uit levens blijkt dat een en ander veel geld kost. Onder de pauze werden in- teekenbiljetten rond gegeven voor de vrijwillige 5 cent contributie. Het be stuur had het genoegen om 27 nieuwe leden te mogen inschrijven. Daar de entree vrij was word er een collecte voor de bestrijding der onkosten ge houden een flink overgeschoten be drag kon nog aan het Hoofdbestuur worden afgestaan voor den bouw van het nieuwe sanatoriuim. Zij, die de in- teekenbiljetten nog niet ingeleverd hebben, kunnen dit alsnog doen bij het bestuur. De G.A. sprak hierna een woord van dank aan de opgekomeiien, die ge- hooi- hadden gegeven aan de uitnoodi- ging en hoopte dat deze avond veel mag bijdragen voor de bestrijding van deze ziekte. Z.K. sloot met den christelijken groet, zoodat het ernstige gedeelte van het programma was af gewerkt en men overging tot gezél lig samenzijn onder de muziek van de hoeren II. Zon en Jb. C. Bakker met afwisseling van eenige voordrarh ten van den heer F. van Dongen en van Gifjik, Bravo, heeren. Dit was zeker geheel onverwacht Dat deze voordrachten in de smaak vielen be wees wel do aandacht en liet applaus van het publiek. Doch overal moet een einde aan komen, zoodat de voor zitter om 1 uur een woord van dank bracht aan deze voordragers en de verdere medewerkenden tot het wolf slagen van dezen succesvollen avond. Inschrijvingen dienstplichtigen. Voor de lichting 1934 (jongens, geboren in 1914) voor den dienstplicht zijn alhier 50 personen ingeschcvcn, waarvan 37 vrijstelling wegens broederdienst heb ben aangevraagd. Herhalingsoefeningen. De dienst plichtigen Wi. Omis en S. de Vries van de lichting 1926 en de dienstplichtigen C. Koorn en A. Ingelse van de lichting 1027 allen van het Heg. Rust-Artille rie, zijn opgeroepen om op 27 Mrt. a.s. voor herhalingsoefeningen op te ko men te Den Helder. De dienstpl. M. Mulder, lichting 1929, moet op den zelfde dag opkomen bij bet Heg. Genie troepen te Utrecht. Voor allen is de duur der oefeningen 13 dagen. Nadere toewijzing. De dienstpl. P- Ivooij der lichting 1933, die oorspron kelijk was bestemd voor bet 21e Heg. lnf. te Amersfoort, is nader toegewe zen aan het Heg. Kust-Art. te Den Helder, datum van opkomst 2 Mei '33. Jaarlijksch onderzoek, liet jaar- lijksch onderzoek van verlofgangers, waaraan dit jaar de lichtingen 1921 en 1924 moeten deelnemen, zal wor den gehouden in Juni. Levering leermiddelen. Hij de ge houden aanbesteding van leermidde len voor de O.L. Scholen, schooljaar 1933,34 is perceel I (leermiddelen) ge gund aan de N.v. De Arbeiderspers te Amsterdam perceel II (schoolbehoef ten) aan de N.V. De Globe te Hilver sum perceel III (handwerkonder- wijs) aan Job. Klare te Wieringen. Collecte. In de maand Maart a.s. zal zal het Leger des Ileils in deze ge meente de gewone collecte (Zelfver- loocheningsgave) houden. Nicuwboftw. Aan de aannemers D. Bakker en Zoon te Den Oever is de bouw van een nieuw woonhuis opge dragen voor den heer S. .Th. Tijsen en wel aan de Zwinstraat aldaar. Aangekocht bouwterrein. De heer P. Poel heeft, aan de Zwinstraat te Den Over een perceel bouwterrein aangekocht van den heer S. Bruul al daar. In de vacature ontstaan door het bedanken v.d. heer P. L. Vroone, is tot secretaris onzer afd. der H.K. Volks hond gekozen de heer J. Koster Jr. en tot 2e secretaris de heer K. de Ridder, beiden hebben 't aangenomen. Verbouw banketbakkerij en winkel van den heer M. Oden. Bij onderhand- schc gunning is de verbouwing van voormelde zaak, volgens een ontwerp