'BjpP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR 24e JAARGANG VRIJDAG APRIL 1933. No. 28 WIERINGEN EN OMSTREKEN PIJP - TABAK „DE WAKENDE LEEUW" PLICHT IS GELUK S. COLTOF KANAALWEG DEN HELDER De sterkste kuikens en de beste leghennen Bertels' Opfokvoeders ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT EL KEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—, UITGEVER CORN. J. BOS KEK, WIE RIN GE*. BUREAU H!ppolytu*ho»f Wlerlnjfen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVIRT8NTIIN: Van 1—1 regeli f I N, Iedere regel meer f l.ld, VOOR BETERE TABAKSFABRIEK J. R. KEUSS. Laat 125 Alkmaar. LUCHTSCHIP NAAR BENEDEN GESTORT. Het luchtschip door bliksemstralen omgeven. Kap. Wiley, die gered werd, over de ramp. „Akron" vernield door den slag op het water. Stuurcontröle kwijt geraakt. Aantal dooden wordt op 73 geschat. Reuter seint uit Washington Het depar tement van marine heeft Roosevelt medege deeld, dat de Akron in een storm is geraakt, door den bliksem werd getroffen, in brand vloog en omlaag stortte. De „Phoebus" en de Amerikaansche kust wacht-vaartuigen zetten het zoeken naar de eventueele overlevenden tusschen de over blijfselen voort. De kapitein vertelt van de ramp. In het centrum van een onweer. Nader wordt gemeld De kustwacht op Sta ten Island heeft een radiogram opgevangen, waarin de kapitein van de Akron Wiley, die zich onder de vier geredden bevindt de^cata^ strophe beschrijft „Wij bemerkten op ongeveer 30 mijlen teruj**., zuiden van Philadelphia ongeveer 8* uur 's avonds, dat er onweer in aantocht was. De aarde was met veel nevel bedekt. Het-,Tucht schip bevond zich in uitstekende conditie. Om 10 uur passeerden wij de kust. Bij het lichtschip Barnegat waren wij door bliksem stralen omgeven. Toch was de atmosfeer niet stormachtig. Tot ongeveer 11 uur vlogen wij oostwaarts en dan tot middernacht in wes telijke richting. Om half een begon het lucht schip plotseling van een hoogte van 1600 voet snel te vallen. Wij wierpen ballast af en be reikten de oorspronkelijke vaarthoogte weer. Op dat oogenblik waren wij geheel door blik semstralen omgeven en schenen ons in het centrum van het onweer te bevinden. Het luchtschip begon krachtig' te zwaaien en met den neus te duiken. Alle hens werden gealar meerd en opnieuw werd ballast afgeworpen. Op dat oogenblik verloren wij de controle o- ver het stuur en het luchtschip stortte in zee. Kapitein Wiley verklaarde nog, dat het luchtschip door den slag, waarmede het op het water terecht kwam, werd vernield. In het licht van de bliksemstralen zag hij tal van leden van de bemanning rond de over blijfselen der Akron zwemmen, die ze snel trachtten te verlaten. De discipline in de contrölecabina was uitmuntend. De nasporingen naar het verongelukte luchtschip „Akron" hebben geen verder resul taat opgeleverd en zijn voorloopig gestaakt. Er wordt dus rekening mede gehouden, dat de catastrofe 73 menschen het leven heeft Geen ontploffing. Commandant Wiley verklaarde naderhand in het hospitaal, dat er geen ontploffing en geen brand aan boord van de „Akron" is ge weest. Toen het luchtschip, zoo vertelde hij nog, gedaald was tot op driehonderd voet boven den zeespiegel, beval ik allen mannen hun plaatsen in te nemen. Onmiddellijk daarop sloeg de „Akron" tegen het wateroppervlak. Door het venster van de controlecabine stroomde het zeewater naar binnen. Ik werd met den stroom meegesleurd en geraakte door een ander venster buiten. Zwemmend tracht te ik zoo spoedig mogelijk uit de buurt te ko men van het luchtschip. Aan de oppervlakte gekomen zag ik het schip afdrijven. De boeg stak omhoog het