TWEEDE BLAD. VRIJDAG 26 MEI 1933. No. 42 BLAD VOOR NIEUWS- EN ADVERTENTIE WIERINGEN EN OMSTREKEN WIERINGER COURANT RAAD VAN WIERINGEN. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 23 Mei 1933 des namiddags 2 uur. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden notu len voorgelezen van twee vergaderingen wel ke zonder op of aanmerking worden goedge keurd. Mededeelingen en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat de winst, ge vallen op den verkoop van het gemaaide zee gras, oogst 1931 heeft bedragen f 3048.88, (1930 f 6625.37 uitmakende per pak van 50 K.G. f 0.31044, (1930 f 0.53594 Ingekomen zijn van den Rijksveldwachter J. H. Jong een dankbetuiging voor de verleen de gratificatie de maandstaten der Zeegras-exploitatie over de maanden Februari en Maart 1933 verkocht zijn in Februari 937 en in Maart 1000 pakken de verslagen over 1932 van de Volkshuisvesting, van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs, van het agent schap der arbeidsbemiddeling, van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten en van de af- deeling Noordholland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten. Deze versla gen liggen ter inzage. Toepassing welstandsbepaling. In de vergadering van 17 Maart j.1. drong het lid P. Kooij, er op aan, dat in het vervolg aan de bouwers, wat betreft het uiterlijk aan zien der gebouwen niet meer de vrije hand werd gelaten, doch hen te binden aan de ad viezen, uitgebracht door de Adviescommissie, die Burgemeester en Wethouders in deze bij stand verleent. Door hen is tot nu toe steeds gehandeld in overeenstemming met het stand punt van den Raad, destijds ingenomen, n.1. dat de bouwers niet moeten worden gedwon gen de adviezen der Commissie op te volgen, inzonderheid niet indien deze verhooging van de bouwkosten medebrengen. B. en W. meenen te mogen verklaren, dat het optreden der Commissie van onmisken baar gunstigen invloed is geweest op de ver betering van het uiterlijk aanzien der gebou wen, in den loop der laatste jaren hier opge richt. Mede kunnen zij zeggen, dat het mee-| rendeel der bouwpatroons steeds een willig oor leent aan door de Commissie gemaakte opmerkingen en voorgestelde verbeteringen. De bezwaren daartegen komen dan ook in den regel van de zijde der opdrachtgevers en er zijn gevallen, waarin inderdaad minder ge lukkige- bouwsels tot stand komen. Toch achten B. en W. het beter deze goede zaak niet te forceeren, omdat zij gelooven, dat het wenschelijker is meer geleidelijk tot verbetering te komen. In dergelijke aangele genheden kan een gestreng optreden tot moei lijkheden aanleiding geven en is het beter te overtuigen dan te dwingen. Tenzij de Raad dus een uitspraak in ande ren zin doet, zijn B. en W. dus voornemens de tegenwoordige handelwijze te blijven vol gen. Van den Minister van Binnenlandsche Za ken bericht, dat het uurloon voor de werk verschaffing door hem nader is vastgesteld op f 0.30 van de vereeniging van Nederland sche gemeenten een schrijven, waarin wordt aanbevolen, alvorens tot het verzenden van een adres met verzoek om adhaesie betuiging door andere leden, over te gaan, eerst bij de vereeniging te informeeren, wat omtrent de aanhangige zaak door haar is gedaan van den Directeur-Generaal der Zuiderzeewerken bericht, dat vermoedelijk in 1934 uitgifte van terreinen voor het vestigen van industrieën langs de werkhaven te Den Oever kan wor den overwogen van de afdeeling Wieringen van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling verslag en afrekening van den cursus voor de rijpere jeugd. Van het maximum toegestaan subsidie is een bedrag van f 155,39 niet be steed. Verzocht