„Zij" Crème CJfé>i Hoota-en r\iesp//o^ [MIJNHARDFS POEDERSj Doos <»5et.Per sHik 8ct Bij Uw drogist. VERDACHT STERFGEVAL. De officier van justitie te Arnhem heeft doen arresteeren zekeren S., wiens vrouw plot seling is overleden. De arrestatie geschiedde, nadat door de justitie uit Arnhem sectie op het lijk van de vrouw was verricht. Het echt paar was woonachtig te Overasselt, de vrouw was 22 jaar oud en moeder van 2 kinderen. SCHIP GEKAPSEISD. Vrijdagmiddag, toen het motorschip Maria van Made, geladen met deklast, bestaande uit pakken stroo, uit de Voorhaven te Vrees wijk kwam om de Lek op te varen, werd het schip door den stroom gepakt en kapseisde. Gelukkig braken de kettingen van den dek last. zoodat deze er af schoof en het schip weer rechtop kwam. Pl.m. 700 pakken stroo dreven in het water. De knecht, die zich no, bovenop den deklast bevond, geraakte te water, maar werd door schipper Lenten van het Vekoma-schip gered. is geworden. Het zijn de draaihartigheid en de vallers, beruchte koolziekten, die dezen ernstigen tegenslag veroorzaken. In de pol ders buiten Langendijk doet zich hetzelfde verschijnsel voor DE STREEK. De slaboonen zijn aan de veiling zoo goed als onverkoopbaar. Zelfs voor de mooie soort ontvangt men voor een zak van 15 K.G. slechts 30 a 75 cents. Er staat van deze cul ture nog zeer veel te veld. VAN ALLES WAT. VERKAPTE SLAVERNIJ. In China bestaat nog een vorm van kinderslavernij, het systeem der „zus jes". Arme ouders verkoopen een meis je van vijf, zes jaar en daarna kan het door de eigenaars telkens weer ver kocht worden tot liet meisje twintig is geworden. Vooral in Hongkong moe ten duizenden „zusjes" rondloopen, uie niet meer weten wie haar ouders wa ren. Honderd gulden is meestal de be verrichtingen gemaakt kunnen wor den als wij j.1. Zondag weer konden ge nieten. Als met alle takken van sport wil het met het een beter als met het an der, er zijn altijd topprestaties en er zijn er ook die er ver beneden blijven. Onder de belangstellenden merkten wij op de Burgemeesters van Wielin gen en die van Barsingerhorn, welke welke beide Heeren voorzitter zijn van de L. R. vereenigiiïg in hun plaats. Geopend werd m<H een keurig défilé van beide vereeirigingen, onder lei ding van den instructeur de Heer Ilis Wlilms. Hierna werd door beide verenigin gen een keurige dressuurproef gereden En Barsingerhorn en Wielingen ga ven mooie staafjes van rijkunst te zien Vervolgens een cigarette en cocarde race. Deze bestond uit het in stap gaan van twee ruiters naar een tafel tje alwaar een cigaret opgestoken moest worden, vervolgens in draf en galop naar het eindpunt terug. Een EEN ZIELIG GEVAL. De Haagsche Crt. vertelt In de grauwe eentoonigheid van de rechts zaal gaat de eene zaak na de andere, dag m dag verschijnt het eene gezicht na het ande re in het bankje der verdachten. Het zijn soms verdierlijkte gezichten, waar men de misdaad afleest ruwe en brute tronies, er dan weer zwakke, karakterlooze types, lichl over te halen tot dingen, die het daglicht niet zien mogen en waarin de daders snel van erg tot erger vervallen. Het zien van al deze gezichten wekt bij hen die dagelijks in de rechtszaal aanwezig zijn, geen emotie meer maar zelden komt het voor dat een dier gebukte figuren nog ontroert. Men went aan alles. Maar Donderdagmorgen, toen de deurwaar der een nieuwen naam afriep, kwam er in de onverschillige zakelijke sfeer even een schok. Verrast keek men. op. Een