BEITELS HET IS BEREIKT: 23e JAARGANG VRUDAG 23 SEPTEMBER 1932 No. 75 S0F NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PIJP - TABAK „DE WAKENDE LEEUW" ADELDOM OF LIEFDE S. COLTOF, KANAALWEG 143-154-155-156 DEN HELDER. ZONDAGS Japonnen en Hoeden. Kanaalweg tot 2 uur GEOPEND. WIERINGER COURANT VERSCH IJ NT ELKEN BUREAU DINSDAG en VRIJDAG. UITGEVER Hlppolytushoef Wlerincen. ABONNEMENTSPRIJS CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. Telefoon Intercomm. No. 19. per 3 maanden 1.—. ADVERTEHTIIN Van 15 regelj Iedere regel meer VOOR BETERE TABAKSFABRIEK J. R. KEUSS. Laat "5 Alkmaar. DE MILLIOENENNOTA EEN SOMBER VRAAGSTUK Het tekort op de Rijksbegrooting 1933. Het tekort van 147.6 millioen tracht de Minister terug te brengen op 22 millioen. BELASTINGVERHOOGING EN SALARISKORTING. Hoogere invoerrechten en bieraccijns. Exploitatietekort over Spoorwegen in 1932. Een zoo somber Staatsstuk als de door den Minister van Financiën aan de Staten Gene raal aangeboden „Nota betreffende den toe stand van 's Rijks financiën" is in jaren niet van de Regeering ontvangen. De Troonrede had al uitsluitend weinig hoop gevende klanken doen hooren. Het meest troffen de woorden ...en nog steeds kondigen zich geen betrouwbare teekenen van kentering aan." Hieruit was af te leiden, dat de Regeering er ernstig rekening mede hie^, dat de huidi ge malaise nog voorloopig zou voortduren. De millioenennota geeft daarvan dan ook ondubbelzinnig blijk. Vooral door het tegenvallen van de midde len wordt over 1932 tenslotte een aanzienlijk tekort verwacht. Zeer belangrijk zijn de beschouwingen van den Minister over de ingediende begrooting. Omtrent het tekort van 147.6 millioen wordt opgemerkt, dat dit is samengesteld uit de volgende deelen 1. Het tekort van f 10.3 millioen volgens de begrooting van 1932. 2. De stijging van de uitgaven van den leeningdienst, gemeentefonds en het spoor wegtekort van in totaal 50.9 millioen. 3. De daling der middelen met 68.4 mil lioen. De 18 millioen uit het reservefonds, die voor 1933 niet medegerekend mogen worden. De voorgestelde maatregelen tot dekking van dit tekort zijn 1. Een bezuiniging op de begrooting van f 57 millioen door opvolging van de voorstel len van de commissie-Weiter. 2. Een salarisverlaging, die 14.5 millioen gulden oplevert. Daarvoor is uit het rapport- Weiter alleen overgenomen de verhooging FEUILLETON. van de korting voor ongehuwden van 3 tot 5 3. Een versterking van de middelen met 36 millioen door gemiddeld 30 opcenten op gemeentefondsbelasting te heffen, n.1. bij ie dere 1000 inkomen boven de 30.000 een opcent meer tot een maximum van 150, waar van de opbrengst op f 24 millioen wordt ge raamd, verder opcenten op de vermogensbel., die 3 millioen zal opbrengen en tenslotte 30 opcenten op de invoerrechten en het bier accijns, terwijl op invoering van de aanhan gige weeldebelasting wordt gerekend. 4. Een tegoedschrijving van f 18 millioen uit het gemeentereservefonds. 5. Opbrengst van de reeds bij de Kamer aanhangige weeldebelasting 10 millioen.) Zooveel mogelijk heeft de Regeering de voorstellen van de commissie-Weiter gevolgd of voor haar voorstellen andere maatregelen ln de plaats gesteld. Met klem betoogt de Regeering, dat de be zuiniging van de commissie-Welter niet vol doende is om het tekort op de begrooting te dekken. In een uitvoerig betoog neemt de Minister stelling tegen hen, die uitsluitend in belasting verzwaring de dekking van de tekorten wil len vinden en verdedigt de salarisverminde ring der ambtenaren. De Minister toont verder aan, hoe er ge daan is wat mogelijk is, wat betreft verlaging van de rente der Staatsschuld en gedwongen Staatsleeningen de leeningcapaciteit vermin dert. Het tekort van 22 millioen moet volgens den Minister voornamelijk geweten worden aan het tekort op de spoorwegen, hetwelk door het Verkeersfonds kan