wordt goed te keuren dit be drag te bestemmen voor de op initiatief van den Heer N. Kaan in het leven geroepen on derwij sgelegenheid voor schipperskinderen, die thans te De Haukes wonen en graag iets willen inhalen van het vroeger ontbeerde on derwijs. Voor de bestrijding van deze kosten is ook een beroep gedaan op de medewerking van schippers- en dergelijke vereenigingen, niet zonder resultaat, doch tot heden wel zon der voldoende resultaat van het Comité Huldeblijk A.N.W.B. 1933 een verzoek om, in verband met het feit, dat de bond dit jaar een halve eeuw bestaat, een bedrag van f 5.- beschikbaar te stellen voor het aan te bieden huldeblijk. Op verzoek van B. en W. wordt het verzoek ingewilligd. van het Centraal Archief en Inlichtingen bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland te Amsterdam het verzoek om als lid der vereeniging toe te treden. De con tributie bedraagt 5.- per jaar. B. en W. deelen mede, dat op die toetreding ook door de Regeering reeds meermalen is aangedrongen. Tot dusver namen zij daarte genover echter steeds een afwachtende hou ding aan. Het aantal verzoeken om in deze gemeen te te mogen collecteeren neemt echter toe en het is voor B. en W. vaak moeilijk die aan vragen op de juiste wijze te beoordeelen. Zoo doen zich hierbij vragen voor omtrent de fi- nancieele omstandigheden der instellingen, doch ook betreffende betrouwbaarheid dei- besturen, van collectanten enz. Bovengenoemd instituut is een organisatie, die dergelijke in lichtingen systematisch verzamelt en hare gegeven ter beschikking van de aangesloten gemeentebesturen stelt. B. en W. meenen dan ook, dat toetreding der gemeente haar nut kan hebben, ook al, omdat de lage contributie geen bezwaar kan opleveren. Van 29 automobilisten het verzoek om het ijzeren hek rond het schoolplein en voor de woning van den Brigadier der Rijksveldwacht zoodanig achterwaarts te verplaatsen, dat het ongebruikt liggende schoolterrein ten goe de komt aan het verkeer, dit in verband met het feit, dat de viersprong ter plaatse een der gevaarlijkste verkeerspunten is der ge meente. B. en W. deelen mede, dat hiertegen mo menteel bezwaar bestaat, daar het gebouw nog wordt gebruikt voor het geven van onder wijs aan een gedeelte der leerlingen van de Roomsch Katholieke School. Door het achter uit zetten van het hek zou niet alleen een gedeelte van de speelplaats worden ontno men, doch bovendien zou het onderwijs van het zeer drukke verkeer op dien hoek, dat dan dicht langs de ramen zou passeeren, ern stige hinder ondervinden. Met deze bezwaren dient uitdrukkelijk rekening te worden ge houden. B. en W. geven in overweging tot die verplaatsing thans niet over te gaan, doch dit te doen, zoodra het schoolgebouw niet meer voor onderwijsdoeleinden ten behoeve van de R.K.-school zal worden gebruikt. Naar aanleiding van het verslag over volks huisvesting merkt de heer P. Kooij op dat het ingediende plan van de bouwvereeniging „Beter Wonen" niet overbodig is geweest. In 1932 zijn 78 woningen gebouwd en tot op he den hebben we nog geen overcompleet van woningen. Spr. hoopt dat als straks „Beter Wonen" haar plan opnieuw indient de raad hierover wat milder zal oordeelen. Wat betreft de welstands bepalingen bij het bouwen merkt de heer Kooij verder op dat hij liever wel een bindend advies zou hebben voor hen die onwillig zijn om zich aan het advies van de schoonheidscommissie te sto ren. De heer J. Lont is er niet voor. Zij die wel mee willen werken zouden dan ook wel eens onwillig kunnen worden. De Heer Boersen merkt op dat het altijd lang geen onwil is, men ontmoet veel bezwa ren met de meerdere kosten die verandering