TWEEDE BLAD. VRIJDAG 2 DECEMBER 1932 No. 9ö NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PARIJSCHE MODEBRIEF. WIERINGER COURANT DE BONTMODE VOOR DEZEN WINTER. Groote variatie in kleur en vorm. Wat is „bont „Zachtharig, bewerkt die- renvel" zegt het woordenboek. Zachtharig natuurlijk, de huid van een stekelvarken of van een wild zwijn zullen we nooit bont noe men. In onze fantasie is het woord bont al tijd verbonden met zachtheid, warmte, beha gelijkheid. Vroeger was bont óók nog een weinig romantisch de huid van een wila dier, dat eenmaal ergens ver weg, door de bosschen zwierf, op roof uit, en door een moedigen jager werd neergelegd. De tegen- wobrdige „bontdieren" hebben zelden iets van de wildernis gezien. Ze brachten hun leven welverzorgd, door in een hok, kregen op tijd hun voedsel en werden, eveneens op tijd, af geslacht. En dan zijn er nog de ontelbare hazen en konijnen wier huid tegenwoordig tot bont wordt verwerkt en die, dikwijls met veel succes, het duurste pelswerk imiteeren. Gelukkig maar, want op deze wijze kunnen we allen meedoen aan de bontrage die op het oogenblik het grootste deel van de beschaaf de wereld „teistert". Want we zijn er niet mee klaar, wanneer we eens één keer diep in de beurs tasten en ons een mooi bontgar- nituurtje aanschaffen. De bontmode wijzigt zich onophoudelijk. Ver zijn de dagen toen grootmoeder haar bontstelletje onveranderd aan kleindochtertje naliet. De bontmode is elk seizoen anders tegenwoordig en zelfs bin nen dien tijd zien we wijzigingen in kleur en maaksel. De voornaamste bontsoorten, waaruit we de keuze hebben, zijn hermelijn, gaillac, ge woon en goudkleurig otterbont, zwart, wit, grijs, donkerblauw en bruin astrakan, ge schoren lamshuid, sabelmarter, blauwe, zwar te en roode vos. Amerikaansche marter, lui paard, veulen, bever. Dit is de lijst van de rijke en elegante pelswerken, een lijst die waarlijk niet klein is. Mooie moderne bontmantels zijn dikwijls even in het middel ingenomen, terwijl het benedengedeelte iets ruim valt door ingezet te punten. Voor koude winterdagen is een bontjas natuurlijk onovertroffen maar, daar de aanschaffing altijd vrij kostbaar en z'n gebruik uiteraard toch een weinig beperkt is, geven vele dames de voorkeur aan een ge wonen stevigen wintermantel, royaal met bont gegarneerd. Een groote kraag, van vo ren of op zij vastgeknoopt, en rijk met bont versierde mouwen geven een wintermantel DE ZORGEN VAN GROOTMOE EN DE WENSCHEN VAN MIEPIE OP SINTERKLAAS - AVOND. De grootmoeder zou alleen in de wereld staan, als zij niet de kleine Miepie had, haar kleindochter. De familie was nooit groot ge weest. Zij had maar één dochter gehad, die met een matroos was getrouwd. De matroos was te New York onvoorzichtig geweest. Hij had in goed vertrouwen een paar glazen whisky gedronken. Toen hij weer naar zijn schip terugkeerde, was hij, die toch zeker een stevig glas kon verdragen, in een over spannen toestand geraakt en had, uit léf, op een voorbijrijdende tram willen springen, was er onder geraakt, overreden en aan zijn wonden gestorven. Een half jaar later stierf zijn vrouw en toen kwam Miepie bij grootmoe in huis. Grootmoe had haar ouderdomsrente en al was ze dan ook in de zeventig en niet al te sterk, ze deed er nog waschjes bij en weelde was het zeker niet, maar wat er noo- dig was voor grootmoe en kleinkind, dat kwam er dan toch. En verjaardagen en Sin- niklaas, die werden óók gevierd. Sinniklaas In 't leven van het eenzame meisje was hij iets van onomvaambaar geluk. Zij kende geen vader, geen ooms, zij kende alleen den bezoekbroeder, die in opdracht van dominé, nu en dan 's avonds een beetje met grömoe kwam praten, om dat hij grömoe al zoo heel lang kende. Dat was de eenige man, die ooit het huisje van één kamer met een zeer