagd. Wanneer men de verslagen ziet van deze bedrijven wordt er nog al winst gemaakt. Voorzitter zegt geen bezwaar te hebben dat de Gemeente Wieringen bij de Ver. van Ned. Gemeenten op deze misstanden wijst. Wordt goedgevonden. 3. Aanbieding der rekeningen van de ge meente dienst 1931 en van de Zeegras-exploi tatie dienst 1931—1932. Aangezien de rekening nog niet klaar is kan de voorzitter hem tot zijn spijt nog niet aanbieden. 4. Voordracht tot vaststelling eener veror dening, bepalende het maximum-aantal door Burgemeester en Wethouders te verleenen vergunningen tot verkoop van sterken drank en verloven A tot verkoop van zwak-alcoholi- schen drank voor sommige deelen der ge meente. Beperking aantal vergunningen en verloven voor drankverkoop. Naai- aanleiding van het om prae- advies in handen van B. en W. gesteld verzoek van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme om het vestigen van drankvergunningen in de Wierin germeer, voor zoover deze onder de ge meente Wieringen behoort, te voor komen, deelen B. en WJ. het volgende mede De gemeenteraad heeft de bevoegd heid voor één of meer wijken, buurten of straten een maximum te bepalen van het aantal door B. en W. te ver leenen vergunningen. Van die bevoegd heid werd hier reeds eerder gebruik ge maakt en de verordening van 7 Decem ber 1910 bepaalt het maximum-aantal vergunningen voor wijk A. (Den Oever en Oosterland) op 3, voor wijk C. (Hip- polytushoef) op 6 en voor wijk D. (De Haukes en Westerland) op 4 vergun ningen. Omtrent het verzoek hebben B. en W!. het oordeel gevraagd van de Direc tie van den Wieringermeerpolder, welke heeft te kennen gegeven, van meening te zijn, dat in het dorp Sloot- dorp één vergunning behoort te wor den verleend. Het komt B. en W. ge- wenscht voor, overeenkomstig dit ad vies te handelen. Weliswaar heeft de Raad het wettelijk recht een ander standpunt in te nemen, doch in dezen behoort den doorslag te geven het oor deel van het College, dat het geheel der sociaal-economische belangen van de Wieringermeer verzorgt en als zoo danig beter dan anderen in staat is de behoeften van het drooggelegde gebied te overzien. Bovendien is de toevoeging van een deel der Wieringermeer aan Wieringen slechts als een tijdelijke be doeld en zal hierin spoedig verande ring komen. Het kan niet gewenscht worden geacht, vooruit te loopen op den definitieven staat van zaken in den nieuwen polder, door af te wijken van de zienswijze der directie. B. en W. geven dus in overweging niet te voldoen aan het gedaan verzoek doch wel een maximum vast te stel len voor het Wieringermeergedeelte en dit maximum te bepalen op 1 vergun ning in Slootdorp. B. en \\1. willen hierbij tevens onder de oogen zien het verzoek van de sub commissie „Handhaving Drankwet" uit de bovengenoemde Nationale Com missie tegen het Alcoholisme, om aan de Kroon te verzoeken het maximum aantal verloven A voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de ze gemeente vast te stellen op het thans bestaande aantal, welk verzoek eveneens om prae-advies in hun han den is gesteld. Iri een bijlage tot het verzoek wordt een beschouwing gegeven over de vraag of de wet zoodanige verlaging reeds thans toelaat of dat dit slechts eens in de vijf jaren (1935, 1940 enz.) mag geschieden. De conclusie, dat reeds thans tot verlaging kan worden overgegaan, is echter inmiddels ach terhaald door een uitspraak van den Minister van Binnenlandsche Zaken, die aan B. en W. eener gemeente heeft medegedeeld, dat een voorstel tot de ze verlaging niet eerder kan worden gedaan dan in 1933. Er is echter een andere weg om te komen tot het door adressante beoogde doel, n.1. door vaststelling van wijk- maxima,waartoe bij de op 1 April j.1. in werking getreden nieuwe Drankwet de bevoeghid is verleend. Deze bevoegd heid is niet aan bepaalde jaren verbon den. Dat tot fixeering van het aantal ver loven A alle aanleiding bestaat, kan hieruit blijken, dat het bestaande getal 12 bedraagt, terwijl het wettelijk maxi mum voor deze gemeente 23 is. Er is geen enkele reden om vermeerdering tot een getal van 23 te wensclin. B. en W. zouden nog verder willen gaan dan in het verzoekschrift gevraagd wordt en in de wijk-maxima niet willen op nemen de verleende verloven A, die kennelijk een tijdelijk karakter dragen zooals die van den Volksbond tegen Drankmisbruik (3 verloven) en van de Vereeniging van M.U.Z.