GRIEP, INFLUENZA. £^£35 TWEEDE BLAD. VRIJDAG 27 JANUARI No. 8. BINNENLANDSCH NIEUWS. VERBINDING VAN Z.O. FRIESLAND MET DEN AFSLUITDIJK. Op aanleg van een nieuwen verkeers weg aangedrongen. De heer B. G. Peereboom, lid van de Twee de Kamer, heeft den minister van Waterstaat gevraagd Heeft de minister kennis genomen van het adres van gemeentebesturen der provincie Friesland, er op aandringende den aanleg van den nieuwen verkeersweg Heerenveen- JoureSneekBolswardAfsluitdijk alsnog te willen bespoedigen Is de minister niet van oordeel, dat de aan leg van dezen verkeersweg, in aansluiting aan de te verbeteren wegen in den Z.O. hoek dei- provincie, welke den laatsten tijd in een snel tempo wordt ontgonnen, als hoofdtoevoer ader een dringende noodzakelijkheid is ge worden en voor deze streek onontbeerlijk is te achten om tot bloei te kunnen geraken Acht de minister het niet gewenscht, dat vanuit het hierbedoelde deel der provincie de afsluitdijk, op korten afstand van Rau werd en Sneek, zal kunnen worden bereikt langs een aanzienlijk beteren weg dan de thans bestaande wegen, die, wat hun breed te betreft, voor verkeer van eenigen omvang geheel onvoldoende moeten worden geacht en niet genoegzaam draagvermogen bezitten om tegen dit verkeer bestand te zijn wor vezige liesche te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poe ders. Per stuk 8 ct. doos 45 ct. Bij Uw Drog. Kwestie over een burgemeesters- jaarwedde. Bij de behandeling van de gemeente begrooting te Alphen a.d. Rijn, heeft de heer Van Kleef (V.D.) een voorstel ingediend om de jaarwedde van den bure-eyneester, dr. H. J. Lovink, welke thans ongeveer f 7000 bedraagt, tot f 3500 te verlagen, zoolang dr. Lovink lid is van de Tweede Kamer.Spr. wees er op, dat de gemeente-ambtenaren geen nevenbetrekkingen mogen aanne men. Deze bepaling geldt uiteraard niet voor den burgemeester, maar spr achtte dit niet geheel billijk, daar de burgemeester een groot deel van den tijd, welke aan de gemeente toekomt, doorbrengt in de Tweede Kamer. Spr. was van oordeel, dat een gemeente met meer dan 18.000 zielen den gehee- len persoon van den burgemeester eischt. Door de rechterzijde werd het voor stel heftig bestreden. Spr. bracht daarom het bedrag van f 3500 terug op f 1, hetgeen dan bedoelde te- zijn een uitnoodiging aan Ged. Staten om het salaris van een burgemeester, die tevens Kamerlid is, te herzien. Het voorstel werd echter verworpen met slechts de stemmen van de V.D.- fractie voor Door goederentrein overreden en gedood. Te Oostzaan is de spoorwegarbeider W. Hartog bij het oversteken van de spoorlijn door een van Amsterdam ko mende goederentrein gegrepen en overreden, met het gevolg, dat hij aan de bekomen verwondingen kort daar op is overleden. De overledene laat een vrouw en vijf kinderen achter. Extra hulp aan werkloozen. Bijzondere maatregelen ge vraagd in verband met de koude. De heer L. L. H. de Visser, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd Is de regeering bereid in verband met de strenge koude oogenblikkelij- ke maatregelen te treffen, waardoor aan werkloozen extra steun wordt ver strekt voor verwarming, kleeding, schoeisel en dekking alsmede warme voeding Zoo ja, welke maatregelen meent de regeering daartoe te nemen opdat de werkloozen en hun gezinnen ten spoedigste worden geholpen Ook voor tewerkgestelden. Dr. J. van den Tempel, lid van de Tweede Kamer, heeft den minister van Binnenlandsche Zaken gevraagd Is de minister bereid te bevorderen, in het bijzonder door financieele mede werking van