KING PEPERMUNT Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, A'dam. nemen. Do uitgehongerde dieren kon den vrijwel niet meer loopen en moes ten per auto naar den stal van den heer K. Pol gebracht worden om daar te worden verzorgd. W. R. zal vervolgd worden wegens het onthouden van noodzakelijk voed sel aan zijn dieren. SMOKKELENDE HEEREN. Twee Eindhovenaren gearres teerd. Een auto met 10.000 boek jes cigarettenpapier en eenige revolvers met 50 patronen in beslag genomen. In het Noord-Limburgsche grens- plaatsje Arcen heeft een Nederland- sche douanebeambte twee reeds lang gezochte heeren uit Eindhoven gear resteerd. Zij werden er van verdacht in de Nederlandsche grensstreek goe deren te vervoeren, die voor den smok kelhandel op Duitschland bestemd zijn en waarvan de vereischte papie ren niet voorhanden zijn. Op den Lings fortweg werd een auto aangehouden, die bij onderzoek 10.000 boekjes ciga rettenpapier, eenige revolvers en 50 patronen bleek te bevatten. De auto werd bestuurd door een heer uit Eind hoven, die evenals zijn medepassagier ook uit Eindhoven, afkomstig, werd gearresteerd. De auto, het cigaretten papier en de wapens zijn in beslag genomen. BUITENLANDSCH NIEUWS. Krasse 100-jarige. In het kleine Thuringsche stadje Schleusingen vierde de gepension- neerde schoorsteenveger Prager zijn 100-sten verjaardag. De man is nog volkomen goed ter been, hoort en ziet goed, rookt eiken dag vijf sigaren en de noodige pijpen en zit eiken dag aan zijn stamtafel, waar hij zijn gewo ne kwantum biertjes drinkt. Hij is nog nooit onder dokters handen ge weest. De man heeft ook een groote musicale begaafdheid en toen de dorps kapel hem een serenade kwam bren gen, werd ook een door den jubilaris zelf gecomponeerde marsch gespeeld, Prager speelt thans nog zelf viool, alt-viool en contra-bas. Heldenmoed van een moeder. Bij een brand in een klein dorp in Zuid-Beieren redde de boerin, toen het woonhuis reeds in lichte laaie stond achtereenvolgens haar negen kinderen uit de vlammen. Met het laatste kind moest zij uit het venster springen en terwijl het kind onge deerd bleef, werd de moeder zwaar gewond. GEMEENTE WIERINGEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Woensdag, den 21 Dec. 1932, des na middags, ten twee uur. Aanwezig 10 leden, de heer M. Bak ker had bericht van verhindering ge zonden. Na opening der vergadering door den voorzitter, worden de notulen na voorlezing onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. Ingekomen zijn Van G. van Steenbergen bericht van aan neming zijner benoeming tot lid der Com missie tot wering van schoolverzuim van Ged. Staten bericht van goedkeuring der be sluiten tot het aangaan eener kasgeldlee- ning groot f 50000.- tot wijziging der ver ordening tot aanwijzing van takken van dienst, tot het heffen van reinigingsrechten tot verkoop van een perceel bouwgrond aan J. Hekman van B. en W. processen-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvan ger en den kassier der Zeegras-exploitatie in kas was f 6016,91 bij de gemeente en f 5114.10 bij de zeegras-exploitatie verder de maandstaten der zeegras-exploitatie over October en November 1932 verkocht zijn in October 1401 en in November 2140 pak het verslag der zeegras-exploitatie over het dienstjaar 19311932. Al deze stukken wor den voor kennisgeving aangenomen. Van de afdeeling Amsterdam van den bond voor Staatspensionneering is tenslotte nog ingekomen een verzoek zich uit te spreken voor premie vrij staatspensioen voor alle in gezetenen. B. en W. meenen, dat over het beginsel en de wenschelijkheid tot invoering niet veel verschil van meening bestaat. Daar het echter betreft een politieke aangelegen