TWEEDE BLAD. VRIJDAG 17 MAART No. 22. GEMEENTE WIERINGEN. RAAD VAN WIERINGEN. Vergadering van den Raad op Vrijdag 17 Maart des nam. 2 urur. Aanwezig: alle leden. Na opening en voorlezing der notulen van de vorige drie raadsvergaderingen, volgen: Mededeelingen en ingekomen stuk ken. Ingekoimen zijn van de heeren H. de Jong, S. Blaauwboer en G. van Steen bergen bericht van aanneming hunner benoeming tot lid der Commissie van toezicht op het lager onderwijs van den Brigadier der Bijksveldwacht A. Bergsma een dankbetuiging voor de hem verleende gratificatie van het Bestuur van de afd. Wielingen van het Instituut voor Arbeiders ontwikke ling een dankbetuiging voor het ver leend subsidie voor den cursus voor de Rijpere jeugd van het bestuur der slagersvereeniging Wielingen een ver zoek om spoedige behandeling van het verzoek dm den alhier gevestigden veearts aan te stellen als keuringsvee arts voor den vleeschkeuringsdienst De heer Lub vraagt wat er met het verzoek der slagers gebeurt. Voorz. Wij moeten nog een onderhoud heb ben met den inspecteur der veeartsenijkundi gen dienst en als het onderzoek in deze is af geloopen, zullen we praeadvies uitbrengen. De heer Lont dringt op spoed aan. (te maandstaten der zeegras-exploita tie over de maanden December en Ja nuari in December is geen en in Ja nuari zijn 500 pakken verkocht het procesverbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger in kas was f 5324.27 van Ged. Staten bericht van verdaging hunner beslissing op het besluit tot wijziging der bouw- en woningverordening bericht van ont vangst ingevolge art. 167 der Gemeen tewet van de wijziging der jmotor- en rijwielverordening liet verzoek toi inzending der gemeen te-begroot ing 1933 bericht van goedkeuring van verschillende kasgeldleeningen be richt van goedkeuring der verordening tot beperking van het aantal vergun ningen en verloven A ingevolge de Drankwet in deze gemeente het Pro vinciaal blad, houdende de afkondi ging van het besluit tot toepassing van een tijdelijke korting op de jaarwedden van de Burgemeesters, secretarissen en ontvangers bericht van goedkeu ring van den le suppletoirc begroo ting 1931 en 1932 en van het Raadsbe sluit tot wijziging van het besluit tot grondaankoop voor den verbindings weg bezuiden Den Oever van Burge meester en Wethouders van Den Hel der een exemplaar van het goedgekeur de besluit tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling schoolart- sertdienst van den Ontvanger der- Registratie te Den Helder de pacht- akte der wierwaarden voor de jaren 1933/36 het verslag van de 19e leg wed strijd voor pluimvee, te Beejnster ge houden al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Verder zijn ingekomen een verzoek van de afd. Wleringen van de N.V. Ver. tot afschaffing van alcoholh. dran ken om beschikbaarstelling van een .subsidie voor 1933. Op voorstel van B. en W. wordt f 20.-- verleend van het gemeentebestuur van Ambt Hardenberg een verzoek om adhaesie- betuiging aan zijn adres aan Regeering en Tweede Kamer tot verlaging van de belastbare opbrengst der grondbelas ting ongebouwde eigendommen. B. ct, W. adviseeren afwijzend, daar de be lasting reeds zeer laag is en practisch geen invloed zou hebben om den toe stand der landbouwende bevolking te verbeteren De Heer J. Lont, noemt de grondbelasting, een onbillijke belasting die zeer op de boeren drukt, die toch al zoo veel moeten opbrengen Spr. zal zich echter bij het advies van B. en W. neerleggen, omdat zulke adressen toch in Den Haag in de prul- Iemand gaan. Van den Heer J. de Wit een verzoek om ont slag als lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim, wegens vertrek naar elders. Dit onslag wordt verleend onder dankbe tuiging voor de vele bewezen diensten. van den Rijksveldwachter J. H. do Jong te Don Oever een verzoek om hem tegemoet te komen in zijn huishuur, die f 6.50 per week bedraagt. B. en W. stellen voor, ingaande 1933, evenals des tijds aan den Rijksveldwachter Ilaaze- lager is geschied, een tegemoetkoming te vèrleenen van f 52.