Amsterdamsche Kooplieden DEN HELDER TENTOONSTELLING SCHAGERBRUG. MAANDAGMORGEN TENTOONSTELLING SCHAGERBRUG. ALLEEN SPOORSTRAAT 2 3. TWEEDE BLAD VRIJDAG 9 SEPTEMBER No. 71. BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN LEDIGE GEMEENTEKAS. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering van Opsterland deelde de voorzitter mede, dat de gemeentekas ledig is en de gewone uitgaven niet meer gedaan kunnen worden. Bij een verzoek van de Revolutionaire Vrou wenclub werd de communist, de heer Noor- da, tot de orde geroepen, waaraan hij niet voldeed. De vergadering werd daarop ge schorst. Na heropening werd over het aanhangige punt aan den heer Noorda het woord niet meer verleend. BUITENLANDSCH NIEUWS. KINDERVERLAMMING. Naar aanleiding van de kinderver lamming zullen alle scholen in Meck- lenburg - Schwerin tot 27 September zijn gesloten. ONMENSCHELIJKE VADER Iïet vroegere communistische lid van den Pruisischen Landdag Schulz is ge arresteerd. Ilij heeft zijn 11-jarigen zoon op on,menschelijke wijze mishan deld door hem met alle mogelijke voor werpen af te ranselen, waardoor de schedel van den jongen op twee plaat sen werd ingedeukt en zijn rechter arm en een middenvinger werden ge broken. Verder wordt een jonger kind vermist. Schulz beweert, dat het kind naar Rusland is gebracht. Men gelooft, echter algemeen, dat hij dit kind door mishandeling heeft vermoord. HELDENMOED. Een Engelsch piloot bevond zich met twee passagiers op 500 meter hoogte, toen zijn rechtervoet verward geraakte in de drijfkettingen van de stuurinrich ting. Het was hem hierdoor niet moge lijk het vliegtuig naar behooren te be sturen. De kettingen drongen in het vleesch en sneden het tot op het been door. Daarna wikkelden de kettingen zich weer los. In weerwil van de hevige pijnen, die hij leed, slaagde de vlieger, Scott Coates genaamd, erin vlot te lan den. De ongelukkige, wiens been a.h.w. was geamputeerd, terwijl hij bij volle kennis was, viel onmiddellijk na de landing in onmacht. NEW YORKSCHE BEURS. 8 Sept. 1932. Na vaste opening en opgewonden handel met een omzet van bijna 6 millioen shares sluit de markt flauw. De geldmarkt was heden prijshoudend. De fondsenmarkt opende vast, werd daarna op gewonden, daalde vervolgens scherp en sloot flauw. Nader wordt geseind Er was weinig nieuws dat de markt kon beïnvloeden. De wijze waarop de markt de winstnemingen absorbeert wordt als bemoe digend beschouwd en daar de handelaren geneigd zijn de reactie op de goederenmark ten niet van veel gewicht te achten, had de koersstijging over het algemeen neiging door te zetten, doch zij werd nu en dan geremd door winstnemingen. Bij koortsachtigen handel (waardoor de tikker in het begin al verscheidene minuten ten achter was», steeg de markt op beperkte schaal, doch zware winstnemingen oefenden een druk. totdat onder leiding van sporen de koersen weer omhoog gingen. Toen de omzet 6 millioen shares naderde werd de markt opgewonden. De haussiers trachtten de controle over de markt te behou den,, maar de handel is voorzichtig door de snelheid der stijging. Groote winstnemingen deden de koersen dalen, en de scherpe reactie op de katoentermijnmarkt was een onzekere factor, zoodat vele leidende fondsen 1 tot 3 punten verloren alvorens de daling tot stand kwam. Niettegenstaande er enkele positieve aan wijzingen zijn van een seizoensopleving, mee- nen voorzichtige handelaren dat het wel tot in 1933 kan duren alvorens de verbetering in de winstcijfers tot uitbreiding zal komen. Niettemin zijn enthousiaste haussiers van oordeel, dat het nu tijd is om te anticipeeren op de verbetering in 1933. Arbeidsbeurs. Geplaatst van 2 tot en met 8 September 1932 3 landarbeiders. Staan nog ingeschreven als werkzoe kenden: 4 timmerlieden, 2 bakschip- pers; 1 machinist; 1 dekkecht; 4 bank werkers, 1 ijzervlechter, 1 ploegbaas, '2 loopjongens, 1 steenzetter, 1 bakkers knecht, 1 electricien, 83 grondwerkers. Kunnen nog geplaatst worden bui ten Wieringen: Mannen: 1 centrale verwarmingjnontcur (mon teur en lasscher) loon nader overeen te komen; 1 persoon b.m. het maken van Japanlakken, verven, enz, voor da del. loon nader overeen te komen; 1 zadelmaker (gareelmaker) liefst onge huwd, voor dadelijk, loon nader over een te komen; 1 biezenmaker, die te vens mandenmaker is, voor dadelijk stukloon pl.m. f 20.