WIERINGER COURANT PARIJSCHE MODEBRIEF. EK tOURANI TWEEDE BLAD VRIJDAG 10 MAART No. 20. AVONDJAPONNEN MET VARIATIES. Hoe men een toilet moet laten „afkleeden." Ge hebt natuurlijk al lang bemerkt, iedere vrouw doet het dat het bij de tegen woordige mode lang niet onverschillig is, wat voor ondergoed we dragen. De japon mag zoo simpel en eenvoudig schijnen, de des- soires dienen puik in orde te zijn. De snit der moderne toiletten is nu eenmaal zoo, dat elke rimpel, elke verkeerde plooi in het on dergoed te zien komt. De onderjurk, die een tijdlang minder gedragen werd, is dan ook nu weer in haar volle glorie hersteld. Ze is onmisbaar indien men het toilet goed wil la ten vallen afkleeden. Zooveel mogelijk laat men onderjurk en japon in kleur overeenstemmen. Bij een bruin wollen toiletje zal men bij voorkeur een beige onderjurk kiezen, bij een groene japon een lichtgroene, enz. Dunne zij den jersey of toile de soie zijn de meest geschikte stoffen, tenzij men zeer ge voelig is voor de koude en een dikker weefsel prefe reert. Bij een meer gekleede japon neemt men veelal ■een onderjurk van crêpe de chine. Ook hier wordt de ze in de tint van de japon gekozen, hoe wel men zeer zeer veel een nuance rose neemt en daarmee in overeenstem ming de an dere dessores. Nu hebben we dezen win ter nog met een ander soort van japonnen te doen, een genre, dat vroeger alleen maar 's zomers voor kwam de doorschijnende japon. Bij toilet jes van meer of minder opengewerkte wollen stof dient de onderjurk volkomen dezelfde tint weer te geven of ze dient, om een fraai effect te sorteeren, een donkerder of lichtere kleur te vertoonen. We zullen echter voor zichtig moeten zijn, opdat we door een afste kende tint werkelijk een mooi resultaat be reiken en niet den indruk maken, alsof we geen bijpassende onderjurk hebben kunnen krijgen. Het feestelijke toiletje, dat nooit anders dan in de avonduren gedragen wordt en dat we daarom algemeen met den naam „avond toilet" bestempelen, vraagt natuurlijk een bijzonder mooie onderjurk. Deze dient lang te zijn en tot aan de zoom van de japon te reiken. Een Parijsch nieuwtje geeft ons on der een doorschijnende japon, inplaats van een onderjurk, een pyama-pantalon te dra gen, met zeer wijde pijpen vanaf de knieën. Maar gelukkig is dit geen voorschrit en de meeste dames houden zich liever aan een on derjurk van het gewone model, in princesse- vorm gesneden, zonder ceintuur, en naar be neden toe wijder uitloopend. Heel dikwijls wordt het geheele bovengedeelte van kant genomen of vertoont ingezette kantstukken. De schouderbandjes zijn vaak met drukker tjes bevestigd opdat men bij elke japon een paar schouderbandjes van gelijke tint kan nemen. Ook kiest men heel veel smalle meta len schouderbandjes. Om te zorgen, dat de onderjurk vooral zeer slank en volkomen aan gesloten zit, wordt dikwijls het bovengedeelte met kleine knoopjes gesloten. Ons persoonlijk bevallen drukkertjes of haken en oogjes be ter, daar knoopen bijna altijd onder de japon te zien komen. En zoo zijn we, langs den weg der onder jurken, op het chapiter avondjapon beland. De moderne avondjurk munt uit door chic en elegantie. Ze is uiterst flatteus en ze maakt slank. Wat zouden we er graag indien het eenigszins ging, meerdere exemplaren van bezitten. Maar ondanks de goedkoopte dei- stoffen, ondanks de lage winkelprijzen kan deze wensch bij velen onzer niet in vervulling gaan. Daarom trachten we door allerlei mid delen, een weinig variatie in ons toilet te bren Het aantal variaties is eindloos, zooals ge ziet. Er bestaat b.v. ook nog een handig systeem om in eenzelfde japon verschillende vestjes te dragen, al of niet van