meebrengt. De heer P. Kooij is echter van meening dat veelal het ouderwetsche idee nog een rol speelt. Het wordt echter beter, daar velen zich laten voorlichten door een architect. De voorzitter stelt voor, juist hierom op de ingeslagen weg voort te gaan. De stukken worden hierop voor kennisge ving aangenomen. Stichting noodslachtplaats. In de ver gadering van 21 December j.1. werd door den Raad als zijn meening uitge sproken, dat het niet gewenscht was de werkplaats achter het perceel van den heer R. Tijsen in de Beltstraat als nood slachtplaats in te richten, doch wel, dat een zelfstandig gebouwtje tot dat doel zou worden neergezet dat de bouwkos ten niet meer dan f 1250.- zouden bedra gen. De gemeente-opzichter deelde aan B. en \V. mede," dat hij overleg had ge pleegd met den hulpkeurmeester van den vleeschkeuringsdienst, die adviseer de de slachtplaats zoodanig in te dee len, dat naast de slachtlocaliteit een koelkamer werd ontworpen waar het goedgekeurde vleesch zou kunnen wor den geborgen; ook een afzonderlijk ver trekje ten gebruike als waterstokerij en darmwasscherij bleek gewenscht. 't gebouwtje moest dientengevolge groo- ter worden genomen dan door den heer Boersen was voorzien, zoodat de kos- tenberaming op f |2800.- is te stellen. De opzichter is tevens van meening dat 't plan Boersen zeker niet minder dan f 1500.- zou kosten. Wat nu de plaats betreft, verdient 't terrein naast de school in de Elft geen aanbeveling. Juist wegens de aanwezig heid der school is deze plaats om hygië nische en aesthetische redenen af te keuren. Ook de Gezondheidscommissie is van dit oordeel. Een plaatsing van 't gebouwtje aan de Kremersweg zou volgens B. en W. meer geëigend zijn. Gebr. S. en N. Kaan zijn bereid tot dit doel een gedeelte af te staan van hun grond. Van een opper vlakte van 10 M. breed en 40 M. diep zou de koopprijs bedragen, ongeacht de overdrachtskosten f 1000, overeenko mende met een prijs van f 2.50 per M2. Wel is het terrein te groot, doch dit heeft het voordeel dat het achterste stuk zou kunnen dienen als opslagter rein van diverse materialen zooals puin buizen e.d. Thans bedraagt de huurprijs voor zoo'n terreintje f 15.- per jaar. Dit zou dan kunnen worden bespaard. Voor afvoer van spoelwater zou het gemeenteriool doorgetrokken moeten worden over 'n lengte van circa 30 me ter wat ongeveer f 90.- zal kosten. B. en WL stellen voor tot stichting van de noodslachtplaats overeenkom stig het hiervoren omschreven plan over te gaan en ten behoeve daarvan aan te koopen een terrein aan den Kremersweg, mede hiervoren aange duid. De heer Boersen zegt, dat de Raad indertijd van het standpunt is uitge gaan, dat met de werkplaats van Tij sen kon worden volstaan. Het plannetje wat spr. hier tegen over plaatste kon voor dit bedrag zoo als hij dit aangaf gemaakt worden, anders zou hij dit niet zeggen. Het nu voorgestelde is heel wat grooter. De voorzitter zegt, dat toen de Raad besloot om zelf te bouwen, men van zelf ook zijn licht eens op ging steken bij deskundigen, zoodat met het oog op de toekomst niet later weer eens verbouwd moet worden. De heer Bakker, is dat niet te veel Kan dat niet wat minder Burgemees ter De voorzitter, laten we het nu met een goed doen. De heer P. Kooij, vind de prijs van de grond te hoog, het is sp»\ bekend dal iemand met een perceel naast het voorgestelde f 175.