heid, achten zij het beter zich van een ad vies te onthouden en de beslissing, aan den Raad over te laten. De heer P. Kooij, merkt op dat B. en W. zich ten aanzien van dit stuk wat in de ruimte houden. Dat dit echter een politieke zaak is kan spr. zich niet indenken. Menschen van uiteen- loopende levensbeschouwing stemmen in met staatspensioen. Spr. zou niet alleen sympathie wil len betuigen, doch ook een daad wil len stellen, n.m. het lid worden van den Bond voor Staatspensionneering, om de contributie behoeft men het werkelijk niet te laten, deze bedraagt slechts f 1.25 per jaar. De Heer M. Kooij is het evenmin eens met B. en W. dat dit met poli tiek iets te maken heeft, spr. zelf is bestuurslid van de afd. en de heer P. j Kooij is ook een voorvechter van 'staatspensioen, en hoever staan wij in politiek niet bij elkander vandaan. De heer P. Kooij niet meer als een handbreedte De heer M. Kooij zou het maar zoo weinig zijn (Gelach.) Besloten wordt, lid te worden van den Bond. 1 Aansluiting aan de waterleiding van niet- rendabele gebieden. In de vergadering van 18 Maart jJ. zijn in behandeling gekomen enkele verzoeken tot aansluiting van de Lage Haukes, Boven- Elft en Laan in 't Oosten aan de waterleiding. Daarbij is de wensch geuit om ook tot ande re z.g. niet-rendabele gebieden het onderzoek uit te strekken, opdat voor al deze gebieden een beslissing kon worden genomen. B. en W. brengen hierbij in herinnering, dat in de zitting van 6 November 1931 reeds op advies van de Directie van de Provinciale Waterlei ding is besloten niet over te gaan tot aan sluiting van de Normer en Noordburen, om dat de gemeente 65 a 70 der aanlegkosten van de leiding zou moeten betalen en dit te bezwaarlijk werd geacht. Het heeft geruimen tijd geduurd vóór B. en W. over de vereischte gegevens konden beschikkendeze zijn thans echter in hun bezit. Uit de brieven van de Directie blijkt, dat de volgende bedragen verschuldigd zijn 1. Boven-Elft, lengte der aan te leggen leiding 390 M. De jaarlijksche bijdrage be draagt voor de provincie f 18.90 en voor de gemeente f 21.-. 2. Dam en Lange Quarantaineweg, ter lengte van 950 M. Jaarlijksche bijdrage pro vincie f 42.35 en voor de gemeente f 144.20, vermeerderd met de abonnementsgelden van hen, die aansluiting hebben geweigerd, ver moedelijk ongeveer f 25.-. 3. Lage Haukes. Jaarlijksche bijdrage pro vincie f 15.54 en voor de gemeente f 24.36. 4. Laan in 't Oosten, ter Lengte van 290 M. Jaarlijksche bijdrage provincie f 14.35 en voor de gemeente f 32.20, vermeerderd met de abonnementsgelden van de weigerachtigen ad f 36.-. Zooals bekend is, heeft tusschentijds aan sluiting van hen, die aanvankelijk in gebreke bleven, vermindering van de verschuldigds bijdragen van provincie en gemeente tot ge volg. Gezien de geringe belangstelling van de betrokkenen voor aansluiting van Dam en Lange Quarantaineweg (slechts 1 aanvrage), alsmede van de Laan in 't Oosten (geen aan vrage), zijn B. en W. van meening, dat er geen aanleiding is, dat de gemeente daarvoor een offer brengt. Voor de Boven-Elft en de Lage Haukes, al waar alle gegadigden willen aansluiten, be staat daartoe wel reden, zoodat B. en W. voor stellen hen te machtigen aan de Directie van het P. W. N. te berichten, dat de gemeente, wat betreft de totstandkoming van de uit breidingen in deze gebieden, accoord gaat? met het medegedeelde in hare brieven van 10 Maart en 27 October j.1. en verder aanvaardt de verplichtingen, voortvloeiende uit de rege ling „N.R.U.", opgenomen in Provinciaal Blad no. 110 van 1929. De heer Luh, zegt dat in het praead vies staat, dat er geen aanvragen zijn voor de Laan in het Oosten, doch spr. heeft bij de