QniheuUen kosten thans de echte AS PI RIN-te bietten in het buisje met tabletten* is de prijs van de nieuwe zakjes-verpakking met 2 tabletten welke hy giënischer en pradischer is dan losse tabletten. Daarom: alleen nog echte ASPIRIN in de origineele verpakkingen I Wanneer U Aspirin-tabletfen koopt, moogt U alleen deze verpakkingen verlangen, want dan hebt U de zekerheid, werkelijk de echte Aspirin-tabletten te ontvangen. Denkt niet, dat elke witte tablet Aspirin is. Het origineele Aspirin heeft op elke tablet het ingestempelde BAYER-kruis als teeken van echtheid, zuiverheid en kwaliteit en is uitsluitend in oranjeband-buisjes of oranje-zakjes verkrijgbaar. Losse Aspirin- tabletten worden niet meer door Bayer geleverd. Een voorspelling over de snelheid der vliegtuigen. Een vakman voorspelt, dat, eer tien jaar vcrloopen zijn, men van Parijs uil cle wereld rond zal kunnen vliegen zon der ergens te moeten landen, met een inelheid van 300 K.M. in het uur. Voor binnen vijftien jaar voorziet hij een regelmatigen dienst op den Atlantische en den Stillen Oceaan er zal een dagelijksche dienst Parijs-New- York bestaan, die over dat traject slechts 24 uur zal doen. Over een halve eeuw zal men, vol gens hem, een snelheid van 1200 tot 1400 K.M. per uur bereiken, zoodat de vliegtocht Parijs-New-York maar vijf uur in beslag zal nemen. Daar de snelheid van de aarde ook maar 1200 K.M. per uur is, zou voor de luchtreizigers die met dezelfde snel heid van het Oosten naar het Westen vliegen, de zon onbeweeglijk schijnen. Werd 4-e'snolheid van 1500 K.M. be reikt dan zouden de dagen omgekeerd zijn de zon zou in het Westen opko men en in liet Oosten ondergaan de passagiers die met. den werkelijkcn da geraad vertrekken zouden den nacht in gaan. SNELHEDEN. Wij kennen in ons leven heel wat snelheden, we ergeren ons dikwijls als voetganger, aan de snelheden van auto mobielen, terwijl we, als we zelf daar in plaats hebben genomen, nfopperen over den tragen gang van de tweebecni gen, die den rijweg schijnen te beschou wen als een plaats, waar men onge stoord een praatje kan houden. Voor een slak moet een mensch een geweldi ge snelheid ontwikkelen, terwijl zijn snelheid in het niet valt bij die welke electriciteit en licht ontwikkelen. Een cijferminncnd mensch heeft de snel heden dei- verschillende dingen nage gaan en opgeschreven en kwam tot de •volgende resultaten Slak heeft een snelheid per seconde van 0.0015M. rivierwater (gemiddeld in vlak land) 1 M., voetganger (gemid deld) 1.1 M., hardlooper 2.6' M., zwakke wind 3 M., paard in galop 4.5 M., zee- stoomboot gemiddeld) 5 M., goede snel trein 12.5 M., stormwind 20 tot 30 M., postduif 21 M., personentrein 16 tot 22 M., auto Jgemiddeld) 25 M., vliegtuig (gemiddeld) 50 M., geluid in de lucht bij 0 gr. 330 M., asdraaiing der aarde aan den evenaar 465, omwenteling dei- aarde om de zon 29760, licht en electri- teit pl.m. 300.000.000 M. Ons Lichaam en onze Gezondheid. De geneeskrachtige werking van ons speeksel. In menig opzicht is ons speeksel in slaat, een geneeskrachtige werking uit te oefenen. Zoo is het bij ontsteking dei- amandelen aan Ie bevelen, lang op iets te kauwen of te zuigen, omdat, er dan veel speeksel gevormd wordt door dit eenvoudige middel te baat te ne men, kan men dikwijls voorkomen, dat er ontstekingen van ernstiger aard out staan. De voornaamste taak, die ons