IHOOPEi S. COLTOF KARPETTEN I Me JAARGANG DINSDAG -i JULI 1933 No. e>3 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden 1.—. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN. BUREAU Hlppolytnshoef Wlerlnren. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer f 0.10 DE WERKLOOSHEID IN NEDERLAND EN DUITSCHLAND. Rijkskanselier Hittler heeft in een Vergadering te Erfurt uitgeroepen ,Vier jaar heb ik noodig. Vier (maan den ben ik aan het bewind en met irots mag ik zeggen 1.>200.000 werk- loozen minder. Wij zullen niet rusten voor de werkloosheid geheel is ver dwenen." In de „Vrijheid" (lib.) schrijft G. P. D. hierover In de eerste plaats de vraag, of het cijfer juist is. Een bewijs voor de juistheid van het gegeven cijfer is evenmin te leveren als voor het tegen deel. Alleen heeft het de waarschijnlijk heid voor, als een revolutionnair, dic tatoriaal bewind, zuchtend onder de -- ook door eigen kortzichtigheid gescha pen moeilijkheden, eigen verdien sten tracht te vergrooten. Wij nemen echter, omdat wij het tegendeel niet kunnen bewijzen aan, dat de werk loosheid in Duitschland inderdaad met het. genoemde cijfer is gedaald. Wat zegt dan dit cijfer, met name t.a.v. de verdiensten van het nieuwe bewind Niets Duitschland had meer dan 6 milli- ocn werkloozen. Blijkens de mededee- ling van den Nazi-leider is het werk loozen leger dus met bijna 20 pCt. ver minderd. Zijn in deze 20 pCt. de men schel! van den z.g. vrijwilligen arbeids dienst inbegrepen Wlij weten het niet, houden dus vast aan een kleine 20 pCt. Kijken wij nu naar eigen land. In Nederland géén Hittler-bewind, géén bevordering 'met alle mogelijke en onmogelijke middelen van eigen welvaart met uitsluiting en benadee ling van buitenlanders, die te goed van vertrouwen waren. Hoe staat het hier Nemen wij dezelfde periode als waarover Hittler sprak. Dan vinden wij, dat tusschen eind Januari en eind Mei het aantal geheel werkloozen daald van 403.637 tot 289.618, het aan tal gedeeltelijk werkloozen van 24.338 lot 18.819. Wij zullen, om niet naar ons toe te rekenen, de'cijfers van eind Mei met 2 pCt. verhoogen, aangezien de gegevens van een aantal gemeenten met een totaalbevolking van 159.561 d.i. bijna 2 pCt. van onze geheele be volking, op dat tijdstip nog niet wa ren binnengekomen. Dan worden de cij als volgt Eind Januari geheel werkloos 403.637 eind Mei 289.618 plus 2 pCt., dus 295.410 Een vermindering dus met 108.227, 'n vermindering dus met bijna 27 pCt. Past men dezelfde verhooging toe op het aantal gedeeltelijk werkloozen (numeriek veel minder belangrijk), dan blijkt dit legertje ;met 5143, of te wel ruim 121 pCt. verminderd. Ziedaar een nuchtere vergelijking. Zij valt in het voordeel van Neder land uit. Alleen in Nederland staan de Ministers niet voor de microfoon victo rie te kraaien als de gebruikelijke sei- zoeiisopleving, of 'n partieele opleving in enkele bedrijven, optreedt. In Ne derland komt de Regeering rond voor de moeilijkheden uit en tracht zij, na tionaal en internationaal, de werkloos heid te bestrijden, rustig, zonder re clame. DE VERKEERS - REGELS. STRENGER TOEZICHT OP HET VERKEER. Weggebruikers opgepast Naar aanleiding van de in uitzicht gestel de scherpere controle op overtreding van de verkeersvoorschriften zendt de A.N.W.B.-Toe ristenbond voor Nederland ons het volgende overzicht van de „regels van den weg" Algemeene wenken. 1. Rijdt nimmer op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht of de vrijheid van beweging der overige weggebruikers wordt belemmerd. Houdt steeds rechts en wijkt, als ge éen ander inhaalt naar links uit. Ga nimmer na het voorbijrijden te snel weer naar de rech terzijde. (Dus niet snijden 3. Berijdt nimmer zonder noodzaak de linkerhelft en bedenkt, dat rijden op de lin kerweghelft verboden is i. in alle bochten binnen bebouwde kom men b. in onoverzichtelijke bochten daarbuiten. 4. Neemt daarom ook een bocht naar rechts kort en een bocht naar links ruim. 5. Berijdt den meest rechts gelegen rij weg, wanneer breede straten, enz. door een plantsoen, middenpad of anderzins in tweeën verdeeld zijn. 6. Verleent voorrang aan van rechts ko mend verkeer. Bedenkt evenwel, wanneer gij zelf van rechts komt, dat uw recht van voor rang u niet ontslaat van de verplichting, om acht te geven op het kruisende verkeer. Let dus óók op auto's enz., welke van links komen. 7. Haalt een tram alleen aan de linkerzij de in, wanneer ge daardoor niet op de linker weghelft behoeft te komen. Voor wielrijders. 1. Rijdt nimmer met meer dan twee naast elkander. (Blijft op smalle wegen zelfs achter elkaar.) 