mouwen voorzien. Een onzer kennissen heeft een zwart fluwee- len japon, met een vestje van dezelfde stof. Ze is aan den hals afgewerkt met een drape rie van wit satijn. Voor meer bijzondere ge legenheden neemt ze het zwarte vestje uit de japon en vervangt het door een exemplaar van wit zijden mousseline, dat geheel inge- rimpeld is, evenals de witte ballonmouwtjes, die er aan bevestigd zijn. Een prachtige combinatie is ook een japon van robijnrood fluweel met een dergelijk vestje van witte mousseline dat doorschijnt op zachtrosen ondergrond. WILHELMINE. BINNENLANDSCH NIEUWS. gen en er niet altijd hetzelfde uit te zien. We hebben hier een wijd veld van ontdekkingen voor ons. Schoudercapes in de meest verschil lende stoffen, van kant, zijde of fluweel, in de uiteenloopendste kleuren en modellen kunnen ons hierbij van pas komen. Ronde of ovale of in punten vallende, op zij, van ach teren of van voren gesloten, met bont afge zet, met lintruehes, met plissees of met een band stof in afstekende kleur. Verschillende soorten van mouwen kunnen eveneens een japon geheel transformeeren. Bij een zijden japon kan men afwisselend kanten en fluweelen mouwen dragen, korte, halflange en lange, of leuke pofmouwen van genopte stof in een der tinten van de japon. AARDBEIEN 51 cent per stuk Woensdag werden op de IJtrecht- sche veiling- de eerste aardbeien aan gevoerd, die werden aangekocht voor 51 een Is per stuk. AUTOBUS IN BRAND. In de Pijnboom straat te Haarlem-Noord is Donderdagmiddag brand ontstaan in een stadsbus van de Brockway, ten gevolge van het starten met te vroege ontsteking. De ben zineleiding knapte af, waarna de carbura teur spoedig in lichte laaie stond, De bestuur der wist den auto terstond tot stilstand te brengen, zoodat de passagiers tijdig en op kalme wijze konden uitstappen: Met het in alle wagens van de maatschappij aanwezig brandbluschapparaat en een paar emmers zand was men den brand spoedig meester. Ook de babyspuit van de brandweer verleen de hulp met één straal op de waterleiding. Het voorgedeelte van den autobus werd zwaar beschadigd. Het is naar de Tel. op merkt, aan de tegenwoordigheid van geest van den chauffeur te danken dat er geen persoonlijke ongelukken zijn gebeurd. FAILLISEMENTEN Uitgesproken zijn lieden de volgende faillissementen P. Rolie. motor- en rij wielliersteller, Bergerweg 36 Alk,maar. met benoeming tot rechter-commissa- ris mi'. Ubbens en tot curator mr. Schol te. P. J. v. Sou, caféhouder te Alk maar, met benoeming tot rechter-com- missaris mr. Ledeboer en tot curator mr. Wijnne. OOIEVAAR TERUGGEKEERD. Woensdagmorgen heeft de ooievaar zijn nest op de Ned. Hervormde Kerk te Ridderkerk weer betrokken. CRISIS VARKENSWET 1932. Het aantal merken. De minister heeft voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 December 1933 het totaal der aan te brengen merken bepaald op 1.800.000 stuks en het aantal merken, voor het gebied van elk dier gewestelijke organisaties beschikbaar, vastgesteld als volgt: Groningen 74.000; Friesland 91.000; Drenthe 192.000; Overijssel 224.00U; Gelderland 371.000; Utrecht 118.500; N.-IlolJand 85.000; Z.-IIolland 191.500; Zeeland 45.000; N.-Brabant 270.000 Limburg 138.000. LAAGTERECORD BOTER. Nauwelijks begint de melkproduc tie te stijgen, of de Leeuwarder boter- noteering vestigt een laagterecord, n. 1. 