speek sel in deze richting heeft te vervullen, is het neutraliseeren van overtollig maagzuur. Niet alleen zijn oprispingen, het gevoel van druk op de maag en bra kingen, die daardoor worden veroor zaakt, onaangenaam, doch tevens zijn zij slecht, voor den algemeenen gezond heidstoestand. Te haastig eten, slecht kauwen en de daardoor verminderde speekselvorming zijn de voornaamste oorzaken van overtollig maagzuur. Dubbel kool zure soda wordt veel ge bruikt om het maagzuur te neutrali seeren, doch wanneer imen het te dik wijls en in groote hoeveelheden in neemt, heeft de daardoor veroorzaakte vorming van keukenzout in de maag tengevolge, dat er des te meer maag zuur wordt gevormd. Daarom is het veel beter, de vorming van het speeksel te bevorderen het speeksel is zwak alkalisch en neutraliseert dus eveneens het maagzuur, terwijl het grondige kauwen niet alleen de hoeveelheid speeksel, doch tevens het gehalte daar van doet toenemen, liet speeksel is dus het eenvoudigste en natuurlijkste middel tegen overtollig maagzuur. Be halve goed kauwen tijdens de maaltij den, is het. noodig, tusschentijds te kan wen op een harde broodkorst bijv., om een overvloediger afscheiding van speeksel te veroorzaken. PROVINCIAAL NIEUWS. Harddraverij te Schagen. Begun stigd door mooi najaarsweer had Dins dag de jaarlijksch harddraverij plaats. Er was veel belangstelling. Voormiddag Handicapdraverij. Aan tal paarden 13 le prijs f 100 Sire Ax- worthy K. 290 M., eig .en berijder A. de Vlieger, Nieuw-\ en nep 2e prijs, f 50 Roulette 280 M., eig. G. Vos te Mid- woud, berijder J. Vos Gzn. 3e prijs i 25 Nonnie B. 275 M.. eig. en berijder T. Slikker te Den Helder. Namiddag draverij. Aantal paarden 22 lc pr. f 300 Edna M, '270 M„ eig. f. Schoon te Medemblik, berijder F. Broers 2c pr. f 150 Gretchen II 285 M-. ng. en berijder JJ. Vergay te Pui-mer end 3e pr. f 75 Lady Bond 285 M., eig. A. C. van Veen te Haarlem, berijder I. van Leeuwen Jr. 4e pr. f 45, gedeeld door Silent Nancy, eig. W. H. Geersen te Hilversum, Otelha, eig. A. Borst te Wieringerwaard en Oplooper, eig. 1'. Weehuizen te Amsterdam. BEVERWIJK. I)e bij cle gemeente lijke werkverschaffing alhier tewerk gestelde werkloozen hebben Maandag het werk neergelegd, omdat ook erva ren grondwerkers het. door den minis ter op 38 cent bepaalde uurloon in z.g.n. stukwerk niet konden bereiken. Van de 45 arbeiders bleven slechts 6 aan het werk. De stakers verlangen herziening van Ie arbeidsvoorwaarden, in het bijzon- Ier van de indeeling van het werk, waarvan het opzicht berust bij de Ne der!. Ileidc-Maatschappij. De plaatse lijke vakcentrales houden zich met de ze aangelegenheid bezig. Wanbeheer eener Wpningbouwvereen. De Limburgsche gemeente Schaes- berg bezit een w oningbouwvereeniging die haar doel aanvankelijk schitterend nastreefde zij bouwde honderd wonin gen met steun der gemeente, die daar door ook zeggenschap over dat bezit kreeg. Maar daarmee was de werk zaamheid der vereeniging ook afgeloo- pcn. Zij bekommerde zich verder niet om hare woningen, zoodat de kwestie van dit beheer in den gemeenteraad tci sprake kwa.m. En dit college nam een krassen maatregel het besloot de woningen voortaan in gemeentelijk be heer te "nemen. RECHTSZAKEN. Arrcndissemen.ts-Rechtbank Alkmaar. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 27 September. Aanrijding. De 57-jarige bedrijfsleider Jacob .1. te Anna-Paulowna was door den kan tonrechter te Schagen veroordeeld lot 1 15 boete of 15 dagen henevens f 50 schadevergoeding aan de beschadigde partij, omdat hij op 7 Mei 1931 met zijn auto bij het nemen van een bocht Mo- lenvaart-Benedenbuurt aldaar, dit bochtje te veel links had gehouden met gevolg dat een aanrijding had plaats gehad niet een vrachtauto, bestuurd dooi- den heer C Boersma uit Haarlem. Do lieer J. maakte bezwaar tegen deze uitspraak en kwam in hooger beroep, waarbij hij zijn juridische belangen toe vertrouwde in handen van mr. C. A. de Groot, advocaat te Alkmaar. Deze weinig beduidende aanspraak makende op den naam „snertzaak" was uiteraard ifseiijk vervelend en al leen interessan;, voor belanghebbenden Over het kardinale punt, het nemen van de bocht, liepen de meeningen na tuurlijk nogal uiteen. De heer Boer sma opineerde dat die bocht te kort was en te veel links, voorts was ver dachte direct doorgereden. Ook wat de aanrijding betreft, verschilden de waar nemingen. De appellant vermeende dat niet Boersma maar hij zelf was aan gereden. Met een duimstok, die hij al tijd bij zich draagt als een ander een zakdoek, had hij direct de noodige op metingen gedaan. Met de schadevorde ring kon appellant geen genoegen vin den, zooals hij op verschillende gron- len trachtte te preciseeren. Voorts schatte de heer .1. de waarde van zijn eigen oudbakken Fordje op f 100 en het vehikel van Boersma op f 75. De heer Boersma w as impotent zijn gvraagde schade ad f 50 door dócumcn ten aan te toonen, van welke leemte de verdediger niet aarzelde gebruik te maken. Nadat het saaie verhoor der 5 getuigen was afgcloopen, kwam de of ficier aan het woord om bevestiging van het vonnis te requireeren. Mr. de Groot concludeerde in ieder geval tot afwijzing der civiele vorde ring. GEMEENTE WIERINGEN. ESPERANTO - TENTOONSTELLING. Gen. 11 7. Komaan, Iaat ons ne- dervaren en I%at ons hunne sprake verwarren, opdat iegelijk de spra ke zijns naasten niet hoore. (v.V.) Wanneer onze voorouders in de ja ren 536586 voor Christus' geboorte zich wat bescheidener van aard hadden getoond, door een wat lagere toren te bouwen, inplaats van een die tot in ritn hemel moest reiken, .danja dan was het misschien nu al les pais en vrede op dit aardsche tranendal. Dan waren we waarschijnlijk niet geschei den in staatjes en landjes, dan sprak men misschien één taal op de wereld. Die babylonische spraakverwarring krijgt dan ook een groot deel van de narigheid, die de menschheid zooal meemaakt, op het ge weten. Bij de steeds voortgaande cultueering van den mensch, zouden er tenslotte weer knap pe koppen moeten komen, die op middelen zouden zinnen om één universeele taal te maken. Veel jaren zijn er over heen gegaan voor dat zoo'n knappe kop zich zou openbaren. De samensteller van de internationale taal, wat Esperanto wordt genoemd, is Dr. L. L. Zamenhof. In 1859 te Bjelostok (Polen) geboren, als zoon van een onderwijzer in moderne talen, werd hij reeds in zijn kinderjaren gedragen door de idéé een nieuwe taal te scheppen, één die door de geheele menschheid werd verstaan, en neutraal was, dus niet het eigen dom van een één of ander land. De plaats, waar hij geboren werd gaf de richting aan van zijn toekomstplannen. De bevolking van Bjelostok bestond uit vier verschillende elementen Russen, Polen, Duitschers en Joden. Elk sprak zijn