C. HOOGVORST „Zij" Creme KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. GEMEENTE WIERINGEN. OFFICIF.ELE OPENING O.I.. SCHOOI. DEN OEVER. Het nieuwe gebouw een sieraad en een aanwinst voor Den Oever. (v.V.). De aanvang van een nieuw school jaar is altijd een bijzondere gebeurtenis, iets waar zoo ongeveer de algeheele bevolking van stad of dorp in meeleeft. Voor Den Oever was de eerste April een heel bijzondere dag. Eindelijk was dan een eind gekomen aan de lijdensgeschiedenis en de zorg die 't Onderwijs op het Oostdeel van Wleringen gaf. Eindelijk heeft men de zoo hoognoodige Openbare school te Den Oever gekregen, een school die er veel eerder had moeten zijn, een school diedoch laat ons, evenals de Bur gemeester dit niet meende te moeten doen, de voorgeschiedenis en ellende die aan de stichting van deze school zijn voorafgegaan, den lezer besparen. Want er moet rust komen bij het onder wijs, zeide de inspecteur en wij stemmen vol komen met hem in. Rust is in 't belang van 't onderwijs, doch bovenal in het belang van het kind. Zaterdag 1 April 1933 was het de dag dan dat deze nieuwe school aan de Zwinstraat officieel zou worden ingewijd. Voor deze plechtigheid had zich een klein gezelschap vereenigd in de teeken- en verga derzaal die op de bovenverdieping van het gebouw daartoe was ingericht. Onder de aanwezigen merkten wij op de Burgemeester en Gemeentesecretaris, de bei de wethouders, benevens den geheelen Raad, den Inspecteur van het L. Onderwijs, den heer Chr. Dun,/den architect Peters, de aan nemers Gebr. Boersen, vertegenwoordigers van de Vereeniging tot Bevordering van het Onderwijs op Oost-Wie ringen, vertegenwoor digers van de Al'd. Volksonderwijs, de Com missie van Toezicht op het L. Onderwijs, als mede het onderwijzend personeel van de school. Openingsrede Burgemeester L. C. Kolft'. Nadat allen zich hadden neergezet aan de met bloemen gestoffeerde tafels, sprak de Burgemeester de volgende rede uit Dames en Heeren Het is voor Den Oever vandaag een plechtige dag wij zijn aan een belangrijk en tevens aan het einde van een lange lijdensgeschiedenis gekomen. Ik zal op dit moment niet spreken over deze voorgeschiedenis, nu wij bij elkaar zijn gekomen om deze school plechtig in te wij den. Den Oever heeft zich altijd min of meer apart gevoeld, men zou kunnen zeggen, Den Oever is een gemeente in een gemeente. Wij hebben nu een school gesticht uitslui tend voor kinderen uit Den Oever. Er staat hier nog wel een bijz. school, doch deze wordt bevolkt door kinderen van geheel Wleringen. Voor Den Oever is de stichting van deze school dus een heugelijk feit. Namens het gemeentebestuur dankt spr. den Heer Dun voor de medewerking die hij heeft, gegeven om deze school tot stand te brengen. In korte spanne tijds is hier heel wat op Onderwijsgebied gebeurd vier nieuwe scho len zijn opgericht, terwijl de scholen te Oos- ter- en Westerland vergroot moesten worden. Hiervoor is zeer veel werk gepresteerd, waarin de heer Dun een niet onbelangrijk aandeel heeft gehad. Spr. roept een hartelijk welkom toe aan den Heer Lammes, die gelukkig weer hersteld is van een ziekte U heeft zich, aldus spr., doen kennen als een uitstekend hoofd en het moet U dus voldoening schenken dat de in specteur U waardig achte voor plaatsing als hoofd van deze school. Wij hebben het altijd gevoeld, al noemde U het nimmer hard op, dat gij uw zinnen op deze school had gezet. Ik feliciteer U dan ook met dit mooie ge bouw en ik hoop dat wij niet alleen trots op liet gebouw mogen zijn, doch dat wij ook trots mogen zijn op hetgeen wat van deze school onder uw leiding mag uitgaan. Ook den heer Jb. Kuiper, wiens benoeming van zeer recente datum aan deze school is, dank ik namens het Gem. bestuur