Z3e JAARGANG DINSDAG 20 SEPTEMBER 1932 No. 74 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN S. COLTOF, KANAALWEG 143-154-155-156 DEN HELDER. ZONDAGS Kanaalweg tot 2 uur GEOPEND. ADELDOM OF LIEFDE ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG EN VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER. WIERINGEN. BUREAU EUppolytusboef Wlerlngen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTI8N Van 1—5 regels 0.5a Iedere regel meer O.ia BÜITENLANDSCH NIEUWS. EUROPA'S HOOGSTE HUIS KOMT TE BRUSSEL. Een gebouw van 35 verdiepingen. Het gemeentebestuur van de Brusselschc voorstad St. Joost ten Noode heeft een plan goedgekeurd volgens hetwelk een wolken krabber zal worden gebouwd van 35 verdie pingen in de Koninklijke straat te Brussel, recht tegenover den Kruidtuin. Onder in het gebouw zal een autogarage worden gemaakt. Op de 35ste verdieping wordt een lunchroom ingericht, waar men een prachtig panorame van Brussel zal kunnen bewonderen en genieten van een vergezicht, dat zich over een groot gedeelte van België uitstrekt. Dit gebouw zal het hoogste zijn van Europa. ALS DE WIJN IS IN DE MAN.... In de Thüringsche badplaats Schwarzburg had een jongmensch al te rijkelijk aan Bac- chus geofferd. Op ietwat merkwaardige wijze kwam hij 's nachts op het gesloten kerkhof terecht en begon daar de grafsteenen om te keeren en stuk te slaan, tot hij van het werk doodvermoeid tusschen twee graven in slaap viel. 's Ochtends vond men hem, nog steeds zijn roes met luid gesnork uitslapend, te mid den van de bewijzen van zijn vandalisme. De politie had groote moeite den woesteling te beschermen tegen de woede van de bevol king. ONSCHULDIG IN FRANSCHE GEVANGENSCHAP. Ongeveer twee maanden geleden is een jonge Duitsche, Helene Kahn, te Chamonix door de Fransche autoriteiten verdacht van spionnage, gearresteerd. Tot nu toe heeft men deze jonge dame in voor-arrest gehou den en steeds is het diepste stilzwijgen be waard over de verhooren. Thans heeft men toegegeven, dat Helene Kahn onschuldig is en dat de bij haar in beslag genomen brieven slechts haar particuliere leven betroffen, zoo dat de verdachte weer in vrijheid is gesteld. BINNENLANDSCH NIEUWS. Verkeersongeval te Alphen a.d. Rijn Zaterdagmiddag wilde een melkauto van de firjna D. D., te Alphen a.d. Rijn nabij de dakpannenfabriek van Van Leeuwen, een vrachtauto van den ex pediteur B. passeeren, niettegenstaan de uit tegenovergestelde richting even eens een auto naderde. De chauffeui van de melkauto trachtte nog, door snel voorbij te rijden, een ongeluk te voorkomen, maar moest te vroeg naar rechts uithalen, waardoor de vracht auto van B. van voren werd geraakt. De chauffeur van dezen wagen raakte daardoor de macht over het stuur kwijt, met het gevolg, dat de zware vrachtauto door een loods van de fir ma Van Leeuwen reed en eerst aan de andere zijde voor een kruidenierswin kel tot stilstand kwam- De voorwielen waren in de loods achtergebleven De 70-jarige C. Kelderman werd door de auto tegen een hek gedrukt en ern stig aan beenen en handen gewond., Dr. van Wermeskerken verleende de eerste hulp. De chauffeur van de melkauto was doorgereden, doch kon door een ande ren automobiel worden achterhaald. Bericht de ontvangst der nieuwste NAJAARS- en WINTERMANTELS. Zondags zijn onze winkels Kanaalweg tot 2 uur geopend. Rijk gegarneerde Mantels met bont op zijde gevoerd SLECHTS 26.50. Groote sorteering Japonnen en Hoeden. ZIJN ONZE WINKELS KIND VERDRONKEN. Nabij de ouderlijke woning, geraak te het tweejarig kind van den heer G. de B. te Loosduinen in de sloot. De ou ders hoorden een plons, doch de kleine werd niet gevonden. Na eenigcn tijd werd echter het lijkje van het kind drijvende gevonden. De levensgeesten waren toen reeds geweken. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Halsteren ontstond brand in de boerderij van den landbouwer Van Echelen. De geheele oogst, die in de schuur was opgeborgen, ging mede ver loren, terwijl ook de landbouwmachi nes door het vuur vernietigd werden. Zes biggen kwamen in de vlammen om De schade, die zeer aanzienlijk i3, wordt door verzekering gedekt. VERDRONKEN. Het drie-jarig dochtertje van de fa milie v. d. K. te Lage Mierde is in een sloot nabij de ouderlijke woning ver dronken. AUTO GESLIPT. Drie gewonden. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is op den Zeeburgerdijk een auto ge slipt en over den kop geslagen. De drie inzittenden -- de chauffeur, benevens een man en een vrouw -- kwamen on der den wagen terecht. De chauffeur was het minst gewond; hij werd naar het posthuis Zeeburger- dijk gebracht. De twee andere slacht offers, die vrij zwaar gewond waren, zijn per G.G.D. naar een der gasthuizen vervoerd. Omtrent de oorzaak deelde de chauf feur mede, dat eenige voetgangers plot seling den weg overgestoken waren, waardoor hij in de war was geraakt. Geconstateerd is evenwel, dat de au to even voor het ongeval geschiedde zeer snel reed, terwijl de inzittenden een zeer luidruchtig „gesprek" voer den. Staking in werkverschaffing. 80 man van steun uitgesloten. Bij de Rijkswerkverschaffing aan de Twentsche-Rijnkanalen hebben een negental arbeiders uit Enschede en veertig uit Lonneker den arbeid neer gelegd. Zeer waarschijnlijk zullen zij door den Minister van Binnenlandschc zaken voor onbepaalden tijd van plaat sing worden uitgesloten en geen steun in geld mogen ontvangen. Ook in de gemeente Ginneken en Ba- vel hebben zich bij de werkverschaf fing eenige moeilijkheden voorgedaan, waarvan het gevolg is, dat alle geplaat ste arbeiders, n.1. dertig, de werkver schaffing hebben verlaten, welke daad beantwoord is door een telegrafische uitsluiting vanwege den Minister. „Benijdenswaardig" burgerlijk ArmbestuUr I11 den gemeenteraad van Goes is een breedvoerige discussie gevoerd over de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1932 B. en W. wilden aan de goedkeuring de aansporing tot zuinigheid verbin den. Verschillende raadsleden zagen dit, gezien de feiten en de conferen ties, als onvriendelijkheid. De voorzitter wees er op, dat het bur gerlijk armbestuur te Goes nog een in komst heeft, waarop menig ander ja loersch zou zijn. Er zijn vroeger wel uitgaven gedaan, die met armenzorg niets hadden uit te staan, zooals een subsidie aan de ambachtsschool. De begrooting voor het weeshuis is geba seerd op twintig weezen, terwijl er in werkelijkheid maar twaalf zijn, waar onder een van 22 jaar De heer Van Poelgest merkte op, dat B. en W. drie jaar eerder met hun aansporing tot zuinigheid hadden moe ten komen. Tenslotte werd de begrooting zon der meer goedgekeurd. Met zeven te gen zes stemmen werd besloten er geen opmerking aan toe te voegen. Handel in doctorstitels. Een onderzoek van de politie. Eenigen tijd geleden hebben in enke le bladen adverenties gestaan, waarin doctorstitels werden aangeboden. Nu vinden klaarblijkelijk ook vele niet-gestudeerden, dat zulk een titel bij uitstek gekleed staat en voor geld is veel te krijgenDerhalve, hebben, ge lijk uit een door de politie van het bu reau-Singel te Amsterdam ingesteld onderzoek gebleken is, vele personen op den aangeboden doctorstitel bij een bepaald kantoor in de hoofdstad gere flecteerd, waar zij moesten beginnen een zeker bedrag -- vele honderden gul dens te storten. Een der reflectan ten, die 't zaakje niet al te best scheen te vertrouwen, is evenwel alvorens het geld te storten, aan de politie gaan vragen of dat nu wel zoo maar kon. De politie stelde een onderzoek in, waaruit bleek, dat de doctorstitels ver leend werden door een particuliere „universiteitsinstelling" in België, welker diploma's en