TWEEDE BLAD. VRUDAG 7 OCTOBER 1932 No. 79 llPP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN VVIERINGER COURAI Ons Lichaam en onze Gezondheid. Hoe oorsuizingen, ontstaan. De overgevoeligheid van het oor voor allerlei geluiden is geen zeldzaam verschijnsel. Zij wordt dikwijls in de hand gewerkt door allerlei vergiften o.a. chloroform en cocaine, of zij treedt op als nevenverschijnsel van zenuw ziekten, geestelijke overbelasting, sla peloosheid e.d. Wij dienen echter onder scheid te maken tusschen de overge voeligheid en de eigenlijke oorsuizin gen. Deze laatsten treden op als nevenver schijnselen van organische oorziekten en tevens bij een groot aantal alge- meene lichaamsziekten. Nu is het dik wijls zeer moeilijk, de eigenlijke oor suizingen te onderscheiden van den daar van afwijkenden toestand der overgevoeligheid, vooral wanneer het gaat om de z.g. entotische geluiden, dat zijn geluiden, die in de gehoorbuis zelf ontstaan. Organische ziekten zijn o.a. ziekten van de gehoorbuis, middenoorontste kingen, wonden en vergroeiingen. De sterkte van 't geruisch is zeer verschil lend. Soms overstemt het de geluiden, die van buiten af op de ooren inwer ken, maar soms ook is het zoo zwak, dat de patiënt zich zeer sterk moet con centreeren om er iets van te merken. In hun ergste vormen kwellen ze den patiënt zoo, dat hij moeilijk of niet in slaap kan komen. De geluiden worden beschreven als sissen, brommen, knappen, suizen, ra zen of zoemen. Knappende geluiden zijn soms een aanwijzing dat er een te sterke spanning op het trommelvlies I is uitgeoefend b.v. bij verkeerd gapen of slikken. Soortgelijke symptom-n tre den op bij ziekten van de buis var» Eus- tachius, bij het openstaan van den mond daarvan als gevolg van een ont steking in de neusholte, bij een afge sloten zijn vau die buis door catarrh, etc. Onder de organische oorziekten moe ten ook genoemd worden de toenemen de hardhoorigheid en de overgeërfde gehoorzwakte. De symptonen van de laatste kwaal worden soms reeds bij pas-geboren kinderen waargenomen, maar dikwijls worden zij pas op gevor derden leeftijd merkbaar. De voui- waarden, waaronder geërfde gehoor zwakte zich kan ontwikkelen, worden gewoonlijk gevormd door een aange boren gevoeligheid voor middenoor-, neus- en keelcatarrh. Verder kunnen min of meer sterke oorsuizingn worden veroorzaakt door puisten, oorsmeer-kroppen, binnenge komen insecten e.d. Wanneer er zich gaandeweg te veel oorsmeer in de ge hoorbuis verzamelt, heeft men niet ai leen kans op verstopping van die buis, doch zelfs op verkommering of ont steking van het trommelvlies. Leeken denken altijd, dat een oorsmeerprop liet gevolg is van onzindelijkheid .het zelfde gevolg heeft echter een te dik wijls herhaalde reiniging van de ge hoorbuis. De oorsmeerklieren worden daardoor geprikkeld tot overmatige werkzaamheid. Bovendien h.eeft men in dit geval te rekenen met het gevaar, dat de oorsmeerprop, juist door die sterke afscheiding van oorsmeer, snel Ier het trommelvlies bereikt. Wanneer de prop mei het trommelvlies in aan ra king komt, heeft men niet alleen last van oorsuizingen, duizeligheid en hoofdpijn, doch dan treden dikwijls op bewusteloosheid lijkende toestanden in of wel de patiënt moet braken In ernstige gevallen zijn zelfs krampen waargenomen. Deze verschijnselen doen zich echter evengoed voor hij ac- cute mjiddenoorcatarrh. waarin de complete onderdeelen voor den bouw van een zoogenaamde „Schwarzwalder-klok", die zelfs voor zien is van een wekkerjnstallatie. Aan de hand van de bijgevoegde verklaring moet men de verschillende deelen in elkaar zetten, hetgeen iemand een goed denkbeeld geeft van de werking van