Doorzitten UW ADRES VOOR: VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 is voor een milde beoordeeling door den ont vanger van verzoeken om uitstel. Lijfsdwang. De lijfsdwang is, als middel om nalatige belangtingdebiteuren tot betaling van hun directe belastingen te noodzaken, niet geheel onbekend. De wet van 19 Mei 1917 verleende de belastingadministratie de bevoegdheid lijfsdwang toe te passen voor de invordering van oorlogswinstbelasting. Op grond van een en ander is de minister van oordeel, dat het ook thans niet gerecht vaardigd is, den fiscus den lijfsdwang, als middel tot invordering van directe belastin gen, te onthouden. De voorgeschreven machtiging van den mi nister van Financiën zal de kans op een licht vaardige toepassing van lijfsdwang en onge motiveerde hardheden voorkomen. GEMEENTE WIE RINGEN. V.V.V. „Wieringen Wieringermeer." Een vereeniging voor Vreemde lingenverkeer opgericht. De belangstelling welke bestond voor de oprichtingsvergadering van de vereeniging voor vreemdelingenverkeer welke Maanda- avond werd gehouden in Hotel de Haan te Hippolytushoef mag bevredigend genoemd worden, indien men het onverwachte solda- tenbezoek in aanmerking neemt. De Heer c. J. Bosker, welke namens het voorloopig Comité de vergadering opent, be gint met er op te wijzen, dat reeds veel te lang met de oprichting van een V.V.V. is ge wacht. Wieringen en de Wieringermeer zijn een groot object geworden voor het vreemde lingen bezoek. Het gaat er nu maar om trekken wij ge noeg profijt van dit bezoek. De eerste aanloop, die wij gemaakt hebben in onze propaganda voor een V.V.V. was ter inlichting voor de burgerij zelf. Men heeft nogal veel voor een manier om zijn eigen plaats van inwoning te kleineeren. Doch naast de bezienswaardigheden welke wij door de Zuiderzeewerken hebben gekre gen biedt deze streek zooveel mooie plekjes, dat getracht moet worden om den vreemde ling wat langer te houden als tot nu toe ge beurde. Spr. heeft gister iemand gesproken, die zich altijd een voorstelling van Wieringen had gemaakt, dat men het met een polsstok kon over springen hij heeft dezen man toen op een autotocht langs Wieringen en door de Wieringermeer geïnviteerd en deze kwam toen tot een heel andere gedachte. Er moet echter de noodige reclame voor ge maakt worden, dit moet niet half gebakken gebeuren, doch daar is geld voor noodig, de geheele burgerij zal er in betrokken worden. Doch ook een ernstig beroep op het Ge meentebestuur zal moeten worden gedaan. Want gaat het de burgerij goed, de Gemeen te vaart er dan ook wel bij. Wanneer hedenavond een vereeniging tot stand kan komen, dan moet, wil men voor dit seizoen nog practische resultaten berei ken, actief gewerkt worden. Zoo spoedig mogelijk moet een gids worden samengesteld, reclame in de groote dagbla den gemaakt worden en een lijst van pensi ons, gemeubileerde kamers enz. worden aan gelegd. Na deze openingsrede van den heer Bosker, volgt een korte discussie over het bepalen der contributie. Deze wordt als volgt vastgesteld Voor het gewone lidmaatschap bedraagt dit minimum ƒ1.per jaar. Zakenlieden, d.w.z. wanneer men een zaak drijft, pension houdt of kamers verhuurt, hiervan wordt een contributie ge vorderd van 2.50 per jaar. Zoo ook dona teurs betalen minstens f 2.50 per jaar. 21 personen geven zich hierna op als lid. Vervolgens wordt een bestuursverkiezing gehouden, waarbij de navolgende personen worden gekozen Corn. J. Bosker, voorzitter, Th. J. van Vegten, le secretaris, Dr. J. Bee- ker, Penningmeester, G. Smit (Wieringermeer) vice-voorzitter, P. C. de Haan, 2e secretaris, T. Takes en J. Vos commissarissen. De statuten en het reglement van de V.V.V. Alkmaar zullen als leidraad worden aange houden voor de vereeniging. Het vereenigings jaar zal loopen van Januari tot Januari. Zoo spoedig mogelijk zal een beknopte gids worden uitgegeven. Een vergadering te Slootdorp en Den Oever zal tevens nog worden belegd. Zij die zich op wenschen te geven als lid der vereeniging kunnen dit schriftelijk doen bij den Secretaris den heer Th. J. van Veg ten, Pompsteeg, Hippolytushoef. Men gelieve hierbij tevens op te geven, of men gewoon lid wenscht te worden, donateur enz. Ook kan men zich aan bovengenoemd adres op geven voor het houden van pension en de verhuur van gem. kamers, waarvoor men dan op de lijst zal worden geplaatst, welke in de gids wordt vermeld. De aandacht wordt er echter op gevestigd dat hiervan alleen nota wordt genomen in dien men zich als lid opgeeft. Zoo spoedig mogelijk zal wederom een ver gadering worden belegd. Hierna sluiting. Ernstig motor-ongeluk. Zondagnacht is de motorrijder de heer Koster, af komstig uit Haarlemmermeer err thans als leerling der Middelb. Techn. School te Haarlem eenigen tijd prac- tisch werkzaam bij den Heer O. J. Bosker, met zijn motorrijwiel in bot sing gekomen met de autobus van den Heer Geel. De heer K., die wilde trach ten tusschen de basalthoopen te ko- jnen, die op de Gemeenelandsweg lig gen, oim zoo de bus te laten passeeren, slipte en kwam met zijn motorrijwiel onder de bus terecht. Het motorrijwiel werd bijna geheel vernield, doch de heer K. is ten deele tusschen de bus- wielen langs gegaan. Wel had hij ern stige hoofdwonden en ook een been wond en moest bewusteloos worden weggedragen, doch men had dadelijk de indruk, dat hier nog van hoop spra ke was. Een plaatselijke geneeskun dige achtte onmiddellijk vervoer naar het Marine-hospitaal te Den Helder noodzakelijk. Naar men ons meldt is de getroffene bij bewustzijn gekomen en is de toe stand naar omstandigheden bevredi gend. Loop der bevolking. Ingekomen personen R. Nauta uit Rauwcrdorhem A. J. en J. S. Bruyn- ooge uit Schoondijke J. J. II. v. d. Pol uit Zuid-Schanvoude J. Zelden- rust en gezin uit Helumer c.a. C. de Beer en echtgen. en N. de Beer en echtgen. uit Hoorn Mw. W. Berko- veld uit Wolphaartsdijk Mw. L. Roos sien uit Wildervanck Catharina A. Kooy uit Amsterdam II. Plaggen- borg uit Oude-Pekela A. de Wit en echtgen. uit Harlingen A. Meyer uit Norg Mw. J. Hoogesteger uit Anna- Paulowna Tj. Vlas uit Wdrkum J. .1. Vinke en echtgen. uit Den Helder; Mw. W. Stoop uit Made c.a I'. Pau- lusse uit 's-Heer-Arendskerke Mw. J. M. de Vries geb. van Teulingen uit Anna-Paulowna P. Nieman en ge zin uit Winkel. Vertrokken personen Mw. J. Kuut, geb. Basstra naar Bloemendaal C. M. de Dreu en gezin naar Medemblik; J. Fijnheer naar Schagen Mw. E. M. Groen naar Alkmaar H. J. ter Hall naar Rijswijk R. Wesonbeek en ge zin naar Ossendrecht J; Sins en ge zin naar Velson J. J. Groffen en ge zin naar Rotterdam J. K. v.d. Heu vel en gezin naar Sliedrecht Wed. Joh. Zijl naar Oude-Pekela W). Volk man en M. Klopothek naar Duitsch- land M. Oosterbeek en gezin naar Schagen Jac. Vlietland naar Oud dorp M. A. de Dreu naar 's-Graven- polder B. J. v.d. Bremen naar Me demblik; P. F. Iluysmans naar Steen bergen S. Tillema naar Groningen L. Bals en gezin naar Steenbergen G. de Haan en gezin naar Medemblik; E. Ilesselink naar Amersfoort A. Westerlaken naar Zuilichem J. H. van