behoeft niet duur ïe zijn. Uw Kleeding (geacht kan worden, zit een mindere loonontvangst van f 7.84, of wel oen verlaging van ruim 28 pCt. De kans bestaat echter, dat de prijzen nog verder zullen dalen, waardoor de ver diensten nog lager worden. Nu willen de reeders, behalve enke le ondergeschikte punten, de totale gage verminderen met 1 pCt., hetgeen een extra-loonsverlaging met nog 5 pCt. zou heteekenen. Verwacht wordt, dat, tenzij de werk gevers op hun voorstel terugkomen, een ernstig conflict dreigt. De vergadering droeg het hoofdbe stuur O]), zich opnieuw met de werge- vers in verbinding te stellen en als nog te tnfchtcn, tot vergelijk te komen GEMEENTE WIERINGEN. Wjj maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie, PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren wij gaarne onze BETERE confectie-costuums en re genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN I 1.35, 1.50, en 1.90. HOEDEN, PETTEN, extra goedkoop. Herhalingsoefeningen. Jan Ivuik a ii o r r rnicr f a D A kit ie op 11 Sept. a.s. 13 tl. te Assen hij liet —c Alles met VOLLEDIGE GARANTIE. Inf.; A. Eendebak, op A Sept. a.s. 20 d. te Mjncrsfoort bij het 18e liegt. Inf. 11. Rezelman, op 11 Sept. 13 d. bij bet 21e :R. I. te Amersfoort; Com. Bakker, op 11 Sept. alsvoron; H. Vet, op 1 Septem- kleedingmagazijnen den helder.;^' 13 d-,e amersfoort bij het Op 11 Sept. a.s. te Amersfoort bij het 21e Regt. Infanterie de volgende dienst plichtigcn: van de lichting 1927, P. J. Grin, C. v. Kalsbeek, N. P. Kooy, N. I.ont, J. Oden, P. Portcgijs, A. v.d. Wel le; en van de lichting 1929 J. Everts; J. C. Koorn, C.. Lont. Op 4 Sept. a.s. voor 20 dagen J. de Wit bij het 21e Regt. Inf. te Amersfoort Inlijving: De dienstplichtige S. Klein van de lichting 1933 zal op 19 .Tu ni a.s. tc Haarlem worden ingelijfd bij de Schoolcomp. van het Korps Ponton niers (2e ploeg) garnizoen Dordrecht. BURGERLIJKEN STAND Geboren: Simon Jan, z.v. S. Rotgans en M. Doesburg; Geertje Johanna, d.v. P. Kreyger en S. Hidden; Fokko,z.v. Pie ter Kieft en J. Taai; Elisabeth, d.v. J. J. Muit en J. Hegeman; Gerrit, z.v. E. Lui- kens en M. Pijpker; Jantje, d.v. J. Kuik en J. Swart; Geertina Luchiena, d.v. D. Stevens en D. Hogewind; Jan, z.v. J. Lassche en A. Booy; Cornelis Simon, z.v. H. A. Veerdig en M. Wit; Geert, z.v. K. Dieterman en A. M. Jacobs. Ondertrouwd: Jan Halfweeg en G. Scheltus; J. Roos en M. T. de Vries. Gehuwd: Jac. de Wit en L. J. Groote- maat; C. S. de Haan en T. Mostert. Overleden: Dirk van Savoyen 70 jr., weduwn. v. A. Knol; Nan Poel, 77 jr. wedwn. v. W. Leijen. huiduitslag. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Pur'olpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. het tevens voorzien zal zijn van een draadlooze ontvang- en zend-installa- t ie, zoodat de president ook gedurende zijn vliegtochten in onafgebroken ver binding kan blijven met zijn ambte naren. De motoren hebben reeds proef gedraaid, zoodat het vliegtuig spoe dig in gebruik zal kunnen worden ge nomen. Nederlandsch chauffeur bij Mechelen gewond. Botsing tusschen drie vracht auto's. Toestand van het slachtoffer hopeloos. In den nacht van Dinsdag op Woens dag zoo meldt V.D. uit Mechelen in Bel gië, heeft zich in de bocht van den weg Antwerpcn-Mechelen bij het fort W<ael- hem een betreurenswaardig verkeers ongeval voorgedaan. Drie vrachtauto's