24e JAARGANG DINSDAG 28 MAART 1933. No. 2rs NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN PLICHT IS GELUK S. COLTOF KANAALWEG DEN HELDER Wlü BREIEN! WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WLERING! BUREAU HJppolytuhoef Wlerlnren. Telefoon Lntercomm. Ni. 19. AD VI Van l—l regels Iedere regel meer f 0.14 t i-IA BUITENGEWONE MAATREGELEN IN HET BELANG DER LANDBOUW. Een Landbouwcrisisfonds. Bij dc Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, strekkende tot ver leening van bevoegdheden tot het ne men van buitengewone maatregelen in het belang van den Landbouw. Na hetgeen de Regeering reeds heeft voorgesteld om verschillende onder deden van het land- en tuinbouwbe drijf door steun te beschermen tegen verlies of tot een zedelijk resultaat te voeren, is zij, blijkens de Memorie van Toelichting tot het inzicht geko men, dat nog andere wegen moeten worden ingeslagen om op meer alge- meene en stelselmatige wijze steun te kunnen brengen, zoodat overal, waar dit het allernoodigst is, kan worden op getreden. Deze gedachte heeft geleid tot in stelling van een centraal fonds tot steun aan den land- en tuinbouw en tot het scheppen van een mogelijkheid tot algemeene toepassing van bevoegd heden, tot heden slechts voor eenige producten verleend (Landbouw-crisis- fonds.). Steun^rleening door kunstmatige prijsvorming kan op den duur niet na laten een toestand te scheppen, waar bij regeling der productie moet volgen. De instelling van een fonds, waar uit de geheele geldelijke steunverlee- ning geschiedt, geeft eenerzijds over zichtelijkheid hiervan en is tevens wen schelijk om bij steun per product cu mulatie te kunnen tegengaan. Vooral dient er een grootere bevoegdheid te bestaan om de steunregelingen aan de eigenaardige toestanden van teelt, verwerking en handel der onderschei den producten aan te passen. De redenen, die tot het indienen van het ontwerp voerden, zijn niet het minst gelegenj in de vooruitzichten omtrent afzetmogelijkheid en omtrent prijzen van producten in verband met hun voortbrengingskosten. De Toelichting geeft vervolgens een aantal cijfers waaruit het noodlottige prijsverloop, dat zich reeds heeft vol trokken, blijkt ten aanzien van een zestal van onze voornaamste export artikelen, t.w. groenten, fruit, aard appelen, eieren, boter en kaas. De export van varkens en_ varkens- vleesch kan slechts zeer beperkt en dan nog met aanzienlijke verliezen, ten deele gedekt uit een heffing op de in het binnenland geconsumeerde hoe veelheid, gehandhaafd worden. De boomkweekerij zag den export verminderen van 6V& en 7 millioen resp. in 1929 en 1930 tot ty2 millioen in 1931 en deze daalde in 1932 zelfs tot 2Vo millioen gulden. De prijzen van griendliout en riet zijn gedaald tot zoodanig laag peil, dat zelfs de oogstkosten niet meer ge dekt kunnen worden. Rogge; haalt minder dan de helft van een loonenden prijs, aardappelen ko men nog lager. De bollentrekkerij heeft enorme ver- liezen opgeleverd. De bloementeelt, FEUILLETON Naar het Engelsch. NO. 15. Waarom zou ik nog niet bij mijn leven zien, dat je iets hadt aan dat geld Je zult het beste onderricht genieten in alle vakken, die je maar van dienst kunnen zijn in je literaire ontwikkeling je zult toegang verkrijgen tot de beste bibliothe ken, kortom, je zult je van niets hoeven te onthouden, wat kan meehelpen tot bereiken van dat doel. Daartegenover zal ik van je gezelschap genieten, dat mij altijd zoo aangenaam is geweest en vele uren, die nü eenzaam zijn, zullen dan ge lukkig en gezellig voor mjj worden. Toen ik het legaat erfde, dat mij finan- tieele onafhankelijkheid bezorgde, had had ik je al dadelijk zoo graag tot gezel schap gehad maar daar ik wist, dat je thuis onmisbaar