Strien naar Medemblik K. J. Visser naar Sliedrecht; R. J. Schipper en gezin naar Amsterdam H. W. |Sitser en gezin naar Rotterdam J. ,van Dijk en gezin naar Ossendrecht P. W. K. Dekker naar Den Helder P. C. de Wit naar Schagen J. Snep- ivangers en gezin naar Rotterdam (G. Vlot en gezin naar Rozenburg R. |Luis en gezin naar Onstwedde Sj. Por en gezin naar Medemblik G. v. Asperen en gezin naar Sliedrecht G. J. van Wely en gezin naar 's-Graven hage H. Lubbers en gezin naar Voor burg W. Sitser en gezin naar Brum- ,men J. Ludema naar Marum P. Kindts naar Schoondijke J. Gons naar Landsmeer; S. A. Bambach naar Harlingen J. Roos naar Wognum Mw. M. T. Roos, geb. de Vries naar Wognum. Vóór hei zonnebad i eersf de huid inwrijven met „Zij"-crême of „Zij"-olie. Dat voorkomt zonnebrand en Uw huid wordt tevens, prachtig gebruind. „7Ü''CRÊMÉ of..7'j;OLIE In prijzen von 20-75 cl. Hinderwetsverguiming. Dooi' Bur*- gemeester en Wethouders is aan A. Veltman alhier vergunning verleend tot het oprichten van een benzine pomp bij het perceel aan de Kooger- weg. Gedeputeerde Staten van Noord- I lol land verleenden vergunning aan C. Koorn te Slootdorp voor eene elec- trische bakkerij aldaar. Overwerkvergunning. Aan de N.V. Geruischlooze W!eg te Heemstede is overwerkvergunning verleend van 13 Juni tot en met 15 Juli a.s. ten be hoeve van het verrichten van weg- verbeteringen in den Wieringermeer- polder, onder de gemeente Wieringen. SUCCES-NIEUWS. Zondag had Succes I op bezoek Westzaan I, waarvan S. bij een vorige ontmoeting met 64 wist te winnen. Om half drie werd afgetrapt en speelt W. voor de wind. Succes speelde met een gewij zigd elftal, wat nu althans geen verbetering bleek. De eerste aanval van W. werd goed af geslagen en liep uit op een corner, welke niets opleverde. Direct hierop kwam de nieu we S.-midvoor alleen voor de W.-keeper te staan doch schoot jammerlijk hoog over. De bal wordt uitgetrapt en meteen door de W.- voorhoede meegenomen, weten zelfs de S. ver dediging, die veel te ver was opgedrongen te passeeren en weldra wordt de S.-keeper met een goed schot gepasseerd 01. Even hierna gaat aan de andere kant een vrije trap van Koorn hoog over. Direct hierop weer een S.- aanval doch de bal zweeft precies voor het W.-doel langs. Nu krijgt W. een opgelegde kans doordat Lont de bal opeens voor eigen doel plaats, doch de W.-speler waar de bal terecht kwam benutte deze kans niet en schoot precies naast. De druk wordt steeds grooter op het S.-doel en hebben de Westza- ners het spel geruimen tijd geheel in handen, en weten de stand op te voren tot 03 waar mee de rust in gaat. Na de thee krijgt Succes het windvoordeel en speelt iets beter, doch kan niet voorkomen dat de S.-keeper voor de 4e maal gepasseerd wordt 04. De W.-keeper, welke nu een knie blessure oploopt kan nu zijn werk maar half verrichten, wat een geduchte handicap voor Westzaan was. Succes weet hiervan te profi teeren en na verloop van eenige oogenblikkcn haar eer te redden 14. Direct hierop komt de Succesmidvoor wederom alleen voor de W.' keeper en knalt weer hoog over terwijl hij de bal maar voor het inloopen had. Nu is Succes goed op dreef en raakt W. er een oogenblik uit. Uit een corn op het W.-doel verdwijnt de bal wederom in het W.-doel en het is 24. Na de uittrap nemen de Successers de bal met een over en trekken weer op het W.-doel af en een hard schot volgt waarna de W.-keeper geen stap deed en het is 3—4. Even breekt de W.