W.C.van Geelen Eerste Wierier Bioscoop Ooéii. Hotel Oeüaao vao Parijs Uw Oogen uw ST. NICOLAAS CADEAU van JONKER FOTOHANDEL A. PAULOWNA. HEDEN ZATERDAG en ZONDAGAVOND 8 uur precies benut om het werk der kinderen in le zien, waarvan natuurlijk alle vaders en moeders gebruik maakten. Verkeersoiiderwijs op school. Lezing P. Cornielje. De heer Cornielje hield hierop een korte lezing over het verkeersonder- wijs op school. Na de groote vlucht, die het verkeer de laatste jaren genomen heeft te heb ben gememoreerd, in cijfers en voort- bewegingsmogelijkheden, geelt spr. een overzicht van wat op school aan de kinderen kan worden bijgebracht aan verkeersondervyijs. Tot aan het zesde jaar is eigenlijk de moeder verantwoordelijk voor het geen met het kind op straat gebeurt, maar als het zes jaar is, moet het op straat, want dan moet het naar school Het wordt dus midden in de verkeers chaos geplaatst, waarvan het absoluut nog geen gevaar van inziet. Mot ver schillende hulpmiddelen moet dus den kinderen bijgebracht worden, hoe zij zich op straat moeten verplaatsen, vooral voor de jongere is dit heel moei lijk, gezien het weinige besef zij nog hebben voor gevaar. Als hulpmiddelen hebben wij ver schillende platen in de klassen en gan gen hangen, waarop staat afgebeeld hoe zij zich niet en wél op straat moe ten gedragen. De A.N.W.B. heeft een verkecrsmaquette uitgegeven voor schoolonderwijs, terwijl nog, tal van andere hulpmiddelen worden gebezigd Doel van het verkeersonderwijs is den kleinen te leeren zich veilig over den weg te begeven. Hierna werd nog gelegenheid gege ven tot het stellen van vragen, waar van door verschillende ouders gebruik werd gemaakt. Uit den aard der zaak zullen wij de namen der vragenstellers niet publi- ceeren, aangezien deze avonden niet het karakter dragen van een debat avond, zoodat wij met vermelden van er werden diverse vragen gesteld er. beantwoord kunnen volstaan. De heer Cornelissen sloot hierop de ze eerste ouderavond met de mededee ling, dat getracht zal worden de avon den zoo gezellig mogelijk maken; er staat zelfs nog iets op de Gem. begroo ting uitgetrokken voor ouderavonden, wel niet heel veel, doch* op het Gem. huis heeft men tegen spr. gezegd dat de raad dit kan verhoogen. Ons raadslid, de hr. M. Kooij, die aanwezig was op dezen avond, zij bo venstaand minzaam aanbevolen voor de eerst volgende raadsvergadering. Hiermede was deze goed geslaagde avond ten einde. Heropening zaak. Voor enkele dagen heeft de heer Jb. Oden zijn geheel ge moderniseerde banketbakkerszaak, (an nex brood en beschuitbakkerij)) in de Beltstraat te Hippolytushoef heropend. Er stonden vele kijklustigen voor 't thans zeer fraaie winkelpand en ook velen werden klanten, waar de keurig opgestelde Sint Nicolaas - etalage tot koopen verlokte. 22 Bloemstukken tooi den in de ruime winkel, wel een be wijs, dat men de vooruitstrevendheid van den heer Oden apprecieert. Alles is tevens zoo hygiënisch mogelijk mg.e richt; de stofvrije, glazen vitrines, 'sa- vonds smaakvol verlicht, geven de in druk van alles eerste klas werk. Er is zelfs een gezellig zitje, zoodat men 'n lekker snoepje ook op z'n ge mak kan verorberen. De zaak werd geheel gerestaureerd door de fa. Cor de Vries; het schilder werk werd uitgevoerd door de fa. J. N. Bruul en de electrische installatie aan gebracht door de fa. P. Duijnker. Wij wenschen den hr. Oden veel suc ces met zijn mooi bedrijf. ARBEIDSBEURS WIERINGEN. Geplaats van 25 November t.m. 1 Decem ber 1932 4 grondwerkers. Staan nog als werkloos ingeschreven 1 kantoorbediende, 1 metselaar, 3 bakschip- pers, 2 opperlieden, 3 loopjongens, 2 chauf feurs, 2 ijzervlechters, 