Nu de examens naderen binnenlandsch nieuws. gemeente wieringen. Zomer sproeten SPRUTOL SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." KOOP NIET ELDERS, RADIOTOESTEL STOFZUIGER NOODIG? H. J. EICHNER, SL00TD0RP. kerkdiensten wieringermeer. binnenlandsch nieuws. gemeente zijpe. VARKEVISSER - MIDDENMEER. marktberichten. BIJ EXAMENS is het van belang over te gaan tot het geregeld gebruik van KING Pepermunt. De origineele KING is bereid uit een edel natuurproduct en heeft daardoor opwekkende en kalmecrende eigenschappen. KING Pepermunt houdt Uw geest frisch en vormt een welkome afleiding bij Uw ingespannen werk. KING Pepermunt. zeven maanden voorarrest wegens ning kunnen, evenals zulks bij wijn. thee en koffie het geval is, door fijn proevers van elkaar worden onder scheiden. Inbraak in de R.K. Kerk en -Pastorie te Druten. Brandkast opengebroken: f 600 a 700 en gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Te Druten heeft in de R.K. kerk en pastorie een brutale inbraak plaats gehad. Een tot nu toe onbekend man met een ladder over den muur, die om de kerk staat, geklommen, heeft daarna een ruit van het kerkgebouw verbrijzeld en zich daardoor toegang verschaft tot de kerk. Hij heeft het kerkgebouw geheel doorzocht en is daarna de pastorie binnengegaan, waar hij alle vertrekken van de bene denverdieping aan een grondig onder zoek onderwierp. Hier trof hij een brandkast aan, die hij openbrak en het daarin aanwezige geld ten bedrage van f 600 a f 700 ontvreemdde. Na ge- ruimen tijd in de pastorie te hebben vertoefd is hij verdwenen. De deken die het rumoer dat de man maakte wel gehoord had, durfde niet naai- beneden te gaan. Geruimen tijd nadat de inbreker vertrokken was, begaf, hij zich naar beneden. Het bleek dat behalve het geld een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen ont vreemd was. De waarde en hoeveel heid hiervan kon nog niet worden vastgesteld. Tot heden had het onderzoek nog geen resultaat opgeleverd. Achter in den tuin van de pastorie heeft men een paar sokken gevonden, die de in breker vermoedelijk over zijn schoe nen had aangetrokken. Gedeelte van het gestolene teruggevonden. In verband met de inbraak worden nog de volgende bijzonderheden ver nomen De inbraak is, naar uit het voorloo- pig onderzoek is gebleken, waarschijn lijk gepleegd door vier personen, waar van men vermoedt, dat zij zich reeds aan verscheidene inbraken in kerken hebben schuldig gemaakt. De metho de, volgens welke de inbraak ge pleegd is, komt overeen met veel an dere in Zuid-Gelderland en N.-Bra bant in de laatste maanden gepleegde inbraken, die tot nu toe nog, niet tot klaarheid zijn gebracht. Van deze vier personen hebben waarschijnlijk twee op uitkijk gestaan, terwijl de twee anderen gelijktijdig in de kerk en de pastorie hebben inge broken. In de pastorie is men binnen gedrongen door het boren van gaten in de deuren van een serre, waarna men de spanjoletsluiting kon openen. In de kerk zijn drie offerblokken ge licht. Hoeveel daaruit ontvreemd is, kon niet worden vastgesteld, doch groot kan het bedrag niet zijn, daar etc blokken eenige weken geledigd waren. Tevergeefs heeft men voorts getracht de kluis in de kerk te forceeren, waar in zich de kostbare misgewaden en verschillende gouden voorwerpen, die bij de godsdienstige plechtigheden ge bruikt worden, bevonden. In de pastorie zijn in de beneden vertrekken een bureau en verschillen de kasten opengebroken en daaruit is een aantal zilveren voorwerpen weggenomen. Daarna is een brandkast aan de achterzijde opengescheurd en het daarin aanwezige geld, ten bedra ge van ongeveer f 10(X), weggenomen. Voorts werd een effect ter waarde van f 1000 ontvreemd. De deken, die inmiddels door het ge stommel ontwaakt was, heeft met een stoel op den vloer gestampt. Op dit alarm hebben de inbrekers waarschijn lijk overhaast de vlucht