-voorhoede nog een door en haar pijl snelle rechtsbuiten zet prachtig voor met het gevolg dat Piet nogmaals het nakijken heeft 35 Nu denken we dat het lot beslist is doch de Successers denken er anders over en we ten 't zelfs nog tot een gelijk spel, 55 te brengen, welke uitslag tegenover de goed spe lende Westzaners wel eenigszins geflatteerd was. Soldaten, in het dorp. Den geheelen middag al zag men op ,,'t hoekje" te Ilippo, dat zich daar meer mensclien verzameld hadden, dan de „vaste klan ten" ,en die telkens de weg aftuurden of „ze" nog niet kwamen. Die „ze" waren de jongens van het 6e (regiment veld-artillerie) die op weg van Leiden naar Oldebroek hier hun bivak zouden opslaan. Zoo af eh toe werd 't Hoekje „schoon geregend", maar telkens kwamen ze terug, 't lange wachten niet moede, maar al wat er kwam, géén soldaten en kanonnen, 't \Vlerd 's-avonds 7 uur, toen 't 6e van een heel andere kant kwam, dan verwacht werd en al les stormde naar 't terrein van Bruul naast 't Raadhuis, waar eindelijk dan toch de troep in vol krijgstenue, de stalen helmen op de gebruinde kop pen, onder rumoerig hoefgetrappel en gerammel van de affuiten van 't ge schut 't terrein opjoeg. Aan belangstelling geen gebrek. De geheele burgerij scheen uitgeloopen en vormde een kring om manschappen en paarden, terwijl de kok druk bezig was voor zijn 80 manschappen het „potje" klaar te maken. De inkwartiering bij de burgers was n.1. „zonder voeding". Wij gelooven, dat weinigen zich van deze regel wat hebben aangetrokken en tegen hun verregende gast hebben gezegd schik maar bij jongen, want 'n sol daat heeft altijd 'n grage maag en waar eten is voor twee, is 't ook wel voor drie In het dorp heerschte den geheelen avond een gezellige drukte en ook des morgens heel in de vroegte, toen men „opsteeg" voor de lange marsch over den afsluitdijk naar Bolsward. De kinderwedstrijden. Wij vestigen de aandacht er op dat op 25 Juni a.s. te Hippolytushoef groote kinderwed strijden zullen plaats hebben, uitge schreven door Herwonnen Levens kracht". Wij wekken de kincieren op hieraan mede te doen en de ouders en andere belangstellenden om deze feest middag te gaan bijwonen. INKWARTIERING. Als een aardig intermezzo Bracht de inkwartiering hier In ons kleine, stille dorpje, Heel wat leven en vertier. Geen wonder dat dat vreemd gedoe Van kanonnen, knol en kok, Trompetgeschal, gecommandeer, Een rij van kijkers trok. Een deel der wakk're strijders moest In Hippo in kwartier, De stroozak was bij hen gevuld Met zuiver Wieringsch wier. Men had er wel een kijkje op, Zoo'n vreemde vent logé „Wie weet wat voor een knul het is". Maar och, dat viel wel mee. Want doorgaans is zoo'n „stikkeraaijer" Of kanonnier, een leuke klant, Ilij heeft met rats- en kuchverhalen De lachers daad'lijk op de hand. En velen, wars van strijdgedoe, Vorstin en Vaderland, Hebben ongemerkt hun hart, x\an ,,'t zesde Veld" verpand. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. Nauwere samenwerking. Op Don derdag 8 Juni is een gecombineerde vergadering gehouden van de drie besturen van de ter plaatse bestaande Landbouw-organisaties, in hotel „Smit". Doel van deze vergadering was nau were samenwerking op landbouwge bied en alles wat er verder bij onder gebracht kan worden, zooals Coöpe ratieve aankoop, lezingen, cursussen, excursiën, enz. Besloten is om los van elke organi satie gezamenlijk coöperatief in te koopen die artikelen, welke zich daar goed voor leenen. Een commissie werd benoemd, 2 leden uit elke organisa tie om dadelijk aan het werk te gaan. Voor de commissie zijn