C. HOOGVORST ECHT EN GOED SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. was de japon met hetzelfde satijn gegarneerd. Coquet stond het lichtgrijs strooien hoedje, volgens de laatste smaak zéér naar voren ge plaatst en met een effen blauw lint, in de kleur van de moezen, versierd. „Als jij de laatste mode vertegenwoordigt, dan moet ik mijn tevredenheid betuigen. Je costuum ls fijn en smaakvol. Wat zag je nog meer voor snufjes in de winkels Simone houdt ervan over de mode te pra ten en ze genoot zoo'n gretig gehoor te vin den. En zoo kreeg ik enthousiaste beschrij vingen van voorjaarstoiletjes die met fluweel en vooral weer in grijze tint, gegarneerd wa ren. Bij een japon van blauwe serge behoor de een pelerine van dezelfde stof, met grijs fluweel afgezet en grijze zijde gevoerd een beeldje, volgens Simone. Ze had ook een gezellige Schotsche japonnetjes gezien voor in huis. Felle Schotsche stof, tezamen met zwart. „Maar nu stel je je zeker voor, dat de rok effen zwart is en het bovengedeelte Schotsch. Het is precies omgekeerd," lichtte ze toe. „De geheele japon is van Schotsche stof, alleen een zeer breed schouderstuk is effen zwart Daaruit komen dan Schotsche ballonmouwen te voorschijn, die weer met zwarte manchet ten zijn afgemaakt. Als je zoo'n japon wilt hebben, mag je er wel vlug bij zijn. Ik geloof niet, dat ze er veel van hebben," raadde ze me. „Maar het allerleukst zijn toch de hoedjes. Sommige zijn zoo grappig klein en, eventjes scheef, voor op het voorhoofd geplaatst dat je ze bijna niet meer au sérieux neemt het lijkt net of ze voor een verkleedpartijtje moeten dienen. Er is toch al zoo'n neiging om zonder hoed te loopen. Dat wordt van den zomer beslist nog erger. Want zulke klei ne hoedjes zitten niet gemakkelijk en ze hou den al evenmin je kapsel in bedwang. De moderne matrozenhoedjes met hun mallen rand, die van achteren even is opgewipt, vind ik anders heel aardig. Precies in het midden van voren prijken ze met een heel klein bloemenkokardetje. Maar het eigenaar dige vind ik de hoeden in twee kleuren, van voren groen b.v. en van achteren zwart. Daar bij behoor je eigenlijk een japon te dragen met een zwarten rug en groen voorgedeelte, vind ik. Misschien gebeurt dat ook nog wel. maar ik doe niet mee „Het kan anders zeer verrassend zijn," be dacht ik. „Als je een dame tegenkomt, zie je een roode gestalte, maar als je haar b.v. in haalt, is ze zwart of donkerblauw. Het is weer eens een variatie. En naturlijk doe je mee, als het mode wordt. Daarvoor ken ik je ge noeg." Toen stond Simone op, kwam naar mij toe en omhelsde me. „Schat, ik ben zoo blij dat je me zoo goed kent en toch van mij houdt WILHELMINE. zijn Poeders alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen v. den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijn poeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van 21 tot en met 27 Mrt. werden in het Handelsregister te Alk maar o.m. de volgende opgaven inge schreven Nieuwe zaken D. G. Toolens, schil der, behanger, en winkelier in verf waren, Ivoogerstaat No. 7, Texel. Wijzigingen „The Perfect Foto' (eig. W. K. Schouten) fotografisch ate lier, Mient no. 2, Alkmaar. Zaak over gegaan aan A. Westerop. Wed. P. Ruis-Broens, kappers- en si garenzaak, 't Zand K no. 73, Zijpe. Zaak overgegaan aan Wed. K. Oud. N.V. Aanneming Mij Volder's Hei werken, Wieringen. Verplaatst naar Hilversum. „Bonneterie" (eig. H. Dröge), winkel