stukken, er aanvra-- gen zien liggen van bewoners. De voorzitter, zegt dat die aanvra gers huurders zijn in bedoeld per ceel wonen drie gezinnen waarvan er twee wenschen aangesloten te wor den bij de waterleiding. Dit huis is echter van den heer Guldemeester, die dit huis op een huurceel aan de ge- zamelijke bewoners heeft overgedaan. De heer Oden, vermoedt dat de heer Guldejneester bang is dat hij de kos ten moet betalen, en waarschijnlijk hebben de bewoners geen overleg met hem gepleegd. De voordracht wordt conform aan genomen. Gratificatie aan den rijksveldwachter brigadier. In verband met het feit, dat de brigadier der rijksveldwacht A. Bergsma zich veel moeite heeft gegeven voor de inning van ach terstallige hondenbelasting van dit jaar, lijkt het B. en W. wel gewenscht hem voor deze bemoeiingen eenige tegemoetkoming te ver- leenen, Zij stellen daarom voor hem ter zake een gratificatie toe te kennen, groot f 25.-. De heer Oden, zegt niet veel zin te hebben; steeds maar voor dergelijke werkzaamheden extra belooningen te geven we raken dan op den verkeer den weg. De brigadier heeft destijds toege zegd als hij een behoorlijke woning kon krijgen, niet ongenegen te zijn, de gemeente eenige diensten te be wijzen. De voorzitter zegt, dat deze werk zaamheden verricht zijn voor de hon denbelasting de uitkomsten uit de bemoeiingen van den brigadier ver kregen, waren niet onbelangrijk voor de gemeentekas, waarbij deze beloo ning geheel in 't niet verzinkt. De rijks veldwachters doen zeer veel voor de gemeente, wat zij niet verplicht zijn. De heer Oden, meent dat dan beter een gemeente-veldwachter kan wor den benoemd. De voorzitter zegt, dat het ook in de bedoeling, ligt, om, indien de toestand zich hier weer wat normaal doet aan zien, een voorstel van een gemeente veldwachter kan worden tegemoet gezien. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. vraagt SPOORVgestampte HUISJES Werkverschaffing. Het behoeft geen betoog, dat B. en W. zich1 meermalen met bezorgdheid hebben afge vraagd, welken toestand zal ontstaan, indien groote aantallen arbeiders bij de Zuiderzee werken en in de Wieringermeer worden ont slagen, zonder dat voor hen ander werk te vinden is. Reeds vroegtijdig hebben zij zich omtrent dit punt in verbinding gesteld met het Rijk en met klem aangedrongen op maat regelen om te voorkomen, dat zeer vele per sonen ten laste der gemeente zullen komen. Als een der mogelijkheden is daarbij gewezen op het uitvoeren van bepaalde werkzaamhe den in de Wieringermeer bij wijze van werk verschaffing. Het is daarom verheugend, dat blijkens brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken een zoodanig werk is aangewezen, t.w. de uitvoering van een boschplan, waarbij alleen werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners uit gemeente Wieringen zul len worden tewe gesteld. Echter zijn bij B. en W. twee belangrijke bezwaren gerezen te gen de aan deze toezegging verbonden voor waarden, voor den juisten tekst waarvan B. en W. verwijzen naar den overgelegden mi- nisterieelen brief. Het eerste bezwaar betreft de vastgestelde loonnormen. Deze zijn naar de meening van B. en W. bij den te Wieringen geldenden le vensstandaard ten eenenmale te laag. Nadat B. en W. deze meening onder uitvoerige mo tiveering ter kennis van den Minister hebben gebracht, is een kleine verbetering verkregen. De verbetering is echter te gering geweest om de bezwaren weg te nemen. B. en W. hebben daarom nogmaals bij den Minister verhooging bepleit in dier voege, dat het gemiddeld uur loon bij accoordwerk op 35 cent wordt ge bracht. Op dezen laatsten brief is nog geen antwoord ontvangen. Als tweede belangrijk bezwaar