zijn in groote snel heid tegen elkander gebotst. Een der voertuigen kwam uit Nederland met een lading komkommers. Aan het stuur zat Joop Heus, een 33-jarige man, die afkomstig is uit Rotterdam. Naast hem zat de 41-jarige Willem v.d. Mol uit Loosduinen. De twee andere auto's behooren aan een margarinefabriek te Merxem. In de bocht hij Waelhem is een der Belgische auto's met don Nederland- sclien wagen in botsing gekomen. De tweede die zijn voorganger wilde ver mijden, botste op zijn beurt met kracht tegen don Nedcrlandschen wagen. Een ontploffing ontstond. De benzi ne ontsnapte en vatte vlam, tengevol ge waarvan de drie wagens verbrand den. De chauffeur Heus, die levensge vaarlijk werd gewond, is naar het zie kenhuis te Mechelen gebracht. Hij had een dubbele beenbreuk en een hoofd wonde opgeloopen. Zijn toestand is hopeloos. Zijn helper Van der Mol werd min der gevaarlijk aan hoofd en beenen gekwetst. Hij liep zware brandwonden op aan de handen, toen hij zijn mak ker, die onder de brandende auto lag, hulp bood. De chauffeur Oscar Klacis uit Mer xem, die de tweede Belgische auto be stuurde, liep eveneens kneuzingen op. Het verkeer van den buurtspoorweg waar het ongeluk is geschied, was tot in den namiddag gestremd. BINNENLANDSCH NIEUWS. ILPENDAM. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 Mei a.s. aan den heer A. Peereboom eervol ontslag ver leend als burgemeester dezer gemeen te en werd in zijn plaats benoemd de heer W/. A. van Oorschot, houder van een landbouwbedrijf en een hoender park te Bennekom (gem. Ede). De nieuwbenoemde burgemeester werd 25 Nov. 1888 te Malang geboren, was officier in het N.-I.-leger en daar na chef van exploitiatie de r Indische Staatsspoorwegen. De heer van O. is chr.-historisch. Dreigend conflict in het haring- visscherijbedrijf In een druk bezochte vergadering van den Nederlandschen Bond van Christ. fabrieks- en transportarbeiders te Scheveningen gehouden, is een be spreking gevoerd over de loonvoor- waarden der haringvisschers. Omtrent het verloop van deze bijeen komst wordt van de zijde van genoem den bond medegedeeld, dat deze loon- voorwaarden afhankelijk zijn van de besomming. Volgens de bestaande re geling ontvangt de bemanning 22 pCt. van de besomming, welke 2J2 pCt. on derling moet worden verdeeld, met uitzondering van den schipper. Als een kantje haring f 14 opbrengt, ont vangt bij aanvoer van honderd kant jes, dus over een besomming van f 1400 iedere visscher f 27,44 Wordt de prijs f 10 per kantje, dan wordt in dat ge val f 1000 besomd en ontvangt een matroos f 19.60. In dit prijsverschil, dat in verhou ding van voorheen en thans wel juist ruit uitgesneden en daardoor een luik geopend waardoor de toegang mo gelijk werd deze brekerij had de be woners doen ontwaken en toen de kan toorhouder, de heer Vries, hoorde dat onraad was, heett hij zich aan de achterzijde van het platte dak van zijn huis laten zakken en heeft zich toe gang verschaft lapgs de achterzijde tot de woning var.