SCHOONMAAK S. COLTOF PETTEN 24e JAARGANG VRIJDAG 16 JUNI 1933. No. 48 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ONDER DEN VUURTOREN. OM HET GOUD. TENTLINNEN J. DUNSELMAN, WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG cn VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden l. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppoljtosheef Wieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer 0.50. t 0.10. VOOR DE BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé-, Wilt n- en Deventer Mooi Wieringen Wieringermeer. Het voorbeeld van De Koog. Een oord der verschrikking voor booze lieden. Het bericht omtrent de oprichting van een Ver. voor Vreemdelingenverkeer te Wieringen —Wieringermeer zal voor velen, die het wèl meenen met de belangen van deze streek een goede tijding zijn geweest. Inderdaad moest het ontbreken van een dergelijke vereeniging tot voor kort als een leemte worden gevoeld. Aan de vele, vele automobilisten, die Wie> ringen alleen kennen als een schakel in den verkeersweg Holland - Friesland en aan de groote meerderheid van Nederlanders (en buitenlanders) die zich den naam van het ei land alleen kunnen herinneren in verband met de Zuiderzeewerken en het verblijf van den ex-Kroonprins, moet duidelijk worden ge maakt, dat Wieringen hen iets kan aanbie den, wat zij elders niet zullen vinden, en wel iets heel moois en bijzonders. Welk een apar te schoonheid ontplooit toch dit met schil derachtige weggetjes doorslingerde, licht ge accidenteerde terrein voor allen, die daar oog voor hebben Een heel bijzondere bekoring gaat er uit van die golvende weiden in de glooiingen en waarvan hier en daar een huis je verscholen ligt als in een krans van groen de uitgestrekte eendenkooien het contrast tusschen de stille visschersbuurten aan den waterkant en het snelverkeer, dat enkele honderden meters verder langs den moder FEUILLETON. (10. Ik wil nog meer doen, mejuffrouw. Daar het zien van u mijn hartewond pijnlijk aan doet en daar ik er op gesteld ben voortdu rend in uw achting te blijven, wil ik van hier gaan en zorg dragen, dat wij elkander nooit weer ontmoeten. Ik heb belangrijke zaken, die mij naar Algiers roepen, en die mij daar gedurende geruimen tijd zullen ophouden, twee, drie jaar misschien. Binnen twee da gen zal ik reeds te Marseille zijn, daar zorg ik voor mijn uitzet en in vijf of zes dagen zal de zee mij gescheiden hebben van u, mijn lief en toch zoo wreedaardig kind Gabrielle luisterde met ongeveinsde belang stelling. Had zij zich dan werkelijk in dien man vergist Die Norbert was, zooals thans bleek, in zijn hart een goed mensch, fijnge voelig en edel, niet in staat om haar eenig leed te berokkenen. En omdat hij haar bemin de, had zij hem doodelijk gegriefd en belee- dlgd. Al haar wantrouwen, al haar kwaad vermoeden waren opeens spoorloos verdwe nen. De markies liet zich op een stoel vallen, met de ellebogen op tafel en terwijl hij daar zoo zat met het gelaat in de beide handen ver borgen, scheen hij zoo diep terneergedrukt te zijn, dat het arme meisje niet kon nalaten, hem met medelijden te beschouwen. Mijnheer Norbert, stamelde zij, ik deed verkeerd. Ik had ongelijk. Dat moet ge mij vergeven. Ik vergeef het u, kind, ik vergeef het u, antwoordde hij met zachte stem, daarbij het hoofd even naar haar opheffend. Zijn oogen waren rood, hoewel hij niet weende. Het was, nen autoweg voorbij raast. Is niet alleen Wieringen de plaats waar een toerist om trent de beteekenis der Zuiderzeewerken een volledige indruk kan krijgen, omdat hij ee nerzij ds den weg door de zee, anderzijds het nieuwe land ziet Is niet de Wieringermeer een sprekend be wijs van de groote Hollandsche