in damesmodes, Langcstraat no. 73, Alkmaar. Handelsnaam gewijzigd in „Bonneterie Dröge". N.V. Vcreenigde Vleeschhouwerijen. Filiaal gevestigd Den Helder, Koning straat no. 57, onder den handelsnaam: „Het Vleeschpaleis". J. Rotgans, cafébedrijf, Schoolweg no. 38, Den Helder. Zaak overgegaan aan J. Kossen. Fa. de Wit en Kaag, handel in vak- kleeding etc., Boterdijk 34, Heiloo Vennootschap ontbonden. Zaak wordt voortgezet door J. B. de Wit. Opheffingen P. Bakker, sigaren magazijn, Ridderstraat no. 8, Alkmaar GEMEENTE WIERINGEN. Een Stierenkeurin:g. In samenwer king met het Nederlandsch Rundvee- stajnboek werd j.l. Woensdagnamid dag vanwege de Provinciale Commis sie tot bevordering der veefokkerij in RUST, KALMTE EN ZELFBEHEERSCHING keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Noord-Holland op het Kerkplein te Hippolytushoef een stierenkeuring ge houden. Aangeboden werden 5 éénjari ge en 1 - tweejarige stier. Voor het dekken van fokvereenigings vee werden 4 éénjarigen goedgekeurd, n.1. .twee stuks van mej. wed. D. N. Mulder, een van de heeren Gebr. Engel en één van den heer P. Lont C.Nz., terwijl één van den heer YVt.Cz. Mos- tert werd afgekeurd. De 2-jarige Stier van den heer P. S. Veerdig werd voor het Stamboek ter nadere keuring aangehouden. De keu ringscommissie bestond uit de heeren E. Koster te Berkhout, Joch. Blaauboer te Barsingerhorn en Jb. Kaan te Wie- ringerwaard. Opening der nieuwe O.L. Schooi. Naar wij vernemen zal de officieele ope ning der nieuwe O.L. School te Den Oever plaats vinden op Zaterdag 1 Apr. a.s. des v^m. IOMj uur, door burgemees ter Kol ff in tegenwoordigheid der Wet houders, raadsleden en verdere genoo- digden. HARING. Na een goede vangst van paling, Bot, ansjovis en zoo meer, Kwam getrouw aan de traditie Dit jaar ook de haring weer. Toch was 't anders dan gewoonlijk, Want toen hier de vangst begon Zei men dadelijk de haring, Zit als haring in een ton. Daarmee was het sein gegeven Voor een ongekend vertier, Al wat voer en al wat net had, Kwam voor haringvangst naar hier. 't Was een run als op een goudmijn, Naast W.R. deed ook H.D. T.X., V.D., E.H., en H.K., Aan het haringvangen mee. Al die visschers met elkander, Bezorgden ons al heel wat last (Dat „last", dat moet U goed begrijpen Want daar zit nog dit aan vast) Wie met vangen heel veel last heeft zich de grootste moeite geeft, Heeft geen last, maakt soms zelfs lasten Waar hij later last mee heeft. Hij die echter heel veel last heeft, Heeft geen last meer want hij kan, Zich van lasten vaak ontlasten En hij is weer boven Jan. Ondertusschen slaan de visschers Hier een haringslaatje uit. Of dat zoo nog lang zal duren Blijft een zaak van hom en kuit. Zeker is dat onzen afslag, Met zoo'n haringovervloed, Voor de favoriet IJmuiden Op 't moment niet onderdoet. De zeebanket, zij is het waardig, Dat men een leus weerklinken laat, Ik noem als voorbeeld „Eet meer haring, Het is Hollandsch fabricaat" (Nadruk verboden.) NIEK. torenspits in een dermate dessolatcn steentje wat lager uit en dan moet De nieuwe Vice-President van den Raad van State. Min. Beelaerts van Blokland als zoodanig benoemd. Blijkens de „Staatscourant" van Woensdagavond is met ingang van 20 April jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land, minister van Buitenlandsche Za ken, tot vice-president van den Raad van State benoemd. Met ingang van dienzelfden datum zal minister Ruys de Beerenbrouck