- FOTOHANDEL - P. JONKER Tandheelkundige Inrichting C. ACKEMA Openbare Vergadering op Dinsdag 30 Augustus 1932, des namiddags te drie «ur ten Raadhuize Na opening worden de notulen gelezen. De heer Kuiken Naar aanleiding van wat in de notulen is vermeld over 't voorstel aan de veiling, zou ik aan den Voorzitter willen vragen hebt U de boeken en de rentebeta lingen van de bollenveiling al eens nagegaan. Toen we de zaak behandelden en ik vroeg, wat waarborg geven zij, werd geantwoord: ,,'t Veilinggebouw." En dan werd gezegd, ook de deelnemers geven waarborg 't zijn mannen met ruggen Nu dat dat veilingsgebouw volgens mij geen waarde meer heeft, zouden die 73 mannen met ruggen, nu de man geen guldentje of 17 —18 kunnen bijdragen 't gaat toch niet aan, dat de Gemeente overal voor moet opdraaien Voorz. Wij hebben gesteund uit belang voor Breezand en dus ook in 't belang van de Gemeente. Hoe wilt U nu van die 73 men- schen verlangen, dat zij thans de rente kun nen betalen Stemmen. Hoboko er voor spannen Anderen O, Hoboko Die verklaart alles failliet. De heer Smit zou naar aanleiding van de winkelsluiting iets over het bezorgen van melk op Zondag willen zeggen. Die 'n winkel heeft, zou het mogen, maar nu zijn drie men- schen bekeurd. Spr. zou een klein beetje soe peler behandeling willen zien, en dat de menschen de melk mogen rondbrengen. Voorz. (Melk op bestelling mag worden be zorgd.) Op vorige raadsvergadering werd de klacht geuit, dat de wet niet streng genoeg werd aangehaald. Toen heb ik tegen de poli tie gezegd strenger toe te zien en nu moet de kantonrechter het maar uitmaken. De Heer Smit De kantonrechter trekt zich er ook 'n beetje van aan. Voorz. Daar kan ik niks aan doen. Ik had 't in 't begin zoo opgevat „dat voor zieke menschen enzoovoort wel melk gebracht mocht worden Echter de raad wilde 't an ders, en nu wordt er gehandeld volgens de wet. De Heer Kuiken Ik was ook altijd voor zoo soepel mogelijk.. Voorz. Dat is heel moeilijk als 'n melk boer melk bij 'n zieke bezorgt, denkt 'n an dere klant, hij komt toch voorbij en kan bij bij mij ook wel brengen zoo wordt het een verwarring en dat gaat niet. De notulen worden onder dankzegging goedgekeurd. a. bij beschikking van den Minister van Financien d.d. 18 Augs. 1932, No. 109 is aan deze gemeente een voorschot verleend ingevolge de bepalingen der Landarbeiderswet groot f 2150, ter uit betaling aan don landarbeider J. Paar- dekooper ter verkrijging van een plaatsje. b. de begrooting voor 1932, alsmede die der bedrijven, is door Ged. SU ten goedgekeurd d.d. 10 Augs. 1932, No. 77. c. de suppletoire gegrootingen voor dat dienstjaar zijn goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 10 Aug. j.L No. 78. d. de suppl begrooting over 1932 voor het grondbedrijf is door Ged. «Sta ten goedgekeurd d.d. 10 Aug. j.1. No. 79 De proef van het wegenteren. e. aan den Anna-PaulownapQlder is een bijdrage van 40 pCt. in de kosten van het éénmaal teren van een paar weggedeelten bij wijze van proef, tot een maximum bedrag van f 500 ver leend. Voorz. deelt mede dat 11 Aug. een brief van 't Polderbestuur was gekomen, waarin vermeld, dat arbeiders, die teerwerk verrich ten f 4.per dag en de overige arbeiders f 3.