— meer vraag: maar dan krijgt men 100 M2 grond meer. Dat terrein is 4 meter broeder aan den weg, zoodat de inrit voor het op slagterrein dan beter aan haar doei za! beantwoorden. De heer Doves is van dezelfde mee ning. De heer J. Lont, meent dat het ter rein bij de nieuwe schooi wel ge bruikt kan worden. J'r wordt wel steeds gesproken over de eischen des tijds, maar in dezen tijd acht spr. het voldoende als men aan de eischen van de wet voldoet, Dc voorzitter zegt dat dc gezond heidscommissie bezwaren maakt, doch het terrein bij de school is ook kleiner. Dc heer J. Lont dringt aan om goed- kooper te bouwen ook en de heer Lub vraagt of er nu geen personeel moet worden aangesteld Wethouder Tijsen zegt, dat de gebrui kor het gebouw (moet schoon houden. De voorgestelde regeling is alleen bedoeld ten behoeve van de boeren.. We meenden in B. en W., dat wanneer een koelcel wordt aangebracht, dat dit voor hen, die daar een beestje moeten afmaken, dit niet anders dan voordeel kan zijn, wanneer het goedgekeurde vleesch bewaard kan worden, en dit in de te maken prijs ten goede komt. De voorzitter stelt voor om het voor stel te splitsen en alleen uitspraak te doen over het al- of niet bouwen. Naar den grond zullen B. en W. dan een na der onderzoek instellen. Dit voorste) wordt aangenomen met 7 tegen 4 stemmen; de heeren Doves, Bakker, Boersen en Lont stemden te gen. Aanwijzing takken van dienst. Voor de toepassing van art. 252 der Gemeentewet wordt art. 3 der verorde ning tot aanwijzing van de takken van dienst der gemeente zoodanig gewij zigd dat daarin wordt gelezen voor 1 Juli 1933" 1 Juli 1934". Als zoodanig is hier aangewezen de Zeegras-exploi tatie. Conform besloten. Wijziging verordening tot beperking van het aantal vergunningen en vcrlo ven A. Ingekomen is een verzoek van A. Veltman, garagehouder alhier, waar in deze vraagt te bevorderen, dat het maximum - aantal verloven A. voor 't dorp H.hoef worde verhoogd van 2 op 3, teneinde in de gelegenheid te zijn 'n aanvrage in te dienen tot het bekomen van een verlof A. voor een door hem te vestigen (moderne garage annex thee huis-restaurant aan den Rijksweg, thans in aanleg, bij het Kruispunt met den Ivoogerweg. Ofschoon B. en W. in het algemeen geen voorstanders zijn van het aan brengen van wijzigingen in een nog zoo kort geleden vastgestelde verordening, moeten zij erkennen, dat de ontworpen inrichting voor het doorgaand verkeer van belang kan zijn. Waar het aantal verloven A, in wijk C., zijnde het dichtst bevolkte deel der Gemeente, gering is en in de inrichting blijkbaar het drank ebruik niet op den voorgrond staat, is er bij B. en W. geen bezwaar tegen in williging van het verzoek. Zij stellen dus voor dat ingaande 1 Mei 1933 het maximum aantal te verleeneu verlo- ven A in wijk C wordt gesteld op drie. Wordt goedgekeurd. Voordracht tot aanleg van gedeelten riolec- ring. Aangezien voor dit punt geen praeadvies aan de pers was verstrekt moeten we vol staan, met de mededeelingen die hierover in den Raad worden verstrekt. Voorgesteld werdeen gedeelte rioleering in de Kliefstraat ten bedrage van 250. De Heer Doves zegt dat in dit voorstel een deel riool is geprojecteerd wat op Rijksgrond ligt. Aangezien in al de plannen van het Rijk de rioleering reeds is aangegeven, stelt spr. voor om tot aan de Rijksgrond te gaan. De Voorzitter zegt dat de heer Doves als Dijkgraaf hier beter mee bekend is als B. en W. Indien dit juist is wat de heer Do ves zegt, dan kan het bedrag tot 100.- wor den teruggebracht. Vervolgens een gedeelte riool aan de Zuid zijde Hollebalg ten bedrage van f 210. te Hippo bij de Doopsgezinde kerk van 180.- wat gedeelte door Heemraadschap en Gemeente zal worden gedragen. De heer Kaan vraagt of het Doopsgezinde Kerkbestuur misschien ook iets wil bijdragen. De heer Doves zegt dat in die richting reeds door het kerkbestuur is gesproken. Een ver zoek in deze richting zal dan waarschijnlijk wel ingewilligd worden. Ook aan de Poelweg bij het land van S. Russelman schijnt de afwatering niet in orde te zijn zoodat op deze weg bij het reeds ge noemde perceel riool zal worden gelegd. Te vens bij het perceel van den heer Duijnker tot aan de timmerman J. Kooij. In totaal een bedrag van f 225.