geheele gevaarte was één stuk wrak. Toen ik ongeveer tien minuten gezwommen had, kon ik geen man meer waarnemen, of schoon de bliksem het wateroppervlak fel verlichtte. De bemanning in het schip gaf toen nog teekenen van leven. Korten tijd later dook de „Phoebus" op. Ik had mij ondertusschen vastgeklampt aan een plank, zoodat ik rustig kon blijven drij ven. Het schip wierp mij een reddingsgordel toe en haalde mij aan boord. De reddingsbooten waren uitgezetzij kon den nog slechts drie leden van de bemanning redden. De kapitein der „Phoebus" deed al wat hij kon. Tenslotte deelde kapitein Wiley nog mede, dat aan boord geen paniek was ontstaan. Ook geloofde hij niet, dat het luchtschip ge troffen zou zijn door een bliksemstraal. Onderzoek en publicatie geëischt. Sabotage bij den bouw gepleegd? De heer Fish uit New York, lid van het Huis van Afgevaardigden, die vroeger voor zitter was van een anti-communistische com missie van onderzoek, heeft een onmiddellijk onderzoek geëischt door het Congres in ver band met de catastrophe van de „Akron." Verder eischte hij de publicatie van een rapport, dat indertijd het departement van justitie heeft opgesteld over daden van sabo tage, die gepleegd zouden zijn tijdens den bouw van de „Akron." uit buizen. Op 10 mijlen afstand van de plaats des onheils is een lijk gevonden. OOK EEN FRANSCII MARINELUCHTSCHIP VERONGELUKT. Een gewonde. Omtrent het neerstorten van de E 9 wordt gemeld Het luchtschip was tegen negen uur des morgens opgestegen. Het was tegen 14 uur in de nabijheid van Lorient gekomen, toen de commandant plotseling constateerde, dat niet alles goed functionneerde. Het schip werd steeds zwaarder, begon te dalen, zoodat de commandant bevel gaf tot het uitvoeren van een noodlanding. Toen het luchtschip op ongeveer 300 tot 500 m was ge komen, daalde het loodrecht, waarna het b'j het neerkomen in tweeën brak. Aan boord van het luchtschip bevonden zich drie officieren en negen manschappen. Van de opvarenden heeft slechts vaandrig ter zee Vaucelle kwetsuren bekomen. Kapitein Benax, die eveneens gewond werd, maakte den tocht als passagier mede'. De rest dei- bemanning kwam met den schrik vrij. De E. 9 was het tweede van een reeks van drie even groote luchtschepen. Het eerste werd reeds tijdens de proefvluchten vernield, het derde is nog niet gereed. De commandant van het verongelukte Fransche luchtschip „E 9" verklaarde, dat het luchtschip geheel vernield is. Na het onder zoek door een daarvoor ingestelde commissie zal al het nog voorhanden zijnde materiaal gedemonteerd en naar Rochefort worden over gebracht. De „E. 9," die vier millioen francs heeft gekost, had behalve de proefvluchten in totaal slechts twintig dienstvlieguren ge maakt. NOG EEN KLEIN LUCHTSCHIP IN ZEE GEVALLEN. Ongeluk bij een ongeluk. Uit New Jersey wordt geseind, dat een klein marineluchtschip de J III dat uit Lakehurst vertrokken was om naar de overblijfselen der „Akron" te zoeken, Dinsdagnamiddag onge veer 1000 m uit de kust, in zee is gestort. De bemanning, die uit 11 koppen bestond, is ge red. Twee leden werden naar het ziekenhuis vervoerd. Kustwachtschip vindt overblijfselen. Het kustwachtschip McDogal heeft radio- frafisch medegedeeld, dat het overblijfselen van de „Akron" heeft gevonden, bestaande FEUILLETON. Naar het Engelsch. No. 18. „Egoïstisch kind," dacht Rogers moeder. „Wat een ellendige toekomst zal mijn jongen ons beiden bezorgen Hardop sprak zij „Ik ben zeker, dat mijn zoon alles zal doen, wat in zijn vermogen is, om zijn vrouwtje genoegens te verschaffen, die-binnen zijn be reik liggen. Maar de opofferingen kunnen niet