C. HOOGVORST KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. GEMEENTE WIERINGEN. „DE MATROZEN VAN CATTARO." „De jonge Spelers" voor liet Instituut voor Arbeidsontwikkeling. Een mooie tooneelavond. Concordla was Zaterdagavond vrijwel ge heel bezet. Voordat het doek opging, sprak de heer J. de Wit als voorzitter van het insti tuut eenige woorden van opwekking tot den aanwezigen om vooral het werk van het in stituut te steunen, de contributie of donatie mag geen bezwaar zijn. deze bedraagt maar •'ijftien cent per maand. Zooals wij reeds in een berichte, in één van onze vorige nummers schreven, werd ver toond een historisch drama in zes tafereelen, geschreven door Friedrich Wolf. In dit drama wordt een revolutionaire ge beurtenis beschreven welke zich afspeelt op den Oostenrijksche kruiser „St. Georg" welke met een groot gedeelte der vloot werkloos ligt in de bocht van Cattaro. De revolutionaire woelingen welke zich in verschillende oorlogvoerende landen, tegen het einde der wereldoorlog afspelen, dringen door tot leger en vloot, men wil naar huis, men wil vrede. Ook op de bemanning van de „St. Georg" maakt een besluit op, waarin verschillende eischen worden gesteld, alle schepen nemen dit over, de oorlogsvlag wordt neer gehaald, de roode gaat in top. De commandant en officieren worden ge vangen genomen en de bemanning neemt het. commando over. Al spoedig worden de matrozen voor de consequenties van hun daad gesteld, er komt een ultimatum van de regeering waarin wordt gedreigd, Indien niet ten spoedigste de oude verhoudingen aan boord worden hersteld, zullen de landbatterijen en eenige onderzee ërs de onwillige schepen in den grond boren. Twijfel en scheuring ontstaat bij de beman ning, alle persoonlijke belangen komen op den voorgrond. De matrozenraad welke zich gevormd heeft op de schepen, heeft het recht geschapen van stemmen, voor alle zaken welke zich voor kunnen doen. Ook het ultimatum der regee ring wordt aan stemming onderworpen, bij meerderheid van stemmen wordt het aan vaardt, zoodat de vroegere toestand weer in treedt aan boord. De belhamels worden gevangen gezet en zullen worden berecht. Dit is in korte trekken zoo ongeveer de strekking van het stuk. Revolutionaire propagandistische strek king heeft het dus allerminst, eerder het te gendeel. De bedoeling van den schrijver zal waar schijnlijk geweest zijn de arbeiders de feiten voor de oogen te stellen, waaruit dan ook wel eenige leering valt te trekken. „De jonge Spelers" hebben van het stuk een zeer aannemelijke vertooning gegeven, men ontkomt niet aan de indruk die het stuk achterlaat. Er werd met een ware overtuiging gespeeld, het prachtige spel van bootsman Rasch boei de het geheele stuk door. Ook de uitgezocht onsympathieke luitenant, speelde zijn rol voortreffelijk, al kan men niet anders als ernstige bedenkingen hebben tegen een der gelijk personage indien een dergelijk figuur op de Ned. vloot zou dienen, zijn optreden zou niet lang geduld worden. De tegenstellingen zijn echter in dit stuk goed doorgevoerd. Wij denken b.v. aan de zeer menschkundigen commandant, de la- waaiachtigen stoker Kudel, voor wien de re volutie niets anders is als één spoedig thuis varen, de rest laat hem koud, de romantisch aangelegde stuks-commandant Jerko, welke echter stand houdt ondanks zijn beminde met de brandende lippen, welke thuis op hem wacht. Ook de overige rollen waren in goede han den, hoewel wij voor de figuratie niet veel bewondering konden hebben, ondanks de ge weren zagen zij er niet erg heldhaftig uit. Het stuk geeft prachtige staaltjes van Climax in spel en spreken, doch ook zeer fijne trek jes van stil