..DE WAKENDE LEEUW" VOOR BETERE PIJP - TABAK TABAKSFABRIEK J. R. KEUSS. Laat 125 Alkmaar. BIOLOGIE DER IJSELMEER. Inleiding tot de excursie op de Zuiderzee. In de Dinsdagnamiddag in „Artis" gehouden bijeenkomst hield prol. dr. L. F. de Beaufort een voordracht tot inleiding van een excursie op de Zuiderzee, welke Woensdag zou plaats hebben. De spreker begon met te doen op merken, dat de Zuiderzee nog maar zoo kort geleden is afgesloten, dat hy- drographisch en biologisch nog geen veranderingen zijn ingetreden. Het zoutgehalte is nog nauwelijks anders geworden en fauna en flora hebben dus nog nauwelijks geleden onder de verandering. Eigenlijk zijn dus de be zoekers te vroeg gekomen. Het is nu echter wel het geschikte moment voor een mededeeling over de Zuiderzee. De Zuiderzee is in geolo gisch opzicht nog maar zeer jong. De spreker schetste hoe zij waar schijnlijk is ontstaan uit een water vlakte, welke met de zee nog geen con tact had, en die door overstroomingen in de middeleeuwen, met de Noordzee in verbinding is gekomen. De geogra- ische indeeling van de Zuiderzee, ge- !ijk ze was vóór de afsluiting, in een Noordelijk en een Zuidelijk deel, heeft ook liydrographisch en biolo gisch haar beteekenis. Het Friesche bekken, in het Noorden, is rijker van zoutgehalte, hetgeen zijn invloed niet leeft gemist op de flora en fauna. Veie soorten komen dan ook in het Zuidelij ke bekken, ten Z. van de lijn Enhuizen Stavoren, niet voor; of sporadisch, in geval onder bepaalde omstandighe den het zoutgehalte daar toeneemt. Thans is de Zuiderzee afgesloten van de zee en haar vischbevolking is op gesloten. Het zoutgehalte is thans nog maar weinig afgenomen, maar op den Juur zal zich de toeneming van het zoetwater doen gevoelen. Men kan hans al voorspellen, welke soorten {lillen verdwijnen en welke zich zul- en staande houden. Maar er is twijfel ip een ander punt. T.w. of het afster ven der soorten plotseling zal plaats vinden, zoodat de verliezen niet zoo da lelijk worden gecompenseerd door den aanvoer van vissclien uit de rivieren de Zuiderzee dientengevolge zoo leeg zal worden als een woestijn; dan wel, of dit proces geleidelijk zal ge- •chieden. Sinds de werken tot afsluiting een lanvang hebben genomen heeft de Ne- lerlandsche Dierkundige Vereeniging op de Zuiderzee onderzoekingen doen instellen. Geregeld worden aan be- schappelijk had ontvangen. Velen werden paalde stations grondmonsters geno- zelfs kosteloos per auto naar Blankenberge Imen, wordt er plankton gevischt, tem- vervoerd. In hotels en in woning werd drogeIperatuur en zoutgehalte bepaald. Re gende straf kan hij zijn „bon" voor den dag halen. Misschien moet hij zelfs een nieuwe bon hebben, als zijn straf min der dan F2 uur bedraagt. Hier opent zich een vruchtbaar ver schiet. Hoe ware het, als dergelijke bons algemeen werden ingevoerd en onderling konden worden ingeruild. De Staat zou er een bron van inkom sten uit kunnen maken door de bons uit te geven tegen bijv. den hal ven prijs van de boete, waarvoor subsi diair de hechtenis treedt. DE STRANDING VAN DE „JOYGE" BIJ BRESKENS. Een paniekstemming aan boord. De Hollandsche redders brachten orde en kalmte. Een Brusselsche correspondent seint Het onderzoek naar de stranding van de „Joyge" bij Breskens heeft uitgewezen, dat er 143 passagiers aan boord van het Belgische schip waren, bijna allen afkomstig uit het Waalsche dorp Braine l'Alleud. De muziek- vereeniging van genoemd dorp moest Zondag een concert geven te Blankenberge en men had besloten om van Antwerpen uit over de Wester Schelde naar Blankenberge uit te va ren. De voorzitter van de muziekvereeniging. de heer Mercier, gaf Dinsdag aan eenige Belgi sche journalisten eenige inlichtingen over het ongeval, hetwelk een ramp had kunnen wor den. Gedurende de twee uren waarin