55 cents per kilo (exportprijs), tegen 60 cents de laatste twee weken en 58 cents de week daarvoor. Daar komt dan nog de accijns en de handelskos- ten voor het binnenland op. ONFORTUINLIJK SMOKKELAAR Donderdagmorgen half zeven kwam een auto, bestuurd door L. v. Kooyen uit Chaam, beladen met 2000 kg. sui ker onder Baarle-Nassau over de grens. Twee kommiezen gaven bevel te stoppen en toen de bestuurder wil de ontsnappen, joeg men hem een ko gel na. De kap van de auto vloog in brand en de man achter het stuur werd zwaar gewond. Hij overleed bijna dadelijk en laat een vrouw en zes kinderen na. Scheepsmotor ui'.t elkaar gesprongen Toen de stoomboot „Vertrouwen" van Schaaf uüt Harlingen gister ochtend tot vlak voor de Winsumer brug te Leeuwarden was genaderd, weerklonk plotseling een geweldige knal. De schoorsteenpijp viel om en de motor barstte uiteen. Groote stukken ijzer en dekplanken werden omhoog geslingerd de machinist bekwam wonder boven wonder geen letsel. De stuurman werd door de wegvliegen de stukken hout: en ijzer gewond. De boot werd later door de brug gesleept Weer inbraak in een kerk. Gisternacht is inbraak gepleegd in de Ned. Herv. Kerk te Ivoekange. De bussen, waarvan de inhoud bestemd is voor de zending, zijn opengebroken en het zich daarin bevindende geld is ontvreemd. Een fascist mishandeld te Rotterdam. De laatste dagen is de heer Van Knotsenburg, een hekend fascist, vrij geregeld met een fascisten-uniform onder zijn overjas, verschenen bij het stempellokaal van de werkloo - zen aan den Groene Hilledijk. Com munisten, die daar komen stempelen hadden den fascist te verstaan gege ven dat hij niet weer moest versehij nen, maar ook Woensdag kwam hij weer. De communisten drongen op en er werd gezegd We zullen jou eens behandelen, zooals jouw broer tjes ons in Duitschland behandelen. Daarop hebben de communisten den man zoo mishandeld, dat hij in den hulppost van den G. G. D. aan de Maashaven moest worden verbonden. BURGERLIJKE STAND der gemeente Harenkarspel over de maand Februari 1933 Geboren Annie, d.v. Arie Wink en Maar- tje Bood Dirk, z.v. Pieter Hoogland en Maar tje SmitJitske, d». Johannes Berwegen en Fintje Hoogstra Comelis Elisabeth, d.v. Si- mon Groen en Elisabeth Catharina Groen. Ondertrouw en gehuwd Jacob Poland en Susanna Plak. Overleden Jan^flolenaar, oud acht en vijftig jaren, echtgenoot van Maria Ooije- vaarAntje Roos, oud negen en tachtig ja ren, weduwe van Jacob Doekes Petrus Ja- cobus Kok, oud een jaar, zoon van Petrus Kok en Marijtje Laan. KOLHORN. De Harmonievereeni- ging „De Eendracht" geeft Zaterdag en Zondag a.s. concerten voor donateurs en kunstlievende leden in de zaal van Wed. Jonker, alhier. Een agent van politie kon slechts een einde aan het tumult maken door oen schot in de lucht te lossen, waar op men de vlucht nam. PROVINCIAAL NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Naar het Concours. Naar ons werd medegedeeld zal op don 2don Raaschdag onze plaatselijke Mandolineclub „Kunst en Eer" (dir. de heer J. Geluk) deelne men aan het concours dat gehouden wordt te Amsterdam. Onze beste wen- schen voor de vereeniging. Wje hopen in ons nummer na Paschen te vermel den: Kunst en Eer: prijs NieiAve huurders. In plaats van den heer Jn. Meeldijk, die met ingang van 4 April liet café 't Hoekje" gaat verla ten komen op dien dag als nieuwe huur dors Gebi'. Jansen van Rotterdam. Begrafenisfonds ,,'t Algemeen Belang" Woensdag werd in het lokaal van den heer W. Kössen de 40ste jaarverga dering van het begrafenisfonds „Alge meen Belang" gehouden. Na bot welkom van den voorzitter, den heer C. Tijscn werden de notulen en het jaarverslag gelezen door den sec retaris, den heer Kossem Wij stippen hieruit aan, dat het leden tal op 31 December 1931 430 bedroeg en op 31 December 1932 425. Waar na de oprichting in 1893 het ledental 90 was, is er dus nu reden tot tevredenheid, 'n woord van waardeering werd in het ver slag geuit aan den penningmeester den heer List, die vanaf de oprichting, (zoo