rijkswege, dat geduren de de ingetreden periode van felle koud de uitkeeringen 'voor de werk loozen met een extra-toeslag voor brandstof en kleeding en dek worden verhoogd Wil de minister bevorderen, dat in het bijzonder de uitkeeringen voor de arbeiders, die tijdelijk niet in de werk verschaffingen kunnen worden te werk gesteld, in gunstigen zin worden herzien Ongeluk in de Oranje Nassad-mijii. In de Oranje Nassau-mijn II te Heer len is in de bovengrondsche electri- sche centrale een ernstig ongeluk ge beurd. De 26-jarige ondergrondsche op zichter Th. Tempelman en de electri- ciën Sagenschneider waren bezig proe ven te nemen met slaghoedjes. Door tot nu toe onbekende oorzaak ontplof ten de slaghoedjes ontijdig. Tengevolge hiervan werden de beide mannen weg geslingerd. Van den heer T. was een been verbrijzeld, terwijl de heer S. een enkelfractuur had bekomen. Beide mannen werden naar het St. Joseph- ziekenhuis te Heerlen vervoerd. De heer T. is aan de bekomen won den overleden. De man was gehuwd en vader van twee kinderen. WAAGHALZEN STEKEN OP DE SCHAATS HET IJSSELMEER OVER. Donderdagmiddag om half vier zijn te Sta voren vijf schaatsenrijders uit Andijk aan gekomen. Zij hadden den afstf"d ?p de schaats in twee uur afgelegd. Twee hunner hebben het ongeluk ge:5ad door het ijs te zakken, doch zij konden worden gered. On middellijk na aankomst, te .tavoren aan vaardden zij weder de terugreis. De burgemeester van Stavoren waarschuw,, het publiek, dat de overtocht over het jj< van het IJsselmeer tusschen de Noordj- 10i_ landsche en Friesche kust zeker moet den ontraden, in verband met de aanr zeer gevaarlijke wakken voor de F kust. De loonen in het Westla nd. De patroons- en werklied' morgani- saties in het Westland heblx .n uitvoe rig beraadslaagd over de lo onen van tujnarbeiders in het komer <j seizoen, maar zijn nog niet tot v vereenstem- ming gekomen. In alge'mecnen zin wensclien de patroonsorganisaties een loon van f 17.50 per wf-ek, plus 0.50 kindertoeslag, terwijl <fe arbeidersor ganisaties aandringen op f 20 per week gedurende de drukke zomer maandén en f 18 per week in de win termaanden, plus 2 pet. kindertoeslag Na uitvoerige beraadslagingen heeft men besloten de beslissing in "handen eener arbitage-commissie te st-ellen. GASVERSTIKKING. Drie dooden. Tengevolge van de groote koude is in de Crijnssenstraat 36 te Amsterdam een buis van de gasleiding gescheurd. Di.t ongeval heeft drie menschenlevens gekost. De bewoners van de bovenwoningen van dit perceel hebben Donderdagmorgen de lucht van gas waargenomen. Een onderzoek van eiken bewoner op eigen woning of wel licht een gaskraan open stond, bracht geen oplossing. De bewoner van de eerste verdieping heeft, toen de gaslucht toenam, alarm gemaakt. Hij heeft zijn bovenburen gewaarschuwd dat sr iets bijzonders moest zijn. Ook is hij naar de bewoners van het benedenhuis gegaan, bewoond door den heer E. de Roos met vrouw en kind. Daar kreeg hij geen gehoor. Aan- den achterkant hebben buren zich toen toegang tot de keuken verschaft. Een sterke gaslucht trad hen tegemoet en het bleek dat zich hier een drama had voltrokken. Op den vloer in de voorkamer die als huis kamer in gebruik is, lag de man terwijl op een divan de vrouw lag met haar zoontje van 10 maanden in de armen. Alle drie wa ren reeds overleden. Vermoedelijk zijn de Roos en de vrouw ook wakker geworden, maar toen reeds zoo zeer bedwelmd geweest door het gas, dat het den man niet meer is mogen gelukken de voordeur te bereiken en hij op weg daarheen is neergevallen. De