titels in België niet hoog aangeschreven staan en ook geenerlei wettelijke geldigheid bezitten En wat nu betreft den handel, welke ermee gedreven wordt slechts acade misch gevormde personen bleken ten slotte kans te hebben op aankoop van den titel, anderen zeker niet. De poli tie heeft de betrokken tusschenperso- FEUILLETON. No. 27. „Nu, het is mij goed Zijn de anderen al len aan tafel Rika opende de deur der be diendenkamer. „Ja. Alleen de tuinman ontbreekt nog met zijn helpers. Weet je, Rika, dat ik er heel niet vóór was, om dat jonge ventje, dat pas vijf dagen hier is, ook er bij te nemen Wij zijn allemaal al lang op Grauenegg, en als wij nu fijntjes onder elkaar waren, konden we nog eens een vrij woord spreken." „Onzin, Albert hindert ons nietHet is een aardige jongen en keurig opgevoed, men zou zeggen hij heeft cachet „Nu, nu, zeur maar nietJullie vrouwen waren dadelijk met hem ingenomen „Omdat hij altijd gedienstig en vroolijk is En geneeren behoeven we ons niet voor hem. Hij is immers in fijne betrekkingen geweest en weet, hoe het daar toegaat. En dat kan ik je wel zeggen met mijnheer en mevrouw is hij niet al te zeer ingenomen Frans lachte „En daar is hij al, je veelge liefde." Twee mannen waren naar binnen gekomen. De tuinman Lenke, een bejaarde, stille man met een grijzen baard en een ern- stigen oogopslag, Naast hem Albert Muller, zijn nieuwe helper, met zwart haar, een kleu rig frisch gezicht en leuke vroolijke oogen. waaruit altijd een lachje straalde. Ondanks zijn korte aanwezigheid van pas vijf dagen had hij reeds de volle tevreden heid van zijn ernstigen chef en de sympathie van het vrouwelijk personeel veroverd. De vroegere helper van Lenke was op stel en sprong weggestuurd, omdat het toevallig uit kwam, dat een door de gravin vermiste arm band in zijn bezit was. Men zag van een aan klacht af, maar joeg hem onmiddellijk weg. Dienzelfden dag kwam toevallig Albert Muller bij den tuinman om werk vragen. En toen hij zijn getuigschriften liet zien, werd hij dadelijk in plaats van den ontslagene aangesteld. Nu knikte hij zijn beschermvrouw Rika vriendelijk toe en fluisterde haar in het oor ,Hoe jammer, dat je trouwe Jan vandaag niet bij het feest is, Rika, is 't niet Nu zul je wel treurig te moede zijn „Ik denk er niet aan! Maar waarom heb je 't altijd over Jan, Albert Daar is toch niets van aan. „Nu, nu „Werkelijk nietEn bovendien denk ik vol strekt niet aan zulke dingen op mijn leef tijd „O ik bedoel maar in eer en deugd Jan is toch ook niet zoo heel jong meer, en als hij nu geen meester meer heeft, krijgt hij zeker van mevrouw hier of daar een aanstel ling als houtvester en dan kan hij trouwen.' .Denkt u Rika werd opeens ernstig. „Hm wij mogen elkaar wel graag lijdenen te veel zeggen wil ik niet." Men ging aan tafel en een van de keuken meisjes diende de soep op. Rika schepte op. „Groentensoep," zei ze, terwijl zij den naast haar zittenden Albert zijn bord overreikte. „Jan's geliefde soep. Het is waarlijk jammer, dat hij niet hier is Op dit oogenblik ging buiten aan de poort de electrische bel, want de portier, die na tuurlijk ook van de partij wilde zijn, had de slotpoort al op het nachtslot gedaan. Allen schrokken op en keken elkaar ang stig aan. „Hemel, als het mevrouw eens was stotterde Rika. Albert was zich het eerst meester. ,Ik zal eens kijken zij zou immers pas morgen komen. Misschien heeft zij in een voorgevoel van uw geheim verlangen, Jan wel gestuurd." Hij snelde naar buiten, men hoorde zijn lachende stem en een minuut later kwam hij werkelijk met Jan de kamer in. Met een luid gejuich werd deze begroet. Rika sprong op en haalde een stoel, dien zij tuschen haar en Albert zette. „Kom, Jan hier naast mij 1" nen gehoord en de justitie zal nu aan de hand van de opgemaakte processen- verbaal verder hebben