oud moedertje strompelde binnen, een grijs vrouwtje, een zielige, gebogen gestalte, klein en verschrompeld. Ze ging met moeite de beklaagdenbank binnen schoof door tot achter in de bank, frommelde zenuwachtig met een zakdoek en begon te huilen. Het was even stil geworden. Er zat iets heel pijnlijks in een oude afgeleefde stakkerd voor zich te krijgen en te moeten veroordee- len. Ze had gestolen. Als werkvrouw had ze, meer dan een jaar lang, bij een familie gediend. Er was zoo nu en dan wel eens wat verdwenen, maar mer. had er geen acht op geslagen. Eens had me vrouw een portefeuille in de kast gelegd met 175. Mevrouw deed er geld in en zij zag het. Het moedertje had in de kast gekeken en toen in de portefeuille. Ik wist niet hoe veel geld het was. zei ze snikkend. Het was zoo ontzettend veel en toen nam ik er een papiertje af en borg het weg. Vijf-en-twintig gulden vroeg de poli tierechter. Het kan wel, gaf ze toe. Dat zal het we! geweest zijn. Ik nam het weg en toen me vrouw ging zoeken, zei ik, dat ik nergens van af wist. Ze huilde zóó, dat ze als een klein en nietig wezentje in de hooge bank te schud den zat. De officier van justitie moest zich even vermannen voor het kort requisitoir. Dit vrouwtje zei hij is heel zielig. Tenmin ste ze lijkt het. Maar ze is niet zoo zielig als ze lijkt Want vroeger hadden haar man en zij een goed loon. Een inkomen van 36 per week en meer. Zij hielden echter,, zelfs in hun besten tijd, nooit over. Zelfs ging een groot deel van hun inkomen weg aan den drank. In vroeger jaren ging het met haar al mis. Zij heeft reeds twee veroordeelingen we gens diefstal achter den rug en zij weet heel goed wat het" beteekent om een bankje van vijf-en-twintig gulden weg te nemen. Dat is diefstal. En daarom vraag ik een gevangenis straf, die ik met het oog op haar gevorderden leeftijd wil bepalen op drie weken. Het oude menschje zakte als versuft in el kaar O genadige hemel Hoort u wat de officier vraagt, vroeg de politierechter. Ze keek wezenloos voor zich uit De ge vangenis. O hemel, o genadige hemel, de ge vangenis Ik wil het in verband met uw hoogen t,els. leeftijd nog eens met u probeeren zei de politierechter en daarom veroordeel ik u tot drie weken gevangenisstraf voorwaarde lijk, mits u zich verder^niet meer aan derge lijke feiten schuldig maakt. Volgende zaak deurwaarder. Het vrouwtje bleef star zitten o lieve he mel de gevangenis, de gevangenisze wrong de handen en zat als een hoopje el lende in elkaar gedoken. U kunt gaan, zei de deurwaarder. O is er niets aan te doen smeekte gin-koopsom, maar echte stakkeidjes p0ppenrace was 0p dezelfde manier en gaan" soms voor dertien, veertien guj,venvekte heei wat lachlust bij het pu- dens „weg". De Moei Tsai's, de „zusjes" worden hoofdzakelijk kleme .aange huis ie bliek. Een en ander werd in tijd gereden en ging om prijzen. Een nummer z.g. „Hongaarsche post" gereden door een tweetal heeren van „Bucephalus" was een prachtstukje van rijkunst. Ook het nummer springen werd door velen mooi afgewerkt en het pu bliek gaf door luid applaus blijk van zijn instemming met het gedemon streerde. Nadat beide vereenigingen het num mer afdeelingrijden hadden afgewerkt werd door den Edel achtbaren Heer L. C. Kolff, de prijzen uitgereikt. Cigarette en cocarde race. „-li i u le prijs, Annie Bruul (Wleringen) Kiese jte Miltenberg a.d. Mam; reed* pl.Kg'. gchenk (Bucephalu3) ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Directie