worden beperkt. Verder opheffing of beperking van het te kort ziet de Minister alleen in een kentering in den ongunstigen loop der middelen, waar in hij niet veel vertrouwen heeft, zoodat hij krachtige doorvoering van de voorgestelde maatregelen bepleit en dan een onderzoek naar verdere versobering. TUINDERS BEIDT UW TIJD. (Bij het toelatingsexamen der R. K. Tuin bouwwinterschool te Beverwijk slaagden zes candidaten.) Nog een kleine twee weken en de nieuwe cursus der middelbare R. K. Tuinbouwwin- terschool te Beverwijk neemt wederom een aanvang. Het vorige jaar waren er 17 candi daten, die slaagden, dit jaar slechts zes. Juist in dezen tijd wex-d er op gerekend, dat aan het toelatingsexamen vele candidaten zouden deelnemen. Immers op school krijgt hij kijk op het hoe en waarom der dingen en leert hij de midde len toepassen, die de moderne tijd eischt. Op school wordt hij klaar gemaakt voor den strijd, doch als de crisis zich nog scherper laat gevoelen hem een grooten voorsprong geeft op zijn collega's, die nog moeten zoeken naar methodes, die hij reeds toepast. En heb ben de leerlingen van thans niet nog een menschen leeftijd voor zich om te profitee- ren van hetgeen zij nu leeren Maar wat is dan de reden, dat hij nu niet met beide handen de gelegenheid aangrijpt om goed vakonderwijs te verkrijgen, waar toch gebleken is, dat degelijke vakkennis een afdoend middel is om met veel minder na deel de moeilijke jaren door te komen Zijn het wellicht de kosten, die hem af schrikken om zijn zoon naar de school te zenden Voor leerlingen uit Beverwijk en omgeving zijn de kosten van het onderwijs al zeer miniem. Per half jaar bedraagt het schoolgeld voor de verplichte vakken 20,-. Aan boeken- en excursiegelden werd het vo rige jaar per leerling gemiddeld 25,- uitge geven. Als men de kosten berekend, benoo- digd voor gebouwen, personeel en leermidde len, welke Rijk en Bond (L.T.B.i momenteel per leerling per jaar uitgeven, komt men on- NO. 28. I „Dat weet ik niet. En voor zoover ik uit het gesprek kon begrijpen ik was in de kamer ernaast, toen de rechter vanmorgen dit alles aan de gravin vertelde weet nie mand het, want de majoor weigert hierover eenvoudig iederen uitleg „HaAlbert leunde diep ademhalend in zijn stoel achterover. „Verder, alsublieft „Kort en goed, de majoor gaf zonder aar zelen toe, dat hij met mevrouw Walker had gesproken en haar van vroeger kende. Toen hij nog luitenant was en pas getrouwd woon de zij in pension bij hem en zijn vrouw. Zij heette toen Marie Degler en was beeldschoon. Hij vertelde, dat zij gouvernante bij voorna me lui was geweest, toen kennis had gemaakt met den rentmeester Ferdinand Bakker en met hem verloofd geraakte. Bakker was in- tusschen van betrekking veranderd en rent meester op het kasteel Grauenegg „Hier „JawelMaar dat was voor zes en twintig jaar. En binnen drie maanden zou de brui loft plaats vinden. Verder vertelde de majoor dat hij en zijn vrouw juffrouw Degler zeer liefgekregen en als kind des huizes behandeld hadden. Ook na haar huwelijk was zij dik wijls en graag bij hen gekomen en had zich steeds als een vriendin gedragen, tot dat op zekeren dag opeens alles uit was. Zij was toen stil geworden en in zich zelve gekeerd, en toen zij voor den laatsten keer kwam het was kort, nadat haar eerste kind dood ter wereld was gekomen vertelde zij aan des majoors vrouw, dat* zij met haar man van Grauenegg vertrok en kwam om afscheid te nemen. „Waar zij heen wilden gaan, dat zei ze niet en ze maakte ook verder een vreemden in druk van achterhoudendheid. Eenige dagen later hoorde de majoor al, dat het echtpaar Bakker werkelijk Grauenegg had verlaten. Niemand wist waarheen en waarom. „Daar hoorde hij nooit meer iets van haar, tot hij haar voor een paar weken in Graz terugzag en dadelijk herkende. Eerst wilde zij beslist loochenen, dat zij Marie Bakker