KING PEPERMUNT PARIJSCHE MODEBRIEF. C. HOOGVORST SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder controle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam. WAT DE VROUW IN HUIS DRAAGT. Een praatje over de oaderwetsche linnenkast. Den laatsten keer, dat ik Simone zag, was ze geheel in het zwart gekleed en droeg een lange zwart crêpe sluier voor het gezicht. Ze kwam juist van een begrafenis. Een oude tante, die stil en vereenzaamd in een klein provinciestadje leefde, was plotseling gestor ven. Na de begrafenis had Simone meegeholpen het huis op te ruimen. Hoe wonderlijk was dat geweestIn het groote.ouderwetsche landhuis leefde nog iets van de atmosfeer uit vroeger dagen. De laadjes van het mooie an tieke damesbureautje geurden naar lavendel. Daar vond ze oude vergeelde portretjes van snoezige meisjeskoppen, die met zachten, droomerigen blik de wereld inkeken zoo heel anders dan tegenwoordig Oude medaillons met ge droogde bloemen, kleine snuisterijtjes, die voor de gestorvenen zeker van be- teekenis waren geweest, I en talloozez vlokjes haar, 1 zijige blonde lokjes, dikke zwarte krulletjes, haren in alle kleuren en nuancen. Bundeltjes van met lint dichtgestrikte brieven had Simone, uit eerbied voor de doode, ongelezen in het vuur geworpen. Wie zal zeggen, hoe veel leed en vreugde er in deze brieven verborgen was, die zeker aan het hart der oude dame zeer dierbaar waren geweest, Den meesten indruk had op Simone de ko lossale ouderwetsche linnenkast gemaakt. Daarin lagen op stapels twaalf splinternieu we, maar door ouderdom geheel vergeelde lakens, evenveel sloopen en handdoeken, nachtponnen en hemden. De oude dame had op haar ouderwetsche degelijke manier steeds een stapel als „reserve" laten liggen. „Ik heb in mijn leven nog nooit zulke hem den en nachtponnen gezien", bekende Simo ne." „Ze waren zóó stijf, dat ze bijna staan bleven als je ze op den grond zette. Nacht ponnen van zwaar gekeperd katoen met een boordje aan den hals en schuifjes aan de mouwen. De lange wijde hemden waren van mouwtjes voorzien en met stevige gehaakte kant afgezet. Hoe is het mogelijk, dat men vroeger zulke leelijke dingen wilde dragen? peinsde mijn vriendin. „Hadden de menschen dan geen smaak of waren ze niet ijdel „Je neemt „vroeger" wel een beetje te al gemeen," zei ik. „Er waren vroeger ook tijden dat de vrouw juist bijzonder mooi ondergoed droeg en er beeldige déshabillés op na hield. Denk maar eens aan de luxueuse peignoirs uit de 18e eeuw. Het waren oorspronkelijk kapmanteltjes zooals het Fransche woord peigne ook duidelijk aangeeft. In dit toilet ontving men den kapper die geregeld kwam om het gepoederde hoofdje weer in orde te maken. Met linten en luchtige kant was zoo'n peignoir versierd en dikwijls behoorde een mutsje bij dat er, volgens de smaak van dien tijd, uitzag als een enorme bakkersmuts, met een breed lint omwonden dat van voren in het midden was vastgestrikt. Onze heden- daagsche ochtendmutsjes van kant en lint zijn veel eleganter. En ook onze peignoirs worden weer hoe langer hoe mooier, beeldige Jasjes van satijn of zijde met een breede fel gekleurde fluwee- len ceintuur om de taille, die op zij in lange slippen af hangt. Naast ge wone peignoirs heb ben we dan ook nog beeldige „dés habillés", een soort huistoiletjes, van faille, fluweel, crê pe, georgette, in frissche lichte kleu ren en met kant in dezelfde tint af gezet. Soms is het heele japonnetje van kant, versierd met groote ingezet te bloemen van zijde, Voor fluweel heeft men de tin ten oranje, rose, fuchsiakleur, vio let en zilvergrijs. Deze fluweelen huis japonnetjes wor den zeer veel met wit of bruin bont gegarneerd. En dan zijn er tenslotte nog voor in huis snoezige korte manteltjes (zie onze afbeelding) van kant, fijne wol of fluweel, WILHELMINE. Iets