^zijn buurman, den gemeenteveldwachter. Toen deze ver nam wat er gebeurde, hebben zij zich gehaast, in de hoop de daders tc be trappen, doch te laat, ze waren ver dwenen met medeneming van de post- zcgelkas. Mevrouw Vries, die inmid dels aan de voorzijde door het boven raam keek, zag iemand op den weg op don uitkijk staan, doch in de ochtend schemering was het beeld te vaag om een signalement te kunnen vaststellen Door gebruik van de nachtelijke doorverbinding is per telefoon de om geving opgeroepen, doch tot nu toe zonder resultaat. Rijks- en gemeentepolitie hebben het onderzoek direct ter hand genomen. GEMEENTE WIERINGEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Inschrijvingen Handelsregister ALKMAAR. Van 19 tot en met 24 April werden in het Handelsregister te Alkmaar o.m. de volgende opgaven ingeschre ven Nieuwe Zaken „Het Kousenhuis" (eig. J. Homma), winkel in manufac turen en baby-artikelen, Payglop No. 33 A, Alkmaar. Wijzigingen Suze Kuijper, dames mode-artikelen, pelterijen etc. Hout- til No. 15, Alkmaar. Filiaal gevestigd te Alkmaar, Langestraat No. 12. N.V. IIoll. Fransche Dragéefabriek, chocolade en suikerwerken, Linden- laan No. 35, Alkmaar. In liquidatie ge treden. Fa. W. Helling en Co., sigarenfabriek en tabakskerverij, Spanjaardsti aat 19, Alkmaar. In liquidatie getreden N.V. Dames- en Ileerenmodcmaga- zijnen v.h. G. Worm, Houttil No. 54, Alkmaar. Filiaal gevestigd te Den Hel der, Keizerstraat No. 60. Opheffingen Coop. Borgtochtver- eeniging- tot het doen verleeneu van credieten, Egmond aan Zee. A. Ploeger, sigarenfabrikant, Metius- straat No. 18 a, Alkmaar. PROVINCIAAL NIEUWS. INBRAAK TE WINKEL. Dinsdagnacht is ingebroken in het postkan toor te Winkel en in het huis van notaris Van Leersum. Zoowel in het postkantoor als bij den notaris zijn de inbrekers door het uitsnij den van een ruit binnengekomen en hebben alles doorzocht. In het postkantoor is de post zegellade gelicht. De buit was hier echter niet groot. Bij den notaris is het zilverwerk gestolen. Tot dusver is nog geen spoor van de daders gevonden. In aansluiting op het bericht inzake de inbraak te Winkel meldt men, dat een en ander zich waarschijnlijk als volgt heeft toegedrage. Het eerste be zoek is vermoedelijk gebracht, bij den notaris van Leersum en door het uit breken van een benedenpaneel eener tuindeur zijn de dieven binnengeko men. Daar is heneden alles doorzocht, kantoren en keuken, wanorde is niet gesticht. Geld is niet bereikt kunnen worden, doch zilveren voorwerpen zijn medegenomen. Aan etenswaren hebben de inbre kers zich tegoed gedaan. De bewoners hebben niets gehoord. Vandaar is waar schijnlijk het bezoek gebracht aan het postkantoor. Eerst is geprobeerd aan den zijkant door uit een deur van een bergplaats een onderpancel te breken, doch vanuit dit vertrek was geen ver binding met het kantoor toen door een raam in een kolenhok, doch ook daar was geen verbinding en einde lijk hebben ze aan de voorzijde een vraagt SPOOR/gestampte MUISJES BIJ HET KAMPIOENSFEEST VAN „SUCCES." „Succes" reeds een voebalclub die meetelt in voetbalkringen. (v.V.) Er zijn bij het één of ander jubileum de volgende woorden door een spreker eens gezegd „Wieringen heeft een bloeiend ver- eenigingsleven, als een vereeniging uit Wie- ringen deelneemt aan een wedstrijd, dan houdt de tegenstander daar geducht rekening mee." Deze woorden werden niet gezegd om maar eens een vriendelijk complimentje te debitee- ren, doch waren oprecht gemeend en kwa men bovendien met de feiten overeen. En wij behoeven de staat van dienst van onze diverse vereeniging maar na te gaan en men kan tot geen andere conclusie komen. Wij herinneren maar aan het muziekcon cours van verleden jaar