uitsluitend van zijn kant komen." Met een glimlach, die Mrs. Thorburn niet aangenaam aandeed, zei Evelyn „Het zou interessant zijn, om van de moe der van een man te hooren, hoe zijn vrouw hem gelukkig moet maken." Hoe sarcastisch dit ook klonk en waar schijnlijk bedoeld was, deed Mrs. Thorbum, of zij er niets van merkte en begon „Wil iemand gelukkig wezen in zijn huwe lijk, dan moet hij zeker zijn, dat zijn vrouw haar belangen één doet wezen met de zijne dat zij niet haar tijd verbeuzelt met niets waardige vermaken en dat zij haar invloed gebruikt, om zijn wil te richten naar een grootsch en edel streven „U verlangt nog al wat van uw aanstaande schoondochter, Mrs. Thorburn „Dat is zoo, maar ik durf er ook voor staan, dat die aanstaande schoondochter aan mijn zoon een ideaal echtgenoot krijgt!" „Maar nu moet ik gaan," zei Evelyn, op staand, „want ik heb Tante Fanny beloofd, om om half zes terug te zijn." Ze voelde wel eenige gewetenswroeging, toen zij merkte, hoe bleek Mrs. Thorburn er uitzag en dat dit hoogstwaarschijnlijk het gevolg was van haar onaardig optreden. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. In de week van 28 Maart tot en met 3 April 1933 werden in het handelsregister te Alk maar o.m. de volgende opgaven ingeschreven. Nieuwe Zaken E. Hollfelder, dames- ei heeren, uniformkleeding naar maat, Joubert- straat No. 7, Den Helder L. J. van Veen, bloemenhandel, Krugerstraat 23, Den Helder; Maison Manté, kapperszaak, Hoogerstraat No. 13, Texel, den Burg P. v. d. Meer, schil dersbedrijf, Dahliastraat No. 48, Den Helder Van Wijnen's Handelsonderneming, handel in bouwmaterialen, Westgracht No. 44, Den Helder. Wijzigingen N. Ursem, huisschilder, Stati onsweg K 88, Heiloo. Zaak overgegaan op H. N. Ursum Langendijker Groenten Centra le, Dorpsstraat No. 395, Broek op Langendijk. Bestuurswijziging„Het Winkeler Veerhuis" eig. J. de Jong, cafébedrijf Nieuw adres Alk maar, Friescheweg S. Handelsnaam gewijzigd in Café „De Friesche Poort.' Coöp. Boe renleenbank, Dorpsstraat No. 2, Warmenhui- zen. Bestuurswijzigingen. Opheffingen J. Kestens, kleermakerij, Breedstraat A No. 12, AlkmaarC. Groot, timmerman, Kinheimstraat 14, Alkmaar. BINNENLANDSCH NIEUWS. Tomaten vergiftigd. In een warenhuis van den tuinder P. Los te Dirksland heeft vermoede lijk een kwaadwillige 15.000 jonge to matenplanten, gereed om te worden geplant, door zwaveldamp vergiftigd. De totale schade bedraagt f 2000. Kr bestaat sterke verdenking tegen een bewoner van Dirksland, dien de poli tic heeft verhoord. Verschillende per sonen hebben bezwarende verklarin gen jegens den verdachte afgelegd. Uit het veenbedrijf. Een loonsverlaging van 12!/2 pCL aanvaard. De veenarbeiders te Valthermond hebben aanvaard het voorstel van de verveners om de loonen met 12 Va pCt. te verlagen. De werkzaamheden zijn Maandag en Dinsdag begonnen. Ook zullen eenige veranderingen in het contract worden aangebracht wat be treft de vergoeding voor eigen woning het recht op vrije woning enz. Dysenterie of Paratyphus Drie kinderen overleden. Te Tiendeveen gem. Beiion hebben zich in de laatste dagen gevallen van dysenterie voorgedaan waarvan en kele met doodelijken afloop. Hoewel ook eenige volwassenen door de ziek te zijn aangetast, zijn tot dusverre al leen drie kinderen overleden, een tweeling van vier jaar en een meisje van IV2 jaar. De inspecteur van de Volksgezond heid voor de drie noordelijke provin cies, dr. Tuntler uit Groningen, is na onderzoek ter plaats van meening, dat het hier zeer waarschijn lijk een kleine dyscnterie-epidemie is, doch hij acht de mogelijkheid niet. uit gesloten, dat het. paratyphus