en ontwerend spel vielen te be wonderen. Hoewel door een deel van het pu bliek hiervan niets werd begrepen. Dit kon den wij opmaken, uit het gelach wat opklonk, wanneer absoluut lachen misplaatst was. De decors waren uiterst eenvoudig gehou den, toch kreeg men de indruk aan boord van een oorlogsschip te zijn. Het luid applaus wat na ieder tafereel steeds weer opklonk was een bewijs dat de talrijke aanwezigen over de opvoering ten zeerste waren voldaan. Th. J. v. V. Onderlinge Glasverzekering maatschappij „Wieringen." Bovengenoemde verzekering hield Vrijdagavond haar jaarlijksche alge- meene vergadering in het lokaal van den heer S. Veerdig. Ook nu werd weer zeer weinig belangstel ling betoond door de leden, slechts een zeven tal personen, w.o. dan de pers nog inbegre pen was aanwezig. De vergadering werd met een kort wel komstwoord door de Voorzitter, de heer C. Bakker geopend, waarna de notulen der vo rige vergadering worden gelezen welke onver anderd worden goedgekeurd. Het afgeloopen boekjaar. De directeur der maatschappij, de heer G. Timmerman brengt hierop verslag uit, van het afgeloopen boekjaar aan ontvangsten over 1932 inclusief vorig kassaldo f 675.72, w.o. aan remie f 316.91. De uitgaven hebben in totaal bedragen f 212.62, w.o. aan breuk een bedrag van f 116.55. De rekening sluit met een batig saldo van f 463.10. Boeken en bescheiden waren nagezien dooi de heeren J. Lont en P. Grin, beide heeren zijn echter niet aanwezig, zoodat geen ver slag wordt uitgebracht van hun bevindingen daar zij de rekening echter als gezien en accoord geteekend hebben, wordt besloten de rekening goed te keuren. Verkiezing Commissaris. Periodiek moet aftreden de heer T. Takes, welke bij acclamatie wordt herbenoemd. De heer Takes. niet aanwezig, zal van deze her benoeming in kennis worden gesteld. De tarieven. De directeur deelt mede dat een verzoek van het bestuur van het Tehuis voor Zuider- zeewerkers is ingekomen, om de tarieven voor dit gebouw te verlagen. Voor dit gebouw wordt een speciale premie geheven, daar er zeer veel glas in lood in is verwerkt. Het resico bij breuk van dit speci ale glas is dan ook grooter als bij gewoon glas, als één ruitje breekt moet soms een geheel nieuw gedeelte gezet worden, ook het inzetten brengt soms meerdere kosten met zich mede. De Voorzitter adviseerd dan ook om geen uitzonderingen te maken, omdat dit nu juist een groot gebouw betreft. Wel wordt aan het bestuur voorgesteld om over de geheele linie de premie met 40 te verlagen voor het jaar 1933, dit echter in verband met het kassaldo, wat boven de f 300.- is. Het Tehuis voor Z.-zeewerkers zal hiervan dus ook dit jaar mede profiteeren. Nieuw in te schrijven leden betalen echter de oude premie. Het voorstel van het bestuur wordt met algemeene stemmen aangenomen. Salaris Directeur. Het salaris van den Directeur was aanvan kelijk f 75.- per jaar. In verband met de vele werkzaamheden aan dit ambt verbonden was de laatste jaren steeds een gratificatie toe gestaan van f 25.-. Voorgesteld werd, om de gratificatie in te trekken, en het salaris voortaan op f 100.-. te bepalen. Na eenige bespreking werd dit goedgevonden. De directeur dankte de leden voor deze toekenning, en zou steeds in het belang van de verzekering naar beste krachten blijven werken. Voor het nazien der volgende rekening werden benoemd de heeren H. Wilms en H. G. Rump. Hierna sluiting. Uitslag Hardrijderij. Uitslag der j.1. Zondag gehouden hardrijderij voor pa ren op het Boezemmeer door de IJs club „Westerland" le prijs f 30 de heer L. Wigbout en Mej. Gr. Wigbout 2e pr. f 20, de hoer P. Ruitenburg en mej. Tr. Lont Cd. 3e pr. f 10, de