aangewezen voor de H. M. v. L. de heeren List en Addens, voor den L.T.B., de heeren Giesen en Scheltinga, en voor den Chr. B. en T. B. de heeren Van 't Wout en ten Have. Ter bevordering van het gestelde doel waaraan door iedere organisatie spontaan zal worden medegewerkt, is oesloten dat de drie respectievelijke voorzitters der drie organisaties, de heeren Schoorl, Giesen en de Graaf, minstens om de drie maanden bij el kaar zullen komen om in beginsel uit le stippen wat gezamenlijk kan wor den gedaan. Met die besluiten kan ieder naar zijn organisatie teruggaan en daar bespreken en wordt gehoopt langs dien weg gezamenlijk de land bouwbelangen uit te dragen tot heil van de Wieringermeerbevolking. Bezoek van het zesde. Aan heel veel bezoek zijn we hier in de Wieringermeer al gewoon ge raakt, maar de gasten welke Maandag hier onder echte stortbuien aankwa men waren wel buitengewoon en mochten zich dan ook in de bijzondere belangstelling van de Wieringermeer- ders verheugen. Het was het 3e ba taljon van het 6e regiment veld-artil lerie uit Leiden, dat 's-nachts te 2 uur vandaar per extratrein was vertrokken en hier te ongeveer 's-najn. 5 uur van uit Schagen in marschorde arriveerde. Het was een lange rij van ruiters, paarden, stukken geschut, bagage en keukenwagens, die onder groot wiel1 geratel en schetterende tonen der hoornblazers onze dorpen door trok ken en de bewoners uit hun huizen lokten. Als alles weer vergeten is Krijgt menigeen, dat geloof 'k vast, Een ansichtkaart uit Oldebroek, Met groeten van „de gast". U weet nu hoe soldaten zijn Eronder staat allicht Zoo'n klein jé - essie, (hier een voorbeeld) „De groete ook aan Uwes nicht". (Nadruk verboden. NIEK. POLITIE. Verloren een gouden zegelring en een zwarte portefeuille met inhoud. Inl. bij Gem.-bode. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoote Mej. Trijntje Klare, leerling verpleegster aan het ziekenhuis „De Villa" te Hoorn slaagde aldaar voor het einddiploma als verpleegster. IN BESLAG GENOMEN. Bij gedane huis zoeking zijn door de politie bij particulieren enz. een 10-tal vuurwapenen in beslag geno men, waartoe men geen machtiging had deze voorhanden te mogen hebben en niet tijdig genoeg waren ingeleverd. Voor de 2e zoeking plaats vindt raden wij ieder, die wapenen in zijn bezit heeft alsnog aan, deze aan te geven. Ofschoon doorweekt van den regen en vermoeid van den tocht klonk een vroolijke lach en menige kwinkslag uit de mond der manschappen Voor een deel der troep waren de twee landbouwschuren onder bedrijfs leiding van den heer De Boe het eind doel van dezen dag. Reeds was daar door kwartiermakers een heerlijk bi vak voor manschappen en paarden in orde gemaakt en spoedig werd ook de dampende keukenwagen voorge reden, om de hongerige magen te stillen. Het andere deel trok door naar Hippolytushoef Wieringen 0111 daar onderdak te vinden. Den volgenden dag moest de r tocht over den afsluitdijk worden voortge zet naar Bolsward en dan vollgende dagen weer verder totdat het kamp Oldebroek is bereikt. Wij wenschen de manschappen goede reis. Vuilnisophaaldienst. Uitgaande van Je „Dorpsco.mmissie" zal voor de dor pen Slootdorp en Middenmeer een we- kelijksche vuilnisophaaldienst worden ingesteld. Moge dit plan aller medewer king ondervinden, opdat de vuilnisga- „en verdwijnen en derhalve de onhygië nische achtertuintjes ook een schooner ïspect krijgen. Gelukkig wat regen. Al is het waar, dat de gewassen op het land in onzen polder zich vrij goed hielden trots de aanhoudende droogte, de teere vruch ten in de tuintjes te Slootdorp en Mid denmeer bleken daar minder goed te gen te kunnen en velen zag men dan ook 'savonds gewapend met tuinslang gieters of emmers ijverig bezig de dors tige planten te laven. Thans na den re gen kan men zich er bijna geen voor stelling van maken hoe alles is opge- groend. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Arbeidsbemiddeling Anna Paulowna. Geplaatst binnen de Gemeente 15 landar beiders. Staan nog ingeschreven 1 visscher, 113 landarbeiders, met inbegrip van 110 werk verschaffing Wieringermeer, 1 kindermeisje. Buiten de gemeente kunnen nog geplaatst wordenvoor Stoomwasscherij strijkster voor Haardenindustrie haardenslijper bekend met haardenmontage enz.voor verschillen de werkgeefsters dienstboden voor een Stich ting keukenmeisje (Hollands) voor meubel fabriek houtbewerker, dad., meubelmaker en beitser of aank. beitser voor Rijkskrankzin nigengesticht handstrijkster, beschaafd en rustig kunnende optreden dameskapster b.m. permanenten enz. bekw. dames-kapster reparateur voor muziek-(blaas) instrumen ten, dad., voor Rijkskrankzinnigengesticht juffrouw voor de broodkamerR.K. dienst bode een bekw. leidekker voor onbep. tijd bekw. dames- en Heerenkappervoor pa pierfabriek iemand op de hoogte met de en veloppen fabricatie bekw. kookster voor Her stellingsoord verder dienstboden enz. 14 35 H.L. karwijzaad f 26 a 31 5 H.L. erw ten, w.o. grauwe erwten f 10. Alles per 100 K.G. Handel goed. De Kaasmarkt. Alkmaar, 9 Juni 1933. Op de heden gehou den kaasmarkt waren 101 stapels, wegende 183.000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 49 stapels, Kleine f 23.50 4 stapels Commissie rijksmerk f 22 en BI. f 18.50 1 stapel Middelbare f 20. Boerenkaas 10 stapels Kleine f 22 37 sta pels Commissie f 25. Alles met rijksmerk. Handel goed. MARKTOVERZICHT der vorige week inge zonden door Firma Jac. Knoop, Makelaars in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158 telef. 81431, Amsterdam. Afgeloopen week liepen de prijzen der Nieuwe Muizen te Amsterdam iedere dag hooger, doordat op de vei lingen buietn vraag was voor het Bui tenland. De vraag naar Nieuwe Mui zen is nog niet groot. Beste kwaliteit Friesche Roodster en Zeeuwsche Bon ten kwam door het koude weder dei- laatste dagen meer vraag voor echter geen hooger prijzen. Groote aanvoe ren van Nieuwe Malta, en Italiaansche Nieuwe aardappelen kwamen aan de Markt. Nieuwe Malta bleven op prijs, Italiaansche gingen iets lager. Alleen eerste kwaliteit Bonten en Roodster is nog iets vraag voor, zoo dra er ,maar iets afwijkt, is het onver koopbaar. Heden 12 Juni werden de volgende prijzen gemaakt. Zeeuwsche Bonten 0.50-1.50 ld. Blau wen 0.50- 1.50 N.II. Blauwen 0.50-0.70 Friesche Roodster 1.40-1.50. Alles per 70 K.G. Westlandsche Muizen f 8-9 ld. Klei ne 5-6 Nieuwe Malta 12.50-14 - Win ter Malta 7.8.- Andijker Muizen 8-9 ld. Kleine 4.80-5.- Italiaansche Nieuwe 8.- - 10.- Malta Muizen 6-. Alles per 100 K.G. MARKTBERICHTEN. De Graanmarkt. Alkmaar, 9 Juni 1933. Op de heden gehou den Graanmarkt waren in totaal 188 H.L.S aangevoerd als 11 H.L. voertarwe f 4 a 4.50; 60 H.L. gerst f 4.20 56 Hl. haver f 4.25 a 5 21 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 7 a 14 citroenboonen f 10, witte boonen f 12 a Een geschenk aan Prinses Juliana. Een beeltenis van de prinses ten bate van het crisiscomité te koop. De heer J. C. Sneltjes, koperslager op 's-Rijkswerf te Willemsoord, heeft een uil tin geslagen beeltenis van Prinses Juliana