SMMÜK S. COLTOF PETTEN II 24e JAARGANG VRIJDAG JUNI 1933. No. -I-B NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ONDER DEN VUURTOREN. OM HET GOUD. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT BLEEK DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UÏTGEVER CORN. J. BOSKER, WIERDfGBI. BUREAU: Hippolytiunuef Wlerlnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. r o io. Weer een noodlijdende gemeente. Holland op zijn smalst. De toestand der Westfriesche tuinders-ge meenten wordt met den dag ernstiger. Voor steun en werkverschaffing worden zeer groo- te bedragen gevraagd, terwijl de belasting bronnen vrijwel zijn opgedroogd. Het is den Raad der noodlijdende gemeente Hoensbroek dan ook niet mogen gelukken de begrooting voor 1933 sluitend te maken, ondanks het feit, dat er op de diverse posten zooveel mo gelijk was besnoeid en de belastingen tot het maximum zijn opgevoerd. Ged. Staten van Noord-Holland hebben nu geadviseerd bij het Rijk aan te kloppen om een bijdrage van f 4000.- in de kosten der gemeentelijke huishouding, waartoe z.h.s. is besloten. Het vraagstuk der noodlijdende gemeenten laat zich steeds ernstiger aanzien. Vooral de kleinere plattelands-gemeenten zien zich thans voor het feit gesteld, dat ze op kosten van een steeds kleiner wordende minderheid van belastingbetalers hare zorgen moeten uitstrekken over armlastigen en werkloozen tot een getal als nooit te voren. En als het niet langer gaat, is men al spoedig geneigd om aan te kloppen bij het Rijk, dat het toch ook van diezelfde belastingbetalers moet heb ben en zelf moeite heeft om rond te komen. Wat tegenwoordig aan de openbare kassen ook zware eischen stelt is het modèrne ver keer, dat goede en breede wegen gebiedend noodzakelijk maakt. Neemt het aantal auto's niet geregeld toe Auto's met de letters GZ op het nummerbord waren er voor enkele maanden nog niet en thans zijn het al ge wone verschijningen op den weg. Dat zijn in Noordholl. Noorderkwartier thans ook de bussen van A.T.O.-dienst over den afsluitdijk. Wanneer deze dienst deson danks bij de streekbewoners en het reizend publiek in het algemeen weinig populair zou blijven, zijn daarvoor verschillende oorzaken aan te wijzen. In de eerste plaats is het een bezwaar, dat passagiers voor de richting Alkmaar niet mo gen worden opgenomen. Dit maakt, dat be woners in de kop van Noordholland, die zich vanzelfsprekend meer op de eigen provincie als op Friesland richten, van deze bussen weinig gebruik zal maken. Een tweede bezwaar is, dat de diensten momenteel worden onderhouden met kleine, ongeriefelijke wagens, waarin het reizen al lesbehalve een genoegen is. Het is te begrij pen dat zwaar materieel op de smalle toe gangswegen nietkan worden gebruikt. Maar waarom is het noodig, dat de passagiers in deze rammelende busjes, model Anno-zooveel moeten worden geradbraakt Derde bezwaar de route zou vlugger moe ten worden afgelegd. Wanneer het onnoodige oponthoud op het eenzame en verlaten Bree- zand kwam te vervallen, wanneer niet langer in elk klein dorpje werd gestopt en op (denk beeldige) passagiers gewachtwanneer de snelheid op den afsluitdijk iets werd ver hoogd, wat heel wel mogelijk is, zou de afstand Leeuwarden—Alkmaar zeker gemakkelijk in drie uren kunnen worden afgelegd. Last not leastde tarieven. Algemeen is de klacht dat die te hoog zijn. Groot is het verschil met het pas verlaagde 3e klasse ta rief, groot ook met de meeste particuliere diensten. Dat een kaartje Hippolytushoef— Leeuwarden f 2.10 kost, een afstand van 70 K.M., zegt toch zeker genoeg. Wij zouden het zeer op prijs stellen, indien de A.T.O. al deze Dezwaren eens ernstig onder oogen zag. Zij toch moge bedenken, dat het haar gegeven monopolie van vervoer over den afsluitdijk een plicht inhoudt, n.1. met de redelijke eischen van het reizend publiek re kening te houden en zich aan