door „Harmonie"-ge houden en aan het jongste succes van de Mandoline-club „O.K.K." die het nog nooit minder heeft gedaan dan door met een eerste prijs thuis te komen en men zal ons toe moe ten geven dat bovenstaande woorden niet op grootspraak berusten. Doch ook op sportgebied zijn wij bezig naam te maken of hebben dit reeds gemaakt. Nog onlangs gewerd het ons in de trein in een gesprek met een kennis, een rasecht sportliefhebber, dat er over Wieringen ook op sportgebied wordt gesproken. Het gesprek liep eerst over algemeenheden doch al spoe dig bracht de kennis het over op het terrein van de voetbal, waarbij hij uitriep „maar op Wieringen kunnen ze ook goed voetballen" O, ja vroegen wij met een doodonschuldig gezicht. Maar man. weet je dat niet eens, riep de kennis verontwaardigd uit. Als Suc ces nog één wedstrijd wint, zijn ze kampioen van de „klompenafdeeling." Hè, wat Vroegen wij weer nuchter. Kam pioen van de „klompenafdeeling", wat is dat Weet je dat niet, raasde de kennis weer, dat wil zoo veelzeggen als de le klasse Noord- Hollandsche Voetbalbond en als ze daar kam pioen van worden gaan ze over naar de groo te Nederlandsche Voetbalbond. Een lezer, de niet sportliefhebber, zal mis schien de schouders ophalen, als wij eens wat meer aandacht als gewoonlijk aan een liefhebberij sportvereeniging wijden, omdat er volgens haar of hem misschien wel belang rijker zaken zijn om over te schrijven. Toch moet men het belang, wat vereenigin- gen voor een dorp of stad kunnen zijn, niet uit het oog verliezen. En als we lezen in de couranten dat in de groote plaatsen, waar vereenigingen als zij kampioen worden van een afdeeling, door het gemeentebestuur officiéél worden ont vangen en dat bij dergelijke gebeurtenissen vrijwel de geheele burgerij aan de feestivitei- ten deel meent, dan mag dat wel als een bewijs worden geacht dat een dergelijke ver eeniging van belang voor een gemeente is. Wij hebben daarom, toen het eenmaal een feit was, dat „Succes" kampioen was gewor den, „Daan" de aanvoerder van „Succes" eens een avond te praten gevraagd, teneinde eens wat te babbelen over het wel en wee, wat hij al zoo door heeft gemaakt in de ja ren dat er gevoetbald wordt op Wieringen. Het was in het voorjaar van 1924 dat eeni- ge sportliefhebbers met plannen rondliepen om tot het oprichten van een voetbalclub te geraken. Voor dien tijd was er ook al eens een club geweest, doch deze ging door gebrek aan belangstelling al weer spoedig ter ziele. De plannen namen echter vaster vorm aan en al spoedig werd een "vergadering belegd, diemaar matig bezocht was. Men liet zich echter niet uit het veld slaan en besloot om toch maar vast met het oefe nen te beginnen, dan zouden van zelf wel meer liefhebbers komen opdagen. Dat dit geen ij dele theorie was, bleek een week later op 17 Mei 1924 kon overgegaan worden tot oprichting van een vereeniging, welke de naam „succes" zou dragen. Daar het competitieseizoen voorbij was, werd dien zomer serieus geoefend en werden verschillende vriendschappelijke wedstrijden gespeeld.Reeds op 16 Juni van dat jaar werd een wedstrijd gespeeld tegen „T.O.G.", een combinatie van voetballers uit Den Helder welke met 5—1 in het voordeel van Succes eindigde. Het begin was dus „succes"-vol Meerdere wedstrijden werden dien zomer nog gespeeld en op 28 September werd een aanvang gemaakt met