- per dag zullen verdienen. Met de proef van éénmaal teren (500 M. Zwin weg en 625 M. Noordermolenvaartsweg) zou een bedrag van 1275.- gemoeid zijn. Daarvan 40 ten kos te van de Gemeente, dat is 500. En voor de proef van tweemaal teren zou de Gemeente f 900 moeten bijdragen. Bericht werd gezonden, dat dit laatste de Gemeente te hoog was, en nu bij schrijven van 23 Aug. berichtte het Polderbestuur dat dan tot éénmaal teren besloten was en wij hebben gezegd, aldus Voorz. „wij dragen bij tot een maximum van 500.-." De Ridder gaat heen f. aan den lieer L. H. E. de Ridder is eervol ontslag verleend met ingang van 15 September a.s. uit zijne bei rek king van ambtenaar ter secretarie de zer gemeente. Voorzitter zegt, dat het hem spijt, dat de Heer De Ridder, die 15 Dec. 1930 hier als ambtenaar in dienst trad, ons zoo spoedig weer gaat verlaten. Het verheugt spr. echter, dat hij zoo spoedig zulk een mooie promotie heeft gemaakt en hoopt dat het hem in de nieuwe gemeente goed moge gaan. De huur kan niet meer worden betaald. g. van den Minister van Binnenland sche Zaken is d.d. 9 Augs. j.1. bericht ontvangen dat de gevolgen van evenlu eele huurverlaging geheel door de gemeente zouden moeten worden ge dragen. Voorz. We moeten nog eens kijken, of wij er nog wat aan kunnen doen De heer Dekker. De menschen zijn er niet mee geholpen en kunnen niet betalen. Als hun geen huurverlaging wordt toegestaan, wordt toch niet betaald en gaat het de Ge meente geld kosten. Voorz. Ja, maar zoo gaat het nietDan gaan ze op straat. Indertijd is gezegd er moet gebouwd worden de keeten kunnen niet blijven staan. Nu gaat het niet aan om te zeggen de Gemeente moet maar beta len De Gemeente kan het absoluut niet be talen. De heer Dekker. Als u een middel weet Spr. wil wel medewerking verleenen Voorz. Als men naar billijkheid vraagt, zal het aan mij niet liggen. Maar we kunnen het niet betalen. De heer Dekker De menschen ook niet. Van alle kanten dringt versobering, verlaging van loonen Ze moeten nu meer als 1/4 van hun loon als huur betalen en 't verwondert spr., dat de menschen hun huur zoo nog hebben betaald. Voorz. Als ze het niet doen, gaan ze er uit. Wij kunnen niet anders. Ik weet ook wel, dat het voor de menschen zwaar valt en de huur dicht bij 1/4 van hun loon is en B. en W. willen dan ook nog eens probeeren den Mi nister tot andere gedachten te brengen. De heer Kuiken. Ik ben het met de rede natie van Dekker eens. Doch we hebben het paard wel wat achter de wagen gespannen. „Ceres" is veel te duur, dat grappie zal centen kosten. Kuiken en Koorn zijn er altijd tegen geweest Voorz.WatKoorn, de voorzitter van de woningbouwvereniging Nou breekt mijn klomp De heer Kuiken Het wordt een heel aar dige strop De Heer Raven. De Minister doet al zijn best om de loonen te drukken en hij is niet genegen de hooge huren te verlagen. Dat is toch met elkander in strijd. De Heer Koorn. Er moet handelend opge treden worden. De achterstal wordt bij de week hooger zoo spoedig mogelijk moet een vergadering van de woningbouwvereniging bij elkander geroepen worden. We moeten weten hoever we mogen gaan. Ik wil de ver antwoording zoo niet dragen en daarom vraag ik om spoed Voorz. Dat hebt u toch zelf als voorzitter te doen. U moet een vergadering bijeenroe pen. De heer Dekker. Ik heb het al lang beke ken. Er