nieuws op het gebied van Hypothecaire Credieten. Reeds eenige jaren zijn in Engeland en Duitschland ondernemingen werk zaam. welke zich belasten met het ver strekken van rentelooze en onopzeg bare hypotheken. Bij het lezen van deze woorden zal men direct denken „dat is niet moge lijk, want hoe kan zoo'n maatschappij dan bestaan" en inderdaad zou dit ge motiveerd zijn, wanneer tenminste geen verdere uitleg werd gegeven. Het is zeer logisch dat er een bron moet zijn, waaruit het crediet wordt ver strekt. Aangezien men voor kort ook in Nederland een dergelijke onderne ming heeft gevestigd (Onderneming tot het verstrekken van rentelooze en onopzegbare hypotheken „ROHYP" te Utrecht) zal ik hieronder in het kort de werkwijze van dit nieuwe genre van ondernemingen trachten te beschrijf ven. Alvorens direct daartoe over te gaan zij medegedeeld, dat het principe is gebaseerd op de samenvatting van crediet-gevers en -nemers, d.w.z. Cre- dietgevers en Credietnemers zijn hier dezelfde personen, die elkander regel matig van dienst zijn. Avorens men in aanmerking kan ko men voor een geldleening moet men eerst een ïeker verplicht bedrag bij de ze onderneming hebben gespaard. Dit bedrag is ongevoer 10 pCt. van de lee ning. Vervolgens moet men wachten totdat men de leening toegewezen krijgt. Er is een minimum-wachttijd voorgeschreven van 1 jaar. Wordt de leening toegekend vóór den aanvang van het 5e contractjaar, dan moet de deelnemer een bedrag storten in het reserve-fonds van de onderneming, welk bedrag dan beschouwd moet wor den als een extra-vergoeding in de ad ministratie-kosten, hoewel het niet aangewend mag worden tot betaling van administratie-kosten, doch belegd moet worden in leeningen. Bij de „Rohyp" bedraagt dit bedoelde bedrag 5 pCt. der leening, indien men zijn leening ontvangt in het tweede contractjaar 4 pCt. der leening in het 3e contractjaar en 3 pCt. in het 4e con tractjaar. Heeft men derhalve na vier jaar sparen de limite van ongeveer 10 pCt. bereikt, dan behoeven deze kosten bij het toewijzen van de leening niet betaald te worden. Over de verplichte spaargelden wordt geen rente vergoed, terwijl het sparen automatisch vervalt bij het toekennen der leening. Wenscht men b.v. f 4.000.- en is maan delijks aan de verplichte storting van f 8.— voldaan, dan heeft men na ruim vier jaar de vereischte tien procent ge stort. Bij toekenning ontvangt men dan de volle f 4.000.--, waardoor dus de eigenlijke hypotheek slechts f 3.600.— wordt. Naast de verplichte stortingen voor de toekenning der leening staat de ver plichte aflossing na het ontvangen der leening. Voor het bedrag van f 4.000.— moet men maandelijks f 20.— aflossen. Hiervan gaat af 1/24 pCt. voor admi nistratie-kosten, zoodat voor aflossing in aanmerking komt f 18.33 Na ruim 16 jaar is de leening dus afgelost. Met mederekening van de spaar-periode is men dus na ruim 20 jaar eigenaar van een onbelast huis, zonder dat men zelf eerst eenig geld moest hebben, daar het systeem der overwaarden ver valt. Immers door het storten der spaar gelden die in mindering komen der hypothecaire schuld, heeft men al tijd eenz ekere overwaarde. Men mag dan ook meer sparen dan het voorgeschreven verplichte bedrag en kan dus op die manier het tijdstip der toekenning vervroegen, daar eer der de grens bereikt wordt. In dat ge val echter moet men zooals reeds hier boven gezegd een tamelijk groot be drag betalen in het reservefonds, waar op men geenerlei recht meer heeft. Het schijnt dus dat deze maatregel werd getroffen om vervroeging van toeken ning der leeningen tegen te gaan. Het is beter dat er eenige regelmaat zit in het verstrekken der leeningen. Wfit de verdere kosten van het cre diet betreft, deze bestaan bij de „Rohyp" uit kosten KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. b.v. zou sluiten. Leening is f 4.00Q. af 2% f 80.