van den Wieringermeerpoider Afdeeling Algemeen Bestuur. schaft" om het ruwe werk in doen. De Chineesche regeering heeft aange kondigd het Moei Tsai-wezen met wor tel en tak te zullen uitroeien. VOOR REISLUSTIGEN. De grootste Duitsche eik staat te Ivenack bij Stavenhagen (Mecklen- burg-Schwerin) zijn voet beslaat een oppervlakte van zestien vierkante me ter. Ilauenstein aan den Boven-Rijn j dc kleinste Duitsche stad zij telt 200 inwoners. Het oudste Duitsche hotel is „Der Besluit tot instelling der dorpscom- miscic I. Door de Directie wordt ingesteld •en Ctmmisie van Advies inzake de al- gemeene belangen, rakende de Wie- ringermeer en meer speciaal die van de bevolking, - bij verkorting genoemd: „De Dorpscommissie" „DE DORPSCOMMISSIE". II. De Dorpscommissie heeft tot taak: A. Het uitbrengen van advies om trent alle zaken waaromtrent haar ge voelen wordt gevraagd B. het uitbrengen van advies om trent alle zaken, waarvan de Dorps- commissie zulks noodig oordeelt C. het houden van toezicht op en het instellen en ten uitvoerbrengen van bepaalde diensten, c.q. werken, voor zoover de Directie haar daarmede be last. III. Dc Dorpseommissie vergadert telkens wanneer de voorzitter of vier leden zulks wenschen, doch tenminste jvier maal per jaar. Zij stelt een regle ment van orde vast. IV. De leden der Dorpscommissie 'worden door de Directie tot een door haar bepaald aantal, telkens voor een 'jaar benoemd. |V. Tot leden der Dorpsccqnmissie zijn uitsluitend benoembaar personen die in den Wieringermeerpoider wo nen en aldaar hun hoofdwerkkring hebben. Door de Directie van den Wieringer meerpoider zijn voor het tijdvak 1932 tot 1 September 1933 benoemd Tot voorzitter - adviseerend lid: P. C. J. Peters, secretaris der afdeeling algemeen bestuur van de Directie van den Wieringermeerpoider Tot leden J. G. Addens Pr. de Caluwé L. Fei- kes H. A. Giesen A. C. de Graaf G. Haan A. van Laar J. Roozendaal G. SchoorlC. Smit T. Terwisscha van Scheltinga H. Wolda. Tot plaatsvervangende leden P. J. Luth J. P. Geers K. Bolhuis V. M. H. Laval Y. J. Tiemersma L. de Wit K. van der Veen Joh. Evers J. J. den Engelsen J. Provoost A. C. van Remmeren H. Staal. Tot secretaris Mr. A. F. Kamp, Commies ter Directie van den Wieringermeerpoider, afd. Algemeen Bestuur. Aanbesteding-. Op Woensdag 12 October 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den. directeur-generaal der Zuiderzeewerken in het gebouw der Zuiderzeewerken te 's-Gra- venhage, Zeestraat 102, worden aanbesteed de aanleg van een klinkerweg, genaamd Zuiderkwelweg,, in sectie M, van de Wierin- germeer. aming f 36.000. keizer Barbaros logeerde er. De ijzeren hand van Götz von Berli- hingen kan men te Jagtshausen bcwon deren. Op den Ilohenasperg nabij Ludwigs- burg werd door den strafgevangene Kammerer dc lucifer uitgevonden. Niet per schrijfmachine te doen. Een klein en duidelijk geschrift was wel dat van den Engelschman Peter BalesBinnen den omtrek van een cent schreef hij het Onze Vader, dc Twaalf artikelen, de Tien Geboden^ twee Latijnsche gebedjes, zijn eigeh naam. dag en jaar en liet jaar der re- gceilng pn bood'dit kunststuk toen Ha re Majeseit aan te Hampton Court. Er was een gouden rand omheun eb bet geheel was met een stukje kristal bedekt. Zóó duidelijk was het schrift, dat de vorstin het kon ontcijferen. In den goeden ouden tijd. Eertijds was het in alle Waalsche familiën gebruik, in de slaapkamer van de gasten een kan water met sui ker te zetten. Dat was een zeer verstandige ge woonte Suiker immers is het beste voedsel om al de sporen van vermoeid heid spoedig te doen verd>vijnen en om het afgematte spierstelsel aan een nieuwen voorraad te helpen. 