— per jaar. De Heer Oden zegt, dat juist aan de briga dier een gratificatie is verleend en nu weer vergoeding aan de Jong, het wordt zoo maar subsidie op subsidie. We zouden zelf welhaast er een veldwachter voor op na kunnen hou den. En wat de diensten betreft, laatst voor die hondenbelasting moest Bergsma daar nog op af, en die is er voor betaald. De heer Bakker Ja, maar 't is een scheeve verhouding, waar de eene rijksveldwachter in de gemeentewoning zit en dan minder huur betaalt als de ander. Bij stemming, met de heeren Lub, Oden en M. Kooij tegen, wordt 't voorstel van B. en v. aangenomen. De heer P. Kooij, zegt voor te stemmen *he. omdat hij van die fooitjesgeverij houdt, doei omdat het rijk in dit opzicht tegen over -jen ambtenaar in gebreke blijft. Veii0edlng kosten instandhouding bijzoni3re scholen. B. eii\y_ stellen voor het voorschot over 193a v00r (je R.K. school te bepa len op f 99,60, zijnde berekend naar een gemidvèld aantal leerlingen over 1932 van 8l/„ Gn voor de Christelijke school te De 0ever op f 1983,80, naar een gemiddet aantal leerlingen van 190 3/4. Wordt goedgvonden. Aanleg van k*tkerbestratliig op het Viervoetspad en m ri0ieering In dat ,pad en In de Pom,teefl Nu reeds een paar maal in den Raad ter sprake is gekomen de wenschelijk- heid om de Pojnpsteeg tot den Slinger weg door te trekken door verbreeding en verharding van hei daarachter ge legen Viervoetspad, hebben B. en W. deze kwestie nog eens in studie geno men. Dit heeft tot het resultaat geleid, dat ook zij tot de meening zijn geko men, dat voor een regelmatige, uitleg ging van de kom Hippolytushoef een dergelijke doortrekking ge wen sc ht is en van algemeen belang kan worden genoejnd. Zij zouden daarom bereid zijn aan de beoogde verbetering mede te werken, indien de eigenaren van de belendende gronden genegen zijn op billijke voor waarden grond beschikbaar te stellen, teneinde o.m. de gewenschte verbree ding te kunnen bewerkstelligen. B. en W. meen en te weten, dat het aan die bouw hebben zij dan ook steeds be schouwd als een, waar de gejneente buiten staat en die alleen het betrok ken schoolbestuur aangaat. Uit deze zienswijze vloeit voort, dat B. en \V. de aanvrage om uitbetaling van de huur der perceelen grond, waarop het hulp gebouw is verrezen, niet voor inwilli ging vatbaar achten, zoodat zij voor stellen deze af te wijzen. In de aanvaarding van dat stand punt ligt niet opuesloten, dat zij het niet billijk zou achten, dat aan het schoolbestuur vergoed worden eventu eele kosten van huur of gebruik van hulplokalen, noodig gebleken omdat de nieuwe school te klein was om aan alle leerlipgcn plaats te verschaf fen. Hierover ware nader te spreken. Hun bezwaar is echter, dat in de voor liggende aanvrage die huurvergoeding gekoppeld wordt aan het zeer kostbare medewerking niet zal haperen. Intus- op eigen gelegenheid opgerichte hulp schen willen zij waarschuwen tegen gebouw. Daartegenover staan zij prin een te groot opzetten van het plan. Eerstens is het volstrekt noodig reke ning te houden met de weinig roos kleurige financieele vooruitzichten der gemeente en ten tweede is op den te maken weg voorloopig geen groot ver keel- te verwachten. Zij kunnen zich daarom geheel vereenigen met het plan van don gemeente-opzichter om het Viervoetspad te verbroeden tot 6 M- tusschen wegscheidingen en de ver harding, bestaande