NIET DUUR IE Uw Kleeding Kledingmagazijnen DEN HELDER. VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 C. HOOGVORST Wij maken reeds vanaf 28 gld tot 65.- gld een costuum of overjas naar maat in zwart, blauw of fantasie. PRIMA STOFFEN, KEURIG PASSEND. Voor 9.75 opklimmend met 5 gld tot 45 gld leveren wij gaarne onze BETERE confectie-costuums en re genjassen. Kinderkleeding voor halve prijzen. OVERHEMDEN f 1.35. 1.50, en 1.90. HOEDEN, PETTEN, extra goedkoop. Alles met VOLLEDIGE GARANTIE. Zet 't maar op rekening van de gemeente Dat ook in deze zeer moeilijke tijden nog gedacht wordt aan het geven van geschenken e.d. aan burgemeesters enz op kosten der gemeente bij huwelijk of andere feestelijke gebeurtenissen, be wijst de omstandigheid, dat Ged. Sta ten van Noord-Holland het noodig heb ben geoordeeld de volgende circulaire te zenden aan de gemeentebesturen In die provincie „Het is ons gebleken, dat het lang zamerhand gewoonte wordt de kosten van geschenken e.d. aan burgemeesters, wethouders,, leden van den raad of gemeente-ambtenaren bij gelegenheid van hun huwelijk of van andere feeste lijke gebeurtenissen, die met de ver vulling van hun ambt geen verband houden, ten laste van de gemeentekas te brengen, inplaats van deze, zooals eertijds geschiedde, door de schen kers zelf te doen dragen. Wij achten deze deze gewoonte zoomin juist als gcwenscht en hoewel wij elk geval, dat zich voordoet, op zich zelf zullen beschouwen, willen wij niet nalaten reeds nu onder uw aandacht te bren gen, dat voor dergelijke uitgaven niet van te voren op onze goedkeuring mag worden gerekend." Eenzelfde standpunt nemen wij in aanzien van de vele gevallen, waarin de gemeente de kosten van het begra ven van personen, die haar na gestaan hebben, voor hare rekening neemt, Ook deze kosten, die, naar ons eenigc malen bleek, zeer aanzienlijk kunnen zijn, mogen, naar het ons voorkomt, slechts bij zéér hooge uitzondering ten laste der gemeenschap worden ge bracht.". Noodweer in Zuid-Limburg. Verkeer gestremd, trambaan verzakt. Landerijen en stra ten onder water. Boven Sittard en omgeving heeft een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk. De bui ontlastte zich te omstreeks half vier en hield aan tot zes uur. Een uur lang heeft het voortdurend gehageld. De hagelsteenen hadden de groote van knikkers. Het Zuidelijk deel van Sittard kwam geheel blank te staan. Zeer hoog stond het water in de Putstraat, de Platstraat en de Paarde- straat. Tientallen kelders zijn vol wa ter geloopen. Vele wegen waren geheel onbegaan baar, doordat het zand en de steenslag wegspoelden. Het verkeer werd totaal gestremd. De trambaan Sittard-Heerlen is op vele plaatsen verzakt. Hierdoor zal de tram in twee dagen niet kunnen rijden. Gedurende dien tijd zal de verbinding met bussen wor den onderhouden. De rijksstraatweg Sittard-Amstenrade is overstroomd. Een aan den wegstaan de benzinepomp werd weggespoeld, ten gevolge waarvan de benzine over den weg vloeide. Bij de hofstede „Lahof" te Broek-Sittard moesten de varkens naai den zolder worden gebracht om verdrin king te voorkomen. Op verschillende plaatsen is de blik sem ingeslagen, echter zonder brand te veroorzaken. steld, dat aan de vereischte aangifte ls vol daan. Wij moeten nog even herinneren aan het feit, dat de aangifte stellig, duidelijk, zon der voorbehoud, en naar waarheid moet wor den gedaan. Het feit, dat iemand de opbrengst zijner volgens hem in aanmerking komende bron nen van inkomen niet heeft opgegeven op de daarvoor in het aangiftebiljet der inkomsten belasting aangegeven plaatsen, brengt niet mede, dat hij aan zijne verplichting tot aan gifte niet heeft voldaan. Iedereen wordt geacht de Wet te