is Om trent de oorzaak kon de inspecteur nog geen vaststaand oordeel uitspre ken, al moet. waarschijnlijk gedacht worden aan gebruik van ondeugdelijk drinkwater. Gelukkig heeft de ziekte bij ouderen voorshands geen kwaad aardig karakter. In samenwerking met do inspectie heeft het gemeentebestuur zooveel mogelijk voorzorgsmaatregelen getrof fen om uitbreiding der ziekte te voor komen. V/eer honderd revolvers aangehouden De politie te Eindhoven had er reeds eenigen tijd geleden kennis ge kregen, dat een clandestiene handel in revolvers werd gedreven. Zij is er thans in geslaagd op heeterdaad de personen te betrappen, die 's avonds om tien uur op den Rijksweg van Eind hoven naar Best een partij revolvers afleverden. Twee hunner bleken af komstig uit Eindhoven. Tegen de man nen is procesverbaal opgemaakt. De wapens zijn in beslag genomen. VOOR DE SCHOONMAAK VAN UW WINKEL KAMER, KEUKEN, KANTOOR of ZOLDER Bouclé-, Vel. Haar-, Axminster-, Deventer-voorwerk-, Tapis Beige KARPETTEN maat en groote keuze. GROOTE KEUZE Vloerzeil Linoleum Inlaid Krommenie 0.52 1.15 2.55 elke „Ik hoop, dat Mrs. Thorbum en jij het van daag goed hebt kunnen vinden vroeg Tan te Fanny, toen de meisjes met haar aan het diner zaten. ,Nu, niet zoo heel best, Tante Wil de ver houding goed blijven, dan zullen wij elkan der niet dikwijls moeten zien." „Je meent toch niet, dat Mr. Thorburn er in zal toestemmen, om van haar gescheiden te worden „Ik weet niet, dat Mr. Thorburn er in zal toestemmen, om van haar gescheiden te worden „Ik weet niet, maar ik weet wél, wat ik wil." Precies acht uur stond het rijtuig vóór. Juist kwam er iemand een briefje brengen aan Evelyn. Het jonge meisje was een ware schoonheid met haar prachtig-donkerblauwe oogen, haar perzikenteint, haar mooi, zijdeachtig haar en haar bevallig figuurtje. „Mrs. Thorburn is ziek geworden. Mr. Thor burn komt niet op het bal," zei ze, terwijl alle kleur haar uit het gelaat week. „Ik moet zeggen, dat heeft ze handig aangelegd, om haar zoon thuis te houden „Hoor eens Evelyn," vermaande Mrs. Gil- bert,„ ik begrijp best, dat het je een erge te leurstelling is, maar Mrs. Thorburn lijdt aan hartaandoeningen." „Eer zij nog uitgesproken had, werd er een prachtig bouquet bezorgd van witte bloemen en venushaar. „Met de hartelijke groeten van Sir George Hlingworth aan Miss Evelyn Underwood," luidde het opschrfit op het kaartje. „In ieder geval heeft die goede George geen liefhebbende moeder, die hem bij zich wil houden „Vreeselijk onaardig van je, kind Denk eens aan, hoe teleurgesteld Mr. Thorburn zelve zal wezen In twintig minuten hadden ze het Gouver nementsgebouw bereikt en volgden de meis jes Mrs. Gilbert. Mary was lang niet zoo mooi als Evelyn toch viel haar gelaat op door de vredige zijn met dc minste kosten verkregen met Opfokvoeder 1 —30 dogen f 6.75 p. 50 Kg. Opfokkorrel 4 10 weken 5.95 p. 50 Kunstkorrel B na 10 weken 5.75 p. 50 Lager vocdcrkosten en later méér eieren: Zoo v<rkr«g de liter H. Koning. de Wilp. Gr. *»o 52 jonge hennen 774 eieren in Fcceaibtr en 653 In de koude maand Januari J.l. dus 78 pC«. en 65.8 pCt. eieren. Brochure pluimvee en eierlijcten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaats; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Bertels' Oliefabrieken N.V. - Amsterdam. Bertels' Opfokvoeder heeft veel beter voldaan dan twee best bekende Opfokvoeders: de kuikens zijn grooter en sterker. Van dc kunstkorrel krijgen wij de helft meer eieren dan voor heen en de kuikens groeien er ook reus achtig van. 5-9-27. Coöp. Stoomzuivclfabriek. Odoorn. Dc ontwikkeling der jonge dieren van Uw Kunstkorrcl