- af f 25.- per w.; 1 eerste verkooper voor de afd. zijde, grondige vakkennis vereischt, kunncn- :1e assisteeren bij den inkoop loon na der overeen te komen; Vrouwen 1 bloemenmaakster op corsages van crêpe de chine, enz, bovendien appre- teuse, inwonend, f 7.50 a f 10.- per w., 1 dames kapster bij voorkeur R.K., dad. f 20.- a f 25.- p. mnd. en kost en inwo ning; verder boerendienstbode, dienst boden, keukenmeisje enz. enz. Keuring. De keuring voor de deel nemers aan de militaire vooroefenin gen is thans bepaald op Vrijdag 16 Sop tember a.s. in Casino te Den Helder. Voor deze keuring worden 21 perso nen opgeroepen. Politie Verloren: Een zilveren vul potlood. Inl. bij den Gem. Bode. Filmavond. Op Zaterdag 17 Sep tember a.s. wordt dooi- de Algem. Ned. Metaalbewerkersbond een filmavond gegeven in Concordia te Il.hoef. Vertoond zal worden „Stalen Knuis ten." Spreker is de heer C. Oosterhoorn. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Te Water. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is een luxe auto van de heer. P. M. van Oudesluis in het Oude Veer gereden. De bestuurder wist zich te redden. De wagen is later gelicht door garage Jonker. GEMEENTE WIERINGEN. ria Gieling. GehuwdCornelis Moras en Petronella Bakker Petrus Stroet en Anna Maria Gie ling. Overleden Jan Bood, oud 1 jaar Anna Bakker, oud 14 jaar Cornelis Johannes Tijm, oud 2 jaren Hendrik Rentenaar, oud 76 ja ren, weduwnaar van Martje de Geus, eerder van Elisabeth Rijs. het passeeren van veren, bruggen of tollen op j aannemen is binnen dien termijn de vol- PREDIKBEURTEN WIERINGEN. H.-hoef voorm. IO'/ï uur Ds. Van Beek. NED. HERV. GEM. ZONDAG 11 SEPTEMBER. Voorm, 10 uur in „Land in Zicht." de heer Franck. DOOPSGEZ. GEM. Voorm. half pif Ds. Maarse van Krommenie. - GELISATIE H.-hoef v.m. 10ur de hr. O. Deen. GV 3F9RM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. MARKTBERICHTEN. PROVINCIAAL NIEUWS. Heldersche Eierveiling. Noteering 8 September: Aanvoer 13408 kipeieren 52-54 Kg. 3.60 a 4.-; 55-57 Kg. 3.90 a 5.- 58-60 Kg. 4.50 a 5.40; 61-63 Kg. 5.E0 a 5 30; 64-67 Kg. 5.50. Eendeieren 2.30 a 2.50. Alles per 100 stuks. GEMEENTE ZIJPE. Loop der bevolking. Ingekomen N. M. Min en echtg. van Bergen N.H. Vertrokken G. Mereboer naar Wieringer- waard F. Clasen naar Hannover J. van Doorn naar Velzen mej. S. Ligtendag naar Wieringen J. Piening naar Anloo B. S. de Vries naar Rotterdam C. Spaans naar Scha- gen. BURGERLIJKE STAND Geboren Jan, z.v. W. Siebenga en A, Helfrich. Overleden J. A. Th. Jelierse, oud 1 j. en 7 m.. F. van Dijk-van der Wiel, oud 61 jaar. BREEZAND. Ten overstaan van notaris F. J. M. Pinxter te Schoorldam, had in café Borst de verkooping plaats van de volgende eigendommen van de N.V. Hein van der Berg en Sons Bulbgrowing and Export Company 1. Boerenhuis, arbeidershuis, burgerwoonhuis, bloembollenschuur met 2000 M. stelling, tuin en bloembollenland, te zamen ongeveer 5.36.1 H.A. 2. Burgerwoonhuis, watermolen en bloembollenland, groot ongeveer 5.36.80 H.A., evenals 1 gelegen aan de Zandvaart 3. Woon huis, schuur, tulpenbroeikas en bloembollen land aan den Koningsweg, groot 2.41.40 H.A. en 4. Woonhuis en bouwland aan den Balg- weg, groot 1.48.50 H.A. Ingezet op f 35000, werd de combinatie op f 5000 gemijnd, zoodat de vereeniging tot be hartiging van de belangen van het personeel in vasten