KARPETTEN gJPP NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR SCUOOIMJUK S.COLTOF 24e JAARGANG VRIJDAG 2 JUNI 1933. No. -+4 WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD ^Doorzitten De sterkste kuikens en de beste leghennen Bertels' Opfokvoeders mWIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER BOSKER, WmUMGRR. TT BUREAU HJppolytnaheef Wlerlnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 15 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10. VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2*25 Groote sorteering Bouclé-, Wilt n- en Deventer ONDER DEN VUURTOREN. O De bedriegertjes. Waternimphen bij Westerland. Vechtlustige „katgooiers" en donkere duinen. Een moderne Karavaan en een modern beurtschip. „Bedrieger" klinkt bepaald onsympathiek, doch hetzelfde woord met den verkleinings uitgang doet al heel wat prettiger aan en als men den verkleiningsuitgang daarbij nog in het meervoud neemt dan wordt het sympa thiek en in ieder geval aantrekkelijk. Wij hebben daarom eens een bezoek ge bracht aan „De bedriegertjes" te Bergen, een naam waaraan vele van onze lezers zeker prettige jeugdherinneringen bewaren van bezoeken aan Arnhem, waar de bedriegertjes zeker al een kwart eeuw tot de attracties be- hooren. Bergen heeft nu ook zoo'n attractie, tenge volge van het initiatief van den heer v. Keu len, die in een verbreeden bocht aan den Ber- gerweg tusschen den Turfweg en den Lou- delsweg op een 10.000 M2. groot terrein een dwaaltuin heeft aangelegd, met daaraan ver bonden attracties, als een 8 M. hooge glij baan (van den klimtoren heeft men een mooi uitzicht op de bonte omgeving, een aangren zende oude Meidoornhaag is zelfs één groot bouquet) een kettingbrug, een apenkooi en de bedriegertjes. In één van de gebouwtjes staat een door den heer van Keulen persoonlijk vervaardig FEUILLETON. (6. Het pistoolschot was niet meer dan een sig naal geweest, het geheele paleis ontwaakte en van alle kanten weerklonk het geluid van haastig naderende schreden. In het volgende oogenblik was Laguyane omringd door al de bedienden van Murad en hoe groot ook zijn lichaamskrachten mochten zijn, hij was tot volslagen werkeloosheid gedoemd. Zijn hand was nog altijd door die vreeselijke schroef omkneld. Nu verscheen ook Murad zelf. Hij scheen reeds vroeger eenig wantrouwen voor Laguyane te hebben opgevat, zooals deze mij zelf zeide, want hij toonde zich, bij hetgeen hij thans zag, in het minst niet verwonderd. Hij ging naar de cassette, drukte op een veer en Laguyane voelde zijn hand vrij wor den. Maar ze deed hem een brandende pijn, hoewel hij eigenlijk nog niet goed begreep, wat er toch met hem gebeurd was. Na eenig stilzwijgen sprak Murad hem aldus toe Ik heb je in mijn dienst genomen en hield je voor trouw en eerlijk. Als ge mij van nut waart geweest, zou ik je rijk beloond hebben. Maar je, bent niet meer of minder dan een bandietIk kon mij wreken en je laten straffen door je aan de rechtbank over te leveren. Dat wil ik echter niet, ik zal je in vrijheid laten heengaan. Scheer je weg, vervoeg je bij hen, die je bij mij hebben aanbevolen en zeg hun, dat ik je heb leeren verachten. Gij en zij zullen dan tevens weten, hoe Murad zichzelf kan beschermen. En om hun te bewijzen, dat wat ik zeg geen groot spraak is, hebt ge hun slechts uw hand te de miniatuur waagtoren. Wanneer de klaroen blazer zijn trompet op heele en halve uren laat schallen, werken de bedriegertjes, met als beslist gevolg gelach en gegil van de be zoekers. Hoe dit nu alles nu precies werkt moet men maar eens gaan zien. De Pinksterdagen staan voor de deur nietwaar, en dan blijft U toch niet in huiszitten, als god Pluvius ons ten minste wat goed gezind is. U vindt Bergen wat te ver weg Dan raden wij U bepaald aan eens een kijkje te nemen te Westerland, waar U zich aan den oever van