is uitmuntend, evenals de leg- resultaten. Gebr. Wellcman. Buurmalscm, 12 October 1929. Bertels' Opfokvocr heeft mij verleden jaar uitstekend voldaan. Ik heb wel Opfokvocr gebruikt dat twee- en driemaal zoo duur was. maar heb daarmede nog nooit zulke schitterende resultaten gehad. KI. Wolfis. Machinale Broederij Nuis. Gn. 3 Maart 1933. BUITENLANDSCH NIEUWS. Boomkikvorsclien. In de tropische oerwouden van Mexi co leven o.a. vele boomkikvorschtn waarvan ons reeds twintig verschil lende soorten bekend zijn. Ze zijn voor al interessant, doordat zij ons laten zien, hoe een diersoort zich gaandeweg aanpast aan het leven in de hoornen. Aan dc teenen van voor- en achter poolen hebben deze kikvorschen zuig nap j es, waardoor zij zich op tamelijk gladde oppervlakken kunnen vast houden. De zuignapjes doen voorna melijk dienst hij het klimmen en om zich bij het springen aan bladeren en takken vast te hechten. De merkwaardigste soort is de Ga- strotlieca, waarhij alle jongen bij el kaar zitten in een zak op den rug van de moeder. Andere boomkikvorschen leggen hun eieren in een schuin om hulsel, tegen bladeren aan. Een zeer kleine soort legt ze onder in de blade ren van een bepaalde parasiet. Dan is er een, die slechts klimt en zeer schuw is en zich diep in het mos ingraaft. Een andere soort, die op den grond even goed thuis is als in de hoornen, legt haar eieren bovenop bladeren, die over het water heenhangen. Als de donder- padjes uit het ei kruipen, vallen zij vanzelf in het water, en dat is ook noodig, want alleen daarin kunnen zij zich tot kikvorschen ontwikkelen. Op welke hoogte kunnen wij nog leven? De hoogste nederzettingen, waar nog menschen kunnen wonen, vindt men in West-Indië, 4864 M. hoog. Toch wagen en&ele herders zich nog met hun honden op 5000 M. Dieren kun nen nog wel hooger leven. In Azië klimmen steenbokken en wilde scha pen tot 5800 M. Wolven tot 5600 M. Ha- zen tot 5500 M. Voor vogels, voorname- kalmte, die er over verspreid lag ook had haar gestalte iets indrukwekkends zij was lang en statig gebouwd en droeg het hoofd fier omhoog. Een heer stond in de vestibule te wachten, nauwkeurig acht gevend op allen, die bin nenkwamen en, toen Mrs. Gilbert de balzaal betrad, kwam Anthony Stogdale haar de hand drukken. Grooter verrassing was zeker niet denk baar geweest voor Mary, die er dan ook stra lende uitzag, toen de ontmoeting plaats had. Daar kwam Sir George op het gezelschapje toegetreden. „Hallo, Mr. Stogdale 1 Ik wist niet, dat ik u ook zien zou. Miss Evelyn, mag ik uw bal boekje „Maat houden Evelyn 1" fluisterde Mrs. Gilbert haar nichtje in. En Evelyn gaf in zóó verre gevolg aan dien wenk, dat zij Sir George niet al te dikwijls zijn naam liet zetten maar vele dansen, die zij niet meemaakte, zat ze aan zijn zijde in de oranjerie, daar haar teleurstelling, dat Roger niet op het bal was, haar al heel wei nig acht deed slaan op de publieke opinie. Tegen middernacht kon George zich niet langer bedwingen en zei „Nu vanavond moet ik mij toch eindelijk uitspreken 1 U speelt met mij als een kat met een muis." „Een volgenden keer moet u een origineeler vergelijking bedenken," lachte Evelyn. „Maar, kom, laat ons naar de zaal teruggaan," zei ze opstaande. Hij moest haar dus wel volgen, maar vroeg op jammerenden toon „Waarom wilt u toch nooit hooren, wat ik u te zeggen heb U weet zeer goed dat de uitdrukking van uw gelaat to taal niet in overeenstemming is met deze ge- gelegenheid. Ja, dat is zoo. Maar voor den volgenden dans ben ik zeker bezet. Kijk, daar komt mijn cavalier!" Met een zucht zag Illingworth haar aan den arm van een jongen luitenant wegwan