het competitiepro gramma van den West-Frieschen Voetbal bond. (1924—1925.) Deze bond is later ontbonden. „Succes" bracht het in dat jaar tot de 3e plaats van boven, geen slecht begin dus. „Succes" werd gedurende het seizoen 1925— 1926 ingedeeld in de 3e klasse N.H.V.B., al waar zij 3 jaar in heeft gespeeld. Het seizoen 19271928 bracht het eerste kampioenschap, zoodat men overging naar de 2e klasse, waar zij slechts één jaar in ver bleef, 19281929 werd „Succes" ongeslagen van deze afdeeling. Zoodat het volgende jaar 1929—1930 in de eerste klas werd gespeeld, men eindigde toen Politie: Gevonden een vulpenhouder merk „Moor" Verloren: (vanaf Slootdorp - Terp - Oude Zeug; een heerenportemonnaie in houdende een biljet van f 25.-, 1 biljet van f 10.-; rest zilvergeld ongev. f 5.- Inl. en terugbez. b. Politie, Slootdorp. Men verzoekt ons mededeeling van 't volgende Mandoline-vereeniging „O. K. K.'\ Het Bestuur der Mandolinevereeni- ging „O. K. K." brengt (er kennis van belanghebbenden in den Wicringer- meeipolder, dat thans gelegenheid ne st aat voor goed geoefende Dames en Heeren zich als werkend lid op te ge ven van deze vereeniging. Alleen zij, die stipt de repetities zul len volgen, komen hiervoor in aan merking. Nadere inlichtingen bij het bestuur van „O. Iv. K." of bij den directeur. den heer P. Jongkind, De Ilaukes. (Zie advertentie in dit nummer.) Motor-ongeluk. Woensdagavond reed de heer A. de Bruin met zijn motorrij wiel met een duo-zitter op den weg van Midden,meer naar Kolhorn. Een autobus van de H.A.B.O. kwam hun achterop en bij het voorbijhalen greep het achterspatscherm van de bus het motorrijwiel. De heer de Br. en de duo- zitter werden van de motor geslingerd. De hr. de Br. werd aan hoofd en ar men gewond; de duozitter kwam er wonder genoeg vrij goed af. Mond- en klauwzeer in de Wieringer- meer. Op een boot uit Zwammerdam, waarmede jong vee naar de Wiering,er- meer werd vervoerd, is bij aankomst mond- en klauwzeer geconstateerd. Op advies van het Veeartsenijkundig Staatstoezicht is het vee op een afzon derlijke kavel gelost, teneinde besmet ting van de reeds ingeschaarde dieren zooveel mogelijk te voorkomen. BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 20 - 27 April 1933. Geboren Arnold Ernst Marian, z.v. Pieter Smeenk en Titia Berg; Cornelis Antonius Maria, z.v. Cornelis Francis- cus Roozen en Wilhelmina Machielse Maria Margaretha, dochter van Corne lis Nicolaas Mul en Anna Klaver; Leèn dert Jan, zoon van Cornelis Korstanje en Adriana de Bue; Geert Nanno, zoon van Jasper Goemanus Addens ne An na Jantine Lula. De moestuinen. Waar thans bijna alle bewoners op verschillende wijze en in meer of minder luxe er een voortuin tje op na houden, gaven sommigen daar entegen de voorkeur aan een moestuin. En met succes. We zagen reeds bij enke len de aardappels in rijen, spinazie snij rijp, eveneens de sla forscli verschijnen. Alleszins geeft het den indruk, dat de verbouw dezer producten dit jaar goed zullen slagen. Wijdingsavond. Anti - Rev. Kiesver- een. Dinsdagavond hield de A.R. Kies- vereen. „Nederland en Oranje" een wij clingsavond om gezamenlijk den Partij leider Dr. II. Col ij n te beluisteren. Na opening met psalmgezang, gebed en lezing Rom- 13 door voorz. v.d. Veen. werd het woord gegeven aan den heer Bos van Den Helder die sprak over het onderwerp „Voor den