voor het vele werk wat hij voor de nieuwe school heeft verricht. De heer Kuiper heeft veel mee ge maakt te Oosterland, veel is daar van hem gevergd, moge hij in dez^ nieuwe omgeving wat meer rust krijgen. Ook Mej. de Wit heeft ruimschoots haar portie moeilijkheden te Oosterland beleefd. Spr. feliciteert haar dan ook met de benoe ming aan deze school. Dit gebouw is een ontwerp van de archi tecten Peters en Baanders, (de laatste was verhinderd aanwezig te zijn) en wij zijn ten zeerste voldaan over het werk van deze ar chitecten. Wij hebben het altijd als een gemis gevoeld dat hier geen architect woonachtig was nu wij den heer Peters hier hebben, merken wij de resultaten reeds rond ons op overal zien wij mooie gebouwen verrijzen, welke onder zijn leiding tot stand komen. Spr. feliciteert den heer Peters dan ook met de totstandkoming van dit mooie ge bouw. Ook de Gebr. Boersen brengt spr. alle lof voor de vlugge bouw, die ondanks veel tegen slag dezen winter (staking, vorst enz.) op tijd gereed kwam. Ook het schilderwerk (G. v. d. Wal) ver dient alle lof. De kinderen zullen zich in deze vriendelij ke omgeving thuis moeten voelen. Men vraagt zich nog wel eens af was deze school nu nog wel noodig, nu de werken hier afloopen. Met het oog op de werkzaamheden, zouden wij deze vraag ontkennend moeten beant woorden. Doch Den Oever biedt voor ontwik keling zoo'n groote mogelijkheid, dat wij kun nen zeggen, dat deze school in een behoefte voorziet. Ik mag -ü in dit verband, wel wijzen op de handel en industrie, die zich in de toekomst te Den Oever zal Ontwikkelen, wij hebben hier een groote haven. De vlsscherij is hier enorm toegenomen. Harlingen maakt wel ge weldig veel reclame, maar spr. heeft zich la ten inlichten te Den Oever wordt 3-maal zooveel verhandeld als in Harlingen. Ook mag ik hier nu wel gewagen het ach terland wat wij hebben gekregen door de Wle- ringermeer. Dat alles wijst er op dat Den Oe ver een Centrum kan en zal worden ware de crisis en malaise er niet geweest, dan zouden wellicht reeds vele van deze toekomstbeelden zijn verwezenlijkt. Spr. besluit zijn rede en stelt voor om een dronk te wijden aan de bloei van de school. (Applaus.) Rede van den Heer Chr. Dun. De Inspecteur van het L. O., de heer Dun verkreeg hierop het woord en sprak de vol- gende rede uit Mijnheer de Burgemeester, dames en hee ren Met blijdschap heb ik de uitnoodiglng aanvaard om de opening van deze school bij te wonen. Wanneer ik mij op weg begeef naar een gebeurtenis als deze, heb ik altijd het gevoel dat ik ga naar een gezin waar een kleine is gekomen. Vader kijkt blij en moe der lacht ook, voor zoover dit onder de om standigheden mogelijk is. Blijdschap en dank baarheid vervult de harten, Zoo zie ik ook de ingebruikneming van een nieuw schoolge bouw. Het Gem. bestuur, de vader in dit ge val, is blijde met de vermeerdering van het gezin en bovendien de gemeente, de moeder dus, verkeert in blakenden welstand, iets wat in dezen crisistijd wel een unicum genoemd mag worden. Wanneer de voorspellingen dan ook uit mogen komen van het hoofd van uw Gemeente, is er nog veel schoons voor het ge zin weggelegd. En toch, als gij op dit moment nu eens het besluit had genomen, wat nu een paar jaar eerder is gebeurd, is het een groote vraag of Ged. Staten dezelfde medewerking hadden verleend, nu overal een drang naar concen tratie plaats heeft. Het onderwijs te Wlerin gen is de laatste jaren een geweldig vraag stuk geweest. Tot in alle mogelij kheden is besproken hoe moet in de toekomst het onderwijs uitgebreid worden. Het gemeente bestuur was van meening, dat de school te Oosterland uitgebreid moest worden, terwijl men aan Den Oever zijn recht op een nieuwe school deed gelden. Tot het eerste werd