vervaardigd en aan de Prinses als eere-presidentc van het Nationaal Crisis-Comité ten ge schenke aangeboden. De uitvoering, die geheel met de hand is geschied, is bijzonder artistiek en de Prinses heeft het geschenk gaarne aanvaard. De Heldersche firma J. van Wfilligen zorgde voor een passende omlijsting, geheel in den stijl van het kunstwerk. Ten bate van het Nederlandsch Cri sis-Comité zijn afgietsels gemaakt in gips, die tegen den prijs van f 12 bij het Crisis-Comité te Den Helder verkrijg baar worden gesteld. De Nieuwe KAMERLEDEN. De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer, vacature mr. P. J. Oud, den heer D. Kooiman te Purme bezems, dweilen, borstels, stoffers, sponzen, zeemen, vuilnisblikken, bordekwasten, nagel borstels, mattenkloppers, enz. enz. is rend. Bij het Centr. Stembureau is be richt ingekomen, dat de heer Schilthuis zijn benoeming tot lid der Tweede Ka mer heeft aangenomen HET MENU. Het heeft iets gemoedelijks, als men in de groote, goed verlichte eetzaal van een hotel zit en de menukaart leest, te bedenken Nu eten honderd-vijf tig menschen straks tegelijk met mij varkensfricandeau en sper- sieboonen. En al die honderd-vijf tig zullen daar genoegen mee nemen. Zij zullen, in te vreden stemming, waarschijnlijk zelfs met smaak, dien schotel verorberen. Toch verschillen die honderd-vijf tig lieden in het particuliere leven heel wat van elkaar. Er zijn zachtzinnige, goedige karakters bij, maar ook beroepsmopperaars, wien geen menscl> het ooit naar den zin kan maken. Er zitten in zoo'n eetzaal beschaafde vrouwen van deftigen huize zoogoed als avonturier sters, wier afkomst en levenswandel myste rieus is. Er zitten maag-, nier- en gallijders onder, en anderen, die op diëet leven en waar van een aantal thuis nooit spersleboonen of varkensfricandeau aanroeren. Hier evenwel zitten allen aan hun tafeltjes en zonder een woord van protest eten zij het varkensvleesch en de boontjes. Och ja, nietwaar, men heeft leefregels voor thuis en leefregels, die in den vreemde wor den gevolgd. Men weet, dat in een hotel door gaans geen rekening wordt gehouden met den specialen smaak en de lichamelijke ge steldheid van eiken gast afzonderlijk. Geen mayonnaise op de salade voor wie ze niet kan verdragen Geen vleeschsoep voor wie alleen magere soepen mag eten Geen sprake van En d u s past men zich aan, ook al moet men het zondigen tegen de diëetvoorschrif- ten misschien bezuren ook al is men gewend om thuis elk gerecht, waar men niet zoo erg dol op is, met een neus-ophalen weg te schui ven. Zóó is de doorsnee mensch en niet anders.. Denkt niet, dat het reizen en dineeren in ho tels met hun willekeurige menu's den mensch verbeteren dat ze hem gemakkelijker, min der veeleischend maken. Verre van dat Nauwelijks is de vacantie-ganger in eigen omgeving terug, of hij toont weer den aard, die hem is aangeboren. En den eersten den besten keer, dat thuis spercieboonen en var kensfricandeau op tafel komen, schuift hij de schalen van zich af en voelt zich verongelijkt. IN DEN TREIN. Dc trein snelde door het Belgische land op weg naar Parijs. Even voor bij Brussel was het tijd voor de luneh on de reizigers begaven zich snel naar den restauratiewagen, om er zich een plaatsje te verzekeren en er voor te zorgen, dat zij met vrienden, kennis sen of familieleden aan één tafeltje konden zitten. Zonnebrand en Stukloopen van Huid en Voeten verzacht en geneest [Doos 30 60 90 c«. Tube ij Apoih. en Drogisten

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2