is geen geld. Voorz. Er moet wat gedaan worden. Als ze een huurstaking beginnen, moeten ze er uit. Orde en regel moet er zijn. De heer Smit. Ieder categorie van men schen bijna worden geholpen en dus deze menschen moeten ook geholpen worden, 'n Gedeelte zou desnoods uit de begrooting te halen zijn. De menschen zouden ten slotte op straat gezet worden en de bouwvereeniging kan het er ook niet bijleggen. De heer Rezelman. Een vergadering van de bouwvereeniging zal ook weinig doel hebben. Deze kan toch aan de huurprijs ook niets veranderen. Voorz. Een vergadering is goed, en laat men dan een paar menschen aanwijzen om met B. en W. nog eens naar Den Haag te gaan. 8'/i proc. Pensioenbijdrage h. ontworpen is eene verordening tot verhaal van pensioensbijdragen welke om advies is gezonden aan de ambtenaren-vereenigingen. Voorz. We hebben 8'it pensioenbijdrage genomen met aftrek echter van 1000. Van salarissen minder dan 1000 wordt dus géén pensioenbijdrage geheven. Nadat voorz. nog mededeeling gedaan heeft, dat Ged. Staten een suppl. begrooting 1932 hebben goedgekeurd, worden de mede- deelingen voor kennisgeving aangenomen. De heer Komen zou nog iets willen zeggen over die pensioenbijdrage. Het heeft spr. ver wonderd. Herziening van salarissen lag meer in de lijn we hebben zich altijd op 't stand punt gesteld van vrij pensioen. Voorz.Dat blijft toch 't zelfde en 't zal naar wij hopen tijdelijk zijn. Spr. gelooft, dat de pensioenbijdrage eerder zal worden toege staan. 'n Verlaging van Salaris 3. Voorstel tot verlaging van de jaar wedde van den 2en ambtenaar ter secretarie van f 1000 op f 800. Voorz. 'n Schrijven is ingekomen van den Bond van Gom. Ambtenaren, waarin wordt verzocht 't salaris, f 800, te beschouwen als aanvangssalaris en B. en W. voelden daar wat voor en stellen daarom voor met vier jaarlijk- sche verhoogingen het maximum te doen zijn f 1000.- en tevens f50 voor 't behalen van diploma. De hr. Smit. 't Is eigenaardig, altijd te beginnen met salarissen, die 't klein ste zijn, te beginnen te verlagen. En zullen we voor die 1200.- minder nu wat goeds krijgen? Voorz. U moet in aanmerking ne men, dat het 'n jong ambtenaar is, die nog studeert; en over 4 jaren heeft hij ie f1000.- weer De vacantie - toeslag blijft, i. Voorstel tot intrekking van den va- cantietoeslag te beginnen met 1933* Voorz. Naar aanleiding van dit voor stel is 'n schrijven vart den Bond van Overheidspersoneel ingekomen, waar in wordt gewezen op de cultureele be- teekenis van den toeslag, 't Is om in de kosten tegemoet te komen, in 'n rus tig oord de vacantie door te brengen. Voorz. 't Is ook niet zoo veel, f 10.- per jaar, maar we moeten bezuinigen! De hr. Dekker. Ik kan mij er niet mee vereenigen; 't wordt weer gezocht op de laagste bezoldiging. De cultureele beteekenis is veel grooter als liet. be drag dat er aan uitgegeven wordt. De heer Smit. Dekker maait me het gras voor m'n voeten weg. Ik heb het uitgerekend en de toeslag komt op nog geen cent per inwoner. Het is 'n beetje bar de menschen het te onthou den. Daar heb je zoo'n Muntjewerf o.a. is een buitengewone kerel, en dan die menschen die magere f 10.