de passa giers met den dood hebben geworsteld waren sommige schier radeloos geworden. Velen weenden en gierden, terwijl anderen geknield lagen te bidden. Er kwam een weinig herade ming toen schipper Van den Heuvel met een motorsloep verscheen, gevolgd door andere schepen. Groot was de hoop toen men de sleepbooten uit Vlissingen zag naderen. Toen tenslotte twee Nederlandsche zeelieden aan boord van de „Joyce" waren gekomen, voelde men dat de redding nabij was. De twee Hollandsche zeelieden namen de leiding op zich en weldra was het schip weer vlot. Een hunner was woedend op den kapitein, die zich volstrekt machteloos had getoond om de orde aan boord te handhaven. De heer Mercier bracht ontroerd hulde aan de kranige redders en aan de bevolking van Breskens, die de ongelukkigen zoo vriend- te werpen, doch de douanebeambten wisten dit te verhinderen. Na een korte worsteling werd de uit 14 koppen bestaande bemanning overweldigd en werd het schip naar Kopen hagen opgebracht, waar terstond een onder zoek werd geopend naar de herkomst van den spiritus. In totaal bevonden zich ruim 30.000 liter spiritus aan boord van het schip. BINNENLANDSCH NIEUWS. plaatse, en konden later de twee zwaar gewonden naar het gasthuis worden vervoerd. De politie, die eveneens onmiddellijk verscheen, ontbood het parket uit Bre da, dat later in den avond naar de plaats van het onheil vertrok. GEMEENTE WIERINGEN. kleeding ter beschikking gesteld. Schipper van den Heuvel, die zoo'n werk zaam aandeel had aan de redding, vertelde dat tijdens de vreeselijke paniek een man in het water sprong. De golven rukten hem di reet weg. Ik zag hem, aldus de schiper, met het hoofd opzij liggen, vervolgens kwamen zijn beenen de hoogte in en hij verdween in de diepte. Machteloos moesten wij toezien, dat de man verdronk. Want het was onmo gelijk om hem te helpen. Een zieke vrouw stond ook op het punt in zee te springen. Ik beduidde haar dat zij achteruit moest j hetgeen zij deed. Nooit heb ik zulk een tooneel bijgewoond. Ik dacht aan de Fransche passagiersboot „Philippar" en vreesde, dat iets dergelijks ook hier zou gebeuren. Elk oogenblik kon de boot omslaan. De meeste drenkelingen begaven zich Za terdag naar Blankenberge. Ongeveer 50 per sonen zijn licht gewond. Verhelleweg, die aan boord van het schip door een vuurpijl werd gedood, is een 34-ja- rige kantoorbediende. Toen hij tijdens den oorlog als krijgsgevangene in Duitschland ver toefde, was hij door een Duitsche familie liefdevol verpleegd. Hij trouwde met de doch ter dezer familie. Vorige week waren zijn vrouw en twee kinderen van Braine l'Alleud naar Blankenberge gereisd, waar zij Zater dag haar echtgenoot en vader hoopten w'eer te zien. De man, die verdronken is, is zekere Schel- lekens uit Brussel. BRUTALE ROOVERS. Acht bandieten hebben een inval gedaan in een safedepositgebouw te Chicago, er tien personen 14 uur gevangen gehouden en ca. iultaten van dit onderzoek zijn al ge publiceerd in „De biologie van de Zui- lerzee tijdens hare drooglegging". Ge durende liet laatste jaar is verder, op instjgnatie van mevr. dr. Wibaut, om ie twee weken des nachts gelijktijdig op verschillende plaatsen plankton ver zameld, opdat men daardoor des te be ter in staat zou zijn de veranderingen welke zich weldra zullen voordoen, te beoordeelen. en zoo hoopt men dan stap voor stap het grootsche experi ment te kunnen volgen. Vliegongeluk bij Soesterberg. Luitenant van Hootegem gedood. Donderdagmiddag omstreeks half vier is het Fokker-jachtvliegtuig D 16, bestuurd door den luitenant-vlieger L. T. C. J. M. van Hootegem, boven de bosschen van de Paltz nabij Soester berg naar beneden gestort. De eenige inzittende werd op slag gedood. Omtrent de vermoedelijke oorzaak van het vliegongeval, dat een van de beste jachtvliegers in ons leger