elegant aanzien. Deze mouwen hebben zeer lange manchetten van bont met wijd-uit- staande kappen of ze zijn integendeel geheel van stof terwijl juist het bo vengedelte van bont i: vervaardigd. Soms heeft de mouw een breede, platte bontring om den elleboog of bestaat dik wijls ook geheel uit bont. Aan avondmantels wor den zeer wijde, zeer soe pele bonten mouwen genomen terwijl die voor overdag iets bescheide ner van omvang zijn. Dikwijls wordt ook op een wollen mantel een bonten bolero ingezet. De bont moet dan na tuurlijk bijzonder glad en soepel zijn, anders maakt het de gestalte te forsch. Een dergelijke bontgarneering kan men ook zeer nuttig aanwen den om b.v. een winter mantel van het vorige jaar onherkenbaar te veranderen of om de goede stukken van een versleten bontjas op te gebruiken. Daar grijs zeer in de mode is, zien we ver schillende grijze tweed mantels met zwart astrakan afgezet en lichtgrijze astrakan ge garneerd. Zeer elegant is echter een mantel van lichtgroene stof met een schouderkraag van goudkleurig otterbont, maar niet zoo gemakkelijk draagbaar als de meer neutrale tinten. Bruin is b.v. eveneens zeer in de mo de en een bruin lakensche mantel met bont in gelijke tint gegarneerd is even smaakvol als practisch. WILHELMINE BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN GRIEZELIG VERHAAL. 't Moet in een plaatsje in Zevenbergen ge beurd zijn, als men tenminste het verhaal mag gelooven Een boer, rijk en welgesteld, had zijn vrouw verloren. Een kort ziekbed was het eind geweest van de trouwe levens gezellin. Zooals de traditie in die streken het wil, werd de vrouw met vele kostbare lijfsieraden omhangen en in dure doodskleeren gestoken en de begrafenis had plaats met veel praal en pracht. De avond na de begrafenis kwam en de boer zat somber voor zich uit te staren en dacht na over zijn verlies. Terzelfden tijd waren roovers op de begraafplaats druk aan 't werk. Het was hun ter oore gekomen, wel ke sieraden de overleden vrouw mee in het graf genomen had. De lijkberoovers, drie in getal, braken de kist open. Nog een oogenblik, en de buit zou in hun handen zijn. Doch ziet, een gestalte verrees uit het graf en vroeg met zwakke stem, wat de heeren wenschten Het geboefte schrok Nog nimmer had een doode tot hen gesproken Een der helden viel flauw, de twee anderen braken het we reldrecord hardloopen op den langen afstand. Langzaam en statig rees het lijk omhoog en wandelde huiswaarts, waar ze haar we duwnaar in droefenis zag zitten. De heree- niging was treffend en het geluk werd weer volkomen toen de boerin spoedig geheel her steld bleek ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door trein gegrepen. Geen persoonlijke ongelukken. Woensdagavond is op den onbewaakten overweg te Heiligerlee een vrachtauto door een trein gegrepen. De trein, die om half 5 uit Groningen vertrekt, is op den onbewaak ten overweg te Heiligerlee met een vracht auto van een Winschoter Transportmaat schappij in botsing gekomen. Aangezien het een zolder op 't Hofje van Boeza binnen kwam. Voor Miepe was Sinniklaas vader en oom en dominé en bezoekbroeder, hij was alles, wat maar man was en lief kon zijn voor een klein meisje. En toen ze, zes jaar, naar school ging, toen had ze in de eerste klas nog een juffrouw, maar in de hoogere klassen waren geen juf frouwen meer en het hoofd, (hij droeg een baard) dat was in Miepie's hoofd ook een Sinniklaas, een man, die alles kon, wat je maar kon bedenken, en die in een vliegmas- jien had gezeten, wat de groote meisjes zelf hadden gezien. Wat ze dit jaar zou krijgen van Sinniklaas, als hij uit Spanje kwam Nu ze op school ging, had ze zooveel wenschen. Een potlood met 'n puntbeschermer en onderaan een stuk gummi, dat je weer alles lekker kon uitvlakken. En een wit