2 bankwerkers, 1 tim merman, 141 grondwerkers. Buiten Wieringen kunnen geplaatst worden Mannenen 1 kleermaker b/m. onzichtbaar stoppen voor dadelijk, loon nader overeen te komen 1 glaz uurspui ter (kunststeenfabriek) voor dadelijk, 65 cent per uur 1 bekwaam kapper, (eerste bedien de) goed bekend met ondulatie, loon nader overeen te komen en kost en inwoning 1 stikmeester, 1 snij meester, 1 hakkenschrooi- er voor heerenhakken, 1 bekw. aflapper, voor schoenfabriek, voor dadelijk, loon nader over een te komen1 plaatwerker (carosseriefa- briek) moet zeer bekwaam vakman zijn, voor dadelijk, 50 cent per uur 1 chocollatier, vak kennis in het maken van cauverture, het ver werken op overtrekmachine en met verdere behandeling van chocolade geheel vertrouwd, voor dadelijk f 25.- tot f 30.- per week. Vrouwen 1 en 2de keukenmeisje voor een gesticht, leeftijd 25—30 jaar, f 36.- per mnd. kost en inwoning 2 bekw. mach. stiksters, loon nader overeen te komen 2 stroohoe- dennaaisters, dadelijk, stukloon1 kinder juffrouw R.K. f 30 tot 35 per maand, -f kost en inwoningbekw. schoenstiksters alleen eerste krachten, loon nader overeen te ko men verder dienstbode, boerendienstbode. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 4 DECEMBER. NED. HERV. GEM. Westerland v.m. 10 uur Ds. Van Beek. Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. H.-hoef 7 Dec. Herv. Zusterkr. 'sav. 8 uur. Oosterland 8 Dec. Herv. Zusterkr. 's av. 8 uur. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Franck DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. R. v. d. Veen van Barsingerhorn. EVANGELISATIE H.-hoef van. 10 uur de hr. O. Deen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: J. Groei en gez. van Ha- i-enkarspel; H. Roossien en gez. van Barsingerhorn; Mej. P. Raven van Bar singerhorn; Wed. H. Breed-Van Dijke jn gez. van Enkhuizen; L. Baartman van Haarlemmermeer. Vertrokken: Mej. M. v.d. Berg naar Bergen; Mej. L. M. Huijsman naar Den xiaag; P. J. M. Ruijsenaars naar Haar lem; J. van Veen naar Limmen; W. M- Lobbezoo en gez. naar Lisse; J. J. Out naar Venhuizen. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirkje, dochter van D. Ha- verkorn en T. Overkamp. Ondertrouwd: P. ten Bokkel en M. Hoogesteger; C. Hoogmoed en A. H. L. IJfs. Overleden: W. H. Mooiman-Nelis. dit instrument, en mocht de oprichting slagen, dan is de hr. Zwanenburg be reidt in vrije uren les te geven. Zie advertentie in dit nummer. Gesnapt. Donderdagmorgen ontdek te de Wed. Van Zanten, wonende aan den Kleiw eg, Breezand, dat des nachts bij haar twee konijnen waren ont vreemd. Dadelijk deed zij aangifte bij den veldwachter, den heer Van Hoexujm. Deze vond een spoor en vat te naar aanleiding daarvan verdenking op tegen A. v.d. B. wonende Kleiweg. Bij een huiszoeking bij v.d. B. vond de hr. v. H. inderdaad de gestolen ko nijnen en na aanvankelijk hardnekkig te hebben ontkend, viel v.d. B. ten slot te door de mand en werd aangehouden. Heden is hij on transport gesteld naar Alkmaar, om tW beschikking van de Justitie te wo^n gesteld, ook al in verband met d«Tdoor hem gepleegde diefstal van bloemen (gladiolen) voor enkele weken terug ten nadeele van den heer Meijes Koster (Middenweg. De activiteit van onze politie heeft dus wel goede resultaten opgeleverd. GEMEENTE ZIJPE. Politie: Gevonden een met bont ge voerde handschoen; een rijwielplaatje en een ketting Verloren: Een vulpenhouder. Bioscoop Kossen: Het prachtige dra ma, dat Zondag wordt vertoond geeft n schril beeld van de naweeën van de oorlog en daarnaast de menschelijke liefde, die zooveel leed kan verzachten. Het drajna voert ons in het hospitaal, waar