het Ie ven heeft gekost, vernemen wij nog, dat luitenant Van Hootegem op ONTHEFFING WINKELSLITING. Burgemeester en Wethouders van Wielin gen brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ingevolge art. 9, 5e lid, der Winkelslui tingswet 1930, S. 460, voor Zondag 11 Sep tember a.s. ontheffing wordt verleend van de bepalingen dier wet in dier voege, dat de winkels in de kom vatwhet dorp DEN OEVER geopend mogen zijn 's morgens 9 tot 's avonds 11 uur. Wieringen, 7 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Tentoonstelling Volksonderwijs. De uitslag van het raden naar de naam der pop en naar het getal in het krentenbrood, was nog niet bekend gemaakt. Welnu, het bestuur verzocht ons te melden, dat de naam van de pop was „Mathilde,", welke door niemand was geraden. De pop blijft dus bewaard voor een volgende maal. Het getal in 't krentenbrood was 1367. Ook dit getal was door niemand, zelfs niet bij benadering, geraden. Het bestuur heeft nu besloten het krentenbrood te schenken aan de inwonenden in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Hippolytushoef. Examen. De heer J. Boon, onderwij zer aan de O. L. school te Oosterland, is op 3 September j.1. te Haarlem ge slaagd voor de hoofdakte. J.V.O.-berichten. Zondag geen bijeen komst. De tocht naar Texel is nu definitief óp 17 en 18 September. Er kunnen nog meer leden mee, als ze zich deze week opgeven. Den Oever - Flora. Voor de a.s. Zon dag te houden handicap-harddraverij te Den Oever hebben 18 paarden - ei genaars ingeschreven en wel de volgen de: 1. Rentner, eig. R. v. Wieringen An na Paulowna; 2. Our Ulhan (Ulhan B) eig. J. A. Mooij, Wieringerwaard; 3. Minnetonka, eigen. ide,m; -4. Miss Zelda Peter, eigen. S. v.d. Oord, Haarlemmer meer; Ledi Bon, eigen, idem; 6 Maggy Ilenry, eigen. J. Schoon, Medemblik; 7. Edna M., eigen, idem.; 8. Grctchen, ei- en. II. J. Vergaij, Purmerend; 9. Ja- net Ilarvester, eigen. G. Taams, Amster dam; 10. Cleo Watch, eigen. P. Weehui zen, Amsterdam; 11. Fretchen, ei gen. II. Beets, Beemster; 12. Omega, ei gen. C. Verhorst, Beverwijk; 13. Mary Magoway, eigen. G. Visser, St. Maar tensbrug; 14 Sire Axworth, eigen. K. de Vlieges, Nieuw Vennep; 15. O- telha, eigen. A. Borst, Wieringerwaard 16. Kenneth, eigen. K. Davidson, Oos terblokker; 17. Rudi, eigen. T. Broere, Buiksloot; 18. Monte Carlo, eigen. J. Out, Bussum. Bij goed weer belooft liet een prachti ge middag met 18 eerste klas dravers te worden. Als het slecht weer is. Het is be kend, dat de kinderen, die de school te Oosterland bezoeken, soms een heele afstand moeten afleggen, zooals die uit den Polder, en van Stroe en Smerp; Nu was 't in 't begin, dezer week n dag regen en wind en het was opmerke lijk, zooals het nieuwe hoofd der school ons vertelde, zoo ontdaan en vermoeid als de kinderen er uit zagen, terwijl er ook dien dag veel verzuimen waren. Daarom 'n vriendelijk verzoek aan auto- of paard-en-rijtuigbezitters. Als 't slecht weer is: neem de kleinen dan zoo mogelijk even mee, of als ouders 'n vervoermiddel bezitten: breng ze e- ven naar school. Den kinderen en het onderwijs worden daarmee een groote dienst bewezen. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Slootdorp. Het was Woensdag hiei Slootdorp. Zooals men weet zouden een natte dag. Dat wil zeggen: er woed- uit iedere organisatie 'n paar leden ge- de geen stortbui; neen, het Zonnetje kozen worden voor de ..dorpscommis- scheen heerlijk, maar de brandspuit 'sie. De afd. Wieringermeer Holl. Mij. weid beproefd en zette de Slootweg on- van Landbouw heeft hier nu voor aan- der water. Natuurlijk had de jeugd 'gewezen de heeren G. Schoorl en J. G. .et als de straal op hun werd gericht! jAddcns en als plaatsvervangers de hee- Of het gezicht van moeder ook zoo vroo lijk stond, toen zoontjelief met het nat