eigen taal en onderhield geen vriendschappelijke betrek kingen met de anderen. Zijn gevoelige, voor indrukken vatbare na tuur, gaf hem in zijn jonge jaren reeds de overtuiging, dat het taai-verschil een der voornaamste oorzaken is, welke de mensch heid verdeeld houdt. Men voedde hem op als een idealist, men leerde hem, dat allen menschen zijn onderwijl deed hem alles zoowel op straat als op andere plaatsen, gevoelen, dat er geen menschen bestaan, maar alleen Russen, Po len, Duitschers Joden enz. Dit kwelde hem zoodanig dat hij zich voor nam, wanneer hij volwassen zou zijn. hij de wereld uit de ellende zou helpen. Op het gymnasium In Warchau als leerling eenmaal ingeschreven, werd hij gedurende eenigen tijd aangetrokken tot de doode talen Latijnsch en Grieksch) en hij droomde hoe hij door de wereld zou gaan en met vu rige toespraken de menschen zou trachten te bewegen één van deze talen te doen herleven, door gemeenschappelijk gebruik. Doch plotseling kwam hij tot de overtui ging dat dit onmogelijk was, en hij zag als de eenige oplossing een nieuwe kunstmatige taal. Hij begon reeds proeven te nemen, en be gon de talen te onderzoeken, en verwijderde al de onnoodige vormen. Hij kwam tot de overtuiging dat Romaan- sche- en Germaansche talen het materiaal moesten leveren voor zijn woordenboek. Hij kwam tevens tot de ontdekking, dat de moderne talen een groot aantal internatio nale woorden bezaten, die reeds aan alle volken bekend waren, en een schat vormden voor een toekomstige internationale taal, waar hij een nuttig gebruik van maakte. In het jaar 1878 was de taal min of meer klaar hij zat toen in de achtste klas van het gymnasium. Het meerendeel van zijn vrienden en me deleerlingen voelden zich tot de idee aange trokken, de buitengewone gemakkelijkheid van de taal trof hen, en zij begonnen haar te leeren. 5 December 1878 werd de levend wordende taal feestelijk gevierd. Op dit feest werd in de nieuwe taal gesproken, en er was reeds een hymne, waarvan de aanhef luidde Malamihete de las naejes Kadó, kadó, jam temp' esta La tot' homoze in familje Konunigare so deba. (Vijandschap der volken, verdwijn, het is tijd De geheele menschheid moet zich tot één familie vereenigen.) Gedurende zes jaren werkte hij aan de taal om haar te vervolmaken en te verbete ren. Bespotting is hem ten slotte niet bespaard, doch hij wist dat het ideaal wat hij zich ge steld had. uitvoerbaar was. In 1887 .werd het eerste leerboekje uitgegeven. Hij verzond deze boekjes aan de redacteuren van kranten men begon er aandacht aan te wijden, en zoo verbreidde zich deze taal. Over den geheelen wereld wordt deze taal nu reeds geleerd, hoofdzakelijk op cursussen, want officieel is de taal nog nergens aange nomen. Het hoofddoel van de Esperantistenbewe ging is om de taal ingevoerd te krijgen als verplicht leervak op de lagere school, als eerste taal na de moedertaal het gemak waarmede deze taal geleerd kan worden, blijkt wel hieruit, dat met twee lessen van een uur per week de kinderen de taal in een jaar beheerschen, wat met geen andere taal mogelijk is onder dergelijke omstandigheden Miljoenen menschen hebben zich echter op het leeren van deze taal reeds toegelegd, overal zijn reeds kernpunten over de geheele wereld iedere behoorlijke plaats heeft reeds één of meerdere officieele delegatieleden, waar men zich ook bevind wanneer men het