als wij reeds eerder hebben gemeld) z'n beste krachten aan de vereeniging heeft gegeven. Den heer Ivossen werd dank gebracht voor het goede verslag. Hierna volgt rekening en verantwoor ding. Het voordeelig saldo bedroeg f 1219.52, zoodat de reserve is gestegen van f 9064.1411» tot f 9283.66Mi- De rekening, nagezien door de heeren Cornelissen, Raven en Ligtendag wordt in orde bevonden. Bestuursverkiezing is thans aan de orde. De aftredende heeren W. Kossen en H. Cornelissen worden herkozen. Een uitvoerige bespreking of regle mentswijziging noodig is, met het oog op het beleggen van de reserve, die ge plaatst is op de Boerenleenbank alhier, heeft nu plaats. Waar echter de Verze keringskamer er op aan heeft gedrongen niet het geheele bedrag bij één instel ling te plaatsen, besluit men een be drag ad. f 2000.- te beleggen bij de Rijks pos tsp a a rban k Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen, volgt sluiting met een woord van dank voor de opkomst. GEMEENTE WIERINGEN. Vestiging Nieuw Bedrijf. Naar wij vernemen, heeft de heer A. Veltman, die sinds jaren alhier oen garage-be drijf exploiteert, het initiatief geno men aan den grooton primairen ver keersweg te Hippolytushoef bij het kruispunt Koogcrwegl, een zeer mo-> dern garagebedrijf te vestigen op een perceel door hem van den heer -Tb. Bruul aangekocht. Het ligt in de be doeling van den heer V. dit bedrijf naar de eischen des tijds in te richten. Naast het garage-gebouw zal een thee huis-restaurant verrijzen, alwaar rei zigers welke per automobiel plegen te reizen, hun lunch kunnen gebruiken. Als nieuwigheid te dezer plaatse zij vermeld, dat het plan is op eenigszins Amerkaansche methode te werk te gaan. De automobilist kan rustig zijn lunch gebruiken of zijn kopje thee uit drinken, terwijl zijn wagen tezelfder tijd gratis een vluchtige inspectie on dergaat, zoodat hij met een gerust hart zijn traject kan vervolgen. Voor al met het oog op hen die over den af sluitdijk moeten, is dat van belang, daar men bij panne op den dijk nu juist niet. direct hulp kan halen. Aan den aannemer, den heer J. C. Klein is den bouw van dit geheel opge dragen, terwijl het arehitectenkantoor Peeters en Baandcrs de tcekening ont wierp. LEZING JORIS IVENS. De ontwikkeling van de filmkunst in Rusland. Voor de veree niging van Zuiderzeepersoneel „T.O.V." heeft den bekenden cinèast Joris Ivens, Vrijdag avond 3 Maart j.L een lezing gehouden over de ontwikkeling van de filmkunst, in de bi oscoopzaal van „Hotel de Haan" te Hippoly tushoef. De heer Ivens heeft een jaar in Rusland gewerkt in opdracht van de Sovjet-autoritei ten. Aanvankelijk werd de indruk gewekt op de uitnoodiging tot bijwoning van dezen avond, dat den heer Ivens een speciale lezing zou houden over Rusland. Dit misverstand werd opgelost door Ir. Rin geling die in zijn openingswoord mededeelde, dat den heer Ivens bereidt is om een tweede lezing te houden meer speciaal over Rusland, waar dan tevens gelegenheid zal zijn tot het stellen van vragen. De heer Ivens zijn lezing aanvangende, zegt dat het hem een groot genoegen is voor het personeel van Zuiderzeewerken een lezing te mogen houden, verschillende menschen zijn hem niet onbekend in verband met de film welke hij heeft gemaakt van het geweldige inpolderingswerk. De waarde van de documentaire film. aldus de heer Ivens is groot, meer als wij misschien wel denken. Als voorbeeld noemde spr.. de Zuiderzeefilm, welke zeker reeds door 3 a 6 millioen Russen is gezien. Op weg van het station in Moskou was het eerste wat ik zag een reuzen lichtreclame op één van de grootste theaters, waarop was te lezen „Zuiderzeefilm. Joris Ivens." De Russen