- te onthou den. Ik stel voor ze te laten houden. De heer Kuiken vindt dat de men schen een fatsoelijk tractement hebben en anderen van de burgerij krijgen ook geen toeslag; hij is 't met B. en W. eens Voorz. We moeten bezuinigen. Het is 'n soort luxe. Met de pensioenheffing hebben we ze niet getroffen. Het zijn Braaf, de Ridder, Egmond, Wiegman en Muntjewerf. De heer Keuris wil nog zeggen, dat het voorstel komt van de meerderheid van B. en W., opdat straks bij de stem ming z'n stem niet vreemd zal klinken. Met 9 tegen en 2 stemmen voor wordt het voorstel van B. en W. verworpen. Alleen Kuiken en Lubbert stemden voor. 5. Voorstel tot wijziging van. de ver ordening betreffende de heffing personeele belasting. Het praeadvies van B. en W. aan den Raad luidt Zooals U bekend ^is heeft deze gemeente een kasgeldleening ontvangen van het Rijk. Bij de desbetreffende ontwerp-overeenkom- sten werd o.m. de voorwaarde gesteld dat op die leening moest worden afgelost, ten laste van den dienst 1933 van het eerstopgenomen bedrag van f 200.000.zestien duizend gul den en van het daarna opgenomen bedrag van f 20.000.-, f 1500.-, waarbij als eisch werd gesteld dat die aflossingsbedragen moesten worden gevonden uit de gewone middelen der gemeente. In Uwe op 27 Juli j.1. gehouden vergadering werd besloten tot het aangaan van verschil lende geldleeningen, teneinde, wanneer het mocht gelukken, deze leeningen geplaatst te krijgen, de kasgeldleening bij het Rijk af te lossen. Het totaal der in die besluiten genoem de aflossingsbedragen voor het dienstjaar 1933 beloopt een bedrag van f 7800.— (bij een totaal der te leenen sommen van f 238861.60.) Het blijkt derhalve dat door het Rijk een extra aflossing wordt geëischt van f 9700.-, waarbij dan nog niet in aanmerking is geno men dat door het Rijk nog niet voorzien is in de geheele kapitaalbehoefte der gemeente Wij hebben pogingen aangewend om de hierboven zeer bezwarende voorwaarden in de overeenkomsten met het Rijk gewijzigd te krijgen, doch mochten daarin niet slagen Noodgedwongen zijn daarna die overeenkom sten geteekend, waarmede wij tevens voor de taak gesteld zijn, te zorgen dat genoemd be drag kan worden betaald. Het is uitgesloten dat een bedrag van f 9700.— op de "begrooting van 1933 kan wor den gevonden,, Waar nog meerdere uitgaven zullen worden gevraagd, verband houdende met den nood. der tijden. Genoemd bedrag zal derhalve alteen kunnen worden verkre gen door belastingverhooging. Wij hebben mitsdien de eer U voor te stellen te besluiten tot het heffen van 50 op centen op de vermogensbelasting waardoor een bate zal worden verkregen, naar de ra ming van den heer Inspecteur der Directe Belastingen, van f 1500.-. waarvan 85 ten voordeele komt van den dienst 1933 en tot het verhoogen der bedragen genoemd in de ver ordening betreffende de heffing der perso neele belasting met 50 waardoor een bate zal worden verkregen, eveneens naar de ra ming van genoemden Inspecteur van f 9000. Wij vestigen er nog de aandacht op dat wijziging van de heffing der personeele be lasting in den loop dezer maand moet geschie den, wil zij over het belastingjaar 1933 kun nen worden toegepast. Een ontwerp der gewijzigde verordening wordt U hierbij aangeboden. In de nieuwe verordening wordt o.a. be paald Van de belastbare huurwaarde het per centage 21 ten honderd. Van de waarde van het meubilair zal wor den geheven f 200 of meer, doch minder dan f 300 f 3.82 f 300 f 400 f 7.65 f 400 f 500 f 11.47 f 500 f 600 f 15.30 f 600 f 700 f 19.12 f 700 f 800 f22.95 f 800 f 1000 f26.77 f 1000 f 1200 f34.42 f 1200 f1400 f42.07 f1400 f 1700 f49.72 f1700 f2000 f61.20 enz. Is de waarde f 5000.