te passen bij de moderne verkeersbehoeften. Bovendien staat thans de rentabiliteit van de geheele lijn op het spel. Velen zullen thans dezen zo mer van de bussen gebruik willen maken om den afsluitdijk dat grootsche monument van waterbouwkunde eens te kunnen bekijken. Wanneer de dienst wordt onderhouden zooals thans, zullen deze menschen een duren eed zweren, dat ze zich voor zooiets niet meer zullen laten vangen. Een der eerste reizen maakten wij in gezelschap van den directeur van het Internationale Esperanto Persbureau, die niet in de wereldtaal van Dr. Zamenhoff, maar in goed Hollandsch zijn verontwaardi ging over een dergelijk vervoer te kennen gaf „Holland op zijn smalst daaraan denkt men in de A.T.O.-bus over dén afsluitdijk." OBSERVATOR. FEUILLETON. (8. O, ik dacht wel dat ge de een of andere dwaasheid zoudt hebben uitgehaald Met die woorden ontving zij haar bezoeker en nam van hem de medegebrachte bloemen in ontvangst. Krijg ik al dat moois van u, omdat ik vandaag achttien jaar ben geworden, voegde zij er lachend bij. Valentin zag de kamer rond. Hoe, riep hij, is uw vader nog niet van de fabriek terug Hij komt immers nooit voor zeven uur. Maar gisteren heeft hij mij beloofd dat hij vandaag om vier uur zou terugkomen, om thuis te zijn, als de menschen kwamen om u te feliciteeren. Gabrielle luisterde maar met een half oor zij schikte de losse bloemen in blauwe va zen op den schoorsteen. Vervolgens keerde zij naar de tafel terug, waar allerlei kunstbloe men lagen en tal van benoodigdheden om ze te vervaardigen, want Gabrielle Bertara was bloemenmaakster. Valentin nam naast haar plaats. Hij be schouwde een oogenblik haar rappe, fijnge- vormde handjes en vroeg toen En wat krijg ik nu van u, Gabrielle, hebt ge daaraan volstrekt nog niet gedacht Zij wendde lachend het hoofd om, hield hem haar wang voor en zei daarbij Eentje hoor Voor meer geef ik geen cre- dlet. Valentin drukte bedeesd een kus op de plot seling blozende wang van het lieve meisje, terwijl hij daarbij eenigszins bleek werd. O, ik heb Je zoo lief, fluisterde hij. Was BINNENLANDSCH NIEUWS. ONGELUKKEN. Vijfjarig jongetje met een auto meegesleurd en gedood. Op den rijksweg te Reuver is het vijfjarig zoontje van den heer L. Keilaars uit Reuver Dinsdagavond bij het oversteken van den weg gedood. Uit de richting Venlo naderde een perso nenauto, toen het jongetje vrijwel plotseling midden voor den wagen kwam. De chauffeur gooide het stuur naar links, maar kon niet meer voorkomen, dat het knaapje eenige me ters medegesleurd werd. Toen men de kleine onder den wagen vandaan haalde, was hij reeds dood. Tengevolge van deze aanrijding kwam de auto nog in aanraking met een anderen pas- seerenden wagen, om vervolgens in een grep pel langs den weg terecht te komen. De auto werd zwaar beschadigd. Vrachtauto met varkens in een vaart gereden. Tengevolge van het springen van een band reed de veewagen van de fa. Meeuwis uit Weert nabij sluis 12 te Sommeren in de Zuid- Willemsvaart. Den chauffeur werd de borst kas ingedrukt Bovendien heeft de man nog eenige zware inwendige kneuzingen opgeloo- pen, zoodat hij in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Weert moest worden overgebracht. Van de ca. 50 varkens, die in de auto gela den waren, kon het grootste deel worden ge red. De auto werd zwaar beschadigd. Door de warmte bevangen. Te Watergang bij Purmerend is de 25-ja rige motorrijder De Moes Dinsdag plotseling van zijn motor gevallen. Vermoedelijk is hij door de warmte bevangen. Na aankomst in het ziekenhuis te Purmerend is hij overleden. STEUN VOOR DE PLUIMVEEHOUDERS. Vergoeding van een deel van het verlies. De regeeringscommissaris voor de uitvoe ring van de garantieregeling 1933 ten behoe ve van de kippen- en eendenhouderij heeft, in aansluiting op een reeds door ons ter zake gepubliceerd bericht de volgende mededeeling gedaan