— ken, haastten zij zich, ieder met een BOSCHBRAND aan de kind in de armen naar de woning van OOSTENRIJKSCHE GRENS, den knecht, welk huis even verder aan Dezer dagen is bij Unken aan den den dijk is gelegen. straatweg Bad Reichenhall-Leier op De vrouw vermoedde al dadelijk, dat Oostenrijksch grondgebied een bosch- haar man was vermoord en toen de brand uitgebroken, welke geleidelijk 'n drie knechts het was toen nog voor grooten omvang aannam en in den la- halfelf gingen kijken in de boerderij, ten namiddag ongeveer 12 H. A. bosch, vonden zij Reus gedeeltelijk buiten de eigendom van eenige boeren omvatte. f 3.920.is het bedrag dat men bij toekenning ontvangt. Bij een leening van f 4.000 is het maande- lijksche spaarbedrag f JL— en het aflossings bedrag per maand f 2(0-, Na vijftig maanden zal men dus ongeveer 10% der leening hebben gespaard. Leening f 4.000. af het gespaarde 50 x 8.— is f 400.— Hypotheek De aflossing per maand was af volgens d. per jaar In aanmerking voor afloss. f 3 .600.— f 20.— af f 1.67 f 18.33 De geheele aflossing zal duren 3.600 18.33 is 196,39 maanden of 16,36 jaar. In totaal zal moeten betaald worden bij toetreding l o/oo entréek. f 4. 1% admin. kosten 40. 2% prov. (bij toekenning) 8C tijdens het aflossen 196,39 x 1.67 is 327.97 b. d. Totaal kosten der leening f451.97 Wanneer op het tijdstip der toekenning eens een gewone hypotheek was genomen van f 4.000.tegen 5%, dan zou aan rente zijn betaald 16.36 maal f 200.- is f 3.272.— Wanneer geen rekening wordt gehouden met de rente van eigen kapitaal volgt hieruit een voordeel van f 2.820.03. Deze vergelijking is niet juist te noemen hetgeen ook blijkt uit het door' den heer d. J. verkregen uitkomst. Inderdaad zal een goed georganiseerd be drijf in deze nieuwe branche succes kunnen hebben. Laten wij hopen dat zij onder toe zicht van den Verzekeringskamer of een an der door de Regeering ingesteld lichaam ko men te staan, zulks tot zekerheid van de deel nemers. P. de Graaf. BINNENLANDSCH NIEUWS, b. d. 1/10 pCt. van de leening voor entreekosten 1 pCt. van de leening, eenmaal te voldoen, of in eens of te verre kenen bij de eerste verplichte stortingen door den deelnemer 2 pCt. van de leening bij de 'oe- kenning daarvan. Gedurende de aflossing pCt. per jaar van de leening. Dit be drag verhoogt het voorgeschre- aflossingsbedrag niet. In één der wetensghappelijke maand bladen berekent de heer C. de J. zeer nauwkeurig het voordeel bij dit soort crediet. Hij maakt daar een vergelij king met de gewone hypotheek, ver strekt voor dezelfde tijdruimte. Op een leening van f 6.000.-, waarbij de hypotheekrente op 5 pCt. gesteld; bedraagt dit voordeel voor den crediet- nemer het niet onaanzienlijke bedrag van f 2.362,40. Wanneer dusdanige ondernemingen juist beheerd worden en soliede zijn, zal m.i. dit nieuwe soort crediet zeer zeker een nieuw perspectief openen. Naast het economische dragen zij bij tot een sociaal belang. De aankoop van onroerende goederen zal in hooge mate worden bevorderd, hetgeen tegelijkertijd zijn invloed uit zal oefenen op de volkshuisvesting. Het gevolg zal zijn een ontwikkeling in de bouwbedrijven. De toekomst zal aan moeten geven of deze ondernemin gen in Nederland zich in de belangstel ling van het publiek mogen verheugen. Misschien ten overvloede laat ik hieronder nog een berekening volgen van de te betalen kosten ingeval men een leening van f 4.000.