vrouw heeft zich waarschijnlijk naar het kinderbedje begeven en is met het kind in haar armen bewusteloos op den divan, waar men haar gevonden heeft, neergevallen. De slachtoffers zijn nog jonge menschen. De man, politieagent van beroep, is 33 jaar oud. zijn vrouw is 25 jaar. Bij onderzoek door de politie bleek dat on der den vloer in de gang de straatbuis van het gas gescheurd was. Het uitstroomende gas heeft zich door het geheele huis ver spreid, maar natuurlijk in hoofdzaak in het benedenhuis. De lijken van de drie slachtof fers zijn overgebracht naar het Wilhelmina- gasthuis. l. e. v. d. Walle, wonende te Den Helder. Mr. Ledeboer, rechter-commissarismr. Veldman, curator. D. de Wit, wonende te Uitgeest Mr. Krab be rechter commissaris, mr. v. d. Loos, cura tor. C. v. d. Velde te AlkmaarHuiswaard. Mr. Ubbens, rechter-commissarismr. Wynne curator. CONTINGENTEERING VAN ZAKDOEKEN. CACHE-NEZ, FOULARDS EN OVERHEMDEN Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier, Oude- gracht 182 zijii aanvraagformulieren ver krijgbaar voor invoervergunningen voor de bovenstaande artikelen die bij Koninklijk Besluit van 21 Januari 1933 zijn gecontingen- teerd. GEMEERD WIERINGEN. PROVINCIAAL NIEUWS. HET IJS IN NOORD-HOEEAND, Anna Paulowna mooi ijs banen naar Oudesluis en naar het Noordhollandsch ka naal. Het is kanaal is open. Zaterdag hard rijderij voor Friesche vrouwen. Barsingerhorn ijs vertrouwd van Scha- gen naar Avenhorn. Geen mooie banen. Burgcrbrug vertrouwd ijs, ijs vrij goed. doch geen banen. Wieringerwaard ijs goed en vertrouwd. Banen aan de Nieuwesluis. „De Texelsche visscherij met ondergang bedreigd". Een adres aan den Minister Door de heer J. Henkes en 78 ande ren allen visschers te Oudeschild, le den van de Visschers-Vereen. D.E.T.V. is aan de Minister van Waterstaat een adres gericht, waarin zij Z.Exc. onder de aandacht brengen, dat zij door de afsluiting der Zuiderzee in hoo ge mate zijn gedupeerd. Toen de Zui derzee met de Waddenzee nog in open verbinding stond, kwamen veel garna len en visch uit de Zuiderzee naar Texelstroom. Dit is nu geheel opgehou den, waardoor aldus het adres heel de Texelsche visscherij met algeheele ondergang wordt bedreigd. Zij spre ken de wensch uit, dat de Minister een onderzoek zal instellen naar de schro melijk slechte toestand, waarin de Texelsche visschers thans verkeeren. Mede werd aan de Minister van Wa terstaat een adres gericht, ondertee- kend door KI. Vlaming en 81 anderen, inwoners van Texel, visschers en an deren, werkzaam in het zeegrasbe- drijf. Zij maken er Z.Exc. op attent, clat de Zuiderzee-afsluiting een zeer naüeelige invloed blijkt uit te oefenen op de groei en het aanspoelen van zee gras. Hiervan ondervindt het zeegras- bedrijf op Texel de zeer schadelijke ge volgen. Indien geen verandering in treedt, aldus adressanten, zal dit bedrijf weldra aan geen enkel persoon op Texel meer een broodwinning ople veren. Reeds nu zijn de gevolgen zoo nadeelig, dat verscheidene zeegras- visschers genoodzaakt zijn naar ande re middelen van bestaan om te zien. Z Exc. wordt met de meeste aandrang verzocht het daarheen te willen lei den, dat personen, op Texel woonach tig, en door de afsluiting der Zuider zee in hun broodwinning geschaad, een vergoeding kan worden toegekend Aan het adres is een memorie van toelichting toegevoegd. Tevens wordt meegedeeld, dat het verzoek gaarne mondeling zal worden toegelicht. Tex. Crt. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn de volgende faillissementen uitgesproken WEDSTRIJDEN IJSCLUB VOORWAARTS. Woensdag hield ijsclub „Voorwaarts" een hardrijderij voor heeren, op de baan achter het M.U.Z.