heer A. Russeltman en mej. A. Mulder Wd. Er was zeer veel publiek aanwezig en het ijs was prach tig. Wij kunnen niet nalaten een woord van lof nog neer te schrijven voor de 12-jarige Grietje Wigbout, die met haar vader beslag wist te leggen op de eer ste prijs. Zoo eenvoudig maar, op lage riempjesschoentjes toonde zij zich op de schaats de zelfbewuste, de kordate! Haar jeugd en tengerheid was geen hinderpaal en vol bewondering keek ieder haar de vaste streek van dit meisje. Ze toonde zich een waardig lid van de bekende schaatscnrijdersfaini- lie „Wigbout". Haar grootvader Tjeb- be was 'n meester op de schaats en heeft heel wat eerste prijzen weten te behalen. Of hij ook trotsch is op zijn kleinkind. Wij vernamen nog, dat zij van een paar enthousiaste toeschouwers een witte muts, jumper en sjaal heefi ca deau gekregen. Politie. Gevonden 2 huissleutels. Inl. hij den Gom.-Bode. Ontslag aangevraagd. De heer J. Pa- lenstein, kaasmaker te Westerland, heeft als zoodanig zijn ontslag, aange vraagd, en gaat ingaande 15 Febr. a.s. zich vestigen te Ooster-Blokker als vrachtrijder. Overgang woonhuis. De heer J. Boer ser» te Den Oever heeft van den heer S. Jb. Tijsen aldaar een woonhuis ge kocht. Nieuwbouw. Aan de Zwinstraat te Den Oever heeft de heer M. Tijsen Mz. een bouwterrein verkocht aan den heer C. Bakker Jz. aldaar. Hardrijderij. Uitslag der hardrijde rij voor dames gehouden op Vrijdag 27 Jan. op het Boezemmeer nabij Lutje (met hindernissen). le prijs f 12.50, Mej. Brattinga Sloot- dorp 2e pr. f 7.50, Mej. Jans Krom- mendam,( Ilerin.d.) 3e pr. f 5.00 Mej. B. Sprenkeling 4e pr. f 3.00 T, Rot gans, Dd. 5e pr. f 2J)0 Mej. Cl. W>ieg- man Dd. Door het fraaie weer wsa de belangstelling zeer groot. Het aantal deelneemsters bedroeg 19. T.O.V. Men verzoekt ons mede te deelen Met het oog op het groote aantal aanvra gen voor toegang op de feestavond op 4 Febr. a.s. worden de leden en donateurs onzer ver- eeniging dringend verzocht de lidmaatschap en donateurskaarten mede te nemen, om op verlangen te toonen. Het bestuur maakt verder bekend, dat ie der lid en donateur buiten echtgenoote of verloofde maximum één persoon kan uitnoo- digen, hetwelk schriftelijk vóór Vrijdag moet worden aangevraagd bij den secretaris. Personen, welke niet in het bezit zijn van introductiebewijs worden niet toegelaten, of uit de zaal verwijderd. Het Bestuur. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In do week van 24 tot en met 30'Jan. 1933 werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschreven Nieuwe Zaken Melkinrichting „Welgelegen", Ileiloo, Westerweg C 138. Kleinhandel en winkel in Zuivel producten. Eigenaar Jac. Speur. G. Th. Kortbeek, Schoorl, Laanweg 119 c. Beëedigd makelaar in vliegt ug- matcrialen. Wijzigingen „Garage Duindal" dó Winter en Co., Schoorl, Duinweg D 12. Autogarage. De vennootschap ontbon den. liet bedrijf wordt voortgezet door den heer W. van Masijk van Reenen, onder den handelsnaam „Garage Duindal". Jac. Speur, Alkmaar, St. Annastraat 43. Winkel in zuivelproducten. Uitge treden eigenaar Jac. Speur. Nieuwe eigenaar J. J. de Ruiter, welke de handeszaak onder eigen naam voort zet. C. Troost, Den Helder, Spoorstraat 40 Wflnkel in uniformpetten, heerenmode artikelen enz. en fabricage van uni formpetten. Uitgetreden eigenaar C. Troost. De handelszaak wordt voortge zet als een vennootschap onder firma onder den handelsnaam firma C. Troost. Venn. A. M. Wiegel en Mej. A. Janssen. L. Goettel, Alkmaar, Schoolstr 5. Uitgetreden eigenaar L. Goettel. Nieuwe eigenaar ET'Pectoom, welke de handelszaak onder eigen naam voortzet. D. de Vries. Anna-Papulowna, Mo lenvaart 207. Brood-, koek- en banket bakkerij. Zaak overgenomen van W. Twerda. P. .1. van Son. Alkmaar, Luttik Oud dorp C. 51. Cafébedrijf. Zaak verplaatst nara Alkmaar, Marktstraat 4. Han delsnaam gewijzigd in Café „Tivoli". Ingezonden Stukken De K.R.O.