voortvarend heid en energieke volharding. Juist daarom alleen al is dit nieuwe landschap een bezoek overwaard. Wij hopen dat het energieke bestuur van V.V.V. er den eersten stoot aan zal geven, dat straks in woord en geschrift den lof van het „kroonprinseiland" wordt gezongen en dat het overal zal heeten „wie Wieringen en Wieringermeer niet kent, kent Nederland niet." Vooral nu ook andere visschersplaatsen rond de oude Zuiderzee, zooals b.v. Vollen- hove, het vreemdelingenverkeer tot zich wil len trekken en badplaats zijn geworden. Den laatsten tijd hoorde men op verschil lende plaatsen van geruchten, dat het IJssel- meerwater ongeschikt zou zijn om daarin te baden. Naar aanleiding daarvan is thans echter vanwege het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid medegedeeld, dat deze geruchten overdreven en zeer ongemoti veerd moeten worden geacht, zoodat niemand zich daardoor behoeft te laten afschrikken om in het Amstel- of het IJsselmeer kopje onder te gaan. Mochten er zijn, die tegenover de V.V.V.- plannen eenigszins sceptisch staan, laten zij zien naar een voorbeeld uit deze omgeving. n.11. De Koog op Texel. Voor veertig jaar ston den hier slechts tien huizen, een school en een kerk en zouden zij, die hier een opge wekt vreemdelingenverkeer durfden voorspel len, hartelijk zijn uitgelachen. Thans kan men in het verslag van den Kamer van Koop handel lezen „Wij twijfelen er niet aan, of binnen afzienbare tijd zal De Koog behooren tot de meest geliefde plaatsen van ons land, omdat hier alle factoren aanwezig zijn, die een plaats voor vreemdelingen aantrekkelijk kunnen maken." Het plaatsje biedt nu al een ruime keus uit geriefelijke hotels en pensions en gemeubileerde huisjes 't bezoek is grooter dan ooit tevoren en „Noordzeebad De Koog" begint ook in het buitenland bekendheid te verwerven, getuige het bezoek van den vroe- geren Duitschen rijkskanselier Dr. Luther en van Ferdinand, ex-czaar van Bulgarije, om maar enkele van de hoogste personages te noemen. Zij, die hun schaapjes op het droge heb ben, weten dus in het noordelijk gedeelte van ons gewest al twee lustoorden om er zich te vestigen. Is de fortuin hen bijzonder gunstig geweest en zijn ze er meer op gesteld om hun lieve geldje bij elkaar te houden dan zich in de schoone natuur te vermeien, zoo raden wij deze meer prozaïsch gestemde renteniers bepaald aan, zich te vestigen in Wervershoof. De gem. veldwachter daar heeft na de onlangs te Bergen gehouden keuring de blijde zeker heid, bezitter te zijn van den besten politie hond van Nederland, zoodat heeren met lan ge vingers wel met geen stok zullen zijn te bewegen, de gemeente Wervershoof voor hun operatieterrein te kiezen. Wij willen ons weekoverzicht besluiten met melding te maken van een merkwaardig be richt uit Graft, volgens hetwelk in den loop dezer maand een aanvang zal worden ge maakt met den bouw van zes nieuwe woon huizen aan de Grafterbaan aldaar, waardoor de dorpen Graft en de Rijp dan geheel aan eengebouwd zullen zijn. Wij kunnen niet an ders dan de beide dorpen, die reeds zoolang toenadering tot elkaar hebben gezocht, maar nu toch (in den) echt met elkaar zijn veree- nigd, daarmee gelukwenschen en er het bes te van hopen. OBSERVATOR. BINNENLANDSCH NIEUWS. DE AFSLUITDIJK VAN HET IJSSELMEER. Naar wij vernemen, zal de afsluitdijk van alsof zijn trots "hem verbood tranen te stor ten, maar het scheen hem aan te zien, dat hij inwendig van smart werd verteerd. Terwijl dit tooneel tusschen den markies en het handwerkstertje werd afgespeeld, had den de goochelaar en de clown over eigen aangelegenheden een gesprek in een anderen hoek van de kamer gevoerd. Thans vond Trompelet dat het tijd