voelen B. en W. het feit, dat de gemeente van de aan de tewerkstelling verbonden kosten 30 zal moeten dragen. Het ontgaat hun ten eenen male op welken grond deze bijdrage van de gemeente gevorderd wordt, daar de betrok ken arbeiders alleen ten gevolge van de uit voering van een rijkswerk te Wieringen zijn gekomen. Ook hieromtrent hebben B. en W. zich direct tot den Minister gewend, doch deze is, althans voor het jaar 1932, niet bereid het gemeentelijk aandeel te verlagen. Dit heeft B. en W. ten hoogste teleurgesteld. Zij achten de gestelde kostenverdeeling ten op zichte van de gemeente onbillijk en te be zwarend en heben dit ook uitvoerig uiteenge zet in hun brief aan den Minister. Nu deze echter niet bereid is het gemeentelijk aan deel te doen vervallen of althans te reducee- ren, meenen zij, dat er geen andere mogelijk heid bestaat dan de voorwaarden te accep teren. Niet-aanneming toch zou tot nog veel ernstiger moeilijkheden leiden. Hoe groot het bedrag zal worden, dat de gemeente moet betalen, is zelfs niet bij be nadering op te geven. Er zijn groote getallen genoemd, zelfs tot f 75000,-, doch veel zal afhangen van de hoeveelheid werk, die nog buiten de werkverschaffing te vinden is. Tot heden is het aantal arbeiders in de werkver schaffing niet hooger gestegen dan 25. De gestelde kostenverdeeling e*n dus ook de toe zegging van de gemeente zal voorloopig slechts gelden tot 1 Januari a.s., zoodat zoo dat dan de toestand opnieuw onder de oogen kan worden gezien. B. en W. stellen mitsdien voor, voor het jaar 1932 de gevraagde bijdrage te verleenen. De heer P. Kooij, zegt dat men liet in den Raad wel roerend met spr. eens zal zijn, dat de belooning voor de werkverschaffing in de YV.-Meer veel en veel te laag is. Het bedrag wat de gemeente hier voor moet bijdragen is gewoonweg on gehoord. Het Rijk stuurt ons de menschen voor een rijkswerk, en dan worden we na afloop van die werkzaamheden nog genoodzaakt om f 75000.— uit te geven, nota bene nog niet eens voor een werk in de gemeente. Hier valt dan nog buiten, de kosten voor toezicht, rentezegels en de bijdra ge voor de ziektewet, die ook nog ten laste voor de gemeente komen. Spr.'s fractie heeft zich afgevraagd, of wij dat geld niet beter kunnen be steden voor werk in de gemeente er zijn zooveel werkobjecten die hier nog ter hand genomen kunnen worden, spr. denkt in dit verband aan een nieuw kerkhof, verbetering; der wegen men zou al vast kunnen beginnnen met de aanleg van een marktterrein kortom er zijn hier nog heel veel wer ken binnen de gemeente. Wanneer wij hier een werkverschaffing van ge meentewege hebben, krijgen we toch ook de rijkssubsidie. Wiij hebben hier toch de dwaasheid uit zien halen, dat, terwijl de Grontmij. 150 arbeiders moest ontslaan, een week daarna 80 menschen uit Zeeland in de W.-Meer werden te werk gesteld. Spr. doet dan ook het voorstel dat de Raad besluit om met de werk- schaffing van het Rijk in zee te gaan, dus de bijdrage niet te verleenen, dat door de gemeente zelf werkobjecl-m worden gezocht binnen de gemeenie. De Raad moet nu zijn tanden maar eens laten zien. De voorzitter zegt, dat toen de Grontmij. 3 November de arbeiders ontsloeg, wij de regeling hebben ge kregen van de bebossching in de W.-Meer als werkverschaffing. Het loon was vastgesteld op 25 cent per uur, wij hebben dat verhoogd weten te krijgen tot 28 cent per uur, plus huurtoeslag en kolentoeslag. Wij zijn evenals de heer Kooij er van overtuigt, dat dit nog veel te laag is, voor Wieringen, gezien de levens standaard en de huurprijzen ter plaatse. W|ij hebben er den Minister op ge wezen, doch 'n antwoord is nog steede niet gekomen. 