-gebouw. Het was eerst moeilijk om deelnemers te krijgen, waar de heer Mul der, die zich als flink rijder j.1. Zondag had doen gelden, nu ook wenschte deel te nemen. Toen ten slotte Mulder bereid bleek 5 M. voor sprong op de baanlengte van 160 M. toe te geven gaven zich enkelen op. De uitslag was als volgt le prijs S. Snooij Sz., 2e pr. Ep- ping 3e pr. J. Mulder en 4e pr. Lentz de laatste allen te Den Oever. Het is hierbij gebleken, dat de 5 M. voor sprong die Mulder moest geven een overdre ven eisch was, en niet bevorderlijk voor eer. eerlijke gang van zaken. Er was zeer groote belangstelling. Woendagmiddag deed zich op het ijs te Den Oever (niet op de baan van de ijsclub) nog een ernstig incident voor, waar Mevr. Ringeling op een gegeven oogenblik door 't ijs zakte. De chauffeur van den heer Ringeling, die in haar nabijheid was, riep haar toe de ar men zijwaarts op het ijs uit te strekken. Zoo wist ze zich te houden, totdat de chauf feur haar uit de benarde positie kon verlos sen. IJswedstrijd. Donderdagmiddag hield de IJsclub „Westerland" een wedstrijd voor jongens tot 16 jaar op het Boezemmeer bij Lutjeland. Er wa ren 16 deelnemers. De uitslag was als volgt le pr. f 12.50 Simon Bakker Mz. 2e pr. 1' 7.50 \Y. Pathuis 3e pr. f 5.- 11. Ottens. 4e pr. f 2.50 Jb. Kuiper Nz. Er was veel publiek aanwezig. De prijzen werden op het ijs uitgereikt. Zondag a.s. houdt IJsclub Wester land" een hardrijderij voor paren op het Boezemmeer te Lutjeland. De banen, van meer dan 500 M. lengte, zijn prachtig Aan prijzen worden uitgeloofd le pr. f 30 2e pr. f 20 3e pr. f 10.-- Zie advertentie in dit nummer. T.O.V.-AVOND. Naar men ons meldt zal Zaterdag 4 Febr. een T.O.V.--avond in Con- cordia worden georganiseerd, waar als dan a.a. zal optreden Louis Davids. We behoeven dus niet te zeggen, dat het weder een avond zal worden met buitengewone attracties. Politie. Verloren, een, Garbardiue- jas een handbescherm'er van een rijwiel en een paar schaatsen. Gevonden een schaats en een rij- Inl. bij den Bern.-Bode. Het verkeer over den afsluitdijk. De strenge koude weerhoudt zeer zeker velen een tocht, over den aisiuit- dijk Wielingen-Friesland te maken, want was men in verwachting, dat de eerste dagen van openstelling zeer druk zou zijn, dit is geenszins het ge val zoo nu èri dan ziet men een en kele auto of fietser zich, op dat pad door de zee begeven, 't Is er ook elles behalve aangenaam. De ijzige Ooste- wind doet zich hier dubbel gelden en voor fietsrijders is. T bijna niet te doen. Een paartje van St. Anna-Parochie was 's-morgens 9 uur per fiets van daar vertrokken en kwam te half twee te Wieringen aan. Voor de wind was 't goed gegaan. De terugtocht was echter iets vreeselijks, en nauwelijks een stuk heen werden ze zoo bevangen door de koude, dat ze moesten terug- keeren, en ze wijselijk te Den Oever een auto huurden. Voor de vrachtdienst is de d'ijk ech ter een uitkomst. Zoo schreef Hinger's Chocoladefabriek te Alkmaar, dat ze 's-morgens te 6 uur vandaar een be stelauto met goederen over de afsluit dijk van de Zuiderzee naar Leeuwar den zonden. Na de bestelling van de goederen Pi Leeuwarden en het inladen van retour vracht was de auto 's-middags om half twee aan de fabriek terug. De terugweg werd in 21/4 uur afgelegd. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 29 JANUARI NED. HERV. GEM. Oosterland nam. 2 uur Ds. Van Beelc. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Fram-.k. DOOPSGEZ» GEM. H.