HOOFDPIJN EN KIESPIJN Zuiderzeewerken in beeld. In het Ont spanningslokaal voor Zuiderzeewerkers heeft Woensdagavond de hr. W'. Ver kerk een lichtbeeldenavond gehouden van de Zuiderzeewerken. Het gold hier meer de première van de complete collectie lantaarnplaatjes De collectie van den hr. Verkerk om vat n.1. bouw .Meerdijk. Sluiswerken, en bouw Afsluitdijk Wieringen-Fries- land. De hr. V. heeft van deze werken een enorm aantal foto's gemaakt, en van de meest actueelste heeft hij een groote collectie lantaarnplaatjes ver vaardigd waarvan er Woensdagavond pl.m. 250 zijn vertoond. De zaal was bij na geheel gevuld met Zuiderzeewerkers dus met hen, die stuk voor stuk dit groo te.«werk tot stand hebben helpen bren gen. Herhaaldelijk gaven zij van hun instemming blijk over de pracht kie ken die op het witte doek werden ge- tooverd. Wij kunnen vereenigingsbesturen niet genoeg aanraden: laat de heer Verkerk eens een avond voor u optreden en gij en uwe leden zullen een pracht over zicht krijgen van het wereld vermaar de nationale werk. Wij zijn overtuigd dat het den heer Verkerk aan belangstelling niet zal ont breken en wenschen hem veel succes toe. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes II voor de competitie een thuiswedstrijd tegen B.K.C. I van Anna Paulowna en moest in B. haar meerdere erkennen en verloor met 5-1. Over het geheel genomen was het geen ple zierige wedstrijd daar er weer door sommige spelers van beide kanten op ruwe wijze werd gespeeld en het dan ook niet veel op sport geleek. Jammer dat de scheidsrechters tegen zulke personen niet streng genoeg optreden. Succes IV speelde ook thuis tegen H.R.C. 7 van Den Helder en verloor eveneens, 42. Succes I was op bezoek naar Wieringer- waard I en heeft daar een zware wed strijd gespeeld waarin W. tot twee maal toe de leiding wist te veroveren. Het laatste kwar tier was Succes echter het meest in den aan val en wist hierdoor een voorsprong te ver krijgen van 43. Thans staat Succes I dus stevig met 4 punten voor op de bovenste plaats van de ranglijst. J.V.O.-berichten- Donderdag 10 No vember meisjes-adspirantengorep Wes- tcrland. Vrijdag half acht voor allen gymna stiek. Zondagmiddag kwart voor drie bij eenkomst in de Vonk. Instituut voor Arbeiderontwikke ling. Voor de afdeeling Wieringen van het Instituut spreekt op 10 November a.s. de hoofdbestuurder van liet Ned. van der Lende over het onderwerp "De Vakbeweging"- Bouwplannen. De aannemer J. C. Klein zal voor rekening van den Heer Wl. Wildenberg te Amsterdam aan de Belt een woonhuis bouwen en aan de Beltstraat een garage annex veestal ling voor den Heer E. Huijbers. Aanbesteding. Op 30 November a.s. zal door den directeur-generaal der het maken van de Stontelerkeersluis nabij het gemaal Leemans te Den Oe ver, met bijkomende werken. Raming f 48 000 Bestek no. 183 ZW. Onverlaten aan het werk. Zaterdagnacht omstreeks 12 uur werd de familie Bergsma te H.-Hoef plotse ling opgeschrikt door hevige slagen te gen de ruiten, alsof er op geschoten werd. De Brigadier, die juist was thuisge komen snelde naar buiten en zag een paar mannen zich ijlings verwijderen, terwijl vier bierfleschjes bij 't venster werden gevonden, waarmede men te gen de ruiten had gegooid. Onmiddellijk onderzoek werd inge steld en door vingerafdrukken zijn de daders, H. L. en J. T. bekend geworden Een flinke straf zal de belhamels wel niet worden onthouden. Loop der bevolking. Ingekomen personen S. Dijkstra en echtgenoote uit Wonseradeel: K. Akkerman en