-personeel. Met inachtneming hiervan ware mits dien het maximum-aantal verloven A voor wijk (Den Oever) te bepalen op 5 en voor wijk C (Hippolytushoef) op 2. Dit standpunt wordt ook verdedigd in een aan B. en W. gerichten brief van het Bestuur der Afd. Wieringen van de Vereeniging tot afschaffing van al coholhoudende dranken, welke brief ter kennismaking wordt overgelegd. Door een overgangsbepaling worden bestaande rechten onaangetast gelaten B. en \V. stellen daarom voor te be sluiten tot vaststelling van een verorde ning tot bepaling van het maximum aantal door hen te verleenen vergun ningen en verloven A voor sommige deelen dezer gemeente. De verorde ning van 1910 vervalt bij het in wer king treden daarvan. Het gunstige ad vies van de Gezondheidscommissie wordt overgelegd. De Heer Lub zegt, dat er in het praeadvies van B. en W. staat, dat zij advies hebben in gewonnen bij de Wieringermeer Directie. Dit bevreemd spr. Het ligt niet op den weg van ons om daar drankgelegenheden te bevorde ren. Spr. hoopt dat de raad zelfstandig zal beslissen, elf vergunningen voor Wieringen is ruim voldoende. De Heer P. Kooij vraagt of het wel ge wenscht is, om nu toch straks de Wieringer meer een zelfstandige gemeente wordt, daar vergunningen te geven. Spr. heeft zoo de in druk dat deze vergunning voor een timmer man is, die op deze manier zijn gebouw wat duurder kan maken. Wanneer dit het geval is wil spr. er in geen geval aan mede werken. De Voorzitter vindt er niets vreemds aan dat de Gemeente om advies gaat bij een Di rectie welke het grootste beheer heeft over den Polder. Er zullen wel meer dingen gebeu ren buiten de bevolking om. Nu behoort Slootdorp volledig tot Wieringen, en men vraagt hier voor vergunning. Men moet zich niet vleien met de hoop dat de Wieringer meer drooggelegd blijft, (gelach) en zullen buiten ons om evengoed vergunningen in komen. Voor deze eene gaat het er maar om wie hem aanvraagt. De Heer Bosker meent te weten dat de Burgemeester van Medemblik steeds voor de Wieringermeer adviseert. De Heer Lub, weet heel goed dat er vergun ningen zullen komen in de W.-meér maar daarom behoeven wij er niet aan mede te werken. Spr. wenscht de verordening aldus gewijzigd te zien dat in Slootdorp geen ver gunning wordt gegeven. Met 8 tegen 3 stemmen wordt hiertoe be sloten. Tegen stemden de heeren Bakker, Tijsen en Kaan. De verordening werd hierop z.h.st. aange nomen. Verkoop bouwterrein. Ingevolgen het daartoe door den Heer S. Zomerdijk Sr. ingediend verzoek stellen B. en W. voor aan hem onderhands te verkoo- pen het reeds bij hem in huur zijnd perceel 5 van het bouwterrein te Den Oever, kadas traal bekend in sectie A. No. 2796, ter grootte van 168 M2 voetstoots, gelegen aan de Zuid zijde van de nieuwe straat tegen den prijs van f 3.25 per M2. en op de door B. en W. te bepalen voorwaarden. Als gebruikelijk zijn de kosten op den verkoop vallende ten laste van den kooper. Aangenomen. Rekening 1931 en begrooting 1933 van de Gezondheidscommissie. B. en W. stellen voor re rekening goed te keuren in ontvang op f 2048,07 in uitgaaf op f 1048,31 voordelig saldo f 999,70. Wordt goedgevonden, terwijl de door de Commisie geraamde ontvangsten en uitgaven over het kalenderjaar 1933 voor kennisgeving wordt aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. V aststelling pensioensgrondslagen van gemeente-ambtenaren. Door den Pensioenraad is verzocht de vaststelling te bevorderen van een tweetal pensioensgrondslagen van ambtenaren. Aangezien de vaststelling van pensi oensgrondslagen vrijwel een formeel karakter draagt, achten B. en W. het beter deze aan hen over te laten, ook omdat daarmede het belang van de be trokkenen door bespoediging der af doening dikwijls is gediend. Zij stellen daarom voor, in navolging van de meeste andere gemeenten het vaststellen van pensioensgrondslagen van ambtenaren en oud-ambtenaren der gemeente, voor zoover dit door den Raad dient te geschieden, voor het ver volg aan hen op te dragen. Wordt goedgekeurd. Verkoop van ter onteigening aange wezen g-ondstrooken. Bij het kadaster staat de gemeente Wieringen bekend als mede-eigenares van eenige perceelen grond, welke in eigendom toebehooren aan den heer M. Minnes Hz., Mw. A. Minnes Hd. (wed. D. Heijblok Vz.) en den heer P. Asjes Cz. Over den koopprijs van deze gron den, die voor den aanleg van spoorweg- baan en rijksweg ter onteigening zijn aangewezen, zijn partijen het niet eens geworden, zooals is gebleken uit de aanhangig gemaakte onteigenings procedure. B. en W. hebben hierover met den procureur van het rijk gecor respondeerd, toen de gemeente bij deurwaarder-exploit in de zaak werd betrokken. Genoemde procureur heeft vastge steld, ten einde de quaestie voor zoo veel de gemeente betreft af te doen, ge noemde grondstrooken aan het rijk (Staatsspoorwegen) af te staan voor een totale koopsom van f 1,—. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar, zoodat zij voorstellen tot dezen verkoop te be sluiten. De procureur van bovengenoemde mede-eigenaren heeft verklaard hier mede accoord te gaan, mits de koop som aan zijne cliënten wordt afgedra gen. Gezien bet feit, dat de gemeente bij het kadaster eenige jaren geleden zonder een voorafgaande transactie als mede-eigenares in bedoelde percee len werd ingevoerd, zich nimmer als eigenaresse heeft gedragen, in daden van eigendom of beheer door de hoofd eigenaren niet werd gemoeid en geen grondlasten ter zake betaalde, lijkt de ze voorwaarde B. en W. alleszins rede lijk, zoodat zij voorstellen aldus te be sluiten. De Heer Lub. Hoe groot Is het bedrag, dat wij gekregen zouden hebben, zonderprocedu re Voorz. Niets De stukjes zijn zeer klein. De Heer Lub We krijgen toch wel iets De Heer Bakker Waar liggen ze

Wieringer courant | 1932 | | pagina 4