Bij Ruwe Handen Purol. ECHT EN GOED den te zien. In het stuk wordt de hoop uitgesproken, dat de mislukking der burgemestersbenoeming wordt ingezien want anders is de raad van Heesch verplicht als zijn oordeel naar voren te brengen, „dat uw benoeming een schandaal voor Nederland is". Voorts wordt in het stuk opgemerkt, dat de raad het jammer vindt, dat zulk een benoeming is tot stand gekomen, want op die manier loopt men gevaar, „dat er nog meer ongelukken van burge meesters den boer opgezonden wor den." Over andere onderwerpen werden eveneens allesbehalve parlementaire en vriendelijke opmerkingen geplaarst. Bij de kwestie der overbrenging van een krankzinnige naar België, voegde een der vroede vaderen den burgemees ter toe „Als we een gek naar Belgie zouden sturen, waart gij het." De voorzitter vindt zoo'n uitdruk king ongepast. Het lid van de VenMisschien heeft u nog vertrouwen in Vinkei daar is men er niet bekend mee, wat voor 'n varken men in de kuip heeft De voorzitter Zooiets grenst aan het onbeschofte. Na nog eenige gekruide opmerkin gen gaat de vroedschap tenslotte uit een TWEE GEMEENTEN IN NOOD Tengevolge van de werkloo- zenzorg. In de g emeenten Weststellingwerf en Opsterland, mede de grootste ge meenten wat de bevolking aangaat van het Friesche land, en waarvan het veehoudersbedrijf de hoofdbron van het bestaan vormt, zijn thans de begrootingen voor het jaar 1933 aan geboden- Zij geven een duidelijk beeld van den zorgelijken toestand, waarin de financiën dier gemeenten verkee- ren. De begrooting van Opsterland sluit met'èen nadeelig slot van f 184.000, die van Weststellingwerf met een nadee lig saldo van f 114.000. In beide ge meenten zien B. en W. geen kans, die tekorten uit eigen kracht te dekken, omdat de belastingen al tot het hoog ste zijn opgevoerd en de draagkracht der ingezetenen geen verhooging meer toelaat. Eén enkele post, n.1. het bedrag dat -uitgetrokken is voor het armwezen en werkloozenzorg, is daarvan schuld. In Opsterland is daarvoor uitgetrok ken de som van ruim f '204.000 in Weststellingwerf zal het daar niet ver beneden blijven, want nu reeds is daar voor al meer dan f 40 000 meer uitge- gegeven dan verleden jaar. Weststelingwerf vroeg een nooduit- keering van f 65.000 bij den minister aan, waarop nog geen antwoord is ontvangen. Opsterland vroeg ook exlia-hulp voor de kosten van de gemeentelijke huishouding, die ook nog niet is toe gezegd. De raden van beide gemeenten oordeelen, dat het Rijk hulp zal moe ten verleenen om de huishoudipg gaande te houden. Liefdesdrama te Brunssum. Meisje schiet haar verloofde «eer en pleegt daarna zelf moord. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks te half een heeft zich in de kolonie Leeuwstuk te Brunssum (L.) een liefdesdrama afgespeeld. De '22-ja- rige mej. van G., wonende in de Bo venstraat, heeft den 23-jarigen S. uit Rumpen met vvien zij verkeering had bij het afscheid nemen vóór haar wo ning met een revolver neergeshoten. De jongen viel op den grond en het meisje, waarschijnlijk in de meening verkeerende dat hij dood was, is toen een eindje de Bovenstraat in geloopen en maakte eveneens met een revolver schot een einde aan haar leven. Hoe wel de jongen ernstig was gewond (er was een kogel in het hoofd blijven ^te- Brak Azn. en bestuurders K. Wit Dz. en D. Bas, kassier K. Nottelman en plv. kassier A. Brak Az. N.V. Maatschappij