was, maar ten slotte gaf zij dit toe. De ma joor wilde daarna om redenen, die hij niet wil noemen, ralatie met haar aanknoopen hij beweert echter, haar sinds dien dag niet te hebben weergezien." „Dat is een heel ingewikkelde geschiedenis", zei Rika hoofdschuddend, „nu weet ik ten minste, hoe Hanna die mevrouw Walker ge kend heeft. Ik begrijp alleen maar niet, dat de gravin haar ook niet herkend heeft. „Daarom juist kwam de rechter vandaag bij haar. Maar de gravin kan zich beslist het echtpaar Bakker niet meer herinneren. Zij zijn slechts korten tijd op Grauenegg ge weest en de gravin begrijpt niet, hoe men van haar kan verwachten, dat zij zich „zul ke menschen" nog herinnert „Dat is juist iets voor haar. Wie niet van adel is, dien kent zij niet. Ik geloof graag, dat zij mevrouw Walker niet herkend heeft. Maar" Rika schudde verbaasd haar hoofd „waarom woonde die vrouw hier onder een valschen naam En hoe kwam zij aan het vele geld. dat men bij haar heeft gevon den Hanna vertelde mij toch, dat zij een zeer arme vrouw was Jan glimlachte nogmaals geheimzinnig. Toen zei hij gewichtig „Voor politiebeambte ben je niet geschikt, beste Rika, dat kan men wel zien. Anders zou je nog heel wat opmerken." „Ja, wat dan „Bijvoorbeeld, dat het immers heel niet waar kan zijn, wat de majoor voorgeeft. Mij j tenminste komt de heele zaak meer dan verdacht voor ZIJN ONZE WINKELS Bericht de ontvangst der nieuwste NAJAARS- en WINTERMANTELS. Zondags zijn onze winkels Kanaalweg tot 2 uur geopend. Rijk gegarneerde Mantels met bont op zijde gevoerd SLECHTS f 26.50. Groote sorteering geveer op een bedrag van 1000,Dit mag wel eens overwogen worden door hen, die zich verongelijkt voelen, wanneer de Regeering en Bond niet direct tegemoetkomen aan hun wenschen. De Regeering en Bond doen wat ze kunnen voor de belangen van de tuinders t. o.v. het onderwijs meer dan men oppervlak kig zou veronderstellen. Zelfs is de Regeering ondanks den zorgelijken toestand van 's Lands geldmiddelen nog bereid om een extra subsidie te verleenen aan daarvoor in aanmerking komende on- en minvermogende leerlingen van goeden aanleg. Toegegeven moet worden, dat voor leerlin gen, die ver van de school afwonen boven het boeken- en schoolgeld nog kostgeld be taald moet worden. Katholieke leerlingen kunnen echter in dat geval gebruik maken van het internaat, dat aan de school is ver bonden, zoodat de verblijfkosten dan tot het minimum worden gereduceerd. Kweekers, die hun zoon als werkkracht niet kunnen missen, mogen wel bedenken, dat het onderwijs wordt gegeven gedurende twee winterhalfjaren, dus in de minst drukke' periode van het kweekersbedrijf. In de zomer maanden vallende tusschen de twee winter halfjaren moet de leerling practisch werken en hij kan daarvoor ook op het bedrijf van zijn ouders werkzaam zijn. Is men nog niet overtuigd van het nut van het onderwijs Het onderwijs wordt gegeven door bij uitstek bevoegde krachten en staat onder toezicht van den Inspecteur van het Landbouwonderwijs. Het omvat behalve de algemeen vormende vakken, de hoofdvak ken bollen-, groente- en fruitteelt, terwijl ook aan de handelsvakken (boekhouden, ad ministratie en handelskennis) bijzondere aandacht wordt besteed. Ook de moderne ta len zijn facultatief te volgen. Waar degelijke vakkennis gebleken is een afdoend herleven door te komen, mag geen tuinder de gelegen heid verwaarloozen om zijn zoon zulk onder wijs te laten volgen, dat hij in staat is later behoorlijk in zijn levensonderhoud te voor zien. Daarbij zal een kweeker met energie en ondernemingsgeest, met liefde voor zijn vak en durf in zijn hart. vooral in deze tijd en zorgen voor te zijn bij college's en niet af wachten tot wellicht betere tijden aanbre ken, maar manmoedig zelf de hand aan den ploeg slaan. Als man van de daad ligt trouwens het af wachten niet in den aard van den tuinder. Aanpakken