van de heeren Peters en Baanders, op gedragen aan den aannemer de heer J. C. de Vries. Doopsgez. Jongerenkring. Vrijdag a.s., des 's-avonds 8 uur bijeenkomst. Leden-uitvoering Mandolineclub „O. K. K." Zondagavond gaf „O.K.K.", dit*. P. Jongkind, haar tweede leden-uitvoe^ ring in „Concordia". Ook voor deze uitvoering was zeer veel belangstelling. Ditmaal had men zich weer eens van de medewerking der tooneelclub verzekerd. Het programma werd geopend met een viertal muzieknummrs door het mandoline-orkest, waarvan vooral het tweede nummer, de ouverture Poesia Alpestre genoemd mag worden dit nummer werd op zeer voortreffe lijke wijze gespeeld. Het tweede gedeelte van het pro gramma bstond uit een blijspel in 3 bedrijven, „De Ha nebalk" door Joh. \V. Broedelett. Er is op vele momenten „gegierd" om de koddige momenten die in dit stuk voorkomen en de aanwezigen heb ben zich wél geamuseerd. Een gezellig bal was het slot. Vereeniging van Zuiderzeepcrsoneel „T. O. V." Cabaret-avond Lonis Davids met zijn gezelschap. 24 September 1932 leek het er heel erg op, of de levensdagen van boven genoemde vereeniging waren geteld. Op dien datum n.m. werd ook een ,,T. O. V."-feest gehouden, en deze fuif werd algemeen als de laatste „gebrandmerkt". Niet dat voor deze vereeniging de noodige belangstelling ontbrak, doch men voorzag een groo- te inkrimping van personeel hij de Zuiderzeewerken, hetzij door over plaatsing of ontslag. Daar de levenssappen van „T. O. V." bestaan uit het lidmaatschap van liet personeel betrokken bij Z.-Zeewerken, had men zich ft ij het overlijden der vereeniging berustend neer te leggen. Op 24 September 1932, was dan ook eigenlijk de „T. O. V." familie bijeen, teneinde de laatste wilsbeschikkingen aan te hooren. Alle verdiensten wer den opgesomd, er was een huldiging tevens, het hoofd der Gemeente hielu al min of meer een grafrede, kortom men was algemeen van oordeel dat „T. O. V." op sterven na dood was. Alle sombere voorspellingen ten spijt echter bleek op 4 Februari 1933, dat de familie zich wat te vroeg onge rust heeft gemaakt over haar harte- kind „T. O. V." Het was' slechts een schijndoodc ge weest, wat ook zijn voordeelen wel eens heeft, want meestal wordt men in onze ondankbare wereld pas na zijn dood geëerd Zaterdagavond is overduidelijk ge bleken dat „T.O.Y." nog springle- vend is, afscheidswoorden werden nu niet gesproken, integendeel, er zijn nog een tweetal avonden aangekon digd, zij het, dan op bescheidener schaal als de feestavond van Zaterdag Deze avond heeft in opzet en uitvoe ring alle „T.O.V." avonden overtrof fen. Allereerst wat betreft de aanklee ding der zaal, deze was in één woord keurig te noemen, men had ditmaal de gebruikelijke b ruilof tsversiering achterwege gelaten en gepoogd oen intieme sfeer te scheppen. Ir. Ringeling, bracht in zijn openings woord dan ook woorden van dank aan de commissie, welke voor ce ver siering had zorg gedragen. liet keurig verzorgde programma vermeldde het optreden van Louis Davids met zijn gezelschap, waarvan de verwachtingen zeer hoog gespan nen waren. Laten we er direct achter voegen, dat deze verwachtingen, niet teleurgesteld zijn. Natuurlijk was aües geconcen treerd op het optreden van „de kleine man" zelf, doch de „nummers" welke naast hem optradn, waren ieder op hun beurt een voorstelling. De manier waarop Louis Davids als conferencier optreedt is ecnig in zijn soort zeer fijne liumor en rake din gen weet hij te zeggen, op een doodge wone wijze, wat