-ACTIE TE WIERINGEN. Nu ons» bekend is geworden, dat er ook op Wieringen een actie voor de K.R.O. is begon nen, kunnen wij niet anders dan de K.R.O. gelukwenschen want op gebied van de Radio is hierin nog heel veel te doen voor de luis teraars. Mogen de Katholieken hun zaak be grijpen. En wij hopen van harte, dat deze actie die zoo juist is ingeluid, vele nieuwe abonné's zal »winnen en dan het er op aan wordt gestuurd een afd. van de K.R.O. te stichten. Dus nogmaals katholieken toont ook hierin uw wil en help allen hieraan mede. Wordt lid of donateur van de K.R.O. V. Wieringen, Jan. 1933. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen Mej. S. Vogel van Dortmund (Duitsch- land) K. Buik van Zijpe J. Kauw van Warmenhuizen Mej. R. C. Verre zen van Ossendrecht. Vertrokken J. J. Hermans naar Hengstdijk A. Bruinewoud naar Wieringerwaard. BURGERLIJKE STAND. Geboren Nicolaas Johannes, z..v J. C. van Grieken en C. J. v.d. Pijl Alberta Clasina, d.v. A. C. Steenvoor den en M. T. de Groot Grietje, d.v. N. Spigt en P. Huigen Paulus Wil lem, z.v. P. J. Voorthuyzen en A. C. v.d. Klooster Lucia Margaretha, d.v. S. U. Zuidema en F. Buwalda Dirk, z.v. J. Wiegman en A. van Weelden Cornelis, z.v. A. Meeldijk en C. Lon». Ondertrouwd N. Blok en A. A Groeneweg B. Oltmans en D. A. Plii- lipsen. Overleden Wed. M. Smit-Buisman, oud 66 jr. IJswedstrijden Breezand. Maandag j.1. werd alhier een hardrijderij gehou den op de schaats voo mannen. De uit slag luidt als volgt: le pr. Adr. de Rid der fic pr. M. v. Teulingen Hz., 3e pr. C. Prins; 4c pr. M. v.d. Werken, allen van hier. liet wos een mooie wedstrijd Ondanks htt zachte ijs wei-den vele mooie ritten te zien gegeven. Vooal tus schen de rijders De Ridder - Prins en De Ridder - v. Teulingen. Schoonrijden. j.1. Maandag behaal den onze plaatsgenooten, Mej. M. Keij- zer en de heer A. Tijsen Cz. te Wierin igerwaard een eerste prijs met schoon rijden voor paren. Hardrijderij Kleine Sluis. Zondag werd op de mooie ijsbaan op het Oude Veer een hardrijderij gehouden voor mannen. Er was veel belangstelling. Naar onze schatting zijn 1800 men- schen getuige geweest van de spannen do kamp. Er waren 35 deelnemende rij ders en de uitslag was als volgt: le prijs B. Luis, Wieringen; 2e pr. Jou ke Ilofstra, Tjolbert; 3e pr.- .1. Pot, Bok- huizen; 4e pr. Wijnia, Oude Haske en 5e pr. M. Douma, Offengawier. Het welgeslaagde ijsfeest werd opge luisterd met muziek. Arbeidsbeurs Geplaatst geen. Staan nog ingeschreven 1 visssher 619 landarb., 7 timmerl., 1 dienstb., 2 sme den. 4 schilders, 3 transp.-arb., i op- perl., 1 waker, 4 metsel., 1 loodg. lialfw. 1 baksch., 1 mach. Aanvragen om arbeidskrachten hui- ten de gemeente. Voor regenkleedi'ngfabriek, gummi- plakker, stukloon voor gortpellerij, ihavei mouthereider voor nieuw op te richten afdeeling, moet grondig met het vak bekend zijn, dad., f ,20 tot f 25 p. week, voor vast voor een bureau voor maatschappelijk hulpbetoon, di recteur, op een salaris (behoudens goedkeuring door den Gemeenteraad) van f 4000 - f 4800 (4 tweejaarlijksche verhoogingen van f 200), met toepas sing van de geldende of alsnog toe te passen salariskorting en maximum Ipensiocnverhaal, in aanmerking ko men alleen zij die krachtens hun werk kring of opleiding met het Armwezen in vollen omvang bekend zijn. voor hotel-, dienstbode-werkmeisje, R.K. dad. f 25 p. mnd. pl. kost en inwoning. PROVINCIAAL NIEUWS. Tot tijdelijk