Esperanto be'neerscht men zal zich van deze taal kunnen bedienen. Ook op Wieringen zijn reeds een aantal menschen ijverig Esperantist. J.l. Zaterdag en Zondag is een tentoonstelling gehouden in het oude schoolgebouw. Ons bereikte een uitnoodiging hier eens te komen kijken, en het kwam ons goed voor, om wat meer te schrijven over het Esperanto zelf, dan over de tentoonstelling zelf, vandaar ons wat wijdloopige inleiding. De tentoonstelling zelf gaf een duidelijk beeld van de groote vlucht, welke de Esperan to beweging reeds heeft genomen. Behoudens de uitgebreide collectie studie materiaal, was een groot aantal bladen en tijdschriften uit de verschillende landen en staten ten toon gesteld. Ook verschillende werken uit de wereld-literatuur in het Espe-; ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. Aanbesteding. J.l. Woensdag werd te Den Haag door den heer Dir.-gen. der Z.Z.-Werken publiek aanbesteed het afwerken van oevers en het maken van boordvooizieningen in de 4e afd. (het lage land) van de Wieringcrmeer- polder. Laagste inschrijfster was de firma Gebr. Dikkerboom en Sybrandi te Oude-IIaske voor f 39.425. De raming bedroeg f 55.000. Gunning aangehouden. Voor het bou wen van een woonhuis met manufac turenwinkel annex brandstoffen- schuur naar een ontwerp van de archi tecten Peters en Baanders en komende te Middenmeer hadden ingeschreven de heeren A. C. v. Oeveren, Wr.-Meer voorf 6.295 \Y. Uiterdijk, Schagen f 6.274 R. A. v. Batenburg, Wr.-Meer f 6.270 S. S. de Boer. Wr.-Meer f 6.200 J.C. Klein, II.-Iioef f 6.170 A. Kingma en Zoon, Wr.-Meer f 6145. Volksgezondheid. j.l. Donderdag bracht de Hoofdinspecteur van Volks gezondheid een bezoek aan den Wie- ringermeerpolder o.a. werden de ka mers der arbeiderskampen en eenige woningen in oogenschouw genomen. Een plutsterregen. Door de stevige Oostewind, die nu over de Wieringer- meerpolder strijkt, worden de pluisjes van de hier zoo weelderig groeiende zeeaster bij duizenden opgenomen en door de lucht over de velden, wegen en huizen verspreid. Als 'n sneeuw jacht vallen ze dan neer en hechten zich vooral aan ruige kleeding van wandelaar en fietsers. Ook de vele spin rag, die zich tusschen de lange strui ken bevindt, zijn geheel bedekt met de pluisjes. Een excursie. Vandaag zullen onge veer 200 leerlingen van bet gymnasium te Haarlem een bezoek aan de Wierin- germeer brengen. In het restaurant „Smit" te Slóotdorp zal de lunch wor den gebruikt. KERKDIENSTEN TE SL00TD0RP. ZONDAG 2 OCTOBER. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.L te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. GEM. Door ziekte GEEN Doop. v.m. 11.30 Zondagsschool. EVANGELISATIE Zondag a.s. voorm. 10 uur dienst in de Ned. Herv. Kerk te Slootdorp. Nam. 3.30 uur te Middenmeer. Beide diensten voorganger Ds. K, O. Finkensieper. GEREFORM. KERK Voorm. 9.30 uur Dr. B. Wielenga te A.'dam. Nam. 5 uur cand. J. L. Wielenga. ranto, vertaald, kon men hier vinden. Het zoo populaire prentenboek „Piet de Smeer poets" en „Robinson Crusoë,. zijn ook reeds in het Esperanto te lezen. Verder waren er oorspronkelijk geschreven werken van Dr. Zamenhof. Een groote collectie prentbiicf- kaarten uit alle deelen der wereld sierden de wand. Veel wat hier tentoongesteld was, is het privé eigendom van den heer C. Govers uit Den Helder. Het doel van deze tentoonstelling was pro paganda te maken