-hoef voorm. 10 uur Proponent Meihuizen van Amsterdam. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur de hr. O. Deen. Nam. 4.30 uur de Leer O. Deen., schuur, dubbele arbeiderswoning, er ven, bouw- en weiland en water aan den Veerweg, groot 37.10.35 IL.A„ ei gendom van den heer R. van Wierin gen. De heer Boon te Amsterdam mijn de het geheel op f 62165.- Het woonhuis met lunchroom aan den Nieuwenweg, eigendom van den heer C. Schrama, dat in bod stond op f 6400.-, bracht op de Woensdag gehou den verkooping bij toeslag in De Vlas- en Korenbeurs f 8450 op, voor welk be drag kooper werd de Amstel Brouwe rij te Amsterdam. Het perceel zal wor den betrokken door den heer De G*aaf van 11 ei) oo. OPENBARE VERGADERING van den Raad der Gemeente Anna Paulowna op Vrijdag, 27 Januari 1933, des namiddags te twee uui ten Itaadhuize. 1. Mededeelingen a. van den heer Jb. Jonker Hzn. is bericht ingekomen, dat hij zijne herbenoeming als lid van het Burgerlijk Armbestuur aanneemt. b. de begrooting voor 1933 is door Ged. Staten goedgekeurd d.d. Januari 1933, no. 62. c. de gemeenschappelijke regeling nopens het instellen van een geneeskundig schooltoe zicht is goedgekeurd door Ged.. Staten d.d. 20 December jl., No. 130. d. van den Minister van Binnenl. Zaken is dd. 20 Januari 1933 bericht ontvangen, dat aan de landarbeidersbonden is toegestaan om in de loopende uitkeeringsperiode over 60 dagen uitkeering te verstrekken, doch alleen voorzoover het personen betreft, die vóór 1 Jan. 1932 lid van een werkloozenkas zijn geworden. van de Commissie's tot wering van schoolverzuim zijn jaarverslagen over 1932 ingekomen. f. de verordening op de heffing van leges ter secretarie is bij Kon. besluit van 30 Nov. jl. no. 11 goedgekeurd en mitsdien op 1 Jan jl. in werking getreden. g. de verordening tot heffing van opcen ten op de vermogensbelasting is goedgekeurd bij Kon. besluit van 21 December 1932, no. 11. h. de verordening tot wijziging van het tarief der personeele belasting is goedgekeurd bij Kon. besluit van 21 December 1932, no. 11. 1. het besluit tot het aangaan van een geldleening van f 122000 met het N. O. G. i? door Ged. Staten goedgekeurd dd. 20 Decem ber 1932, no. 44. j. Door Ged. Staten is dd. 16 Nov. j.1. vast gesteld het besluit tot toepassing van eene tijdelijke korting op de jaarwedden van de Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers, op welk besluit de Koninklijke goedkeuring is verkregen. k. ingekomen is de balans en verlies- en winstrekening over 1931 van den Keurings dienst voor Waren. 2. Aanvrage van het Bestuur der R. K. school aan den Nieuwenweg om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van 2 plafondlampen, 1 kachel en 28 nieuwe banken. 3. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet van 150.- voor het uitreiken van een herinneringsboekje betreffende Prins Willem v. Oranje, bij de herdenking van zijn 400en geboortedag, aan kinderen van het 5e, 6e, en 7e leerjaar. 4. Gewijzigde vaststelling van de verorde ning regelende de eischen van benoembaar heid en de bezoldiging van de veldwachters der gemeente Anna Paulowna. 5. Aanvrage om een voorschot ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet van F. K. Koeman. 6. Voorstel tot vaststelling van eene ver ordening tot bepaling van een maximumsnel heid voor motorrijtuigen voor een gedeelte Zandvaart en Zwarteweg. 