een klok in het algemeen. De spankracht van de horlogeveer wordt op een aantal tandraderen over gebracht, die precies in elkaar passen. De afloop der draaiende raderen regelt zich naar den zonnetijd. Deze regeling wordt bewerkt door de zoogenaamde „onrust", een klein, van gewichtjes voorzien rad, dat met behulp van een haarfijne spiraalveer heen en weer draait, den slinger van de klok dus vervangt. Het gedeelte van het horlo ge, dat de zwaaibeweging van de on rust in de draaibeweging van de rade ren om zet is de „rem", zoo genoemd, omdat dit werktuig het werk van het horloge regelt, er voor zorgt, dat het niet te snel afloopt. Het anker neemt met beide armen den stoot van het laatste rad en de „vork", de derde arm van het anker brengt deze over op dc onrust, die daardoor in beweging blijft Het aantal der tandraderen is zóó be rekend, dat het wiel, dat den seconden- wijzer doet draaien, 60 maal zoo snel als het wiel, dat de minuten aangeven moet en dit weer 60 maal zoo snel als het uurwijzerrad. Om de raderen zoo veel mogelijk zonder wrijving en dus regelmatig te laten draaien, zijn hij goede horloges de meeste raderassen in kleine edelsteenen gevat. Het „tikken" van een klok of van een horloge wordt veroorzaakt door de wrijving. WAT WETEN WIJ VAN HORLOGES Van alle machines, waarmede wij dagelijks te doen hebben, is het horloge wel een van de bruikbaarste en vol- maakste. Want ook het horloge of de klok is een machine, een machine, die dag in dag irit, jaren achtereen haar werk_ verricht, onvermoeid, betrouw baar, precies, zooals trouwens spreek woordelijk is geworden. Wie heeft niet eens het verlangen gekoesterd nauw keurig te weten hoe een dergelijke ma chine eigenlijk werkt en velen zullen zeker wel eens de onderdeelen van een oude, afgekeurde klok bekeken hebben, hoewel de bijzonderheden hun natuurlijk ontgingen. Bovendien is een klok, die door middel van een slin ger werkt en een horloge dat met een zoo genaamde „onrust" blijft 1 tropen, niet het zelfde. Wie heeft al eens zelf een horloge of een klok gebouwd Een horloge is wel wat heel moeilijk, maai- een klok valt wel mee. Bovendien bestaan er tegenwoordig bouwdoozen; waarbij men alle onderdeelen voor een klok in de hand krijgt, met een handleiding hoe ze te plaatsen. De groote Duitsclie klokkenfabriek van de firma Gebr. Junghans levert op aanvraag een- doos Een nieu'w middel tegen ratten. Men heeft een nieuw middel ontdekt lom ratten te verdelgen en wel door middel van bacillen. Het is een vin ding van het Instituut Pasteur, dat vooral met het oog op het pestgevaar heeft gezocht naar een bacil, die een doodelijke uitwerking had op ratten, maar niet schadelijk zou zijn voor men schrri en gewone huisdieren. Hiervoor heeft men nu gekozen den bacil van den z.g. muizentyphus. Wanneer rat ten een bepaalde hoeveelheid bacillen in hun eten krijgen, sterven zij na kor ten tijd aan een ziekte, die eenigszins doet denken aan typhus, maar waar voor menschen en onze gewone huis dieren imniuum zijn. Bovendien is de ze ziekte zeer besmettelijk, zoodat men in een bepaalde wijk slechts een paar ralten behoeft te infecteeren, om een ware epidemie te doen ontstaan onder die schadelijke knaagdieren. Men mag Ier echter niet op hopen, dat de ratten door dezen maatregel voorgoed uitge roeid zullen worden. Het is n.1 zeer goed mogelijk, dat zij op den duur voor deze ziekte onvatbaar zullen woe den, maar voorloopig kan men er toch een groot aantal dieren mee dooden, zonder er meer moeite aan te besteden dan nu bij het strooien van vergif. PROVINCIAAL NIEUWS. SCHAGEN. Vakteekenschool der ver eeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in