niettemin aanleiding geeft, tot bulderend, lachen. Zijn mede optredenden waren7 ohk van zeer beschaafd gehalte, de man met dc 100 geluiden, Sou Rethel, mocht voor een groot deel het succes van den avond op zijn rekening incas- seeren, doch ook Beb, Hik en Fricd Waltcr het muzikale-vocaje trio, vie len niet uit den toon van het geheel. Ook Jane Lee als solo-danseres was een goed nummer haar imitatie van Josefine Baker was buitengewoon. liet orkest stond wederom onder leiding van den heer Der Kinderen. Een gezellig bal onder leiding van ir. Ringeling, gestoffeerd met alle mogelijke feestartikelen en mutsen, hield de aanwezigen tot zeer laat (vroeg) bijeen. SUCCES I KAMPIOEN EERSTE KLASSE N.H.V.B. afdeeling D. Zondae trok Succes I naar B.K.C. I om daar voor de competitie te spelen. Deze wed- strijd was voor Succes I van groot gewicht, want als er gewonnen werd kon officiëel van kampioen worden gesproken. En dit is thans bewaarheid geworden. Hoewel er niet van een mooie spannende wedstrijd gesproken kan worden, kwamen er toch nog wel eens gevaarlijke momenten. Er stond een harde stormwind van doel tot doel en het elftal dat in de wind op moest spelen, had hier dan ook zeer veel mee te kampen. Na de toss, welke door B. werd gewonnen bracht Succes de bal tegen wind in aan het rollen. Doch de a.s. kampioenen brachten er niet veel van terecht want 't was onmogelijk om in de wind op te komen en B. was dan ook voortdurend in den aanval doch de S.-achterhoede werkte dat het een lieve lust was en wist haar doel schoon te houden, 't Was wel eens op het kantje af, doch punten bleven uit. Succes wist een enkele doorbraak te maken en na een prachtig voorgezette bal van v. d. Wal wist Nan Koorn met een zeer mooi schot het eenige doelpunt van de eerste helft te scoren 0—1. In de tweede helft dachten we, omdat Suc ces voor de wind kwam te spelen dat zij haar voorsprong wel heel vlug zou vergrooten, doch dit liet tamelijk lang op zich wachten. B. hield hardnekkig stand en wist zelfs ver scheidene doorbraken te onderscheppen doch strandde steeds op de S.-achterhoede. Het tweede punt van Succes kwam voort uit een corner, welke door Rijkers vrij hoog werd voorgezet en geholpen door de sterke wind verdween de bal geheel onverwacht in het B.-doel 0—2. Nu was meteen Succes' over winning zoo goed als zeker, daar niet lang meer gespeeld moest worden, 't Verdere ver loop werd er tamelijk forsch gespeeld doch punten bleven van beide kanten uit. Succes welke dus een overwinning wist te behalen kan dus thans officiëel van kampi oen spreken, en wij kunnen dan ook niet na laten, 't Succes-elftal van harte te felicitee- ren voor de prachtige prestatie in dit seizoen behaald. i Succes I moet nog twee wedstrijden spelen, n.1. H.R.C. 3 thuis en Helder 3 uit. Succes 4 was naar Wieringerwaard en ver loor met 54. Thuis zijn geen wedstrijden gespeeld we gens terreinafkeuring. BRAVO „SUCCES." 't Kampioenschap eerste klasse Sleepten jullie in de wacht Dat was kranig werk Successers Dat heb je er netjes afgebracht. Heusch, je mag er trotsch op wezen, Want slechts éénmaal in deez' strijd Liet je 'n veer, (de raatch in Petten) En was je beide puntjes kwijt Maar je zwaarste concurrenten Bond je aan de zegekar, Een overwinningsroes zelfs van het tweede, Schopten jullie in de war. We denken terug-nog aan momenten Dat we stonden langs de lijn En jullie 'n goaltje kreeg te slikken Al was de achterstand oolTklein. Maar als Albert dan de bal'weer Aan het rollen had