v. schoen en leder industrie „Bata", fil. Den Helder op- fil. houder D. Riksen ontslag spoorweg Barneveld-Ede opgereden, juist op het oogenblik, dat uit de rich ting Barneveld een locaaltrcin naderde Het ongeluk geschiedde, doordat de bestuurder vermoedelijk niet op de neergeslagen spoorboomen had gelet. De wagen kwam op de rails tot stil stand en werd een oogenblik latei- door den trein gegrepen en een eind meegesleurd. Door de botsing vloog de auto in brand, terwijl de verbrijzelde spoorboom een der coupé's van den trein binnendrong. Door de brandende uitstroomende benzine ontstond voorts een begin van brand in een der wagons Twee der inzitenden van de auto wer den zwaar gewond. Het waren de hee- ren II. van Wiermen, wiens been vei- brijzeld werd en die inwendige kneu zingen opliep, en de heer R. van Laar, die een gecompliceerde armbreuk jdriks-v.d. Heuvel, kreeg. Beide personen waren, evenals N.V1. Houthandel de anderen, afkomstig uit Lunteren. Alkmaar, Frieschcweg 16. Satuten ge- Zij zijn per ziekenauto naar het Diaco- w ijzigd. (Zie Bijv.. Ned. Sta. ert, y. Don- nessenhuis te Arnhem vervoerd. De be- deidag 10 Nov. 1932. No,. 219) ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Uitvoering. De •Tot Ons Vermaak" ontspanningsclub zal a.s. Zaterdag geheven, fil. houder D. Riksen omslagje November haar eerste uitvoering verleend. .geven in Hotel Smit. Aanvang half Chemische fabriek „Burg te Alk- acln. maar, Metiusstraat 1. Handelszaak1 SLOOTDORP. wordt voortgezet als een venn. onder den zelfden handelsnaam. Venn A. Volger en W. P. A. Franse. N.V. Rijwielen Engros v.h. Bebr. Sluijter te Alkmaar, Nieuwlander- singel 75. Benoemd tot commissaris en procuratiehouder Th. J. Sluijter. Dorpsstraat A 125, kruidenierswinkel Zaak overgenoi»/eu van H. Stam. Concert ,Zang en Vriendschap" van Wieringen Zater dagavond gaf bovengenoemde veree- niging een concert in Hotel Smit. De opkomst had grooter kunnen zijn waarover ook in het openings woord d.0 voorzitter zijn spijt uitdrukte manv dat nochthans aan de goede stem ming niets bedierf. v.h. stuurder van de auto, de heer G. C. Leij enhorst, liep zware brand- en schaaf? wonden op, de drie overigen hadden eveneens brand- en schaafwonden, evenwel van minder ernstigen aard. De laatets vier gewonden kondon huiswaarts këeren. Een passagier van den trein kreeg lichte verwondingen door den binnendringendon spoorboom De trein had geruimen tijd vertraging Op Jast van de'justitie js het rijtuig, dat door de/) spoorboom is beschadigd ih beslag genomen en van den trein ge haakt. De auto is totaal verbrand. Een der slachtoffers overleden Nader kan worden gemeld, dat de 17 jarige H. van Wiemen uit Lunteren aan de gevolgen van zijn verwondingen in het Diaconessenhuis te Arnhem is overleden. BUITENLANDSCH NIEUWS. C. Jamin bettq.» fil. Alkmaar, Lange0rgewekt klollken (le liederen voor straat b. Ontslag belt. fil. Wed. Hen-(genu,ngd koor> opgewekt njet mjnder |<le duetten voorgedragen door mej. Rieraragei, p Books en de heer R- Rougoor, niet minder ook het slot „Een Landelijke Concert-repetitie" wat met aanklee ding enz. de lachspieren danig in be- .veging bracht Hierna sloot voorzitter met toepas selijk woord, vooral met dank aan den directeur den Heer Hovenier, waarna werd overgegaan tot het bal, dat aller gezelligst was eri de aanwezigen tot G. Veugor Hzn., Zijpe, St, Maartens brug C 88. Winkelier in kruideniers waren, galanteriën en aanverwante artikelen. Handelszaak overgegaan aan J. Dekker Ga» Opheffingen: D. van Twisk, Alkmaar Stationsstraat 82, veehandelaar, (ambts halve artikel 18 sub 3. 