kennen, dit is gemakkelijker ge zegd dan uitgevoerd. Het kan gebeuren dat men, geheel te goe der trouw zijnde, uit zuivere onwetendheid en onbekendheid met de wettelijke verplich tingen het aangifte-formulier niet dusdanig invult als Hoofdstuk VIII I.B. vereischt. Zulks heft echter de gevolgen, welke de Wet aan het niet nakomen van de verplichting tot het doen van een aangifte verbindt, niet op. Het is voorgekomen, dat een belastingplichtige een behoorlijke aangifte deed, doch verzuim de een luttel bedrag aan ontvangen rente te vermelden. De Hooge Raad besliste hier ech ter, dat het genoemde feit geen grond opleverde voor toepassing van art. 80 I.B. (bewijslast van den belasting plichtige). Het ging hier dus niet om het klei ne bedrag aan rente, doch om de omkeering van de bewijslast. De aanslag werd ver boven de aangifte vastgesteld, met het gevolg dat belanghebbende natuurlijk reclameerde. Toen nu bleek, dat een rente-bedrag van ruim f 50.was vergeten op te geven stelde de In specteur en daarna ook de Raad van Beroep vast, dat hier de vereischte aangifte niet werd gedaan en dus belanghebbende maar moest bewijzen in hoeverre zijn aangifte-be drag juist was ten opzichte van de door den Inspecteur in questie aangenomen normen. Zooals wij hierboven reeds zagen stelde de Hooge Raad den reclamant in het gelijke, waardoor de voorafgaande uitspraken wer den vernietigd. Vermeldt men niet de inkomsten van alle bronnen volledig in zijn aangifte dan hangt het van de omstandigheden af, of hij geacht kan worden de volgens Hoofdstuk VIII I.B. vereischte aangifte te hebben gedaan, waar bij van gewicht is welke beteekenis het niet vermelde inkomen heeft tegenover het to taal der inkomsten. Er kan hier even goed sprake zijn van het voldoen aan de vereischte aangifte. Indien een Inspecteur een aanslag in de I.B. met afwijking van de aangifte heeft op gelegd, heeft hij de juistheid van zijn afwij king aannemelijk te maken, ook al, is door den aangever geen voldoende boek gehouden. De bevoegdheid een aanslag zoo noodig met afwijking van de gedane aangifte vast te stel len wordt den Inspecteur verleend door art. 70 I.B. Ook zonder toepassing van dit artikel (eerste of tweede lid) staat het den Inspecteur vrij af te wijken van een aangifte voor de I.B. Hij is niet verplicht eerst een boekonder- zoek in te stellen. Een dergelijke handeling zal hem niet zonder meer als een ambtelijk verzuim worden aangerekend, doch hij zal zooals reeds gezegd zijn afwijking aanneme lijk moeten maken. Volgens het laatst ge noemde arrest maakt een Inspecteur zich niet schuldig aan willekeur als hij „zonder nader onderzoek" een aangifte verhoogt, na een ernstig overwegen van hem bekende fei ten, waarbij hij voor zich de overtuiging krijgt, dat de aangifte niet juist en de door hem toegepaste verhooging gerechtvaardigd is. Intusschen zal een ieder, die onze beschrij ving met belangstelling gevolgd heeft over tuigd zijn, dat het niet voldoen aan de ver plichting tot het doen van aangifte tot heel veel last en onaangenaamheden kan leiden. Al meent men dat geen aanslag moet worden opgelegd, men vuile toch een formulier in. Denkt er om Het formulier moet ONDER TEEKEND worden. Voor de Vermogensbelasting kunnen wij nog even releveeren, dat hij, die een vermo gen bezit van f 16.000 of meer, VERPLICHT is een aangifte te doen. ook al krijgt hij geen formulier toegestuurd. Betreft het een min derjarige of een onder curateele gestelde dan rust die verplichting op den ouder, voogd of curator. Wordt vervolgd. P. DE GRAAF. KENMERKENDE BIJZONDERHEDEN BIJ DE BELASTING-AANGIFTE. De Wet stelt aan het aangifte-biljet een viertal eLschen, welke voor velerlei opvatting vatbaar