het Amstel- meer zult wanen in Zandvoort of Schevenin- gen te zijn beland. Op een kunstmatig strand is hier een keurig theehuis verrezen. Daar vindt U gelegenheid uw overtollige energie in dienst te stellen van de roei- en zwemsport, om na afloop daarvan enkele oogenblikken behagelijk in een strandstoel of onder een strandparasol te zitten over het wijde water vlak of naar de bekoorlijke waternimphen, die daarin ronddartelen en door hare aan wezigheid de schoone entourage nog meer kleur bijzetten. In ieder geval, als U gewend was de Pink sterdagen te Nieuwesluis, Wieringerwaard, door te brengen, zult U zich thans daarop nog eens moeten bedenken. De Pinksterkermis aan de Nieuwesluis zal dit jaar voor de eerste keer niet meer worden gevierd. Sedert jaren en vooral in vroeger jaren, toen het z.g. kat- gooien nog bestond, was de kermis aldaar zeer druk en werden door de kasteleins goede za ken gemaakt. Het ging dikwijls wel gepaard met vechtpartijen, doch veelal werd 't weer afgedronken en opnieuw vriendschap geslo ten. De laatste jaren werd 't steeds minder en verleden jaar moest de caféhouder er zelfs geld op toe geven. Zooiets smaakt niet en daarom nu maar geen kermis meer. Nieuwesluis gaat dus een van zijn schaar- sche attracties verliezen. In Julianadorp ech ter is men er op uit de aantrekkelijkheden van een bezoek aan die omgeving te vergroo- ten. Men is daar namelijk bezig met den aan leg van een strandweg vanaf de theetuin „Duinoord" naar het strand en daarmee schiet men voorzoover dit het egaliseeren van de aarden baan betreft, al flink op. Het zal dan ook niet lang meer duren of men kan op een behoorlijke en niet te vermoeiende wijze aan den zeekant komen, hetwelk door de bezoekers zeer zeker op prijs zal worden gesteld. Want de jongere generatie mocht daar geen bezwaar in zien, om duin op, duin af loopende zich een weg naar de zee te zoe ken, voor de ouderen werd deze tocht veelal te zwaar, en waren dezen dan ook al tevre den, als zij het zoover wisten te brengen, om bovenop de eerste de beste duintop te komen, en vandaar hun blikken te laten gaan, over de zee ter eene en het polderlandschap ter andere zijde en niet te vergeten „De Donkere Duinen," waar de dennenaanplant een prach tig aanzicht oplevert. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat als dezen toegangsweg naar zee gereed zal zijn, er een druk gebruik van zal worden gemaakt. Zij, die zoo gelukkig zijn over een auto te beschikken zullen in de a.s. feestdagen al licht den afsluitdijk eens oversteken, voor zoover zij dat nog niet gedaan, hadden. Ook op den z.g. derden Pinksterdag zal wel een ware auto-karavaan „het ruime sop" kiezen. Het ligt n.1. in het voornamen om op dien dag een dagtocht voor automobielen en motorrij wielen van Alkmaar naar Leeuwarden te or- ganiseeren. Deze tocht, die georganiseerd wordt met medewerking van de gewestelij ke en plaatselijke vertegenwoordigers van de K. N. A. C., den A.N.W.B., den B B. N., de K. N. M. V., de Vrijwillige Verkeerspolitie in Noordholland, de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer te Alkmaar en te Bergen, de Vereeniging van Kaashandelaren en met me dewerking van het gemeentebestuur van Alk maar en van Leeuwarden, heeft ten doel het gebruik van den afsluitdijk voor de verbin ding van de centra van Noordhollands Noor derkwartier en Friesland te demonstreeren en toonen, als zij van het bloed zal gereinigd zijn. Laguyane liet zich dat „Scheer je weg geen tweemaal zeggen. Murad's intendant, een Armeniër, Azen geheeten, voerde hem stilzwijgend tot bulten de poort van het pa leis. Laguyane was nog vreeselijk ontdaan. Dat alles was binnen een kwartier afgeloopen en dan beweert men nog, dat de Oosterlingen lui en langzaam zijn. Laguyane was genood zaakt tegen een muur te steunen, om op de been te blijven. Toen hij wat kalmer