Waarschuwing f tipje mmm EEN MEISJESGEZICHT WIJ BREIEN Hf ^JpAipirin-tabletten worden door de BAYER-fabrieken uit- sluitend aan Apothekers en Drogisten geleverd. Daarom trachten andere zaken, welke geen verstand van ge- neesmiddelen hebben U dikwijls minderwaardige tabletten te verkoopen. Maar heett U er al eens op gelet, op welke onhygië nische en vieze wijze dergelijke tabletten in zulke zaken bewaard en verpakt worden! U zult dan zelt tot de overtuiging komen, steeds uitsluitend de origineele oranje-verpakking van BAYcR: oranjeband-buisjes van 20 tabletten a 70 cent en oranje-zakjes van 2 tabletten a 10 cent PVHB te eisdien, en alleen Aspirin-tabletten IjHfl bij Apothekers en Drogisten te koopen, T V a waar deze origineele verpakkingen verkrijgbaar gesteld zijn. verbouwd, daar het toch wel zeer on-ispel Yo-Yo. De vraag naar dit artikel billijk is de uitbreiding der tceli van|is zoo overweldigend groot, dat de fa- anderen aan de normale verbouwers in mindering te brengen DOUANE-BEAMBTEN IN BURGER. Een grappige grensgeschiedenis van achtervolgers, achtervolgden. Een vermakelijk geval heeft zich hier één der laatste nachten aan de grens afgespeeld, schrijft men uit Aalten aan „De Graafschaps bode." Twee jeugdige Duitsche ambtenaren had den zich met burgerkleeding over hun uni form, verdekt opgesteld, bij het kippenhok van een boer, die juist even op het Duitsche. vlak aan de grens, woont. De ambtenaren hadden het vermoeden, misschien niet ten onrechte, dat daar in de buurt een partijtje varkens gesmokkeld zou den worden. Het boertje had deze onge- wenschte gasten echter ontdekt en was met hun bezoek heelemaal niet ingenomen. Hoe kon hij die lui, die alles in de war zouden sturen, weg krijgen. Hij wist er een afdoend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en begon te roepen ..Kippendieven Kip pendieven Grijpt die kippendieven Beide ambtenaren werden inplaats van achtervol gers nu achtervolgden Eén vluchtte op Duitsch gebied, de andere echter rende ons land in, en kwam in zijn angst in een sloot terecht, waar hij door een paar landbouwers doornat uitgehaald werd. „Kö'j fietsen gaot dan maor op de fietse zitten en fietst maor netjes veur ons uutwerd hem ge commandeerd, en zoo werd de jeugdige amb tenaar, bibberend van de kou, heel netjes naar de politie te Aalten gebracht, waar na tuurlijk gauw bleek, dat het geen „echte" kippendief was. IN DE WASCHTOBBE GEVALLEN. Maandagavond is het vijfjarig dochtertje van den heer Van der Goor, in de Schoenma kerstraat te Roermond spelende in een heete waschtobbe gevallen. De kleine is aan de be komen brandwonden in het Florentiuszieken- huis overleden. Vereeniging van Grondeigenaren- verpachters. Vrijdag is te Brielle opgericht de Ver eeniging van Grondeigenaren-verpach ters, die tot doel heeft, bescherming van grondeigendom in het algemeen en actie tegen de Crisispachtwet. Yo-Yo brengt uitkomst. Den laatsten tijd was er ip de speel goedfabrieken te Waddingsveen weinig werk. Daarin is echter plotseling ver andering gekomen en wel door het brikanten overwerkvergunning heb ben aangevraagd en verkregen om aan de orders te kunnen voldoen. Alle werk looze draaiers zijn aan het werk gezet en nog kan het Yo-Yo-spelend gedeelte van ons land niet worden voldaan. BUITENLANDSCH NIEUWS. GOED AFGELOOPEN. In een der straten van Praag zagen voorbij gangers tot hun schrik dat een werkman, die op het dak van een vijf verdiepingen tel lend huis aan het werk was, plotseling zijn evenwicht