be sloten. Het was altijd zeer moeilijk een over zicht te krijgen van Den Oever en we weten eigenlijk nog niet goed, waar we aan toe zijn. De schoolbevolking van Wieringen is echter geweldig toegenomen de laatste jaren. In 1925 b.v. bedroeg het aantal kinderen in totaal 329 in 1931 818, een toename dus van 500 kinderen. Deze toename bracht geweldig veel moei lijkheden met zich mede, waarvan de school te Oosterland het zwaarste deel steeds kreeg te dragen. Deze school zag haar bevolking in een jaar toenemen van 100 tot 240 leerlin gen. Naast het hoofdgebouw had men 3 hulpge bouwen in gebruik, en steeds groeide het aantal kinderen maar weer aan, met de prac- tische moeilijkheden, die hier weer aan vast zaten. Het personeel kreeg steeds maar weer kin deren toegewezen, die eerst weer in het ga reel gebracht moesten worden van de klas, wat zeer remmend werkte voor het onder wijs het was dan ook ontegenzeggelijk een onrustigen tijd. Ook Hippo en Westerland maakten dit wel mee, doch lang niet in die mate als Ooster land. De hoognoodige rust die het onderwijs hier noodig heeft, kan daarom met deze school verkregen worden. Spr. feliciteert het personeel wat in deze school zal mogen arbei den dan ookmenig collega in N. Holland zal jaloersch zijn op dit mooie gebouw. Spr. heeft in zijn district al heel wat nieu we scholen zien tot stand komen en spr. heeft ook met heel wat architecten moeten samen werken. Er zijn echter twee soorten architecten, n.1. echte architecten en architecten, die een mooi bouwwerk kunnen maken, maar die toch iets missen. Dit gebouw is gebouwd door een echte architecter ligt iets in dit werk, wat niet onder woorden is te brengen, doch men voelt het, zoodra men het gebouw bin nenstapt. Spr. feliciteert den heer Peters met de tot standkoming van het plan wat aan zijn brein is ontsproten spr. heeft veel met den heer Peters moeten bespreken, doch ten slotte kwam dit plan tot stand, waar spr. zich vol komen mee kon vereenigen. Het is een van de mooiste gebouwen uit mijn inspectie. Spr. hoopt dat de school aan haar doel zal beantwoorden. Spr. doet een beroep op het personeel, om het beste te ge ven, wat het kan want het beste is nooit goed genoeg voor het kind. Spr. richtte zich vervolgens nog eens tot den heer Lammes persoonlijk die hij geluk wenschte met zijn herstel; spr. hoopte dat de heer Lammes in deze nieuwe omgeving een taak zou vinden. Ook den heer Kuiper en mej. de Wit hoopte spr. dat deze school een dagelijks weerkee- rende vreugde zou mogen zijn. U hebt het de laatste jaren niet gemakke lijk gehad, doch gij hebt u er steeds moedig en met veel zelfopoffering door weten te slaan. Spr. dankt de heer Kuiper nog voor het vele, wat hij voor de inrichting van deze school heeft gedaan. Nogmaals doet spr. een beroep om vooral het beste van het beste te geven. (Applaus.) De lieer C. J. Bosker spreekt hierop eenigc woorden als voorzitter van de Commissie van Toezicht op het L.O. Er zijn woorden van blijdschap gesproken al dus de lieer Bosker over de ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw. Ook de Commissie van Toezicht is verheugd met de tot standkoming van deze nieuwe school De Burgemeester vond het niet noodig om alle moeilijkheden op te sommen, die voor af hebben plaats gehad. De Commissie, die steeds echter deze moeilijkheden van nabij heeft meegemaakt, meent niettemin, dat een woord van hulde aan den stillen werker, de motor die steeds aan het werk was, wanneer besluiten waren genomen, op zijn plaats is. Spr. bedoelt hiermede den Gem. Secretaris Spr. bedoelt hiermede den Gem. Secretaris den Heer Van Duin. Er is hier gesproken over de opvoedende kracht die er van de school uit moet gaan. Spr. is het hiermee eens en hoopt tevens dat