was ge worden, liep hij hierheen, om mij de fraaie geschiedenis te vertellen. Laat mij uw hand zien, zei ik, toen hij mij met korte woorden alles had gezegd. Zijn hand zat vol bloed. Op mijn raad moest hij die hand wasschen in lauw water met azijn en toen het bloed eindelijk begon op te houden met vloeien, droogde hij zijn hand af. - Laat mij nu de wonden eens zien, her haalde ik, met de lamp naderbij komend. Hij stak zijn hand vooruit en trok die bijna ge lijkmatig met een kreet van woede terug. De klemschroef van Murad's cassette had met onuitwischbare letters op Laguyane's hand het woord „dief" gemerkt. Den markies voer een huivering door de leden en geheel onwillekeurig beschouwde hij daarbij zijn eigen hand. Datzelfde heb ik ook gedaan, hernam Rouquin met zijn kouden lach, ik heb mijn hand eveneens uitgestoken. Gelukkig heeft Murad mijn handlanger niet verder uitge hoord en hem ook niets gevraagd omtrent de menschen, die hem onder zijn dak hadden gebracht. Ware dit gebeurd, dan zou Laguy ane, wilde hij niet voor de tweede maal als dief en inbreker verbannen worden, genood zaakt zijn geweest, mijn naam te noemen. De kansen zijn derhalve voor ons nog niet verkeken, doch Murad zal van dit oogenblik af natuurlijk hoe langer hoe meer op zijn hoede zijn. We moeten ons haasten en de zaak tot een goed einde zien te brengen. Mor gen om dezen tijd reeds moet Gabrielle in onze macht wezen. Ge luistert toch naar het geen ik zeg, mijnheer de markies Ja, ik versta u wel. Morgen moet zij bij om de Hollanders en Friezen te laten zien, hoe dicht zij bij elkaar wonen en van welke groote beteekenis de verkeersweg over den afsluitdijk kan worden voor de bevordering van toerisme, handel en verkeer tusschen de beide provinciën. Degene, die bezoeker is of was van Texel stelt er wellicht belang in te weten dat Texel's Eigen Stoombootonderneming heeft besloten over te gaan tot den bouw van een stoomschip voor het onderhouden van den dienst tusschen Texel en Den Helder. De lengte van het schip zal pl.m. 47 meter bedra gen de breedte pl.m. 8 meter. Van de boot, waarmede thans de dienst uitgeoefend wordt, bedragen deze maten resp. pl.m. 40 en 6 me ter. De boot zal acht tot tien automobielen tegelijk kunnen overbrengen. Wij hopen voor Texel, dat deze betere accomodatie eens ten gevolge zal hebben, dat het nog meerderen dan totdusver het geval was, tot een bezoek aan het mooie vogeleiland zal doen besluiten. OBSERVATOR. PINKSTEREN. Elk volk, dat waarlijk den naam van volk verdient, omdat het een krachtig volksbewustzijn kent, kan wijzen op tij den, waarin geestdrift voor onzienlijke onaantastbare dingen de menigte over meesterde en die onzienlijke dingen al le geestelijke goederen hun waarde deden verliezen. Ons met onze gedach ten in zulke tijden te verplaatsen, on ze aandacht te bepalen bij die groot- sche bewegingen in de geschiedenis, waarin de menschheid, door geestdrift aangegrepen, aan de zinnelijke wereld ontvoerd, boven geestelijk begeeren en vreezen verheven wordt, ziedaar de eigenaardige beteekenis van bet Pink sterfeest. En daarom is het een groOt en heerlijk feest. Zoo toch openbaart het ons de volle beteekenis van het mensch zijn, stelt het den mensch ons voor oogen in zijn volle waarde. Want wezen van hooger orde verdient de mensch te heeten, niet om de uitne mendheid van zijn verstand, hoe be wonderenswaardig ook de vlucht van menschelijke wetenschap moge zijn; niet om de macht ook, die hij, koning der aarde, over al het hem omringende uitoefent hoe grootsch het schouwspel ook zij van den zwakken mensch, die tot de geweldige natuurkrachten spreekt gij zult mijn dienaar zijn. Wezen van hooger orde toont de mensch zich eerst ten volle, maar toont hij ook onweersprekelijk zich daardoor, dat hij een oog heeft voor onzienlijke dingen en, waar de keus hem wordt gesteld, de