7. Verzoek van het gemeentebestuur van Ambt-Hardenberg om adhaesie te betuigen aan het door den Raad dier gemeenet tot de Regeering en Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal gericht verzoek om het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigen dommen te verminderen. 8. Vaststelling suppletoire begrooting voor 1933. 9. Rondvraag. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. AUTO-ONGELUK. Donderdagmorgen is in in Nieuweweg een luxe auto 'van de heer N. doordat deze plotseling krach tig moest rem men voor een wielrijder, geslipt, en tegen, een boom gereden. De wagen, werd ernstig be schadigd. De heer N. bleef gelukkig onge deerd. Uitslag Verkoopingen. Woensdag liad in Veeiiburg de ver kooping bij toeslag en e indt oewijzing plaats van de boerenplaats „Quadrup- le Alliantie", bestaande. ujt huis, GEMEENTE ZIJPE. Officieel. BAKKERSNACHTARBEID. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) maakt bekend, dat hij de aanvraag van Teunls Bloothooft om vergunning tot het verrichten van bakkersarbeid tusschen 8 uur des na middags en 6 uur des voormiddags, in het perceel St. Maartensbrug C 105, op 26 Janu ari 1933 tot 26 Januari 1936, heeft toegestaan. Zijpe (N.H.), 26 Januari 1933.. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. VERJARING VAN VORDERINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente ZIJPE (N.H.) brengen in herinnering, dat alle rechtsvorderingen ter zake van geldschul den ten laste van het Rijk, een provincie, een gemeente of een waterschap, veenschap of veenpolder in elk geval verjaren door verloop van 5 jaren na den 31sten December van het jaar, waarin de schuld opvorderbaar is ge worden, tenzij zij reeds ingevolge de bepalin gen van het Burgerlijk Wetboek aan een kor tere verjaring onderworpen zijn. Het vorenstaande is niet van toepassing op vorderingen wegens rente en aflossing van geldleeningen en wegens pensioenen. Belanghebbenden worden verzocht niet den uitersten termijn af te wachten, maar de indiening hunner vorderingen zooveel moge lijk te bespoedigen. Met betrekking tot den dienst 1932 worden de vorderingen ten laste der gemeente gaarne ingewacht ter gemeen tesecretarie vóór 1 Februari a.s. ZIJPE (N.H. 11 Jan. 1933 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. 'T ZAND. De Ijsbaan op het N.H.- Kanaal alhier is geopend. De haan is prachtig en betrouwbaar. Voor Schagerbruggers is de baan le bereiken vanaf Stolpe langs het Ega- lement. Het N.H.- Kanaal is n.1. be halve de in orde gemaakte banen, niet te berijden. SCHAGERBRUG. Geslaagd voor het diplo ma Engelsche Handelscorrespondentie van de Vereeniging van Leeraren, de heer G. J. Baaijens te Schagerbrug, leerling van den heer D. Brouwer, hoofd der school te Scha- gen. Schagerbrug. Donderdag 12 Jan. 1.1. speelden de twee biljartclubs alhier een wedstrijd in het caté van den heer H. L. v.d. Rol). Er werden 2x8 partijen gespeeld, waarvan er 9 door „Krijt op Tijd" wer den gewonnen en 7 door „Kunst naar Kracht". Dinsdag 24 Jan. werd een revanche wedstrijd gespeeld met als resultaat dat van de lü partijen er 14 door „Krijt op tijd" werden gewonnen en 2 uoro ..Kunst naar Kracht". In totaal werden dus door „K. O. T." 9 partijen gewonnen. Outlesluis. Woensdag werden op den Poe) alhier wedstrijden gehouden door den IJsclub „Eensgezindheid". Dc meisjes der hoogere klassen der school kregen gelegenheid zich te meten in 't hardrijden met houtjesrapen. Gró Rol wist den lsten prijs te bemachtigen, op haar volgde Emjny Bouwman, ver volgens Maartje Kreijger en tenslotte Annie Kater. Voor grootere meisjes behaalde Reinigje Ruinewoud den le, Jansje Geerlings den 2e, Annie Pier§ den derden