was, wilde ik niet je ou ders van je berooven. Ik wist toen nog niet, dat je verzen schreef. Als je mij dit hadt toevertrouwd, eer ik Adelaïde ver liet, dan zou dit de zaken veel vergemak kelijkt hebben. Hoe graag je moeder je ook bij zich zou houden, denk ik toch ze ker, dat zij je niet in den weg zou willen staan. Laat dezen brief nu aan je ouders zien en laat je leiden door hun raad. De Bank in Alelaïde zal je een chèque van honderd pond uitbetalen voor je reis en uitzet. Laat geen dag verloren gaan bij het maken van toebereidselen. Hierbij sluit ik een enkel uitknipsel in van Je gedichten, zooals ze in tijdschrif ten werden opgenomen. Je je hart. liefh. nicht, Emily Fairchild. Toen Mary dezen brief voor het eerst door nog kort geleden een bron van winst, is in nood geraakt. Voor de kippon- en eendenfokkerij is het heden al zeer slecht en de toe komst uiterst somber. Zuivelproductie en varkensteelt he reiken, trots getroffen ingrijpende maatregelen, veelzins niet dc grenzen der productiekosten. De tarweteelt is, zij het bescheiden, loonend gemaakt door de Tarwewet 1931. De algemeen bekende feiten, de re sultaten van nadere studie, het ge heele aanzien van den toestand in den land- en tuinbouw doen besluiten, ten spoedigste en stelselmatig tegen de voortschrijdende ontwrichting alle be schikbare verweerkrachten in het ge weer te roepen. Van het geheele volk mogen offers gevraagd worden in den strijd tegen de ellende van uitputting en verar ming van het platteland. De boeren- en tuinderstand zelf moet in en door organisatie en onderlinge solidariteit tot de taak geroepen worden om ge boden steun zoo volledig en doelmatig mogelijk te doen strekken tot behoud van een zekere welvaart te lande. Thans dienen de gezamenlijke krach ten en vermogens, die men in den landbouwenden stand aantreft, de grondslag te zijn van een poging om van het bedrijf, zij het in kleineren om vang en met aanpassing aan de nieu we omstandigheden, zooveel doenlijk te redden en voor een zoo groot moge lijk aantal personen een plaats te be houden. De Regeering vraagt daartoe in dit voorstel buitengewone bevoegdheden voor regelend, dwingend en steunend optreden. Zij is zich daarvan bewust. Offers van vrijheid in teelt, in bewer king en verhandeling der geprodu ceerde goederen zullen moeten worden gebracht door alle belanghebbenden of door vereenigingen en groepen en ook door individueele personen. Positieve medewerking zal, zoo niet vrijwillig geboden, door de Overheid moeten kunnen worden afgedwongen. De Regeering, die voor bepaalde on- derdeelen van het bedrijf geldelijken steun verleent, zal de bevoegdheid niet kunnen ontberen om door ingrij pende productieregelingen of -beper kingen en afzetvoorschriften, dien gelde lijken steun zoo effectief mogelijk, en waar het kan, overbodig te maken. Bij de vaststelling der steunmaatre gelen en het bepalen van steunbedra gen zal nauwkeurig op marktpositie en conjuctuurverloop gelet worden. Bij de bepaling der factoren, waarin behoefte voor levensonderhoud van den ondernemer en voor loon voor komt, zal niet nagelaten worden steeds mede in vergelijking te nemen, wat een noodzakelijke algemeeene versobe ring van alle klassen der samenleving mag gevergd worden. Zooveel doenlijk met inachtneming van alle gevestig de belangen. Zonder hinder voor het gezonde ver loop van het alge-meen herstel van de geheele volkshuishouding hoopt de Regeering, in samenwerking met een solidairen, in organisatieverband wer kenden boeren- en tuindersstand, deze wet voor het gestelde doel te benutten. De bedoeling van de instelling van het fonds is volgens art. 2 lo. om den steun aan land- en tuin bouw zooveel mogelijk tot één geheel te maken. Dc voordooien