gansche zinne lijke wereld prijs geeft voor een ge dachte. Als wij nu van die tijden van geest drift en bezieling, het oog wenden naar onzen tijd, welk een verschil tusschen Stukloopen Zonnebrand/^. pUROi Doos 30 en 60. Tube 80 ct Bij Apoth en Drogisten (fifj de menschen van vroeger, die goed en bloed veil hadden voor hun geloof, en het grooter deel onzer maatschappij van heden, zoo spoedig gereed om ter wille van gemak of voordeel overtui ging te verloochenen en tegen de eischen van waarheid en recht te zon digen Welk een tegenstelling, die geest drift voor de hoogere dingen, die be reidvaardigheid om zich op te offeren voor een gedachte, en het drijven en jagen in onze maatschappij naar aard- sche goederen, de onverschilligheid, waarmede maar al te dikwijls het hei ligste eenvoudig wordt gebruikt als middel om aardsche doeleinden te be reiken De herinnering aan de heldentijden van het verleden mag ons echter nie» al het goede doen vergeten, dat onze maatschappij ons te aanschouwen geeft. Naast zoovelen, die de eischen van waarheid, recht en goede trouw verdraaien, staan daar toch ook die het woord indachtig zijn Wat baat het een mensch, zoo hij de geheele we reld wint en schade lijdt aan zijn ziel? Naast de beginselloozen, die ook het heilige eenvoudig beschouwen als mid del voor wereldsche doeleinden en overtuiging ondergeschikt maken aan de bevrediging van hun zucht naar geld, staat daar ook in eiken stand een kern van mannen en vrouwen, wien het beginsel heilig is, die zich diep zouden schamen over zichzelf, wanneer zij ooit hun overtuiging opof ferden aan wereldsche overleggingen, die met ernst en zelfverloochening zich wijden aan werken der liefde, aan den arbeid ter leniging van maat schappelijke nooden. Neen, het is niet waar, dat onze tijd slechts waardeering kent van hetgeen men ziet en tast ook hij kan wijzen op een vervuld zijn van heiligen geest. En hierin ligt wat ons kan verzoenen met het heden en goeden moed geven voor de toekomst. Soms kan het ons toeschijnen, alsof de onzienlijke din gen aan macht over de gemoederen der menschen verloren hebben. Maar zóó is het in werkelijkheid niet. Niet enkel lage en dierlijke, ook edele din gen liggen verborgen in de diepten van het menschenhart, slechts wachtend op een aanleiding om zich te openba ren. Waar het besef levendig is, dat veel moet worden hervormd en verbe terd, maar alle hervorming en verbe tering moet beginnen met het eigen hart, waar gestreden wordt om het binnen rein te bewaren, het ideaal hoog te houden, daar is de heilige geest Moge een nieuw, frisch geestesleven zich in ons ontwikkelen, ons geven die kracht, die ons begeeren doet goed te zijn en goed te handelen, die ons onder vreugde en smart, in staat, stelt onze dagelijksche taak te vol brengen. ons zijn. - Ge wilt zeggen bij u Hoe staat gij met vader Bertara Uitmuntend We zijn vrienden gewor den. Ik heb naar allen schijn heel open en eerlijk met den man gesproken. Ik heb hem ronduit bekend, dat ik zijn omgang had ge zocht, omdat ik zijn dochter beminde, wat hij heel natuurlijk scheen te vinden. Gij bevalt mij wel, luidde zijn antwoord, gij bezit een aardig vermogen, wat Gabrielle wel zal aan staan. Gij moet mij evenwel beloven, mij mee te nemen ik kan mij niet van mijn kind kind scheiden, als zij uw vrouw wordt. Dat moet ge mij beloven, maar ik ben geen mees ter over haar. Waarom niet vroeg ik. Nu, Gabrielle heeft een eigen willetje, hernam hij hoofdschuddend. Ge kunt een man zijn uit duizenden, met veel verstand en veel geld, als haar hart haar niets zegt, let Gabrielle niet meer op u dan op de straat- steenen. Maar gij zult wel een goed woordje voor mij willen doen bij haar, is 't niet Ja, dat wil ik u gaarne beloven. Zoo was ons gesprek en in het begin dacht ik werkelijk niet op grooten tegenstand bij Gabrielle te zullen