35 Menschen zijn nu in de werkver schaffing gegaan wanneer de Raad dus zou besluiten om de werkverschaf fing stop te zetten, zouden B. en W. de bijdrage uit eigen portemonaie moeten betalen, daar zij prakties de werkverschaffing daar hebben aan vaard. Spr. is bij de Comm. der Konin gin geweest, en spr. heeft deze op de onbillijkheid gewezen, die zich hier voordoet. Deze zag ook heel goed in dat Wie- slachtplaats te exploiteeren en tevens om de ringen voor een bijzonder feit wordt noodige voorzieningen daaraan te doen uit- geplaatst, om te moeten bijdragen voor iets, wat toch door den tijd buiten de gemeente komt te vallen. Spr. kreeg de toezegging dat, mocht het Rijk niet genegen zijn billijker rege ling te scheppen voor Wieringen, de provincie bij zal dragen. De commis sie zal 't met Ged. Staten bespreken. Spr. zou dan ook voor willen stellen, een afwachtende houding aan te ne men. De heer J. Lont is het met den heer Kooij eens doch meent dat de Raad onder protest wel zal moeten zwichten De voozitter zegt, dat dit wel zal moeten gebeuren, zij het dan onder protest. Het is nu nog niet zoo duur, wij kun nen intusschen probeeren het loon hooger te krijgen en voor veiminde- ring der bijdrage. Tegen het voorstel van den heer P. Kooij, heeft spr. geen bezwaren. De heer P. Kooij is door het sint woord van den voorzitter niet tevre den, het is altijd weer „de stok ach ter de deur." Men had dan met plannen moeten komen. Spr. is er niet voor, dat B. en W. dit uit eigen zak betalen, maar zij moeten in ieder geval de sanctie van den Raad hebben. Nu komt men op het laatste oogenblik wear aan, als het te laat is. Ten opzichte van ver andering bij den Minister koestert spr. geen al te g,roote verwachtingen. Spr. meent, dat er in het stuk staat dat wij eigenlijk nog blij mogen zijn met deze regeling, gezien de belasting druk d.w.z. dat wij eerst de belas ting nog maar wat op moeten schroe ven. De voorzitter zegt, dat indien wij niet geweten hadden, wat met de men schen aan te vangen, dit ontzaggelijke financieele gevolgen voor de gemeente gehad zou hebben. De heer P. Kooij zegt, dat die ont slagen niet onverwachts kwamen. Spr. staat er niet op dat B. en W. de bijdrage zelf betalen, doch wil niet verder gaan dan 1 Jan. 1933. De heer Lub vraagt hoe of het staat met de baten die een bosch oplevert, krijgen we daar nog wat van terug De voorzitter zegt, dat we over 30 jaar misschien daar over kunnen spre ken, doch dan zullen die baten wel noodig zijn voor onderhoud. De heer Bosker vraagt of de Wester klieverweg ook niet onderhanden kan worden genomen, in verband met een brug, die gemaakt wordt vanuit de W.-Meer. De voorzitter stelt tenslotte voor, om met de werkverschaffing voort te te gaan, te trachten een hoogere beloo ning te verkrijgen, vermindering der bijdrage, en ten spoedigste plannen voor te bereiden voor werkobjecten binnen de gemeente. Met 7 tegen 3 stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Die van de heeren Lub, Oden en P. Kooij tegen. Terwijl de voorstemmers, zich on der protest er bij neer leggen. De heer óden, vraagt, wat of dit protest van beteekenis heeft. De voorzitter zegt, dat men hierme de te kennen wil geven dat men van oordeel is dat de kosten te hoog zijn en niet te dragen. Wijziging bouw- en woningverordening. Over de in de vorige vergadering vastge stelde verordening tot wijziging der bouw en woningverordening, betreffende rooilij nen, is de gezondheidscommissie niet ge hoord. Hoewel er twijfel over bestaat of dit moet plaats vinden, lijkt het B. en W. ter wille van de rechtszekerheid wel wenschelijk aldus te handelen. De Commissie heeft tegen het ontwerp geen bezwaren. De verordening wordt daarom opnieuw vastgesteld. Aangenomen. Tegemoetkoming art. 13 der Lager-Onder- wijswet 1920. B. en W. stellen voor de aan W. Jansen toegekend tegemoetkoming ingevolge art. 13 der Lager-Onderwijswet 1920 te herzien en te bepalen in plaats van op f 10.