- of meer, dan bedraagt de belasting f 187.42, benevens f 38.25 voor elke geheele som van f 1000.-. Belastingbedragen voor elke vrouwelijke dienstbode, bedoeld in sub a van dat wets artikel f 10.20 voor dienstboden, bedoeld in sub b, voor één dienstbode f 15.30, voor twee dienstbo den f 43.35 en bij meerdere dienstboden we der hooger. Belastingbedragen voor één paard f 93.75 voor twee paarden f 225 voor drie paarden f 393.75, benevens f 187.50 voor ieder paard boven drie. Belastingbedragen voor ieder rijtuig, be doeld sub a lo van dat wetsartikel f 22.50 voor ieder rijtuig, bedoeld sub a 2o f 30 voor de motorrijtuigen, bedoeld sub b van dat wetsartikel wanneer de waarde van het motor rijtuig is minder dan f 2000.- f 7.50 voor el ke som van f 100 f 2000.- of meer, doch min der dan f 4000.- een vaste som van f 150.- f 8.44 voor elke geheele som van f 100.-, de waarde van f 2000.- te boven gaande, enz. Voor de motorrijtuigen, bedoeld sub c van het wetsartikel f 56.25. Belasting bedragen, voor biljarten, bedoeld sub a f 51 voor biljarten, bedoeld sub b f 127.50 voor biljarten, bedoeld sub c f 89.25. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1933, op welken datum vervalt de verordening regelende dit onderwerp vastge steld op 27 Aug. 1930, goedgekeurd bij Kon. Besluit dd. 8 October 1930, No. 22. gewijzigd op 26 Aug. 1931. goedgekeurd bij Kon. Besluit dd. 31 October 1931, No. 23. Voorz. Velschillende gemeenten zijn aangeschreven, dat zij in de derde klas se vervielen. Dat is ons gelukkig niet gedaan. Want in de 2e klas vallen in komens van f 700.- en in de 3e klas in komens van f 500 nog onder 't belast- haar inkomen, de lage inkomens dus Bij ons voorstel worden de opcenten van 17 op 21 gebracht, dus 40 proc. hooger. En 50 proc. op de vermogensbe lasting. Wij willen dit maximum vast stellen; naar onze meening is het zoo nog het beste De heer Smit vindt het heel jammer en is bang dat het melken wordt on der droge koeien. Kan 't. Gemeentebe stuur niet meer versoberen Zoo die belasting op dienstboden. De een houdt 'n dienstbode uit armoede, 'n ander uit weelde. Voorz. Hoe kan dat nou De hr. Smit. Armoede, als de vrouw 't niet met 'n gezin of zaak bijhouden kan; weelde, als mevrouw onder de boomen zit te lezen. Laat mevrouw ook maar aan het werk gaan, dat moe ten wij ook (Gelach. Voorz. De winter beangst ons. \Ve kunnen van de hooge aflossing vrij ko men, maar f 9700.- moeten we hebben! De heer Smit: De Minister is onheb belijk. Loonsverlaging tot f 12.- per- week en hooge belasting. Het is een ra re boel. De inspecteur kan mooi pra ten, maar hoe 't er uit te halen. Men Ischen met vermogensbelasting hebben ook niet. 