stuiten. Zij zag mij vrien delijk lachend aan en ik scheen meer in haar smaak te vallen dan menig ander. Na dien tijd kwam ik niet meer in de rue d'Allemag- ne, zonder eenig geschenk voor haar mee te brengen, waarvan ik nochtans den prijs ver zweeg, om de arme menschen niet al te veel te verbazen. Ik beproefde zoo gaandeweg haar vertrouwen te winnen. Ik bestudeerde haar smaak, haar denken, haar bezigheden en haar neigingen. Ik heb met haar en haar vrien dinnetjes vroolijke buitenpartijen gehad, ik heb diners in kleine hotels gearrangeerd en betaald, en in het kort niets verzuimd om een wit voetje bij haar te krijgen. Ik noem mij Norbert en geen sterveling vermoedt iets van mijn adellijke afkomst. Vader Bertara, hernam de markies op eenigszins anderen toon, is een allerzonderlingst mensch. Hij heeft vaak zeer zwaarmoedige buien, waarin BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN VLAG NEERGEHAALD. Maandagmiddag arriveerde in de haven hij allen, die met hem in aanraking komen, als zijn vijanden beschouwt, die zijn onder gang gezworen hebben. Dat is nu wel niet bepaald vervolgingswaanzin, maar dan toch gewis een manie, die hem het leven verbit tert. Ik heb gepoogd te onderzoeken, hoe die manie bij vader Bertara is ontstaan. Het schijnt, dat hij eens als opzichter in een kleine fabriek zich tot heer en meester heeft willen opwerken, en dat hij, toen hij dat in derdaad geworden was, door de concurrentie van mededingers, die zijn vertrouwen mis bruikten, gedwongen werd, met schade en schande zijn zaken van de hand te doen. Van dien tijd dateert zijn manie, zijn herhaalde lijk terugkeerende droefenis, zijn vrees en zijn achterdocht. En zoo ben ik dan met hem op een vertrouwelijken voet gekomen, daar ik hem niet verborg, dat ik, eenmaal zijn schoon zoon zijnde, hem de verloren plaats weder zou terugbezorgen. Hij was bij mijn woorden diep ontroerd, maar nam evenwel mijn voor stel niet aan. Neen, mijnheer Norbert, zeide hij, dat wil ik niet, maar uw voorstel is mij niettemin het deugdelijkste bewijs van de goedheid uws harten. Ik ben nu eenmaal te oud geworden om weer wat nieuws te beginnen. Ziet ge, men moet jong zijn voor dergelijke ondernemingen, goede voeten, goede oogen en een helder hoofd bezitten. Ik deug niet meer voor zulk een werkkring, 't Is nu te laat. Gij hebt mijn dochter lief, bewaar uw vermogen voor haar. Zij zal bij u een gelukkiger leven hebben dan bij mij. Zij zal het genot van wel varen leeren kennen en aan uw zijde een on bekommerd leven leiden. Wat kan ik meer verlangen Ik werk nu alleen nog maar voor mijn dochter. Maar, wat ik zeggen wil, viel hij zichzelf in de rede, weet Gabrielle iets van uw bedoelingen Ik geloof, dat ge tegenover haar een weinig verlegen zijt. Hebt ge reeds met haar gesproken Nog niet, mijnheer Bertara, antwoordde ik. Wilt ge dan, dat ik over die zaak van avond eens met Gabriëlle spreek vroeg hij mij. zijn met de minste kosten verkregen met Opfokvoeder 1—30 dagen f 6.75 p. 50 Kg. Opfokkorrel 4 10 weken 5.95 p. 50 Kunttkorrel B na 10 weken 5.75 p. 50 Lager voederkosten en later méér eieren: Zoo vrrkrccg de heer H. Koeiog. dt Wllp. Gr v*n 32 ioogc hennen 771 eieren In Deccabet en 65» In dt koude maand lanuari I dm 78 pCt. en 65.8 pO. eieren. Brochure pluimvee en eierlijaten gratis. Bestel bij Uw leverancier in Uwe plaata; indien daar niet voorradig direct a.d. fabriek. Bertels' Oliefabrieken N.V. - Amsterdam. van Gorinchem een Duitsch schip, beladen met cement, dat moest worden gelost en daar toen ligplaats had gekozen achter den Kor- tendijk. Het schip voerde de hakenkruisvlag. Twee personen, gezeten in een roeiboot, heb ben, terwijl de schipper beneden was, het vlaggetouw doorgesneden, de vlag neerge haald en deze vernield. Ondertusschen waren de schipper en zijn knecht aan dek gekomen. Uit de roeiboot werd met