dienst bij de Ned. Gist- en Spiri tusfabrieken te Delft voor f 40.000 eigenares se werd. Een botsing op de V. Ewijckvaartsweg. Vermoedelijk door het slippen op de zen zeer slchten weg, botsten gisteren twee auto's bij het passeeren tegen el kander aan. De eene wagen beliep 'n diepe buil in het portier, de ander een zeer gehavend spatbord. ZUIDERZEEWERKEN. De directeur-generaal der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed het baggeren van geulen in de Gouwzee, het uitbaggeren van de haven van Monnikendam en het maken van drie onderbouwen voor lichtopstanden en het uit baggeren van een geul eveneens in de Gouw zee voor de haven van Marken. Laagste in schrijver was D. Bogers te Schagen voor 69.530. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Bakker, tuinbou wer, Harenkarspel (Dirkshorn); en C. Goet, landbouwer, St. Maarten (Stroet); arr.-rechtbank Alkmaar, 1 September 1932; reeh ter-comm. mr. \Y. A. Ubbens, cur. mr. J. Verdoorn, Alkmaar. NOODLOTTIG SPEL OP DRUKKEN VERKEERSWEG Voor de rechtbank te Alkmaar heeft terechtgestaan een chauffeur uit Den Helder, beschuldigd, dat hij op of om streeks 22 Mei j.1. te Stolpervlotbrug met een vierwielig motorrijtuig op den rijksweg aldaar den 8-jarigen Jacob Bakker heeft aangereden, waardoor bij dit jongetje de borstkas werd ingedrukt ten gevolge waarvan 't is overleden. Een tweetal getuigen, die zich in 'n voorbijrijdenden auto bevonden, had gezien, dat het knaapje was overreden en meenden, dat de bestuurder meer rechts had kunnen uithalen. De knaap trachtte nog den auto te ontvluchten cn had nagenoeg de bermgoot bereikt, toen hij door het linkerwiel van den auto was gegrepen. De officier van justitie, mr. Van der Feen de Lille, wilde aan alle ouders 'n ernstige waarschuwing doen hooren, om op een drukken verkeersweg kintie ren te laten spelen, wat meermalen 'n noodlottigen afloop heeft. Spr. achtte de schuld van verdachte vaststaande cn requireerde veertien dagen hechtenis en zes maanden ont zegging van rijbevoegdheid. De verdediger, mr. Buiskool uit Schagen meende, dat van grove schuld niet kon worden gesproken. DUIZEND LITER GEDISTILLEERD IN BESLAG GENOMEN. Een poging tot smokkelen verijdeld. Men meldt uit Den Helder Ambtenaren van het hier gestationneerde douane-vaartuig „Zeemeeuw" hebben Don derdagmiddag, onder leiding van den inspec teur P. Pesman, nabij Den Helder een vaar tuig in beslag genomen met duizend liter ge smokkeld gedistilleerd van 98 waarvoor bij normalen invoer ongeveer f 4000 invoerrecht verschuldigd is. De smokkelwaar lag diep onder in het vaar tuig, een oude boot, welke in hoofdzaak als vischdrogerij wordt gebruikt. De opvarenden beweren met stelligheid niet te weten hoe de lading gedistilleerd aan boord is gekomen. BURGERLIJKE STAND gemeente Harenkarspel over Augustus 1932. Geboren Geertruida Agatha, d.v. Johan nes Bruin en Johanna Veldman Cornelis. z.v. Adrianus Schrama en Catharine Bleeker; Maria, d.v. Cornelis Hoogeboom en Elisabeth Olgers Simon, z.v. Gerrit Slikker en Annig- je Lena Vos Johannes Hendrikus, z.v. Petrus Johannes Muileboom en Adriena Kramer Petrus Nicolaas, z.v. Cornelis Hoedjes en An na Jacoba Bakker Johannes, z.v. Jan Quant en Jansje de Moei. Ondertrouwd Petrus Stroet en Anna Ma Burgerlijke Stand Zijpe van 2-8 Sept. Geboren: Pieter, z.v. Johannes Jan Elling en Jantje van der Woude. Harm z.v. Johannes Jan Elling en Jantje van der Woude; Jacobus, z.v. Antonius Warmerdam en Anna Maria Zoet; Pe trus Martinus, z.v. Simon Johannes Smit en Anna Druijven. Anna Geer truida, d.v. Cornelis Petrus Stendert en Geertruda Maria Baars. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Johannes van der Wal, 20 jr., grondwerker, te Zijpe en Gepke Fennema, 18 jr. te Schagen. Overleden: Andries de Wit, 71 jr. we duwnaar van Anna Zuurbier. over leden te Alkmaar.) Officieel. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. In opdracht van den Minister van Defensie roept de Burgemeester van Zijpe (N.H.) de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 October 1932 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijks goederen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zakboekje in te leveren, voor zoover de inlevering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde dienstplichtigen be hooren a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1917, met uitzondering van hen, die ten ge volge van genoten uitstel van eerste oefening of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd b. zij die zijn ingelijfd voor een andere lichting dan die van 1917, doch met deze lich ting de eerste oefening hebben beëindigd. De inlevering moet, voor zooveel deze ge meente betreft, plaats hebben te Schagen in de oude o.L school aan de Loet op Vrijdag 14 October 1932, namiddags 12.45 uur. De goederen zullen in ontvangst worden genomen door den indeelingsdistrictscom- mandant of een ander daartoe aangewezen officier. Wijze van handelen. De dienstplichtige moet bij de inlevering verschijnen in burgerkleeding. Onder verant woordelijkheid van den dienstplichtige kan de inlevering namens hem door een ander geschieden. Van de inlevering wordt in het zakboekje een aanteekening gesteld. De dienstplichtige, die de hem verstrekte goederen reeds alle heeft ingeleverd, behoort hiervan vóór of op den dag van inlevering te doen blijken door het zakboekje en, indien het zakboekje niet reeds is ingeleverd, ook dit boekje aan den districtscommandant of den officier, met het in ontvangst nemen van de goederen belast, te vertoonen, te doen vertoo- nen of toe te zenden. Is van de inlevering geen aanteekening in het zakboekje gesteld, dan behoort de dienstplichtige er voor te zor gen, dat bij het zakboekje tevens wordt ge voegd het aan hem uitgereikte bewijs, dat de inlevering heeft plaats gehad. Inlevering op een andere plaats of een ander tijdstip. Indien de dienstplichtige de goederen op een andere plaats of op een anderen dag wenscht in te leveren, moet hij vergunning daartoe vragen aan den districtscommandant. Wordt zoodanige vergunning verleend, maar maakt de dienstplichtige er geen gebruik van op den tijd en de plaats, daarvoor bepaald, dan wordt de vergunning geacht niet te zijn verleend. De districtscommandant kan den dienst- plichte ook vergunningen of verplichten, de inlevering in December te doen. Wettelijke verplichtingen. De dienstplichtige is verplicht om in de gevallen en naar de voorschriften, door den Minister van Defensie vastgesteld, goederen in te leveren (art. 41, 2e lid, der dienstplicht wet.) Zoolang de dienstplichtige bij de inlevering aanwezig is, staat hij onder de bevelen van de autoriteit, die met het in ontvangst nemen van de goederen belast is. Gevolgen van nalatigheid. Aan hem, die aan de verplichting tot inle vering niet voldoet, kan een streng of een licht arrest van ten hoogste zes dagen wor den opgelegd door den officier, die met het in ontvangst nemen van de goederen belast is. Het streng arrest wordt door hem onder gaan in een daartoe bestemd vertrek of een huis van bewaring, het licht arrest in een kazerne (art. 42, le lid der dienstplichtwet.) Bovendien kan hij, die zijn verplichting tot inlevering niet naleeft of wiens goederen blij ken niet in den vereischten staat te verkee- ren, nogmaals tot inlevering worden verplicht (art. 41, 4e lid, der dienstplichtwet.) Voorts kan hij, die voor den tweeden keer tot inlevering is opgeroepen en aan deze oproe ping niet voldoet, en evenzoo degeen, wiens goederen niet in den vereischten staat ver- keeren, voor den tijd van ten hoogste twee maanden in werkelijken dienst worden opge roepen (art. 42. 