onderwijzer aan de U.L.0 School te Winkel is benoemd de heer C. Zwart te Schagen. IIQVPRIVIA Alf maakt de huid ruw en IJüTLiKIuAAA schraal en veroorzaakt dikwijls val- en schaafwonden. Men verzacht en geneest dit met Purol. Doos 30 cent. ONS Evangelisatie. Donderdag 26 Jan. jl. werd de tweede ledenvergadering der Evangelisatie in en ten bate der Herv. Kerk „Wüeringermeer" gehouden. On danks de doordringende koude en de gladheid der wegen waren 33 leden aanwezig. Ds Finkensiepcr opende de vergade ring met lezen van Jes. 51 en gebed, waarna de secretaris de notulen voor las van de vorige ledenvergadering en de penningmeester verslag uitbracht ovr de financiën van 't afgeloopen jaar. Met een klein batig saldo, alles zins bevredigend, gezien de omstan digheden waarin men hier verkeert, kon gesloten worden. Ds. Finkensiepcr zette daarna bet doel der Evangelisatie uiteen en deed mededeeling van de arbeid in de afge loopen ;maanden. Na een pauze, waarin thee en koek werd rondgedeeld, ging men over tot de bestuursverkiezing. In één enkele stemming werd voor de 4 vacante ne- stuursplaatsen een volstrekte meer derheid behaald, zoodat thans in het bestuur zitting hebben de H.I1. Bakker, Ilertong, Iloogendoorn, Leytcn, Schui- tema, Steinfort, Top. Nadat de heer Bakker een voor dracht ten gehoore had gebracht werd deze zeer geanimeerde vergadering ge sloten met 't zingen van den Avond zang en dankgebed. Aabesteding. Donderdag heeft de aanbesteding plaats gehad van den bouw van 27 arbeiderswoningen te Middemeer, door hel bouwbureau „de Wieringermeer". Hardrijderij. Zondag had op „de Wiel" te Schagen een hardrijderij (afvalwedstrijd) plaats, georganiseerd dor de ,Schager IJsclb". Het aantal deelnemers bedroeg 27. le pr. f 40, N. Pronk, Warmenhuizen 2e pr. f 25, Jl). Kos, Oud karspel 3e pr. f 15, W. v.d. Oord, Barsingerhorn [4e pr. f 5, J. Mulder, Oudkarspel. Er was veel belangstelling. De Heer D. C. Prins, Klerk ten kan tore der Directe Belastingen enz. te Schagen, is benoemd tot Kojnmies hij de Directe Belastingen enz. te Vaals (L) ANDIJK. Donderdag j.1. is aan de Bangert alhier J. Nieuwboer, terwijl hij ter jacht was op het IJsselmeer, door het ijs gezakt en word hij leven loos opgehaald. MARKTBERICHTEN. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 27 Jan. 1933. Op de heden ge houden Graanmarkt waren in totaal 174 H.L. aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt10 H.L. tarwe f 3.75 9 H.L. gerst chev. f 4.75 77 H.L. haver f 4.50 a f 5.75 25 H.L. boonen w.o. zaaiboonen f 6.15, brui ne boonen f 10 a 13 citroenboonen f 15 witte boonen f 15 a 16 20 H.L. karwijzaad f 20 blauwmaanzaad f 38 33 H.L. erwten, w.o. Gelezen kleine gr. erwten f 16, groene erwten (kleine) f 7.50 grauwe erwten f 8 a 20 vale erwten f 9 a 16 Alles per 100 K.G. Handel goed. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 27 Jan. 1933. Op de heden ge houden kaasmarkt waren in totaal 51 stapels wegende 57000 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt Fabriekskaas 42 stapels Kleine f 25, 3 stapels Commissie f 23.50 2 stapels Middelbare f 22.50. Boeren kaas 1 stapel Kleine f 26.50 en 3 stapels Commissie f 30. Alles met rijksmerk. Handel goed. Eierveiling, Alkmaar, 28 Jan. Aangevoerd 150000 Kipeieren. Prijzijen 56-58 Kg. f 4.30 a 4.50 58-60 Kg. f 4.40 a 4.60 60-62 Kg. f 4.50 a 4.70 62-64 Kg. f 4.60 a 5 64-66 Kg. 4.80 a 5.30 Kleine eieren f 4.20 a 4.40. Aan voer 30000 Eendeieren. GEMEENTE ZIJPE. Officiéél. DIENSTPLICHT. INSPECTIE. Behoudens onvoorziene omstandig heden zal in JUNI a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben van de gewo ne dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1921 en 1924. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. ZIJPE, (N.H.), 30 Januari 1933. De Burgemeester van ZIJPE (N.H.), J. DE MOOR. RUITER-AVOND van de Landel. Rijvereeni- ging West-Friesland. SCHAGERBRUG. Zaterdagavond vierde de landelijke rijvereeniging „West-Friesland'' gevestigd te Schagerbrug, haar jaarlijksche ruiteravond, in het lokaal van Mej. de Wed. Broer alhier. Dit feest had evenwel nu een bijzonder karakter, daar de vereeniging haar 5-jarig bestaan herdacht. Reeds dadelijk bij het binnentreden viel het ons op dat men voor deze bijzondere avond ook bijzondere veel werk gemaakt had. Een werkelijk feestelijk aanzien had de zaal, en de rangschikking had men zoo ingericht dat alles een zeer intiem, gezellig karakter droeg. Al de tafeltjes had men gedekt met de kleuren der vereeniging, waarop de initia len W. F. prijkten en op elk tafeltje een bouquet tulpen. Aan de wand prijkten in een kast, geflankeerd door de Standaardvlag, alle medailles en lauwertakken en zilveren bekers, als getuigenis van de vele overwinnin gen welke de vereeniging in haar 5-jarig tijdperk wist te behalen, benevens ontelbare Laagste inschrijver was A. A. van Batenburg te Amersfoort met f 58.700 hoogste P. \V. Vlaming te Medemblik met 85.433. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. DE POST. De winter neemt afscheid, géluk kig, maar met dat al hebben de brievenbe stellers zware dagen achter de rug. Met mo tor te rijden was levensgevaarlijk en te voet moesten nu dikwijls de hier zoo lange afstan den worden afgelegd. ï)e hulpbesteller de heer Theunisse probeerde het de laatste da gen per schaats, maar moest dit bijna duur betalen, toen hij op 'n gegeven oogenblik op het kanaal door 't ijs zakte. Gelukkig wist hij zich te redden en kwam er met een nat pak en een paar schrammen af. De heer Theunisse Jr. gaat tevens Woens dag a.s. de Wieringermeer verlaten en wordt op een kantoor te Amsterdam werkzaam. Als hulpbesteller komt in zijn plaats in dienst de heer N. Kat Mz. van Wieringen. Nog een ijs-ongeluk. De heer Vos geraakte te Middenmeer op het kanaal door het ijs. Ook deze wist zich zelf te redden. Prijswinster. Mej. Brattinga van Slootdorp behaalde Vrijdag op do hard rijderij te Westerland do le prijs. Een landbouwfilmavond voor ieder. Onze afdeeling Holl. Mij. v. Landbouw houdt Donderdag 2 Febr. a.s. in Hotel Smit een algemeene ledenvergadering en na af loop daarvan een voor ieder, dus ook voor niet-leden, gratis toegankelijke filmavond. De mooie leerzame film „De Groote Ge dachte van het Centraal Bureau zal dan worden vertoond. Velen zullen zeer zeker van deze aangebo den gelegenheid gebruik maken deze film te komen zien. NED. HERV. GEM. ZONDAG 5 FEBRUARI Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. rosetten, strikken en linten, welke dezelfde- bewijzen als de madailles beteekenden. De goede aankleeding van de feestzaal was de vrucht van een tweetal dagen arbeid van de dames en heeren leden der vereeniging, welke voldoening van hun arbeid hadden. Achter in de zaal had men op zeer smaak volle wijze een manege gebouwd, niet om hierin met paarden te oefenen, maar be stemd voor de danslustigen, waar den ge- heelen nacht een dankbaar en druk gebruik van werd gemaakt. Een goed verzorgde jazzband bracht al dadelijk de gewenschte vroolijke stemming, onder de talrijke genoodigden. Toen allen gezeten waren, ging het scherm omhoog en stonden de leden van West-Fries land, allen in uniform, op het tooneel ge schaard. De instructeur, de heer Vethman, riep allen een hartelijk welkom toe, waarna het aanvangssignaal op de hoorn door een der leden werd