uit te maken of die tusschenpersonen wegens poging tot oplichting vervolgd zullen kunnen worden. Auto op groep kinderen ingereden. Een meisje gedood. Op den provincialen weg Beverwijk- Uitgeest is Zaterdagmiddag een vracht auto, bestuurd door den 21-jarigen Van YV. uit Hoofdorp, ingereden op een groep kinderen, die op weg waren naar school. Drie dezer kinderen werden door de auto gegrepen. De ongeveer 10- jarige M. Tesselaar werd op slag ge dood. Haar 14-jarig zusje Aagje en de 12-jarige Marie Niesten bekwamen ern stige verwondingen. Beide moesten naar het Roode Kruis ziekenhuis te Beverwijk worden overgebracht, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De toestand van het meisje Niesten is zeer zorgwekkend. De chauffeur heeft ver klaard niets van de meisjes te hebben gezien, daar de zon hem verblindde. De auto reed rechts van den weg, de meisjes liepen ook geheel rechts. Twee meisjes aangerand. Dader aangehouden. Hij legt volledige bekentenis ai. De politie van het bureau Meerman straat te Rotterdam kreeg Donderdag vlak na elkander twee aangiften over aanranding van kleine meisjes in de Libanonstraat, waar een zevenjarig meisje bij het verlaten van een school in die straat was aangerand door een onbekenden man (bij welke gelegenheid haar twee steken in het linkerbeen en één in het rechterbeen waren toege bracht en één over een dergelijken aan slag, nu in het Park Rozenburg, waar bij een vierjarig jneisje een zelfde mis handeling had ondergaan en een steek in het linkerbeen had opgeloopen. Aan de hand van het vage signale ment, dat door de kinderen werd ver strekt, heeft de politie Zaterdagmiddag den 25-jarigen L. de K. zonder beroep aangehouden. Hoewel hij aanvankelijk ontkende iets van de aanranding af te weten, werd hij door beide kinderen pertinent herkend, als de man, die haar had aangrand. Bij een tweede verhoor begon De K. zich evenwel tegen te spreken en viel tenslotte door de mand, waarna hij een volledige bekentenis aflegde. Hij is in bewaring gesteld. Beide kinderen moesten onder dok tersbehandeling worden gesteld haar toestand baart evenwel geen zorg. UIT VEENHUIZEN ONTSNAPT. In een logement aan de Jodenstraat te Venlo ontstond een hoogloopende ruzie tus schen twee logeergasten. Een man uit Em- men stak een Rotterdammer onverwachts met een mes in den rug. Het slachtoffer moest ter plaatse verbon den worden. De dader werd gevangen geno men en aan een streng verhoor onderworpen. Hierbij ontpopte hij zich als een vroegere Veenhuizenaar, die eenigen tijd geleden ont snapt was. Hij had nog 3'/s jaar te goed. Ook de andere bleek bij onderzoek uit de Rijks werkinrichting ontsnapt te zijn. De dader werd naar Roermond overgebracht. AANVAL OP EEN AUTOMAAT. Aangehouden zijn een 19-jarige autoschil der, een 20-jarige diamantbewerker, en een 21-jarige werkman, allen te Amsterdam, die op het Damrak den inhoud van een aan een perceel bevestigde automaat trachtten te ste len. LOONEN BOUWBEDRIJF. R.K. Bond aanvaardt de loons verlaging. De R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Jozef heeft in zijn Zaterdag te Utrecht gehouden landelijke vakgroepvergadering voor het bouwbedrijf de voorstellen tot loonsverlaging aangenomen met 617—579 stemmen. De landelijke vakgroepvergadering voor het schildersbedrijf heeft de voorstellen tot loonsverlaging aangenomen met 206190 st. AUTO TE PLETTER GEREDEN. Drie zwaar gewonden. Onder Posterhold bij de Duitsche grens is Zaterdag de auto van den heer Provoost uit Rotterdam geslipt in een bocht van den weg en in volle vaart tegen een boom gereden. In de auto waren gezeten de heer Provoost, zijn zoon, benevens de 32-jarige chauffeur Rabelli uit Rotterdam. De drie personen wer den zwaar gewond naar het ziekenhuis te Roermond overgebracht. De toestand van vader en zoon is redelijk