De prijs der eieren is den laatsten tijd zeer laag. Zelfs op de beste bedrijven, waar de kippenhouderij thuis hoort, kan de opbrengst op het oogenblik de productiekosten niet dek ken. Het zijn vooral de kleinere eieren, wel ke weinig opbrengen, en ofschoon de pluim veehouder, die zijn eieren als regel groot en klein door elkander afzet, zulks meestal niet direct ziet, zijn het juist die kleinere eieren, welke den gemiddelden prijs, dien hij ont vangt, drukken. Bij den toestand van het oo genblik zou de pluimveehouder ten zeerste >aat zijn bij een beteren prijs voor die klei nere eieren, waarom maatregelen getroffen zijn om de garantieregeling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij ten opzich te van deze kleinere eieren in werking te stellen. Hiertoe zullen worden gerekend ei eren tot een gewicht van ten hoogste 55 kg per 1000 stuks, met inachtneming van de sor- teeringsvoorschriften, zooals die in de wette lijke uitvoerhepalingen voor eieren voorko men. Ook voor de eendenhouderij is een regeling noodig gebleken. De pluimveehouders zeiven zullen rechtstreeks geen bemoeiingen met be doelde maatregelen hebben het resultaat er van moet tot uiting komen in den prijs, die voor de eieren gemaakt zal worden. Bedoelde maatregelen zullen natuurlijk niet zoo ver kunnen reiken, dat thans iedere pluimveehouderij weer zonder verlies of zelfs met winst zal kunnen gaan werken. De pro ductiekosten op elk bedrijf afzonderlijk zul len voor een groot deel de uitkomsten ervan beheerschen hoe lager deze productiekosten zijn, hoe eerder het bedrijf rendabel is. Ver laging van productiekosten is dus van veel belang. Pluimveebedrijven, die te duur wer ken, zullen zich niet kunnen handhaven. Bij de beperking van de exportmogelijkhe den van eieren zal inkrimping van den pluimveestapel moeten plaats vinden. Wel mag bij lagere prijs een grootere consumptie in het binnenland verwacht worden, doch het is niet mogelijk, dat bij den tegenwoordigen omvang van den pluimveestapel bijna allo geproduceerde eieren in het land zelf afzet kunnen vinden tegen prijzen, die voor den pluimveehouder loonend zijn, zelfs bij zeer lage productiekosten. DE HEER BRAAT NIET TERUG IN DE TWEEDE KAMER In een schrijven van de besturen der pro vinciale afdeelingen van Drente, Groningen en Friesland der nationale boeren-, tuinders- en middenstandspartij aan het centraal be stuur stellen zij vast, dat de verkiezing van mr. Vervooren op correcte en wettige wijze is geschiedt, dat er voor mr. Vervooren geen re den is om voor het lidmaatschap te bedan ken en dat dit voor de partij groote schade zou zijn en dat de actie, welke tegen mr. Vervooren wordt gevoerd, beneden peil is. van den Ilondenweg aldaar tegen het zich daar bevindende muurtje en werd tegen den grond geslingerd, waarbij hij aan hoofd en beenen ver wond werd. Bij een poging om het ge havende voertuig weg te sleepen door twee vrienden van B. ondernomen, vloog dit plotseling met een hevigen knal in brand, zoodat van het motor rijwiel niets dan een chaos overbleef. De Streek. De rabarberteelt heeft hier niet veel meer te beteekenen. Hier en daar is nog een klein hoekje ver bouwd, waarvan de opbrengst als on verkoopbaar door het In- en Verkoop bureau tegen 50 cents per 100 K.G. wordt afgenomen en vernietigd. SCHAGEN. Uitslag van gehouden publieke verkooping op Donderdag 1 Juni, ten overstaan van notaris Pinx- ter te Schoorldam van een hoerenhuis met kantoor aan de Landbouwstraat te Scbagen, kad. C. no. 1153, groot 4 A. 5 c.A. Eigendom van den heer W. F. Gorter te Schagen. Kooper werd de hypotheekhouder, de heer P. D. Rezelman te Amsterdam, voor de som van f 6300.-. BUITENLANDSCH NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. Heerhugowaard. Toen van Zondag op Maandagnacht de heer Brommer, van Koedijk, op zijn motorfiets van de kermis te N.