voor esperanto, en tevens worden pogingen in het werk gesteld een wintercursus te organiseeren voor personen boven de 17 jaar. Het lesgeld is zeer laag gehouden, studie materiaal wordt er bij verstrekt. Aanmelding kan geschieden bij den Heer H. Schouwvlie ger, Beltstraat 48. Cursusleider is de Heer C. Govers, .welke reeds vele jaren het bevoegde onderwij sdiplo- ma in zijn bezit heeft, een esperantist in hart en nieren dus. Over het bezoek aan de tentoonstelling was men niet ontevreden ook de burgemeester heeft van zijn belangstelling doen blijk geven, iets wat de organisatoren zeer op prijs heb ben gesteld. Ten slotte nog iets over het einddoel van esperanto. Dr. Zamenhof (in 1917 overleden), heeft zich altijd voor oogen gehouden, dat zijn stelsel niet zonder meer zou worden aan vaardt bij officieele invoering. Zoolang dit echter niet is geschiedt mag aan zijn stelsel niets veranderd worden. Wanneer men de taal echter gaat erkennen, zal een conferen tie moeten plaats hebben van geleerden uit alle landen, waar men zijn stelsel dan zou kunnen herzien. ESPERANTO-CURSUS. Wieringen. Wij verwijzen de lezers nog eens extra naar de in dit blad voorkomende adverten tie van de Esperanto-vereeniging „Sudmara Stelo", welke vereeniging besloten heeft om evenals vorige jaren een cursus in Esperanto voor beginnelingen te organiseeren. Wij kun nen de lezers ten zeerste aanraden deze cur sus te volgen. Temeer raden wij dit aan daar Esperanto door haar eenvoud van stijl be trekkelijk voor ieder gemakkelijk is te leeren. Het bestuur besloot om bij voldoende deel name aan werkloozen slechts half cursusgeld te berekenen. Wij hopen dat velen zich zul len opgeven om deze cursus te volgen. Nu de lange winteravonden wederom komen is het goed dezen te benutten door uw taalkennis uit te breiden. Militaire Vooroefeningen. Bovenge noemde oefeningen zullen aanvangen Dinsdag 4 Octobcr a.s. te ITippolytus- hoef in de zaal van den Heer Bruul. De Heer G. Haafakker is als sergeant Instructeur voor deze oefeningen be noemd. Zaak Overname. De heer C. M. Tijset heeft met ingang van 3 Octoher a.s zijn zaak in brood eu banket overge daan aan den Heer A. Cornelissen te Den Oever. Lconen Bouwvakarbeiders. Naar wij vernemen heelt de bond van aanne mers in de bouwvakken alhier beslo ten het uurloon der timmerlieden, met vijf cent te verlagen en dit ter kennis van belanghebbenden te brengen. Over dit voorstel zullen belanghebbenden dezer dagen vergaderen, 't Een en an der is een gevolg der huidige tijdsom- standighden. DE AFSLUITDIJK nog niet open. Naar het Ned. Corr. Bureau meldt is het bericht, als zou het voornemen bestaan, den weg over den afsluitdijk in den aanvang van Octoher a.s. ten.be hoeve van het verkeer open te stellen, onjuist. In verband met don toestand van den weg en de bermen en van de uitvoering van verschillende werken, is voorshands de weg over den afsluit dijk nog niet geschikt voor openhaar verkeer en zal hij daarvoor voorloopig nog niet opengesteld kunnen worden. Cursus in moderne Talen. Nogmaals vestigen wij de aandacht op een be richt in ons vorig nummer voorkomen de, dat de heer Lammes, hoofd der school te Oosterland, bij voldoende deelname een cursus denkt te geven in Fransch, Duitsch en Engelsch, ook voor volwassenen. W ij behoeven ze ker niet te zeggen, dat de kennis van moderne talen tegenwoordig vooral in bot