ad interum als minister van Buiten landsche Zaken optreden. toestand verkeert, dat onderzocht aien de te worden of gevaar voor instor ting te vreezen was. Meerdere malen heeft ons college zich laten voorlichten of reparatie op eenvoudige wijze was te verrichten, ztnder dat hier al te groote uitgaven mee gepaard zouden gaan. Het onderzoek hiervan bracht aan het licht dat repanatie wel mogelijk was. Echter zou dit een dermate groote uitgave vorderen uit de gemeentekas, dat B. en W. zich niet gerechtigd ach ten in dezen tijd jnet een voorstel tot restauratie bij den Raad te komen. Voor een grondige reparatie n.1. zou een bedrag van 15 a f 20.000 benoodigd zijn. Men zou <yu rond den toren een stei- gerwerk tot aan den spits moeten op trekken wat op zich zelf reeds een be langrijk bedrag zou vorderen. Daar B. en W. zich echter niet ver antwoord achten om de zaak zoo te laten als ze is, vooral nu gebleken is, dat reeds steen begint los te laten en dus onmiddellijk gevaar aanwezig is, hebben B. en W. advies gevraagd aan de Ned. Vereeniging tot instandhou ding van kerktorens. Deze vereeniging heeft een techni sche commissie naar Wieringen ge stuurd om den toestand van de toren te onderzoeken. Deze commissie heeft onverwijld rap port aan B. en W. uitgebracht, waarvan de conclusie was, dat onmiddellijk in grijpen geboden is zij advisseerde dan ook, dat van de spits minstens twee meter zal moeten worden afge broken. In een bespreking met deze commis sie zijn de kosten ook aan de orde ge komen, welke een eventueele afbraak met zich mede brengt. Wij brachten de commissie onder het oog dal een ge meente als Wieringen onmogelijk in dezen tijd een bedrag van 15 a f 20.000 kan voteeren voor een kerktoren. De commissie was echter van oor deel, dat indien wij de medewerking konden verkrijgen van de brandweer uit een groote gemeente, waar men over een magirus-ladder von afdoende lengte beschikt, de kosten van afbre ken niet bijzonder hoog behoeven te zijn. Men zou dan met een eenvoudige waterdichte afdekking voorloopig op het overblijvende deel der spits kunnen volstaan en voor restauratie v. d. toren een fonds kunnen vormen zooals dat in meerdere plaatsen al eens is ge beurd. Bij informatie in de twee grootste dichtstbijzijnde gemeenten, Helder en Alkmaar, is B. en W. gebleken, dat Alkmaar dezer dagen van de gemeente Amsterdam heeft overgenomen een brandweerladder van 35 meter hoogte Daar de ladder door Amsterdam nog niet is overgedragen aan Alkmaar, heeft het gemeente-bestuur van deze gemeente goedgevonden dat de ladder eerst naar Wieringen komt, waarvoor eenige deskundige werklieden mede zullen komen om het bovenste gedeel te van de spits af te breken. Een en ander zou een uitgave vorde ren van pl.m. f 500.-. Aangezien B. en W. dit bedrag alles zins billijk voorkomt en voor de ge meente te dragen, stellen zij voor te besluiten pijn. 2 meter van den to renspits te laten afbreken, het nog in tact zijnde gedeelte behoorlijk water dicht af te dekken, waarvoor zij een crediet vragen van totaal f 500.— De heer Bakker, vraagt of het nu wel noodig is zoo'n toren is toch geen bouwdoos die zoo maar in elkaar valt. Het kost maar f 500.