oorlogsverminkten liun ellendig iialf vernietigd leven voortslepen. Zoo is het ook met Jimmy Pruett, sedert het verlaten van 't slagveld blind en mank. Meer uit medelijden dan uit liefde komt Betty Carlisle hem dage lijks troosten, en brengt bij Jimjny het vaste geloof bij, dat genezing voor hem mogelijk is. Inderdaad krijgt hij langzamerhand het gezicht terug en Betty huwt hem en gaat werken in 'n wasscherij om voor haar en Jimmy de kost te verdienen. Dan dreigt afgunst van anderen hun geluk te verstoren, uren van vertwijfeling breken voor Bet ty aan, maar ook deze komt zij al strlj dend te boven en 't is of er van haar suggestie uitgaat, om Jimmy verder te genezen. Inderdaad valt liem het loo- pen telkens minder moeilijk en ten slot te kan hij zelf overgelukkig voor zijn gezin in het onderhoud voorzien. Prijsbiljarten. Voor biljartliefheb bers is het hier Zaterdag de dag om hun geluk te beproeven. In de Vlas en Korenbeurs is het prijsbiljarten, als ook aan de Kleine Sluis in café 't Hoek je.: Vele kunstenaars op het groene la ken zullen dus wel trachten een prijs machtig te worden. Zie advertentiën in dit nummer. Oprichting van 'n Harmonika of te- wel Accordeonclub in zaal Kossen. Wij wekken nogmaals iedere muzieklief hebber op, om de vergadering te gaan bijwonen op Woensdag 7 December in café Kossen, waar het plan bestaat, on der leiding van den heer Zwanenburg, de bekende harmonika-virtuoos, een harmonika-club op te richten. De heel Zwanenburg, die al verscheidene ma len voor de radio heeft gespeeld, en te vens ook wel hier in Anna Paulowna is opgetreden, is een waar kunstenaar op korrel handdoek bij hun was is geweest, bij mij is nog nooit een draadje weggekomen, laat staan een heele gerstekorrelhanddoek, het is een familie van slonzen, die 't zelf weg maken en dan de arme waschvrouw er voor laten opkomen.... de menschen zouen je rinneweeren, as je ze hun gang liet gaan... maar ik zal het aan den dominee laten we ten en die zal ze er over onderhouden. Een kwartje, dat je niet schuldig bent betalen en dat tegen Sinniklaas, als er toch alweer kos ten komen.... nu ja.... die kosten beklaag ik mij niet.als ze nou mij ook nog ver liest, staat het schaap alleen in de wereld.. heel alleen (Wat in Miepie's kinderhartje omgaat) De tafel van vier ken ik nu ook alDe juffrouw heeft gezegd, dat ik in het rekenen de beste ben van alle kinderenbehalve Truus van der Walk, maar die is een heel jaar ouder.... Dat geldt niet.... Als Sinni klaas nou eens bij de juffrouw kwam en dat zei, dat ik de knapste ben van het rekenen en ik mocht de tafels van drie en vier opzeg gen, door mekaar, tienmaal vier is veertig en éénmaal vier is vier, d'r is lekker niks an, an al die tafels, en als Sinniklaas dan zou vragen, wat ik nog meer zou willen hebben, dan zou ik vragen om een doos om matjes te vlechten van gekleurd papier en waarvan je ook schilderij lijstjes kan maken, een lijstje voor het portret van mijn lieve va, die over reden is in Amerika, en van mijn lieve moe en het portret van grömoe, dat hoeft niet van zwart te z-n, want grómoe is nog niet niet in den rouw, omdat ze niet dood is (Groetmoe kan de centen niet missen) Nee, petroleumman, nou maak je er maar wat van. Een cent per liter opgeslagen. Nou maak je d'r heelemaal Jan Klaassen van.... Dat moet je nou niet uithalen tegen iemand, die veertien jaren je vaste klant is zonder ooit een druppel van een ander te hebben genomen Wat zeg je Doet de maatschappij dat Stuur dan die maatschappij maar eens bij mij. Je kunt de complimente van mij geven en ze vragen, of dat ze denken, dat ik het geld maar van mijn rug kan snijden. Ik heb wel de drie