sponsedoosje met sui kerpepermuntjes, rood geel en wit, waar je den anderen meisjes uit presenteeren kon. Want er zaten er veel in, hoor En een dia bolo, het hoefde er geen met gummi-banden te zijn, die was veel te duur en een houten ging niet zoo goed de lucht in als je het goed konWas dat misschien al te veel Welnee, ja als grömoe 't zelf moest betalen, dan zeker, want grömoe moest een nieuw petroleumstel koopen en het waren tegenwoor dig zulke kleine waschjes en het moest een driepits worden, dat gaf meteen warmte. Maar Sinniklaas, die kan alles betalen, ze had hem toch in een rijtuig zien zitten met twee paarden en een bisschopsstaf van echt uitzicht ter plaatse veel te wenschen laat, heeft de chauffeur W. M. waarschijnlijk den trein niet gezien. Toen auto op den rails was, werd hij door den trein, die juist eenige meters verder moest stoppen, bij de bumpers gegrepen en eenige meti^fv meegesleurd. Het hekwerk op de spoorbaan^werd geheel ver nield. De motor werd in elkaar gedrukt. De chauffeur en twee kinderen, die in de cabine zaten, bleven ongedeerd. AANVALLERS DIE SPIJT ZULLEN HEBBEN. Zij beroofden het slachtoffer van waardeloos geld en lieten hem waardevolle guldens behouden. Te Zaandam is Woensdagnacht een 56-ja- rige landbouwer uit Avenhorn, die tevoren een paar danshuizen had bezocht, door twee mannen aan de haven aangevallen en, na mishandeld te zijn, voor een deel van zijn geld beroofd. De aanvallers hebben den land bouwer echter slechts ontlast van het waar- dejooze Duitsche geld, en het biljet van 1000 kronen dat hij bij zich droeg en hem de rest van zijn geld, ruim f 850 goede Hollandsche guldens laten behouden. Twee Zaandammers zijn aangehouden. Bij een der verdachten is een biljet van 1000 kronen gevonden. EEN „JAGER OP GROOT WILD" GESNAPT. Een 15-jarige jongen uit Middelburg ver schafte zich geld en wapens, bestaande uit een revolver met 200 kogels, een groot mes, een scherpe bijl en een gordel en had het plan te trachten naar Afrika te komen om daar op wilde dieren te gaan jagen. Hij nam zijn weg door Zeeuwsch-Vlaanderen naar België. Op de grens stelden de douane-be ambten een onderzoek in, waarbij bleek dat de jongen in het bezit was van al deze wape nen. De politie te Middelburg werd ingelicht en deze was reeds bekend met het verdwij nen van den jeugdigen avonturier. Natuurlijk is hij onder het ouderlijk gezag terugge bracht. SMOKKELAARS GESTRAFT. Woensdagnacht is het, na dagen en nach ten van scherp surveilleeren, aan de Neder- landsch—Duitsche grens te Landschafspolder nabij Boneschans (gem. Nieuweschans) ge lukt een groot aantal Nederlandsche en Duit sche smokkelaars te verschalken. Bij de komst der kommiezen vluchtte de groep smokkelaars. Eenige personen werden gearresteerd en acht pakken tabak, koffie, thee, meelwaren en margarine, samen meer dan 300 pond, in beslag genomen. Vandaag zullen enkele smokkelaars, wier namen be kend zijn, worden opgehaald BOTSING TUSSCHEN POLITIE EN WERKLOOZEN. Een groote optocht van werkloozen, waar voor door de autoriteiten te Amsterdam op bepaalde voorwaarden toestemming was ge geven en welke voor het Amstelveld door het Frederik Hendrikplantsoen naar de Noorder- markt zou trekken, is in den vroegen middag op de Plantagegracht en omgeving door de politie ontbonden, omdat niet aan de voor waarden werd voldaan. Daar velen van de deelnemers en ook de leiding aan het bevel tot uiteengaan geen gevolg wilden geven, is de politie in genoemd stadsdeel tot krachtig optreden overgegaan, waarbij het tusschen betoogers en politie tot hevige vechtpartijen is gekomen. voordeur ingeslagen. De politieman wilde gaan kijken, wie de feestvreugde zoo eens klaps verstoorde. Voordat hij bij de deur was aangekomen, drongen ca. 20 Arabieren de zaak binnen, die met messen