't Is alles niks. De heer Keuris In een andere klasse moeten de lage inkomens weer veel meer betalen. De hr. Komen. Het wordt meer dan tijd dat we in een andere klasse komen In de 2e of de 3e. We komen nu in on billijkheden. Paarden en auto's ligt de crisisbelasting nog op en nu al weer meer. Er zijn menschen die 'n behoorlij ke staat ophouden en geen inkomsten belasting betalen. Men kan niet alles leggen op de personeele belasting. Nu maar- weer 50 proc. We moeten van klasse veranderen. Stammes, dacht niet in die sterke mate te moeten gaan, met te verhoogen, 't zou dan beter zijn in een andere klasse te komen. Ook den heer Kuiken is dezelfde meening toegedaan als den heer Stammes. De heer Raven Ik ben het niet eens met de heeren om in een anderen klas te komen. Ik vind het beroerd te moeten verhoogen, maar het kan niet anders en ik kan daarom met het voorstel van B. en W. mede gaan. De heer Dekker Ook ik kan met het voor stel mede gaan, temeer ook, dat er nu men schen in worden aangeslagen, die tot heden niets betaalden en toch een zekeren luxe of iets in dien geest kunnen getroosten, en als de toestanden veranderen, wat wij zullen ;cn. dan kunnen wij dat zelf weer veran deren. De :er Smit: Daar hebben wij nu niets aan. De keer Rezelman Ik ben geen voorstan der van verhooging der Pers. Bel. en geloof zelfs dat er veel menschen zullen zijn in onze Gemeente die in een groot huis wonen en mooie meubelen hebben, en toch niets kun nen betalen. Ik had gehoopt dat wij er nog buiten konden blijven, temeer dat er nog een batig saldo van f 30.000.-. is. Voorz. Nee, nee, daar is al f 18.000 van ge bruikt en de heer Komen en nog eenige hee ren zouden het dan beter vinden om in een andere klaase te moeten gaan, maar dan moeten er nog lagere inkomens worden ge troffen, b.v. zij die f 600 inkomen hebben, terwijl er nu bij een inkomen van f 700.- pas een begin is. De heer Komen U kent mijn standpunt in deze, maar nu treffen wij ook weer, de bèta-* Iers der vermogensbelasting. Weth. Keuris Wij kunnen niet anders, en in een andere klasse, treffen wij nog veel meer lagere menschen. Zelfs zij, die in het geheel geen inkomen hebben. Voorz. Wij allen zijn zeker tegen verhoo gingen van belastingen, maar wij moeten in deze, maar laten wij vooral niet in een lage- ren klasse gaan. De heer Koorn Ook voor een dienstbode wordt nu weer een hooge belasting gevraagd. Wie heeft er een dienstbode Het zijn toch meest de winkeliers en zakenmenschen, wiens vrouwen toch in de zaak moeten zijn, Dat soort menschen moeten ze toch hebben en 't is al plakken en nu weer belasting. Voorz. Wenscht niemand meeer het woord hierover Dan zullen wij het in stemming brengen. Het voorstel werd dan met zes stemmen voor en vijf tegen aangenomen. Tegen stemden Rezelman, Smit, Koorn, Komen en Stammes. 6. Verzoek om vermindering van schoolgeld van G. Tiel. Wordt toegestaan. 7. Vaststelling pensioensgrondslagen. Wordt aangenomen. Een nieuw voorstel wordt ingediend om 50 opcenten op de vermogensbelasting te heffen, dit wordt met algemeene stemmen aangeno men. 8. Voorstel tot wijziging van het be sluit tot het aangaan van eene tijdelijke geldleening. Voorz. In onze vorige vergadering bespro ken en besloten, zouden wij deze geldleening geplaatst trachten te krijgen bij de Hoorn - sche Bank met een rente van 5 en een 1 1/4 boven de prommenessen van de Ned. Bank met begin der aflossing Dec. 1932. Wij kunnen nu die leening bij het Rijk slui ten tegen een rente van 5 en begin aflos sing uiterlijk Nov. 1933. Wordt goedgevonden. 