genomen. Bij hun vlucht hebben zij het zilverwerk niet kunnen medenemen. Dit is latei- op verschillende plaatsen terugge vonden. Ook een effect is in den. tuin teruggevonden. Bij het onderzoek door de politie en justitie uit Tiel zijn voetafdrukken ge vonden, terwijl men aanwijzingen verkreeg dat de daders per auto naar Druten waren gekomen. Het onder zoek wordt thans in de richting Nij megen en Oss voortgezet. Bij het onderzoek is voorts nog ge bleken, dat de inbrekers hebben ge tracht ook nog binnen te dringen in de woning van den heer Dericks, in de (onmiddellijke nabijheid van de kerk. Ilier was de afrastering van den tuin "verbroken. De pogingen om de woning binnen te dringen, zijn evenwel mis lukt. verduistering van ongeveer f 18.000 in zijn functie van penningmeester van den Bond van Minder Marine personeel ten nadeele van dien bond. De verdachte is in hooger beroep ge komen en Woensdag stond deze zaak op de rol van het Amsterdamsche Gerechtshof, dat eerst ver in den na middag de behandling begon, maar daarna, waar de houding van verdach te geen vlotte afdoening voorspelde, de zaak tot na de vacantie heeft uitge steld. De verdachte verklaarde onschuldig te zijn; volgens de boekhouding moest in 1931 de kas van den Bond ruim f 18.000 bevatten, doch er was maar f 100. Mogelijk was de boekhouding niet juist in ieder geval verdachte wist niet waar het geld gebleven was. President jnr. Jolles Maar u dien de toch maar een jaaroverzicht in, waarin stond dat er f 18.000 was. U moest dan toch weten, dat de kas niet meer dan honderd gulden bevatte Verdachte Dat was mijn fout, dat ik de kas niet met'het boekhoudkun dig cijfer heb gecontroleerd. Dat viel echter in een tijd dat ik mij overwerkt had en mij van elke werkzaamheid moest onthouden. Vastgesteld werd dat verdachte, die door den Bond met f 3000 werd gesali- rieerd, een totaal inkomen van bijna vijf mille had. De president rekende uit, dat verdachte, die f 80 per week aan zijn vrouw gaf, niet veel voor zich zelf overhield. Verdachte Ik heb voor mezelf niet veel noodig. President Nu, als men zooals u behalve uw eigen vrouw er nog,vier of vijf anderen op na houdt, nog een an der gezin heeft te onderhouden, gaat dat nog al. Het is dan haast onvermij delijk dat het geld van den Bond met het uwe vermengd en uitgegeven wordt. De president voorzag omdat de hoop dat verdachte tot ander inzicht zou komen ijdel bleek een langdu rige behandeling, waarmee, gezien het vergevorderde uur, niet meer gereed kon worden gekomen. Besloten werd daarop den 7en September voor de behandeling te reserveeren'. RECHTZAKEN. Ex-Wethouider staat terecht. Verdacht van verduistering van f 18.000 ten nadeele van een nuirinebond. De Alkmaarschc Rechtbank heeft in het begin van dit jaar een gewezen soc. democratisch wethouder van Den Helder veroordeeld tot anderhalf als de bloesems, waar uit hij jaar verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. Ons Lichaam en onze Gezondheid. Honing als geneesmiddel Honing is een zeer bijzonder sap, dat in uitgelezen natuurlijke laboratoria wordt bereid en niet alleen vitaminen fermenten en enzymen bevat, doch ook buitengewoon veel vruchten en druivensuiker, n.1. 35 a 40 pCt. Reeds in den tijd van den Griek Ilippocrates den vader der geneeskunde, werd de honing gebruikt bij het bereiden van verschillende geneesmiddelen en toen men den honing, in onzen tijd che misch ging onderzoeken, werd hij a.h.w. opnieuw ontdekt en in eere he r steld. Vele leverziekten, vergiftigin gen, bloedarmoede en tal van andere kwalen worden door honing genezen en bij ernstige aandoeningen der uri newegen doet honing wonderen. Bo vendien doodt hij ziektekiemen en bevordert de genezing van wonden. Dit feit blijkt ook daaruit, dat honing nooit beschimmeld raakt, dit was reeds bekend bij de oude Egyptena ren, die honing gebruikten bij het bal semen