echtg. uit Westdongeradeel B. A. M. v. Rooyen uit Oude-Niedorp Mw P. N. Hoogesteger uit Den Helder M. Haak- ma uit GrootegastG. Boontjes en echtg. uit Zijpe L. A. v. d. Kreeke uit Wolphaarts- dijk T. v. d. Leeuw uit Opsterland J. v Wijk uit WinkelMw. P. Haanstra uit Op sterland G. v. Wijk uit Roden P. IJ. Hop, uit Alkmaar Marie Duynker uit Duitschland J. Westerweele uit 's-Heerenhoek A. Vink uit Wieringerwaard G. Mellema uit Barra- deelS. J. Fennema uit Tietjerksteradeel G. Smit en gezin uit Rotterdam A. C. J. Schouwenaars uit Zevenbergen W. Leys uit Wolphaartsdijk Mw. B. P. Boon, geb. Swart uit Andijk Mw. M. Herman uit Barsinger- horn Mw. D. Mosk uit Zijpe J. H. de Jong uit Medemblik S. Nijboer uit Smallinger land C. Petiet, uit St. Pancras Mw. T. Roodt uit Limmen J. v. d. Mei en echtgen. uit Wonseradeel L. Boomsma en gezin uit Sneek G. Efting Dijkstra uit 's—Gravenha- ge H. Doek, uit WonseradeelW. Jagten- berg uit Herwijnen Mw. C. J. Jagtenberg geb. Jagtenberg uit Wamel Vertrokken L. Reitsma en gezin naar Hoorn Mw. A. de Bue naar Ovezande R. v. d. Velde naar 's-Gravenhage J. Haveman naar Haarlem J. Venema naar Haarlem mermeer P. H. Schukken naar Haarlem H. de Groot naar Den HelderA. A. de Pae- pe en gezin naar Biggekerke M. v. d. Lin den en gezin naar Amsterdam J. H. W. Schenke, naar RotterdamJ. Bakker en ge zin naar SliedrechtMw. M. A. Krab, naar Velsen Mw. G. D. Grin naar Hoorn C. Ha ver naar Velsen H. Voor naar Eenrum L. S. Rijpkema naar 's-Gravenhage H. Raat jes, J. Christians en E. Christians naar Bel- lingwolde B. H. Fledderman en gezin naar Zaandam J. A. Broere naar Harlingen Mw. J. H. Jonker naar DelftF. Hageman en echtg. naar Zwolle A. Folkers en gezin naar Medemblik Mw. H. Meyer, geb. Jongbloed nr HAP. RFPIMT POF F) keil zij daarom met aandrang den ge- UC. LiAU DUUITN 1 UVMLL» gtelden norm te verlioogen van f 0.25 voor wie zich tot gewoonte maakt de huidj[ot q.j5 per uul j nlet daarnaast een na het scheren met een weinig „ZiT-Crême toeslag voor de arbeiders, die genood zaakt zijn abnormale huurprijzen te betalen, dezen toeslag b.v. beginnende met huren boven f £.50 Per week. Ten- in te wrijven. Geen branderig jevoel of na schrijnen meer, integendeel; UtfHfézicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 203045 en 75 cent. plotte wordt ook nog gevraagd een z.g. en gezin naar Kerkwijk K. O. Finkensieper naar Medemblik W. A. Kalkman en echtgen. naar Haarlem. trainingstoeslag in te voeren. 1 3 Ook van de kant der vakbonden zijn stappen gedaan. De Wïeringer Bestuur dersbond (centrale van moderne vak bonden) heeft op 8 November het vol gende telegram aan den Minister ver- BÜRGERLIJKE STAND Geboren Trijntje Aaltje, d.v. J. Do-jzonden ves en A. Kreijger; Nellie Maria, d.v. „Groot aantal vverkloozen uit Wie- N. D. Lont en A- Keijzcr; Berend, z.v. ringermeer aangewezen op werkver- J. Boer en G. Mulder; Geertje, d.v. J. jschaffing. Uurloon 25 cent volstrekt de Smit en M. G. Mostert; Lieppe Tae- jonvoldoende voor noodzakelijkst le- ke, z.v. H. Veenstra en J. Kooistra vensonderhoud door duurte ter plaat- Lamert, z.v. P. W iegman en J. Dokter; se. Groote ontevredenneid. Verzoeke Elbertina, d.v. M. Lont en M. de Haan; I dringend verhooging"- Harm, z.v. W. Woortman en H. Kre- Ook vanwege het R.K, Werklieden- mers Ankje, d.v. J. W'esterhof en S. 