Bioscoop Zaal Kossen Het opkomend Geslacht. KINDERVOORSTELLING. I I „EIK EN LINDEN" ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Een gezicht, op de bedrijvigheid bij de landbouwschuren in de Wieringer- meer. tiidens het binnenhalen van deoogst 19312. Van smorgens vroeg tot. laat in den avond reden de tractors niet zwaar beladen korenwagens achter zich de erven op en immer hooger werden de mijten van 't kostelijk graan. Een recorddag op Bedrijf No. 26. Op 28 September mocht men zeker op bedrijf no. 26, bedrijfsleider de heer O. Boer, van een recorddag in de Wie- ringermeer spreken. Op dezen werkdag werd toch niet minder dan 305 H.L. rogge gedorscht en daarbij niet minder dan 41976 KG. aan opbrengst aan stroo in pakken geperst door de machine op-geleverd. Het dorsclien geschiedde on der leiding van den eigenaar de dorschinachine, den heer Otting uit Nieuw W'eerdinge. Ook deze vertelde ons. dat hij een dergelijke opbrengst nog nooit op één enkele dag heeft bereikt. De geweldige strooklamp vormde 'n werkelijk indrukwekkend gezirhr., iets in onze nieuwe polder om trots op te zijn. JUBILEUM S. BRUUL. Naar aanleiding van het 40-jarig ju bileum van den kantoorhouder der posterijen, den heer S. Bruul, te Den Oever, waarvan we in ons vorig num mer verslag gaven, werden ons thans onderstaande dichtregelen ter plaat sing toegezonden. Veertig jaren trouw en eerlijk Diende hij die groote zaak Wat voor ons is onontbeerlijk, Was voor hem een zware taak. Met z'n stat getrouwe boden Kwam steeds alles op z'n tijd Hielp er velen uit de nooden Was voor ieder steeds bereid. Velen zullen het niet weten Dat door hem steeds is getracht Dat de duur verdiende centen Niet naar buurman zijn gebracht. Maar een wissel werd geschreven Ver naar huis naar vrouw en kind En 't geld daar was gebleven Waar t goede plaatsing vindt En bij alle deze woorden Vergeten we zijn Neeltje niet Die met zorgen hem niet stoorde Maar steeds krachtig hulpe biedt. Zonder eene goede huisvrouw ls een man gelijk een schip Dat z'n roer pas heeft verloren En zal stranden op een klip. Nu uit naam van vele menschen Van .,het drooggelegde vak" Brengen wij de beste wenschen Voor Uw ganscli familietak. Voorspoed in Uw verder jaren En geluk dat zij Uw deel. Moog de goede God U sparen Lang nog beste Siem en Neel. S. ARBEIDSBEURS. Geplaatst van. 30 Sept. tot 6 October: 19 grondwerkers, 2 bankwerkers, 8 los se arbeiders. Als werkzoekenden staan nog inge schreven: 38 grondwerkers, 3 timmer lieden, 3 kantoorbedienden, 3 loopjon gens, 1 machinist, 1 bakkersknecht, 1- draaier. Buiten Wieringen kunnen nog ge plaatst worden Mannen 1 dameskapper voor dadelijk, verlangd loon op te geven sigaren of sigaril- iosmakers, welke bekwaam zijn, loon volgens C.A.O. voor vast 1 bekw. kapper (uitsluitend heerenzaak) R.K., voor dadelijk, f 9 per week pl. kost en inwoning. Vrouwen 1 bekw. coupeuse b.m. lingerie werk, leeftijd 20 30 jaar, voor dadelijk, loon nader overeen te komen, voor vast 1 dameskapster voor dadelijk, verlangd loon op te geven 20 meisjes voor de fabrikage van parapluies (accoord- werk) boven 18 jaar, voor dadelijk, f7.50 per week plus kost en inwoning 1 boekhoudster-typiste, ervaren kracht, zelfstandig en accuraat 1 corset-naai- ster ongeh. voor dadelijk, f 30 -- f 35 p. mnd. pl. kost en inwoning 1 bekw. bontwerkster, loon nader overeen te komen 1 dameskapster b.m. water golven, voor dadelijk, loon nader over een te komen plus kost en inwoning verder dienstboden, dienstbode-huis houdster, dienstbode-keukenmeisje enz PRLDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 9 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Oosterland, v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Westerland 's av. 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Deen. DOOP8GEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. Sepp v. Westzaan. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de heer Franck. GEREFÖRM. KERK. H.-hoef v.m. 10 en n.m. 3 uur dienst. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. SPORT.* Zondag speelt BKC I thuis om 2 uur tegen Petten I. Het 2e elftal speelt te Den Ilelder om 12 uur tegen Helder V. Diefstal. Door een woonwagenbewo ner werd ons medegedeeld dat tijdens afwezigheid der bewoners Zondagmor gen, bij hem uit de wagen een som geld zou zijn ontvreemd. Bioscoop Kossen, Spoorbuurt. Tij dens de Zomermaanden heeft de bios coop van den heer Kossen niet gedraaid Doch Zondag a.s. vangt'deze weer aan met een pracht film. Het is het be roemde werk „Het opkomend geslacht." De avond zal verder worden aange vuld met een zeer varieerend bijpro gramma, dus staat het publiek een prachtavond te wachten. Tot ons genoegen kunnen we nog vermelden dat de heer Kossen zich e<fh schitterend bioscoopapparaat heeft aan geschaft; alles zal dus subliem zijn Prijs voor avondvoorstelling is als gewoon, doch voor de kindervoorstel ling zal de toegangsprijs beneden 14 jaar slechts 9 cent bedragen; boven dien leeftijd 20 cent. Zie verder adv. in dit nummer. Bond voor Staatspensionneering. Spoorbuurt. Op Zaterdag 5 en Zon dag 6 Nov. zal door den Bond voor Staatspensionneering in de zaal van den heer Kossen propaganda - avonden worden gehouden, waarvan we het pro gramma in ons yolgend nummer ho pen te plaatsen. BREEZAND. Voor den tuinbouwcursus, die gegeven wordt in de r.k. school gaven zich 12 leerlingen op. Loop der bevolking. Ingekomen C. W. en B. E. Zwager van Oudenbosch I. J. Krijger en gezin van Wieringen. Vertrokken Mej. T. Keijzer naar Rotter dam J. Berkhorst en echt. naar Callants- oog Mej. J. v. d. Peet naar SchoorlA. Bak ker en gez. naar CallantsoogMej. H. Schro- der naar Den Helder. Burgerlijke Stand. Geboren Aafje, doch ter van L. Wiggers en L. Arts Pieter, zoon van J. Delver en L. M. de Haan. Ondertrouwd A. Kranenburg en G. J. .van den Berg G. Kistemaker en A. W. Kooiman. „Ziekenzorg." Woensdagavond vergaderde Ziekenzorg in het lokaal van den heer Slik ker. In het totaal waren aanwezig 20 leden. Naar aanleiding van de notulen, die onver anderd werden goedgekeurd, deelde de voor zitter, de heer Keuris, na een opmerking van een der leden mede, dat hem bekend was, dat in het St. Elisabethgesticht te Alkmaar het dagblad „Het Volk" geweerd wordt. De be handeling is er goed, zegt hij. De leden zijn vrij in de keuze van ziekenhuis, dus als men meent daar niet op z'n plaats te zijn, kan men ook naar een ander ziekenhuis gaan. Mededeelingen en jaarverslag werden sa mengevat. Met doktoren, specialisten en ziekenhuizen is door het bestuur onderhandeld over ver mindering van tarieven. Slechts in enkele opzichten behaalde men was succes, doch het was gering. De raad der gemeente heeft indertijd met 6—4 stemmen het verzoek van de gemeente Alkmaar om een subsidie van 10 cent per in woner voor het Centraal ziekenhuis afgewe zen, op het motief, dat de menschen hier toch in hoofdzaak zijn aangewezen op het ziekenhuis in Den Helder. De opticien Rotgans heeft aan het bestuur een uiteenzetting van de werking van zijn toestel voor oogonderzoek gegeven. Het is de vraag of dit toestel het bestaande onderzoek kan vervangen. De heer Crum deelde mede, dat dr. Olree overtuigd is, dat in ieder geval het toestel nooit kan uitmaken, welke ziekte oorzaak is van vermindering van gezichtsscherpte of ander ooglijden. Op 1 September 1931 waren er 2210 leden en op 1 Sept. 1932 was dit aantal gestegen tot 2282, een vermeerdering dus met 72. Het reglement schrijft kortweg voor, dat een lid met een contributieachterstand Van 6 weken geschrapt moet worden. Daar is nooit zoo heel streng de de hand aan gehou den, maar thans acht het bestuur het toch ^ewenscht de touwtjes wat strakker aan te halen en als na een mondelinge waarschu wing, ook een schriftelijke niet helpt, zal voortaan 14 dagen na de schriftelijke waar schuwing schrapping volgen. De heer Keuris, uit wiens verslag we boven staande aanteekenden, deelde nog mede, dat de Landelijke Federatie in haar geheel ook een vooruitgang in ledental boekte er waren 1 Jan. '32 in totaal 336943 leden. De samen werking tusschen de Federatie en verschil lende vakbonden wordt steeds beter. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat vooral door de hooge operatiekos ten en het groote aantal ligdagen in de zie kenhuizen de uitgaven de inkomsten hebben overtroffen; Zij waren resp. 17782.33 en 17187.62. Het tekort, 594.71, kon uit de re serve gedekt worden. De heer P. Blaauboer bracht verslag uit na mens de commissie van toezicht. De geheele rekening is keurig in orde bevonden. Deze werd dan ook goedgekeurd. De heer Kuiken gaf den penningmeester, den heer T. Jonge jan een extra pluimpje en stelde voor de vergoeding van f 50 op 75 te brengen. Nadat de heer Van Nuland had opgemerkt, dat er geen twijfel bestond of die verhooging noodzakelijk was, daar het voor stel tot verhooging kwam van den man, waar van men zegt dat hij in den gemeenteraad de portemonnaie dicht wil houden, werd het voorstel bij acclamatie aangenomen. De heeren Keuris en Hoogmoed, beiden.af tredend behielden hun plaats in het bestuur. De heer P. Blaauboer moest als commissaris aftreden en was niet herkiesbaar. Na twee stemmingen napi de heer O. Klein zijn plaats in. Sommige leden van Ziekenzorg zijn behal ve bij deze vereeniging, nog op andere wijza verzekerd. Die andere lichamen lieten Zie kenzorg altijd opdraaien voor de verplegings kosten. Op voorstel van het bestuur had daar om wijziging van art. 5 van het reglement plaats. Ziekenzorg zal voortaan niet langer dan 42 dagen en ten hoogste f 3 per dag uit- keeren, als niet reeds krachtens de wet of volgens andere overeenkomsten uitkeering wordt verstrekt of daarin wordt voorzien. De rondvraag nam ongeveer evenveel tijd in beslag als de behandeling van de overige punten der agenda te zamen. Het resultaat was, dat het bestuur toezegging deed enkele zaken te zullen overwegen of te onderzoeken. Vermelden we alleen, dat men besloot nieu we reglementen te laten drukken en deze te gen kostprijs door de leden te laten betalen. Voorzitter sloot daarop, dank brengend aan den heer P. Blaauboer voor hetgeen hij in het belang van de vereeniging «als commissa ris had gedaan. „Altijd Verder." Tot slot van het seizoen 1932, neemt de vereeniging „Altijd Verder" Zondag a.s. deel aan het Nationaal Concours, uitgeschreven door de Kon. Ver. „Het Noor derkwartier". De vlucht wordt ditmaal ge houden vanaf Harwich (Engeland). Er be staat groote belangstelling voor dit concours zoodat de vogels uit Anna Paulowna voor een zware taak staan om een goed figuur te slaan De secretaris van Altijd Verder de heer N. P. van Steijn, doet een beroep op allen die wat voor deze sport voelen, om een prijs of prijsje beschikbaar te stellen zelfs het ge ringste zal door hem in dank aanvaard wor den. BINNENLANDSCH NIEUWS. Het vergiitigingsgeval te Bergen. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft arrest gewezen in de strafzaak tegen de 48-jarige huisvrouw van den land bouwer J. B. te Bergen en den kaas handelaar H. E. uit Alkmaar. De vrouw had in het tijdvak Augus- tus-October 1931 getracht haar jnan door het ingeven van Parijsch Groen van het leven te berooven. De kaas handelaar zou haar hiertoe hebben aan gezet en haar het Parijsch Groen heb ben verstrekt. Op 8 Maart veroordeelde de Alkmaar sche Rechtbank de vrouw wegens po ging tot moord tot zes jaar, de man we gens medeplichtigheid aan poging tot moord eveneens tot zes jaar gevange