gebracht, Hadden jullie even later 't Zaakje wel weer in je .macht En al schoot die zelfde Albert zwaar gehinderd langs de paal, „Geht er so nicht", sagt er, Schade 'k Geef hem straks aan „Lagendaal" Was de bal door vleugelspelers Vrij gespeeld en voorgezet, Met behulp van 't binnentrio Kwam het leer wel in het net. Dan een Dorus op de spilplaats En twee halfs van zessen klaar, Hoeveel tegenstanders liepen Met de handen in het haar Mocht de vijand verder komen 't Stoere backstel Rein en Daan, |Wist dan op sublieme wijze Eiken aanval af te slaan. Ook den keeper warnie hulde Voor hetgeen hij heeft verricht, Deze knaap hield steeds voor oogen „Bal uit doel, is eerste plicht". Allen dus mijn complimenten. Allen even hoog geschat. Jullie hebt toch óók begrepen Dat j' elkander noodig had. Elf jongens, wakk're strijders, Brachten de victorie mee, En met zulk een elftal gaan we Volgend jaar gerust in zee. (Nadruk verboden.) NICK. Een Jubileum. Donderdag 9 Febr. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Mej. T. de Wit- Lont haar ambt aanving als kosteres der Doopsgezinde „Vermaning" te Hippolytus- hoef. Dat zij haar ambt al die jaren met nauw gezette plichtsbetrachting heeft vervuld, zal het kerkbestuur en ook de kerkgangers kun nen getuigen. Haar devies was steeds „Arbeids en Stiptheid" haar kosteresschap ging vóór alles Het zal haar op haar zilveren jubileumsdag dan ook niet aan belangstelling' ontbreken. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Ook hier„Lekka Lekka Pinda Pinda" hoorden we Vrijdag voor het eerst roepon en we kregen de over tuiging, dat ook wij in 't vervolg van de Pindaheerlijkheid konden genieten. Vrijdag zagen we er een, Zaterdag en Zondag twee en Maandag liepen er reeds vijf. Een genot voor de jeugd, die met graagte de lekkernijen koopt. De handel Friesland-Holland. Ons wend medegedeeld dat de vrachtrij der Jac. Borst van hier de eerste over tocht over den afsluitdijk heeft ge maakt met 3 vrachtauto's geladen mot vee vanaf Friesland. Een toeken dat do dijk de handel Holland-Fries land zal bevorderen. ARBEIDSBEURS. Geplaatst geen. Staan nog ingcschre ven 1 visscher, 590 landarb., 6 tim- mcrl., 1 dienstb. 2 smeden, 4 schilders, 3 transp.-arb., 1 opperman, 1 waker, ~3 metsel., 1 loodgf.halw., 1 baksch., 1 machin. Aanvragen om arbeidskrachten bui ten de ge,meente voor ijzer- en con struct iowcrklpaats een bekw. electr.- lasscher tevens b.m. autogenisch las- sclicn of bankwerk, dad., loon volgens C.A.O., voor onbep; tijd, reiskosten n.o.t.k. een dienstbode-keukenmeid zelfstandig kunnende koken en wer ken, bij voorkeur R.K., voor 1 Mei a.s. f 25 p. mild., pl. kost en inwoning een huishoudster, leeftijd 30-40 jaar, R.K., dad. reiskoeten en loon n.ot.k. pl. kost on inwoning-. EEN NIEUW SOORT WEGDEK. Zoowel het eigenlijke weglichaam, als het wegdek, speelt een geweldige rol voor het goed zijn en goed blijven van de moderne autowegen, die aan zoo talrijke eischen van het verkeer hebben te voldoen. Van een der moderne dekken, geven we hier een beschrijving. Het is is speciaal be lang, omdat het hier gaat om de toepassing van een Nederlandsch fabrikaat. Op het ei genlijke weglichaam worden gegoten ramen gelegd, die vrij groote zeshoekige openingen hebben en waarvan de grootste hiervan vier in de lengte en drie in de breedte hebben die voor den wegrand worden aan één kant begrensd door een rechten gegoten rand, ter wijl er ook kleinere zijn, op gelijke wijze van rand, voorzien, die maken, dat de diverse