- vorderende. Wordt z.h.st. aangenomen. Aankoop grond voor verbreeding Vier voetspad. Met de betrokken eigenaren van gronden aan het Viervoetspad en de Pompsteeg zijn B. en W. in onderhandeling getreden ten aanzien van de overdracht van de gronden, benoodigd om tet verbreeding van dit pad te geraken. Zij bleken bereid op medewerking op zoo billijk mogelijke voorwaarden. Zij wenschten echter niet de aan te leggen be strating voor hun rekening op grooter dan de voorgenomen breedte van 3.80 te zien ge maakt. B. en W. stellen daarom voor aan te koo pen van den heer O. J. Bosker 568 c.A. in totaal, terwijl 5 c.A. door de gemeente aan hem wordt afgestaan, tegen toegift van de gemeente van 1. van Mw G. Klein Jd., gehuwd met C. de Jongh 158 c.A., eveneens voor 1. van Armvoogden ongeveer 242 c.A. ook te gen toegift door de gemeente van f 1. Overdrachtskosten en kosten van afhek- king zijn voor gemeenterekening. Conform besloten. Voorziening in de behoefte aan kasgeld. Op 1 Juni a.s. loopen af de kasgeldleenin- gen, groot respectievelijk f 42000, f 25000 en f 20000.-. Van deze leeningen zal die van f 20000 niet verlengd worden. Met het oog op de financiering van ver schillende buitengewone werken, zooals schoolbouw, verbetering van de hoofdwegen, grondaankoop voor en verbetering van den Slingerweg enz., zal het noodig zijn binnen kort over de noodige gelden te beschikken, die B. en W. ramen op f 60000.-. Wegens af lossing der genoemde leening van f 20000,- zal dus in het geheel f 80000,- benoodigd zijn, welk bedrag door de Bank voor Nederland sche Gemeenten beschikbaar zal worden ge steld. B. en W. stellen daarom voor, met aflossing uiterlijk op 31 December a.s., de loopende kasgeldleeningen van f 42000,- en f 25000,- (beide tegen 4rente) te verlengen en in rekening-courant bij de Bank voor Ned. Ge meenten op te nemen ten hoogste f 80000,- tegen een rente in debet van hoogstens 1 v« boven het promesse-disconto der Nederland sche Bank en in credit van ten minste 2% be neden dat disconto. Conform besloten. Herstelling torenspits te Hippolytushoef. In verband met de overhelling van den haan op den toren te Hippolytushoef heeft de gemeente-opzichter een onderzoek inge steld. Bij bezichtiging van het metselwerk en de gebinten in het binnenste van de toren is ge bleken, dat het metselwerk zelve geen aan wijzing vertoonde van een overhellenden stand naar het Oosten, zooals dat het geval is met de ijzeren stangen op de spits. Deze laatste afwijking begint ongeveer ter hoogte van het midden van het met lood bekleede gedeelte der spits. Niettemin zal het aanbe veling verdienen de gemetselde wanden op een f linken afstand van boven af, of indien dit noodig mocht blijken over de volle hoog te, uit te hakken en opnieuw te voegen. Ook het bovengedeelte van het houten spil en de schuine gebinten vanaf het vlaggeluik naar boven zijn in niet te besten staat, zoo dat het wenschelijk zal zijn een klein gedeel te, b.v. een meter hoogte van den top af te breken en opnieuw op te metselen. De opzichter begroot de kosten van een en ander, met inbegrip van steigerwerken, op circa f 750,-, doch deelt in zijn hierover uit gebracht rapport mede, dat een juiste raming moeilijk is te geven. Daar dit werk, waarvan de hoeveelheden eigenlijk niet goed zijn te bepalen, bezwaarlijk is aan te besteden, geeft hij in overweging het werk uit de hand op