1I.R.W. sluitingsuur bijeen hield, zoodat het ,we, enz. '2 coupletten werden gezongen. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen v. den fabrikant A. Mijnhardt. .Vlaagpoeders. Hoofdpijnpoeders, Kiespijn- poeders, Hoestpoeders. Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. GEMEENTE WIERINGEN. ken) kon hij toch dadelijk door de ma rechaussee worden gehoord. Daarbij jö0r dê* personen, die in de bleek, dat de jongen en.he{ meisje den Jzai(>nj Han zjjn beenen naar HELDHAFTIGE VLIEGERS. Door koelbloedig optrede* voorkomen. Een staaltje van heldhaftig en koel bloedig optreden door Sowjet-Rus- sissche vliegers, waarvoor zij werden beloond met de orde van de „Roode Ster", wordt uit Moskou gemeld. Op 600 meter hoogte geraakte de mo tor van een vliegtuig iri brand en de vla dreigde ovep te slaan op don lin kervleugel van het toestel. Slechts één redding scheen mogelijk een sprong met het valscherm, Maar de loods dacht er anders over. Hij bë" sloot te landen en het vliegtuig te redden- Zichzelf geheel meester, comman deerde hij den mecanicien benzine tank afsluiten en ontsteking uitscha kelen. Op 400 meter hoogte was de mo tor afgezet en op 100 meter hoogte het vuur gebluscht. De grond waarop men zou landen, was echter drassig en vol greppels, dus viel aan landing niet te denken. De piloot liet toen den tweeden mo tor aanzetten en stuurde het toestel naar een geschikt landingsterrein, waardoor bemanning en vliegtuig ge red ware/i. Het geheele geval speelde zich binnen drie minuten af. Niet minder moedig betoonde zich een jong ingenieur van pep watorvHeg tuig Op 2000 meter hoogte, boven op zee, ging plotseling het electrisch licht uit. Het bleek dat de dynamo was losge raakt en slechts aan een paar draad jes boven de propelleras hing. Braken de draden af, dan viel de propeller op de as en was een ramp onvermijdelijk De ingenieur wist er raad op. Hij liet den gastoevoer verminderen, klau terde uit de cabine, wist oncjep de grootste moeilijkheden bij den dynamo, te komen en hem te verwijderen, 1 oen de dynamo in de cabine gebracht was, kon de ingenieur door den hevi gen tegenwind niet meer binnenko men. Hij moest langs het dek van het vliegtuig kruipen en kon tenslotte cabine binnen zee geheelen avond tezamen waren geweest :worden getrokken en onder anderen een bioscoopvoorstel j Zoo WPrd ppll ramp boven opeH ling te Hoensbroek hadden bijgewoond vermeden. Er was niets voorgevallen dat eenigj iicht zou kunnen geven ter ophelde ring van het gebeurde. Wel deelde hij mede, tegen het meisje te hebben ge zegd, dat hij voornemens was de ver keering te verbreken, omdat hij meen de dat het meisje niet bij hem paste. Wellicht, dat deze uiting voor het yember werden in het Handelsregister meisje aanleiding is geweest tot haar.f^ Alkmaar o.m. de volgende opgave daad. De jongeman is naar het St. Jo- jmK?S5 re^5l sephziekenhuis te Heerlen overge-1 bracht. Het stoffelijk overschot van Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van 9 tot en met 14 No- Nieuwe Zaken N. G. Weinreich (mej.) Schagen, Laag hetmcisïewerd''door"' de'roarechaus'see 'f'Kie B. 25. Winkel in dameshandwer- in beslag