- op f 18.- per kind per jaar. De heer Oden zegt zich te herinne ren dat de beer Jansen, destijds in de „W. Courant" een ingezonden stuk heeft geplaatst, waarin hij er op wees 'dat het Gemeentebestuur met het geld smeet, door een O.L. school te Den Oever te bouwen. De heer M. Kooij hij zal er ook wat van willen hebben. Aangenomen. De heer Oden wenscht geacht te h«?bben tegen gestemd. B. en W. stellen verder voor eveneens een tegemoetkoming te verleenen aan P. van Hoesel en wel voor het tijdvak van 3 tot en 31 December van dit jaar. Na dien datum zal een gewijzigde vervoerregeling voor de R.K. school ingaan. Aangenomen als voren. Noodslachtplaats. In de vergadering van 13 Maart j.1. werd besloten de overeenkomst met den tegenwoordigen contractant over het gebruik van zijn perceel als noodslachtplaats te beëindigen en van gemeentewege tot stichting van een noodslachtplaats over te gaan. B. en W. hebben deze zaak nader onder de oogen gezien en zijn tot de conclusie ge komen, dat het bouwen van een nieuwe in richting en de exploitatie daarvan voor de gemeente duur zal uitkomen. Toen hen dan ook gewezen werd op de vroegere werkplaats gelegen achter het woonhuis van den Heer R. Tijsen in de Beltstraat en op de mogelijk heid om dit perceel als noodslachtplaats te exploiteeren, hebben zij gemeend de oplossing in die richting te moeten zoeken, omdat de kosten aldus belangrijk lager zullen zijn. Blijkens het overgelegd rapport van den gemeente-opzichter zullen aan het bedoelde perceel eenige voorzieningen moeten worden uitgevoerd, die naar raming zullen beloopen f 350.De eigenaar vraagt een huurprijs van f 150,- per jaar, hetgeen B. en W. billijk voorkomt. Zij stellen daarom voor hen te machtigen, genoemd perceel (Beltstraat No. 45) voor den aangeduiden huurprijs te huren en als nood- noodige voorzieningen daaraan te doen voeren. De heer Boersen, kan zich met het voorstel van B. en W. niet vereenigen. Wanneer wij hier toe overgaan kost dit gebouwtje reeds f 500.-- het eerste jaar. De huur is veel te hoog, bovendien zou Tijsen zelf de verandering, behoo- ren aan te brengen. Spr. heeft een potloodschetsje ge maakt van een doelmatig gebouwtje, wat niet duurder behoeft te zijn dan f 1250.-- inclussief alles, zelfs blokken en touwen. Geheel compleet behoeft dit niet duurder te komen, alleen de grond valt er buiten, doch hiervoor zou men gem.-grond naast de school kunnnen nemen. Het zal heel wat goedkooper uitko men als men zelf een gebouwtje 4 sticht. Voorzitter zegt, dat B. en W. zeker de gedachte hebben gehad, dat een eigen gebouwtje doelmatiger zou zijn. Men moet echter niet meenen dat die f 500.- alleen voor huur en veran dering zijn. Er moet ook toezicht zijn, en warm water. Bij de school is men natuurlijk ver stoken van toezicht. Bovendien loopt het contract met Kraan 1 Jan. af. Het zal dus spoedig moeten kl&ar zijn. De heer J. Lont zegt, dat het veran deren of nieuw zetten weinig tijd ineer zal vorderen. Men betaalt echter maar jaar in jaar uit huur, en het wordt nooit eigen ook kan er wat gebeuren dat we het plotseling kwijt zijn. De heer P. Kooij, zegt dat wederom de stok achter de deur staat. Weer zijn we te laat, terwijl al maanden te voren vast stond, dat het contract met Januari afloopt. Spr. vindt het wel wat heel erg. De voorzitter deelt mede dat B. en W. hun voorstel intrekken aan den heer P. Kooij antwoordt spr. dat het wachten wederom op den opzichter was. De