's Avonds, vooraleer slapen te gaan, en 's morgens bij het opstaan, een goe de teug suikerwater drinken, ziedaar een zeer verstandige daad, die u een goede gezondheid en bijgevolg ook een degelijke werking vari uw gansche ge stel zal verzekeren, staat er in de oude boeken. EEN INSECT GE-EERD. Voor het insect Cactoblastus, met be 'hulp waarvan de Australische akkers jbevrijd werden van cacteeön en dis- is in QueensTand een monument opgericht GEMEENTE WIERINGEN. ze. Maar moedertje, zei de deurwaarder, u hoeft niet naar de gevangenis, u behoeft niet te zitten. Bedremmeld keek ze op. Een plotselinge hoop straalde op haar behuild, oud-vrouwen- gezicht. Niet stamelde ze. Dan drong het tot haar door. O groote, edele heeren rechters ik dank u, snikte ze. De deurwaarder duwde haar zachtjes in de richting van de deur. Ga nu maar, zei hij. Kleine zielig en vermoeid strompelde het besje heen. DE ZUIDERZEESTEUNWET. Het Kon. Besl. komt binnen eenige dagen. Het Tweede Kamerlid de heer Duymaer van Twist had den minister van Waterstaat gevraagd of de minister spoedig het konink lijk besluit inzake de geldelijke tegemoetko mingen aan de belanghebbenden in den zin van artikel 1 van de Zuiderzeesteunwet 1925 wilde publiceeren. De minister heeft hierop geantwoord, dat overeenkomstig het advies van de Generale Commissie Zuiderzeesteunwet reeds tot ver krijgbaarstelling van het bedoeld koninklijk besluit was besloten. Aangezien tezelfder tijd nog een wijziging van dit koninklijk besluit aanhangig was, is gewacht totdat deze wijziging haar beslag had gekregen. Het koninklijk besluit wordt binnen enkele dagen algemeen verkrijgbaar gesteld. ZIEKE KOOL. De laatste weken is er in de uitgestrekte koolvelden van Langendijk een zoo ongunsti ge wending gekomen in den stand vooral van roodekool. dat een groot deel waardeloos Aanbesteding Zuiderzeewerken. Op Woens dag 12 October 1932, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur-generaal der Zui derzeewerken in het gebouw gebouw der Zui derzeewerken te 's-Gravenhage worden aan besteed de aanleg van een verharden weg, een rijwielpad en eene aarden baan als ge deelte van den Rijksweg No. 9 tusschen den Koningsweg en den Lonjeweg op Wieringen, met bijkomende werken. Raming f 73.000. Demonstratie L. Rijvereeniging. Bijna was de demonstratie van de L. R. „Wieringen" ook in het water ge vallen j.1. Zondag, 's Morgens althans zag het weer er weinig hoopvol uit. Na den middag echter werd het "we derom prachtig zomerweer, er was nog een talrijk publiek naar het sport terrein gekomen, om de verrichtingen arbeiders, daar wordt voor de werkloo 3e prijs C. Broersma (Bucephalus); 4e prijs W. Kooij (Wieringen.) Poppenrace. le prijs Jb. Kistemaker Czn. (Buce phalus); 2e prijs C. Broersma (Buce phalus) 3e prijs Annie Bruul (Wierin gen) 4n prijs W. Kooij (Wieringen.) Daiik wérd nog gebracht aan de Burgemeesters van \Vicrjngen en van Barsingerhorn voor hun medewerking en dat zij terwille van do sport door het slechte weer van 's morgens waren gekomen. Algemeene Nederlandsche Metaal- bewerkersbond. Door de afdeeling Wie ringen van bovengenoemde Bond werd Zaterdagavond een filmavond gegeven in „fonfopdia" te II.