'verbond (District Alkmaar) is in den- Folkers. Ondertrouwd S. Metselaar en Be jongste Kampbewoonster. Een on gewoon gebeuren had heden in het ar beiderskamp te Slootdorp plaats. Het gezin van den bekenden Kok van dit Kn.rnp, den heer Por, werd namelijk ver blijd met de geboorte van een welge schapen dochter. De Jongelingsvereeniging opgelicht ioör Ds. Finkensieper, vergadert a.s. W oensdag 9 Nov. 's av. half acht in de consistoriekamer der Herv. Kerk te I zeilden geest aandrang uitgeoefend, M.Naar wij thans vernemen, is heden oud de Haan; S. Bakker en A. II. A. Aschofftbij het gemeentebestuur bericht ont- i vangen, dat de Minister het gemiddeld Bakker j uurloon heeft bepaald op 28 cent en S. Bak-'tevens een huurtóeslag zal worden uitgekeerd voor huren boven drie gul den, tot een maximum van een rijks daalder per week. Kiescollege Ned- Herv. Kerk. Tot le den van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk van Ilippolytushoef e.a. zijn j.1. Zondag herkozen de heeren S. C. Bak ker, W''t. Mostert en H. Smit en te Oos- terland e.a- zijn als zoodanig herkozen de heeren C. Jacz. Bakker, M. Bosker en S. Koorn Sz. C. Zomerdijk en H. Bakker. Gehuwd S. Holkema en G S. Metselaar en M. de Haan ker en A. H. A. Aschoff. Overleden A. Annes, m., jaren, echtgen. van G. Tijsen-; A. W'a- gemaker, vr., oud 89 jaren, echtgen van N. Mulder te Alkmaar M. P. Stu.mpf oud 39 jaren, echtg. van C.. A. W. v. Rooyen. AFSCHEID BESTELLER DE VRIES. Vrijdagavond den 4den Nov. j.1. nam W. de Vries, besteller bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst, afscheid van het personeel en zijn collega's, daar hij den 5den Nov. den dienst met wachtgeld ging verlaten. Het was op 't kantoor reeds te zien, dat er iets bijzonders ging gebeuren, daar al het personeel aanwezig was, waaronder ook de Vries van den Techn. Dienst. Om ongeveer 7 uur neemt Visser, de oudste besteller het woord en zegt het volgende De Vries, het is vandaag een bijzondere dag voor U, de dag waarop ge den dienst P.T.T. gaat verlaten. Wij hebben gemeend, juist omdat wij zooveel jaren hebben samen gewerkt, jaren waarin u altijd kameraad schappelijk en collegiaal met ons zijt omge gaan, jaren waarin we lief en leed op pos taal gebied samen hebben gedeeld, dat een blijvende herinnering aan dezen tijd niet achterwege mocht blijven. Ik geef naam van het geheele personeel van het kantoor Hippolytushoef een Swan-vulpen, en spreek de hoop uit, vooral daar u nogal veel schrijfwerk hebt, dat ge haar nog vele jaren in gezondheid mag gebruiken. Dankbaar en ontroerd nam besteller De Vries het cadeau in ontvangst, waarna den kantoorhouder er aan herinnerde, dat hij en de Vries ongeveer 12 jaar geleden gelijktij dig naar Hippolytushoef werden overge plaatst en dat zij in al die jaren prettig had den samengewerkt en dat er onder het per soneel zulk een goede verstandhouding heerschte. Hij sprak de hoop uit, dat dit zoo in de toekomst mocht blijven en wenschte de Vries het beste in zijn verdere leven. Na deze kleine plechtigheid gaven allen de hand tot afscheid en op dat oogenblik zal hij zeker gevoeld hebben de waardeering en achting die men voor hem gevoelde. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. De werkverschaffing. Zooals reeds werd gepubliceerd, zal in de ierin- germeer 400 H.A. bosch worden ^ange legd en zal dit werk in den komenden winter worden uitgevoerd in werk verschaffing. Hierbij zullen te werk worden gesteld de te Wieringen woon achtige arbeiders die in de Wieringer- meer en bij de Zuiderzeewerken wor- Jen ontslagen. Nu het aantal werklooze arbeiders snel groeit, vooral door de beëindiging der werkzaamheden bij de N.V. Grontr mij- en tengevolge daarvan