gulden van de ouderdomsrente dat is eerlijk waar, maar denk nou niet, dat je daar huizen van kan bouwen.als is het dan ook een handvol geld, zoovéél is het nog nieteen heelen cent opgeslagen tege lijkals 't nou nog eens op de vijf liter was, dan zou ik zeggen, leven en leven la ten (Miepie voltooit haar verlanglijstje Deelen is niks moeilijk. Negen gedeeld door drie is drie. Twaalf gedeeld door vier, dat is ook al drieAlles komt bijna door drie uit, als je deeltAls Sinneklaas mij een deelsom op geeft en hij vraagt, wat ik heb ben wil, voor een heel moeilijke deelsom, voor de moeilijkste, die d'r maar in de heele wereld te vinden is, in 't zeventiende reken boekje van de laagste klas en er komt drie uit.dan weet ik het en ik vraag dan een vliegende Hollander.zonder elastike ban den.... welnee, voor zoo'n moeilijke deelsom INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE iNJI) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van het Bestuur van het Waterschap Zijpe en Hazepolder aan Gede puteerde Staten dezer provincie, om VER GUNNING tot het plaatsen van een ruwolie- motor van 26/30 P.K. ter aandrijving van den bestaanden vijzel in den molen van pol der C, kadastraal bekend in Sectie D, no. 885, gemeente Zijpe (N.H.) Op Maandag 15 Dec. a.s., voorm. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zijpe, (N.H.) 1 Dec. 1932. Burgemeester en Weth. voorn. J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. Burgerlijke Stand Zijpe 25 Nov.-l Dec. Geboren en ondertrouwd: Geene, Getrouwd: Johan Dirk Dubbeld, 25 jr., kruidenier, te Scliagen en Grietje Brouwer, 22 jr., te Zijpe. Marcelis van Wieringen, 21 jr., bloemist, te Anna Paulowna en Krijntje Hezelman, 24 Jr., te Zijpe. Overleden: Neeltje Heddes, 69 jr. we duwe van Adriahus Deutekom. Arie Keesman, 3 dagen, zoon van Nicolaas Keesman en Anna Petronella Fran- kenhout; W illem van Os, 70 jr. onge huwd. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor Zon dag 4 Dec. luidt als volgt PETTEN I SUCCES' 2 2 uur. SUCCES 3 B.K.C. 2 2 uur. SUCCES 4 H.R.C. 8 12 uur. SUCCES a H.R.C. d 10.30 uur. Succes I is vrij. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Zniderzeewerken. Aanbesteding on derhoudswerken. Op Woensdag 28 Dc- co.mber des voorm. 11 uur zal door den directeur-generaal der Zuiderzeewer ken onder goedkeuring van den Minis ter van Waterstaat, in het gebouw der Zuiderzeewerken te Den Haag worden aanbesteed. bet onderhoud gedurende bet jaar 1933 van het Dieselgemaal „Leemans" Den Oever met de daarbij gelegen schutsluis, dienstwoningen enz. In drie perceelen. Raming: Perceel I f1900.-; perc. II f 200.-; perc. III f 1500.-. Mas- iu f 3600.- Op denzelfden dag, uur en plaats wor.lt aanbesteed: onderhoud van Rijkswerken in bet Zuiden en Oosten W'ieringermecr: Raming: Perceel I f 2200.-; perc. II f 200.-; perc. III f 8000.-; perc. IV f 300.- perc. f 33300.-; Massa f 44000.- Op denzelfden dag, uur en plaats wordt aanbesteed onderhoud westelijke randwerken ieringermeer. Raming f 38000.- Bostekken vanaf 14 Dec. verkrijgbaar bij de betr. ingenieurs te De Haukes, Kolhorn en Medemblik. Brandjes in onzen Polder. Op bet werk van de fa. Dekker (wegenbouw, Veere Zeeland), die de weg aanlegt van Den Oever naar Slootdorp, sloeg Dinsdagmiddag de vlam in een teerke- tcl- Geweldige vlammen en rookwol ken ontwikkelden zich, en toon men ten slotte met veel moeite met zand 't vuur bad gedoofd, bleek de heele groo te teerketel bijna leeggebrand te zijn. Op bet werk van de fa. O. J. Bos kei geraakte Woensdagmiddag nabij Mid denmeet een. kraan in brand. Het bout «werk van de cabine brandde geheel weg en ook de machinerie beeft, van de hitte veel te lijden gehad. Persoonlijke ongelukken kwamen, bij beide branden niet voor. SlGotdorp. Naar men ons meldt., zal de vereeniging T.O.V. alhier in de twee de week in Januari weder met eigen krachten een gezellige avond houden in hotel Smit. KERKDIENSTEN TE SLOOTDORP. ZONDAG 4 DECEMBER. R. K. KERK Des Zondags 2 H. H. Missen, n.1. te half acht en te 10 uur. Zondagavond te 6 uur Lof. In de week is de H.H. Mis te half acht. Zaterdagavond van 6 tot 8 uur biechtgelegen heid. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp Eenzaamheid. V.m. 11.30 Zondagsschool. Middenmeer n.m. 3 uur Ds. Fischer. Onderwerp Eenzaamheid. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensieper. Dankzegging H. Avondmaal. Slootdorp nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. C.J.V. „Timotheus." Eerstvolgende verg. a.s. Woensdag 7.30 uur te Slootdorp. Inl. door H. Schonevelt over Joh. 1 35-einde. (De roe ping van Johannes). Verder opstel en voor dracht. GEREFORM. KERK. 's Morgens 9 30 en nam. 3 uur Kerkdienst, 's av. 7 uur te Middenmeer Burgerlijken Stand Medemblik (met inbegrip ged Wieringermeer.) Geboren Wouter, z.v. Tjeerd Pietersma en Maretje. de Haas Adriana Johanna, d.v. Jo- hanna Wagenaar en Geertruida Slijkerman. Overleden Gerkje Werkman. 30 jaar. on gehuwd Johann Diedrich Brinkman. 26 jaar, ongehuwd. KOOPT U IN DE WINKEL Tevens groote voorraad luxe KANTOOR ARTIKELEN EN LEESBOEKEN. Eet kostbaarste wat een mensch bezit zijn endt l dus als U een BRIL noodig heeft, of t w oude glazen niet goed meer zijn tot dat adres waar l' de volle zekerheid kan gegeven worden* dat l de juiste bril voor Uw oogen krijgt voor- geschreven, dus alléén lot de speciale OOGONDERZOEK - INRICHTING v. GEELEN F Gediplomeerd Opticien. Refractionist Lagczijde B 40; Telef. 26 SCHAGEN. MAANDAG 12 Dec. voor oogonderzoek zitting; van half 9 - half 12 b.d. hr. Slikker cafe KI. Sluis, van half 1 - half 3 b.d. hr. C. Prins barb Bbeezand van half 4 - half G b. d. hr. R. Post, Incasso bu reau, Hippolytushoef. BOSKER's BOEKHANDEL uw van ouds bekende adres voor Sinterklaas inkoopen MARKTBERICHTEN. Eierveiling, Scliagen, 1 Dec. 1932. Aange voerd 40.000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 4.40 a 4.70 55—57 Kg. f 5.10 a 5.70 58—60 Kg. f 5.70 a 6.20 61—63 Kg. f 6.10 a 6.50 64—67 Kg. f 6.40 a 6.60 On- gewogen wit f 5.60 a 6.60 Ongewogen Bruin f 5.80 a 6.60 Klein f 4.00 a 4.60. 900 Eendei eren f 3.50 a 3.70. 654 Broedeieren f 7.50. Schagen, 1 Dec. 1932. Op de heden gehou den weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt*: 3 Paarden f 150 a 250 31 Gelde- koeien (mag.) f 80 a 130 55 Geldekoeien (vette) f 150 270 5 Kalfkoeien f 160 a 230. 45 Vaarzen f 65 110 39 Nuchtere kalve ren f 20 a 40 80 Schapen (vette) f 14 a 20.50 471 Overhouders f 6 a 11 Varkens (mag.) f 6 a 9; 33Varkens (vette) per K.G. 2628 ct. 69 Biggen f 4 a 6 6 Konijnen f 1 a 1.40 en 18 Kippen f 0.50 a 1.50. kan je er best een met elastieke banden vra gen Truus van der Walk zegt, dat er op de maan ook menschen wonen en het is er zoo vreeselijk koud, dat ze er nooit anders dan op sleetjes uitgaan of op schaatsen.... Nou. een sleetje zou ik dolgraag hebben van Sim terklaas.en als er hier dan geen sneeuw kwam, nou, dan vroeg ik Sinniklaas of hij me even mee wou nemennaar de maan op zijn paard.... met mijn sleetje en van grö moe krijg ik toch een paar nieuwe wol len wanten, ik heb er haar wel aan zien breien, maar ik deed net, of ik niets wist. nou, als ik dan met Sinniklaas naar de maan ga,om sleetje te rijen, dan doe ik mijn nieu we wanten aan.... dan heb ik het heerlijk warm.... Truus van der Walk heeft geen v/anten en gisteren zei ze 't is net goed voor mijn moeder, dan mijn handen bevriezen van de kou, waarom koopt ze ook geen handschoe nen voor mijNou dan zou d'r moe toch zeker huilen, als Truus d'r handen bevro ren (Grootmoe voor haar kindje aan 't werk.) 