zakenleven een eisch is en we juichen liet toe, dat de heer Lammes in het Oostdeel van Wieringen de gele genheid schept, om hieraan tegemoet te komen. Wij verwachten dan ook dat velen zich onmiddellijk tot het volgen van de cursus zullen opgeven. (Zie advertentie in dit nummer. Onderwijs aan jongens en meisjes van 14 tot en met 17 jaar. In onze ge meente zal voor deze groote groep jon gens en meisjes 'n gelegenheid worden geschapen, om vrijwel zonder kosten ile kennis van de lagere school te herha len en uit te breiden. Bij voldoende deel name zullen n.1. te Ilippolytushoef, Oosterland en Westerland cursussen worden gegeven en wel op 2 avonden per week, in taal en stellen, rekenen en andere vakken. Het initiatief is uitgegaan van het In itituut voor Arbcidsontwikkeling, dat contact heeft gezocht met de Yereeni- ing „Volksonderwijs", enkele vooraan staande personen op onderwijsgebied en het Gemeentebestuur. Aller mede werking werd verkregen. Laten de jongens en meisjes nu door hun deelname aan deze cursus ook too nen, dat zij dit streven, om de jeugd meerdere kennis bij te brengen, waar- decren. Nieuwe Zaak, Den Oever. Wij vesti gen de aandacht op de nieuwe moder ne winkel van den heer N. Metselaar welke heden zal worden geopend. Zie advertentie. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking Ingekomen J. A. Schrama van Sassen heim; Mej. Joh. C. en M. C. v.d. Berg van Yelsen; Mej. P. A. Mooijman van Wassenaar; p. Compas van Beemster. Vertrokken: Mej. J. C. Esseveld naar Leiden; ij. p. Gieling naar Zevenaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Hele- ne Catharina, dochter van C. G. Conijn en A. M. Broers; Cornelia Maria, doch ter van L. Kortekaas en A. C. Romijn; Alc Simon, zoon van S. T. van Dijk en II. A. Lansof; Susan na dochter van 11. Loei- en A. Groenboek. Mooie muziek in Café KGSsen. De In Kossen is altijd in actie om de bezoe kers aan zijn zaak iets goeds te presen teeren. Zoo zal a.s. Zondag 2 Oct. de be kende harmonica - virtuoos Jaap Moer land bij hem optreden. Natuurlijk zul len weder velen van de gelegenheid wil len profiteeren deze kunstenaar te hoo ren. 5-jarig bestaan Mandolineclub „Kunst en Eer". Zondag 2 Oct. zal in de zaal van den lieer Slikker een openbare feest uitvoering worden gegeven ter ge legenheid van liet 5-jarig bestaan on zer Mandolie-cliib. Als we liet program ma nagaan, dan belooft een en ander een prachtavond te worden. Immers zullen, behalve dc julileerende vereeni ging zelf, nog optreden de mondorgel- club „De Tango" en tevens het van 't voor de radio zoo bekende duo De Laat. Ofschoon dit duo voor het eerst in An na Paulowna voor hel voetlicht ver schijnt, hebben wij 't persoonlijk elders meermalen gehoord en waren getuige van 'n welverdiend succes. We zijn er dan ook zeker van, dat deze feestavond op hoog peil zal staan en hevelen een bezoek aan ieder ten zeerste aan. Wat er zoo al zal gebeuren, daarvoor raadplege men de programma's en 'de advertentie in dit nummer. B.K.C. - Nieuws. Zondag spelen de BKC-elflallen in dezelfde opstelling als Zondag j.l. B.K.C. I speelt om 12 uur te Den Helder tegen II.B.C. III. BKC II speelt om 2 uur op eigen ter rein tegen IISA' I (Ileldersche Sport Ver eeniging.) Het beste beentje voor, hoor jongens. Laat de polder zegevieren VRAAGT SPOOR/GESTAMPTE MUISJES

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2