prijs. Hierna kwam een estafetten-wed strijd voor heeren en dames, welke veel kijkers trok op de feestelijk'' ver sierde banen. De heer A. Slikker en Mw. M. Hoog- land-Oosterman verkregen den lsien prijs Jn. Nannis en M. Korver den 2den Jb. Kater en Mw. A. Krcijger-Muntje- werf den 3den en 11. v. d. Veen en Mw B. Kossen-Hoep den 4den prijs. Het waren alle geldprijzen. Schagerbrug. Donderdagmiddag had do ijsclub „De Eendracht" alhic een tweetal wedstrijden georganiseerd, welke gehouden werden op de Egale- ment. I. Hardrijden met hindernissen voor meisjes tot 17 jaar, Ie prijs f 3, S Ligt hart; Se prijs f 2 Iv. Wagenaar 3e pr f 1, N. Kuit. II. Hardrijden voor jongens tot jaar, le prijs, f 3 A. Ligthart 2e pi\ f 2, A. van der Wer ff Gz„ 3e prijs, f 1, Dirk Volder. Niettegenstaande de Siberische kou de, was er veel belangstelling. BURGERLIJKEN STAND Gem. Zijpe van 20 t.m. 26 Jan. 1933. Geboren Jan, z.v. Pieter Wittebol en J&éo- ba Kooij. Ondertrouwd Nicolaas Hermanus Pronk, 31 jaar, transportarbeider, te Warmenhulzen en Adriana Maria Antonia van Schalk, 29 jaar, te Zijpe. Getrouwd Johannes Blankendaal, 24 jaav, landbouwer, te Harenkarspel en Catharlnn Agatha Veul, 20 jaar, te Zijpe. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 29 JANUARI NED. HERV. KERK Schagerbrug 's av. 7 uur Ds. Witkop. Oudesluis, Sint Maartensbrug, Burgerbrug en Petten geen dienst. Callantsoog v.m. 10 uur Ds. van Beek. EVANGELISATIE Schagen, v.m. 10 uur, Ds. Gravemeijer van Amsterdam. Nam. 5.30 uur de heer Franck van Wieringen. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. SCHAGERBRUG. Bij dc Vrijdag al hier gehouden hardrijderij voor man nen, waaraan door twaalf personeel werd deelgenomen werden de prijzen als volgt behaald le prijs f 5.- door Jn. Meijer 2e prijs f 3.- door W. J. v. Loonen 3e pr. f 1.50 door Ar. Ligt hart. Daar het weer even gunstiger was geworden werd de wedstrijd door veel publiek bijgewoond. Zondagmiddag schoon- en hardrij den voor paren. 's Avonds op de verlichte baan hard prikken voor vrouwen. Waterleidingbedrijf. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorko mende advertentie van het Provinci aal Waterleidingbedrijf van Noord- IIolland, waarbij de verbruikers van ■eiding water er aan worden herin nerd, dat het ten strengste verboden is om uit de tapkranen onnoodig wa ter te laten wegvloeien. Het doen wegvloeien van water, zonder dat daarvan een nuttig ge bruik wordt gemaakt, is een ernstige overtreding, omdat daardoor de regel matige watervoorziening wordt be dreigd. Naar wij voorts vernemen, zal er door ambtenaren van het Waterlei dingbedrijf zoowel bij dag als hij nacht ten strengste op worden gelet, dat aan het voorschrift de hand wordt gehou den, terwijl bij overtreding een boete zal worden opgelegd onverminderd de bevoegdheid der Directie om de gele genheid tot waterafneming te ver ken. Tot dat zelfde doel is ojm- de hulp der plaatselijke politie ingeroepen. Het lijkt ons niet ondienstig om er ook van hieruit nog eens op te wijzen, dat bevriezing der binnenleidingen kan en moe. worden voorkomen door het sluiten van de hoofd-stopkraan en hei daarna leegloopen der leidingen door middel van het bij die stopkraan zich bevindende aftapkraantje. Om de leidingen geheel te laten leegloopen dienen alle tapkranen in het perceel geopend te worden en moeten daarbij de leidingen worden doorgeblazen. Na dat de leidingen leeggeloopcn zijn, moet men de tapkranen en ook het af tapkraan; jc weer goed sluiten.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3