werd ook eens een woordje in het midden te bren gen. Pardon, zei hij, bij de tafel komend, nu gij beiden weder verzoend zijt, zooals het mij voorkomt, zou het niet kwaad zijn ook eens aan iets anders te denken. Ik heb daareven juffrouw Gabrielle hooren zeggen, als ik mij niet vergis, dat zij nog eenige kleine inkoopen wilde doen voor het huiselijk feest, dat we heden zouden helpen vieren. Nu, wij zijn ten eten gevraagd, mijn vriend Augustus en mijn persoontje en we hebben er dus rechtstreeks belang bij, dat er het een en ander op tafel stond. Ik dacht er heusch niet meer aan, ver ontschuldigde Gabrielle zich. En zich tot Norbert wendend, hernam zij - Als het waar is, dat ge niet aan de een of andere wraakneming denkt, geef mij dan uw hand daarop en stem erin toe, om deel te nemen aan ons kleine feestmaal. Als gij mijn vriend wilt blijven, zoo als ik uit uw woorden heb opgemaakt, dan.moogt ge niet aarzelen. - Hier hebt ge mijn hand, antwoordde Nor bert, maar mijn droevige figuur zal al zeer misplaatst wezen op een feestmaal. Ik wil evenwel blijven, om u te gehoorzamen, maar dan moet ge mij ook vergunnen om zoo vroeg heen te gaan als ik wil. O, in dat opzicht laat ik u volkomen vrij. Dus Ik neem uw uitnoodiging aan, juffrouw Gabrielle. Over een klein kwartier ben ik terug, meende het jonge meisje. - Mijnheer Trompelet, zoudt gij, bij wijze van tijdkorting, mijnheer Norbert niet een paar van uw kunststukjes willen vertoonen het IJsselmeer op 1 Juli definitief voor alle verkeer worden opengesteld. Tot nu toe kon men slechts gebruik maken van dezen weg tegen betaling van een bijdrage, welke be stemd was voor het Crisis-comité. DE MERKEN VAN OVERTOLLIGE BIGGEN. Met het oog op de noodzakelijke beperking van de varkensstapel is bepaald, dat voor het merken van overtallige biggen 5 moet wor den betaald. Nu meenen sommige fokkers, dat ze hun fokkerij niet behoeven te beper ken, indien ze maar voor de biggen boven het toegewezen aantal 5 per stuk betalen. Zou dit in verband met de biggenprijzen of om andere redenen op belangrijke schaal ge schieden, dan zou het doel, dat de Ned. Var kenscentrale zich met de beperking van hc-t aantal biggen gesteld heeft, niet bereikt wor den. Waarom deze er de aandacht op vestigt, dat de minister van economische zaken de bevoegdheid heeft het genoemd bedrag te verhoogen en indien het bijv. op 10 of 15 zou worden gebracht, dit voor varkensfokkers, die gerekend hadden op een bijslag van 5, een belangrijke schadepost zou beteekenen. Er zal verder voor gezorgd worden, dat de biggen tijdig worden gemerkt en dat de vast gestelde hoeveelheden niet worden overschre den. Alle varkensfokkers mogen deze waar schuwing ter harte nemen CONTROLE BIJ DE WERKVERSCHAFFING. Het Eerste Kamerlid, de heer Hermans, heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken de volgende vragen gesteld Heeft de Minister kennis genomen van de kennisgeving van den burgemeester van An- dijk, luidende als volgt „De Burgemeester van Andijk maakt be kend, dat in verband met de geringe werk prestatie van verschillende tewerkgestelden bij de werkverschaffing, voornamelijk bij hen wier werkzaamheden bestaan in het spitten en vlakmaken van gronden, het noodzakelijk is gebleken, een geheimen inlichtingendienst in te stellen. Blijkt volgens dezen dienst, dat te weinig werk wordt gedaan, dan zal ontslag bij de werkverschaffing volgen. Andijk, 2 Juni 1933" Is de Minister niet van meening, dat de wellicht noodzakelijke controle op de te werk gestelden, niet moet geschieden door een in lichtingendienst, die in het algemeen werkt. Is de Minister voorts niet van meening, dat hetbestaan van een geheimen inlichtingen dienst aanleiding _moet geven tot allerlei onaangenaamheden en boven dien ook den ijverigsten arbeiders het gevoel moet bijbrengen door spionnen omringd te zijn Zoo ja, wil de Minister zijn meening aan voornoemden burgemeester doen kennen en hem in overweging geven, als er controle noo dig is, deze niet in het geheim te doen ge schieden Botsing tusschen tram en auto. Dinsdagmiddag omstreeks half vijf reed een vrachtauto van de Thermo- chejmische fabriek te Bergum (Fr.) op den Ouden Zomerweg; onder Huis ter Heide hij Joure. De bestuurder Boersma was op weg naai- Bergum. Uit de richting van het dorp naderde een tram. De bestuurder bemerkte, hoewel het uitzicht daar ter plaatse onbelemmerd is, blijkbaar de tram niet of te laat, bij wilde nog probeeren de rails over te steken, al vorens de tram passeerde. Deze po ging mislukte. De locomotief greep de auto in de flank, reet den zijwand open en druk te den wagen eenige meters achteruit. De locomotief ontspoorde, kantelde en kwam met den kop in de richting te liggen, vanwaar ze kwam. De goe derenwagen schoof nog door en werd tenslotte dooi- bet tramrijtuig uit de rails gelicht, terwijl bet balcon van bet passagiersrijtuig werd ingedrukt. De cabine van de vrachtauto bleef in stand, alleen ruiten werden verbrij zeld. De bestuurder liep snijwonden op aan bet hoofd, en werd na voorloopig verbonden te zijn, naar een zieken huis te Leeuwarde vervoerd. De machi nist De Vries uit Drachten kroop oogen schijnlijk ongedeerd uit de machine. Niemand der passagiers werd ge wond. Ook niet een jongjnenscli, dat op bet balcon stond, en voor wien als het ware geen uitweg was opengela ten. Een botter lek geslagen. De beide opvarenden gered. Tengevolge van den sterken stroom werd Woensdagmorgen te circa half negen de visschersbotter H. D. 29, schipper Harkemeyer, in de haven van Den Helder tegen den steenen dijk van het fort Harssens geslagen. De schuit sloeg lek en zonk alleen het dek steekt nog boven water uit. De heide opvarenden konden op het fort klimmen en zich zoo in veilig heid brengen. Kruisbessenpluk gestaakt. De pluk van kruisbessen in de Ban gert is wegens den slechten prijs ge staakt. De bessen brachten f 4.20 per 100 K.G. op en daarvan kan vracht, emballage en jnarktgeld niet betaald worden. Verdiend wordt er dus niets. Gelukkige cijfers. De werkloosheidscijfers in de bouwvakken met bijna 20 pCt verminderd. Aan de gegevens van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling ontleenen wij o.ni., dat op 25 Maart j.1. in totaal stonden ingeschreven 50.410 bouwvakarbeiders als werkzoekend. Dit aantal is van 25 Maart tot 127 Mei j.1. verminderd met 10.660, dat is bijna 20 pCt. Jongensruzie. Een jongen met een mes zwaar gewond. Woensdagmiddag omstreeks halfeen hebben op den Nieuwen Ubbergschen weg te Nijmegen twee jongens van resp. 12 en 14 jaar hoogloopende ruzie gekregen. De jongste heeft daarbij een mes getrokken en den oudste drie diepe steekwonden toegebracht in borst en buik. De getroffene is bewus- Waar heb ik mijn boezelaar gelaten O, hier is hij. Heb ik geld bij me Ja, dat is in orde. Nu heeren, ik zal zorgen, dat ik spoedig weer terug ben. Gabrielle verliet ijlings het vertrek en men hoorde binnen haar lichten tred bij het af gaan van de trap. Trompelet voerde nu allerhandigst eenige goocheltoeren uit, terwijl August van tijd tot tijd zijn vlugheid als acrobaat wilde doen be wonderen. Maar Norbert lette niet veel op het tijdverdrijf. Herhaaldelijk wreef hij zich met de hand langs de oogen, terwijl het zweet hem op het voorhoofd parelde. Toen de kun stemakers met hun tweeden toer bezig waren, keerdde hij het gelaat naar het venster, dat op de rue d'Allemagne uitzag, met de