de bruilofstgas- ten begonnen te bewerken. Voorbijgangers, die door het hulpgeroep opmerkzaam waren geworden op hetgeen geschiedde, waarschuw den de politie. Toen een sterke politiemacht op het tooneel van den strijd verscheen, na men de aanvallers overhaast de vlucht. Vier van hen konden worden gearresteerd. De meeste gewonden konden naar hun woningen terugkeeren, de politie dien men in zijn hand had gebeten en wiens gezicht met een scheer mes op een niet gewenschte manier was b; werkt, zal verscheiden dagen geen dienst kunnen doen. De eigenaar van de zaak, Krus- ky, was zoodanig gewond, dat hij in een zie kenhuis moest worden opgenomen. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de faillissementen van lo. J. J. de Graaf, bloembollenkweeker te Heiloo met benoeming van mr. Krabbe tot rechter-commissaris en van mr. Bologne tot curator 2o. M. A. Boogerd, landbouwer te Wierin- gen met benoeming van mr. Ledeboer tot rechter-commissaris en van mr. mr. Buiskool tot curator. GEMEENTE WIERINGEN. BUITENLANDSCH NIEUWS. HONGERSTAKENDE SCHULDENAARS. De schuldenaars van Boekarest, in verga dering bijeen, hebben besloten een honger staking te beginnen en de zaal niet te verla ten alvorens de regeering een wet tot kwijt schelding van de schulden zou hebben uitge vaardigd. EEN GESTOORD BRUILOFSTMAAL. Een Pool, Krusky genaamd, dreef te Bou- logne sur Seine een zaak in wijnen en andere dranken. Hij deed met zijn zaak een Arabier, Abdesian genaamd, die in de buurt woonde, groote concurrentie aan. Zaterdagavond was de zaak van Krusky hel verlicht. Een land genoot had hem n.1. verzocht bij hem in de zaak zijn bruilofstmaal te mógen geven. De vroolijkheid was grooter werd gezongen en gedanst, dat het een lieve lust was. Een agent van politie en diens zoon waren bij het feest tegenwoordig. Opeens werd de ruit van de goud had hij in zijn hand. Nietwaar grömoe, die is eventjes niet rijk Die kan alles koopen, niewaar grömoe Als u hem nu ook voor mij een pop wilt vragen. Geertje heeft verleden week zoo gehuild en toen zee ik, waarom zit je nu weer te grienen, je hebt pas 'n nieuwen koop van grömoe ge had en toen zei ze nou omdat ik zoo alleen ben en ik wil een broertje hebben. Een broer tje krijg je niet, stoute meid, omdat je zoo zit te drensen, maar weer nou maar stil hoor, grómoe zal een zusje voor je aan Sinniklaas vragen, dat is nog veel liever. Niewaar grö moe, een zusje is veel liever, broertjes die slaan je altijd. Het was waar. De waschjes waren klein nu tegen den winter. De menschen maakten niet zooveel vuil als 's zomers. Maar er kon ze ker toch wel iets af voor Miepie's Sinniklaas. Zoo'n potloodje kostte de wereld niet en zoo'n dabelo of hoe zoo'n dink ook heette, dat ging nog wel, maar een pop, als je wat goeds wou hebben, was je tien stuivers kwijt, zon der dat je het wist, ja, als je aan 't kedo's geven begon, dan was er wel een begin, maar waar was het einde. Je ging met een gulden de deur uit en je kwam thuis en je zou hem kwijt zijn vóór je tot je positieven was geko men. Alles werd maar duurder, de suiker was ook alweer een cent duurder en de boterolie twee-en-een-halven cent de kan, aanpakken maar en begon eens te vragen wat een drie- pitsstel kostte, je zonk haast door den grond, als je hoorde van de kapitalen die daar in gingen zitten OUDERAVOND TE WESTERLAND. Dank zij de bemoeienissen van het bestuur van „volkonderwijs", en het hoofd der school te Westerland, den heer II. N. Cornelissen, is Woensdag avond de eerste, ouderavond te Wes terland -gehouden. De door wijlen Burgermeester Kolff geinstal leerde oudercommissie, in die dagen allen nog ouders van school gaande kinderen, doch nu allen voor voor het meerendeel grootouders, wa ren bijéén geroepen, teneinde de ou ders van de hedcndaagsche school