van hun lijken. Een honingkuur, waarbij men bijv. vier weken achtereen een ons honing per dag of iets minder gebruikt, be vordert ten zeerste de stofwisseling en de bloedvorming. Het lijkt veel, doch als men deze hoeveelheid honing in den loop van den dag gebruikt om boterhammen te besmeren, koffie en thee zoet te maken en een weinig te snoepen, komt men al een heel eind op streek. In den winter heeft honing nog het bijzondere voordeel, dat hij door zijn lichte verteerbaarheid eerder dan eenig ander voedingsmiddel in het bloed komt en het lichaam verwarmt. Verder kan men kinderen een scho teltje honing voorzetten om van te snoepen, liever dan dat zij snoepgoed eten, dat of duur of schadelijk is. Waar de bovengenoemde goede ei genschappen van den honing voor een groot deel afhankelijk zijn van zijn gehalte aan vruchten- en druiven- suiker, dient men erop te letten, dat men werkelijken „bloemenhoning" koopt. Er zijn n.1. imkers, die hun bijen ook 's-zomers suikerwater ge ven, opdat de raten maar spoedig vol worden. Deze suikerhoning bevat niet de waardevolle bestanddeelen, welke de bijen anders noodgedwongen uit de bloesems moeten halen, al is het dan ook gegarandeerd „bijenhoning". Het al of niet hard worden, beter ge zegd kristalliseeren van den honing, heeft met de voedingswaarde niets te maken. De kleur hangt af van de planten, waarvan hij gewonnen is. Bladhoning is bijna altijd lichter dan bloemenho ning. Heidehoning is bruinachtig en taai vloeibaar, -lindebloesemhoning heeft een groengouden weerschijn en en acaciahoning is even licht van kleur verkre- ONS WIERINGERMEERHOEKJE. INKTVISSCHEN AAN DEN AFSLAG TE DEN OEVER. Dezer dagen werden aan den afslag te Den Oever 3 kisten inktvisschei aangebracht. Tot nu toe is dit nog nimmer voorgekomen. Voor de betrokken visschers leverden ze echter niet veel op daar ze slechts voor 20 ct. per kist werden verkocht. Na de afsluiting neemt het aantal visch soorten wat te Den Oever aangebracht wordt geregeld toe. Den Oev-wordt dan ook wel het centra voor de visschers. Burgerlijke stand van 9-15 Juni 1933. Ondertrouwd: J. Polmans en L. Heres Gehuwd: Jac. Kruise en N. Wiegman, J. II. Bruning en N. Keijzer; W. Baijs en A. Keijzer. Valsche geruchten. Meerdere malen reeds wist men ons te vertellen, dat het water in het Amstelmeer voor het baden was afgekeurd. Bij nader on derzoek bleek ons, dat dit gerucht ab soluut uit de lucht is gegrepen en het water nimmer is gekeurd, nog minder dat er sprake is van afkeuring. Het leek ons ook ongerijmd, als we in aanmerking nemen, dat het zwem bad van het Wiitte Kruis Anna-Pau- lowna ook in verbinding staat met het Amstelmeer en dus het waterge halte daar precies hetzelfde is. Wij veronderstellen, dat het loos alarm de wereld is ingezonden door dat het water in het IJsselmeer is on derzocht, en bericht was ingekomen van het laboratrium, dat hoewel het water niet bij uitstek was, geen rede nen aanwezig waren voor baad- of zwemverbod. Hiermede heeft echter het Amstel meer niets te maken en meenen wij dus goed te doen de valsche geruchten tegen te spreken. Wegwerken. Aan de Aannemers-Mij. fa. O. J. Bosker alhier is als laagste inschrijver gegund de aanleg van den weg door de Wijde Wormer van Zaandam naar Purmerend voor de som van f 80900.—. Het Jubileum van den A.N.W.B. Naar aanleiding van het feit, dat op 1 Juli a.s. de A.N.W. B.