hiervan zijn a. productiever aanwending van de beschikbare gelden door de mogelijk heid van korting hij cumulatie van steun b. betere samenwerking van de verschillende organen, die thans ieder voor hun eigen prouct opkomen c. meer centralisatie in de leiding, waardoor gemakkelijk productierege lend kan worden opgetreden d. beperking van het groot aantal beheerende en adviseerende organen, die met de hun ten dienste staande apparaten veel geld kosten 2o. vereenvoudiging van de tot standkoming der verschillende in het leven te roepen steunmaatregelen. Na de vaststelling van deze wet kan alle steun aan land- en tuinbouw verder binnen de begrootingsgrenzen door de Regeering worden geregeld. Eenmaal per jaar wordt de begrooting van het Crisisfonds vastgesteld. Ook het Crisis-Zuivel-Fonds en het Stabilisatiefonds (Crisis-Varkenswet) worden in het Algqimecn Crisisfonds opgenomen, terwijl, om toch den steun van de Tarwewet '31 voor 'n belangrijk deel aan den algemeenen landbouw steun ten goede te doen komen, artikel 12 sub 3, de gelegenheid schept een percentage van het bedrag, dat het ka rakter van steun draagt, in het alge meene steunfonds te doen vloeien. Een bij K.B. in te stellen Centrale Commissie zal een voornajne taak heb ben bij de wetsuitvoering. Subcommis sies daaruit of leden daarvan zullen - zoo noodig door andere adviseerende krachten aangevuld of bijgestaan -- naar den aard der gesteunde produc tie voor de „wegen", waarlangs de goe tie voor de „wgen", waarlangs de goe deren gvoerd moeten worden en dc wijze, waarop zij hun bestemming jnoeten bereiken, de lijnen van het ver der gevorderd beleid mede vaststellen Op kleiner gebied en in onderdeelen zullen gewestelijke en plaatselijke or ganen regelend en uitvoerend hebben op te treden. las, klopte haar hart onstuimig. Ze werd zeer bleek en was ten prooi aan een heftige ge moedsaandoening. Eer ze den brief in haar cassette sloot, las ze den inhoud nog eens nauwkeurig door. „Neen, hóe schoon ook, van deze gele genheid mag ik toch geen gebruik maken." Zij zat langen tijd met het hoofd in de handen, niet in staat, haar gedachten te re gelen. „Het is voor Moeder," zei ze eindelijk hard op. „Al zou zij er zelve nu op staan, dat ik dit schitterend aanbod aannam, toch zou ik het niet willen, Maar, o, als het eens moge lijk was Het kwam geen oogenblik bij haar op, dat Evelyn nu oud genoeg was, om de plichten op zich te nemen, die zij zoo lang had vervuld.' Evelyns positie was toch al kritiek, dus wilde Mary op dit oogenblik allerminst haar zuster nog meer op den hals schuiven. Grace was lichamelijk te zwak al maanden lang had zij erg lusteloos en bedroefd geleken. Neen, zij en zij alleen kon de positie innemen op Iriya. Zij dacht ook aan Anthony Stogdale; maar haar gedachten aan hem waren niet zóó, als hij die zeker gewenscht zou hebben. Zij had nooit zichzelve erkend, dat zijn liefde nood zakelijk was voor gelukop dit oogenblik geloofde zij zelfs, dat ze niet eens zijn gevoe lens beantwoordde. Geen gedachte aan een scheiding van hem was van invloed geweest bij haar weigering van het aanbod aan Miss Fairchild. Zij haalde een velletje postpapier te voor schijn en bedankte haar nicht met de groot ste. erkentelijkheid maar toch heel beslist, daar zij, om redenen, die zij niet nader kon toelichten, meer dan ooit thuis noodig was. Toen verbrandde zij het schrijven van Miss Fairchild en ging eigenhandig haar antwoord naar de bus brengen. Mrs. Thorburn was naar haar eigen huis teruggekeerd en zij zag er wel wat tegenop, dat er onvermijdelijk nu een bespreking zou volgen tusschen haar en haar zoon over de verdienste van zijn verloofde. Toen hij om BOERENCANDIDATEN. Het „Algemeen Nederlanelsch Land