2e lid, der dienstplichtwet.) Vervoer. De dienstplichtigen, die rijksgoederen buiten zijn woonplaats moet inleveren, geniet voor de reis naar en van de plaats, waar de inleve ring geschiedt, geen vervoer voor rijksreke ning. Echter worden hem, zoo noodig, voor de heenreis en op de terugreis'passagebiljet ten verstrekt door den Burgemeester zijner woonplaats. Is het noodzakelijk, dat den dienstplichtige gedurende de reis nachtver blijf wordt verstrekt, dan wordt hem voor rijksrekening door middel van inkwartiering huisvesting en voeding verschaft. Vrijstelling van inlevering. Van de hierboven bedoelde inlevering zijn rijgesteld de dienstplichtigen, die als „bij zondere vrijwilliger" te boek staan, en de dienstplichtige vrijwilligers van de Vrijwillige landstormkorpsen Motordienst en Vaartui- gendienst. Komen de dienstplichtigen, die als „bijzon dere vrijwilliger" zijn geregistreerd, in zooda nige omstandigheden te verkeeren, dat een behoorlijke opberging of behoorlijk onder houd van de aan hen verstrekte rijksgoede ren hun niet of niet meer mogelijk is, dan kunnen zij, indien zij naar de aanvullings reserve zijn overgegaan, een verzoek tot inle vering van die goederen richten aan den com mandant van het verband of korps, waarvoor zij worden geregistreerd. Deze beslist dan op dat verzoek en deelt zijn beslissing mede aan den verzoeker en aan den indeelingsdistricts- commandant. Wordt het verzoek toegestaan, dan neemt deze commandant de goederen in ontvangst. Zijpe (N.H.), 8 Sept. 1932. De Burgemeester J. DE MOOR. BEVOEGDHEID TOT STEMMEN BIJ VOLMACHT. Burgemeester en Wethouders van Zijpe N.H. maken bekend, dat een kiezer, met inachtne ming van het in de kieswet bepaalde, be voegd is om bij volmacht te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of althans gedurende het gedeelte van het jaar, waarin de stem ming gewoonlijk valt, werkzaam pleegt te zijn buiten de gemeente op welker kiezerslijst hij voorkomt, mits zijn afwezigheid, indien hij gedurende het tijdvak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, een of meer malen in die gemeente terugkomt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt, Mede is, met inachtneming van het in de kieswet bepaalde, bevoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke, gehuwd met een kiezer, die voldoet aan de bovenvermelde voorwaarden, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwezig pleegt te zijn. De kiezerslijst wijst aan, welke kiezers be voegd zijn bij volmacht te stemmen en voor welke verkiezing zij daartoe bevoegd zijn. De aanwijzing geschiedt niet dan nadat de belanghebbende een daartoe strekkend met redenen omkleed verzoekschrift aan het ge meentebestuur heeft ingediend de indiening moet geschieden vóór 1 Januari en niet eer der dan 1 October van het voorafgaande jaar. Formulieren voor de bedoelde verzoekschrif ten zijn van 15 September tot en met 31 De cember ter gemeente-secretarie kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. De belanghebbende, die een verzoekschrift als bovenbedoeld heeft ingediend en die van de gevraagde bevoegdheid gebruik wil ma ken, doet daarvan in persoon mededeeline ter secretarie van de gemeente, op welker kie zerslijst hij moet voorkomen, aan den Bur gemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar. De mededeeling kan geschieden zoodra het verzoek is ingediend, doch niet later dan een week na den dag der candidaatstelling. Hij geeft daarbij op naam en voornamen, dagteekening en plaats van geboorte van hem zelf en van den door hem aangewezen gemachtigde. Van de aanwijzing wordt een schriftelijke vólmacht opgemaakt. De volmacht wordt door den kiezer en door den Burgemeester of den door dezen aangewezen ambtenaar onder teekend. Een afschrift van de volmacht wordt den kiezer uitgereikt. De gemachtigde moet in persoon ter sec retarie van de gemeente mededeelen, dat hij