weten dus waarschijnlijk meer van uw groote werken als gij van hen. In Rusland heeft men groote belangstelling voor de filmkunst en is dan ook ten nauwste verbonden met het dagelijksche leven, d.w.z. alle groote gebeurtenissen worden op de film vastgelegd. De kunstenaar, in het bijzonder de film kunstenaar moet in zijn kunstobjecten niet alleen de z.g.n. onwerkelijkheden van het le ven behoeven te maken, doch ook de ruwe werkelijkheid moet hij vast kunnen leggen, niet alleen in het belang van de kunst alleen, doch zeer zeker in het belang van de mensch- held. In West-Europa en Amerika mag dit nog niet, waarom mag b.v. geen film gemaakt worden van Genève, om het leugenachtige van de ontwapenings-confcrentie's vast te leggen, men praat daar over ontwapening, doch intusschen bewapend men om het hardst. In Rusland legt men alles op de film vast, gedurig wekt men de belangstelling op van de Rus op voor de groote problemen. In de eerste periode van Sovjet-republiek stond de filmkunst op een zeer laag nivau, de kunstenaar's waren in dienst van het roo- de of witte leger, men maakte offisches voor reclamedoeleinden. Naarmate de toestand normaler werd ontwikkelde zich ook het kunstleven. U zult het zoo aanstonds in een drietal films kunnen zien. De groote Engelsche toekomstschrijver Wells heeft geschreven in één van zijn wer ken over Rusland, naar aanleiding van een reis welke hij in Rusland gemaakt heeftIn Moskou woont in het Kremlin een droomer. deze droomer zit vol plannen die droomer was Lenin, Wells noemde deze plannen fantastisch en voor Rusland onuitvoerbaar, er waren o.a. plannen gemaakt voor reusachtige electrifi- catiemogelijkheden, zoo geweldig van omvang, dat Wells niet meer of minder schreef, dat deze plannen hoogstens door Nederland of Engeland zouden kunnen worden uitgevoerd. Wells noemde allereerst Nederland. Als Wells nu eens een reis zou gaan maken door Rusland, zou hij veel anders moeten schrijven, want vele van deze plannen zijn reeds uitgevoerd of in uitvoering. Ook de kunst, w.o. ook de filmkunst, staat nu op een zeer hoog nivau, ik neem in dit verband maar de film „Kameraadschap", „Storm over Azië" en andere pracht filmwer ken van den laatsten tijd. Hoe de filmkunst zich steeds heeft bezig gehouden met de geweldige worstelingen welke ten tijde der Revolutie hebben plaats gevonden toonde de heer Ivens in een 3-tal films. Allereerst de film „Arsenaal" welke de strijd weergeeft tusschen het Roode en Witte leger. Dit was nog een z.g. stomme film. De tweede film, gaf een beeld van de opbouw uit het groote industriebekken Kriep. Men noemt een rolprent als deze een plak kaatfilm, de tafereelen wisselen elkaar met groote snelheid af, uit te maken wat één en ander is, of beteekent, is het bijna niet. Dit was één van de eerste toonfilms welke Rusland heeft geproduceerd, wat zeer merk baar was aan het ijselijke gefibreer van het schoone Russische meisje. Met een waar enthousiasme, bij het kinder lijke af, ziet men de arbeiders(sters) hun werk verrichten. Een defile van de beste ar beidskrachten ziet men deze plakkatenrevue passeeren, in de periode welke deze film weer geeft werden a.h.w. wedstrijden gehouden, wien of het best gewerkt heeft. De derde film „Tommu" eveneens een ge luidsfilm was van beter gehalte, hierin spelen zich de gebeurtenissen af tijdens de inter ventie (de tusschenkomst der mogendheden, o.a. Engeland, blokkade van Rusland, ver- slagg. Van deze films werd maar een gedeelte steeds vertoond, zoodat men de han deling als ondergeschikt moest beschouwen, hoofdzaak was, de ontwikkelingsgang aan te toonen van de filmkunst in Rusland. Aan het slot van den avond werd den heer Ivens door Ir. Ringeling dank gebracht voor zijn interessante lezing, die hoe men ook over de gang van zaken in Rusland moge denken, toch waard is om er eens over na te denken. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 12 MAART 1933. NED. HEBV. GEM Den Oever nam. 2 uur Ds. Van Beek. H.-hoef 'sav. half acht Ds. Van Beek. Kapel Den Oever v.m. 10 uur de heer Franck. In gebouw „Land in Zicht" kwart voor twaalf Zondagschool. DOOP8GEZ. GEMEENTE H.hoef v.m. 10 uur Proponent Golterman van Amsterdam. EVANGELISATIE H.-hoef v.m. 10 uur Ned. Herv. Kerk. Ds. Vaandrager. Bediening van de II. Doop en het H. Avondmaal, voor de Evangelisatie. 4.30 n.m. Nabetrachting H. Avondmaal ir. eigen gebouw O. Deen. SUCCES-NIEUWS. Programma voor Zon dag 12 Maart H. R. C. 6— SUCCES 3 12 uur HELD. BOYS 2 SUCCES 4 12 uur. De overige elftallen zijn allen vrij, POLITIE. Verloren een bankbiljet van 10.—. Inl. bij den Gem. Bode. BURGERLIJKE STAND gemeente Wieringen v. 24 Febr.—9 Maart. Geboren Josephina, d.v. J. Landolt en M. Koster Maria, d.v. J. Winkels en P. Bouw man Arie Jacob, z.v. J. de Graaf en M. Tij - sen Wiihelmina Gerrltdina, d.v. P. Omis en B. Nobbe. Ondertrouwd J. Tfjsen en A. M. Wetzler. Gehuwd W. A. Bullooper en J. Scheltus N. Scheltus en J. Iedema. Overleden Comelis de Wit, m., 29 jaar, ongehuwd A. Rotgans, vr., 67 jaar, echtgen! van J. Keijzer ivroeger van P. Ruiter.» T. A. M. Nuij, m„ 3 weken, z.v. J. Nuü en D. Stroo- per J. Vroom, m„ 84 jaar, weduwe van A. Kooij.. De Burgemeester van Zijpe (N.H.) vestigt de aandacht op de volgende mededeelingen, voorkomende in een bekendmaking van den Minister van Justitie, welke is opgenomen in het algemeen politieblad van 16 Febr. 1933. In den laatsten tijd is het aantal naar Ne derland gekomen jeugdige personen (veelal Duitschi, die een betrekking hier te lande aanvaardden of zochten, belangrijk toegeno men. Daaronder waren zelfs jonge meisjes van 14 ti 15 jaar. Het behoeft geen betoog, dat in dezen toe loop een groot gevaar voor dQ, moraliteit be staat, maar ook overigens is het in het be lang van de meisjes zeiven, die door gemis aan levenservaring of door jeugdige onbezon nenheid gemakkelijk in verkeerde handen kunnen vallen, dat worde gecontroleerd of zij inderdaad een behoorlijke betrekking heb ben verkregen, zoodat kan worden aangeno men. dat zij voldoende middelen van bestaan hebben, en voorts dat zooveel mogelijk wordt tegengegaan, dat zij op goed geluk af naar ons land komen. De betrokken doorlaatposten kunnen hier bij belangrijke diensten verleenen door streng toezicht te houden op de naar Nederland ko mende werkzoekende meisjes van vreemde nationaliteit, vooreerst door hun bijzondere aandacht te vestigen op de meisjes beneden den 18-jarigen leeftijd en vervolgens door van allen (onder wie mede begrepen diege nen, die reeds in Nederland in betrekking zijnde, voor korten met verlof naar het bui tenland zijn vertrokken, wederom terugkee- ren) behalve het vereischte paspoort zoo noodig voorzien van een geldig visum een door dein) betrokken werkgever (-geefster) afgegeven en onderteekende verklaring te ei schen. waaruit duidelijk blijkt, dat (naam en voornamen van het meisje) bij (naam en voornamen en duidelijk adres van dc(n) werkgever of -geesten op. (da tum) in dienst is getreden (of zal treden) als (aard der betrekking.) De bedoelde verklaring behoort voorzien te zijn van een onderschrift door het betrokken hoofd van politie ter plaatse, waaruit blijkt, dat de daarin genoemde werkgever of-geef ster inderdaad als zoodanig bij hem bekend is. Een gelijksoortige verklaring met onder schrift behoort mede te worden gevorderd van en naar Nederland