bouwblad", „hoewel niet aan politiek doende", meent intusschen wel een waarschuwend woord te mogen spre ken met het oog op thans'rondreizen de Kamercandidaten. Het blad wijst op de talrijke lezin gen,-waarbij iemand, die men vroeger nooit heeft hooren noemen, als kamp vechter voor de boeren optreedt, aan de Regeering alle mogelijke zonden verwijt en probeert dc bestaande wet ten en regelingen door betere te ver vangen. Dat is eigenlijk niet juist, want bij na zonder uitzondering wordt alleen af gebroken en Als dan de boel aan den grond ligt, kan men altijd nog zien of VOOR DE SCHOONMAAK VAN UW WINKEL KAMER, KEUKEN, KANTOOR of ZOLDER GROOTF. KEUZE Vloerzeil Linoleum Inlaid Krommenie 0.52 1.15 2.55 Bouclé-, Vel. Haar-, Axminster-, Deventer-voorwrrk-, Tapis Beige KARPETTEN in elke maat en groote keuze. er iets van te maken is. De meeste landbouwers zullen al wel begrepen hebben, dat de rondtrek kende sprekers, die verschillende wet ten willen afbreken en het speciaal op dc Crisis-Varkenswet hebben gemunt, daarmede een doel hebben voor zich zelf of een partijgenoot een zetel in de Tweede Kamer te verwerven. Zoo groot is hun liefde voor de in andere provincies wonende boeren niet dat zij terwille van hen zich de moeite getroosten, daar over lezingen te hou den. Dat diezelfde menschcn een paar jaar geleden even hard schreeuwden, dat de Regeering niets deed en nu ze wel wat doet, hun best doen, daarover hun hooge afkeuring te spreken, is men blijkbaar vergeten. Een paar opmerkingen uit den mond van een kalmen bezadigden boer naar aanleiding van dat optreden, zijn wel interessant. De man zeide o.a. dat men het dien lui niet zoo kwalijk kon ne men, afgezien nog van de poging om een Kamerzetel te veroveren. In de eerste plaats brengen die lezingen aar dig wat op. Er zijn gevallen bekend, dat er 1000 personen kwamen luisteren en dat een entree werd geheven van 20 en 25 cent. De heeren maken dus hun kosten wel goed en houden nog aardig wat over. Het is geen onaardig bedrijf. De tweede opmerking was eenigs- zins bitter. De man zeide (hij was be stuurslid der Landbouwmaatschappij), dat de kas zijner afdeeling er steeds vrij slecht voor stond. Bijna nooit was er geld in kas, omdat alles wat er bin nenkwam, en dat was niet veel, dade lijk gebruikt werd in het belang dor boeren. En toen hij las, dat die rond trekkende propagandisten in 'n avond tot f 200 hadden meegenomen, zeide hij, dat het toch wel erg was, dat die zelfde boeren voor hun eigen organisa tie niet eens zooveel over hadden, dat zij behoorlijk konden werken, maar er niet tegen opzagen iemand, die allerlei oncontroleerbare dingen debiteerde, zooveel geld mee te geven. En een derde opmerking, die even eens onaangenaam trof, was deze, dat op de vergadering zijner afdeeling met groote moeite een behoorlijk aantal leden was bijeen te krijgen, een verga dering dus, waar enkel het belang van den landbouw aan de orde was, en geen eigen-belang of Kamer-candida tuur achter zat, terwijl op" een verga dering, waar een vreemde sprak met bedoelingen^ die men niet kende, zoo veel hoeren aanwezig waren. en repareeren ALLE SOORTEN Kleeding, Kousen en Sokken, (ook de allerfijnste) voor nieuwwerk zijn wij no. I. IAAP SNOR, DEN HELDERe ZUIDSTR. 19. (Let op den gelen winkel.) Vracht voor onze rekening. Depots voor Wleringen C. Duijnker H.