West-Friesland, afd. Schagen. Zaterdag 1 October had de aanne ming van leerlingen plaats in tegen woordigheid van het plaatselijk Be stuur, leeraren en den Directeur, den Heer D. Saai uit Alkmaar. In verband met de toetreding als afdeeling van bovengenoemde Verceni- ging, sprak de heer Saai de leerlingen toe om hen te wijzen op de veranderin gen van het aantal leerjaren, lesavon- deo., uitbreiding der leerstof enz., wel ke echter alle in het belang der leer lingen moeten geacht worden. Het aantal leerlingen zou zeker lioo- ger kunnen zijn, daar deze reeds op 12 jarige leeftijd kunnen toetreden, terwijl de 4e en 5e cursus hoogst nut tig moeten geacht worden voor hen, die reeds het diploma voor de oude 3-jarige cursus verwierven. Na een opwekkend woord tot Douw bezoek, volgde vaststelling der school gelden, waarna Bestuur en leeraren nog bijeen bleven tot vaststelling der lesrooster. Aanmelding van nieuwe leerlingen moet alsnog ten spoedigste geschieden daar Dinsdag 4 October de lessen reeds zijn aangevangen. Barsingerhorn. Brand. Zaterdagmid dag is de boerenplaats van den Heer J. P. Spaans te Barsingerhorn door brand verwoest. Oorzaak hooibroei De inboedel wist men nog tijdig nage noeg geheel te bergen. De schade wordt door verzekering gedekt. Afstandsmarsch. J.l. had de 45 K.M. lange afstandsjnarsch plaats, te Den Helder, georganiseerd door de Ilelder- sche Politie - Sportvereeniging. Te 10 uur vertrokken de 250 deelne- RUST, KALMTE EN ZELFBEHEEl^SCHING keeren weer terug na hfi gebruik van Mijnhardt's Zecwtabletten. Glazen Bui?je 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. mers en deelneemsters onder de vroo- lijke klanken van een muziekkorps, dat de colonne uitgeleide deed tot op de grens naar de stad. Hoewel het weer niet uitlokte, waren toch nog honderden .menschen toege stroomd, om getuige te zijn van de uittocht, hetgeen ook waarlijk de moei te waard was. De eerste rust zou gehouden worden in café H. Schrieken te"t Zand, waar alle deelnemers dan ook vroolijk en welgemoed te 12.45 arriveerden. Had het weer zich goedgezind ge toond tijdens de eerste etappe, spoedig veranderde dit en op de weg van Keins merbrug tot Kleine Sluis moesten flin ke regenbuien getrotseerd worden, zoo dat langs het Oude Veer eenige achter blijvers kwamen, welke echter hun schade inhaalde te Kleine Sluis, daar gerust werd in café C. Slikker. Hier werden de deelnemers ontvan gen, in een feestelijk versierde zaal, wegens het 5-jarig bestaan van de al daar gevestigde mandoline-club. Na een rust van pl.m. 20 minuten, vertrok men weer. onder hevige regen val, welke echter spoedig ophield, zoo dat geheel Breezand doorgetippeld werd in drogen toestand, maar dit zou veranderen. Na het passeeren van de pontonbrug De Kooij begon het te stroo men hetgeen aanhield tot voor enkele honderden meters voor Den Helder De regen was ook reden geweest om de muziek af te gelasten, zoodat van de iiensten van het muziekkorps „Win- nubst" niet werd geprofiteerd, zoo mar scheerden dan op enkele uitvallers na het gezelschap te 6.15 Den Heider bin nen, opgewacht door de Ileldersche be volking en arriveerde men te 6.30 in de Tuindoipschool, alwaar de prijsuitrei king plaats vond. Even willen we nog een bizonderheid vermelden. Als leeftijdsgrens voor de deelnemers was aangegeven 17 jaar en ouder, doch een der deelnemers telde 72 jaar en hem werd dan ook een bloe menhulde gebracht. Verder dankte de voorzitter der II.P.S.V. de deelneemsters en deelne mers en noodigde ze uit tegen volgend jaar Hemelvaartsdag voor een 55 K.M. marsch. BURGERLIJKE STAND der gemeente Sint Maarten over September. Geboren Aagje, d. v. Dirk Sijswerda en Aagje