jeugd in de gelegenheid te stellen, een nieuwe commissie te benoemen. Uit de gesprekken die wij hadden met de oudcommissieleden, konden wij opmaken, dat in die dagen geen belangstelling bestond voor een ouder avond men heeft er een gehouden waar drie ouders aanwezig waren. Woensdagavond is echter gebleken, dat, de roep om ouderavonden geen grapje is geweest. In één der lokalen van de school persten met moeite, acht en dertig vaders en moeders zich in de school banken, waar over dag hun pupil zich ,met genot tusschen beweegt voor enkelen was zitten in de bank een on mogelijkheid en namen zij oneerbie dig op de bank plaats, „wat de meester toloreerde". Den heer Cornelissen was het een bijzonder genoegen de velen welke be langstelling hebben voor een ouder avond, een hartelijk welkom toe te voegen. Toen ik, aldus spr. pas benoemd was als hoofd, heb ik mij voorgeno men, zoodra ik hier woonde, de ouder avonden weer in te stellen door al lerlei opnstandigheden heeft dit wat langer geduurd, als in in mijn bedoe ling lag. Ik heb bij mijn pogingen om de ouderavonden weer in te steiler,, allereerst de commissieleden bij mij ge roepen en naar de reden gevraagd, waarom niet regelmatig deze avonden werden gehouden. Er was geen belang stelling voor, werd mij geantwoord. De opkomst van hedenavond getuigt echter, dat er nu wel belangstelling be slaat, zoodat ik mag hopen, dat U deze avonden niet alleen gezellig, doch ook belangrijk zult gaan vinden. De commissie welke indertijd is be noemd is aanwezig en moet aftreden. Dit zijn de heeren Baijs, Doesburg, Van Kalsbeek, M. Kooy en Russelman. Behoudens de heer Russelman, zijn zij niet herkiesbaar, aangezien zij geen schoolgaande kinderen meer hebben. De nieuwe commissie. Nadat verschillende stemmingen hadden plaats gehad, werd de nieuwe commissie samengesteld uit de vol gende personen J. Sieseling, C. Omis A. Duinker, C. Visser en F. Nicolai. De functie's zullen onderling worden verdeeld, terwijl de voorzitter kennis geeft aan de Raad van zijn benoeming Inleiding H. N. Cornelissen De heer Cornelissen hield hierop een inleiding, waarvoor hij als onderwerp had gekozen, art.42 I van de wet op het lager onderwijs, welke als volgt luidt Het schoolonderwijs wordt on der het leeren van gepaste en nut tige kundigheden dienstbaar ge maakt aan de ontwikkeling van de verstandelijke vermogens der kinderen, aan hunne lichamelijke oefening en aan hunne opleiding tot alle christelijke en maatschap pelijke deugden. Spr. zet hierop uiteen de beteekenis van dit wetsartikel. Het schoolonder wijs moet dus zijn het bijbrengen van gepaste en nuttige kennis, voor kinde ren. Er mag dus geen kennis bijge bracht worden bestemd voor groot ei menschen. Lichamelijke oefening spreekt voor zich zelf. Christelijke en maatschappelijke deug den moeten bijgebracht worden. Wat is een christelijke deugd dat is b.v. eerlijkheid en hulpvaardigheid enz. Een maatschappelijke deugd verstaat men onder: groote netheid, vlijt, plicfits- getrouwheid, enz. Er is dus in dit wetsartikel een te genstelling en een overeenkomst met school en thuis. De kennis wordt door de school al leen behartigd, doch de opvoeding en hel bijbrengen van alle deugden wordt hen door school en ouders bijgebracht; deze plicht rust allereerst op de ou ders doch ook op ons. Het is Dr. de Visser geweest, die de oudercommissie heeft ingesteld, als mede het houden van ouderavonden. Doel hiervan is, een nauw contact met school en huis. Twee keer pei winter moet zoo'n avond gehouden worden behalve de ouders, is mede aanwezig het onderwijzend personeel. Het doel der ouderavonden is le. Het leggen van een band tusschen school en huis. 2e. Het houden van voordrachten en lezingen. 3e. Inzage nemen van het schoolwerk der kinderen. 