een stuk hout naar hen gegooid. De schipper en zijn knecht wier pen terug en troffen daarbij een der inzitten den van de roeiboot, die licht werd gewond. De beide roeiers hebben hierna de roeiboot opgeborgen en zijn van den havendijk het schip met steenen gaan bekogelen. De schip per en zijn knecht lieten zich niet onbetuigd: zij stevenden op de aanvallers af, waardoor op den havendijk een relletje ontstond, waar bij de politie van de sabel gebruik moest ma ken. Nadat de schipper op het politiebureau aan een verhoor was onderworpen, werden beide personen, die de roeiboot hadden be mand, opgeborgen. WANDELEN OP DEN BODEM DER MAAS. Ten bate van het Crisis-comité. De restauratie der vermaarde Romaansche Maasbrug wordt ijverig voortgezet. In de laatste weken werd om de drie Westelijke pij lers, met damwanden, een enorme werkput gemaakt. Men gaat immers, onder de niet gefundeer de pijlers, die al sinds de dertiende eeuw op den grintbodem staan, betonnen contrage welven aanbrengen, om «rder uitspoelen te voorkomen. Nu de werkput is leeggepompt, merkt men dat dit geen overbodige weelde is Vooral de derde pijler ziet er niet te best uit. Na de Nieuwjaarsvloed 1926 ontstond hier een bedenkelijke onderspoeling, gevolgd door een afbrokkeling van den stroombreker. Nu kan men van nabij aanschouwen hoe geweldig de stroom hier te keer ging. Indrukwekkend is de scheef weggezakte gecementeerde massa van het basement. Onheilspellende scheuren ziet men, aan den achterkant van den pijler, omhoog loopen. En dan, een paar tientallen meters achter de brug. de werkelijk diep uitgemaalde kolk, die evenwel, volgens de volksvertelsels, zoo diep zou wezen als een kerktoren en nóg dieper. Tegen betaling van een dubbeltje, ten bate van het Crisis-comité, heeft men nu eens al de mysteriën van Maasbodem en pijlervoeten kunnen doorgronden. Honderden hebben ge wandeld langs de door een aarden wal ge- steunden damwanden, onder den waterspie gel der rivier, want men zag aan alle kan ten het Maaswater door de naden der sterke platen sijpelen. Veel sensatie dus voor wei nig geld. Ja, heel graag, gaf ik natuurlijk ten antwoord. Heel goed, meende vader Bertara, van avond vindt ge ons alleen, geheel onder ons Ik kwam des avonds en vond inderdaad Gabrielle en Bertara met hun beidjes. Ber tara begon over mijn wenschen te spreken. Bij het eerste woord verzocht Gabrielle hem niet verder voort te gaan. Zeg niets meer, vadertje zei ze op zach ten en nochtans vasten toon. Ik ben nog veel te jong, om aan trouwen te denken. Ik dank mijnheer Norbert trouwens wel, dat hij aan mij gedacht heeft Lachend, welwillend lachend zelfs, zag zij mij daarbij aan. Ik heb een weinig kennis van het vrouwelijk karakter en het kwam mij voor, dat haar lachje in tegenspraak was met haar woorden. De lippen zeiden „neen", maar het lachje scheen „ja" te zeggen. Alle vrouwen zijn behaagziek en dat is wellicht de grootste oorzaak, dat er zoovelen van haar ongelukkig worden. Staat ge mij toe op de toekomst te ho pen, juffrouw Gabrielle, hernam ik, ge komt op uw besluit terug, nietwaar Gabrielle's gelaat veranderde opeens van uitdrukking en op afgemeten toon gaf ze mU ten antwoord Ge doet verkeerd, mijnheer Norbert. mijn woorden niet te nemen voor hetgeen ze zijn. Ik wil werkelijk niet trouwen. Vader Bertara fluisterde mij daarop In het oor Laat haar liever met rust. Zij is zoo zenuwachtig. Vanavond kunt ge geen twee woorden meer uit haar krijgen. Kom morgen maar eens terug Maar den volgenden dag zei vader Bertara tegen mij, terwijl hij mismoedig het hoofd schudde Ik weet waarlijk niet. wat Gabrielle scheelt. Er gaat het kind Iets door het hoofd, dat staat bij mij vast. Als ik uw naam maar uitspreek, begint ze dadelijk te weenen en te snikken Ik trouw niet, ik wil niet trouwen (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1