-hoef. Jb. Kaleveld, Den Oever. zes uur uit zijn bureau terugkeerde, vermeêd zij zijn blik en begon te praten over de chry santhen in den tuin, die verregend waren. Maar zij voelde, hoe hij haar vragend aan keek en ze wist, dat er geen ontkomen aan viel. Zoodra de gedienstige na het diner weg was, begon hij „Heeft u een bezoek gebracht bij de Under- woods Zij antwoordde, dat zij een halfuur bij Mrs, Gilbert was geweest. „Wel?" vroeg hij ongeduldig. „Wat bedoel je daarmee „Heeft u niets te vertellen van uw bezoek „Als je daarmee soms meent, of ik een gun- stigen indruk heb gekregen van Miss Evelyn Underwood, dan moet ik je tot mijn spijt zeg gen, dat dit niet het geval is. Haar zuster vind ik een verstandig, aardig meisje, maar..." „Zoo weet ik genoeg, Moeder." Ze zag dat een gloeiend rood zijn gelaat had overtogen en dat de anderen op zijn voor hoofd gezwollen waren. „Dan hadt je het mij niet moeten vragen, Roger. Het kan je onmogelijk aangenaam aandoen, om iets anders dan goeds te hooren van het meisje, dat je tot je vrouw wilt ma ken, maar ik kan niet haar lof zingen. Waar schijnlijk zijn we elkaar antipathiekalthans ze beschouwde mij met een hooghartige uit drukking op het gelaat, heel anders dan zij bij voorbeeld keek, toen Sir George Illing- worth haar zijnopwachting maakte „Moeder riep hij, „van alle vrouwen ter wereld achtte ik nu wel het laatste in staat, tot tweedracht zaaien. U mag mij dan wat minder doen denken over de vrouw, die tot nog toe mijn ideaal is geweest, maar u zult er niet in slagen, mij iets tégen haar te doen krijgen „Maar, jongen, hoe kom je er nu toe, dat ik tweedracht zou willen zaaien En, niet bij machte, meer iets te zeggen, barstte Mrs. Thorburn in snikken uit. „Moeder!" pleitte hij, „wèt er nu ook ge- I beuren moge, wij zullen nooit gescheiden wor den Maar zij snikte voort en maakte zich zooda nig overstuur, dat haar zoon ernstig onge rust werd. Eindelijk slaagde hij er in, haar te kalmeeren en nadat hij haar naar een bank in den salon geleid had, begon zij weer na eenigen tijd „Ik weet niet, wat mij zoo onaardig deed spreken. Ik vrees, dat ik jaloersch was en dat dit mij onrechtvaardig maakte maar ik zal nooit je geluk in den weg staan." „Dat doet u nü, door u zoo van streek te maken. Schort uw oordeel nog wat op, Moe der, en leer eerst elkaar wat beter kennen. Ik zou het zoo heerlijk vinden, als ik zag, dat u zich tot elkander aangetrokken voelde." „Je hebt gelijk ik was wat voorbarig met mijn oordeel en zij is heel mooi." .Laten wij nu vanavond niet meer spre ken. Ik zou haar ontmoeten op een concert in den Town Hall. Ik zal nu juist nog even het gezelschapje kunnen zien, eer de muziek begint en ik zal mijn excuses kunnen maken. In een half uur ben ik terug." „Neen, neen, Je moet bij je afspraak blij ven Maar reeds had Roger het vertrek verlaten, HOOFDSTUK XIII. Ofschoon Evelyn opzettelijk Sir George met groote hartelijkheid had ontvangen in tegen woordigheid van Mrs. Thorburn, was zij ge heel omgekeerd, nadat deze vertrokken was. Toen Mary in den salon weerkeerde, vond zij den jongen man verstoord en bedroefd. „Wie is die Thorburn toch, die overal op daagt, Miss Underwood?" vroeg hij. „Ik kwam kaarten aanbieden voor het concert van vanavond in den Town Hall, maar hij was mij alweer vóór geweest." „Hij is een heel goede vriend van mij," zei Mrs. Gilbert, die de vraag gehoord had. „We zijn u allen zeer verplicht voor uw vriendelij ke bedoeling, maar ik hoop, dat u van mij zult willen aannemen, dat Mr. Thorburn een zeer goed mensch is." „Zeker," zei Sir George eenigszln* spottend BINNENLANDSCH NIEUWS. TWEE BERUCHTE SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Op de Maasbrug te Venlo, is wederom een auto met 700 K.G. margarine in beslag geno- m.en De chauffeur, V. uit Venlo, reed dóór, ter wijl de mede-inzittende, van R„ uit den wa gen sprong om het bruggeld te betalen. De dienstdoende agent vertrouwde dit ech ter niet en begaf zich naar den wagen. Toen de chauffeur dit merkte, wilde hij vol gas geven, doch de agent was hem te vlug af, sprong op de treeplank en sommeerde den