delen en hij trad op Mary toe, die kalm en rustig naast haar tante zat. „Ik hoef niet te vragen, of u zich amu seert," begon hij. „Heeft u al gesoupeerd?" „Nog niet." „Mag ik u dan geleiden Dit was zeker niet het genoeglijkst deel van den avond, dacht Mary, terwijl zij gedul dig zat te luisteren naar George's jeremiades. „Ik heb u al gewaarschuwd, dat Evelyn niet vrij is," „wist zij er eindelijk tusschen te krijgen." „Tót zij de vrouw is van een ander, is zij wel vrij," betuigde hij met klem. Mary schudde het hoofd en lichtte in zoo weinig mogelijk woorden den staat van za-: ken toe, tusschen haar zuster en Roger Thor burn. „O, maar dat is geen verloving 1 U zult zien dat er niets van komt 1 Uw zuster kan wel wat beters krijgen, dan een architekt 1 Dan zou ze wel een schoenmaker kunnen trou wen 1" „Och, als ze van een schoenmaker hield zou ze met hem waarschijnlijk gelukkiger zijn, dan met iemand voor wien ze niets voel de." „Heeft u. het er persé op gezet, om mij de wanhoop nabij te brengen „Ik tracht juist uw moed op te wekken, om er u toe te bewegen, Zuid-Australië te verla ten, eer het geluk van drie menschen er aan gewaagd is. Blijft u zich nu niet steeds mis leiden ofschoon uw bezit Evelyn in verzoe king kan brengen, zal ze u toch nooit leeren lief hebben. En, mocht zij bezwijken voor die verzoeking, dan zou ze haar eerbied voor zichzelve mee verbeuren, en, in zoo'n geval zou üw kans op geluk ook niet zoo heel groot zijn." „Mij dunkt, zóó heeft u mij genoeg gekweld en wij zullen nu maar liever naar de balzaal teruggaan." En, toen zij zijn arm had ge nomen, voegde hij er bij met een vastbera denheid, waartegen zeker geen redeneeren rerf hielp „Ondanks alle moeilijkheden zal ik mij toch niet uit het veld laten slaan en zal ik blijven trachten, uw zuster te winnen Ik ben niet van plan, voor iemand uit den weg te gaan." Toen ze bij den stoel van Mrs. Gilbert wa ren, eischte hij onmiddellijk Evelyn op voor den dans, dien zij volgens het balboekje voor hem had opengehouden en kwam hij voor den dag met zijn vraag, waarop hij nu ook een antwoord kreeg. HOOFDSTUK XVII. „Zal ik naar Mrs. Thorburn gaan vragen stelde Anthony Stogdale voor, toen hij op den volgenden ochtend met Mrs. Gilbert en haar nichtjes aan het ontbijt zat. „Denkt u niet, dat het u goed zou doen, Miss Under wood, om met mij mee te gaan Eer mijn trein vertrekt, zal er nog juist tijd zijn, om even een kijkje te nemen in den Botanischen Tuin." Daar Mrs. Gilbert dit verzoek nog onder steunde, ging Mary ook mee. Bij Mrs. Thorburn aan huis gekomen, hoor den zij, dat de zieke veel beter was, maar toch nog niet buiten gevaar. „Mijnheer is den heelen nacht op geweest," zei het meisje, „omdat hij haar niet alleen wilde laten. En juist omdat hij niet naar het bal kon gaan en zij zich dit zoo aantrok, was dit de heftigste aanval, dien zij nog ooit ge had heeft. Mijnheer rust nu wat." Anthony en Mary verlieten het huis en vroegen zich af, wat dit ziektegeval van Mrs. Thorburn zou uitwerken op Evelyn. „Ik wilde wel, dat wij morgen aan den dag weer naar huis gingen," zei Mary met een zucht. „Geniet nog maar wat van uw vacantie," luidde zijn antwoord. „Het komt niet veel voor, dat u zoo goed gemist kunt worden. Het dienstmeisje, dat uw moeder op het oogen blik heeft, is uitstekend. Jammer, dat zij toch niet blijven wil. lederen ochtend komt zij naar Iriya gereden en weert zich dan dapper, ook met karnen. Grace en Rasemond zorgen, onder leiding van uw moeder, voor het koken. Maar waar gaat u heen Zoudt u niet eens graag den Tuin willen zien (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1