-Niedorp komende, langs den Middenweg te Heerhugowaard naar huis keerde, geraakte hij door tot nog toe ónopgehelderde oorzaak in de bocht bij de R.K. kerk op den hoek je maar een paar jaar ouder, dan zou uw va der er misschien niets tegen hebben dat wij dadelijk in het huwelijksbootje stapten. Geduld, Valentin, geduld Ik zal gauw genoeg oud worden. Twee jaren lijken mij op dit oogenblik zoo vreeselijk lang. Ik houd zoo zielsveel van je, ik kan bijna aan niets anders denken dan aan jou, Gabrielle Met gebogen hoofd en neergeslagen oogen luisterde zij toe, terwijl zij de zijde en het satijn rangschikte voor haar kunstbloemen Zij scheen in nadenken verzonken. Ik vind het prettig, dat ik u zoo alleen gevonden heb, hernam Valentin. Als er men schen bij zijn, durven wij niet reppen van on ze liefde, omdat men ons uit lacht en beweert, dat wij beiden nog veel te jong zijn. Ja, wij lachen dan wel mee, maar toch kan ik u ver zekeren dat mij daarbij somtijds het bloed kookt. Datzelfde gevoel heb ik ook als de menschen ons op straat glimlachend aanzien. Een is er, dien ik wel aan zou kunnen vliegen, dien ik verschrikkelijk haat en dat is die mijnheer Norbert. O, als ik maar wist, of gij hem liefhadtHij kan u soms zoo vreemd, zoo veelbeteekenend aanzien. Maak u daarover maar niet ongerust, antwoordde het meisje bedaard. Ik heb hem niet lief Mijn vader heeft mij zijn aanzoek medegedeeld en ik heb hem afgewezen. En zult ge hem nooit liefhebben, hem al tijd blijven afwijzen Ja, dat zweer ik u antwoordde Gabriel le, bijna vroolijk. Er ontstond een oogenlik van stilte. Toen lachte het jonge paar elkander weer vriende lijk toe. Daar sloeg de klok op den schoorsteen halfzes. Er klonken naderende schreden op de trap. Is dat vader Bertara vroeg Valentin. Neen, dat kunt ge wel hooren. Maar waarom zijt ge zoo gejaagd Tijd tot antwoorden had de jongeman niet, er trad een zoogenaamde „dienstman" bin nen, met een grooten bouquet fraaie kostba NAAR MAAT en KLEUR KEUZE bij Jaap Snor. (Hij breit ze zelf best.) Ie Klas reparatie-inrichting voor ALLE soorten wol len Kousen en Sokken (ook de allerfijnste) Den Helder, Zuidstraat 19. (Let op de Gelen Winkel.) P.S. Vracht voor onze rekening. re bloemen bij zich. Ben ik hier terecht bij juffrouw Gabriel le Bertara vroeg hij Ja, zoo heet ik, zei Gabrielle. Dan moet ik u deze bloemen afgeven met dit kaartje. Alles is betaald. De dienstman ging heen. Het meisje greep eerst naar het visitekaar tje en wierp daarop een snellen blik. Toen maakte zij een beweging, alsof zij het voor Valentin, die over haar schouder keek, wilde Verbergen. Ik heb het al gelezen, riep de jonge man. 't Komt van NorbertGe behoeft dien naam dus voor mij niet te verbergen. Zooals ge ziet, geeft het mij weinig of ik hem al afwijs. Hij laat zich niet ontmoe digen. Gabrielle, riep Valentin met een onrust, als durfde hij de woorden, die hem op de lip pen kwamen, nauwelijks uitspreken, zijt ge wel zeker dat ge hem niet door woord of blik eenige hoop hebt gegeven Gabrielle hief het hoofd op. Er lag op haar gelaat een uitdrukking van smartelijk verwijt en gekwetsten trots. Hoe is 't Valentin, vertrouwt ge mij niet meer zei ze langzaam. O, ja, ja, dat verzeker ik u Maar die man is rijk, hij is ook nog jong genoeg om uw man te kunnen zijn Ik ben ijverzuchtig, Gabrielle, ik ben vreeselijk ijverzuchtig. Zij dacht een oogenblik na en antwoordde toen Ge hebt misschien gelijk, we moeten die zaak eens ernstig bepraten. Maar dit willen wij eerst doen. Zij verscheurde het naamkaartje van Nor bert en wierp de stukken in het vuur en daarop een venster openend, dat op een bin nenplaats uitkwam, wierp zij den schat van kostbare bloemen, zooeven ontvangen, even eens met minachting naar beneden. Ziezoo, dat is afgeloopen, riep zij uit, Kom hier nu eens bedaard en tegenover mij zitten, Valentin. O, ik bid u om vergeving, begon de al VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé-, Wilt n- en Deventer OVER DEN OCEAAN. MATTERN IN RECORDTIJD VAN NEW YORK NAAR MOSKOU. De Amerikaansche vlieger Mattern, die zooals bekend een poging doet om het record voor een wereldvlucht te verbeteren, is Zater dagavond boven het Wadham Island gesigna leerd. Hij vloog in Oostelijke richting over den Atlantische Oceaan. Aldus kwam het eerste bericht binnen over Mattern, uit St. John op New Foundland. Pinkster-Zondag kwam uit Oslo het tweede bericht De Amerikaansche piloot Mattern, is onver wachts van koers veranderd. In strijd met zijn oorspronkelijk plan tusschenlandingen te doen in Parijs en Berlijn is Zondagmiddag op een klein eiland aan de Noorsche kust ge daald op ongeveer 150 K.M. van Oslo. Van daar is Mattern verder gevlogen naar Oslo. Pinkster-Maandag Na een korte nachtrust is Maandagochtend om 6 uur 40 Mattern op gestegen naar Moskou. Maandagmiddag om 3 uur 25 Moskousche tijd is Mattern op het centrale vliegveld te Moskou gedaald. Mattern verklaarde, dat hij wegens mist meer noordwaarts had moeten houden dan hij aanvankelijk voornemens was en dat hij daarna Zuidwaarts vloog, om Berlijn te berei ken. Na 23 uur vliegen besloot hij Zondagavond op het eiland Jomfruland te dalen, aangezien hij hier een geschikt landingsterrein zag. Hij had toen nog 500 liter benzine en 40 liter olie. Na een vlucht van 7 uur 15 minuten uit Oslo landde Mattern te Moskou vlot, door een groote menigte verwelkomd. Hij verklaarde in Noorwegen te zijn gedaald daar hij vreesde voor ijsvorming op de vleu gels van zijn toestel en omdat hij zeer ver moeid was. De Oceaanvlieger Mattern heeft bij zijn tusschenlanding op het eilandje bij de mon ding van de Oslo-fjord medegedeeld, dat hij gedurende de eerste 900 km van zijn vlucht over den Atlantischen Oceaan mooi weer had gehad. Later was hij echter in een zwaren storm geraakt en in den mist terecht geko men, waardoor hij herhaaldelijk de macht over zijn machine verloor. Toen bij een wind vlaag de machine sterk afgleed, geloofde Mat tern dat zijn laatste uur had geslagen. Bij het opvangen der machine ontstonden eenige scheuren in het linker draagvlak. Doordat hij slechts voorzien was van een weinig gedetail leerde kaart, was hij ongeveer 300 km uit den koers geraakt, zoodat hij de Noorsche kust geruimen tijd voor de Schotsche had gehou den. De eerste nacht had bovenmenschelijke eischen aan zijn lichaamskracht en zenuwen gesteld. Om zich te oriënteeren had hij een plaats gezien, dat vlak en zandig leek. Eerst bij het landen bleek, dat de wielen op grind terecht kwamen. De steenen werden door het vliegtuig hoog opgeworpen en uit de nabije visschershutten kwam de bevolking te voor schijn. Door oververmoeidheid zakte Mattern in elkaar. De visschers droegen hem een huis binnen en zorgden ervoor, dat hij weer op knapte. Hij stelde zich in verbinding met het station van den Noorschen Marinevliegdlenst op het vasteland aan den overkant. Hoezeer de machine aan het slechte weer was blootgesteld en hoe heftig de bewegingen zijn geweest die het toestel heeft gemaakt, blijkt o.a. uit het feit, dat twee thermosfles - schen door het stooten in stukken braken. Na het verlies van deze flesschen had Mat tern niets eet- of drinkbaars meer aan boord dan zes sinaasappelen. dus toegesproken jongeman. Ik had u mijn jaloezie niet zoo moeten toonen, maar mijn gevoel was sterker dan mijn wil Ziet ge, ge zijt ook mijn alles op de wereld. Zijn we niet samen grootgebracht? Mijn ouders heb ik nooit gekend. Ge zijt ook wel arm, zooals ik. maar ge hebt toch altijd uw vader bij u ge had, al is het ook dat ge uw moeder kort na uw geboorte hebt moeten verliezen. Heb ik u niet van den dag af, waarop uw vader zich over den kleinen weesjongen ontfermde, als een zuster beschouwd, tot het oogenblik waar in ik tot de ontdekking kwam, dat ik u op een