is zijn parool en liefst doet hij zijn werk zonder inmenging of steun van an deren, prijs stellend op de zelfstandigheid, welke hem boven alles dierbaar is. Tuinders beid Uw tijd. Door uw materi- eele zorgen hebt gij wellicht vergeten aan de school te denken, die juist is opgericht om Uw zorgen in de toekomst te verlichten. Nog is het niet te laat om Uw zoon als leerling op te geven, maar stel U dan ook onmiddellijk in verbinding met den Directeur der school, die gaarne bereid zal zijn om U alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van 20 September 1932. Een schuldenaar, die zich zelf nog dieper in de put werkte. Acht maanden gevangenisstraf gerequireerd. De eerste verdachte, heden ter te- „Hé wat denk je, Jan „Hm het zou immers kunnen zijn, dat de majoor vroeger wel zin had gehad, om in plaats van zijn broer majoraatsheer te wor den Dat hij met het echtpaar Bakker had saamgespannen en hen als werktuigen wilde gebruiken, om zijn broer van kant te maken, dat de graaf die zaak op het spoor kwam en misschien bewijzen ervan in handen had. Het echtpaar Bakker moet plotseling Grauenegg verlaten. De broers leefden in de bitterste vijandschap nu komt die vrouw terug en wordt vermoord hm, wat zeg je nu, beste Rika „Dat je de verstandigste man bent, dien ik in mijn heele leven ontmoet heb zei Rika met een vaste overtuiging. Albert lachte spottend. „Jan dient waarschijnlijk de wijsheid op van den rechter, die hij evengoed heeft afge luisterd als de rest „O zoo", bruiste Jan boos op. „Gooit die nieuwe kijk-in-de-pot ook eens een duit in 't zakje 't Is volstrekt niet de meening van den rechter, wat ik vertelDie is van een heel ander inzicht en denkt, dat de majoor het geld, waar het hem eigenlijk om te doen was, toevallig niet gevonden heeft, omdat hij gestoord werd. De dievengeschiedenis van pen portier geloofde hij volstrekt niet. Wat ik zei, was heel alleen mijn eigen meening. Be denk maar eens, hoezeer de twee gevallen op elkaar gelijken beide personen werden vermoord en bij alle twee zocht de moorde naar naar iets, dat geen geld was. Op beide plaatsen trachtte hij echter den schijn van diefstal op te wekken. Bij mevrouw Walker door de opengebroken schrijftafel, in het grafelijk huis door het meenemen van eenige kleedingstukken. „En nu vraag ik u indien het zoo is, als ik vermoedde had de majoor er dan geen belang bij, om den graaf van kant te maken, die hem kon aanklagen en mevrouw Walker, die tegen hem kon getuigen. Moest hij niet trachten, de bestaande schriftelijke bewijzen in handen te krijgen, om die te vernietigen?" rechtzitting gedagvaard, was de 57-ja- rige landman en veehouder Pieter M. te Winkel, die rekening en verantwoor ding had af te leggen van het feit dat hij aan zijn curatoren in zijn faillisse ment uitgesproken op 14 Juli, geen be hoorlijke rekening en verantwoording had afgelegd. Het bleek aan bedoelde curatoren, mr. Buiskool van Schagen en mr. Win kel te Alkmaar, dat deze M. wetende dat zijn faillissement onvermijdelijk was, aan zijn zoon Arie M. ten ge schenke had gegeven 4 koeien en 4 pin ken, alsmede een bedrag van f 600, de opbrengst van ander vee, te Purmer- end verkocht. Voorts had hij aan zijn schoonzoon C. A. V. cadeau gedaan eenige meube len, waaronder een buffet, alsmede een servies, door welke fraudeleuze hande lingen, de rechten der schuldeischers werden gekort. De verdachte, verdedigd door jnr. P. Langeveld, die aanvankelijk bij de in ventarisatie weinig medewerking had betoond, erkende thans de hem ten las te gelegde bedriegelijke verkorting der schuldeischersrechten, volledig. Al spoedig werd na het verhoor dei- curatoren den officier gelegenheid tot het nemen van zijn requisitoir gegeven waarin na stipulatie der diverse ver duisteringen, tenslotte werd gevorderd 8 maanden gevangenisstraf. liet dub bele leven van dezen man werd