stukken, gelegd in de breedte, in elkaar pas sen en zoodoende een sterken weerstand ge ven tegen zijdelingsche verschuiving voor verschuiving in de lengte behoeft niet ge vreesd te worden, daar de geheele wegcon structie zich daartegen verzet. Zijn de gegoten ramen gelegd, dan wordt er een dekmassa van. bepaalde samenstelling op gelegd, die door instampen en rollen alle openingen opvult en eventueel (door warm opbrengen) stevig vast hecht aan den onder grond. Het resultaat is dan een volkomen gladden asfaltweg, waarin het ijzer zorgt voor groote stevigheid, die 't vormen van rim pels belet. Doordat de ijzeren ribben volko men gelijk zullen komen met den bovenkant van het wegdek, zullen deze werken als an ti-slipmiddel. We hopen, dat de proeven met deze ho- nigraatramen aan de verwachtingen zullen voldoen en ook door de inlandsche ijzeren ramen en dekmassa zullen bijdragen tot het geven van werkgelegenheid op de juiste ma nier. ONS WIERING SLOOTDORP. Op de vergadering onzer Afd. Holl. Mij van Landbouw werd nog be sloten een commissie aan te wijzen, die wordt opgedragen gezamenlijk kunstmeststoffen en pootaardappelen in te koopen. Iedere bewo ner van de Wieringermeer zal in de gelegen heid worden gesteld hieraan mee te doen. Voor deze commissie worden aangewezen de heeren G. Schoorl, Th. List, J. G. Addens en P. H. Bakker. Door de finantieele commissie wordt de rekening van den penningmeester nagezien en bij monde van den heer G. Brandsma ver klaart de commissie alles in orde te hebben bevonden en adviseert tot goedkeuring, waar toe wordt besloten. De penningmeester ont vangt den dank van den voorzitter voor zijn accuraat beheer. Het ledental is gestegen tot 39. „HET WITTE KRUIS". Alhoewel het nog maar zeer korten tijd geleden is, dat in onzen polder „Het Witte Kruis" werd opgericht, de Vereeniging is namelijk -nog geen jaar oud, ontwikkelen zich de toestanden in den Wieringermeerpolder dermate snel, dat er ook voor het Bestuur van „Het Witte Kruis" wel eens ;moeilijk- heden rijzen. Deze moeilijkheden zijn echter niet zoo dat zij onoverkomelijk lijken. Maar toch valt het 't genoemd Bestuur vaak niet makkelijk heslui ten te nemen voor een vereeniging welker leden waarschijnlijk de meeste bestuurders nog niet eens kennen. liet Bestuur als zoodanig is eigen lijk weinig op de hoogte met de mon- jschen en verlangens welke ten opzich te van bepaalde zaken onder de leden leven Het is daarom gewenscht om in het begin van deze maand n.1. 8 Febr. a.s. een algemeene ledenvergadering samen te roepen opdat ook anderer meening gelegenheid krijgc zich te openharen. Het thans zittende voor- loopigc Bestuur stelt zich voor gedeel telijk het genomen mandaat ter be schikking te stellen op deze Algemeene Vergadering, opdat vanuit de verga dering de aldus ontstane vacatures aangevuld en desnoods uitgebreid wor den. Talrijke andere zaken vragen echter de aandacht. In de allereerste plaats die der kraamverzorging. Tot nog toe geschiedde deze uitslui tend door de wijkzuster. Deze wijk zuster zal echter in de toekomst dit werk niet meer kunnen blijven doen. Er zal dan gelegenheid moeten .wor den gemaakt voor een kraamverzorg ster. Deze kraamverzorgsters werken nergens in Nederland gratis. Tot nog toe deed de wijkverpleegster van onze afdeeling dit wel, omdat vele bewo ners onder minder gemakkelijke om standigheden aankwamen, als tegen woordig. Deze monschon wisten geen weg en moesten toch ook geholpen worden. Het Bestuur meent nu dat deze