- LANDBOUWER VERMOORD TE NUMANSDORP. Door twee gemaskerde bandie ten neergeslagen. Dinsdagavond omstreeks tien uur hoorde de 36-jarige landbouwer J. de Reus, wonende op de Johannahoeve aan den Binnensluischedijk te Numans dorp, bij zijn thuiskomst eenig leven in de schuur. Toen hij daar binnenging om te zien wat er gaande was, werd hij aangevallen door twee gemaskerde mannen, die hem neersloegen. De on verlaten, zijn vervolgens het woonhuis van De Reus binnengedrongen en heb- R.'s vrouw gedwongen de sleutels af te geven. De bandieten doorzochten toen het geheele huis en namen alles wat hun van eenige waarde toescheen, mede. De vrouw vluchtte naar de slaapkamer van de kinderen en hield zich stil tot de vreemdelingen waren vertrokken. In de schuur gekomen, vond zij toen haar man met ingeslagen schedel dood op den grond. De moord en de overval hebben in de stille gemeente groote opschudding veroorzaakt. De bewoners hoorden omstreeks 10 uur in de schuur gestommel, zoodat Reus, die pas was thuisgekomen even ging kijken in de schuur of er mis schien een van de koeien was losgebro ken. Om in de schuur te komen is het niet noodig naar buiten te gaan, want deze is egen het woonhuis aangebouwd en door de keuken en een loods is c'e schuur binnendoor te bereiken. Met een zaklantaarn in de hand liep Reus weg. Kort daarop hoorde zijn vrouw we derom herrie in de schuu, waarop zij met een lichtje even in de gang ging kijken. Wat doe je toch, Jan riep ze. Ze kreeg geen antwoord, maar op eens stonden er twee mannen voor haar, één met een rooden zakdoek voor het gezicht en de ander met een zwarten lap. Zij hadden de zaklan taarn van Reus in de hand en sloegen het lichtje van de vrouw stuk. Zij duw den haar terug in de keuken, waar een worsteling begon. De mannen sloegen en schopten haar en eischten geld, on- dertusschen dreigend met 'n revolver. Ofschoon de „Johannahoeve" een groote boerderij is, die juist in een bocht van den dijk ligt, zijn de men schen door de tijdsomstandigheden heel arm en er was dus slechts weinig geld in huis. De vrouw gaf al het zilvergeld, dat er was, maar de inbrekers eischten pa piergeld. Jammerend kreet de vrouw, dat er geen papieren geld in huis was en ze smeekte Laat me toch naar mijn kinderen gaan. Eindelijk lieten de mannen de vrouw los, die naar de' slaapkamer vluchtte en zich opsloot bij haar twee kinderen van vijf en twee jaar. Boven de keuken, op zolder, slaapt de dienstbode, zij had het gevecht in de keuken gehoord, doch durfde niet naar beneden komen. Na tien minuten waagden beide vrouwen het toch, na elkaar te hebben geroepen, weer in de keuken te komen die door de worsteling geheel over hoop lag. Zonder dat de vrouwen het durfden Iwagen eerst naar den man te gaan kij- schuur liggen, met gebroken oogen en een breede, diepe kloof midden in het hoofd. Het gezicht was geheel bebloed. Te vens bleek Reus, die een sterke kerel was, een revolverschot in liet hart te hebben gekregen. Van de schuur was een ruit stukgeslagen. Wellicht zijn de inbrekers door deze opening naar binnen gekomen en heb ben zij opzettelijk leven in de schuur gemaakt om Reus in het donker naai de schuur te lokken, waar zij hem heb ben overvallen. Het bedrag dat de moordenaars heb ben meegenomen is niet bekend, doch het is niet groot, omdat er slechts wei nig geld in huis was. De dienstbode heeft 's avonds om negen uur in het heldere licht van de maan twee mannen op den dijk zien loopen met een fiets aan de hand. Zij vond dat wat raar en sprak er nog over met de vrouw. Men maakte zich echter niet onge rust, omdat men, zooals gewoonlijk, nog aan den knecht had gevraagd of alles gesloten was en een bevestigend antwoord had gekregen. Alle deuren waren op slot. In den loop van den morgen heeft het parket uit Rotterdam een onder zoek ingesteld. Inmiddels zijn in Rotterdam twee personen gearresteerd in verband met dezen moord. Een der verdachten heeft reeds bekend. Waalre heeft weer licht. Het dorpje Waalre (N.