de werk verschaffing op 10 November a.s. zal worden geopend, blijkt er onder de arbeiders groote ontevredenheid te be staan over de vastgestelde arbeids voorwaarden, speciaal over het bepaal de omtrent de loonen. Hieromtrent is door het Rijk bepaald dat het werk cooveel mogelijk in accoord zal worden >edaan, zoodanig, dat bij flink werken jen gemiddeld uurloon van f 0.25 kan worden behaald. Dat dit uurloon voor Wieringen te laag is. is door Burgemeester en Wel- houders van Wieringen reeds bij brief van 29 October bij den Minister van Binnenlandsche Zaken bepleit. In de- se brief wordt er op gewezen, dat Wie ringen, voor wat betreft de kosten ;an het noodzakelijk levensonderhoud nooit een goedkooope plaats is ge weest. De meeste levensbenoodigheden moeten van elders worden aangevoerd Het doen inkoopen in grootere plaat sen, wat vaak voordeel kan opleveren, werd en wordt nog belemmerd door 'de afgelegenheid der gemeente. Deze feiten worden algemeen erkend en heb ben o.a. geleid tot opneming van Wie ringen in de tweede klasse van het Bezoldigingsbesluit. De Zuiderzeewer ken hebben een zeer groote stijging veroorzaakt in de huishuren door het bestaande woninggebrek zijn de arbeiders genoodzaakt bedragen te betalen, die feitelijk ver boven hun draagkracht uitgaan- Voor de groe£ van arbeiders, die in de werkverschaf fing zullen komen, kan een gemiddeld huurbedrag van f 4 a f 4.50 veilig wor den aangenomen. Velen betalen I 5.25 f 6.- of zelfs nog meer. De personeeiè belasting stijgt uiteraard met het huur bedrag. Burg. en Weth. wijzen er verder op, dat ook de loonen in het vrije bedrijf naar verhouding hoog zijn. Ook de laagstbetaalde arbeiders, de landar beiders, verdienen te Wieringen aan merkelijk meer dan in de typische landbouwstreken. Na vergelijking met werkverschaf- Christelijk Tehuis voor Zuiderzee- kers ie Den Oever- Donderdagavond werd in een openbare samenkomst in het Christelijk Tehuis voor Zuiderzee werkers te Den Oever de groote Kerk hervorming der 16e eeuw op beschei den wijze herdacht. De volle beteekenis van dit machtig gebeuren, dat het aanzien der wereld veranderd en de geschiedenis in nieu we banen geleid hééft, te teekenen, is ons vanzeiisprekend niet mogelijk en zulks lag ook niet in de bedoeling van bèn, die de vergadering hadden be- Tegd. 't Ging er slechLs'om, hen, die op Wieringen leven uit het positieve re formatorisch beginsel, enkele uren sa men te brengen, orir dan de hoofdpun ten in de geestelijke ommekeer der 16e eeuw aan te wijzen, als nog steeds krachtig en leven&fwekkend, ook in dezen tijd. En -- bezien uit dit oog punt heeft dë vergadering, die bo vendien een gezellig verloop had, aan haar doel beantwoord. Na opening 'werd gemeenschappe- Na opening en gemeenschappelijk gezang van het „Lulherlied", en gebed i;n schriftlezing door den heer P. Rob bers, zong hel zangkoor „Land in Zicht" een tweetal „nummers waar na de heer R. C. Frank in een toe spraak zijn gehoor wees op den in vloed van mannen als Luther-.cn Cal- vijn, die in hun belijdenis van het woord van God duriden alleen staan. Vervolgens zong Jiet zangkoor weer eenige liederen, waarna werd gepau zeerd. Na de pauze werd de vergade ring met gemeenschappelijk gezang van Ps. 89 7-8 hervat en gaf het zang koor opnieuw eenige goed gezongen nummers ten beste- Nadat in het slot Woord, de Heer P. Robbers gesproken had van de toekomst van het reforma- tisch Christendom, im .dg.. Heer R. C. Frank de'vergadering gesloten had, gingen de niet talrijke maar