strijd." Op duidelijke wijze zette spr. het A. R. program uiteen. De radio-rede van den leider werd tevens beluisterd. Hierop volgt gemeenschappelijk ge zang van Ps. 118, waarna de heer Bos deze wijdingsavond met dankgebed sloot. Spreekuur Burgemeester Peters. Het a.s. spreekuur van burgemeester Pe ters is niet op 2 Mei, doch zal gehouden worden op Vrijdag 5 Mei van 5 -6 uur in het Dir. Gel). Domeinen te Slootdorp. BOOMPLANTDAG. Onder tromgeroffel ging men In een lange bonte stoet, Op den boomplantdag in Slootdorp Den Minister tegemoet. Dat ik alles niet vermeld hier Is mij zeker wel vergund, Kortweg, luidt dus mijn conclusie: „Het liep op rollen, punt voor punt." Ik wou alleen nog even zeggen, U gelooft het niet, en toch is 't waar: De dorpscommissie had ze zichtbaar Niet alle elf hij elkaar Want acht slechts van de elf provinciën Hebben Zaterdag getoond Dat een trouwe landgenoot e In Neerlandsch twaalfde landsdeel woont. De boomplantdag gaf ieder vreugde, Het was een feestelijke dag, Waarop men later met voldoening, (Als 't groeien wil,) op terugzien mag.. De kind'ren zijn als „onbezoldigd" Voor al wat boom is aangesteld, Wee hem, die dit eens mocht vergeten Zijn vonnis wordt meteen geveld. Zij zullen voor hun boomen waken Met het woord en metterdaad, „De jeugd regeert"! ze weten dat ze Minister zijn van Wat-cr-staat. Het toezicht is dus wel in orde. En voor de rest, ik geloof gewis, Dat Slootdorp over enk'le jaren De parel van den polder is. (Nadruk verboden.) NIEK. Kersenboom in bloei. Al is het sor timent vruchtboomcn in onzen polder nog klein, toch is reeds gebleken dat de ooftboomen hier wel willen tieren. Bij een der bedrijven zagen we een kersen boom in vollen bloei. Voor onze omge ving een unicum. Tweede Kamerverkiezing Stemlo kaal Middenmeer. Uitgebracht op: Lijst Job. Eyking 0; L. 2 Anti Zuiderzee droogm. 1; L. 3 Alg. Dem. Unie 1 L. 4 R.Kath. Volkspartij Arts 1; L. 6 Nat. Boeren- T. en Middenst.bond Braat 8; L. 10 J. B. Wit Heilo 1 L. 11 S. D. A.P. 126; L. 13 Onafh. Soc. Partij 2; L.14 Comm. Partij Holland 13; L. 15 Vrijh. bond 17; L. 16 Recht en Vrijheid 2; L. 18 Fascisten 0; L. 19 Vrijz. Democra ten 30; L. 20 R.Kath. Dem. Bond 1;. L. (23 Chr. Dem. Unie 5; L. 24 Chr;. Ilist. Unie (De Geer) 55; L. 25 R. Kath.. Staatspartij 117; L. 27 N. Soc. P. 0; L. 28 Staatk. Ger. Partij Kersten 5; L29 Nat. Herstel Ge.n Snijders 2; L. 30 llerv. Ger. Staatsp. 0; L. 31 Plicht Orde Recht 0; L. 32 Rcv. Soc. Partij Snee vliet 3; L. 33 Anti Rev. Partij Colijn 112 L. 35 Verb. v. Nationalisten 0. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 30 APRIL. NED. HERV. GEM. Slootdorp 'sav. 5 uur Ds. Fischer. 11.30 Zondagsschool. Middenmeer geen bus. R. K. KERK H. Geest-kerk te Slootdorp Zondag 71/; en 10 uur H. H. Missen. 's av. te 6 uur Lof In de week Maandag', Dinsdag, Woensdag en Zaterdag 's morgens 7>h uur H. Mis. Woensdagavond 7'/° uur Lof met Conferentie. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer. Zondag 7'/2 en 10 uur H. H. Missen. In de week Donderdag en Vrijdag 's morgens 7'/- uur H. Mis.-. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. EVANGELISATIE Slootdorp v.m. ,9.30 uur Ds. Finkensieper. Dankzegging' H. Avondmaal. Middenmeer nam. 3.30 uur Ds. Finkensieper. Dankzegging H. Avondmaal. GEREF. KERK Slootdorp v.m. Ó.