Wiering Iebeltje, d.v. Abe Veenstra ep Albertje Betje v. Buuren Agatha Corne- lia, d.v. Gerardus Theodurus v.n der Vliet en Johanna Christina Cornelia Kooij man Ma ria Adina, d.v. Petrus Hendricus Spaans en Cornelia Brigitta van'Duin. Gehuwd Geene. Overleden Pieter Tromp, oud 70 jaren, echtgenoot van Johanna van de PestJo hanna van de Pest, oud 70 jaren, weduwe van Pieter Tromp. BURGER]JJKKN 8TAN» te Harenkarspel over de maand Sept. 1932. Geboren Franciscus z.v. Pieter Kamper en Neeltje Moras Alida Dievera, d.v. Simon Groen en Maria Molenaar Petrus Johannes Maria z.v. Jan Strooper en Cornelia Burger Petrus Johannes Maria z.v. Johannes Bernar dus Jaspers en Anna Bruin Margaretha, d. v.Pieter Smit en Martha Anna Botman Hen drikus z.v. Adrianus Kruijer en Guurtje Ma ria Boon Tjipke z.v. Klaas Westra en Jan- ke Hoekstra Bregitta Elisabeth d.v. Wilhel mus Dekker en Maria ZuttCornelis Gabi- nus, z.v. Pieter Kruijer en Guurtje Blanken- daal Dirk Jan, z.v. Cornelis Dubbeld en Jantje van der Oord Johanna d.v. Simon Petrus de Jong en Neeltje Pankras Marti- nus, z.v. Pieter Spaansen en Maria Johanna Elisabeth Machtel. OndertrouwdAugustinus Korver en Catharina Jansen. Gehuwd Geene. Overleden Wilhelmina Maria Veldman, oud 2 jaren Pietertje Rentenaar, oud 71 ja ren, echtgenoote van Jan BlokkerGeer- truida Boekei, oud 47 jaren, ongehuwd. AAN DE TARWETELERS IN NOORD-HOLLAND en ZUID-HOLLAND. Beperking tarwesteun oogst 1933. De Tarwe-Organisaties in Noord- en Zuid- Holland maken het volgende bekend Namens den Minister van Economische Zaken is telegrafisch aan de Centrale Tarwe- Organisatie medegedeeld, dat de tarwe van oogst 1933 slechts gesteund zal worden tot een oppervlakte van maximaal een derde van het bouwland op ieders bedrijf. Bovendien zal in geen geval tarwe gesteund worden, welke groeit op land dat in 1932 nog niet tot bouwland gerekend kon worden. De tarwetelers zullen goed doen met den inhoud van dit telegram terdege rekening te houden en hun zaaiplan zoo noodig te wijzi gen. berger uit Duitschland; A. P. A. Her mus, Medemblik; Mw. C. Agter-de Vries en kind, Wildervank; J. Lammes en gezin, Amsterdam; Mw. M. A. A. Heijnen, Medemblik; A. Manneveld, Anna Paulowna, H. Noot en echtgen. Schagen; A. J. Groen, Noord Scharwou de; P. Stigter, Jaarsveld; Mw. J. Zee kant (Wed. J. Mulder), Schermerhorn; F. Broersma, Dantumadeel; Mw. C. G. Eisenga, Veendam; A. Broeren, Oud en Nieuw-Gastel; W. van Gent en gez., Ridderkerk; B. de Vries, Wieringer- waard; J. Brands en gezin, Barsinger horn; Mw. F. v.d. Leest-geb. Geertse- ma, Leeuwarderadeel; Mw. A. Loonstra Leeuwarderadeel; Mw. M. M. Geerts- geb. Vendel, Velsen; J. Rengers, Duitsch land; Mw. J. Vorrhorst, Deventer; J. Schoustra en gez., Rotterdam; E. Wa ker en gez., Zuidbroek; J. J. Koster, Aalsmeer; Mw. A. II. A. Aschoff, Strij- en; Vertrokken: W. Braaksjna en gezin en Mw. E. Hesling;a (Wed. S. v.d. Schaar) naar 's Gravenhage; J. Kaan naar Den Helder; A. G. Uniken naar Emmen; C. Rosmolen en gezin naar Medemblik; J. J. Gonsemulder naar Amsterdam; C. D. Goddefroij naar Schagen; C. G. Feijtel naar Zuidzande; J. A. J. Tellier, naar Schoonedijke; J. A. Pijnen en gezin naar Woensdrecht A. J. Koop en eebtgen. naar 's Graven hage; A. Donkerbroek naar Aduard; W Kok naar Leek; J. Wierenga naar Vel sen; D. Stroo naar Barsingerhorn; T. Hoekstra naar Wonseradeel; I. J. Krij ger naar Anna Paulowna; A. Am bachtsheer en gezin naar Amsterdam. H. A. Quant naar Den Helder; L. A. v. d. Kreeke naar Wolphaarsdijk; Mw. M. Hohne, naar Schermerhorn; J. F. Wierenga naar Delfzijl; J. C. Toxopeus naar Medemblik; Mw. E. Huls naar Onstwedde; F. Buurke en gezin naar Den Helder; P. Dik en