genomen en overgebracht en baby-artikelen, naar het lijkenhuisje op de begraaf-1 Garage Lobach Castncum Bakkmn, plaats te Brunssum. I?' Oldebarneveldweg 7. Handel in au- De marechaussee van Brunssum zet .lomobiclen, reparatie-inrichting en ga- het onderzoek voort. Omtrent den toe-;ra£e stand van den jongeman viel nog wei nig te zeggen. AUTO OP DE SPOORRAILS. Door de afsluitboomen gereden en gegrepen. Zes gewonden, van wie twee zwaar. Zondagavond omstreeks zeven uur is te Ede een auto, waarin zes jongelui uit Lunteren waren gezeten, in voile vaart tegen de gesloten hoornen van den spoorwegovergang van den locaal S. Zomerdijk, \Vieringen, Zwinstraat 4, café. Wijzigingen: „Thorna" (eig. H. Frank.) Hotel- er. pensionbedrijf te Bergen. J. Oldenburg laan 9—11, heeft een filiaal gevestigd te Amsterdam, Wëesperstraat 21. Het bedrijf van dit filiaal is viscli-restau- rant. Coop. Boerenleenbank te Schagen, Lage Noord F 55. Het bestuur is thans samengesteld a.v. voorz. A. Grootes, vice-voorz. J. de Veer, secretaris A. Onze actieve afdeeling Holl. Mij. yW! Landbouw. In de vergadering van j.J, Donderdag werden de volgende beslui- ten genomen Omstreeks half Januari zal den heer Spaan worden gevraagd een lezing te houden met filmvertooning. Ir. I. de Vries zal worden verzocht 15 December a.s. hier een rede te hou den over de veehouderij en fokkerij. De heer Hovenier, veearts alhier, zaj begin Februari spi eken over T. Ik C.-- bestrijding bij het rundvee. Het hoofdbestuurslid, de heer Koster wordt verzocht, om hier op een avond de agenda-punten van de algemeen© vergadering op 21 Nov. te Den Haag te houden, nader toe ie lichten. Verder werd besloten een cursus te houden in landbouwboekhouden. Aan gifte kan geschieden bij de heeren O..). Bosker, P. Veerdig en M. Bakker. Ook een commissie ter voorbereiding opi ichting van een yarkensfokverce- iliging werd samengesteld en wel uit de heeren J- C. Kooij, Ant. Keijzer, S. Koorn, N. Mulder, M. Bakker, D. Blaau boer, \\1. Mostert, J. Lont Dz. en J. Ho venier., De heer O. J. Bosker werd benoemd als onpartijdig deskundige in de com missie Centraal Pachtbureau. De heer P. Veerdig vroeg naar prijs verlaging voor hoefbeslag. Van den Bond was daaromtrent geen bericht ingekomen. Examens. Bij de te Den Haag gehou den examens is op 11 dezer geslaagd .oor het examen Middelbaar Staatsin richting de Heer J de Wit, ambtenaar ter secretarie alhier. Werkverschaffing. Blijkens bij bet gemeentebestuur ingekomen bericht zal van de kosten der werkverschaf fing in de Wieringenmeer 30 pCt. lep laste der gemeente komen. Toewijzing dienstplichtigen. De dienst pl. dei lichting 1933 F. v.d. Schuur Is nader toegewezen aan het 12 Reg. In fanterie, garnizoen Groningen, le ploeg Herhalingsoefeningen. De dienstplich tigen der zeemacht. S. Gorter, S. P. Half weeg, S. Lont, J. Tijsen en S. C. Tijsen allen van de lichting 1929, moeten in 1933 opko/nen voor herhalingsoefe ningen voor 34 dagen. Tijdelijk onderwijzend personeel. Wegens ziekte van den Heer J. Lam mes, hoofd der O. L. School te Ooster- land, is tot tijdelijk onderwijzer aan die school benoemd de Heer A, v.d. Linden te Amsterdam. Aan de O. L. school te H.