9. Vaststelling van de gemeentereke ning over 1931. Voorz. Dan is het woord aan de Commissie van onderzoek van de Gem. rekening. De heer SmitDe heer Stammes heeft ge zegd in onze Comm. vergadering die de mees te babbels heeft, moet het rapport uitbren gen in de vergadering, dit is meer als een aardigheidje te beschouwen. Maar mijnheer de Voorzitter ik heb dit nog nooit gedaan, en zal daarom trachten dit zoo goed mogelijk te doen. Ik heb niet zooveel hierover maar drie punten le punt was dan de leverantie van sigaren aan de Gemeente geschiedt door Juffr. Schenk. Wij zouden dit wel eens willen verdeelen 2e punt is benzinelevering wordt altijd door Jonker gedaan, ook dit is wen- schelijk het te verdeelen en een 3e punt zijn de kwade posten van het electrisch be drijf. Er komen personen in voor, die een goed inkomen hebben en best kunnen beta len. Ze gaan uit de Gemeente met die schuld, misschien is hier nog eens wat van te innen 't is p. m. een f 3000.-. En dan nog een opmer king van mij persoonlijk. Ik vond een post van f 1008.- aan boomen geleverd door Pen- nekamp bij het huis van den Burgemeester, dat is veel Voorz. Is dat van de commissie deze op merking, of van U De heer Smit Neen, dit is van mij zelf De heer Stammes Ik heb dit al reeds uit eengezet in onze comm. vergadering. De heer Smit En na deze aanhaling der punten kunnen wij de rekening goedkeuren, mijnheer de Voorzitter. Voorz. Ik dank de heeren wel voor hun be moeiing in deze, en wat betreft leveranties van sigaren, ik weet dit wel, wij hebben ze ook al eens bij anderen gehaald. We moeten dit toch aan B. en W. overlaten, maar wij zullen dit verdeelen. De posten electrisch licht, die nog niet betaald zijn, daar leggen wij ons nog lang niet bij neer, wij moeten dit zeker verhalen, desnoods per deurwaarder. En wat betreft die boomen, dat is nog een rekening van het voorgaande jaar. Met algemeene stemmen wordt de rekening dan vastgesteld. GEMEENTE REKENING 1931. Gewone dienst. Kapitaaldienst. Uitgaven f 240.128.11 f 490.877.28 Inkomsten f 270.948.88 f 447.393.35 hij ook steun krijgt ik beschouw dit meer als reclame maken voor Plaatse lijk Belang. De heer Kuiken viel heftig in de rede met een onparlementair woord, maar herstelde zich toch weer spoedig. De lieer Dekker. Ik heb 't niet tegen Kuiken, maar tegen Smit. De Voorz. Het spijt mij wel, dat i" Jaar weer over begint; ik dacht dat de ze zaak na afloop der vorige vergade ring geheel naar wensch was opgelost; maar wij allen weten, dat de heer Kui ken eerlijk is, en dit stellen wij op hoo ge n prijs. De heer Dekker. Ik heb nog iets ik meen dat het tijd wordt om bij het Rijk om steunregeling te verzoeken er zijn hier nu ongeveer 60 werkloozen, waar bij 30 gehuwden of kostwinners. De Voorz. Ik ben er zeker van dat et geen 60 zijn, wij hebben al meermalen ondervonden, als wij menschen noodig hadden of aanvrage kregen, ze er niet eens waren. Wijst er daarom uw orga nisatie op, dat zij zich toch moeten op geven. Wat jammer, dat die menschen toch niet mede werken. Ook de boeren hel pen nu, en als wij - aanvrage krijgon van hun en er wordt beloofd dat zo komen, dan komen ze niet eens dat vermoord het bemiddeiings-bu- reau U moest toch als voorzitter van uw organisatie betere inlichtingen aan ons kunnen geven. De heer Dekker. Maar voorzitter: ik ben alleen voorzitter