te pak thuiskwam, betwijfelen we Opkomend Zakenleven. Mochten ren P. G- Lutli en J. den Engelsen. De Commmissie van Zes. j.1. Dinsdag heeft de Commissie van Zes (voorzit ters van de bestaande organisaties) ver in een vorig nummer vermelden dal gaderd in het Gebouw v. Maatschappe- liet Schildersbedrijf van de fa. Booms-j lijk werk. Als voorzitter werd gekozen ma en Geertsma en het Bouw- en Aan- de heer G. Schoorl. Besloten werd tot nemersbedrijf van de fa. Kingma en!het houden van een landbouwwinter- Zn. zich te Slootdorp hebben gevestigd ook andere zaken zullen weldra in werking worden gesteld. De heetelucht oven der brood- en banketbakkerij van den heer Cor Koorn werd heden be proefd en binnen enkele dagen zullen cursus, waar dan het Hoofd der School de heer Heerink als leeraar zal fungee- ren. Verder w erd besloten, de bewoners van onzen polder in de gelegenheid te stellen brandstof te kunnen bestellen voor den geheelen winter. Naar verkie- we de geur van 't versche gebak hier zing zouden deze geleverd kunnen wor dus kunnen bespeuren. Het café, hotel,'den wekelijks of om de 14 dagen. restaurant Smit is ook spoedig gereed, om de bezoekers te ontvangen. Men is nog bezig met het aanleggen van de centrale verwarming en dan is de zaak gereed. Het café, zoowel als de con certzaal zijn prachtig ingericht en al le comfort is hier aanwezig. Met een enkele handgreep is het tusschenschot weg te doen en is het één groote zaal! Voor groote vergaderingen en uitvoe ringen dus uiterst practisch. De Vogelwereld. Het is opmerkelijk, zooals de vogels zich hier in onzen nieu wen polder op hun gemak blijken te ge voelfn. Dezer dagen zagen wij een drie tal groote blauwe reigers in het wei land wandelen. En ondanks wij een paar maal extra de claxon van de auto lieten hooren, ze toonden zich heele- maal niet schuw en wandelden rustig door. Ook in het boezemmeer zijn on telbare vogels waar te nemen en het is een genot het gekrioel op de slikken 'n oogenblik gade te slaan. Kaarten voor invulling zullen wor den rondgezonden. De klachten over duur vastrecht en meterhuur zullen een volgende verga dering in behandeling worden genomen Voor Begrafenisvereeniging en Zie- kenhuisverpleging zullen verdere stap pen worden gedaan. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 11 SEPTEMBER. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. GEM. Voorm. 10 uur Ds. J. C. Fischer. 11.30 Voorm. Zondagsschool. GEREFORM. KERK 's Morgens half 10, Leesdienst. Nam. 3 uur cand. Wielenga. EVANGELISATIE Zondag a.s. n.m. 3.30 uur in de Ned. Kerk te Slootdorp. Voorganger Ds. K. O. kensieper. Herv. Fin- PARIJSCHE MODEBRIEF. OOK DE EENVOUD HEEFT HAAR CHARME. Hoe men aan een japon een apart karakter geeft. Ondanks de dreigende toekomst, ondanks de nood, die langzamerhand overal begint te heerschen, vergaat den meesten vrouwen toch nog niet de lust, zich mooi en smaakvol te kleeden. Moeten we haar daar een verwijt van maken of het veeleer als een gunstig tee- ken beschouwen Beduidt zulk een houding onverschilligheid voor 's werelds gebeuren of is het een blijk van moed en optimisme we willen opgewekt blijven, We laten ons niet terneerslaan Zou trouwens de wereld er ook maar een haartje op vooruitgaan als we ons allen in grauwe ju- tekleeren hulden en deden alsof er geen vrou welijke ij delheid meer bestond GEMEENTE ZIJPE. oogenblik dat het toestel omlaag stort te juist met enorme snelheid een schei* pe hoclit maakte. Men neemt aan, dat de bestuurder daarbij den hoogte-af stand heeft misgeschat. Later bleek, dat de stuurinrichting volkomen in orde was. Luitenant Hootegem werd uit het 350 loketten geopend met de meest moderne toestel geslingerd en kwam een eind werktuigen. Zij verdwenen met een buit van van het vliegtuig af in de bosschen te meer dan 250.000 dollar. en