gezin naar Me demblik; H. Vroom naar Noordbroek; W. P. J. Russcher en echtgen. naar Hei loo; W. Visser en echtgen. naar Alk maar; J. Kruit naar Slochteren; S. de Vries naar Wonseradeel. Burgerlijke Stand: Geboren: Derk, z.v. D. Dokter en E. de Jonge; Anna Geertje, d.v. G. Carrelts en G. Willems; Louwe, z.v. B. Boerema en J. C. v.d. Heide; Aaltje, d.v. M. Braaksma en S. Eilander; Wilhelmina Jacoba, d.v. Dirk de Jager en M. C. van Asperen; Annie, d.v. H. Kaan en G. de Vries; Willem Reinder, z.v. J. Vermeu len en J. Hummel; Bernardus, z.v. G. H. Reis en S. C. Lubbers; Geessien Eli sabeth, d.v. Geert Hekman en C. Knip; Wjntje Reino, d.v. G. Willemsen en D. Miedema; Abraham Pieter, z.v. A. W. v.d. Walle en M. Ribbe; Anna Hilde- gaard, d.v. J. Veenstra en C. E. O. Haa- se; Gerrit, z.v. J. de Krijger en G. J. Dek ker; Joost z.v. J. de Krijger en G. J. Dek ker; Bea Jeanne Catharina, d.v. L. P. Cornelisse; Leendert, z.v. W. Jansen en A. Romeijn; Hendrik Jan, z.v. A. Ba ving en Z. Bloem; Elisabeth Agatha, d. v. M. Kaptein en T. A. Dekker; Grietje, d.v. Jan Rengers en J. Ottens Trijntje Dieuwina, d.v. C. Wiegman en M. A. J. Brandt Maarten, z.v. H. Beukema en N. Baijs. Ondertrouwd J. Baving en M. TI. Roossien J. Koorn en N. Klein A. de Graaf en G. de Beurs W'. Bakker en J. Bakker J. v. Wijk en A. W. Baijs J. Gorter en A. Stoop S. Holkema en G. Bakker. Gehuwd M. Mulder en M. Kop S. Halfweeg en N. de Jongh J. Koorn en N. Klein J. Baving en M. H. Roossien; A. de Graaf en G. de Beurs. Overleden A. Kaptein, vr. 80 jaar; J. Takes, m- 82 jaar, weduwn. van A. Zomerdijk Gr. Lont, vr. 67 jaar, echt gen. van G. Omis te Velsen, J. W. Iiaafakker, vr. 26 jaar, echtgen. van F. J. Nieuwenhuis A. Muijt, vr. 68 jaar, wed. van J. Doves. POLITIE. Verloren een reserve au toband en een ring met glas van een autokoplamp. Inl. b.d. Gem. Bode. SUCCES-NIEUWS. Programma voor a.s. Zondag luidt als volgt Succes a D.E.S. a Aanvang 10.30 uur. Succes 3 D.E.S. I Aanvang 12 uur. Succes I Succes II Aanvang 2.30 uur. GEMEENTE WIERINGEN. BEVOLKING. Ingekomen: G. v. Steenbergen uit Rotterdam; Mw. E. Bruijn, Hoogwoud; K. Haanstra, Schoterland; Mw. S. Lig tendag, Anna Paulowna; Mw. B. Buoh- ter gaan, dan leek het in de eerste plaats noodig met een goed plan voor den dag te komen en in de tweede plaats daarvoor zoo breed mogelijke belangstelling te wekken. Het eerste is bereikt door samenwerking met het on derwijzend personeel, met „Volksonder wijs", met de gemeente. Veilig kan worden verklaard, dat het onderwijs aan de cursussen zal zijn goed, voor ieder toegankelijk, op de practijk ge richt. En nu punt twee: de belangstelling Aan hot wekken van die belangstelling wordt thans hard gewerkt. Hier moge nogmaals een beroep worden gedaan op de jeugd en op allen, die met de jeugd in aanraking komen werk mee om de cursussen te doen slagen. Wat extra onderwijs is voor niemand over bodig, vooral niet in deze tijd, nu ieder een harde strijd moet voeren voor een behoorlijk bestaan of zelfs maar een bescheiden bestaantje. Wat extra ont wikkeling is ook noodig, om in deze tijd werkelijk deel te kunnen nemen aan het maatschappelijk leven. Als deze cursussen niet door konden gaan, door gebrek aan belangstelling, zou dat zeer te betreuren zijn. Als ze wel door kunnen gaan, zal Wieringen een nuttige onderwijsgelegenheid rij ker zijn geworden. - J. DE WIT, Voorz. afd. Wïeringen Instituut v. Arb. Ontwikkeling. ONDERWIJS AAN DE RIJPERE JEUGD. Toen in de afdeeling Wfteringen van het Instituut het werkplan voor de ko mende winter werd besproken, heeft 't bestuur gemeend geen nuttig;er werk ter hand te kunnen nemen dan ontwik kelingscursussen voor de z.g. rijpere