van onze eigen organisatie, en er zijn nog zoo vele an dere menschen, die niet bij ons zijn aan gesloten De Voorz. Heeft U nog iets mijnheer Smit De heer Smit. Ik heb eigenlijk ook nog wat en heb een afschuwelijke he kel aan herkauwen, maar door de hr. Dekker wordt gezegd reclame voor Plaatselijk Belang Maar 't was recla me voor hun eigen fractie, (daar weet Keuris ook wel meer van), was beter ge zegd en dan zou ik nog eens willen in- formeeren, er staat een bok van* het Elcctr. net in Breezand, waar een (be woner veel last van heeft. Die man heeft last van dat ding, die moet weg. De voorz. Als u mij daarover spreekt om die paal of bok ook weg te halen, dan gebeurt dit maar niet dade lijk, wij kunnen daarvoor maar direct geen menschen voor nemen, we zullen zorgen dat het in orde komt. De heer Smit. Ik zou ook nog om Jiu in het water van Dekker te visschen willen vragen is er al wat in 't zicht voor werkverruiming in de toekomst De voorz. Vaste dingen weten wij nog niet, maar als u wat weet, zouden wij dit gaarne van u vernemen. De heer Keuris wenschte een paar woorden te zeggen omdat hij zijn naam hoorde noemen door Smit. Die reclame voor P. B. werd niet in de Raadsver dering besproken, maar daarna, en dit was een verslag van mij volgens de meening van velen tegen PI. Belang. De heer Kuiken wenschte nog eenige opheldering over aansluiting of gehee le nieuwe aanleg van de waterleiding. Wij konden het juiste hiervan niet ver staan, maar hoorden den voorzitter zeggen, dat dit zou onderzocht worden. Hierna sluiting der vergadering. (Reeds eeider aan onze abonné's in Anna-Paulowna verzonden.) Saldo batig f 30.820.77 nad. f 43.483.93 Rekening Electriciteitsbedrijf Baten f 64578.82'A: Kapitaalsink. f 8974.34 Lasten f 63366.83'/e Kap.uitg. f 29802.85Vs Batig s. f 1221.99 Nad. saldo f 20828.51" Reservefonds bedraagt thans f 24345.79. Rekening Grondbedrijf Baten f 2547.91 Kapitaalsinkomsten f 60013.83 Lasten f 4311.05 Kapitaalsuitgaven f 55693.47 Nad. s.do f 1763.14 Batig saldo f 4320.36 Rekening Burgerlijk Armbestuur Ontvangen f 23031.93 Uitgaven f 23031.93 Solda nihil. Uit de gemeentekas is een subsidie genoten van f 18398.96. 10. Aanbieding van de gemeentebe- crooting over 1933. Voorgesteld wordt om deze over drie weken vast te stellen, wordt goedgevonden. 11. Vaststelling suppletoire begrooin- gen.. Vastgesteld en aldus besloten. Rondvraag. De lieer Dekker. Ik wil nog eens te rug komen op die beschuldigingen, ik heb mij toen een weinig kwaad ge maakt, wat niet goed is, maar ik kan nooit gezegd hebben van Kuiken, dat We hebben e kaar al eens eer ommoct. O ja, juffrouw? Ik herinner me niet. O ja, U deed me in Augu.-lus van t \o-fn jaar een huwelijksaanzoek. Dan ben ik door 't 002 van ten ia ij gekropen. Anna Paulowna Telef. 83 filiaal Wieringen. Amateurs stelt U prijs op mooie kieken en goede afwerking, dan is het adres bij den Vakman- Handelaar. Ontwikkelen, afdrukken, Ver- grooten. Vanaf heden Selo, Kodak, Agfa, Gevaert, Argus, voor 8 opname's. Uit voorraad leverbaar vanaf 5 gulden FOTO - TOESTELLEN, ALBUMS, STATIEVEN, enz. VAN KEIZERSTRAAT 28. ALLééN DEN HELDER, IEDERE WOENSDAG SPREEKUUR: li—4 UUR Geheel gebit vanaf f 60.—. Pijn. loos trekken inbegrepen.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 8