de volmacht aanneemt. Van de aanneming wordt aanteekening gedaan onder het origi neel der volmacht, deze aanteekening wordt door den gemachtigde en door den Burge meester of den door dezen aangewezen amb tenaar deze aanteekening. Indien de aanne ming niet reeds gelijktijdig met de aanwijzing heeft plaats gevonden, geeft de Burgemeester of de door dezen aangewezen ambtenaar on verwijld van de aanwijzing kennis aan den gemachtigde met oproeping om binnen vijf dagen ter secretarie de volmacht te komen macht niet aangenomen, dan is zij vervallen en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Als gemachtigde mogen slechts aangewe zen worden zij, die in de gemeente bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkie zing. Indien de kiezer een gemachtigde heeft aangewezen vóór de vaststelling van de kie zerslijst, en na de vaststelling dier lijst mocht blijken, dat de gemachtigde niet aan dezen eisch voldoet, wordt de volmacht als vervallen beschouwd en kan de kiezer niet opnieuw voor dezelfde verkiezing een gemachtigde aanwijzen. Een kiezer mag niet meer dan één aanwij zing als gemachtigde aannemen, behoudens dat hij een tweede aanwijzing mag aanne men, indien beide aanwijzingen zijn geschied door personen, die tot zijn huisgenooten be hooren. Zijpe (N.H.). 8 Sept. 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. DIENSTPLICHT. Vrijstelling wegens kostwinnerschap, uitstel van eerste oefening, enz. Aan den ingeschrevene voor den dienst plicht. die tot gewoon dienstplichtige bestemd is, zal vermoedelijk omstreeks einde Septem ber kennis worden gegeven omtrent het korps, het korpsonderdeel, enz. of den dienst, waaraan hij is toegewezen, alsmede omtrent het tijdvak waarin hij zal worden ingelijfd. Vrijstelling wegens kostwinnerschap, enz. Vrijstelling wegens kostwinnerschap wordt verleend aan hem, door wiens verblijf in wer kelijken dienst voor eerste oefening voldoen de middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ont breken. Onder deze personen worden uitslui tend begrepen a. de echtgenoote van den ingeschrevene; b. zijn bloed- en aanverwanten in de rech te linie c. zijn andere bloed- en aanverwanten in den tweeden graad d. zijn pleegouders e. degenen, in wier onderhoud de inge schrevene ingevolge rechterlijk vonnis moet voorzien. Geldt het iemand, die reeds is ingelijfd, dan wordt de vrijstelling niet verleend, zoo de belangen van den dienst het wenschelijk maken, haar te verleenen. Vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaar heid wordt verleend aan hem, door wiens ver blijf in werkelijken dienst voor eerste oefening onoverkomelijke bezwaren zouden ontstaan voor de instandhouding der middelen van bestaan van personen, als hierboven onder ae bedoeld. WIER1NGERMEERP0LDER. BOERENLEENBANK WIERINGERMEER. Wij vernemen van welingelichte zijde, dat Donderdagavond j.1. een vergadering heeft plaats gehad, waar de Hoofd-Inspecteur der Centr. Raiffeissen bank, de heer Visser een duidelijke toelichting over de werking der Boerenleenbanken heeft gegeven. Tot onze groote verbazing ontvingen wij tot deze vergadering (die naar wij vernamen zeer matig bezet was) geen uitnoodiging, zoo dat wij op heden geen uitvoerig verslag kun nen geven. Wij moeten verklaren, dat, om op deze wijze de plaatselijke pers voorbij te loopen, dit niet in 't belang der zoo pas opgerichte Bank kan zijn. 8 UUR RIJDT AUTOBUS GEEL VANAF GARAGE te H.-HOEF naar GEVEN ALLEEN GARANTIE VOOR DIE GOEDEREN WELKE GEKOCHT ZIJN IN ONZE WINKEL SPOORSTRAAT 23. Wij hebben GEEN VLIEGENDE WINKELS, VERKOOPEN NIET IN CAFÉ's en door ons wordt NIET GEREISD. Wanneer U dus prijs stelt op solide goederen, groote keuze, volle dige garantie eerste klasse afwerking koopt dan ALLEEN bij de REISKOSTEN WORDEN VERGOED. ZONDAGS GESLOTEN.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3