recht. AUTO SLIPTE, TWEE DOODEN. Moest te ver uithalen voor vier naast elkaar rijdende wielrijders. Donderdag ongeveer acht uur reden in de richting Etten op den straatweg Etten-Zunderen vier wielrijders naast elkaar. Een auto, die hen achterop kwam, gaf signalen en w ilde het vier tal passeeren. Er was echter geen voldoende ruim te op den weg, met het gevolg, dat de auto te veel naar links moest uitwij ken. Daardoor kwam de wagen te slip pen en reed in volle vaart tegen een aan den weg staaritfen boom en daarna in de sloot- De bestuurder werd op slag gedood, alsmede de passagier, die naast hem zat. Van de drie achter in de auto zit tende passagiers werden twee zwaai en een licht gewond. SCHAGERBRUG. De tentoonstelling van de afd. Zijpe en Omstreken, van de Holl. Maat schappij van Landbouw, op Maandag 12 Sep- het tember a.s., mag zich nog steeds verheugen RUIM 10.000 SCHAPEN VERDRONKEN. Uit Wellington op Nieuw-Zeeland wordt gemeld, dat bij een overstrooming in het dis trict Wairairapa meer dan 10.000 schapen en lammeren zijn verdronken. SMOKKELSCHIP AANGEHOUDEN. Voor een half millioen kronen spiritus aan boord. Een Deensche douane-kotter heeft Maan dagmorgen vroeg den grootsten slag gesla gen, die in de geschiedenis van het Deensche douanewezen bekend is, door de Estlandsche vrachtboot „Pollux" aan te houden, die een voorraad gesmokkelden spiritus aan boord bleek te hebben ter waarde van minstens een half millioen kronen. Toen de „Pollux" door den douanekotter werd gepraaid, verklaarde de kapitein, dat hij kolen aan boord had, waarmee hij op weg was naar Malmö. Aanvankelijk zagen de Denen niets verdachts aan het schip, totdat zij een groote deklading ontdekten, die onder zakken verborgen lag. De kotter hield het schip aan en drie douane-beambten gingen gingen aan boord. De bemanning van de „Pollux" trachtte nog spiritusvaten over boord in veler belangstelling. Niettegenstaande de minder goede tijdsomstandigheden waarin de boeren momenteel verkeeren, zijn voor bijna alle rubrieken weder inzendingen aan wezig. Het programma vermeld in het geheel 174 nummers inzendingen, benevens een 14- tal nummers ter opluistering. De inzendin gen van paarden is minder dan andere jaren, maar hoornvee en wolvee is goed vertegen woordigd. Het bestuur van de afd. kan in zooverre weer met voldoening op hun streven terug zien. Als het nu Maandag goed weer is, zul len velen uit den omtrek zich weer naar Schagerbrug begeven om deze tentoonstelling te bezoeken. Na afloop der tentoonstelling kunnen de bezoekers zich amuseeren op het gemeente lijk sportterrein, waar een concours hippique zal gehouden worden en na afloop daarvan een demonstratie te geven door de rij vereeni ging „West Friesland", welke voor deze mid dag een zeer mooi programma zal geven. Zoo men ziet is er voor a.s. Maandag weer gezorgd voor voldoende afwisseling en wen schen wij het bestuur veel succes met hun streven. BURGERLIJKEN STAND gemeente St. Maarten over Augustus 1932. Geboren Hiltje, d.v. Willem Rus en Aaltje Rus. Gehuwd Barend Kistemaker, oud 29 ja ren te Zijpe en Aafje Bakker, oud 24 jaren, wonende te St. Maarten Riemer Veenstra, oud 23 jaren, wonende te Barsingerhorn Adriaantje van Oudenaarden, oud 19 jaren, wonende te St. Maarten. Overleden Levenloos aangegeven kind Toch dienen we ook hier de juiste maat niet uit het oog te verliezen. Het is ergerlijk op het oogenblik een overdreven luxe ten toon te spreiden waar het zoo vele menschen aan het hoognoodige ontbreekt. Ook op een voudiger wijze kunnen we goed en aardig gekleed gaan en dan blijft er altijd nog iets over om hier of daar een opgeheven hand te vullen. Zagen we niet alreeds van den zo mer, hoe snoezig b.v. een cretonne avondja pon kan staan wanneer ze goed gemaakt is en dat daar heusch geen kostbaar lamé