-Hqei, alwaar werd vertoond de film „Stalen Knulsten". Spreker was dezen avond de Heer C. Oosterhoorn, Bondssecre- taris. Als de voorzitter van de afdeeling Wieringen de heer Dekker de bijeen komst opent blijkt dat de belangstel ling voor dezen avond niet bijzonder groot is. De heer dekker heet de aan wezigen hartelijk welkom in het bij zonder de heer Oofeterhoorn, die een rede zal houden en tevens de film zal toelichten. Spreker betreurt dat do be langstelling niet grooter is doch hoopt dat deze avond toch een succes mag w orden. Aan het einde van zijn ope ningswoord wekt spr. de nog niet ge organiseerde metaalbewerkers op om lid te worden van den Bond. Rede van den Heer C. Oosterhoorn Het is de eerste maal dat ik op WÜerin gen ben en wat de belangstelling be treft is dit nu geen direct succes, ik hoop echter dat het bestuur van de af deeling niet zal versagen en haar werk met animo zal voortzetten. Ongeveer veertig jaar geleden gin gen de arbeiders zich qrganiseeren, en in 1930 is het den Bond gelukt een col lectieve arbeidsovereenkomst met de werkgevers te sluiten waarin de 8-urlge werkdag en de loonen werden vastge legd. In 1905 hadden wij het eerste con gres van de Metaalbewerkersbonden van Europa. In Denemarken was toen reeds een collectieve arbeidsovereen komst. Het is nog maar een kort aan tal jaren dat wij met systeem werken. In 1915 was het in den bond steeds ru zie, toen probeerden wij geen nieuwe leden te krijgen. Doch nu hebben wij door actie en strijd den bond sterk ge kregen en hebben de arbeiders de po sitie verkregen die zij nu innemen, de 8-urige werkdag, vrije Zaterdagmid dag, vacantie, loonsverhooging enz. De arbeiders hebben het beter als vroeger, thans krijgen de werkloozen uitkeering, van de 46000 leden van on zen bond zijn meer dan de helft zonder werk. De vakvereeniging is de kern van de gade te slaan, van onze Wieringer rui ters Men had zich voor dezen dag de medewerking verzekerd van de L. R. „Bucephalus" uit Barsingerhorn, in structeur C. Aarsen. Deze vreemdsoor tige naam beteekent „Ossekop" wat de naam was van het lievelingspaard van Alexander den Grooten. Een zeer histo rische naam dus. Het hooge land van den Heer W. Mos tert, waar de demonstratie werd ge houden had weinig van de regen te lijden gehad, zoodat er gelukkig geen val of glijpartijen hebben plaats ge had. Over de verrichtingen niets dan lof, het was weer een middag van mooie paardensport. De echte kenners ston den natuurlijk aan het lijntje, en de op of aanmerkingen, of er al of niets uit een paard werd gehaald, werd druk becritiseerd., Niettemin wekt het altijd de bewon- zen gezorgd en ik hoop dan ook dat het vertrouwen in den bond versterkt mag worden ook in het nieuwe land en op tleze vooruitgeschoven post. Na de rede van den heer Ooster hoorn wordt de film „Stalen Knuis ten" vertoond. Deze schitterende film vervaardigd door „Polygoon" Haarlem, geeft con beeld van de bewerking van ijzer alvo rens het practisch gebruikt kan wor den, vooral het werk aan het hoogoven bedrijf wordt op deze film op fraaie wijze weergegeven. De film laat ver volgens zien het bouwen van schepen, .motoren, vliegtuigen', machines, enz. De film eindigt met, een overzicht van het werk van den Bond. Na afloop van dc filmvertooning sluit de lieer Dekker met een kort woord deze ondanks de geringe belang stelling goed geslaagden avond. Onderhandsche aanbesteding. Van dering dat met een boerenwerkpaard een onderhandsche aanbesteding voor den yerbouw van het winkelhuis van den bakker Jac. Oden, aan de Belt straat, was de aannemer J. C. de Vries de laagste inschrijver voor f 3285.