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3 uur Cand. v. d. Vliet. Middenmeer 'sav. leesdienst. op de 3e plaats van boven. „Succes" werd toen reeds als èen club aan gemerkt, die een woordje meesprak in haar afdeeling. 19301931 was minder „succes-vol en het leek of een inzinking nabij was iets waar iedere vereeniging mee te kampen heeft, zoo nu en dan. In het volgend seizoen 19311932 was men de inzinking reeds weer te boven en werd een vinnige strijd gestreden om de eer ste plaats het kampioenschap was echter nog dat jaar niet weggelegd voor „Succes". Texel ging met de eerste plaats strijken Suc ces werd tweede. En nu het afgeloopen seizoen het kampioen schap, op een wijze als maar weinig voorkomt. Met sprekende cijfers wist „Succes" steeds de meerdere in spel te toonen aan haar te genstanders. Zoodat wij nu een voetbalclub hebben, die in den grooten bond gaat spelen, zouden we dan weer We gaan nu eerst feestvieren zegt Daan en dan met nieuwen moed er op af, wat ons de N.V.B. zal brengen weten we nog niet, zegt de ijverige aanvoerder van „Succes", maar we zullen ons best doen, geen slecht figuur te slaan. Hoe is de clubgeest? vroegen we nog. Best was het antwoord we hebben natuur lijk wel eens wat, maar ja, dat komt in de beste familie's voor. De kwestie van het terrein heeft eerst nog al eens wat moeilijkheden opgeleverd, doch dat is nu keurig in orde. Niet alleen, dat we in de competitie steeds c. hoogvorst KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend. een goed figuur hebben gemaakt, doch ooi: de wedstrijden buiten dit verband waren steeds een bewijs dat „Succes" een woordje meesprak. De kasten met medailles en bekers, die bij elkaar gevoetbald zijn, zijn voor een vereeni ging van hoogere klasse om jaloersch op te worden. Ook de overige elftallen beschikken reeds over goede krachtenhet tweede elf tal, de reserves dus, daar is 2 jaar mee in de eerste klas gespeeld. Als wij over de spelers zouden moeten spre ken, zou het allereerst over „Daan" zelf moe ten zijn, doch Daan wil over alles praten., wat met voetbal verband houdt, behalve over hem zelf. Toch zijn we gewaar geworden, dat alle wedstrijden op twee na, die door „Suc ces" gespeeld zijn, door Daan zijn meege speeld. Een niet te onderschatten prestatie dus Dit jaar hebben twee spelers meegespeeld in het N.H.V.B.-elftal. Men kan dit beschou wen als een semie nationaal elftal. Verschil lende beste spelers van de clubs uit N.H. wor den dan uitgenoodigd te spelen in een elftal, wat tegen een andere provincie moet spelen. Dit jaar waren het de spelers Rijkers en Lont, waarvan de eerste vooral zeer opvalt in voetbalkringen. Bij de oprichting telde „Succes" 17 leden, nu zijn er 89, t.w. 4 elftallen met adspiran- ten-elftallen en ruim 100 donateurs, zoodat de vereeniging goed in haar kracht staat. De belangstelling van het publiek breidt zich steeds uit, wat in de toekomst als „Suc ces" meerdere glorie gaat beleven in de N.V.B., steeds grooter gaat worden. Dat zich die meerdere belangstelling al doet voelen bewijst, dat zich een feestcommis sie heeft gevormd, om de club heden Zater dagavond te huldigen. „Succes" heeft in de negen jaren dat zij nu bestaat ruimschoots aangetoond, dat zij be staansrecht heeft. Wij mogen dan ook eindigen met onze wel gemeende felicitatie aan te bieden. „Succes", good luck

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2