-Br) heeft eeni ge weken zonder straatverlichting ge zeten, doordat de gemeente-veldwach ter weigerde nog langer gratis iederen avond het electrisch licht te onsteken. De man had daartoe in zijn woning slechts een knopje om te draaien, maar het ging natuurlijk om het beginsel. Aan dezen „donkeren" toestand is thans een einde gemaakt, doordat de Gemeenteraad besloot aan de vrouw van den veldwachter voor dit werk f 100 vergoeding per jaar toe te kennen daar de politieman geen bijbaantje mag hebben. Waalre heeft nu weer licht gekregen. Brandweercorpsen uit alle omliggen de gemeenten doen wanhopige pogin gen het vuur te stuiten. möotholland 1 Heeft U ook gelezen vrienden, In 't vorige nummer van deez' krant, Van die gasballon uit Straatsburg Die daalde in het polderland Ik vond het leuk van den ballonman Dat hij nog een briefje zond, Toen hij antwoord had gekregen Van den man, die 't dingske vond. Moest U ook niet even lachen 't Klonk in 't eerst zoo echt naïf: ,Aan het mooie Holland." Stond er boven dezen brief. Maar ik geef dien vreemden schrijver In dit opzicht schoon gelijk, Want er zijn veel mooie dingen In het land van prut en slijk. Mooi is Holland En tóch zien we, Dat er steeds nog menschen zijn, Die des zomers 't land verlaten Voor een reisje langs de Rijn. Onze luchtvriend schreef zijn briefje Dacht, aan 't schoon dat Holland biedt. Maar het gros der Nederlanders Kent het mooie Holland niet. (Nadruk verboden) NIEK. Neon-belichting in den tuinbouw. Proeven met aardbeien. De resultaten van de proeven welke in voorgaande jaren op den proeftuin Glasdistrict, gevestigd te Naaldwijk, zijn genomen met belichting van de planten door Neon-bestraling, waren zoo gunstig, dat men ook dit jaar deze proeven zal voortzetten. Het vorig jaar heeft men vooral deze proeven op komkommerplanten geno men, die zich sterk bleken te ontwikke len en spoedig vruchten gaven. Behalve op den proeftuin, hebben ook eenige kweekers belangstelling voor deze proeven getoond en op hun bedrijf toegepast. Dezer dagen is men op den Proeftuin aangevangen met Neon-belichting op aardbeienplanten, teneinde de werking op deze planten na te gaan. Binnenkort zullen de proeven weer verder worden uitgebreid. ONGEVAL OP ONBEWAAKTEN OVERWEG. Koopman bij Hekendorp gedood. Op den onbewaakten overweg bij Heken dorp, werd, naar „De Telegraaf" meldt, Woensdagmorgen door den sneltrein uit Ons Lichaam en onze Gezondheid. Ook hoofdpijn is een kwaal. Er is misschien geen kwaal zoo alge meen verbreid als hoofdpijn. Iedereen heeft er wel eens in den een of ande ren vorm last van gehad en met meer of minder succes van sympthomati- sche middelen gebruik gemaakt. Ze- nuwstillende en anti-rheumatisclie middelen zijn inderdaad dikwijls in staat, de pi|n te verzachten, doch ook dan moet de oorzaak van de hinderlij ke hoofdpijnen worden opgespoord, terwijl in vele gevallen eerst het be handelen van die oorzaak de hoofd pijn kan wegnemen. Bijna alle ziekten kondigen zich door hoofdpijn aan, nierziekten, bloed ziekten, met koorts gepaard gaande in fecties, storingen in de spijsvertering, enz. In zulke gevallen kunnen symp tomatische middelen wel de pijn ver- dooven, doch geen blijvend succes ver zekeren. Dikwijls ligt de oorzaak in de levens wijze, oververmoeienis, tobben of on doelmatige voeding. In dezen tijd is er bijna niemand, die niet door een dergelijke oorzaak op den duur wel hoofdpijn moet krijgen. Waar de oor zaken van de hoofdpijn dan gewoonlijk ook niet radicaal uit den weg genomen kunnen worden, ontstaan op den duur aanhoudende hoofdpijnen met zeer korte onderbrekingen. Die voortduren de kwelling wordt dan chronisch en is alleen nog maar te bestrijden met symptomatische middelen. Hun, die in dit geval verkeeren, raden wij echter aan om af en toe een ander middel ie gebruiken. Over het algemeen moet trouwens niets ingenomen worden, voordat men het eerst heeft geprobeerd met het inwrijven met Eau de Cologne met reukzout en met een migrainestift