de echte Christelijke naastenliefde eindelijk eens zal doorgaan werken. „Rust moet er zijn bij het onderwijs," heeft de inspecteur gezegd, en het beste van het beste is nog niet goed genoeg voor het kind laat men dail van nu af aan beginnen een eind te maken aan alle sectarisme. Spr. hoopt dat het onder wijzend personeel haar taak in dien zin en zoo ernstig mogelijk op zal vatten. Spr. wenscht de school veel goeds toe. De Heer Lammes, hoofd der school, dankte, mede namens zijn vrouw, het Ge meentebestuur en de inspecteur voor zijn be noeming aan deze school het was spr. een groote vreugde dat men hem in de moeilijke dagen met zooveel welwillendheid was tege moet getreden. Spr. belooft, met zijn mede- personeel de volle 100 procent te geven Vervolgens dankte de heer Kuiper, mede namens mej. De Wit, voor de benoeming aan de school, alsmede voor de waardeerende woorden tot hen beiden gesproken. Weth. Tijsen bracht de dank van Oost-Wie- ringen over, terwijl de heer Peters, mede na mens zijn confrater Baanders, het Gem. Be stuur dank bracht voor de opdracht, den in specteur voor zijn prettige samenwerking en zijn waardeerende woorden. Hierna stelde de Burgemeester voor om een rondgang te maken door het gebouw, waarna een foto w.rd gemaakt van het gezelschap. Het gebouw en haar inrichting. De school heeft drie leslokalen, welke allen op het Zuiden liggen en is opgetrokken uit Friesche gele steen welke karakterestiek is aan Wieringen alle oude boerenhuizen op Wieringen zijn bijna uit deze steen opgetrok ken. Rechts van het gebouw bevind zich ves tibule en de hal wejke uitkomt op de gang die achter de lokalen langs loopthier bevinden zich de kleerennissen en toiletten. De deuren van de lokalen die op de gang uitkomen zijn zoodanig geprojecteerd dat bij het gelijktijdig uitgaan der klasse geen verwarring behoeft te bestaan bij het weghalaff der kleeren. In iedere klas is een raam aangebracht, wat uit ziet op de toiletten, zoodat de onderwijzer steeds toezicht kan houden op zijn leerlingen. In het lokaal van het hoofd bevindt zich bovendien een raam, wat uitziet op de hal. zoodat deze kan zien, wat de school in- en uitgaataan dit lokaal is nog een aangren zend vertrek, als spreekkamer bedoeld, voor het hoofd, waar zich tevens de kast met leer middelen bevindt. De verwarming geschiedt door middel van kachels, waarvoor nissen zijn aangebracht, ook de kasten in de lokalen zijn in dubbele spoumuren weggewerkt, zoo dat alle ruimte is benut voor de lokalen zelf. Alle ramen zijn van ijzer, om zooveel mogelijk licht te doen binnenvallen. De ingang met hal is met opzet aan het eind der school gemaakt, daar bij een even- tueele aanbouw van nieuwe lokalen weinig weggebroken behoeft te worden. Door een ietwat zwaardere balklaag aan te brengen was het mogelijk ruimte, die zich op de bovenverdieping bevindt voor teekenzaal te benutten, iets, wat bij de meeste scholen niet mogelijk was ook de nieuwe school te Hippo niet. De bovenverdieping is door een aparte ingang a.h.w. van de school geschei den. De kolenbergplaats ligt beneden de vloer, wat hierom is geschied, dat wanneer men later centrale verwarming zou willen heb ben, de ruimte voor de ketel er reeds is. Voor de meubelen heeft men het nieuwste genomen, wat er is. De tafel en stoel voor de onderwijzer is van staalde schoolbanken zitten heerlijk en zijn allen fonkelnieuw. De uitslaande schoolborden zijn van het nieuw ste systeem. Ook de woning van het hoofd ziet er keurig uit en is van alle comfort voorzien, zooals wij uit de teekening op konden maken. Behoudens de Gebr. Boersen, die de aanne mers waren van het gebouw, waren bij de bouw betrokken, G. v. d. Wal (schilderwerk) C. Geusebroek, (sanitair) J. Navis (electri- ficatie) en