jeugd. Voor dat deel van de jeugd toch dat de lagere school heeft verlaten en niet in de gelegenheid is om andere scholen te bezoeken, bestaat hier zeer weinig ontwikkelingsgelegenheid. Hier in eenigszins te voorzien, leek een be langrijk en goed plan. Nu zijn vroegere ervaringen op dit ge bied niet schitterend geweest. Het ver volgonderwijs is voor eenige jaren ter ziele gegaan, grootendeels door gebrek aan belangstelling. Zou het thans be Algemeene vergadering der Burger- brandwaarborg-vereeniging Wieringen. Donderdagmorgen 10 uur v.m. hield bovengenoemde vereeniging haar jaar- lijksche vergadering en wel in Hotel de Haan te Ilippolytushoef. Om ruim 10 uur opent de voorzitter, de heer Br. Kat de vergadering. Allen worden welkom geheeten, terwijl de pers een goed plaatsje krijgt toegewe zen. Spi eker begint met in het kort uit een te zetten, welke schadegevallen zich in het al'geloopen jaar voor deden. Over het geheel genomen mogen wij van een gunstig jaar spreken. Er deden zich enkele kleine brandgevalletjes voor en een geval van hooibroei. Daar naast had er een groote brand plaats n.1. bij den heer Mulder te Westerland Omreden van administratieven en juri' dischen aard werd de laatste schade vergoeding nog niet uitbetaald, doch zal deze zoo spoedig mogelijk plaats hebben. De voorzitter noemt daarna eenige cijfers in verband met de sitiatie der vereeniging. O.a. is het reservefonds weer belangrijk vooruit gegaan. In Purmerend en Enkhuizen hadden oen tweetal vergaderingen plaats van de herverzekering-maatschappij, n.1. de „Provinciale Coop. Vereeniging ter Dekking van Brandschade in Nrd.-Hol land", welke in een goede harmonie waren verloopon. Spreker-* gelooft wel, dat de afgeloopen schaderegelingen naar genoegen van de betrokkenen zijn geweest. Daarna krijgt de secretaris, de heer de Vries, gelegenheid de notulen voor te lezen. Vervolgens geeft de penning meester een verslag over de gevoerde administratie. Daaruit maakten wij op, dat het re servefonds oen kapitaalsvermeerde- ring van f 3718.84 onderging. Op 1 Juli 1932 bedroeg het verzekerd kapitaal f 2.955.045.— Ontvangen werd een schrijven van de bovengenoemde herverzekerings-maatschappij per 1 Oct., dat de uitbetaalde brandschado van deze maatschappij bedroeg onge veer 40 mille in 1932. Onder dit bedrag zat een groote brandschade van pl.m. f 26.000.- Thans komen eenige huishoudelijke zaken aan de orde. Betreffende de pre mie-vaststelling, welke fn Juni van elk jaar geschiedt is men het eens, dat hierin geen verandering behoeft te ko men, daar zij tot nu toe bewezen heeft op goeden basis te zijn vastgesteld. Bij de rondvraag komen nog enkele per soonlijke kwesties aan de orde. Een der H.H. bestuursleden maakt een opmer king tegen de aanwezige verslaggevers, dat zij wel hun brood op Wieringen verdienen, doch zelf niet in de brand- waarborg-vereeniging waren verze kerd. De betrokken verslaggever wilde gaarne deze keer zijn antwoord geven, doch deed zulks liever onder vier oo- gen. Naar onze meening bedoelde de opmerker het als een grapje. Veronder stel ook eens, dat de verslaggever lid moest worden van elke vereeniging, die hij voor de Pers bezocht Dat kan ook niet de bedoeling zijn geweest van het geachte bestuurslid. Ten slotte vraagt een der bestuursle den aan een der aanwezigen advies be treffende belcggingspolitiek, effecten, etc., waarna deze deskundige een en ander vertelt over deze onderwerpen. Tegen 12 uur is de vergadering afge loopen en wordt deze gesloten. De op komst was niet erg groot, hetgeen wel bewijst, dat de leden een goed vertrou wen in hun bestuur stellen. dG

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3