uit klinkerbestra ting, te bepalen op 3,80 tuschen de kantlagen. Over bepaalde lengten, in hoofdzaak, waar de aangrenzende per ceelen bebouwd zijn, is gerekend op een goot van 5 lagen en een bestrate berm van 0,80 c.M. breed, te maken van reeds gebruikte steenen. De kos ten worden geraamd op f 4800-. Verder zal gerekend .moeten worden op het leggen van gedeelten riolee- ring langs de bebouwde en het aan brengen van greppels langs de onbe bouwde gedeelten, terwijl ook de Pomp steeg van riolcering zal moeten worden voorzien. Deze kosten worden nog ge raamd op f 800,—, zoodat B. en \V. een crediet aanvragen van totaal f 5600,—. De heer Boersen. We kunnen daar bezwaarlijk mee beginnen, want waar blijft 't. einde. Spr.'s jongens hadden ook graag een straat door een stukje grond gehad, van 70 M. diep en 5 M. breed. De heer P. Kooij wil even naar voren brengen, dat, als de gemeente een uit breidingsplan voor 't dorp had zeer ze- kor het, doortrekken van de Pompsteeg tot den Slingerweg daarin voor zou komen. liet is een algemeen belang, en waar dit pad van 3.20 M. breed reeds van de Gemeente is, daar is 't te ide- oot om over te praten, dat dit enkel een particulier belang zou zijn en ande ren ook zouden komen. Wht 't stukje grond, wat Boersen be doelt, betreft, 't is de vraag als B. en VV. vlug met 'n uitbreidingsplan zijn, of daar geen bouw verbod op wordt ge legd. De hr. Boersen. Dan moet 't vlug, want de kozijnen zijn al gereed. En wat. die straat betreft vanaf de Pomp- steeg, als die er eenmaal is, wordt mis schien weer 'n dwarsstraat gevraagd. De heer J. Lont is 't met Boersen eens. Indertijd heelt C. Tijsen te Den Oever toch ook zelf 'n straat moeten aanleggen. De hr. Bosker. Die is ook particulier eigendom, een straat van hem zelf. Voorz. Wij bevorderen hier een al gemeen belang en een prachtverbin- ding jnet den Slingerweg. De heer Bakker zou van de belenden (le eigenaren een bijdrage willen vra gen. Ze kunnen er toch wel even aan doen. De heer Oden zou de straat op 6 M. willen hebben en als de eigenaren dan 2 M. voor hun rekening namen- De heer M. Kooij zou deze straat dan voor motorverkeer afgesloten willen zien en als wandelweg bestemd. De heer Bakker wil nog eens onder zoek en opschorten tot volgende ver gadering. De heer P. Kooij vindt 't een alge meen belang, en als de eigenaren zoo als Armvoogden daar 'n voordeeltje van hebben door bouwgrond te ver- koopen, welnu, dat is niets erg. Met 8 tegen 3 stemmen (Bakker, J. Lont en Boersen tegen) wordt 'i voor stel B. en W. aangenomen. Verzoek tot vergoeding der huur van den grond, waarop de hulplokalen der Christ. school te Den Oever zijn ge plaatst. Omtrent het verzoek van het Bestuur der Vereen, voor Christ. Nat. school onderwijs om uitbetaling van een be drag, van f 154,58, zijnde de huur van twee perceelen grond, waarop de hulp lokalen van de bijzondere school te Den Oever zijn gebouwd, over het tijd vak, loopende van de opening van het nieuwe schoolgebouw op 6 April 1932 tot en met 31 December d.a.v., mer ken B. en W. het volgende op. Naar het Bestuur mededeelt, staat het op het standpunt, dat de kosten van den bouw en die van het gebruik van den grond der hulpschool tot den dag der opening van de nieuwe school (6 April 1932) behooren tot de stich- tingskosten. Hoewel B. en W. dit stand punt niet doelen, behoeft daarop op dit oogenblik niet te worden ingegaan. Anders is het echter met de aanvraag, hierboven genoemd, omdat daarover een beslissing genomen moet worden. Te dien aanzien merken B. en Wl op, dat omtrent de stichting van het hulp lokaal nimmer eenig overleg met het Gemeentebestuur heeft plaats gehad cipieel afwijzend, zoodat zij voorstel len niet aan