't Grootje had nu de geschenken bij het klompje geschikt. Een paar dikke zelfgebrei de wantjes, ja, ze kon nog breien zonder bril en niet één steek gevallenDe menschen mochten het nazienen een potlood met een nikkelen puntbeschermer, zilver was niet mooier en een stukje gummi onderaan, om alles weer uit te vlakken en een spanen doosje om gekleurde suikerpepermuntjes uit te presenteeren, en een diabolo, voor een zus JOHN BILBERT in het sensationeele filmwerk Een spannende sensationeele film met John Gilbert in een van z'n beste rollen. Een film met actie, spanning en sensatie. Boeiend tot het einde. GROOT AMUSANT BIJ PROGRAM M A De nieuwste Journaals in Woord en Beeld. 2 acter komisch enz. Zaterdag en Zondag 6.45 en 7.15 busdiensten vanaf Den Oever. STRIJKORKEST. je's pop had het niet gereikt, want ze had het kwartje voor den gerstekorrelhanddoek geof ferd, maar de oude pop had een nieuwe Schot sche jurk en zag er met zijn nieuwen kop uit, zóó uit den winkel (naaien ging nog best. Alleen ze maken tegenwoordig die oogen in de naalden zoo miserabel klein. Je kent er haast geen draad inkrijgen en er was een groot suikerbeest van roze suiker, het paard van Sinniklaas voorstellend en dan de vijftig bons op de margarine hadden hun plicht ge daan. Er was een chocolade-kop met een roosje erop en een randje van echt ducatengoud, alles achttienkaraats wat eraan was, de win kelier had het zelf gezegdDe reis naar de maan.... die was er nietzoo'n kind toch hèmaar een klein sleetje van suiker en chocola, dat was er en daar moest ze dan maar tevreden mee zijn en een heerlijke kop warme sokola (De schatten van Miepie) Mocht ze eventjes uit bed van groomoe en naar den schoorsteen en al het hooi uit de klomp was door 't paard opgegeten en wat lag daar nu al niet... een potloodmot gummi, om een sommetje te maken en als je een fout had, vlakte je hem zoo weer weg, dat niemand 't kon zienen en en een paar prachtige wanten., o, grömoe. mak ik u dadelijk presenteeren.... neem u er maar gerust twee een rose en een geel. wilt u nog een wit pepermuntje ook., mij zelf ook even presenteeren., en Geertje met een nieuwe jurk, een Schotsche, en het paard van Sinniklaas.mag ik hem even een zoen tje geven, op zijn neus., nee grömoe, ik bijt er niet in.ik lik er maar even an om te we ten hoe het smaakten een sleeeen slee met een suikerpoppetje er in., o wat veel heb ik gekregen van 't jaar., die kop ook.voor mij Slurpte ze de warme chocola langzaam op, om maar heel, heel lang op te blijven. En toen naar bed.met al haar schatten naast zich.... behalve Geertje, die mocht 'r nieu we jurk niet zoo maar dadelijk kreukelen. ze was toch al zoo slordig'.den anderen kou had ze ook al gebroken en boven op de plank van de bedstee het paard, het rose paard, dat naar frambozen smaakte en het sleetje met het suikerpoppetje erin. Vijf minuten later lag Miepie te slapen., met een glimlach om 't volle mondje., nu ja, wie zou niet glimlachen, als je toch op een rose paard, dat naar frambozen smaakte, met een sleetje naar de maan reedt om heer lijk. heerlijk over de witte sneeuw sleetje te rijden. t Grömoe kwam zoo zacht in de bedstee, dat de reis van Miepie niet gestoord werd. Ze was toch al laat genoeg gaan slapen voor een kind Blanke sneeuwvelden, dichte sneeuwvlok ken en een rose frambozenpaard, dat Je slee voorttrok, als had het vleugels

Wieringer courant | 1932 | | pagina 4