zeer aan dachtige hoorders ^oldaan huiswaarts „Ave Maria" en „De Koekoek". On danks het feit dat het koor in leden aantal achteruit is gegaan werden de ze nummers op goede wijze gezongen, de uitspraak was beter als bij vorige uitvoeringen het geval was. De Heer Hekman draagt hierna voor „De Kampioen Inbreker", waar na het koor nog eenige nummers ten gehoore brengt waarvan het nummer „Daar liep een meisje" met een dub bel applaus werd beloond. Vervolgens werd opgevoerd een klucht in één bedrijf „De moord in het kolenhok", een stukje dat op een paar foutjes na, goed werd opgevoerd. De Heer Klip draagt voor „Hannes naar Scheveningen", een voordracht die zeer in de smaak viel van het pu bliek en dan ook met een stevig ap plaus werd beloond. De Heer Tijsen voorzitter van „Excelsior" dankt al len die hebben medegewerkt in het bijzonder de Directeur de Heer Aij voor het doen slagen van dezen avond waarna, de avond ,met een gezellig hal werd besloten. „Zang en Vriendschap" naar Sloot- dorp. Voormelde zangvereeniging geeft Zaterdagavond 12 Novemer a.s. een concert in 't Hotel van den heer Smit le Slootdorp. Bonwcursus Vara.. Bij voldoende deelname zal de plaatselijke -afd. we dei om een cursus in het leven roepen. Aangifte dan zoo spoedig mogelijk bij het bestuur. Volksonderwijscursus. Naar men ons meldt zullen do cursussen deze week op" de beken'de uren en plaatsen een aanvang nemen. Cursus voor de rijpere jeugd. Men verzoekt ons mede te deelen, dat we gens het nog niet compleet zijn der leermiddelen, de., eefste cursusavond hog even op sicli laat wachten. Spoedig zal een en ander voor elkaar zijn. Werkloozen-vergadering. Vanwege de YVierjnger Bestuurdersbond wordt Woensdagavond in café Scheltus te H. hoef een werkloozen-vergadering ge houden- Bespreking: „werkverschaf fing in de W'ieringermcerpolder" Slootdorp. De heer Th. v-d. Hoek heelt een bijbelinleiding over Handelingen V De heer Zeeman houdt 'n voordracht. Zaaterdags gratis op Stap. Vanwege de Medemblikker winkeliers rijdt Za terdags tc half drie vanaf Slootdorp 'n bus naar Medemblik, waarmede de lief hebbers gratis heen en terug naar Me demblik worden vervoerd. Het wordt, ons wel gemakkelijk gemaakt. terdag bij den heer W. Kossen, kwam ongeveer middernacht een luxe auto, bestuurd door den heer J. van Kolhorn met een groote snelheid aangereden en wilde voor genoemd café draaien doch de chauffeur kon vermoedelijk de wagen niet vlug genoeg omkrijgen en reed met flinke vaart tegen het café. De cafédeur werd vernield; even - eveneens werden van de gevel eenige steenen losgebroken, zoodat deze o:i- aangnamc gast bijna zonder kaartje de uitvoering kwam bezoeken. Ge lukkig persoonlijk werd niemand ge wond. Ernstig ongelutk te Wieringerwaard. Een vrachtauto met 12 personen, wel ke op weg waren naar hun werk in de \V)ieringermeer, afkomstig uit Bergen, slipte op de Twee Wegen Zaterdagmor gen. De wagen zwaaide geheel anders om met gevolg, dat. hij tegen 'n boom botste. Van de inzittenden werden ee nige personen te water geslingerd, doch een tweetal vielen op den wge 'en bleven bewusteloos liggen. De dadelijk ontboden geneesheer wist de mannen na eenigen tijd weer bij te brengen. Met een luxe auto zijn zij naar hun woonplaats gebracht. De wagen werd totaal vernield- Zangvereeniging Excelsior. Zondagavond heeft de gemengde Zangvereeniging „Excelsior", Direc teur de Heer J. Aij! een openbare uit voering gegeven in'de concertzaal van den Heer D. Tijsen. De belangstelling was dézen avond zeer