De z.g. migraine, die slechts in één helft van het hoofd optreedt en ge paard gaat met braken en onwelzijn, kan gewoonlijk niet verdoofd worden, doch moet uitvieren. Geen middel kan hier noemenswaardig hulp verleenen. Vaak zijn de hoofdpijnen rheuma- tisch van aard. Als men in den tocht Gouda, die te ongeveer 9 uur te Woerden heeft gezeten of de hoofdhuid zeer nat moet binnenkomen, een personenauto aange reden, waarbij de inzittende werd gedood. Een 30-jarige handelaar te Langeruige- weide was Woensdagmorgen op weg met zijn auto en moest de spoorlijn bij Hekendorp passeeren. Vermoedelijk door den mist heeft hij den sneltrein niet gezien, waardoor zijn auto werd gegrepen en dertig meter meege sleurd. De auto kwam in de sloot naast de spoorbaan terecht. Hoewel spoedig hulp aan wezig was, bleek de bestuurder reeds overle den. BUITENLANDSCH NIEUWS. Wanhoopsdaad van een pachter Woensdagmorgen heeft de 44-jarige pachter Dessin van een veeboerderij te Wittenau zijn (21-jarigen zoon doodge schoten, terwijl een 13-jarige zoon door een schot ernstig werd gewond. De man richte het wapen op zichzelf en verwondde zich eveneens ernstig. In den tuin van zijn woning maakte hij door ophanging een einde aan zijn le ven. In de keuken van het huis vond men zijn 48-jarige vrouw door gas be dwelmd. De jongste zoon en de vrouw werden naar het ziekenhuis overge bracht. Men hoopt beiden in leven te kunnen houden. Dessin bevond zich sedert eenigen tijd in ernstige financieele moeilijkhe den en eenige credieteuren hadden aan gekondigd, dat zij zijn bezittingen zou den laten verkoopen, waardoor hij op straat zou komen te staan. VOOR HET EERST GEEN IJS EN SNEEUW. Voor de eerste maal in de geschiedenis van het land is Finland dit jaar zonder ijs en sneeuw, aldus Reuter. De winter is dit jaar buitengewoon zacht en terwijl anders in dezen tijd van het jaar de rivieren en meren bijna geheel zijn dicht gevroren, is er nu nog niet eens een vliesje op. Talrijke winkeliers, vooral van wintersport is geweest, kan hierin rheumatiek op treden. In zulke gevallen helpen de ge bruikelijke hoofdpijnmiddeltjes natuur lijk niet zoo goed als droge warmte, massage en salicylpreparaten. Bij vele personen, vooral bij vrou wen, heeft een weersverandering dade lijk hoofdpijn tengevolge. Reeds eenige uren voor een onweersbui hebben zij te lijden van hevige pijnen. Dit wijst er op, dat het geheele zenuwstelsel ver sterkt moet worden, bij voorkeur door een rustkuur. Veel water en verande ring van klimaat doen dikwijls wonde ren. Tenslotte behoeft er wel niet uitvoe rig op gewezen te worden, dat tobben voor de gezondheid in het algemeen ongunstig is en dus ook hoofdpijnen in de hand werkt. De tijdsomstandigheden geven weliswaar dikwijls reden om tè tobben, doch dan moet men maar be denken, dat er wel vaker malaise heeft geheerscht en dat daar na verloop van tijd altijd weer jaren van voorspoed op gevolgd zijn. MARKTBERICHTEN. Eierveiling Schagen 5 Jan 1933. Aan voer 66000 kipeieren. Prijs 52-54 kg. 3.10 a 3.30 per 100. 55-57 kg. 3.10 a 3.50; 58-60 kg. 3.30 a 3.70 61-63 kg. 3.50 a 3.90; 64-67 kg. 3.80 a 4.40. Ongewogen Wit 3.20 a 4.00; Bruin 3.60 a 4.40; Klein 2.90 a 3.10. 500 Eendeieren 3.40 p. 100. 1000 Broedeieren 4.- per Schagen, 5 Jan. 1932. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 Paarden 150 a 350 5 Stieren 40 a 180; 8 Gelde koeien mag. 80 a 150; 30 Gelde koeien vette 150 a 220; 4 Kalfkoeien 60 a 1200; 2 Vaar zen 60 a 95; 28 Nuchtere kalveren 8 a 14; 30 Schapen vette 12 a 18; 293 Over- houders 7 a 12; 18 Varkens vette per tkg. i26 a 30 cent; 96 biggen 5 a 9; Konij- artikelen, verkeeren in groote moeilijkheden, 'men 0.75; '10 Kippen 0.75 a 1.50; 12 Een daar zij met hun voorraden blijven zitten. jden 0.70.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2