— zegt men, maar dan hebben we nog maar een af gebroken toren met een stompe spits, vandaag of morgen valt er weer een Min. Beelaerts van Blokland. RAAD VAN WIERINGEN. Spoedeischende vergadering van den Raad op Vrijdag 31 Maart des voorm. IOV2 nur. Aanwezig alle leden. Nadat de vergadering op gebruike lijke wijze door den voorzitter is ge pend, stelt deze voor om het lezen van de notulen uit te stellen tot een vol gende vergadering. Als eerste punt op de agenda staat vermeld Voorstel tot gedeeltelijke aibraak van den torenspits van de Ned. Herv. te Hippolytushoef. In de toelichting op dit voorstel schrijven B. en W. Reeds geruimen tijd had het de aan dacht van ons College, dat genoemde zeker weer een stuk af Spr. heeft het rapport bij de stukken gelezen, maar zoo'n commissie kan mooi gewichtig schrijven, waar een eenvoudig mensch geen snars van be grijpt. De heer P. Kooij Daar zitten we nu met de gebakken peren, in Ooster- land een roestig uurwerk en in Hippo een gammele toren. De heer Bakker Je moet alles niet gelooven wat de krant schrijft, Kooij De heer P. Kooij Had er dan een in gezonden stuk tegen geschreven, (gelach.) Spr. heeft ook het rapport van de commissie gelezen, en de oorzaak die zij aanwijzen komt vrijwel overeen met hetgeen in de courant hierover heeft gestaan. De heer M. Kooij, zegt dat met dit voorstel, het spookbeeld van de oude chool weer voor hem opdoemt (geroep je moet geen oude koeien uit de 9loot halen) de heer Kooij ver volgend ja, die stond ook op instor ten, maar er zijn al weer wat jaren verloopen, doch van invallen nog geen sprake. De toren is spr. echter wat te lioog. om aan de conclusie der commissie te twijfelen, spr. durft het dan ook niet voor zijn verantwoording te nemen om tegen te stemmen. De heer Oden vindt het een prachtig aanbod van Alkmaar spr. vraagt of het al spoedig zal gebeuren. De voorzitter zegt, dat Alkmaar op een spoedige beslissing heeft aange drongen, aangezien a.s. Zaterdag de overdracht moet plaats hebben wan neer de ladder eenmaal in dienst van de brandweer is opgenomen, is het zeer moeilijk, om haar naar een veraf gelegen plaats als Wieringen te laten gaan de risico bij brand zou te groot zijn als men zijn bluschmateriaal zoo |ver weg liet gaan. Het zal dus tusschen de overdracht in moeten geschieden, waarvoor dan a.s. Zaterdag was bestemd. De heer Lub vraagt of één en ander zonder gevaar zal kunnen gebeuren. De voorzitter zegt, dat in groote plaatsen meermalen dergelijke kar weitjes door de brandweer worden op geknapt niet altijd met kerktorens, doch reparaties aan hooge gebouwen, fabrieksschoorsteenen enz. komen nog al eens voor, waarvoor een magirus ladder een ideaal werktuig is. Er zijn er zelfs van 60 meter hóóg die van Alkmaar is dus maar een kleintje. Er komen bovendien menschen mee die volkomen vertrouwd zijn met het werk en de ladder. De politie krijgt instructie's dat de toegang tot het kerkhof dien dag ver boden is. Op het kerkplein heeft imen voldoende gelegenheid om de werk zaamheden gade te slaan. Practies gevaar is er dus niet bij. De heer Lont merkt op dat het be zit van kerktorens voor een gemeen te dure grappen kunnen worden Weth. Tijsen, zegt dat nu de ge meente eenmaal eigenaresse is van torens, zij deze ook moet onderhouden, als een kerktoren bouwvallig gaat worden, kan het een gevaarlijk ding worden. De heer P. Kooij wijst er op, dat in dien er niet zoo'n haast bij was ge weest, de commissie niet geadviseerd zou hebben tot afbraak, daar toch de ze commissie is gestuurd, door de ver eeniging tot instandhouding van kerk torens. Spr. brengt B. en W. hulde voor de vlugge en bovendien voordeelige wijze waarop deze zaak tot oplossing is ge bracht. Het maakt voor spr. weinig uit of de spits er nu afgaat of morgen de hoofdzaak is, dat zij gevaarlijk wordt. Middelen tot nieuwen opbouw kun- ïen B. en W. later wel beramen. De veiligheid gaat spr. voor alles. De heer Boersen zegt, dat als de af braak noodzakelijk is, de gemeente met beide handen het aanbod van Alk maar moet aanvaarden. Spr. zou niet graag voor f 500.