nog anderen, die wij mogelijk niet gehoord of vergeten hebben. De materialen en meubileering waren allen van Holl. fabricaat. Toen de officieele opening was afgeloopen, had de blijde intocht plaats van de jeugd die alras de lokalen vulde waar zij voor deze eer ste schooldag werden onthaald op een trac- tatie. Naar men ons mededeelde zijn 106 kinde ren op deze school ondergebracht. Voor vele ouders zal het een geruststelling zijn, dat hun kinderen niet het gevaarlijke stuk naar Oos terland meer behoeven te loopen. SUCCES-NIEUWS. Zondag speelde Succes 2 een thuiswedstrijd voor de competitie tegen Helder 3 en verpletterde haar tegenstander met een nederlaag van 72. Succes 3 was minder gelukkig. Deze was op bezoek naaar D.E.S. (Barsingerhorn) en ver loor net op het kantje af met 43. Ook de Succes-Junioren konden het in Ju- lianadorp tegen J.V.C.-a niet bolwerken en verloren eveneens met een kleine nederlaag van 2—1. werkt zacht en weldadig Uw huid ontwaakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20—3045 en 75 cent. Openbare Verkoop. In 't café van den heer C. Scheltus had j.1. Zaterdag avond door Notaris Obreen de open bare verkoop plaats van een huis met erf en aanbehoorpn groot 500 M2. staande aan de Vermaningsteeg en be- hoorende aan jnej. Geertje Dekker. Hoogste bieder de heer B. H. Kraan f 1025. Koopor werd de heer (afgemijnd f200) O. J. Bosker voor f 2125. Be nieuwe verkeersweg. liet beton- storten aan de nieuwe verkeersweg van de afsluitdijk te Westerland naar de Ilollebalg is j.1. Zaterdag beëindigd Ook de aan weerskanten te maken klinkerbestrating schiet flink op, zoo dat binnenkort deze prachtweg gereed is en in gebruik kan worden genomen. Liefhebbers genoeg. Voor de vacan te betrekking van 2e ambtenaar ter secretarie hebben zich 48 sollicitanten aangemeld. Polygoon op Wieringen. Door bemiddeling van bioscoop „De Haan", zal Polvgoon Woensdagmor gen een geluidsfilm maken van de vischafslag en wat daar mee in ver band staat te Den Oever naar aanlei ding van de groote haringvangsten die de laatste tijd plaats hebben. Indien mogelijk zal deze film reeds Zaterdag a.s. vertoond worden. Politie. Gevonden: twee motor-slob kousen en een rijwielplaatje Verloren: een waterproof - pmotorbroek. Inl. bij Gem. Bode. Diefstal. In het tijdsverloop van Zaterdag op Maandag j.1. zijn van de timmerlieden, werkzaam bij de Aanne- mersmaatpij. fa. O. J. Bosker, op het werk achter Westerklief, alle gereed schappen ontvreemd. De laffe daders moge indachtig zijn, dat zij daarmede niet den lieer Bosker, doch de timmer lieden benadeelen. Waar al meer van die wandaden hebben plaats gehad wa re het te wenschen dat de daders nu eens werden opgespoord. ONS WIERIN G Overplaatsing Kampbewoners Naar geruchten, die hardnekkig worden vol gehouden, zouden de kampbewoners, thans te Slootdorp, binnen afzienbaren tijd worden overgeplaatst naar het kamp „De Terp". Deze tijding wordt door het grootste gedeelte der bewo ners met leedwezen ontvangen. Al is 't waar, dat velen dan korter hij hun werk zijn, evenwel hadden ze er gaarne enkele kilometers rijden voor over, in dien ze slechts in hun oude standplaats mochten blijven. Beroepen. Door dc Kerkraad der Gcr. Kerk alhier is als Hulpprediker beroepen Cand. v.d. Vliet te Zeist. Gemeente-avond Herv. Kerk. Gemeente Nog even worden de gemeenteleden er aan herinnerd, dat [de Gemeente-avond plaats heelt op Woensdag a.s. 7.30 uur in het Gymna- tieklokaal te Slootdorp. In de pauze zal de predikant gaarne wenschen en vragen van de gemeente leden hooren. Voor de inwoners van Middenmeet1 zijn er particuliere auto's, die hen zul len heen- en terug brengen. Deze vertrekken niet later dan 7.10 11111', vanaf bakker Kok, Middenmoor. Op liet terrein zal thans een waker worden geplaatst. De wegmisère. Zeven honderd auto's op één dag over den Geineene landsweg. Zeven honderd auto's, luxe- en vrachtauto's 150 motorrijwielen en G00 rijwielen, zijn verleden Woensdag den man, die met het tellen van het verkeer belast was, gepasseerd over den Gemeenelandsweg. Dit zijn cijfers, die spreken boek doelen. Dit monsterverkecr gaat over een weg die op het oogenblik bijgehou den wordt als voorheen n.1. het (lichtvegen van putjes, want het be schikbare bedrag voor onderhoud (f 4000.