heer P. Kooij, zegt blij te zijn dat er een deskundige in de Raad is, die met gegevens in een uur of wat ge- maak^ kan komen. De voorziter, zegt dat B. en W'. met nieuwe plannen zullen komen, en te vens onderzoeken of het terrein bij de school gebruikt kan worden. Wijziging besluit tot grondaankoop voor aanleg verbindingsweg te Den Oever. Na de vaststelling en goedkeuring van het raadsbesluit betreffende aankoop van grond tot aanleg van den verbindingsweg bezuiden Den Oever, is gebleken, dat dit besluit eenige wijziging behoeft. In de eerste plaats heeft de familie Wed. D. Klein Dz. er de aandacht op gevestigd, dat bij de onderhandelingen over de grondover- dracht is overeengekomen, dat voor schade- snijding een bedrag van f 200.zou worden uitbetaald. Aangezien deze opmerking ge grond is gebleken, dient dus het in dat Raads besluit genoemde bedrag van f 100-in f 200.te worden veranderd. In de tweede plaats is nadere voorziening noodig ten aanzien van de overneming van het hoekje grond van het perceel Sectie A. No. 2794 van de Heeren J. Verfaille en C. Kaan Jbz. De bedoeling is geweest, dat niet dit gedeelte voor f 1.- werd overgedragen, doch dat eene ruiling zou plaats vinden van dit hoekje tegen een gedeelte van de naast hun terrein gelegen gedempte sloot, ter grootte van circa 50 c.A., beide stukjes voet- stoets te aanvaarden. B. en W. stellen voor het genoemde raads besluit overeenkomstig het vorenstaande als nog te wijzigen. Z. h. st. aangenomen. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. B. en W. deelen mede, dat de voor den dienst 1932 tijdelijk opgenomen kasgelden ook voor den dienst van het aanstaande jaar niet ge mist kunnen worden, zoolang deze nog niet in vaste leeningen kunnen worden omgezet. Het betreft de kasgeldleeningen a. van f 25000,- (raadsbesluit van 22 De cember 1931) rente 4 1/4 b. van f 25000.— (raadsbesluit van 30 Juni 1932), rentende 5 c. van f 20000.- (raadsbesluit van 28 Octo ber 1932, tegen een rente van 1% boven het promesse-disconto van de Nederlandsche Bank met een minimum van 4%. Hierbij zij aangeteekend, dat voor laatst genoemde leening machtiging was verleend om tot f 50000.- te gaan ten behoeve van de financiering der wegverbetering, doch dat de geldgever het crediet tot f 20000.- wenschte te beperken. B. en W. stellen voor machtiging te verlee nen voor den dienst van 1933 van verschil- lendé personen en instellingen kasgeld op te nemen tot bedragen van respectievelijk f 42000.-, f 25000.- en f 20000.-, tegen een rente onderscheidenlijk van 4V« 41/» en 1 boven het promesse-disconto van de Ned. Bank (minimum 4 'sjaars, af te los sen uiterlijk 1 Juni 1933. De heer Lub, zegt reeds vele beslui ten tot Kasgeldleeingen te hebben tot stand brengen, en dan komt men wel de Banken en instellingen te weten, doch nimmer de personen die geld leenen. Voorzitter zegt, dat de meeste men schen bezwaar maken tegen bekend making; van hun namen. Spr. mag hier dus geen inbreuk op maken, en kan ze dus niet in 't openbaar noemen. In Comité wil spr. de namen echter wel noemen. De voordracht wordt aangenomen. Commissie van toezicht op het lager on derwijs. Wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1933 van de Heeren S. Russelman en H. de Jong als leden der Commissie van toezient op het lager onderwijs en wegens het vertrek van den Heer S. Juisting, doen B. en W. ter vervulling van deze vacaturen, na gepleegd overleg met de commissie, de volgende aan bevelingen toekomen vacature-Juisting (categorie meerderjarige onderwijzers der bijzondere scholen 1. de Heer G. van Steenbergen 2. de Heer J. Geerts Wordt vervolgd in het 2e <blad.

Wieringer courant | 1932 | | pagina 2