andere wijze beminde Zie, Gabrielle, als gij nu een ander de voorkeur kondt schen ken, zoudt mij dat tot vertwijfeling brengen Waarom kunt ge niet denken, zooals ik. Valentin, waarom kunt ge niet in mijn hart lezen Heb ik u ooit een onwaarheid gezegd Hoe haalt gij het in uw hoofd, dat ik u niet zou liefhebben Kunt ge daarvoor eenig be wijs aantoonen Neen, dat kan ik niet, gaf Valentin ont roerd ten antwoorde. Hebben wij ooit woorden gehad, ernsti ge woorden, zelfs toen we nog klein waren Neen, nooit, Gabrielle. Hebt ge mij ooit tegenover u in verwar ring, in verlegenheid gezien Neen, ook dat niet, Gabrielle. Met één woord kunt ge mij iets verwij ten Niets, Gabrielle, op mijn woord niets. Weet dan nu, eens en voorgoed, dat ik u liefheb, zooals gij het mij niet kunt doen. Is dat waar riep Valentin verrukt, O, herhaal dat nog eens, ik heb zoo noodig het van u te hooren Ik was al dien tijd, dat die man bij u aan huis kwam zoo erg beangst. Ik had mij verbeeld, ik weet, niet waarom, dat gij niet ongevoelig bleef voor zijn vlijerij- en en toen ik duidelijk zag hoe hij bij uw vader in den smaak viel, dacht ik dat tus- schen ons alles weldra gedaan zou zijn. Zeg mij nog eens, dat gij dien mijnheer Nor bert niet lief hebt, dat ge er nooit aan ge dacht hebt, om hem de voorkeur te schen MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 tclef. 81431, Amsterdam. Do vorige week Woensdag 1 Juni waren er veel Nieuwe Hollandsche :\!uiï.en a n de .markt, welke op de vei g to Bovenkarspel waren verkocht vor 1' 8.20, Kleinen voor 9.20 per 100 K.G., dit is erg vroeg in de tijd en dc prijs is laag. Nieuwe Malta en Winter Malta werden Op de veilingen tegen hoogere prijzen vlug verkocht f 15.25— 15.75 voor Nieuwe en voor Winter 8.50—9.25. De Bonten en Blauwen lig gen bijna overal onverkoopbaar, voor al als de kwaliteit niet deugt. Nog en kele partijtjes eerste soort Bonten en Blauwen konden een booge prijs op- brengeu. Kr liggen zelfs al bonten die ken, zeg mij dat, Gabrielle. Hoor eens, beste jongen, zei het meisje op zachten toon, maar er kwam daarbij toch iets, dat op een wolk geleek op haar helder voorhoofd, als gij mij nog eens die vraag doet, zal ik dat een beleediging achten. Als gij ooit weer aan mij twijfelt, dan verzeker ik u, hoe veel verdriet het mij zelf ook zou moeten kos ten, dat ik u nooit wil terugzien. Hij wendde zijn oogen van haar af en boog het hoofd. Er ontstond een stilzwijgen van eenige se conden. Gabrielle beschouwde Valentin met de groot ste opmerkzaamheid, zijn lichaam schokte van innerlijke aandoening. Daar hij hardnek kig zijn gelaat van haar hield afgekeerd, wendde Gabrielle het plotseling om. Het was zoo rood als vuur en zijn oogen stonden vol tranen. Mijn hemel, Valentin, wat deert u riep zij bezorgd uit. En zonder eenig antwoord af te wachten, sloeg zij haar armen om zijn hals en bedekte zijn mond met kussen. Het was dezen keer de zuster, die hem om helsde. Ziet ge, ik weet geen grooter ongeluk dat mij kan overkomen dan door u verlaten te worden, zeide Valentin. Uw vader kan ster ven, mijn weldoener, mijnheer Yaboussu, aan wlen ik zoo oneindig veel verplicht ben, kan ook sterven, dat zou mij gewis een groote smart veroorzaken, maar dat alles is niet te vergelijken met verdriet, dat ik zou on dervinden, als ik tot de ervaring kwam, dat gij mij ontrouw waart geworden. O, ik heb u al zoo heel lang lief en ik geloof, dat ik als kind reeds ijverzuchtig was als een ander u streelde of vriendelijke woordjes gaf. Ge zijt mijn leven. Ik denk als ik niet werk aan niets anders dan aan u. Mijn leven is verdeeld tus- schen u en mijn boeken en ik ben zoo geluk kig, u te mogen liefhebben, zoo trotsch, door u bemind te worden dat het mij waarlijk wel te vergeven is als ik beef bij het denkbeeld, dat gij mij zoudt kunnen ontrukt worden. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1