het verzoek te voldoen. Wordt goedgekeurd. Aanwijzing stemlokalen. Bij de vorige Kamerverkiezing was voor het varend personeel der Zuider zeewerken een stemdistrict VI met stembureau te Den Oever ingesteld. De aanwijzing van het stembureau voor dit district kan thans worden in getrokken. voor stemdistrict V was aanvanke lijk aangewezen een lokaal in de school te Oosterland en sedert 1 April 1931 het ontspanningslokaal dei' Zuiderzee werken te Den Oever. Nu de gemeente door de stichting van de O.L. school te Den Oever thans zelf over een gebouw de beschikking heeft gekregen, lijkt het B. en \Y. wenschclijk voor dit stem district in het vervolg als zetel van het stembureau aan te wijzen een lokaal van dat schoolgebouw, waartoe zij het voorstel doen. Wordt goedgekeurd. Herstrating weg te De Haukes. In verband met den slechten toe stand van den straatweg te Do Haukes is door B. en Wl reeds overgegaan tot verbetering. liet werk is echter om vangrijker dan gedacht werd, terwijl de uitvoering bij gedeelten duurder wordt dan bij publieke aanbesteding van het gelieele werk. B. en W. stellen daarom voor te be sluiten tot uitvoering van de herbe strating in eens en vragen hiervoor een crediet van f 5000,—, terwijl zij te vens machtiging vragen o.m voor ge woon onderhoud van bestratingen nog n 10.000 klinkers aan te schaffen. Wordt goedgekeurd. Verbetering verharding van Slinger weg en Lonjeweg. B. en W. deelen mede. dat in het plan lot het maken van een doorgaande ver binding naar den afsluitdijk te Den Oever, mede begrepen was een verbree ,ding van den Slingerweg en verbete ring van het wegdek, zoo ook eenige w ijziging van het tracé van dien weg. Inmiddels ontvingen B. en W. van den Hoofdingenieur der directie Wiegen verbetering een schrijven, waaruit blijkt, dat, de uitgaven voor de verschil lende werken tot het tot stand bren gen dier doorgaande verbinding in be langrijke mate hooger zijn geworden dan de raming. Volgens voorloopige gegevens zal de gemeente rond f 4000,- en het Rijk f 12683,— daaraan meer ten koste moeten leggen dan begroot was, zoodat ,met het oog op het op de be grooting uitgetrokken bedrag niet meer dan f 1000,- van Rijkswege be schikbaar kan worden gesteld voor verbetering van den Slingerweg. Het plan zal echter vorderen een som van f 22000,-, weshalve dc gemeente, naai de hoofdingenieur mededeelt, een be drag van f 12000,—. extra tot dit doel zal moeten voteeren. De Hoofdingenieur maakt in zijn brief echter eveneens melding van ton beperkt plan, kostende f 17000,—, waar bij den grond voor verbreeding wordt aangekocht, doch alleen de greppels van Slingerweg en Lonjeweg worden gedicht en gcrioleerd en het wegdek verbeterd. De bijdrage van de gemeen te zou in dit geval dus f 7000.- beloopen Met don Hoofdingenieur achten B. en W. weliswaar het bovenaangedui- de plan meer afdoende, doch naar hun meening is het niet alleen wen- schelijk de uitgaven der gemeente eénigszins te beperken, doch kan, wat de gemeente betreft, het beperkte plan voldoende worden genoemd. Zij stellen daarom voor aan dc uit voering van het beperkte plan mede te werken, tenzij het Rijk door verhooging van zijn bijdrage het mogelijk zou ma ken het ruimere plan te verwezenlij ken. De Voorzitter zegt naar aanleiding van dit punt eenige mededeelingen te willen doen in Comité. Na heropening der zitting neemt de raad het voorstel met algem. stemmen aan. Vervolgens deelt de Voorzitter mede dat ir. Burgansius het goed zou achten als het werk aan de tegenwoordige aannemer (de Geruischlooze) onderhands zou worden opge dragen. De raad is echter algemeen van oordeel dat het werk publiek moet aanbesteed worden, waartoe wordt besloten. Aanvaarding perceelen