-) is reeds opgesoupeerd. liet werk ligt praktisch stil, in Mei gaat men den weg pas van een teer laag voorzien. Als het dan nog maar mogelijk is, want over honderden meters ligt de weg er weer bij als voor een jaar icrug. Cursus rijpere jeugd. De cui sus voor de rijpere jeugd in dit seizoen te II.boef gehouden, zal op Dinsdag 11 April a s. worden besloten met een avond in de bioscoopzaal van den Heer De liaan. De bekende vogolkun- dige J. P. Strijbos zal een lezing hou den over „Vogelleven in Nederland" geïllustreerd door lichtbeelden en en kelo films. De leerlingen worden ook voor deze avond per bus vervoerd. Herhalingsoefeningen. De volgt1.ulo dienstplichtigen zijn opgeroepen voor herhalingsoefeningen J. Braaksma, lichting 1929, op 1 Sopt. bij het le Keg. Veld.-Art. te Utrecht D. Stevens, lichting 1927, op 11 September bij het le Keg. Inl'. te Assen M. W. Ivingma, lichting 1929, op 18 Sept. bij de School comp. v.d. Motordienst te Haarlem. BEKENDMAKINGEN. Behandeling van steunaangelegen- heden. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken bekend, dat van he den af alle aangelegenheden betreffen do steun van gemeentewege, moeten worden ingediend door bemiddeling van den heer J. Kaaijk, zitting houden de in het waaggebouw aan het Kerk plein eiken werkdag op de volgende uren des morgens van 7-8 uur des middags van lfcVè-11/-: uur des avonds van 7-8 uur. Ook de uitvoering der Zuiderzee- stcunwet geschiedt voortaan op do zeilde wijze. Voor het inleveren van formulieren, het. vragen van inlichtin gen enz. dient men zich op de hoven aangegeven uren aan te melden: voor de uitbetaling kunnen belanghebben den zich voorloopig op dezelfde tijdstip pen blijven vervoegen als tot lieden. Ter gemeen te-secretarie worden der halve voortaan geen aanvragen om steun beha n de ld. Wieringen, 1 April 1933. Burgemeester en Weth. voorn. L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. BINNENLANDSCH NIEUWS. Door een vallenden steen getroffen en gedood. Zondagavond is de ongeveer 50-jari- ge mej. Bijlsma uit. de St. Jacobstraat te Leeuwarden, toen zij in de Nicuwe- stad liep, door een groot stuk hard steen van een vensterbank, dat naar beneden viel, op het hoofd getroffen. De getroffene was op slag dood. liet slachtoffer was gehuwd. DEN DRIELING. Had reeds 13 kinderen. De werklooze veenarbeider E. Gort te Daarlerveen (Ow). hoofd van een ge zien van 13 personen, zag dezer dagen dit getal vermeerderen tot 1G door de geboorte van een drieling (2 jongens en 1 meisje). Tijdens de aangifte op het bureau Nieuwe Zuster. Inplaats van Zuster Prins, welke naar Amsterdam is ver trokken, is heden als wijkverpleegster in de Wieringermeerpolder in dienst getreden Zuster Kolkman uit Rotter dam. Boomaanplanting. Na eenigen tijd van voorbereidende werkzaamheden, gaat thans de boomaanplanting in vlug tempo. Al is een en ander nog slechts in het beginstadium, evenwel geeft 't al reeds thans een schoon cachet a:m onzen polder en zal binnen afzienbaren lijd ettelijke hectaren boschcultuur een lust vormen voor de oogen. Uitzaai zomergewassen. Met de uit zaai der zomergewassen gaat hot moj menteel in forto tempo. Ettelijke hon derden hectaren worden bezaaid met diverse