chauffeur met een revolver in de hand, uit te stappen, waaraan deze gevolg gaf. BIJ dit on derzoek werd 700 Kg. margarine in de auto gevonden. De brugbetaler had tijdens dit on derzoek kans gezien te ontsnappen, doch werd later gearresteerd. Beiden zijn bekende smokkelaars. REVOLVERS EN MUNITIE AANGEHOUDEN. Vier mannen uit Rotterdam te Boskoop gearresteerd. Te Boskoop is Vrijdagavond een hoeveelheid revolvers en patronen in beslag genomen. Het was der Boskoopsche politie al eenige weken bekend, dat er een hoeveelheid vuur wapenen naar Boskoop zou worden gebracht en in den loop van deze week werd zij zelfs omtrent den dag en het uur van aankomst der partij ingelicht. Vrijdagavond stopte voor een pakhuis aan den Koninginneweg een groo te vrachtauto, waarin vier mannen zaten. Onmiddellijk werd begonnen met het lossen van de auto, doch nauwelijks had men een aanvang hiermee gemaakt of de Boskoopsche politie, bijgestaan door Rijksveldwachters, verscheen op het tooneel en legde op de smok keiwaar beslag. In het geheel werden zeven tig revolvers en 800 patronen in den wagen aangetroffen. De geheele voorraad werd, even als de auto naar het politiebureau gebracht. De vier mannen werden gearresteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. Bij hun verhoor bleek, dat zij afkomstig waren uit Rotterdam. Met welk doel de wapens naar Boskoop zijn gebracht is nog niet geheel dui delijk. Aan de politie verklaarden de man nen, dat de revolvers en patronen bestemd yaren om aan particulieren te worden ver- koch.t BUITENLANDSCH NIEUWS. DE TOESTAND VAN ENGELAND. Neville Chamberlain optimistisch. Draadloos wordt het volgende geseind Neville Charmberlain, de Engelsche minis ter van financiën, liet zich Zaterdagavond in een rede, die hij te Birmlngham heeft gehou den, op optimistische wijze uit omtrent de vooruitzichten voor Engeland. Hij deed een beroep op het volk om vertrouwen in de nati- „Als u hem uw vriend noemt, dan kan hij niet anders dan zijn uiterlijk tegen hebben." „Ik denk in ieder geval zeer gunstig over hem. Hij is een liefhebbend zoon, een trouw vriend hij is knap en werkzaam en zal een uitstekend echtgenoot zijn." „En zou hij in het geheel geen fouten heb ben, want ik zou een dergelijk karakter graag van alle kanten kennen." .Hieromtrent zou ik u niet inlichten," ant woordde Mrs. Gilbert. .Zoudt u mij dan uw eersten vrijen middag willen afstaan vroeg George. „Wij zouden morgenavond naar den schouwburg kunnen gaan, tenzij die bijzonder begenadigde Mr. Thorburn mij vóór is geweest „Wij hebben maar éénen avond vóór het bal, Sir George. Ma^ misschien zouden wij morgen een rit langs het strand kunnen ma ken, of buitenshuis kunnen lunchen." Dit vond George een ware uitkomst. Hij nam nu de leiding van het heele uitstapje op zich en zou zorgen voor een rijtuigje met twee paarden, waarmee hU de dames, om zes uur, weer veilig en wel zou afzetten bij Mrs Gilbert aan huls. Hij had nog gehoopt, dat „Tante Fanny" hem te dineeren had gevraagd, maar dat was niet zoo. Dus nam hij afscheid en zei tegen Evelyn „Ik zal zorgen, dat ik vanavond naast u kom te zitten." „Konden Jullie het goed vinden met Mrs. Thorburn vroeg Mrs. Gilbert, toen ze weer alleen waren. „Ik mag haar heel graag," zei Mary. „ZIJ ziet er onbegrijpelijk jong uit." Evelyn zei niets. In stilte vroeg zij zich af, waarom zij eigenlijk zoo'n sterke antipathie voelde voor de moeder van Roger. Zou ze soms jaloersch wezen op zijn moeder „Wat zou het toch veel gemakkelijker zijn, als hij in het geheel geen familie had dacht zij. „Als wij dicht bij haar moeten wonen, dan zal zij zeker verwachten, hoe ik mij In alles door haar zal laten lelden." (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1