-IIocf zijn tijdelijk aange steld de dames A. R. A. Blad en J. Blok wegens ziekte van de onderwijzeressen Mej. Mulders en Mw. C. Eden-Roskam. Benzinepomp. Door de N.V. Bataaf- sche Import Mij zal een benzine-instal- latie met pomp worden geplaatst in de Hofstraat, hQek Dijkslraat (perceel N. Metselaar.) SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Suc ces II voor de competitie een thuiswedstrijd tegen M.L.D. I, (niet tegen H.R.C. 3 zooals aanvankelijk in 't programma was aangege ven) en heeft zich dezen middag kranig ge houden door met 54 te winnen. Succes 3 was op bezoek naar Schagen 3 speelde daar een slechte wedstrijd, wat tot gevolg had dat S. 3 met een 5—3 nederlaag naar huis werd gezonden. Succes 4 speelde op eigen terrein tegen H.S.V. 2 uit Den Helder en won met 41. Succes adsp. speelden ook thuis tegen H.R.C. c en verloreneveneens, 32. einde ypn den avond voor allen nog te vlug aanbrak, Dit eerste concert te Slootdorp zal nog lang een prettige herinnering blij ven voor de leden van „Zang en Vriend schap" en het zal nog wel eens her haald worden, maar dan hopelijk met meer publiek. De Ned. Ver. t. afsch. v. alc. dran ken zet haar ontwikkelingswerk voort door naast de ontspanningsavonden een honderdtal boeken beschikbaar te stel lep voor de arbeiders in en om Slootdorp. Deze boeken zijn beschik baar gesteld door de afdeeling te Wie- ringen. Belangstellenden kunnen deze boe ken ter lezing bekomen bij den Heer Feikes, Kerkstraat 43, Slootdorp, al waar ook catalogie verkrijgbaar zijn. Ruiling der boeken kan geschieden tegen een leesgeld van 3 cent per week n per deel op Woensdag- en Zaterdag avond van 7 9 uur. Hoog Bezoek. Zaterdagmorgen j.1. bracht Z. E. Minister Reymer, in gezel schap yan de leden der directie van de Wieringermecr, de heeren ir. Roebroek en ir. Mesu, en den inspecteur van hot lager onderwijs, den heer Dun, een be zoek aan de school te Slootdorp. Na de gewone begroeting in de school sprak het hoofd ongeveei als volgt: Excellentie Het zij mij vergund U- we Ecx. hartelijk welkom te heoten in de eerste school in dit nieuwe gewest. Dit bezoek is voor ons een reden tot groote blijdschap. Onder de zeer vele en MARKTBERICHTEN. De Veemarkt. ALKMAAR, 14 Nov.1932. Op de hé- dikwijls voorname bezoekers toch van deze school misten wij tot nu toe nog den Minister van Waterstaat. En juist dezen Minister is voor ons zoo belang rijk en tot hem zien wij op, omdat deze gansche polder met het groote werk, dat hier gewrocht wordt onder zijn De partement behoort; van zijn Departe ment uitgaat, en wij allen a.h.w. dus behooren tot het Dep. v. Waterstaat. Dit bezoek, Exc., is meer dan gewone belangstelling en daarom heeft het voor ons ook meer dan gewone beteekenis. De verdere ontwikkeling en de toe komst v.d. Polder hebben Uwe groote zorg, Exc. Nu zegt men dikwijls: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Laat ik uit deze veelszins ware woorden nu deze conclusie mogen trekken: In de school ligt de toekomst van den Polder. Daarom verblijden wij ons zoo zeer over Uw bezoek. In U begroeten ne eeren wij tevens onze hooge Overheid. Aan die blijdschap willen wij op echt Nationale wijze uiting geven door het aloude aloude Vaderlandsche lied aan te heffen, dat ook Jong Nederland nog gaarne zingt: Wilhelmus van Nassou- De heer Inspecteur van de Inspectie Den Helder, de heer Chr. Dun, nam daar op het woord. Hij sluit zich geheel aan bij de woorden v.h. Hoofd. Hij wees op de groote en moeilijke taak, die bet per soneel voor deze school te vervullen heeft. Een eenheid te /naken van deze hetereogene