-Toeristenbond voor Nederland, zijn 50-jarig bestaan zal herdenken, is de laatste maanden in de pers veel over dezen Bond ge schreven. Daarbij was vrijwel steeds de conclusie, dat velen, die wel van 't Bondswerk profiteeren, dit toch niet steunen door hun lidmaatschap. Op 't gebied van wegen, wegwijzers, na tuurschoon, rijwiel- en ruiterpaden wandelwegen, verkeersveiligheid, brug genbouw, opheffing van tollen, inler- nationaal verkeer, bevordering van el Ken vorm van toerisme doet de A.N.W.B. werk ten bate en ten voor- deele van iederen toerist, of hij wan delt of fietst, paard, auto of motor rijdt, vliegt of te water, per ski of per trein het toerisme beoefent. Ook de niet-leden profiteeren daarvan, hoe wel zij zelf wel zullen inzien, dal dit niet juist is. Ongetwijfeld zullen er velen zijn, die het als een moreele plicht gevoelen, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van den Bond het gepleegde verzuim goed te maken en als lid toe te treden. Vandaar dat de consul van den A.N.W.B. ter plaatse, de heer O. J. BOSKER te H.-Hoe er de aandacht op vestigt, dat aan melding als lid bij hem kan geschie den en hij gaarne bereid is, candida- ten voor te dragen voor 't lidmaat schap. Politie. Verloren een damestaschje met inhoud. Gevonden een huissleutel en een portemonnaie >net inhoud. Inl. bij den Gem.-Bode. Toezegging van beroep. In de leden vergadering der Doopsgez. Gemeente -op Donderdag j.1. werd besloten toe zegging van beroep te doen aan Propo nent Meihuizen te Amsterdam. NAAR CONCOURS. Onze gemengde Zang- vereeniging Zang- en Vriendschap neemt 25 Juni a.s. deel aan het te Noord-Scharwoude te houden zangconcours en komt uit in de 2e afd. gemengde koren. „SPREEKUUR BURGEMEESTER." „De Burgemeester van Medemblik zal de eerstvolgende maal spreekuur houden in het Dorpshuis te Middenmeer op Donderdag 22 Juni 1933 van 121 uur. Voortaan zal dit spreekuur plaats vinden des Dinsdagmiddags \an 121 uur te Middenmeer in het Dorps huis." Balavond Voetbalvereeniging S. V. V. Naar men ons meldt zal onze voetbal vereeniging S. V. V. ten bate der kas Zaterdag 24 Juni een balavond orga- niseeren in Hotel Smit te Sloot dorp. Ter afwisseling, hebben prijsdansen en andere attracties plaats. Een versterkt Jazz-band-orkest zal zorgen voor goede muziek. Postbestelling Wieringen en Wierin- germeer. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Hollands Noorderkwar tier is bericht binnengekomen, dat een regeling tot stand is gebracht, waarbij de voor Wiel ingen en den Wieringer- meerpolder bestemde en met de nacht treinen aangebrachte correspondentie zoo tijdig ter plaatse wordt ontvangen dat opname in de eerste bestelling plaats vindt. Opname van de Nieuwe Rotterdam mer courant, Maasbode en andere och tendbladen verzonden met den nacht trein van Rotterdam naar Amsterdam in bedoelde eerste hestelling is voors hands nog niet mogelijk, o,mdat laatst genoemde trein geen oansluiting heeft met den autodienst Amsterdam--Alk maar-de Kooy-Den Oever, waarmede het eerder bedoelde vervoer plaats plaats vindt. Een herziening der postverzendii gen, waardoor in de avondbestelling te Wieringen en de Wieringermeer de a- vondbladen zullen worden opgenomen is nog in onderzoek. Kleinste inlage één gulden. Zitting Dinsdags van 7 tot 8 1/2 uur. wat U in eigen woonplaats wordt aangeboden. Raadpleeg ons bij het aanschaffen van een Wij leveren U elk gewenscht merk tegen scherp concurreerende prijs. VRAAGT GRATIS DEMONSTRATIE. Wij kunnen U elk gewenscht merjc leveren tegen uiterst lage prijs. Beleefd aanbevelend, ZONDAG 18 JUNI. R. K. KERK H. Geest-kerk te Slootdorp Zondag Th en 10 uur H. H. Missen. 's av. te 7 uur Lof. In de week Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag 's morgens Th uur H. Mis. Woensdagavond van 89 uur biechtgele genheid. Geen Lof. Zaterdagav. 6—8 uur Biechtgelegenheid. Te Th uur Marialof. Maria, Sterre der Zee-kerk te Middenmeer. Zondag Th en 10 uur H. H. Missen. Te 7 uur Lof op Slootdorp. In de week H. Mis te 7'/a uur, alléén op Vrij dag. Woensdagavond van 8—9 uur biechtgelegen heid. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid.. NED. HEKV. GEM. Slootdorp v.m. 10 uur Ds. Fischer. Onderwerp Uw Koninkrijk kome Bus beschikbaar te Middenmeer. EVANGELISATIE Middenmeer v.m. 9.30' uur Ds. Finkensieper. Slootdorp nam. 5 uur Ds. Finkensieper. GEREF. KERK Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3 uur Ds. Zuidema van Anna Paulowna. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 11 uur Ds. Zuidema van Anna Paulowna. Middenmeer 'sav. 7 uur Leesdienst. Uitbaggeren Westfriesche Vaart. Van wege den dienst der Zuiderzeewerken is Woensdag aanbesteed het uitbagge ren van de Westfrieschevaart in den Wieringermeer met het uitvoeren van bijkomende werken. Laagste inschrijvers: L. en Th. Bak ker Hilversum, f 9550.- BURGERLIJKE STAND MEDEMBLIK inbegrepen ged. Wieringermeer. van 8 tot en met 15 Juni 1933. Geboren Maria Louisa, d.v. Petrus Wülhelmus Vlaming en Maria Elisa- beth Poggeman. Leendert Dirk, z.v. Johannes Willem Brouwer en Johanna Janna Theunisse. Overleden (te Amsterdam) Willem Nooder, oud 54 jaar, gehuwd met Stijntje Ileerdt. Ondertrouwd Pieter Hendricus Egbertus van Koningshoven en Louise Hermina Lak. Gehuwd Gerrit Sijmon de Jong en Cornelia Dieviera Bot. Politie. Gevonden: Hecren Armband horloge. Terug: te bekomen bij Politie Middenmeer. weg zijn eenigen tijd geleden van ge meentewege waarschuwingsborden ge plaatst, teneinde zooveel mogelijk ver keersongevallen aldaar te voorkomen. Thans zijn deze horden verwijderd en zullen deze spoedig worden vervan gen door waarschuwingsborden van internationaal model. Deze nieuwe hor den worden geplaatst. vanwege den Rijkswaterstaat. gevangenisstraf met aftrek van gen is. De verschillende soorten ho- ONWEER. De bliksem in een café geslagen. Dinsdagnacht is tijdens een hevig on weer de bliksem geslagen in het café van den heer Steenbakker te Maren (N.B., Het dak liep aanzienlijke schade op. Hoewel zich veel rook ontwikkelde is geen brand ontstaan. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. PREDIKANT MET DE PREEKSTOEL GEVALLEN. De doopsgezinde gemeenten Win schoten, Beerta en Meeden zijn gecom bineerd tot één met Winschoten als standplaats - gemeente. Toen ds. Corn. Vis dezer dagen te Meeden de gociïr- dienstoefening leidde in de kleine in 1871 gebouwde kerk en reeds eenigen tijd aan het woord was, raakte de preek stoel plotseling uit het verband dat hij met den muur van het gebouw placht te onderhouden en viel met den predi kant op den houten vloer. Gelukkig kwam ds. Vis met den schrik vrij. STOLPERVLOTBRUG. Op het ge- in werkelijkheid niet aanwezig, doordat vaarlijke kruispunt Rijksweg-Schager- aantal omzetten voor de verschillende goede- ADRES INZAKE DE OMZETBELASTING. Door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier te Alk maar is aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal een adres verzonden, waarin zij haar bezwaren tegen het ontwerp van wet tot heffing van een omzetbelasting te kennen geeft. In dit zeer uitvoerig adres lezen wij o.a., dat de beroering, die dit ontwerp in krin gen van handel en industrie heeft gewekt haar hoogtepunt heeft bereikt in het pas ver schenen voorstel van den Minister van Fi nanciën om in dit ontwerp de heffing der weeldebelasting te lasschen. Dit is niet te verwonderen, daar wederom nieuwe lasten en administratieve omslag ge legd zal worden op schier alle takken van het bedrijfsleven, dat reeds in zulke moeilijke omstandigheden verkeert. Bij den handel bleef de hoop levendig, dat het nieuwe Kabi net door ingrijpende bezuinigingsmaatregelen de begrooting sluitend zou weten te maken en deze voor handel en industrie funeste be lasting achterwege zou kunnen blijven. De Kamer vertrouwt dan ook, dat dit wets ontwerp niet zal worden aangenomen alvo rens is komen vast te staan, dat de begroo ting niet door andere maatregelen sluitend is te maken en dat in dit geval rekening zal worden gehouden met de ernstige bezwaren van den handel en de in het adres aangege ven mogelijkheden om althans de ernstigste nadeelen te voorkomen, die aan het ontwerp in zijn huidigen vorm kleven. Juist de lasten, welke reeds op het bedrijfs