grond met bestemming tot don openharen dienst. De heer Jb. Bruul heeft aangeboden aan de gemeente af te staan een ge deelte van den grond vóór zijn nieuwe woonhuis in de Koningstraat, welk ge deelte reeds eenigen tijd bij. de straat was getrokken, groot 42 M2. De koop prijs ware te bepalen op f 1,- met de overdrachtskosten. Verder heeft de N.V. Mij. tol Uitvoe- of de goedkeuring van dat bestuur is ring van Zuiderzeewerken aangebo- gevraagd. De kwestie van het hulpge- den om voor totaal f 1, van haar over te nemen d e straten en plantsoenen, beho'orende tot haar te Oosterland ge legen woningcomplexen. Overdrachts kosten eveneens voor gemeentereke ning. B. en \V. stellen voor de genoemde perceelen aan te koopen met bestem ming tot den openbaren dienst. De Heer J. Doves zegt tegen de grond van Bruul geen bezwaar te heben, doch dat van de M.U.Z. lijkt hem nog al een duur cade autje, met het oog op de plantsoenen. De Voorzitter zegt, dat als binnenkort de woningen van eigenaren veranderen, het een chaos zal worden met het onderhoud dei- straten. Het onderhoudt zal zich niet zoo belang rijk voordoen als wel lijkt, daar alles uitste kend onderhouden is, het bepaald zich dus tot het afmaaien van gras en wat snoeien. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Samenstelling stembukeaux voor de verkiezing Tweede Kaïncr. Voor benoeming worden aanbevolen: District 1 behalve de Burgemeester, die ambthalve voorzitter is tot le den: de heeren P. Kaan en W. F. Lub tot plaatsvervangende leden: de hee ren Jb. Lont Dzn en B, Kat District II tot voorzitter de heer J. Bosker tot leden de heeren P. Kooij en J. Doves tot plaatsvervan gende leden de heeren S. P. do Vries en N. Engel District III tot voorzitter de heer D. Oden tot leden de heeren M. Kooij Pz. en J. Kooij Cz. tot plaats vervangende leden de heeren H. N. Cornelissen en D. Blaauboer District IV tot voorzitter de heer M. Bakker Sz. tot leden de heeren Jn. Lont Cz. en Th. II. Boersen tot plaatsvervangende leden de heeren C. Maars en K. Maaskant District V: tot voorzitter de liooV J. Tij sen Jz.. tot leden de hoeren \Y. Hermans Jz. en L. Spaander tot plaatsvervangende leden do heeren C. Koorn en A. Buma. In de bovennoemde formaties worden de stembureau's gekozen Vaststelling der begrooting van de Zeegras- Exploitatie dienst 19321933. Hierover verlangt de raad geen algemeene beschouwingen te houden zoodat, de bcgroo- ting artikelsgewijze wordt behandeld. Bij het artikel salarissen ambtenaren, vraagt de heer J. Lont hoe of het zal gaan als er geen zeegras meer komt. De voorzitter zegt dat hierover pas in Juni iets gezegd kan worden daar de begrooting anders loopt als de Gemeentebegrooting. De post moet echter op de begrooting ge bracht worden. De belans der zeegrasrekening wordt ge schat op aan inkomsten en uitgaven tot een bedrag van f 29010. Wordt aldus vastgesteld. Vaststelling der gemeente-begrooting dienst 1933. Ook hierover wenscht de raad geen alge meene beschouwingen te houden. Bij de post f 300.Gemeentearts vraagt de heer P. Kooij, of deze post nu niet kan ver vallen, daar we toch de Gemeente Schoolart- sendienst hebben ingesteld. Voorzitter zegt, dat de Gemeentearts nog over heeft gehouden, inenting en dooden- schouw. Vervolgens vraagt de heer P. Kooü of de post f 25.