schoolbevolking schoolbe volking, die uit alle oorden van het land hierheen getrokken is. Aan het personeel en de leiding wor den zeer hooge eischen gesteld. Geluk kig kon hij nu reeds constateeren, dat reeds na zoo'n korten tijd een redelijke eenheid verkregen is. Met een herinnering aan 't vorig jaar, toen Zijne Excellentie juist op St. Nico» laas het liulpschooltje te Slootdorp had bezocht en met eigen hand zijn Sint Nicolaasgaven uitgedeeld had, en dus Zijne Exc. geen onbekende in den Pol der is, besloot hij. Hierna werd nog gezongen Alle man van Neerlands stam. Zijne Excellentie dankte voor de har lelijke ontvangst en de gesproken woor den en sprak tot de leerlingen dat hij hoopte, dat zij door gehoorzaamheid en tucht in deze school zouden worden ge vormd tot goede,nuttige en bekwame menschen. Hierna werd een rondgang door de school ge/naakt en Z. Exc. betuigde her haaldelijk zijn tevredenheid over de eenvoudige doch keurige inrichting de zer school. Na afloop van dit bezoek werd de lunch gebruikt in Hotel Smit, en bij 't vertrek had de hotelier een compli ment in ontvangst te nemen over de? keurige bediening in zijn zaak. den gehouden veemarkt wapen aan voer en prijzen als volgt 84 Vette Koei en f 100-f 240, handel pe(lelijk 24 Gras kalveren f 20—f 30 6 Vete kalveren f 40—f 120, Vette kalveren per K.G. f 0.80 - tl 20; '27 Nuchtere kalv. (slacht) f 5— f 15 533 Vette varkens (zware) pei K.G, 27-30 cent, handel goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR- 11 Nov. 1932. Op de he nen gehouden kaasmarkt waren in to taal 103 stapels, wegende 89953 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als voigt Fabriekskaas Kleine f 29 Commissie f 29. Boerenkaas: Kleine f 29 en Commissie f 29> Alles met l ijks merk. Handel motig. De Graanmarkt, ALKMAAR. 11 Nov. 1932. Op de he den gehouden Graanmarkt waren in totaal 1263 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt 23 HL. tarwe f 4; 125 H.L- rogge f 3.50- t 4; 239 H.L. gerst chav. f 4 - f 5; 402 H.L. haver f5 f 6.75; 148 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 12 f 15; citroenboo- nen f 15 - f 19; duivënboonenf 9— f 10; witte boonenf 13 f 20,; geel mosterd zaad 22-50; 57 H L. karwij^ad t 18 - f 1,8.50; 19 H.L. blauwmaanzaad f 40 - 41; 245 H.L. erwten, w.o. groene erw ten (Kleine) f 10 f 14.50," groene erw ten (gr.) f 14 f 15; grauwe erwten f 12 - f 122, grauwo (kl.) f 8 - f 10; en Vale f 10.50 f 22. Alles per 100 K.G. Handel goed. MARKTOVERZICUT der vorige week Inge zonden door Jac. Knoop, Makelaar in aard appelen, Groenten en Fruit, Nassaukade 158. telef. 81431 Amsterdam. Er is een flauwe toestand aan de Amster- damsche Markt, dit door het afventen bij de burgerij en de scheepsladingen uit Zeeland die niet aan de markt komen, maar naar an dere deelen der stad gaan, waar men onder Marktprijzen verkoopt, de handelaren begrfj pen dezez toestanden niet. Begrijpelijk is dat de landbouwers en commissionairs gaarne afleveren wanneer een vreemdeling in het land komt en een hoogen prijs wil betalen, wellicht crediet krijgt, daar hij zoo'n hoo gen prijs geeft, maar dan na eenige weken ontdekt men dat er geen geld is. Daarom is het noodig met soliede personen in zee te gaan en Makelaars, firma Jac. Knoop zijn gaarne bereid de best mogelijke inlichtingen zonder eenige onkosten te geven. Verschillen- landbouwers en zakenmenschen