verloor en naar beneden tuimelde. Meii snelde naar de plaats, waar de ongeluk kige was neergekomen in de vaste overtui ging een misvormd lijk te zullen vinden. Tot aller verbazing rees de man overeind, blijk baar geheel ongedeerd. Doodsbleek en zondei een woord te uiten verdween de man door de deur van het huis van welks dak hij was af getuimeld. Even later verscheen hij weer op het dak en ging aan het werk alsof er niéts was gebeurd. Tegen een pplitie-agent die was gewaarschuwd, verklaarde de man, dat hij zich heel wel gevoelde. Alleen zei hij „Zeg in vredesnaam niets tegen mijn baas ik zou anders mijn baantje wel eens kwijt kunnen zijn." VAN BLIJDSCHAP GESTORVEN. Te Enfield (Middlesex, Engeland) is Josiale Medcalf, die meermalen als zijn vurigste wensch te kennen had gegeven 100 jaar te willen worden, op zijn 100-sten verjaardag plotseling overleden. In het dorp had men allerlei feesten georganiseerd ter eere van den krassen grijsaard. Doch hij had zich zoo opgewonden van vreugde over het feit dat hij een eeuw achter den rug had en nog zoo ge zond was, dat hij een beroerte kreeg en stierf. DE WINTER IN AANTOCHT. In verschillende graafschappen in het Noor den van Engeland valt overvloedig sneeuw. De velden zijn geheel ondergesneeuwd. HOE LANGER HOE DWAZER. Over de Yo-Yo, den dubbelen houten dis cus, die gedwee langs het strakke touw op en neerklimt, te Parijs, in badplaatsen ja overal, ook in ons land, hebben we in ons vorig nummer geschreven en daarbij is ge wezen op de verdwazing van dezen tijd. Een dans, de Jojostep, is er thans uit voortgeko men. Handen, armen, beenen, voeten, tot zelfs de gezichtsspieren spelen er een rol bij, en de figuren zijn natuurlijk geïnspireerd op de houdingen, die een Jojospeler en -speelster i achtereenvolgens aannemen. Het schijnt een ingewikkelde», geschiedenis, want in de oorspronkelijke lezing wordt o.a. de loop van een struisvogel nagebootst, als een kurketrekker worden de beenen gewron gen en op een gegeven oogenblik moeten de armen over en weer elkaar ontmoeten, als de partijen zich, tegenover elkander staande, buigen als om de gevluchte klos op te rapen. En de muziek laat in eenige passages het ka rakteristieke geluid hooren van het toestel, dat het touw oprolt. BIGGEN ALS BABY's. Levendige smokkelhandel. Aan tic Oostenrijksch-Hongaarsche grens bij Oedenburg is een druk grens verkeer en het is daar niets bijzonders als moeders met zuigelingen liet stati on passeeren. Den laatsten tijd viel het echter den in treinen visiteeren den douane-beamhL-ii op, dat er zoo vele baby's over de grens kwamen. Men vermoedde, da*"«ich in de luiers misschien iets andere dan wat men er gewoonlijk in verwacht, bevond.. Men dacht reeds aan cocaine-smokke! door de onschuldige zuigelingen. Maar hel bleek toch nog anders te zijn. In de wik keikussens zaten heelemaal geen ba by's, doch biggetjes. Die waren in Hon garije goedkoop gekocht, met alcohol verdoofd, opdat ze niet zouden schreeu wen en de smokkelaars hadden ze mutsjes opgezet en slabbetjes om de kleine rose varkenssnuitjes gebonden. Zoo kon het smakelijke smokkelgoed een tijdlang ongemoeid over de grens worden gebracht. Een kous geen veilige bewaarplaate voor geld. Te Goch tusschen Kleef en Kevelaer vlak bij de Nederlandsche grens, had een oude man in Mei j.1. al zijn spaar duitjes, ten bedrage van 1500 mark in tien mark biljetten in een kous in zijn kast verstopt. Toep hij dezer dagen geld noodig had en zijn schat wilde aanspreken, bleek