— voor Oudercommissie's niet ver hoogd moet worden, nu daar weer wat ople ving in is gekomen, n.1. op Westerland. Ook dringt spr. er op aan dat B. en W. bij de hoofden op initiatief aandringen voor het weer doen functionneeren, te Ilippolytushoef en Den Oever. Ouderavonden zijn in het be lang van het onderwijs. De Voorzitter zegt, dat het initiatief van de ouders uit moet gaan, gedwongen worden kunnen de hoofden niet. De heer P. Kooij zegt, dat in ieder geval veel van de medewerking afhangt, te Wester land heeft men een hoofd die er wat voor voelt, bij de anderen wordt de indruk gewekt dat dit in mindere mate het geval is. Voorzitter belooft indien dit noodzakelijk blijkt, de post te verhoogen en te brengen op de suppletoire begrooting. Bij de post welstandskosten, vraagt de heer Lub, wat of deze post beteekend De voorzitter antwoord dat dit 1 200 is welke wordt betaald aan de advies commissie, voor bouwontwerpen. De heer P. Kooij, zegt dat <ie voorzit ter destijds heeft gezegd dat een derge lijke commissie hier op Wieringen goed werk zou kunnen dpen, doch spr. hoort nog al veel beweren dat het advies van de commissie in vele go- vallen niet wordt opgevolgd. Men wcnschte indertijd ook, dat B. en \V. niet dwingend op zouden tre den, achten B. en \Y. nu niet de lijd gekomen om dit wel te doen, anders kan men do commissie wol opdoeken. Overal worden toch weistan.lsgren- zen getrokken, en met weinig kosten kan soms een huis een ander aanzien krijgen. De voorzitter stelt voor om de post te handhaven, B. en \V. zullen in een volgende vergadering preadvies uit brengen. Wordt goedgevonden. De Vroedvrouw. Aan salaris wordt hiervoor f 1400 betaald, wat den heer Oden aanleiding geeft tot het stellen van do vraag of voor de arbeiders welke b.v. f 1000 pee jaar verdienen, niet gratis verlos kundige hulp voor hun vrouwen kan worden verstrekt. De voorzitter zou hiervoor geen grens willen bepalen tot dusverre zijn geen gevallen hekend dat hulp werd gewei gerd. De heer P. Kooij is een geval hekend, dat de vroedvrouw f 5 vooruit vroeg aan een arbeider die geruiinen tijd werkloos was geweest en nu 14 dagen werkt. De Voorzitter weet hier niets van, de man heeft zich niet om hulp tot de Gemeente ge wend. Bij de kosten werkverschaffing vraagt de Heer Oden hoe of de2e zaak nu af is geloo pen. Voorzitter zegt dat dit in onderhoud is bij de Provincie en de geruchten luiden nogal bevredigend. De Begrooting wordt vastgesteld op de MIJNHARDT'ï Zenuw - Tabletten 75 ct. Laxeer - Tabletten 60 ct. Hoofdpijn - Tabletten 60 ct. Bij Apoth. cn DroKisten- volgende bedragen Ontvangsten. Gewone dienst en Kapitaal- dienst totaal f 292007,54 Uitgaven gewone dienst en Kapitaaldienst f 292007.54 Vermoedelijke batig saldo Nihil. Rondvraag. De heer Oden vraagt wat men van plan is met den Hoofdweg te doen. Ge bleken is dat de fundeering het niet kan houden. oor. Men is druk bezig met heistel lingen daarvoor is gerekend l 1000.-. Eind April komt het spramexdek er overheen. De heer Oden zou dan ook de Klieft- straat en Mekkenstuinweg op gelijke wijze behandeld willen zien. Voorz. Zal in B. en \V. over worden gesproken. De hr. Bakker zou gaarne lantaarns geplaatst zien in do Cornelis Tijseii- straat te Den Oever. Men ziet daar nooit geen lichtje. Voorz. Daarvoor moet lT zich wen den tot den eigenaar Tijsen te Den Helder. Wellicht w il hij 'n lichtje aan brengen. De heer Boersen. Hoe zit het met de nood slacht plaats. Voorz. Die zit hij de Gezondheids commissie te Schagen. De heer J. Doves. Dat hek hij de oude school hangt er zoo schandalig bij. Voorz. Laten we dat ook bespreken in ons napraatje. Ilierna sluiting. DoGpsgez. Zu&terkring. Dinsdag 2S Maart a.s. bijeenkomst. 2e Lezing Joris Ivens. De tweede lezing van den cineast Joris Ivens voor de vereeniging van Zuiderzeepersoneel „T.O.V." is bepaald op Vrijdag 24 Maart 1933 in Hotel De Haan te Hippolytushoef. De heer Ivens zal beschouwingen geven over zijn werk en ervaringen in Rusland, toege licht met lichtbeelden, grafieken enz. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 19 MAART NED. HERV. GEM. Westerland 'sav. Vit uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. In gebouw „Land In Zicht" kwart voor twaalf Zondagschool. DOOPSOEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. Maarse v. Krommenie EVANGELISATIE H.-hoef voorm. 10 uur de hr. Franck. H.-hoef nam. half vijf de hr. O. Deen. POLITIE. Gevonden een kinderportemon- naie met eenig geld. Inl. bij den Oem -bode Vereeniging „Volksonderwijs." Afd. Wierin gen. Woensdagavond hield bovengenoemde vereeniging vereeniging een algemeene leden vergadering ten huize van den heer S. Veer- dig te H.-hoef. Aanwezig 12 leden. De voorzitter, de heer C. J. Bosker, opent met een woord van welkom tot het getrouwe clubje wat steeds op de vergadering van V.O. aanwezig is. Spr. is echter pessimistisch ge stemd over het lot van de afdeeling en hij heeft zich al eens afgevraagd ligt het nu aan gebrek aan activiteit van het bestuur, dat de leden ons in de steek laten of voelt men niet genoeg voor Volksonderwijs op Wieringen Spr. meent, dat het laatste wel het geval is wanneer spr. de revue eens laat passeeren wat door Volksonderwijs reeds op touw is gezet en wat men al niet heeft uit moeten denken op de aandacht van het publiek te trekken dan komt spr. tot de con clusie dat het resultaat maar pover is ge weest. Een kern zullen we echter wel blijven be houden voor V. O., maar de leden moesten nu zelf eens gaan voelen dat niet alleen con tributie betalen voldoende is om lid te zijn van een vereeniging. Na dit openingswoord werden de notulen der vorige vergadering gelezen door den Sec retaris, welke onveranderd worden goedge keurd. Uit het jaarverslag van den Secretaris stip pen we het volgende aan Hetledental be droeg op 1 Januari 1933. 110, vorige jaar 114. Verwacht wordt dat het aantal leerlingen in het komende jaar sterk zal dalen, alsook het aantal leerkrachten. Voorzitter brengt nog dank aan de leeraren welke tijd en moeite hebben getroost voor de cursussen. Het verheugt spr. dat de heer Cornelissen er in geslaagd is om den ouderavond te Wes terland nieuw leven in te blazen. Het jaarverslag wordt hierop goedgekeurd. Aangezien de Penningmeesteresse Mevr. de Haan—Bosker niet aanwezig is, wordt geen verslag verrekening gedaan. De heer C. J. Bosker brengt hierop verslag uit van de algemeene vergadering. Bestuursverkiezingen. Periodiek moeten aftreden Mevr. de Haan- Bo-sker en de heer A. H. J. van t Hof, terwijl de heer C. J. Bosker zijn functie neerlegt. De heer van 't Hof stelt zich niet meer her kiesbaar, in diens plaats wordt gekozen de heer Cornelissen. Mevr. de Haan-Bosker wordt herkozen cn in de plaats van den heer C. J. Bosker wordt gekozen, de heer M. J. Bosker. Hierop wordt uitvoerig gesproken over de Oudercommissie's te Hippolytushoef en Den Oever, alsmede over de nieuwe school te Den Oever. Besloten wordt om op de dag van de ope- nihg van deze school een propaganda-avond te organiseeren, waarvoor een spreker zal worden gevraagd, terwijl muziek en tooneel dien avond het geheel zullen opluisteren. Op het belangrijke van deze school voor Den Oever, zal de bewoners van Den Oever nog eens goed onder den aandacht worden gebracht. Het bezoek van deze propaganda- avond heeft tevens een groot nut. De heer Cornelissen verzoekt het thans zit tend bestuur, de voorbereiding en de organi satie van dezen avond nog ter hand te wil len nemen, aangezien de nieuwe bestuursle den nog niet voldoende zijn ingewerkt om dit in korten tijd uit te voeren. Bij de rondvraag komen nog enkele inter ne aangelegenheden ter sprake, waarna de heer De Jong de aftredende bestuursleden dank brengt voor het vele werk dat zij ver richt hebben voor de afd, Wieringen Y*n

Wieringer courant | 1933 | | pagina 5