grassen, haver of dergelijken. Een en ander geeft een zeer drukke bedrijvigheid te aanschouwen. Te water. Bezig zijnde een schuit te laden, geraakte de schipper C. H. werkzaam hij de Cultuur Mij., te water. Doordat hij een geoefend zwemmer was, duurde dit ongewenschte bad slechts kort en kwam hij alzoo met de schrik en een nat pak vrij. van den burgerlijken stand werd door een der ambtenaren een inzame ling' gehouden onder het personeel op liet gemeentehuis, veldwachters enz, en kon den vader 'n bedrag van f 16.50 ter hand worden gesteld. Tegen de tram geloopen. Een doode en een gewonde. Zondagavond liep een tweetal Bel gen nabij de Maas te Roosteren tegen de tram, die uit de richting Echt kwam De Belgen verkeerden onder den in vloed van sterken drank. Een van hen, de 33-jarige ongehuwde Lerois, uit Yissee, werd op slag gedood. De an dere werd met lichte verwondingen naar het hospitaal le Maaseyck ver voerd. Een groot verschil. In bet eerste kwartaal van dit jaar bedroeg de omzet aan den rijksvisch- al'slag te IJmuiden 1' 1.855.500 tegen t' 2.306.500 in het gelijke kwartaal van hot vorig jaar en f 3.189.000 in dit tijd vak van 1931. MARKTBERICHTEN. De Kaasmarkt. ALKMAAR, 31 Maart 1933. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 88 stapels, wegende 89119 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt Eabriekskaas Kleine I' 20, Commissie Blank f 17.50, Rood f 21, Middelbare f 17, Boerenkaas Kleine 1 20.50 en Commissie f 24. Alles met rijksmerk. Handel matig. De Graanmarkt. ALKMAAR, 31 Maart 1933. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 97 II.L. tarwe (voert arwe) f 22—f 3.G0 14 gerst f 4 tot f 4.65 73 haver f 4.50- f 5 24 boonen, w.o. bruine boonen I' G - f 10 citroenboonen f 9, duiven- boonen f 8.50 tot f 10 en witte boonen f 11 16 karwijzaad f 22 54 erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 14, groene erwten (groote) f 21, grauwe erwten f 13-1' 17, vale erwten f 8-f 23. Alles per 100 K.G. Handel stug. De Veemarkt. ALKMAAR, 3 April 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aan voer en prijzen als volgt 61 Vette koeien f 75 tot f 225 '2 Vette kalve ren, geen noteering 232 Nuchtere kalveren (slacht) f 3 tot i' 13 442 Vet te varkens (zware) 28-33 ct. per K.G. Handel stug. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Meeldijk blijft. Ofschoon we reeds eerder hebben vernield, dat de heer J. Meeldijk het café 't Hoekje zou gaan verlaten en in diens plaats zou komen wonen Gebr. Jansen van Rotterdam, thans kunnen we mededeelen dat de heer Meeldijk voorloopig huurder blijft door bijzondere omstandigheden. Nieuwe Zaak. Ingaande 10 April zal de heer Klaas Verver in de Beneden- buurt een zaak openen in Rijwielen, enz., tevens reparatie-inrichting. Wij wenschen den heer Verver veel succes. Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst binnen de Gemeente 16 landar beiders staan nog ingeschreven 1 visscher, 278 landarbeiders met inbegrip 170 werkver schaffing Wieringermeer en 30 werkversch. Gemeente 1 timmerman, 2 schilders, 1 trans portarbeider, 1 opperman, 1 waker, 1 metse laar, 1 loodgieter halfwas, 1 dienstbode 16 j. 1 bedien juffrouw. Bulten de gebeente kunnen nog geplaatst worden ongehuwde kleermakerbedlen- etaleur, (goede kracht) 1 keukenmeisje, 2 boerendienstboden bekw. kleermaker (broek en vest) kapper, (dames- en heeren) da meskapper b.m. onduleeren boerendienst ;-bode dameskapster bekend met knippen, enz. bekw. metaalslijpers polijsters enz rijwielmonteur bekend met rijwielmontage verder dienstboden, werkmeisjes enz. Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Anna Paulowna op Vrij dag, 7 April 1933, des nam. twee uur ten Raadhuize.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2