groot en de zaal was dan ook geheel met belangstellen den gevuld. Ondanks de groote belang stelling had de afwerking van het pro gramma een ordelijk verloop, iets n&ai bij een uitvoering in Den Oever tot de zeldzaamheden behoord. Het programma wat „Excelsior" de zen avond ten gehoore bracht was zeer varicerend, dé hoofdzaak was zang, doch nummers als „de Kampioen Inbreker", „De moord in het kolenhok" en „Hannes, naar Scheveningen" zijn een welkome afwisseling in een geheel vocaal-programma. De vice-Voorzitter van „Excelsior" de Heer Bosker heet de aanwezigen hartelijk welkom, het doet spreker een genoegen dat de belangstelling zoo groot i§t na een overzicht van het pro gramma te hebbed gegeven eindigt de Heer Bosker zijn openingswoord met een verzoek tol de aanwezigen om allen mede te werken om dezen avond te doen slagen. Het koor opent het programma met een drietal nummers te weten „Van een voerman en een bóerenmeisje"- zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnhardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw fingsloonen in andere plaatsen verzoe Drogist. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Agentschap Arbeidsbemiddeling. Geplaatst (binnen Gem.) 8 landarb. Staan nog ingeschreven - 1 visscher, 51 laudarb., 5 timmerl., 1 machn, 2 dienstb. 1 smid, 4 schilders, 1 transp.- arb. Prcpaganda-uitvoering van den Bond van Staatspensionneering afd. Anna- Paulowna. Voor een goed gevulde zaal sprak de voorzitter, den Heer Ter Burg zijn openingsrede uit. Spr. hoop te zeer, dat deze avond, alsmede de Zondag heieop volgende, mocht slagen in het belang e nhet doel der Afd. en Bond. De medewerkenden werden har tel ijk welkom geheeten* o-a. het gezel schap. „Jasper en Mareike", tevens de heer Jac. Siewerts en de heer Jim- minnk van Alkmaar, die een rede, te vens een inleidingswoord over de film „Oud en Arm" (een film die uitslui tend gemaakt is voor de Bond voor Staatspensionneering), zal houden. Do Heer Bruin zou dit hebben gedaan, maar deze is wegens omstandigheden verhinderd. De avond slaagde uitmun tend. Het gezelschap „Jasper en Ma reike" vooral maakte met hun „West- Friesche liedjes" de avond reeds ge zellig. Tevens heeft de heer Jac. Sie werts ons doen genieten van eenige schitterende viool-solo's. En wat de film „Oud en Arm" be treft, het is een treffend kunstwerk, zoo waar geteekend naar 't leven, zoo eenvoudig. Hiervan heeft beslist ieder iets geleerd, iets medegenomen naar huis. In de rede bracht de Heer Jimmink hulde aan het hoofdbestuur voor het vervaardigen van zulk 'n film, die werd opgenomen in een klein plaatsje in Friesland en gespeeld door menschen, die nog nimmer voor een film hadden gewerkt. Na het sluitingswoord van den voor zitter werd eenigen tijd gezellig samen doorgebracht, afgewisseld met een dansje. De Zondag slaagde eveneens uitste kend. Ongeveer 15 nieuwe leden tra den tot de afd. Annna-Paulowna toe. Dank zij de Radio I Breezand. Vrij dagmiddag werd door de politieomroep bekend gemaakt het verdwijnen sinds 1 November van het 15-jarig meisje Sijeje Snel, die destijds vermoedelijk was weggeloopen. Reeds denzelfden dag slaagde onze politie erin dit meis je, dat in Breezand verblijf hield, aan te houden en Zaterdag op transport te stellen. Met de luxe auAo bijna een caie bin nengereden. Tijdens de uitvoering Za- MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 7 Nov. 1932. Op de heden ge houden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 122 vette koeien f 115 a 260 han del