kenne lijke begeerte om naar buiten te zien, hij bleef nochtans zitten waar hij zat. Zijn vin gers waren in zenuwachtige bewegingen en zijn ademhaling ging moeilijk. Amuseert het u niet meer vroeg Trom pelet. Norbert schrok toen het bleek, dat men zijn afwezigheid bij het spel scheen bespeurd te hebben en nam een rustiger houding aan. Zeker, zeker antwoordde hij haastig. Mag ik nog iets anders van u zien 't Is aller aardigst. Een kwartier, een half uur was voorbijge gaan en Gabrielle keerde niet terug. De markies haalde vrijer adem en zijn ge laat helderde op. Plotseling hoorde men haastige schreden op de trap. Daar is Valentin, zeide August. De deur werd heftig opengeduwd. Valentin trad binnen, bleek, gejaagd en zoo ontroerd, dat hij niet eens Norbert's te genwoordigheid opmerkte. Hij zag alleen, dat Gabrielle er niet was. Waar is ze vroeg hij, schier buiten adem. Naar een delicatessen-winkel om haar inkoopen te doen. Waart ge dat vergeten zei Trompelet. Er wordt hier vandaag geen feest ge 140 c.m. breed pracht strepen 32 1/2 ets. Den Helder Keizerstraat 24. vierd besliste Valentin. Weet ge hier dan nog niets van hetgeen er gebeurd is Wat is er dan gebeurd vroeg Trompe let. Op mijn woord, ge jaagt ons den schrik op het lijf. Staat de fabriek van Lehoussu in brand Neen, maar men weet daar niet, wat er van vader Bertara is geworden. Wat zegt ge Ik zeg, dat vader Bertara den geheelen dag niet op het werk is geweest, verklaarde Valentin. In Pantin dacht men, dat hij ziek moest zijn en was men zeer verwonderd mij te zien. Hij is niet aan de fabriek geweest en heeft niets laten weten. Vanmorgen heb ik hem zelf nog ontmoet, toen hij daarheen ging en ben toen ook een eind met hem meegeloo- pen. Hij was in een opgewekte stemming, sprak vroolijk over den verjaardag van Ga brielle en noodigde mij uit 's avonds bij hem te komen eten. Vader Bertara werkte, zoo als u bekend zal zijn, jaren bij Lehoussu en het was nog nooit voorgekomen, dat hij den geheelen dag wegbleef, zonder ten minste een boodschap te hebben gestuurd. De opzich ter en de oudste gezellen hebben mij dat ver zekerd. Ja, dat is trouwens bekend, meende Au gust. Maar de kans bestaat toch, is het niet zoo, dat hij het vandaag eens in den zin heeft gehad, om er een vrijen dag van te maken. Waarom zouden wij dat niet aannemen Neen, neen, zoo iets ligt volstrekt niet in zijn aard, beweerde Valentin. Iets anders dan. Hij verbeeldt zich zoo dikwijls, dat hij vijanden heeft, die hem ach tervolgen. Kan hij niet in een van die bui- Neen, neen, viel Valentin in. Ik geloof vast en zeker, dat er een ongeluk met hem gebeurd is. En Gabrielle Hoe moeten wij haar alles zeggen, als zij terug komt Valentin had onder het spreken beurtelings slechts Trompelet en den acrobaat aange zien. Nu ontdekte hij ook de aanwezigheid van Norbert. Deze had met gebogen hoofd, met ingehou crtels' Olicfabricken N.V. Amsterdam. Kwaliteits producten: Murwe cn balf:. Lijnzaadkockjes Lijnzaadschilfers Lijnmeel Soyaschilfcrs Soyakockjrs 7.8'/, vocht, dat is 5 vocht minder dan gewoonlijk io de koeken. Ratiokockjes v. rationeclc voedering Kunstkorrel geeft meeste eieren cn sterkste kuikens Vitamineumecl beter dan vischmeel. Vraagt merk BERTELS. Let op ons ongeschonden LOODJE. teloos in het gras gevallen en werd daar later door voorbijgangers gevon den. Nadat hij voorloopig was verhon den, is hij naar het Canisius-ziekcn- huis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De dader, die na de daad gevlucht was, is aangehouden. BUITENLANDSCH NIEUWS. SPANJE BESTELT FOKKER-VLIEGTUIGEN. Het Is verheugend te kunnen constateeren, dat ondanks de enorme moeilijkheden van al lerlei aard, die de Nederlandsche