dooi' den officier streng becritiseerd. Mr. P. Langeveld bracht sans runcu- ne een woord van hulde aan de activi teit der curatoren, bekeek de strafbare handelingen van zijn cliënt, thans be rouwvol gestemd, door oen milderen bril, wees op diverse verzachtende om standigheden en verzocht per saldo ver rekening met dé 2 maanden preventief opdat de man van de gevangenis ver schoond zou kunnen blijven. Een niet bepaald verdienstelijk lid der Maatschappij. In de middagzitting, nadat de micro foon ons het opwindend gebeuren in de Haagsche ridderzaal had overgebracht stond terecht de 32-jarige bloemist Ge- irard J., geboren te Noordwijk, wonende te Anna Paulowna en thans vertoeven de in het huis van bewaring te Alk maar. Ilejn was ten laste gelegd dief stal van twee bankbiljetten, een van f 50 en een van f 25, welke lapjes hij zich had toegeëigend in de woning van den getuige E. Romar. Van dit bedrag deed hij verschillende inkoopen, onder meer groenten. Bij z'n aanhouding was hij nog in het bezit van plm. f 30.25, die verdachte aan den benadeelde had teruggeveven. Als getuige-deskundige werd ge hoord de bekende psychicater dr. Kruyt bosch van „Duin en Bosch". Voorts Prof. B. Sjollema schatte de voordeelen die te bereiken zijn door rationeele voeding op gemiddeld 20 cent per koe per dag. hetgeen voor een bedrijf met 40 koeien gedurende 200 staldagen een bedrag van f. 1600.- uit maakt en dat millioenen guldens bespaart kunnen worden. Op sommige bedrijven was de besparing zelfs grooter en steeg melkgift en melkvet. Dit is bereikt en alle foutief voe deren wordt opgeheven door voedering met: Rn fjr, A uitgebalanceerd d L 1 vj rt dagrantsoenkoek je voor iedere melkgift tot 4 melkvet. De melk hiervan kost pl.m. 2 Vi ct. p. liter. Ra f i r\ R uitgebalanceerd koekje Ct U 1 Vj D voor mestrunderen. Ratio A en B (wettig gedeponeerd) bevat de juiste dosis jodium, opgeloste ijzerver bindingen en voedingszouten waardoor grooter weerstandsvermogen tegen verschillen de ziekten o.a mond- en klauwzeer en in 't algemeen verbetering van den gezond heidstoestand der dieren en vergrooting der melk- en vleeschproductie wordt verkregen zoo als op verschillende veebedrijven is gebleken. Vraagt Brochnre: 22 ruwvoederrantsoenen met Ratio voor iedere melkgift en attesten. Ratiokoekjes mogen op geen stal ontbreken Veehoudersprijs A f. 7.90. B f. 7.15 per 100 Ko. vrij spoor/boot Amsterdam. Bijvoedering in de Weide Ratio en Bertels' lijnzaadkoekjes 't beste cn voordeeligste. Weigert namaak! Let op ons ongeschonden Loodje en dat in elk koekje voluit den naam Bertels staat en niet een enkele B. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. iabriek. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. den 39-jarigen veehouder E. Romar van Anna-Paulowna, die verklaarde dat hij in een kast bewaarde 'n bedrag van f 135, toen hij echter zijn bezit, con troleerde was plm. f 120 spoorloos ver dwenen. Dr. Kruytbosch deelde mede, dat de verdachte verantwoordelijk voor zijn daden kan worden gesteld. Hoewel hij moreele defecten heeft, die zijn daden beheerschen. Bovendien is de man een alcoholist. Wij willen hier memoreeren dat deze* verdachte de automobilist is, die oor zaak was van den gruwelijken dood van de jeugdige Neeltje Slotemaker van Koedijk op 29 Dec. op den Helder- schen weg, welk tragisch'voorval nog versch in 't geheugen ligt. Ilij is reeds meermalen, o.a. te Haarlem, veroor deeld terzake gepleegde vermogensde licten. Door den officier werd in zijn requi sitoir naar voren gebracht, dat ver dachte had 'n onweerstaanbaren drang m oneerlijke daden te plegen. Hij wist dat hij misdeed, maar miste de zedelij ke kracht, die kwade neiging te weer staan. Hij is een gevaar voor de maat schappij. Gerequireerd werd 6 maan den gevangenisstraf, waarna ter be schikkingstelling der regeering. Mr. Thomas, advocaat te