4e. Het bespreken van verschillende zaken. Spr. gaat in den breede in op het contact tusschen school en huis, veel misstanden kunnen uit den weg ge ruimd worden door ze op de ouder avonden te bespreken. Met tal van voorbeelden haalt spr. dit aan. Ook de inzage van het schoolwerk is een be langrijk iets, als b.v. de kinderen we ten dat vader en moeder ook naar hun werk kijken, kan dit soms een prik kel zijn om beter hun best te doen. Want wat zegt u eigenlijk een rapport, dit is niet meer dan een kwartaalge middelde, de achteruitgang van een kind in zijn werk ziet u echter niei. Hoe of het komt weet u evenmin, en u brengt het soms met een ziekte in verband. Op de ouderavonden kunt u zich overtuigen door zijn of haar werk in te zien. Blijft u dus de ouderavonden trouw bezoeken, wij voor ons zullen trach ten deze zoo aantrekkelijk mogelijk maken. Hiermede meen ik voldoende ge zegd te hebben. De pauze die hierop volgde, werd (Miepie's verlangen Sinniklaas, ik hou toch zooveel van je, ik kan het heelemaal niet zeggen, zooveel als ik van je houd, maar ik wou toch ook nog zoo dolgraag een wiegje hebben, als ik dan nog een kleinkindjes-poppetje er bij krijg, dan zal ik het eiken avond in slaap wiegen en er bij zingen „Zonnetje gaat van ons scheiden", 't avondrood kleurt weer het velden dan een zuigfleschje om echt melk in te doen, nee 'k zal er geen echte melk in doen, dat is zonde van de kosten, ze is toch al duur ge noeg en gisteren een cent opgeslagen, een beetje water en melk is nét zoo goed, je proeft het niet eens, nou en 't is toch maar een klein kindjes-poppie, dat moet heelemaal niet zoo veel melk hebben, anders krijgt het toch maar een bezetting op de borst.. Lieve Sinni klaas, zou ik ook nog 'n blaadje plakplaatjes krijgen, nee niet van u, van Piet, heusch niet van u, als Piet het geeft, ben ik ook net zoo tevreden en ik ben het heele jaar zoo zoet geweest en ik kan al waschjes tellen, ik kan al tellen tot zeventien. Dat is toch zeker moeilijk. (Grootmoe in gedachten Nou moet ik toch mijn bonnetjes eens na tellen. Ik heb ze het heele jaar gespaard en voor vijftig bonnetjes met tien centen in postzegels voor de kosten heeft men recht op een porceleinen chocoladekop. Ik heb ze ge zien in de uitstalkast. Prachtstukken met een roosje erop en een randje van ducaten- goud. Dien zet ik er dan bij onder den schoor steen en ze kan er dan chocolade uit drinken, een kind is maar een kind en als het niet door die duurte was, de aardappels worden altijd maar duurder, ik zeg al, straks ken je beter biefstuk dan aardappels eten, zoo mi rakel duur worden ze. (Miepie) Sinniklaas is erg blij, als je zoet bent op school en goed leert. Ik ken nu de heele ta fel van drie al. Ik wou, dat-ie het mij maar eens vroeg. Zevenmaal drie is één-en-twintig. Zesmaal drie isisveertien?even tellenje mag eigenlijk niet op je vin gers tellenmaar hij is er nu ommers niet bij't is achttien. Als hij 't mij nu vraagt, weet ik hetzesmaal drie Acht tien, Sinniklaas. Je moet altijd met twee woorden spreken. Als je eens mijnheer Sinni klaas zei Zou dat hóóren Grómoe, als mijnheer Sinniklaas komt, vraag ik hem of ik de tafel van drie op mag zeggen, door mekaar. Vraagt u mij nu eens, zesmaal drie. Zesmaal drie is achttien En dan vraag ik, Sinniklaas, ik wou ook zoo graag een winkeltje hebben met kruideniers waren en een weegschaal en een poppetje als verkooper erin. Geen echte weegschaal, maar hij moet wel een beetje kunnen bewegen, een heel klein beetje maar (Grootmoe in zorgen) Nou zeggen ze, dat er een handdoek bij mij weg is gekomen en ze willen er een kwartje voor afhouden. Een gerstekorrel handdoek, jawel, en als ik nee zeg, geven ze mij de wasch niet meer en ik kan het met een eed erop getuigen, dat er geen gerste-

Wieringer courant | 1932 | | pagina 3