deze door muizen geheel en al te zijn opgevreten. Alleen eenige papier- en wolvezels duidden de plaats aan, waar eens 1500 mark en kous hadden gelegen. Een kersepit in haar neus. Een vrouw te Hofen in Wurttomberg leed sedert geruimen tijd aan pijn in de ooren en'in het hoofd en was voort durend verkouden.' Zij ging eindelijk naar een specialist voor neus-, keel- cn oorziekten te Heilbronn en deze on derzocht haar ooren. Daar was echter niets in te vinden. Een Röntgen-opna- mé bracht evenwel aan het licht, dat er iets in den neus niet in orde was en de vrouw werd geopereerd, waarbij 'n kersepit te voorschijn kwam. De vrouw herinnerde zich, dat zij vijf jaar geleden zoo'n ding in haar neus had gekregen. Zij dacht echter;, dat de pit er bij hard snuiten weer was uitgevlo gen, Waar bureaucratie toe leidt 1 De Fransche bureaucratie kan zich waarschijnlijk op een record beroemen De fiscus van het departement Vosges heeft een aanmaning verzonden voor de betaling van 1 centime grondbelas ting aan een boer, die reeds 42 jaar overleden. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. VAN ZUIDERZEE TOT IJSSELMEER. De zeeleeuw is getemd, die vroeger was te vreezen, 'k Mogt drie en veertig jaar, van 't laatst getuige wezen, 'k Heb jaren meegewerkt zijn krachten te weerstaan, Maar het hielp alles niets, men kon haar nimmer aan Wel mogt men voor een poos, .om 't zoo maar eens te zeggen, 't Beproeven voor een tijd aan banden haar te leggen, Doch steeds verbrak ze weer, waarmee men haar wou keeren. Dat heeft dan menigeen ook eind'lijk eens doen leeren, Dat niets haar houden kon. Zoo riep dan God de mannen, Die in den hoogsten nood besloten haar te bannen Maar 't was geen kleinigheid, waar dertig Kilometer, Moest worden afgedamd voor dezen landopeter, Voor alles was bewerkt, om aandacht aan te schenken. Doch leest men even slechts, wat de geschiedenis meldt Hoe door deez' waterleeuw veel offers zijn geveld Veel gronden zijn verwoest, verdwenen in de golven, Ja zelfs een groot gebied, daardoor geheel bedolven. Dat is dan de Noordzee, die zoover 't land inging. Waardoor zij hare naam „de Zuiderzee" ontving 't Was eerder 't Flevom'eer, zooals men 't uit kon zoeken In lang vervlogen tijd reeds uitgegeven boeken. Nu is het weer 'n meer, thans IJsselmeer geheeten, Dat zullen, nu althans, toch zeker allen weten. De dijk is nu gereed die 't Noorden saam verbindt Waarop men weldra ook gebaande wegen vindt. Waarover 't stoomros gaat en ook per fiets gereden En zelfs de wandelaar kan zich er op vertreden. Véél plannen waren reeds voorheen al opgemaakt, Maar nimmer was 't nog tot 't ware doen geraakt. Toen kwam C. Lelie dan als Ingenieur naar voren, En deed aan Neerlandsch volk. weer nieuwe plannen hooren. 't Was achttien zes en tachtig, als ik mij niet vergis, Dat het geboortejaar der „Zuiderzeevereeniging" is, Doch 't was nog niet de tijd, zooals wel is gebleken. En negentien achttien was 't, toen 't tijdstip aan ging breken, Omdat het was dit jaar, waarin werd aangenomen In de Staten-Generaal, dat de afsluiting zou komen. Veertien Juni, negentien achtien, daarop dient veel gelet, Daar toen 't groote plan in 't Staatsblad werd gezet. In negentienhonderdtwintig werd 't eerste werk verricht En de onderzeesche dammen in 't Amsteldiep gesticht. Tot beteugeling van de dam op twee der diepste deelen, Dat zou voor de bouw des dijks daarna dan zeer veel schelen. In negentienvijfentwintig was deze dijk reeds dicht En Wieringen schiereiland. Veel was dus reeds verricht Twee Kilometer dijk was nu 'gereed gekomen, Waardoor de eb en vloed een deel reeds was ontnomen. 