of gebrocheerd satijn voor noodig is Japonne tjes van gebloemde cretonne met een smal ceintuurtje en een gefestonneerde zoom, an dere van hemelsblauw katoenen piqué met een snoer vergeet-mij-nietjes om den hals, of weer andere van veelkleurig ge streepte organdie met een heel groote strik op den rug. Van de meeste toiletten is de lijn zeer eenvoudig maar ze toonen een enkele typische bijzonderheid die er een apart ka- rakter aangeeft. Op vele ziet men een zeer breede ceintuur met enorme strik of ook wel alleen een strik met breede lussen en afhan gende einden. Deze is gewoonlijk van felge kleurd fluweel of gelakt satijn. Bij een witte japon staat rood bijzonder goed. We bewon derden een toilet dat met violette en gele bloe men bedrukt was en met een violetkleurige fluweelen ceintuur prijkte. In plaats van een strik wordt ook wel een groote tuil bloe men genomen, van voren, op zij, of zelfs ach ter op den rug. Zeer meisjesachtig en lief staat een krans van bloemen rond de hals uitsnijding of langs de armsgaten. Wanneer zullen we weer bloemenkransen in het haar zien als feestdracht Mij dunkt dat we er niet ver meer van af zijn. Heel jeugdig staan toiletjes van wit linon, of Engelsch borduursel waarvan de ceintuur met een mooie strass gesp gesloten wordt. Eigenaardiger echter nog dan al die een voudige katoentjes is de verschijning van wol voor avondtoiletten. Wol kreukelt niet spoe dig. wol is soliede en een wollen avondjapon is later gemakkelijk tot een daagsche jurk om te tooveren tal van voordeelen die me nigeen tot de keuze van deze stof zal verlei den. Een avondjapon is echter niet compleet, zonder een bolero, een kort jasje, een schou derkraag of iets dergelijks. Dikwijls vertoont dit de tint der japon, soms ook een afsteken de kleur. Op een beige japon een bruin flu weelen manteltje, op een witte japon een doorstikt jasje in dezelfde kleur, maar bij een roze toilet een zwart fluweelen bolero. We zagen op een geel organdie japon netje een donkeroranje jasje dragen, hetgeen prachtig maar wel wat op zichtig stond, Maar bij een wollen japon dragen we 's avonds een bonten bolero, bij voorkeur van goud kleurig otterbont, van bever of hermelijn. Gewoonlijk*. hebben deze manteltjes korte of driekwart lange mouwen. deze blijft Ondanks al nieuwigheden echter de smaak voor wit-met-zwart combi naties steeds* voortbe staan. Een zwarte a- vond japon met een guirlande van witte lelies langs den hals of een toef groote wit te violen aan de taille is elegant en smaakvol. WILHELMINE. MARKTBERICHTEN. Onmiddellijk was medische hulp ter van A. Klaver en B. Heijne. Schagen, 8 Sept. 1932. Op de heden gehou den weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt3 Paarden f 250 a 350 3 Veulens f 60 a 75 8 Stieren f 40 a 120 27 Geldekoeien (mag.) f 75 a 140 105 Geldekoeien (vette) f 130 a 240 14 Kalfkoeien f 130 a 200; 2 Graskalveren f 30 a 40 34 Nucht. kalveren f 6 a 24 137 Schapen (mag.) f 10 a 18.50; 80 Lammeren f 4 a 9 2 Bokken en Geiten f 2 a 7 67 Varkens (mag.) f 8 a 16 44 Var kens (vette) per Kg. 24—28 cent; 123 Biggen f 3 a 6 12 Konijnen 20—70 cent 76 Kippen f 0.35 a 2.90 Haantjes 1050 ct. PAARDENMARKT. Alkmaar, 7 Sept. 1932. Op de heden gehou den Paardenmarkt waren 331 paarden aan gevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt rijpaarden f 150 a f 3.25, werkpaarden f 90 a 350 slachtpaarden f 100 a 210, per Kg. 36— 40 cent30 Veulens f 40 a 100 Hitten f 70 a f 225. Eierveiling Schagen, 8 Sept. 1932. Aange voerd 72500 Kipeieren. Prijzen als volgt52— 54 Kg. f 4.70 a 4.80 55—57 Kg. f 4.70 a 5.00 58—60 Kg. f 4.80 a 5.30 61—63 Kg. f 5.00 a f 5.50 6467 Kg. f 5.40 a 5.60 Ongewogen Wit f 4.70 a 5.30 Ongewogen Bruin f 4.80 a 5.60 Klein f 3.00 a 3.20650 Eendeieren f 2.80.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2