toc,- stand niet bestendigd worden mag. Het heeft daartoe in een harer verga deringen een weg gezocht om op ge leidelijke wijze een overgang- naar den normalen toestand te bewerkstelligen. Natuurlijk zal deze oplossing van de gegadigden financieele offers, eischen. Desondanks meent, het Be stuur per 1 Jan. j.1. deze maatregel te moeten invoeren met het oog op boven aangevoerde reden. Het. Bestuur van „Het Witte Kruis" heeft daartoe een drietal tariefsklas sen ingevoerd welke het honorarium voor de te verleenen kraamhulp be palen. Aangiften omtrent dc gewenschte hulp zullen indien mogelijk, 3 maan den van te voren moeten wor den overlegd hij den heer I Ilarshagen Brink 49, Slootdorp, Secretaris van de afd. Wieringermeer van „Het Witte Kruis", alwaar ook inlichtingen zijn te verkrijgen omtrent de grootte der tarieven. Het Bestuur v.d. afd. Wieringermeer v.h. Witte Kruis. (Zie advertentie in dit nummer.) „Daden en Wandaden." Daartoe uitgenoodigd door de Afd. Slootdorp der S.D.A.P.sprak Mr. J. E. W. Duijs Maandagavond in het Hotel Smit alhier over bovengenoemd onderwerp. De voorzitter, de heer Hulsehos te Den Oever, gaf hij de opening zijn blijdschap te kennen voor dc massale opkomst. Van Wieringerwaard, Anna- Paulowna, Kolhorn, Wieringen waren zeer velen aanwezig, aangevoerd per auto, bus of rijwiel. Ruim 200 personen mochten de zalen van Hotel Smit be zetten. De voorz. noemde dan ook als hoofdreden dezer geweldige opkomst, „de eerste openbare vergadering" in dit drooggelegde gebied. Na den sprc- GEMEENTE ZIJPE. BURGERLIJKE STAND Ilarenkarspel over de maand Jan. '33. Geboren Wilhelmus Cornelis, zjv. Jan Burger en Johanna Messing Jacobus, z.v. Cornelis Dekker en Aal tje Buter Anna Cornclia, d.v. Hen drik Stam en Catharina Jonker Hei nier, z.v. Gerrit Kruijer en Afra Alida Broersen Simon Wilhelmus, z.v. Willem Stoop en Brigitta Burger Cartharina, d.v. Pieter Meester en Ma ria Schuitemaker IJda, d.v. Hein van Westerop on Aaltje Moras Afra Johanna, d.v. Hendrik Danenburg on Catharina Groot. Ondertrouwd Geene. Gehuwd 'Andries Doode.man en ERMEERHOEKJE. ker van den avond hartelijk te heb ben verwelkomd on ingeleid gaf deze liet woord aan den heer Duijs. Deze begon met de opmerking dat hij liet een bijzondere gebeurtenis noemde, te spreken midden in de Zui derzee. Spr. merkte op dat dit mis schien is in cultuur gebracht, om geen enkele S.D.A.P.-er hier te krijgen als bewoner. Komende lot het doel zijner rede, stelde spr. voorop dat de maat schappelijke toestanden momenteel niet zoo rooskleurig zijn en kerken en Chr. scholen bloeien. De sluwe, sluip- moordenaarswijze vaak om aan het bewind te willen komen, teekent de mentaliteit van het menschdom. Wij Sociaal-Democraten zitten in een ongelooflijk moeilijke maatschap pij, doordat deze is een kapitalistische. De oude rotte maatschappelijke schuit is wel is waar sterk zinkend. De arbei ders hebben, (hoe gaarne ook) nog geen nieuwe schuit klaar. Dit moet volgens spr. dan ook groeien langs parlementairen weg ol' organisato risch om uit dit moeras te geraken. „Een ste,m" (trap de boel in elkaar) gaf sterke afkeuring hij de aanwezi gen en scherpe interruptie's. De heer Duijs vervolgend Het zou 'een klein kunstje zijn om de zaak in elkaar te trappen, (afkeuring). Denk even de mogelijkheid dat het zou ge beuren, hedenavond, doch dan is men nog niet gered. Integendeel, de ont nuchtering op den dag daarop is al reeds de moeilijkheid. Men moet eten, en wie dan ook de haas werd, er zou lei ding