Hoorn, ambtshalve als raadsman en verdedi ger aan verdachte toegevoegd, tracht te eenige lichtpunten aan te toonen, die hem motief gaven een voorwaarde lijke veroordeeling voor te stellen. Ver dediger meende dat het geven van één Het spotachtige lachje op Albert's gezicht werd duidelijker. „U vergeet één ding. Uw gruwelgeschiede- nis zou vóór 25 jaar moeten zijn afgespeeld. Tien jaar woonde mevrouw Walker al hier. en zou de majoor nu pas op de gedachte zijn gekomen, dat zij gevaarlijk voor hem was „Hij ontmoette haar immers pas kort ge leden heel toevallig. Vroeger wist hij niets van haar aanwezigheid hier." „Goed. Maar zij wist alles van hem en zijn broer wist alles van hem waarom zouden die twee niet vroeger hebben kunnen spre ken, indien zij iets te zeggen hadden Waar om heeft de graaf zich niet al voor 25 jaar tot het gerecht gewend „Ik weet hetriep Rika zegevierend uit. „De oude Hanna is al meer dan dertig jaar hier in huis zij kende mevrouw Bakker en moet ook precies weten, wat er destijds gebeurd is, voor de Bakker's weg moesten. Laten we naar boven gaan en het haar vra gen Dit voorstel vond algemeene instemming. Lisette nam een paar lekkernijen mee en een vol glas wijn. Toen gingen allen te samen naar Hanna's kamer. De blinde zat in haar leuningstoel te brei en. Toen zij zooveel menschen bij haar hoor de binnenkomen, schrok zij eerst, maar zij bedaarde spoedig, toen Rika zei dat zij haar een poosje gezelschap kwamen houden, om haar eenige afleiding te bezorgen. Jan begon nu nogmaals zijn geschiedenis te vertellen van mevrouw Walker, die eigen lijk Marie Bakker heette. Hoe verder hij ver telde, des te onrustiger werd de blinde. Meer malen tastte zij om zich heen, alsof zij iets zocht, wreef dan eens over haar voorhoofd en mompelde onverstaanbare woorden. Toen Jan uitgepraat was en Rika aan dé oude vrouw vroeg hoe het destijds gegaan was en waarom mevrouw Bakker Grauenegg had moeten verlaten, werd Hanna's gezicht plot seling vaalbleek en zij hief afwerend haar handen op. „Hemelstamelde zij, „wat willen jullie toch van mij Ik weet toch niets.ik weet waarachtig nietsgaat weg, ach, gaat al lemaal weg, laat mij alleen, ik gevoel me van daag erg zwak, gaat heen En plotseling eer dat iemand het kon voor komen, gleed zij met een luiden klaagtoon van haar stoel en bleef bewusteloos op den grond liggen. Verschrikt schreeuwden allen door elkaar. Jan en Albert beurden de oude vrouw op en legden haar te bed. De dienstmeisjes vlogen weg om water te halen, de tuinman rukte de ramen open en Rika trachtte de bewusteloo- ze Hanna tot het leven terug te brengen. De geheimzinnige knappe rentmeesters vrouw was door allen vergeten. Het was den volgenden morgen. De dienst meisjes van het kasteel hadden haar handen vol, om het huis vóór den terugkeer der gra vin in orde te brengen. Er werd overal ge poetst en geschuierd, Rika rommelde in de keuken en kookte en braadde, dat het zweet haar op het voorhoofd stond. Zij hadden al len een diep ontzag voor hun meesteres en dederi hun uiterste best, om zich van haar tevrédenheid bij haar terugkomst te verze keren. Alleen Albert slenterde op zijn gemak door de gangen rond, alsof de algemeene opwin ding hem volstrekt niet aanging. Nu stond hij bij de open keukendeur, met zijn handen in zijn broekzakken en met een spottend lachje om zijn mond. „Nu, Rika, Rika, je overwerkt je nog van daag. Komt de koningin hier misschien op visite „Och, wat, de koningin Mevrouw komt en dat is veel erger Om twaalf uur kan zij hier zijn al haar lievelingsgerechten heb ik klaar gemaakt, dan zal zij toch wel geen kwaad gezicht zetten." „Ben je dan zoo bang voor haar Ik heb haar wel pas één dag gezien, maar ik vind haar niet zoo vreeselijk Rika, die druk bezig was, hield even op en zette een lang gezicht. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1932 | | pagina 1