--. J. C. Klein f 3350.-, S. Blaauboer f3370.* naar ontwerp van de architecten Peters en Baanders. Jubileum. Op 3 October a.s. hoopt de Heer S. Bruul te Den Oever den dag te hordenken, dat 't veertig jaar geleden is dat hij in dienst van de posterijen, kwam. Droogdok. Wegens het beëindigen der Zuiderzeewerken te Wieringen zal het aldaar gestationeerde droogdok van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij deze week door sleep- booten van de sleepdienst Wfeismuller naar Amsterdam worden gesleept. Qe- noem Dok was in huur bij de M.l'.Z. Benoeming. Onze p.laatsgeoot de hr. L. Reitzma, kapitein op het s.s. Zilver meeuw, in dienst bij de M.U.Z., is be noemd tot kapitein op het Rijksvaar tuig „Noordholland", standplaats Hoorn. Sluiting Radio - Station. Met ingang van 1 October a.s. zal het radiostation Vlieter, eigendom van de M.U.Z., bui ten werking worden gesteld,. Stemmen bij volmacht, Van 1 Octo ber tot 31 December kunnen weer ver zoekschriften bij het gemeentebestuur worden ingediend voor het stemmen bij volmacht in 1933. Formulieren voor die verzoekschriften zijn ter secreta rie verkrijgbaar vanaf 15 September nadere inlichtingen zijn daar eveneens te bevragen. Huisslachtingen. In verband met dc Crisisvarkenswet wordt er de aan dacht op gevestigd, dat het gewenschi is om* van huisslachtingeen minstens acht dagen voor den dag van slachting kennis te geven ter gemeente-secre tarie. De opgaven a&n de Varkenscen trale in verband met vrijstelling van heffing ingevolge die wet, waarvoor formulieren door de gemeente worden verstrekt, kunnen dan op tijd worden ingediend, wat voor de belanghebben den zelf moeilijkheden voorkomt. J.V.O.-berichten. Donderdag bijeen- koms,t meisjes-adspiranten Wester- land. Vrijdag ditmaal geen gymnastiek. Zondag half drie bijeenkomst yoor allen in de Vonk. Keuring Militaire Vooroefeningen. Bovengenoemde keuring vond voor de lichting Wieringen plaats Vrijdag 16 September j.1. te Den Helder. Opge roepen waren 21 personen waarvan 21 personen goedgekeurd werden J. Bakker, C. v. Dijk, J. Koorn, D. Kui per, D. Lont, N. Metselaar, G. Omis, J. Takes, J. Wagemaker en T. Weerelts FLORA. De harddraverijen uitge schreven door bovengenoemde vereeni- ging zullen dit jaar niet meer plaats vinden. Drijvende bok. Voor rekening van den Heer O. J. Bosker wordt thans te Den Oever een drijvende bok gebouwd Deze bok wordt geheel vervaardigd in de werkplaatsen van den Heer Bosker, de werkzaamheden aan deze bok zijn thans zoover gevorderd dat binnen eenige weken de bok voor het lichten van kranen, booten enz. in gebruik wordt genomen. V.C.J.C. Oosterland Vrijdagavond 23 Sept. ESPERANTO. Blijkens een advertentie in dit blad houdt de Esperantisten vereeniging „Sudmara Stelo", sectie van de „N.F.L.E." Zaterdag 24 en Zondag 25 September een tentoonstelling in het oude schoolgebouw te Hippolytushoef. Deze tentoontoonstelling is bedoeld als pro paganda voor den aanstaanden Wintercursus, en tevens om ieder in de gelegenheid te stel len eens nader kennis te kunnen maken met de Internationale taal. Een uitgebreide collectie boeken, brochu res en tijdschriften kunt U daar op uw ge mak bekijken, en de aanwezige Esperantisten zullen gaarne alle gewenschte inlichtingen geven. In onzen tijd, waarin het toerisme hoogtij viert als