moeten zijn. De vraag is thans: hoe moet dat ka pitalisme vervangen worden. Spr. noemde het bewind liitler niet de ge wenschte vorm zooals we volgens spr. in Duitschland zien met zijn uiter mate strenge censuur op pers enz. De communisten die anders de groote trom roeren houden zich ook daar muisstil. Spr. wcnscht geen macht van geweld en geen terreur. Wie zijn volgens spr. echter ras zui ver Sociaal-Democraat Van de hon derdduizenden, zijn slechts een ge ring percentage waarachtig Sociaal- Democraat. Spr. heeft op zijn gehou den Radiorede voor de noodlijdende visschers een 500 tal brieven ontvan gen met instemmingen, omdat dit volgens spr. ging om de dubbeltjes. Spr. toonde ook hiermede en vele soortgelijke voorheelden het diep ver schil tusschen socialist en egoist. De heer Duijs illustreert .met vele voorheelden de valsche voorlichting der tegenstanders aangaande de S.D.A.P. Waar we zelf komen valt het meestal mede. Oningewijden zien ons volgens spr. aan voor boemannen, hor rieschoppers, revolutiemakers en wat niet meer. Neen Tiet Socialisme vraagt recht en gerechtigheid, zoo zelfs dat liet volgens velen niet in strijd is met den Godsdienst. Was het anders, dan stond ik hier vanavond niet, al dus spr. Wel heeft de godsdienstige o- vertuiging mij gebracht tot het socia lisme. Hot socialisme is een vereeni ging van gelijkdenkende menschen, on afhankelijk wat men voor godsdienst beleidt. Het revolutionaire zit niet in het geweld, zegt spr., doch in den geest. Toen Christus aan het kruishout werd geslagen, gaf Hij dit toe, omdat Hij vrijwillig den dood in wilde voor Zijn beginsel. De wil moet er zijn. In deze tijden van verwording en wan hoop is 't zwaar om het spoor niet te verliezen. Ook hier wilde de Cultuur- Mij. de menschen bij het uit vriezen z.g. steunen, en dan die steun later bij normaal werk er weer afhouden. Er dient te worden opgekomen voor het recht En ik hoop, zegt spr., er heden ^avond toe hebben bijgedragen u het vertrouwen in de groote beweging duidelijker te hebben gemaakt. Moge men te Slootdorp ook beseffen, dat het goed is onder onze vlag te va ren. (applaus. De heer Maten (com.munist kwam in debat, verweet den heer Duijs lollig en ook saai te zijn geweest en hekelde op felle wijze het socialisme. Spr. zou liever zijn kinderen opvoeden voor burgeroorlog dan ze hier in denpol der te laten verr (we zullen onzen lezers dit mooie woord maar bespa ren. red.) Moeten we langs den weg zooals de S.D.A.P. wil, dan zou spr. 1 io ver in oen burgeroorlog worden ge slacht. De heer Duijs noemt het onzinnige van het streven naar 'n burgeroorlog. Op zeer bescheiden en duidelijke wijze dient hij verder den debater van ant woord. Nadat nog de „Stem des Volks" van Anna Paulowna zich had laten hooren, werd besloten met het geza- melijk zingen van de „Internationale" Catharina Anna Nieuwbocr. Overleden Joukjo Pietje Sloterdijk oud 2 maanden Arie Stammes, oud 79 jaren, echtgenoot van Aagje Sevon- lmijsen. Arbeidsbeurs. Op 1 Febr. 1933 ston den hij de Agentschappen der Arbeids bemiddeling in dc Gemeente Zijpe in geschreven 255 werkzoekenden, n.1. 23 dijkwerkers, 199 landarb.-grondwer kers, 5 metselaars, 5 schilders, 11 tim- merl., 3 bloemistknechts, 1 rietdekker, 1 monteur electr., 1 smidsleerl, 1 arb. zuivclfabr. 1 heiwerker 1 wagenma ker, 1 opperman, 1 machinist, 1 mach. bankwerker. I Politie. Gevonden een kinderporte- monaie met eenige centen. Inl. hij den Gem.-Bode.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2