zijn er reeds ingevlogen zonder eerst informatie te nemen. Voor Bevelanders is meer vraag dan voor Eigenheimers, ook Bonken gevraagd waar echter geen hooge prijs voor betaald werd. Zeeuwsche bonten en blauwen gaat de ver koop nog het best mee, alhoewel tegen geen hoogere prijzen, daar juist vreemde hande laren tegen prijzen verkoopen die men in het land moet betalen. Verzenders moeten thans reeds beginnen de sphepen. in strooi te zetten alvorens de aardappelen te laden, want een sterke nachtvorst kan veel bederven. Voor Spulsche Poters is weinig vraag meer. Het gaat met groote eigenheimers zeer langzaam. Blauwe en Bonte poters weinig vraag. Heden 14 November werden de volgende prijzen gemaakt per 70 Kg. Zeeuwsche Bon ten f 1.50—1.90 ld. Blauwen f 1.50 a 1.90 ld. BI. Eigenh, met ziek onverkoopbaar, zon der ziek f 1.20 a 1.30 ld. Eigenh. f 1.10 a 1.20 Spuische Eigenh. f 1.20 a 1.40 ld. Po ters f 1.10 Noord Holl. Eigenh. f 1.10 a 1.20, Ypolder en Haarlemmermeer Eigenh. f 1.10 a 1.20 ld. Blauwe Eigenh. f 1.20 a 1.30 ld. Bonten f 1.50 a 1.80 Drentsche Nieuwl. Zand f 1.75 a 2 Hillegommerzand (Blank) f 1.75 a 2.10 Flakkeesche Eigenh. f 1.20 a 1.30 ld. Poters f 1 a 1.10 N. Holl. BI. Eigenh. f 1.20 a 1.25. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Openbare Vergadering van Hoofdingelan den op Zaterdag 12 November 1932 des voor middags te elf uur in het Polderhuis. De Dijkgraaf, C. Wijdenes Spaans Jr., Voor zitter, Keijzer Secretaris. De Voorzitter heette de heeren welkom err in het bijzonder de nieuw gekozen heeren,. die bij enkele candidaatstelling waren geko zen, n.1. de heer van Balen Blanken (herbe noemd), de heeren Komen, Lubbert en Smit, als nieuw gekozen leden. De heeren Komen; en Lubbert zijn hiervoor bewogen op politiek, terrein, terwijl de heer Smit, in ons midden: geen onbekende is, hij had al reeds eerder zitting. De Voorzitter is gaarne bereid hun alle inlichtingen te geven over het Water schap en hoopt dan, dat hun de gezondheid en de kracht gegeven mogen worden om dit werk tot genoegen te kunnen volbrengen. Hiermede opent voorz. deze vergadering en geef gaarne het woord aan den Secretaris tot het lezen der notulén. Deze werden onver anderd goedgekeurd. Punt 2. Mededeelingen. Ingekomen een bericht van den heer On derwater, dut hij de vergadering niet kan bijwonen. Vernieuwing erfpacht van J. de Graaf err M. de Vries, goedgekeurd door Ged. Staten. 12 Perceelen grasland onverhuurd de Voorzitter deelde mede dat van deze 12 per ceelen nu onderhands 5 perceelen verhuurd; zijn voor een bedrag van f 785.00. Vorige jaar was dit bedrag f 1871.90. Iepziekte der boomen. Er zijn vele boomen aangetast door de iepziekte, deze zijn alle verwijderd en weer door nieuwe vervangen. Kasopname. 22 October 1.1. is de kas opge nomen en in orde bevonden. Verzakkingen der bermen op den Kerkweg. De oorzaak hiervan moet waarschijnlijk go- zocht worden, door het leggen der buizen van de waterleiding, en wij, zoo zeide de voorzitter, hebben overleg gepleegd met het Prov. bedrijf der Waterleiding, en kunnen deze verzakkingen herstellen op rekening van het Prov. bedrijf. Nieuwe brug N. Molenvaart. Hiervoor waren 18 inschrijvingen, dit werk werd gegund aan F. Webeling voor f 5590,—. De wegverbetering N. Molenvaart en Zana- vaart tot de brug van den Balgvaart zal wor

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2