nooit tevoren en internationale re- latiën zich zeer belangrijk vermeerderen, is een pleidooi voor een algemeen middel voor wederzij dsche gedachtenwisseling welhaast overbodig, Want nauwelijks is men over de grepzen, of de moeilijkheden hopen zich op. Immers jarenlange studie is noodig om in de taal van het andere land zoover door te dringen, dat begrippen, die iets boven het alledaagsche gaan, aan den ander kunnen worden duidelijk gemaakt. Dit wordt geheeL ondervangen door Esperanto. In een betrekkelijk korten tijd kan men met eenige kennis der Nederlandsche gram matica zich deze taal eigen maken. Esperanto heeft door haar eenvoud, wel luidendheid en buigzaamheid de eenig juiste oplossing gegeven van het probleem Interna tionale taal, en daardoor alleen kon zij op een verrassende wijze doordringen, zoodat thans de vijfpuntige groene ster in alle uit hoeken der wereld wordt gezien. Esperanto wordt hulptaal genoemd, omdat het niet wil zijn, wat sommigen nog schijnen te denken, een universeele taal, d.i. een officieele alge- meene taal ter vervanging van alle nationale talen, doch niet meer dan een naast de Moe dertaal staand middel tot het onderling ver keer, het bedoeld juist de nationale talen te.- r^specteeren. AANBESTEDING. Zaterdag j.1. vond in Ho- Lel De Haan te Hippolytushoef de aanbeste ding plaats van de bouw van een boerderij voor rekening van de Kinderen van den heer C. Mulder te Noorderbuurt. De volgende bil jetten waren ingekomen Fa. Kingma f 7960; Rutsen f 7859 S. Blaauboer f 7829 S. de Boer f 7820 Visser 7590 Veter 7573 Stipriaan f 7499 Krijger f 7381 Toes f 7180 J. Kooy en M. Mulder f 7163. Boedelveiling. Vanwege de M.U.Z. zal op een nog nader te bepalen datum een boedel veiling te Den Oever plaats hebben. Ernstige aanrijding. Vrijdagavond werd het 14-jarig dochtertje van den uitgever C. J. Bosker alhier, in de Van Galenstraat te Den Helder zoodanig door een vrachtwagen aangereden, dat het kind, ernstig verwond, naai* het Marine Hospitaal moest worden ver voerd. Zondag verergerde de toestand dus danig, dat operatief moest worden in gegrepen. Op het oogenblik is het be vredigend. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Sport. Zondag j.1. speelde B.K.C. I en II een vriendschappelijke wedstrijd te gen Atlas I en II van Den Helder. B.K.. C. II verloor met 1-6. B.K.C. I wow met 4 - 2. a.s. Zondag beginnen de competitie wedstrijden, waarvan we Dinsdags de uitslagen en 's Vrijdags de program ma's hopen te publiceeren. Burentwist. Eenige bewoners van de Noorder Molenvaart leefden reeds ge- ruimen tijd in onmin met elkander. Zondag liep de twist zoo hoog, dat men zelfs slaags geraakte en de politie het noodig vond tegen een der ruziema kers procesverbaal óp te maken. Een wrak koopje. Onze plaatsge noot de heer C. V. had in Den Helder een kar gekocht en om die spoedig huis waarts te krijgen, ging men de wagen per auto halen en bond ze daarachter. Dat ging goed tot Breezand. toen plot seling een der wielen in elkaar kraakte en men derhalve het wrak niet verder kon sleepen. De wagen voelde zich be paald wel achter 'n paard, maar niet achter een auto thuis. Vara-film. De Vara-film „Stuwing" welke hier Maandag in Veerburg werd vertoond had veel belangstelling en men was over de inhoud voldaan. werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht,; zij toovert een onge kend fraaie teint op Uw huid. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2