de chauffeur is er het ergst aan toe. De auto werd bijna geheel vernield. Het gezelschap was op weg naar Wiesbaden. DE AANVAL OP EEN JACHTOPZIENER. De dader gearresteerd. In een onzer vorige nummers melden wij. dat een jachtopziener, die in het Naalden - veld te Bloemendaal een man wilde arrestee ren, door dezen man met een nijptang zoo danig in het gezicht werd geslagen, dat zijn jukbeen verbrijzeld werd. pe Bloemendaal- sche politie is er Zaterdagmorgen in ge slaagd den dader, een 24-jarigen werklooze, in de woning van zijn ouders aan de Lijn baansgracht te Amsterdam te arresteeren. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Fiets met twee jongens tegen tram gereden. Vrijdagavond om kwart over zeven is in de Jonathanstraat te 's-Gravenhage een on geluk gebeurd, dat aan een twaalfjarigen knaap het leven heeft gekost. In deze straat fietste de twaalfjarige G. K., met op het freme voor hem gezeten den 12- jarigen A. v. H., beiden wonende aan de Van Ostadestraat. De fietsende jongen schijnt een onhandige manoeuvre te hebben gemaakt. Hij is tegen een tramwagen van lijn 2 gereden. De knapen kwamen te vallen, met het gevolg, dat G. K. zoodanige wonden bekwam dat, toen de Ge neeskundige Dienst hem naar het Roomsch- Katholieke Ziekenhuis vervoerde, de knaap voor aankomst aldaar overleed. De andere jongen, A. v. H., is er vrij goed afgekomen. Hij kreeg wonden aan vingers en kin en werd door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid- wal gebracht. Een voorloopig onderzoek, door de politie ingesteld, wijst uit, dat den trambestuurder geen schuld treft. VAN 6 METER HOOGTE GEVALLEN. De 50-jarige opperman D. Noordzij, wonen de Carnissesingel te Rotterdam is Vrijdag middag, toen hij op een stelling op de twee de verdieping van een pand aan den Zuid hoek stond, van 6 meter hoogte gevallen. Met inwendige kneuzingen is hij in het Zie kenhuis aan den Coolsingel opgenomen. „Mij dunkt, dat ik juist te rechter tijd ge komen ben, zoo'n ontvangst bevalt mij Jul lie hebt toch nog niet gegeten, hoop ik?" „Wij zijn juist begonnen en er is groenten- soep, Jan," zei Rika van geluk glanzend. „Kolossaal Ik zit al, nu kunnen we be ginnen. Mijn speciale bewondering, Rika, de soep schijnt wel door jou klaargemaakt te zijn zij ruikt heerlijk „En smaakt, hoop ik, even fijn „Wanneer komen mevrouw en de familie Jan merkte nu pas zijn buurman op. „Kijk, bent u de nieuwe tuinier vroeg hij uit de hoogte. „Om u te dienen Op uw gezondheid, mijn heer Jan Albert nam zijn glas op. „Dus wanneer komen mevrouw en de familie „Morgenmiddag. De soep is fijn, Rika Maar ik ben blij, dat ik weer hier ben Dat was een verschrikkelijke boel „O vertel eens watIs er nieuws „Een zak vol nieuwtjes Ik zeg maar er zijn rare dingen gebeurd „O o vertel ons toch eens wat Rika en de andere vrouwelijke dischgenoo- ten brandden van nieuwsgierigheid. Maar Jan lepelde bedaard zijn soep op, leunde toen behagelijk achter in zijn stoel en wreef eens in zijn handen. „Eerst eten En hij bleef onverbiddelijk. Geen woord kwam er over zijn lippen, voordat de laatste schotel van de tafel werd weggedragen. Maar toen begon hij „Het eerste is, dat er dieven zijn geweest in het huis in de stad „Dieven lieve hemel. „Een tenminste. En wat het mooiste is de portier en zijn vrouw hoorden hem en lieten hem kalm zijn gang gaan „Hoe is 't mogelijk „Ja. Op den 12den of 13den Augustus, heel precies wisten zij het niet meer, lagen zij in hun eersten slaap, toen de vrouw wakker schrok en boven haar op de kamer van den graaf hoorde loopen. Zij maakte haar man wakker en beiden luisterden. Toen stond de man op en ging eens kijken. Hij zag licht in den kamer van den graaf, maar vond de deur op slot, en toen hij aanklopte, gebood hem een knorrige stem, die hij voor die van den graaf hield, om zich