nisstraf. De Officier en beide verdach ten gingen van dit vonnis in hooger be roep. Het Hof, arrest wijzend, veroordeel de de vrouw wegens poging tot dood slag tot vijf jaar gevangenisstraf. De koopman werd eveneens tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, we gens medeplichtigheid aan poging tot doodslag. Het Hof hield bij de strafmaat reke ning met de verminderde toereke ningsvatbaarheid van de vrouw. Uitkeeringen Bouwvakarbeiders Worden 10 October hervat- Vertegenwoordigers van den Alg. Ned., den R. K. en den Chr. Bouwvak arbeidersbond hebben een bespreking gehad met ambtenaren van den Rijks dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling. Besloten werd, dat de werkloozcn- kassen van genoemde organisaties met ingang van 10 October wederom uitkeeringen zuMfn verstrekken over een tijdsduur als in de reglementen ilier kassen is ttytyaald. BRIEVEN PEK VRACHTRIJDER. De posterijen stagen er een stokje voor. Het is een voldoende bekend, dat de post dienst ten plattelande den laatsten tijd aan merkelijk is verslechterd, schrijft de „Maas bode". Van een vlugge verzending der post stukken is in de meeste gevallen geen sprake meer. Daarom geven verschillende dorpsbe woners spoedshalve hun brieven bestemd voor adressen in de nabije stad met een vrachtrijder mee. Daar heeft men de lucht van gekregen en zoo verschenen Woensdag te Goes P.T.T.- ambtenaren en hielden verschillende vracht rijders aan. Menige overtreder der Postwet werd verbaliseerd en verscheidene brieven werden in beslag genomen. BAND VAN EEN MOTORFIETS GESPRONGEN. Twee gewonden. Donderdagmorgen sprong op den Rijks straatweg tusschen Lexmond en Vianen de voorband van een motorfiets, waardoor het rijwiel over den kop sloeg. De bestuurder de heer Van Dalen en de dame die op de duo zat, werden over den weg geslingerd. De mo torrijder werd met een zware hersenschud ding opgenomen en naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. De dame had slechts enkele lichte verwondingen. DE VELSERBRUG DEFECT. Stagnatie in het reizigersverkeer naar Noord-Holland. Ten gevolge van een defect aan de Velser- brug kon Donderdag het treinverkeer via deze brug niet meer plaats hebben. De reizi gers uit Noord-Holland ten Noorden van Beverwijk moesten naar Haarlem reizen via Amsterdam, terwijl zij, die via Haarlem naar Noord-Holland reisden, eveneens hun route over Amsterdam moesten nemen. Omtrent de oorzaak der stagnatie verne men wij, dat een as uit het electrisch drijf werk voor de draai-inrichting van de brug was gebroken. De brug werd toen met hand kracht dichtgedraaid. Defect hersteld. Nader meldt men,dat het defect van korten duur is geweest. De brug functionneert weer normaal. Het verkeer heeft weinig hinder van de stagnatie ondervonden. BU1TENLANDSCH NIEUWS. Achter het stuur gestorven. Te Timmaspe in Sleeswijk-Holstein kreeg de bestuurder van een auto on derweg een beroerte en overleed. Zijn passagiers, een heer en een dame, be merkten het ongeval pas, toen de wa gen zig-zag over de straat reed. Met groote moeite slaagden de .menschen, die zelf geen auto konden besturen, er in den wagen tot staan te brengen. SUcces van geverfde haren. In een dorp bij Kreuznach waren de laatste dagen een groot aantal velddief stallen voorgekomen, zonder dat men de daders kon ontdekken. De reden was dat de politiehond van den gendar me sneeuwwit was, zoodat de dieven hem reeds in de verte zagen aankornen. De gendarme heeft daarom bij een kap per zijn hond koolzwart laten verven, met het resultaat, dat in de eerste week ïeeds achttien velddieven konden wor den gearresteerd. MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Schagen, 6 Oct. 1932. Aange voerd 36000 Kipeieren. Prijzen als volgt 55—57 Kg. f 5.40 a 5.80 58—60 Kg. f 5.40 a 6.0 61—63 Kg. f 5.60 a 6.40 Ongewogen W1t f 5.40 a 6.20 Ongewogen Bruin f 5.60 a 6.40 Klein f 3.60 a 4.60 600 Eendeieren f 2.60 a 2.80. Eierveiling Helder, 6 October 1932. Aange - voerd 6710 Kipeieren. Prijzen als volgt52-54 Kg. f 5.40 55-57 Kg. f 5.50 a 5.90 58-60 Kg. f 5.50 a 6.20 61-63 Kg. f 6.00 a 6.20 64-67 Kg. f 6.30 a 6.40 Eendeieren f 3.00 p. 100. Schagen, 6 Oct. 1932. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt6 Paarden 150 a 325 7 Stieren f 60 a 100 65 Geldekoeien (mag.) f 110 a 160 95 Geldekoeien (vette) f 150 a 250 12 Kalf koeien f 150 a 200 6 Graskalveren f 18 a 32 17 Nuchtere kalveren f 8 a 14 493 Schapen (vette) f 10 a 19 715 Overhouders 8 a 14 Bokken en geiten f 3 a 7 7 Var kens (mag.) 8 a 14 31 Varkens (vette) per Kg. 2630 cent113 Biggen f 4 a 8 12 Ko nijnen f 0.75 a 1.25 142 Kippen f 0.30 a 2 Eenden 30 cent. Hoorn, 6 Oct. 1932. Op de heden gehouden den kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt9 stapels kleine fabriekskaas f 23 17 stapels kleine boerenkaas f 23.50, 4 stapels fabriekscommissiekaas f 27 11 stapels, boe- rencommissiekaas f 27. Totaal 41 stapels, we gende 26501 Kg. De handel was vlug. GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND gemeente Zijpe van 30 Sept. t.m. 6 Oct. 1932 Geboren Anne, z.v. Ype Bakker en Janne tje Snip. Ondertrouwd Jan Dekker, 22 jaar, metse- KERKDIENSTEN TE SL00TD0RP. ZONDAG 9 OCTOBER. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. laar te Wieringerwaard en Maartje Veuger. 22 jaar. te Zijpe Cornelis Klaas Grootes, 24 jaar, monteur en Hendrika Bouwman, 21 jaar, beiden te Zijpe. Getrouwd Jacob Bellis, 22 jaar, huisschil der en Lena Maartje Kootje, 27 jaar, beiden te Zijpe Gerrit Boontjes, 31 jaar, chauffeur en Aaltje de Leeuw, 22 jaar. beiden te Zijpe. Overleden Gespit van Doorn, 43 jaar, echt genoot van Jannetje Keppel Pieter van Meurs, 82 jaar, weduwnaar van Aafje Kossen, eerder van Aaltje Dekker. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 9 OCTOBER. NED. HERV. KERK Schagerbrug v.m. 10 uur Ds. Witkop. Oudesluis, Burgerbrug, St. Maartensbrug en Petten geen dienst. Callantsoog v.m. 10 uur Ds. Enklaar. NED. HERV. GEM. Voorm. 10 uur Ds. Fischer. 11.30 uur Zondagsschool. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 10 uur Ds. Finkensieper. (in het lokaal.) Slootdorp nam. 3.30 gewone dienst in de Kerk Ds. Finkensieper. GEREFORM. KERK Voorm. 9.30 en'nam. 3 uur Cand, Wielenga. EVANGELISATIE Schagen, v.m. 10'uur. de heer v. d. Kaai, 's Avonds geen dienst. v. A.'dam. Breezand, voorm. 19 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. St. MAARTENSBRUG. Onder begunstiging van tamelijk goed herfstweder had ter gele genheid van de kermis, Dinsdag alhier de gewone jaarlijksche harddraverij plaats, waar aan door 22 paarden werd deelgenomen. De uitslag was als volgt le prijs f 200 Uni form, eig. J. Borst te Bakkum 2e pr. f 80 Northerman B, eig. J. Schoon te Medemblik; 3e pr. f 40 Minne Tonka, eig. J. A. Mooij te Wieringerwaard 4e pr. 20 (later door de commissie verhoogd met 10) werd verdeeld onder Our Ulhan, Fretchen en Pieternel. Er was tamelijk veel bezoek en deze hard draverij vereeniging kan met genoegen op de zen dag terugzien, daar het doel een mooie harddraverij en een gezellige drukke kermis dag, volkomen bereikt is. ANNA PAULOWNA. Zondagavond 8 uur precies als Hoofdnummer MOOI BIJPROGRAMMA. Toegang elke leeftijd. Entree 42 cent plus bel. 'Nam. 2 uur MATINé en m Sterk verlaagde prijzen. Geopend van 9-12 en IVü- 5'/2 uur. Zaterdags van 9-1 en 2'/ï-5. Op verzoek gewenschte tijd. de beste waar levert wint het Bovenstaande is een vast beginsel van Meubelfabriek Van producent aan consument. Daardoor koopt U zooveel voordeeliger. Wij blijven ons meubelwerk permanent garandeeren. Monsterzalen LINDENGRACHT b. h. Ritsevoort, Alkmaar.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 4