zeer stug 31 Graskalveren f 20 a 30 13 Vette kalveren f 40 a 90 vette kalveren per Kg. 6090 cent29 Nucht. kalveren slacht 6 a 22 543 Vette varkens (zware) per Kg. 2732 cent. BINNENLANDSCH NIEUWS. ERNSTIGE AANRIJDING, en dadelijk gedood. Motorrijder onherkenbaar verminkt Zondagavond reed de 26-jarige ongehuw de werkman J. P. G. uit Koedijk op een mo torrijwiel uit dé richting Alkmaar naar Hei- loo. Ter hoogte van het raadhuis gekomen constateerden de gemeenteveldwachter en de rijksveldwachter, dat de motorrijder aan de linkerzijde van dén weg reed en de motor geen licht had. Zij waarschuwden den berijder te stoppen en af te stappen, maar deze reed met een snelheid van ongeveer 45 K.M. door de bocht, zoodat de veldwachter terzijde moesten sprin gen om niet overreden te worden. Ter hoogte van de buitenplaats Ter Coul- ster had het ongeluk plaats, dat de voorbij gangers reds met angst tegemoet zagen. Daar botste het motorrijwiel tegen een van van de andere zijde komenden en aan den rechterkant van den weg rijdenden vracht auto van den heer Witteveen uit Bergen, die met een snelheid van ongeveer 25 K.M. reed en waarmede renpaarden vervoerd werden. De botsing had vreeselijke gevolgen. De motorrijder kwam met groote kracht tegen den auto terecht. Het hoofd werd verplet terd en armen en beenen gebroken, zoodat de doktoren Cohen centrale post van het Roode Kruis en Hoekstra, die dadelijk ter plaatse waren, slechts den dood konden con- stateeren. Het lijk van den ongelukkige werd door den ziekenwagen van de Kennemer autoga rage naar het Centraal ziekenhuis te Alk maar overgebracht. De vrachtauto die op drie meter afstand stopte, bekwam een verwrongen stang, maar werd overigens niet ernstig beschadigd. Ook de paarden kregen geen letsel. Het motorrijwiel werd geheel vernield. Alkm. Crt. DOODELIJK ONGELUK. Door eenige personen werd Maandagmor gen in de Ringvaart nabij Oudendijk een luxe-auto gevonden, geheel onder water. Bij verder onderzoek vond men een lijk, waarin men herkende den heer P. Met uit Beemster. Dr. Veening uit die gemeente, die juist ter plaatse aanwezig was, gaf eenige aanwijzin gen en liet de burgemeesters van Beemster en Oudendijk waarschuwen, waarna hij het droeve nieuws aan de ouders ging meedeelen. Het slachtoffer is ongehuwd en ongeveer 30 jaar oud en werkzaam bij zijn vader in de boerderij. Hoe het ongeluk zou zijn gebeurd, wist men niet mede te deelen. In verband met het niet thuiskomen van zijn zoon had de vader van het slachtoffer reeds hier en daar geïnformeerd. Men meent te weten, dat de overledene met een drietal vrienden naar Purmerend was gegaan, zoo dat men nog dregt naar andere lijken. Ande ren evenwel beweren, dat zij den heer P. Met hadden gezien, alléén gezeten in den auto. Alkm. Crt. EEN AANVAL OP HET KANALENPLAN Nadat vorige week de Gemeenteraad van Oudkarspel een besluit nam om de financi- ëele bijdrage aan het Westfriesche kanaal plan in te trekken, heeft 1.1. Zaterdag het College van Hoofdingelanden van den polder de Schermer met 14 stemmen voor en 4 tegen besloten de jaarlij ksche toezegging van f 200 (gedurende 40 jaar) in te trekken. BURGERLIJKE STAND Sint Maarten over October 1932. Geboren Grietje, d.v. Jannis de Kra ker en Cornelia Rus. Gehuwd Geene. OverledenPieter Biesboer, oud 60 jaren, echtgenoot van Trijntje Brom mer. SCHAGEN. Ontslag gevraagd. De heer P. Raat, directeur van de Gem. Eierveiling heeft tegen 1 Jan. a.s. ont slag aangevraagd.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2