- het karwei op willen knappen. De voorzitter zegt, dat geen aanne mer het voor dit bedrag zou willen doen, wij hebben hier zuiver een geluk bij een ongeluk, dat juist Alkmaar een dergelijke ladder heeft aangeschaft. Spr. hoopt natuurlijk ook dat spoe dig de gelden voor algeheele restau ratie gevonden zullen worden; een be roep op de burgerij zal waarschijnlijk zijn uitwerking niet missen. Men zal het als een eerezaak gaan voelen 0111 zoo spoedig mogelijk weer een spits op de toren te hebben. De heer Bakker, zegt het een duur zaakje te blijven vinden, hij zal ech ter niet tegenstemmen. Het voorstel wordt hierop in stem ming gebracht een met algemeene stemmen aangenomen. Vervolgens wordt overgegaan tot be handeling van punt twee der agenda. (Zie vervolg in het tweede blad. Onderschrift van de Redactie. Hoewel ons bekend was, dat een on derzoek naar de torenspits gaande was heeft ons het voorstel van B. en W. wat Donderdagmiddag met algemeene stemmen is aangenomen, toch eeniger- mate verrast. De spoed waarmede deze ook o.i. urgente kwestie is behandeld, verdient alle lof. Een woord van hulde mogen wij op deze plaats het college van B. en W. dan ook niet onthouden. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat wij verheugd zijn over de afbraak wij betreuren het ten zeerste dat dit noodzakelijk is geworden en nog meer betreuren wij het, dat de tijdsomstan digheden zoo ongunstig zijn, zoodat over onmiddellijke opbouw voorloopig niet valt te denken. Het is in dit verband wel nuttig er op te wijzen, dat de Gemeente Aarts- woud in dezelfde omstandigheden ver keert als Wieringen. Daar is voor eenige jaren terug de torenspits ingekort tot op heden heeft deze gemeente de noodige gelden niet bijeen kunnen brengen voor op bouw. Het vormen van een fonds lijkt ons een prachtig middel om een grondka- pitaal bijeen te brengen. Laat ons ho pen, dat de burgerij het als een eere zaak gaat beschouwen, zooals de voor zitter van den Raad zich uitsprak Don derdag. Uit het rapport van de commissie van onderzoek is intusschcn gebleken, dat de stelling die onze deskundige op poneerde als de mogelijke oorzaak van het verval van den toren, op juisten grond berustte. Teneinde onzen lezers een idee te ge ven, wat er Zaterdag gaat gebeuren met den dorper toren, hebben wij on zen teekenaar verzocht, de oude en de nieuwe situatie in teekening te bren gen. Volledigheidshalve heeft hij de magi rus-ladder er bij geteeltcnd, zoodat men zich zoo ongeveer kan voorstellen hoe het afbreken zal geschieden. Om een begin te maken met restau ratie-fonds stellen wij de twee origi- neele penteekeningen (formaat 25 x 15 c.M.) voor den hoogsten bieder beschik baar. Het bedrag wat zij opbrengen wordt door ons gestort als eerste bijdrage in het restauratiefonds. De magirusladder, zooals deze Zaterdag bij den toren zal zijn opgesteld, om dezen van de gevaarlijke spits te ontdoen. Zooals onze teekenaar den toren uitbeeldt, nadat hij van de spits zal zijn ontdaan.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2