geblazen. Hierna trad de Edelacht. heer J. de Moor, naar voren, om het feest officieel te openen. De heer De Moor dankte in de eerste plaats voor de vriendelijke uitnoodiging om dit feest te komen bijwonen. Maar de instructeur Vethman heeft aan het bijwonen van dit feest een verzoek aan mij gericht, om een kort woord te spreken en deze feestvergade- ring te openen. Maar daar ik niets voor deze tak van sport voel en er hoegenaamd niets van afweet, is mijn toestand in deze wel ee- nigszins zonderling. Wat weet ik van het werk dezer vereeniging? Wat weet ik van hunne prestaties Wél weet ik dat in „West- Friesland" kranige krachten zitten een be wijs hiervoor is zeker wel dat een der leden is uitgenoodigd om ons land in het buiten land te vertegenwoordigen. En dan het wer ken van hun kranigen instructeur, den heer Vethman, welke niets te veel en zeker 100 pet. van zijn werkkracht in deze sport geeft aan de vereeniging. Het kan niet uitblijven, dat op deze manier een vereeniging moet bloeien. Ik acht het een gelukkig teeken, zegt spr., dat er in deze benarden tijd nog menschen te vinden zijn, die het aandurven een derge lijk feest te organiseeren. Juist in deze tijden heeft men wel eens behoefte aan ontspan ning van den geest, is het noodig dat men eens pret maakt, dat men eens ongedwongen vroolijk is. Verder wensch ik de rijvereeniging en zijn kranigen instructeur al het beste toe en hoop dat laatstgenoemde de vereeniging steeds tot grooter bloei mag brengen en nog lange ja ren in het belang van „West-Friesland" werkzaam mag zijn. En hiermede dames- en heeren, verklaar ik het feest voor geopend en wensch aan een ieder veel plezier. Hierna werd gezamenlijk het Wilhelmus gezongen, waarna de Voorzitter van de feest vierende vereeniging het woord nam en allen welkom heette, in het bijzonder den Edel- achtb. heer burgemeester De Moor en Echt genoote. Vervolgens noemde spr. de verschillende felicitaties, welke waren ingekomen van Zusterverenigingen met o.a. een prachtig bloemstuk van de rijvereeniging te Heiloo] bewijzen waarvoor wij allen hartelijk dank baar zijn. Hierna gaf de heer Schoorl een overzicht van het gebeuren in de vereeniging, tijdens diens 5-jarig bestaan, waar het stichten van een buitenmanege in de Ruigenweg zeker een voorname plaats inneemt. De hulp en steun van den heer G. Buik en diens gehee le gezin, welke de rijvereeniging steeds al daar van hen ondervindt, wordt door allen op zeer hoogen prijs gestelden en de heer Buik heeft men daarom eenigen tijd terug benoemd als eere-lid van „West-Friesland". En dan ging spr. voort, een combinatie wel ke op de lessen nooit ontbreekt, zijn Ma en Trienke, n.1. het vrouwelijk lid Mej. M. Rens met het paard Trienke, welke men altijd aan wezig ziet. Een bijzonder woord van dank bracht de Voorzitter aan den heer D. Swart, te St. Maarten, welke altijd en steeds maar weder het bovenbedoeld paard ter beschik king van Mej. Rens stelt. De vereeniging is den heer Swart hiervoor zeer erkentelijk en meent dit niet beter te kunnen uiten dan aan genoemden heer Swart het eere-lidmaat- vSchap van de rijvereeniging aan te bieden. Een groote eer voor „West-Friesland" noem de de heer Schoorl de uitnoodiging van de Ned. Federatie van Landelijke Rijvereenigin- gen, of een lid van „West-Friesland" genegen zou zijn deel uit te maken van de Ned. equipe naar Dortmund. Hiervoor is aangewezen het lid Jaap Schoorl, met het paard Lady, waar van wij allen het beste zullen hopen. Ten slotte bracht de heer Schoorl een woord van dank aan Mevr. Broer, de eigena res dezer zaak. door wiens steun en medewer-

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2