't Was negentienvijfentwintig toen de M.U.Z. werd opgericht, Die in de zeven jaren, die volgden heeft gesticht Den polder Wieringermeer en heel den afsluitdijk Die Friesland en Noordholland maakt aan elkaar gelijk, De Wieringermeer werd droog in slechts zes maanden tijd, Door „Leemans" en door „Lelie" van 't waterdek bevrijd. Die twintigduizend bunderS nu aan den vloed ontnomen, Kan, zoo het God behaagt tot vruchtbaar land eens komen. Men heeft van de eerste velden alreeds den oogst gehaald, Waardoor voor al de kosten, iets kon terug betaald, Zoo gaat men thans nu door, maakt vaarten, slooten, wegen Aan 't goed beheer hiervan is heel veel ook gelegen. Eén dorp is reeds gebouwd, 't is Slootdorp moet u weten, 't Ligt aan het eind der „Sloot", 't vaarwater zoo geheeten Toen deze Wieringermeer nog was een woeste zee, En Haukes was de plaats voor veilige ankerreê Men vindt in Slootdorp reeds ten eerste 't Postkantoor Brief, krant en telefoon, dat ging bij alles voor. Dan zijn er reeds gebouwd, zooals men reeds kon bemerken, Tot welzijn van den mensch, drie Christelijke kerken. En ook een schoolgebouw voor 't onderwijs der jeugd. Dat stemt ons allen wis tot dank en groote vreugd, Dat door de zware tijd er veel moet blijven wachten gat het van ons eischt, nog vele zware krachten. Zoo ziet men Wieringen is al geen schiereiland meer, Maar nu aan 't vasteland verbonden door de Meer Men kan van Oost tot West dit nieuw gebied clborreizen, En ook van Noord tot Zuid „De Gids" zal 't u bewijzen, Die uitgegeven wordt in Wieringens' drukkerij, Van C. Bosker aldaar, er is 'n beschrijving bij. Die 't zich heeft aangeschaft, 't kost vijftig centen maar, Is in de Wieringermeer op alle wegen klaar. Het is ook ruim doorsneden met goede waterwegen, En daar is in een Polder zoo heel veel aangelegen. 't Vervoer van allerlei leent zich het best per schip, En zoo als die hier zijn gaat het ook in een wip. Zoo is de Waterleeuw aan banden dan gelegd, Doch, alléén 't bedijkt gebied zooals reeds is gezegd. Want buiten d'afsliiitdijk, daar kan men nog steeds vinden, 't Gébied van eb éh Vloed, bij stilt' of harde winden. Maar binnen deze dijk wordt 't een zoetwatermeer, Men vindt er ook weldra geen trekvisch meer Als haring, ansjovis en geep ook nog daarbij, Zij blijyen, door deez' dijk, nu aan de buitenzij En of die visscherij nu daar nog voort kan gaan, Dat zal men weldra zien, daar kan men vast op aan. Voor velen is 't, zoo 't schijnt, ook geen gering gemis, Daar 't volk langs de Zuiderzee leeft van de visch. Maar in het IJsselmeer is men nog niet aan 't end, Nog meer moet drooggemaakt, zooals wel is bekend. Maar 'k vrees, men 't volgend jaar nog geene voortgang ziet, Men bracht op Rij ksbegrooting daarvoor de gelden niet. Al gaat in d'Wieringermeer d' ontginning steeds nog voort, Het is in 't algemeen te kort zooals men hoort. Het is wel jammer ook, men krijgt méér werkloozen, En dan, de lediggang, is vrucht voor 't rijk der boozen, Die oogst de meeste vrucht in zulke bange tijden, Waarin er velen zijn, die armoe moeten lijden, Men trekt dom naar de kroeg, verdrinkt daar zorg en leed Terwijl de vrouw zich thuis soms niet te redden weet. Maar het is zeker waar, men weet het zeer gewis, Die 't meest er onder lijdt, „de stille arme" is. Die steeds het hardste schreeuwt, men kan er vast op aan, Die gaan het eerste ook op