export ln den weg worden gelegd, de kwaliteit van het product toch nog dikwijls den doorslag geeft. Deze moeilijkheden gelden in een zeer hooge mate voor de vliegtuigindustrie, die daar po litieke en andere invloeden van de zijde der grootere mogendheden sterk gehandicapt Ls. Daarom is het succes, dat de N.V. Neder landsche Vliegtuigenfabriek zoo Juist ln Spanje heeft geboekt, des te meer te waar- deeren, omdat het na maandenlange onder handelingen tegen de scherpste concurrentie van Engelsche en Italiaansche fabrieken werd behaald. De L.A.P.E., een Spaansche regeerlngsmaat schappij, die als normale handelsonderne ming geëxploiteerd wordt bestelde voor uit breiding van haar vliegtuigpark, dat reeds vier Fokkers telt, drie nieuwe Fokker F. VHb 3m. vliegtuigen, uitgerust met Armstrong Siddeley „Doublé Mongoose" motoren. Deze machines bieden plaats aan 10 passagiers en 2 piloten. De kwaliteitskwestie spreekt bij deze trans actie zeer sterk mede. De eischen, die ln Spanje aan het vliegend materieel gesteld worden, zijn buitengewoon zwaar. In de eer ste plaats zijn nergens hangars aanwezig en staan de vliegtuigen voortdurend in de open lucht, blootgesteld aan de enorme tempera tuursverschillen tusschen dag en nacht. Ook het terrein is zeer moeilijk. AL TE RIJKEN SARDINENVANGST. In de haven van Concarno (Frankrijk) in het departement Finisterre, zijn zes booten met een sardinenvangst aangekomen. Nadat de visschers meer dan vijf uur op de markt hadden gestaan, doch hun waar niet konden kwijt raken, werden de honderdduizenden sardines weer in zee geworpen. TRAGISCH NASPEL VAN EEN BRUILOFT. Een Bruidspaar te Berlijn had vroolijk bruiloft gevierd en wilde naar de woning gaan. Bij het oversteken van een straat wer den zij door een automobiel, bestuurd door een beschonken chauffeur, overreden. De bruidegom liep twee gecompliceerde been breuken, zijn bruid een hersenschudding op. Zij werden naar het ziekenhuis met den bestuurder van de auto, die eveneens, echter lichter werd gewond. den adem toegeluisterd, als wilde hij geen woord verliezen van het verhaal van den jon geman. Wat doet gij hier voegde Valentin hem toe. Ik wacht hier, zooals gij, op de thuis komst van mijnheer Bertara, antwoordde de markies. Ik vind u vrij onbeschaamd Zijn drift niet meester hief Valentin zijn vuist op en zou voorzeker den ander te lijf zijn gesprongen, ware het niet dat August hem juist bijtijds krachtig om het middel had gepakt en als een speelpop op zijde had gezet. Ge zijt niet wijs fluisterde de clown den woedenden Valentin in het oor. Mijnheer Norbert is hier uitgenoodigd, hij moet met ons eten, laat hem dan ook met vrede Deze mededeeling was al bijzonder weinig geschikt om Valentin te doen bedaren. Hoor eens, mijnheer, begon de markies, ik ben van meening, dat op dit oogenblik de belangrijkste vraag is, te onderzoeken, wat er van mijnheer Bertara geworden is. Als ik u van eenlg nut kan zijn. Wij hebben uw hulp niet noodlg brom de Valentin. Zooals gij verkiest, gaf Norbert, die hei melijk zijn horloge geraadpleegd had, ten ant woord. Hij deed dat op een geheel verander den toon. Het sloeg acht uur. Plotseling kwamen Trompelet en de clown op hetzelfde denkbeeld. Zij huiverden, terwijl zij elkander veelbeteekend aanzagen en luis terden naar de acht heldere slagen van het klokje op den schoorsteen. Valentin begreep hun ontroering. Waar is Gabrielle riep hij opeens. Hoe laat is zij heengegaan Is zij allang weg? Niemand beantwoordde die met zooveel ernst gedane vragen. Valentin ijlde op Trompelet toe en schudde hem bij de magere schouders. Spreek dan toch riep hij uit. Zeg toch iets (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1