leven zijn gelegd geven dit het recht te verlangen, dat slechts dan naar verster king der openbare middelen zal worden ge grepen indien iedere mogelijkheid tot verla ging der staatsuitgaven is uitgeput. Vóór alles dient te worden voorkomen, dat de kosten van het levensonderhoud en daar mede de productiekosten worden verhoogd. In dit opzicht zal de onderhavige heffing een bedenkelijken invloed uitoefenen. In de eerste plaats zullen de vele administratieve werkzaamheden de inproductieve kosten der bedrijven verhoogen, terwijl de prijsverhoo- gende werking de kosten van het levensonder houd zal doen stijgen en het verbruik verder doen afnemen. In het bijzonder wordt door den detailhan del gevreesd, dat de heffing voor een belang rijk deel op hem zal komen te drukken, het geen in het adres nader wordt gemotiveerd. Juist doordat niet de draagkracht of winst criterium voor de heffing vormt is de belas ting niet alleen economisch onjuist, maar oe fent zij een hoogst ongelijken druk uit. De schijnbaar gelijke druk, welken zij uitoefent, doordat in beginsel een uniform percentage geldt voor alle omzetten van alle goederen is het WILT GE UW KEUKEN OF SLAAPKAMER WITTEN KUNSTKALK hiervoor verkrijgbaar bij TELEFOON No. 11. ren sterk uiteen kan loopen. Bovendien valt te verwachten, dat de cu- muleerende werking van de omzetbelasting het streven zal wekken om, door het aantal omzetten zooveel mogelijk te beperken, den druk der heffing te ontgaan, d.w.z. de tus- schenhandel toch ook zijn deel bijdragen de tot de opbrengst der Rijksmiddelen zal zooveel mogelijk worden uitgeschakeld. De Kamer acht het ten zeerste onjuist, indien een uit fiscale overwegingen voortvloeiende wettelijke maatregel zal leiden tot wijziging van de economische structuur van ons be drijfsleven. Onder deze omstandigheden vraagt de Ka mer zich af, of niet alleen aan de boven weer gegeven algemeene bedenkingen, maar ook aan tal van de nader aan te geven bezwaren tegen de uitwerking der regeling, voor een deel zou worden tegemoet gekomen door een stelsel, waarbij het afgewerkte product een maal door een omzetbelasting wordt getrof fen, en wel bij de bron. Wat betreft de artikelen die met een „ver hoogde belasting" van 10 tot 12% zullen wor den getroffen wijst de Kamer er op, dat het juist de bedrijven en zaken zijn, waar weel deartikelen worden vervaardigd of verkocht, die reeds schrikbarend onder de algemeene malaise te lijden hebben. Zij verzoekt met klem de heffing van een „verhoogde belasting" in elk geval uit de wet te lichten. Het adres gaat vervolgens nog uitvoerig in op de verschillende artikelen van het wets ontwerp, waarbij duidelijk naar voren komt, welke administratieve rompslomp en moei lijkheden de handel zal ondervinden bij het uitschrijven van facturen, het plakken der zegels, de ongelijke bevoordeeling van sommi ge bedrijfsgroepen, de moeilijkheden voor den groenten- en fruithandel enz. Eierveiling Schagen, 15 Juni 1933. Aange voerd 115000 Kipeieren. Prijzen als volgt 52—54 Kg. f 2.00 a 2.10 55—57 Kg. f 2.10 a 2.30 58—60 Kg. f 2.20 a 2.40 61—63 Kg. f 2.30 a 2.50 64—67 Kg. f 2.50 a 2.60 Klein f 1.80 7000 Eendeieren f 1.30 a 1.50. Heldersche Eierveiling, 15 Juni 1933. Aange voerd 19514 Kipeieren. Prijzen als volgt 52-- 54 Kg. f 2.00 a 2.20 55—57 Kg. f 2.00 a 2.30 58—60 Kg. f 2.30 a 2.50 61—63 Kg. f 2.50 6467 Kg. f 2.50 a 2.60 Eendeieren f 1.55 n 1.70. Schagen 15 Juni 1933. Op de heden gehou den veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt9 stuks paarden f 150 a 325 2 stieren f 50 a 100 13 geldekoeien (mag.) f 80 a 120 61 idem (vette) f 140 a 225 8 kalf koeien f 120 a 170 86 nuchtere kalveren f 3 a 10 180 idem (vette) f 8 a 12.50 242 overhouders 278 lammeren f 3 a 9 8 varkens (mag.) f 15: 31 idem (vette) per Kg. f 0.29 a 0.31. 124 big gen f 9 a 11. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2