d' ondersteuning aan. Maar die in stilte draagt zijn leed, in eigen huis, Die gaarne werkt voor brood, die heeft bet zwaarste kruis, Maar die weet ook de weg te gaan tot d' oude Bron, Waarop ten alle tijden men zich verlaten kon, Vandaar zal ook de hulp als steeds verzekerd wezen. God laat geen bidder staan, Hij zij daarvoor geprezen. Want 't is het kind van God die weet dat uit de baren Het vruchtb're land verrees waarop men nu mag staren. Door Hem, door Hem alléén, want 's menschen kracht ten spijt Zij ook deez' nieuwe grond den nijvere toegezeid. Hij zal, zoo God het wil, voortaan ook mogen zaaien En zoo Hij wasdom geeft, met vreugde daarna maaien. Want waar men zaait of plant men moet altijd bedenken Het is de Heer alleen, die wasdom ook kan schenken. Hij is de Wijnstok zelf, en wij wij zijn de ranken, Dus ook een deel van Hem, daarvoor past ons te danken. Daaruit zien w'allen dus, dat om te blijven leven, Het deze Wijnstok is, die 't voedsel ons moet geven, Laat ons dan altijd maar geloovig, biddend waken, Dan zal de Heere 't ook in 't einde wél nog maken. Ook in het nieuw gebied, nu aan de zee ontnomen Zal, dat is ons vast geloof, de zegen zeker komen, En zal er liefd' en vree in aller harten leven. Als den drieëenigen God ald' eere wordt gegeven. Bergen, 3 October 1932. L. TIMMERMAN. Het nieuwe Hotel-, Café-Restaurant „Smit" te Slootdorp, dat kortgeleden werd geopend. Wanneer de waranda (welke nu door de kale balken op de foto eenigszins vreemd aandoet) met groen en gebladerte is overdekt, zal liet sierlijke van het gebouw nog meer naar voren komen. Naast het hotel ziet men nog juist dc luxe brood- koek- en banketbakkerij van de firma Corn. Koorn, welke heden Zaterdag wordt geopend. Het interieur van de voorzaal van het restaurant „Smit" te Slootdorp. Over de keurige inrichting hebben wc reeds eerder uitvoerig geschreven. Recreatiewerk Wieringermeerpolder Woensdag 12 October geeft de Ned. Ver. tot afsch. van alcoholh. dranken wederom een avond voor de kampbe woners van Slootdorp. Ditmaal wordt in het gymnastieklokaal gegeven een avond met als programma Dumont, Luitzanger met zijn levens liedjes en optreden van Amerikaan- sche goochelaar. Geen toegang voor kinderen beneden 14 jaar. Nieuwe zaken. Met vreugde zien wij hier aan Slootdorp het zakenleven met bekwamen spoed ontplooien Voor kort hadden we dc opening van hotel „Smit", nu zal dan .lieden Zaterdag de eerste brood-, koek- en banketbakerij van den heer Corn. Koorn in bedrijf worden gesteld. Ook al weer een prachtzaak. Een mooie ruime winkel, hygiënisch en voorzien van prima producten. De moderne inrichting van de bakke rij een heete luchtoven, electrische kneed-, verdeel en amandelpersmachi- nes pleiten voor den ondernemings geest van den eigenaar en tevens, dat de kwaliteit van brood en koek eerste klas zal zijn. Wij wenschen den heer Koorn geluk en voorspoed met zijn pracht bedrijf. Dan heeft de heer Eichner zijn moderne zaak in rijwielen, haarden en radio te Slootdorp geopend. Een prachtbedrijf, dat ons een groo te verscheidenheid van eerste klas merken ter keuze biedt. De zakenkennis van den lieer Eich- Voorzichtig met paddestoelen. Tc Dortmund zijn zes personen uit drie verschillende gezinnen ziek ge worden, tengevolge van het eten van vergiftigde' paddestoelen. Twee hun ner verkeeren in levensgevaar. Circus Hagenbeek failliet. Uit Calania (Italië) wordt gemeld, dat de Duitsche circus Hagenbeek fail liet is gegaan. Het loon kon aan het personeel niet