toch stil te houden. Toen ging hij weer weg in de meening, dat de graaf weer zooals hij dikwijls deed on verwacht gekomen was." Maar hoe kwam hij dan in huis vroeg August. „Waarschijnlijk door de kleine tuinpoort, waarvan de graaf een eigen sleutel had en waardoor hij gewoonlijk in huis kwam, om dat dit een eind korter van het station is dan de groote weg. Toen nij den volgenden morgen boven kwam, vond de portier het bed ongebruikt en de kamer volmaakt in orde. Ook de tuin poort en de achterdeur waren netjes op slot. Van den graaf geen spoor. Nu vond hij de zaak toch vreemd, want als de graaf werke lijk aangekomen was, zou hij toch in zijn ei gen huis overnacht hebben. Ook moest de portiersvrouw dan altijd het ontbijt voor hem klaarzetten." „Hoe laat was het eigenlijk, toen hij naar boven kwam vroeg Albert. „Ongeveer half elf." „Maar toen moet de graaf immers al dood zijn geweestriep Rika. „Ze zeggen immers, dat hij 's avonds tegen acht hier vermoord werd „Ja, zeker, maar dat kon de portier dien avond nog niet weten. Maar dat het een dief was geweest, daarvan was hij overtuigd. Hij keek daarom eerst zorgvuldig na, of er iets weg was, maar hij vond alle dingen van waarde op hun plaats. Des morgens kwam de gravin en vroeg naar haar man. De portier durfde niets over den nachtelijken dief te zeggen hij was bang te worden weggestuurd omdat hij de zaak niet beter onderzocht had." „Ja, maar hoe kwam het dan toch uit?" Heel eenvoudig. Toen ik de dingen van den graaf bij elkaar haalde, om ze mee te kun nen nemen, bemerkte ik, dat er heel wat in de kasten ontbrak. Ook een zilveren scheer gerei, dat er beslist zeker geweest was. Ver der een fonkelnieuw pak, drie hemden, een met zilver ingelegden revolver, dien de graaf pas kort geleden gekocht had, en nog verschil lende kleinigheden. In de kasten was ook de grootste wanorde. Men kon duidelijk zien, dat hier iemand had rondgesnuffeld. De verdenking viel op den portier toen kwam hij met het verhaal over den dief voor den dag. Men gelooft hem wel niet, maar ik denk toch, dat hij waarheid sprak. Hij ziet er echt radeloos uit. Gisteren is hij gevangen genomen." „Een verschrikkelijke geschiedenis", zei Ri ka rillend. „Maar wie kan het toch geweest zijn Een dief, die een heelen nacht den tijd had, zou toch meer hebben kunnen meene men dan die enkele dingen." Jan glimlachte geheimzinnig en zweeg. Ook de anderen waren stil geworden en keken ernstig. „Is dat de heele zak vol nieuwtjes, dien u hebt meegebracht," zei nu opeens Albert met een spottende stem. Jan wierp een minachtenden blik op hem. „Neen, mijnheer Albert, ik heb nog heel wat anders in voorraad. Men heeft bijvoorbeeld eindelijk achterhaald, wie die vermoorde we duwe Walker eigenlijk was." De tuinknecht Albert sprong in de hoogte en vergat een oo genblik heelemaal zijn beminnelijk lachje. Overbluft keek hij Jan aan en herhaalde als wezenloos wie die vermoorde weduwe Walker eigenlijk was? Weet men dat?" ..Ook verder bracht de tijding een algemee- ne opschudding teweeg. Jan werd met vra gen bestormd. En hij vertelde „Jullie moet namelijk weten, dat de Grau- ensteins niet slechts gevangen werden, om dat de zoon op den avond van 13 Augustus hier gezien werd. De politie heeft ook achter haald, hoe weet ik niet, dat de oude onge veer een week voor haar dood op straat met mevrouw Walker gepraat heeft. Verder, dat hij haar wilde bezoeken, was zij echter af sloeg. Onder de papieren van den majoor werd een brief van haar gevonden, die zij daags voor haar dood geschreven heeft en waarin zij hem rondweg vroeg, haar niet te bezoeken, omdat het geen doel had, want dat zij over de bewuste aangelegenheid niets wist. „Welke aangelegenheid vroeg Albert in hoog gespannen nieuwsgierigheid. (Wordt WTolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1