komen werkzoekende dan wel van verlof terugkeerende, reeds hier in betrekking zijnde mannen van vreemde nationaliteit. De betrokken vreemdeling(e) is verplicht binnen 4 x 24 uur na aankomst in de ge meente van bestemming deze verklaring bij het hoofd van politie ter plaatse in te leve ren. Formulieren voor bedoelde verklaring zijn verkrijgbaar ter gemeente-secretarie. ZIJPE. N.H.) 9 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, J. DE MOOR. SCIIAGERBRUG. Op het bouwterrein aan de Grootesloot, v.h. eigendom van den heer Kneijnsbcrg, thans van den heer M. Schip pers alhier, zal door laatstgenoemde persoon voor eigen rekening een dubbel burger woon huis worden gebouwd. Schngerbiug. W oensdag had in liet hotel „Het Wapen van de Zijpe" alhier, de gewone jaarlijksche verkiezing plaats van Hoofdingelanden voor het Waterschap „Zijpe eri Uazepolder". Aan de beurt van periodieke aftreding waren do heeren II. Swan en 1'. de Boer llz. Uitgebracht werden '256 stemmen, ver deold als volgt 11. Swan 131, I\ de Boer Ez. 116, W. Paarlberg 4, J. van der Oord 1, J11. Kampen 1 en blanco 3 stem .men, zoodat de twee aftredendon zijn herbenoemd. In tegenstelling van andere jaren, was bot oen uiterst kalme verkiezings dag, daar door geen der twee partijen een tegencandidaat gesteld was. Scbagerbrug. Bij aanbesteding is de levering van de benoodigde grint voor 1933, voor de wegen van het Water schap „Zijpe en Hazepolder", opgedra gen aan de gecombineerde firma's J. Mannak te Zaandam en J. .1. Oudakker te Haarlem. Tevens is aan bovengenoemde firma's opgedragen het vervoer van de grint naar de wegen. SCIIAGERBRUG. Op 1 Maart stonden de volgende werkzoekenden ingeschreven bij de agentschappen der arbeiders in deze Gemeen te 178 Landarb.-grondwerkers 22 dijkwer kers 5 timmerlieden 1 metselaar, 1 schil der. 1 heiwerker, l wagenmaker, l machine bankwerker. 1 opperman. 1 kaasmaker en l smidsleerling. Burgerlijke Stand Zijpe 3 - 9 Maart: Ondertrouwd: Jacob Besse, 22 jr., smid en Wiihelmina Doorn, 21 jr., zon Ier beroep, beiden te Zijpe. Geboren, getrouwd of overleden [geen o. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 12 MAART 1933. NED. HERV. KERK Schagerbrug, St, Maartensbrug, Burgerbrug en Callantsoog geen dienst. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Petten v.m. 10 uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEM. Burgerbrug v.m. 10 ur Ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE Schagen v.m. 10.30 uur, de heer Prinsen, van Amsterdam. Nam. 5.30 uur, de heer Prinsen. Breezand, voorm. 10 uur de heer Boon. Breezand n.m. 3.30 uur de heer Boon. GEMEENTE ZIJPE. Officieel. TOELATING VREEMDE WERKZOEKENDE MEISJES EN MANNEN. MARKTBERICHTEN. Eiervciling, Schagen, 9 Maart 1933. Aange voerd 125000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 2.20 a 2.40 55-57 Kg. f 2.20 a 2.50 58—60 Kg. I 2.30 a 2.60 61—63 Kg. f 2.40 a 2.80 64—67 Kg. f 2,70 a 3 00 Klein 1 1.90. 3000 Eendcieren f 1.90 a 2.10. Schagen, 9 Maart 1933, Op de heden gehou den wcckveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt9 Paarden f 120 a 325 19 Oelde- koeien imag.i f 80 a 120; 30 Geldekoelen (vette) f 120 a 185 24 Kalfkoelen f 120 a 180 362 Nuchtere kalveren f 2 a 10 254 Overhouders f 6 a 12 25 Varkens (mag.) f 10 a 14 28 Varkens (vette) per Kg. 28—30 cent126 Biggen f 6 a 10 Konijnen t 1 a 1.50 en kippen f 0.75 a 1.25 Eicrveiling Helder. 9 Maart 1933. Aange voerd 28055 stuks kipcieren. Prijzen als volgt- 52- 54 Kg. f 2.20 55—57 Kg. I 2.40 a 2.90 58—60 Kg. 2.50 a 3.20 61—63 Kg. f 2.90 a 3.20 6467 Kg. I 3.10 a 3.20 144 Eendeieren 1 2,00 a 2 40.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3