worden uitbetaald. Het circuspersoneel is ondergebracht in een slaapwagen en leeft van de giften, die de Duitsche kolonie schenkt. De schuldeischers van den circus hebben beslag laten leggen en willen de dieren laten verkoopen. ner is ons tevens een waarborg dat wij op technische hulp steeds kunnen re kenen. Daarvan getuigt ook zijn welinge richte reparatie-inrichting voor rij wielen, auto's en motoren. Veel geluk met uw bedrijf, heer Eich ner, wij gelooven niet, dat het u aan klanditic zal ontbreken. Onze Straatverlichting. Menige ver zuchting wordt des avonds bij ons in Slootdorp geslaakt, nu de nieuwe eta lages een lichtschijn werpen over cb-a verkeersweg. Doch dit geldt slechts voor een klein gedeelte van liet dorp en dan nog in den vooravond. Moet men 's-avonds naar het post kantoor, net is in dc Egyptische duis ternis een halsbrekend werk, en 'n straatverlichting, al was 't maar en kele punten, zou door ons zeer op prijs word mi gesteld. De eerste bioscoopvoorstelling. De Directie van Ilotcl „Smit" is wel ac tief. Zaterdag zal het ingericht zijn als modern bioscoop-theater, met de allernieuwste installatie op het gebied der sprekende film. Doch wat nog meer zegt, de eerste film is iets buiten gewoons. Het is het bekende meesterwerk „Vadertje Langbeen", naar het beroem de boek van Jean Wtebster. Bovendien is het bijprogramma ruim voorzien. Na afloop hebben nog gezellige dans demonstraties plaats. liet bezoek zal dan ook bij deze ope ningsvoorstelling wel overdruk zijn. (Zie advertentie.) verliest nimmer zijn frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men voor de verzorging van het gelaat „Zij "-Crème gebruikt. In prijzen van 203045 en 75 cent. en repareeren alle soorten* wollen kleeding, kousen en sokken, (ook de allerfijnste.) Voor nieuw werk zijn wij No. 1. ZUIDSTRAAT 19, DEN HELDER. JAAP SNOR, (Let op de Gele Winkel.) P.S. GRATIS neemt elke bode uw bestel ling of reparaties MEDE, ZOOWEL HEEN als TERUG. IN- EN VERKOOPBUREAU VOOR TUINBOUW-PRUDUCTEN. Inwerking stelling voor Noord- Holland. Enkele weken geleden is gemeld, dat de commissie-Minderhout, die een onderzoek instelt naar de middelen om den tuinbouw in deze provincie uit zijn inzinking op te heffen, een rapport bij Ged. Staten heeft ingediend. Een uitvloeisel van dit rapport is o.a. een binnenkort te verwachten mededeeling van Ged. Staten" dat zal worden overgegaan tot de instelling van een In- en Verkoopbureau voor tuinbouwproducten. In de vorige zitting van de Prov. Staten is Ged. Staten machtiging verleend om zulk een bureau in te stellen en daartoe te beschikken over een bedrag van hoogstens 100.000. De bedoeling van deze instelling is, dat op de veilingen die producten zullen worden in gekocht, die den minimumprijs niet kunnen opbrengen. De verkoop-taak van het bureau zal zijn om de groenten tegen vergoeding van de on kosten der provincie af te staan aan verschil lende instellingen, die daardoor kunnen ko men tot een vermeerderd groentenver- bruik. Ook zal de groente tegen de gemaakte kosten beschikbaar zijn voor veehouders om als veevoeder te worden gebruikt. De prijs, die het In- en Verkoopbureau voor de producten aan de veilingen besteed, gaat verloren. Daarvoor zal dus uit het crediet van 100.000 moeten worden 'geput. Ged. Staten hebben nu besloten het bureau in werking te stellen. De organisatie is ge reed, zoodat oven enkele weken de werkzaam heden van het bureau kunnen ingaan.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2