zijn. Elk geval op zich zelf moet dan ook afzonderlijk beoordeeld worden. Er be staan te dien opzichte zeer vele Arresten van den Hoogen Raad en even zoovele uitspraken van de Raden van Beroep der Directe Belas tingen. De Inspecteur moet in elk geval in staat zijn het inkomen uit de aangifte te kunnen bepalen. Wanneer men derhalve geen rekening houdt met de structuur van het formulier, doch het inkomen kan wel eruit opgemaakt worden, kan worden veronder- MIJNHARDT's Zenuw - Tabletten 75 ct. Laxeer - Tabletten 60 ct. Hoofdpijn - Tabletten 60 ct. Bij Apotli. en Drogisten. GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. STREMMING VERKEER. Burgemeester en Wethouders van Wieringen maken hekend, dat ten be hoeve van het aanbrengen van dekla gen op den Westerlanderweg te Wie- ringen vanaf Maandag 8 Mei a.s. het gedeelte van dien weg tusschen den verbindingsweg met den Amsteldiep- dijk en den Poelweg, tot nadere aan kondiging voor het doorgaand ver keer zal zijn afgesloten. Wieringen, 3 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Voor Stichting Bio-Vancantieoord. De tijdens de Paaschweek in de Ne- derlandsche Bioscoop-Theaters gehou den collecte ten bate van de stichting Bio-Vacantieoord, heeft opgebracht f 22.664.98.-- Uitvoering Mandolineclub „Oost - Wieringen". De uitvoering van de Mandolineclub „Oost Wjieringen" op Zondag 30 April j.1. is een waar succes geworden. Dat het Oeversche publiek groote verwachtingen koesterde van dezen avond, daarvan getuigde de finaal uit verkochte zaal van den Heer Jurrie Lont. Nadat door den voorzitter den Heer Volkert Bakker het openingswoord was uitgesproken ving de mandoline club aan met de uitvoering van het muzikale gedeelte van den avond. Onder leiding van den Heer S. Bruul werden een vijftal nummers gespeeld waarvan het tweede nummer, n.1. „Ich wollt', meine Liebe ergöse sicli" wel het .moest bij het publiek in den smaak viel. Een hartelijk applaus na elk muziek stuk bewees dat het gebodene door de aanwezigen werd geapprecieerd. Vervolgens was het de familie Hof- mann die de aandacht vroeg. Het was de eerste maal dat dit gezin van voor drachtskunstenaars te Den Oever op trad en met dit optreden is den goeden roep die hier aan voorafging vsikomen bevestigd. Afwisselend warden humoristische en meer ernstige "liedjes en samenspra ken ten beste gegeven en de lach kla terde voortdurend door de zaal. Ook op muzikaal gebied bezit het gezelschap een uitstekende reputatie en deze werd dan ook weder versterkt, o m. door het vertolken van de fantasie op de opera „Dichter en Bauer" gespeeld op accor deon en viool door beide dochters van den Heer George Hofmann. Aan het applaus dat hierop volgde scheen geen einde te zullen komen. Voorts werd nog uitgevoerd een potpourri van in ternationale „Schlagers" welke bij de aanwezigen buitengewoon in den smaak viel. Kortom, het was een genotvollen avond vol afwisseling en het bestuur van „Oost Wieringen" mag dan ook op een zeer geslaagden avond terug zien. Het op de uitvoering volgende hal had een zeer gezellig en ordelijk ver loop. 1 Mei-viering te Wieringen. Het 1 Meifeest te Wieringen, beperk te zich evenals vorige jaren tot het hou den van vergaderingen, optochten wer den niet gehouden. Door het plaatselijk Mei-comité, sa mengesteld uit bestuursleden van afd. S.D.A.P. en Wieringer Bestuurders- bond had voor dezen dag 'n uitgebreid programma opgesteld. s-Middags werd een kinderfeest ge houden in "Concordia" waaraan door plm. 350 kinderen werd deelgenomen. Lotte en Alex Wins hielden hen ge durende een tweetal uren op aangena me wijze bezig. Een tractatie was er tevens aan ver bonden. 