te dragen aan een aannemer te dezer gemeen te, welke hiervoor het best is uitgerust. B. en W. stellen voor hiervoor machtiging te verleenen. De heer P. Kooij, zou gaarne zien dat niet een bepaalde aannemer werd uitgezocht, doch dat zij die wenschen mee te dingen niet gepasseerd zullen worden. De Heer Boersen vindt het een moeilijk ge val, men heeft nog al wat steigerwerk noo dig en er is nog al wat risico aan verbonden. De voorzitter zou gaarne de Magyresladder willen huren die laatst in de Wier. Courant stond. De Heer M. Kooij Ja, het moet een flinke ladder zijn. (Gelach.) Weth. Tijsen zegt, dat er moeilijk een be grooting gemadkt kan worden, het mag ech ter geen strop voor den aannemer worden. Daarom moet iemand het maken die er vol doende voor ingericht is. Het voorstel wordt hierop aangenomen- Verordening op de Winkelsluiting. De op 28 October 1932 nader vastgestelde verordening op de winkelsluiting heeft tot enkele opmerkingen aanleiding gegeven. B. en W. hebben een nieuwe verordening doen ontwerpen, waarbij met de wenschen van den Minister is rekening gehouden. Hoewel de vorm is veranderd is de strekking der be palingen dezelfde gebleven. Wordt goedgekeurd. Zeegrasmaaien. In verband met de nadering van het maai seizoen van het zeegras, deelen B. en W. het volgende mede. Volgens betrouwbare gegevens schijnt de stand van het zeegras alles te wen schen over te laten. Het weinige zeegras dat op de waarden werd aangetroffen, blijkt weer grootendeels te zijn afgestor ven. Uit het antwoord, door de Regee ring gegeven op sommige vragen van het lid der Tweede Kamer Mr. J. E. W. Duijs, is komen vast te staan, dat men hier te doen heeft met een ziekte van '1 zeegras en dat dit verschijnsel zich ook in andere landen heeft voorgedaan. De vraag of ook de Zuiderzeewerken aan den slechten stand van het gewas schuld hebben, is hiermede niet opge lost. Het is zeer te hopen, dat dit niet het geval is, omdat dan de oorzaak van blijvenden aard zou zijn en er nu nog eenige hoop bestaat, dat de ziekte op de een of andere wijze zal kunnen wor den bestreden of wegblijft. In de gegeven omstandigheden is 't dus wel zeer moeilijk een oordeel te vor men of er wel dan niet gemaaid zal worden, resp. kan worden. B. en W. zijn de meening toegedaan, dat de gele geilheid daartoe in elk geval dient te worden opengesteld, omdat er in dit opzicht ook verplichtingen tegenover het Rijk als verpachter der wierwaar- 3en bestaan. Zij stellen daarom - voor daartoe te besluiten en het pakkengeld, de maailoonen en de verkoopsprijzen vast te stellen op dezelfde bedragen als in het vorig jaar. Het begin van het maaiseizoen zal in elk geval door B. en W. worden bepaald. B. en W. voegen hier nog aan toe, dat de oogst 1931 geheel en de oogst 1932 op kleine hoeveelheid na, is verkocht. De Heer Oden zou gaarne aan den Heer Tijsen, als deskundige willen vragen, of dit jaar nog gemaaid zal worden. De heer Tijsen zegt dat hij van alle kanten inlichtingen heeft Ingewonnen, doch steeds kreeg hij ten antwoord dat geen 100 K.G. aan wal gebracht zal worden. Spr. is als deskun dige gehoord in een vergadering te Amster dam en heeft daar de meening bestreden dat er op de wierwaarden ziekte zou heer- schen. Wat in andere landen is, weet spr. niet, doch hij is met eenige heeren naar de plaats gegaan waar vroeger de wier werd ge maaid en heeft daar een schop in den grond laten steken de wortel van de wier werd daar aangetroffen maar ze is geheel ver zand op andere plaatsen verzonken. Het is wel vreemd dat wij nooit eerder van een ziek te hebben gehoord, maar toen de laatste hap keileem voor de afsluitdijk gestort was, de wier meteen weg was. Spr. heeft echter geen bezwaar om evengoed in principe tot maaien te besluiten. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Verlenging aanstelling zeegraskeur meesters. OP 1 Juni a.s. loopen af de aanstellingen van B. Kat en W. Vlas Nz tot keurmeesters van het zeegras, res pectievelijk te Wieringen en te Texel. Hoewel in de perspectieven van de zeegrasmaaierij tot heden nog zeer wei nig teekening is gekomen, zullen dc diensten der keurmeesters toch vermoe del ijk niet gemist kunnen worden. Een andere vraag is of wegens de mogelijk heid van vermindering hunner werk zaamheden verlaging der jaarwedden onder de oogen dient te worden gezien. B. en WL zijn van meening, dat er in de bestaande onzekerheid nog geen aan leidgig bestaat met een voorstel tot zoo danige verlaging te komen. evenmin als dit is geschied in 1915, toen er in het geheel niet is gemaaid. Zij stellen daarom voor de aanstel ling van de beide keurmeesters met I jaar, dus tot 1 Juni 1934 te verlengen. De heer Bakker zegt er niet voor te zijn. De heer M. Kooij is van meening dat dit jaar niet gemaaid zal worden. Gras en wier houden gelijken tred in groei. Gras is er reeds in overvloed, wier echter nog geen sprietje. De heer Oden vraagt of met Juni de werk zaamheden voor de keurmeesters ook afgeloo- pen zijn. Weth. Tijsen zegt dat er nog wat onver kochte wier is, het is niet de bedoeling om zoo maar te ontslaan. De Voorzitter wil tot 1 Jan. 1934 de keur meesters handhaven. De heer M. Kooij de maaiers hebben de volle strop, hij zou het billijk vinden als in ieder geval de keurmeesters de halve strop zouden hebben. De Heer P. Kooij zou het nog een maand of drie aan willen zien, en dan b.v. tot vol gend jaar om deze tijd een wachtregeling wil len maken. Is er dan het volgend jaar weer geen wier, dan zou spr. willen ontslaan. Besloten wordt echter om de benoeming tot 1 Januari 1934 te handhaven en dan opnieuw de toestand aan te zien. Tegemoetkoming vervoerkosten leerlingen R.K. School te H.-hoef. B. en W. schrijven den Raad Bij een aantal besluiten van uw college van 6 November 1931 en latere data zyn te gemoetkomingen, als bedoeld in art. 13 der L.O.-wet 1920 (in de vervoerkosten) toege kend aan verzorgers van leerlingen der Roomsch Kath. school te Hippolytushoef. Tegen deze besluiten hebben de betrokken verzorgers beroep ingesteld, daar de tege moetkomingen naar hun meening te laag wa ren. Bij beslissing van Gedeputeerde Staten zijn de beroepen ongegrond verklaard en der halve de raadsbesluiten gehandhaafd. Aan de beslissing van Gedeputeerde Staten was vooraf gegaan een correspondentie met ons College, waarbij wij de verwachting had den uitgesproken, dat het totaal aantal per autobus vervoerde leerlingen in den loop van 1932 zou dalen. Dit was een belangrijk punt, daar de kosten van vervoer per leerling stij gen, naarmate het totaal aantal vervoerde leerlingen daalt en omdat Gedeputeerde Sta ten bij hun beslissing rekening houden met het percentage, dat de gemeente van de to tale vervoerkosten betaalt. Onze verwachting is zooverre niet uitgeko men, dat pas in 1933 een vrij belangrijke da ling in het leerlingen-aantal is ontstaan, die naar alle waarschijnlijkheid zich verder zal voortzetten. Over 1932 is het getal vervoerde leerlingen vrijwel constant gebleven. Op grond van dit feit, hetwelk wij ter ken- nns van Ged. Staten hebben gebracht toen de ouders zich intusschen tot de Kroon had den gewend om vernietiging van het besluit van Ged. Staten te verkrijgen, wordt thans onze en Uwe medewerking gevraagd om de raadsbesluiten te herzien, zoodanig, dat aan

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3