's-Avonds was voor de leden van bo vengenoemde organisaties een feest vergadering belegd, wederom in „Con cordia". Medewerking verleenden we dero,m Lotte en Alex Wins, terwijl als spreker optrad den Heer J. Bommer uit Amsterdam. Door den voorzitter van de afd. Wieringen, de Heer Hulsebosch werd een kort openingswoord gesproken, waarbij hij een woord van bijzonder wel kom toeriep aan den spreker en het gezelschap Wins. Vervolgens werd gezamelijk de In ternationale gezongen, waarna een aanvang werd gemaakt piet het pro gramma. Als conferencier had Alex Wins on middellijk contact met de zaal. Lotte Wins gaf ter inleiding een paar dansen, n.1. een menuet en een Chi neesche koorddans. Vervolgens Alex Wins als gooche laar, wat met een uitbundig applaus na ieder nummer werd beloond. Ook het V.AR.A. Poppenspel waarin diverse strijdliederen voorkomen viel geducht in de smaak van het publiek. Hierna sprak de heer J. Bommer een Mei-rede uit. De spreker gaf een beeld van de toestanden waaronder op het oogenblik de socialisten in Oosten rijk en Duitschland het Meifeest vieren Hij deed vooral een beroep op de ar- beideivs om een gesloten eenheid te vormen waardoor alleen de democra tie kan bewaard blijven. Spr. besloot met de veel gezongen slagzin „Voorwaarts en niet verge ten. Hoog de solidariteit". In de pauze werd een verloting ge houden welke een vlot verloop had. Daarna wederom Lotte en Alex Wins met een tooneelstukje „Hij, Zij en de vergadering." De grappige situatie hier in verwerkt gaven aanleiding tot lachsalvo's, terwijl er bovendien nog eenige leering uit te trekken viel. Te ruim half twaalf werd deze goed geslaagde avond dooi- den heer F. Bont kes, voorzitter van den W. Bestuurders bond gesloten. Onder het zingen der Internationale ging de vergadering uiteen. ONS W1ER1NGERMEERHOEKJE. Recreatie-Werk Wieringermeer. Gis teravond is in de cantine aan de Terp de aangekondigde avond, te geven door de Ned. Ver. t. afsch. v. alc. dranken, ge houden. Voor een goed gevulde zaal werd om even 8 uur door den heer Har ders met een kort, krachtig woord geo pend, en toen, na een journaaltje, de hoofdfilm „Fakkelgang" vertoond. De bezoekers gaven door applaus hun in- temming te kennen met het gegevene. Tot slot pakt de heer Brandsma met zijn aardige goocheltoeren het publiek. Vooral de truc «met het konijntje was aardig. Na een kort slotwoord door den heer Jc. Boon, waarin de aanwezigen opge wekt werden om, indien daar animo voor was, op Hemelvaartsdag mede te gaan naar Leeuwarden, waar een mee ting gehouden wordt (De kosten vanaf Wieringen zijn f 1.50 retour. Opgave kan geschieden bij den heer J. J. de Roode. Ark „Rana", De Haukes Wieringen.) Hierna gingen allen opgewekt huis waarts. Het was weer een gezellige avond. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 7 MEI. R. K. KERK H. Geest-kerk te Slootdorp Zondag V/t en 10 uur H. H. Missen. 's av. te 6 uur Lof In de week Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag 's morgens V/s uur H. Mis. Woensdagavond V/s uur Lof met Conferentie. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer. Zondag V/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Donderdag en Vrijdag 's morgens V/s uur H. Mis. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. NED. HERV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp Goed en Kwaad. Middenmeer kwart voor 10 bus bij bakkerij Kok naar Slootdorp. Doordat de bestuurder van de auto bus voor kerkgangers van de Ned. Herv. gemeente ter plaatse niet goed bekend was, is er bij de vorige maal een misver stand gerezen. Nu zal, naar gehoopt wordt, alles naar wens verlopen, zodat de kerkgan gers niet weer worden teleurgesteld. Er wordt nog op attent gemaakt dat de bus bij aankomst te Slootdorp, onmid dellik naar Slootdorp terugkeert. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Finkensleper. Slootdorp n.m. 5 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Cand. v. d. Vliet. Slootdorp nam. 3 uur Leesdienst. 's Morgens na den dienst verk. ambtsdragers. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Nam. 3 uur Ds. v. d. Vliet, 's av. 7 u. leesdienst. MUGGENPLAAG. Nog slechts nauwelijks komen de zomersche dagen of als bij toover- slag komen ook de filiputtermugjes weer te voorschijn. Waren deze het af geloopen jaar sterk vertegenwoordigt, thans en voor het a,s. zomerseizoen schijnen ze in versterkt aantal te zullen arriveeren. Op sommige plaat sen langs de polderdijken ontwaart men ge heele afgeteekende zwermen. Al is het waar dat ze slechts onbeduidend zijn als mug in verschijning, daarentegen zijn ze bijzonder kwaad in het bijten, zoo zelfs dat ze bij de gewone groote muggen niet onderdoen. Mocht het zijn dat voor de bestrijding dezer kleine boosdoeners iets werd gevonden, opdat deze plaaggeesten onschadelijk konden worden ge maakt. VEEL GRAS. Dank zij het soele zomerweer is de grasgroei in onzen polder bijzonder goed. De vele jonge beesten welke hier zijn inge- schaard genieten dan ook door de goede gras voorraad kennelijk. Wanneer af en toe nog eenige regen komt zal dit de grasgewassen zeer bevorderlijk bijstaan, evenals de diverse granen. KOOLZAAD IN BLOEI. Door het zonnige weer der laatste dagen is het koolzaad thans in vollen bloei. Een prachtig beeld geven de uitgestrekte velden met dit gewas als een schoongeel tapijt de aarde dekkend. Gezien de goede bloei zal de opbrengst veelbelovend zijn. Middenmeer. Nieuwe telefoonaanslul ting. Kruidenierszaak Yarkevisser, aangesloten onder no. 11. Middenmeer. Muziekvereeniging. Ern stige pogingen worden hier aangewend om een Harmonie- of Fanfarecorps hier op te richten. Er blijken hier in de Wie ringermeer verschillende goede krach- I ten onder de bevolking te schuilen, die, vroeger in muziekcorpsen hebben mede gewerkt. De pogingen hebben dus groo te kans van slagen en we hopen spoe dig nog iets naders te kunnen meldeh. Motor-ongeluk. Woensdag reed de kantoorhouder van Middenmeer, de hr. Grijn met zijn motor, waarop als mede passagier de heer Rijkers, controleur der P.T.T. op den dijk te Aartswoud, toen het motorrijwiel plotseling slipte en ,mct de berijders van den dijk afsloeg. De kantoorhouder had ecu polsont wrichting en klaagde over veel pijn; de heer Rijkers had eenige ontvellingen en een dikke hand opgeloopen. De motorrijders zijn er dus nog be trekkelijk goed afgekomen. Doode bruinvisschen. Opvallend groot is het aantal doode bruinvisschen hetwelk men langs den dijk bij de „Ou de Zeug" aan het IJselmeer ontwaart. Aangaande de doodsoorzaak heeft men verschillende meeningen. Veelal schrijft men echter deze uitsterving toe aan het steeds meer zoet worden van 't lJsselmeerwater. Op deze wijze staat "t alsdan vast, dat binnen afzienbaiien tijd alle aanwezige exemplaren zullen uit sterven, en zal hier dan ook deze Zuider zeebevolking tot het verleden behooren. Uren van openstelling Postkantoor Slootdorp des Maandagsavonds. Met ingang van Maandag 8 Mei is het postkantoor te Slootdorp des Maandags avonds opengesteld in hoofdzaak voor grondwerkers) inplaats van halfzes tot zeven uur van halfzeven tot acht uur. BURGERLIJKEN STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 27 April - 4 Mei 1933. Geboren: Geertruida Petronella Wil- helmina, dochter van Hendrik Koorn en Dirkje Bossen; Iebeltje, dochter van Hendrik Pander en Johanna Gerritsen. Cornelis, zoon van Mrijnis Deijkers en Johanna Koremans. Wjiebe, zoon van Sijtze Bandringa en Geersien Nieborg. Elisabeth, dochter van Pieter van der Rijt en Jantje Baas. Overleden: Iebeltje Pander, 3 dgn. Marijtje Oud, 73 jr. weduwe van I'eunis Pronk. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Drinkkuren in het voorjaar. Pijnlijke ledematen en een gevoel van vermoeidheid zijn de minder aan gename verschijnselen, die voor de meesten gepaard gaan met het voor jaar, waarnaar met zooveel verlangen is uitgezien. Bedrust helpt hier niets de lusteloosheid en de vermoeidheid nemen er slechts door toe. De weder opbouw, die het lichaam doormaakt, vereischt zooveel kracht, dat er voor het „dagelijksch gebruik" niet veel meer overblijft. Een voorjaarskuur heeft dan ook ten doel om het lichaam te helpen, de groote reiniging door te komen en er zooveel mogelijk van te profiteeren. Het is aan te bevelen om 's-morgens een groot glas water te drinken alle organen rcageeren gunstig op deze door spoeling en zijn daardoor beter in staat om in den komenden dag hun werk te doen. Verder is de ouderwetsche gewoonte om in het voorjaar thee van allerlei kruiden te drinken, ook in onzen tijd nog even aanbevelenswaardig alie giftige stoffen, die zich in den loop van den winter in het lichaam hebben op eengehoopt, worden daardoor uitge scheiden. j de werkzaamheden der spijsverteringsorganen en der nieren worden geprikkeld. Welke kruiden men moet nemen is in hooge mate af hankelijk van ieders gestel. De overgang van winter naar zo- mergerechtten dient zoo vroeg moge lijk te beginnen en zoo geleidelijk mo gelijk te verloopen. Verder dient in het voorjaar zooveel mogelijk melk te worden gebruikt, vooral ook in de kof fie. Nu is het ook de tijd, dat velen thuis drinkkuren doen, hetzij door bron wateren te betrekken, hetzij door ge neeskrachtige zouten met water aan te lengen. Elke kuur vereischt echter één voorzorg, n.1. voldoende kleeding, zoo dat men het niet koud heeft. Hierdoor wordt het op ander gebied bereikte succes weer teniet gedaan, omdat de koude dadelijk weer meer van het li chaam gaat eischen. GROOTE SORTEERING. Zeer concurreerende prijzen. GEMEENTE ZIJPE. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van ZIJPE iN.H) brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van het Bestuur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Dageraad" te Burgerbrug, om VERGUNNING tot de ver bouwing en uitbreiding van zijn fabriek op het perceel aan den Burgerweg, kadastraal bekend in Sectie F, no. 929. Op Maandag 15 Mei a.s., des v.m. 10 uur, zal ten gemeentehuize gelegenheid bestaan om beswaren tegen de inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake in gekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 dei- Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. ZIJPE, (N.H.), 2 Mei 1933. Burgemeester en Wethouders van Zijpe, J. DE MOOR, De Secretaris, J. A. DE BOER. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeen te ZIJPE brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van A. BAKKER, te Zijpersluis om in een schuur op het perceel, kadastraal bekend in Sectie F, No. 989 een benzinemotor voor het opwekken van electriciteit en tot het drijven van een waschmachine te mogen plaatsen, door hen is INGEWILLIGD. ZIJPE, (N.H.), 2 Mei 1933. Burgem. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. Schagerbrug. Arbeidsbeurs Op 1 Mei 1933 stonden hij de agentschappen der arbeidsbemiddeling in de Gemeente Zijpe de volgende werkzoekenden in geschreven 119 landarbeiders Gr.wer kers, 4 timmerlieden, 2C grondwerkers, I heiwerker, 1 machine-bankwerker. KLIEFTSTRAAT 22. TELEFOON No. 59. MODERNE TUINAANLEG. Overal te ontbieden. Beleefd aanbevelend.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2