2. Rijdt niet op den rijweg, als daarnaast een fietspad aanwezig is. (Een rond blauw- bord met witte fiets erop geschilderd geeft aan, dat de rijweg voor wielrijders verboden is. Waar zoo'n bord staat, moet het rijwielpad dus bereden worden.) 3. Rijdt op rijwielpaden achter elkander, tenzij het pad zéér breed is. N.B. In tegenstelling met den gewonen regel (zie boven) moet op een links van den weg gelegen rijwielpad, dat daarvan niet door een berm, of iets dergelijks ge scheiden is, aan de rechterzijde worden ingehaald, zoo noodig op den rijweg.) 4. Geeft tijdig teekens a. Als gij stoppen wilt of vaart verminde ren door het op en neer bewegen van uw arm; b. Als gij van richting veranderen gaat door het zijwaarts uitsteken van uw arm in de nieuwe richting (bij linksaf gaan dus den linkerarm uitsteken bij rechtsaf gaan den rechter.) 5. Voorziet uw rijwiel van een behoorlij ken, verticaal geplaatsten, reflector of rood achterlicht, een goede bel en, wanneer de fiets een vrij wiel heeft, bovendien van ten minste één krachtig werkende rem. 6. Richt den lichtbundel van uw fietslamp schuin naar omlaag vermijdt verblinding Voor automobilisten en motorrijders. 1. Vermijdt alcoholgebruik, wanneer gij daarna nog rijden moet. 2. Let bij het inhalen op, of uit tegenge stelde richting geen verkeer nadert. Gaat nim mer na het inhalen te snel weer naar rechts. (Niet snijden 3. Geeft tij%g teekens a. Als gij stoppen wilt of vaart verminde ren door het toonen van uw stoplicht of door het op en neer bewegen van uw arm b. Als gij van richting veranderen gaat door het zijwaarts uitsteken van uw arm of richtingsaanwijzer, in de nieuwe richting. 4. Geeft tijdig signalen, als de veiligheid dat eischt. (Misbruik echter uw hoorn niet onze tijd heeft dit dringend noodife 5. Staat nimmer in een bocht stil, dan be let ge anderen, om op die toch al gevaarlijke punten voldoende rechts te houden. 6. Zorgt bij duisternis voor de volgende verlichting a. aan de voorzijde twee witte lichten (ter weerszijden van den auto,) b. aan de linkerachterzijde een rood ach terlicht een voldoende verlichting van het ach ternummer. N.B. Motorrijwielen behoeven aan de voorzijde slechts één wit licht te hebben; motordriewielers en motorzij spancombi- naties staan gelijk mét automobielen. 7. Dempt uw verblindende verlichting (auto's, fietsen, paardenkarren, enz.) op 100 meter vóór de ontmoeting a. bij het tegenkomen van ander verkeer; b. binnen bebouwde kommen c. tijdens het stilstaan. 8. Verleent steeds uw hulp na een aanrij ding, botsing enz., waarbij een mensch letsel heeft bekomen. Dit geldt óók, wanneer gij geen schuld aan de aanrijding hebt. 9. Zorgt voor goede remmen. Een rem werkt goed, wanneer zij in staat is, de auto tot stilstand te brengen binnen de volgende afstanden (gerekend op een droog', stroef wegdek Bij een snelheid van 2 wielremmen. 4 wielremmen. 20 km/u binnen 6 m 3 m 30 13 m 7 m 40 22 m 13 m 50 35 m 19 m 60 50 m 28 m 10. Zorgt voor een goede stuurinrichting. Deze is in orde wanneer de speling (vrije slag) in het stuurwiel niet meer bedraagt dan 30 graden (gemeten aan den omtrek). 11. Parkeert nooit op zoodanige wijze, dat het rijdend verkeer gehinderd kan worden. Dus b.v. niet op of vlak bij hoeken van straten, niet in bochten, niet anders dan vlak langs den berm of het trottoir enz. BINNENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. 15. In het voorste vertrek zijner woning, die uit twee kamers bestond, gekomen, hield hij zich steunend staande en riep met onvaste stem Gabrielle, Gabrielle, kom bij mij, help me dan toch Maar er was niemand. Hij kreeg geen antwoord. Gabrielle, Gabrielle riep hij opnieuw. Hoort ge mij dan niet Voortstrompelend wierp hij een stoel om ver,die dreunend op den grond viel. Niets, alles bleef even stil. Met bijna vasten tred liep Bertara naar den schoorsteen, zocht de lucifers en stak een kaars aan. De deur van de kamer zijner dochter was aan den anderen kant van het vertrek. Hij liep daarheen en klopte eerst zacht, vervol gens harder tegen de deur, zonder eenig ant woord te bekomen. Hij bonsde daarop met zijn vuist en de deur vloog open. Hij stormde naar binnen. De kamer was leeg en het bed ongebruikt. De kaars beefde in Bertara's hand en de heete druppels was vielen op zijn hand, zon der dat hij het bemerkte. Gabrielle, Gabrielle mompelde hij doods benauwd. Gabrielle, ik ben zoo vreeselijk on gerust Ik bid je, zeg mij toch, waar gij zijt Hij liep weder naar de andere kamer, waar Gabrielle gewoon was haar kunstbloemen te vervaardigen, een open, zeer verkreukelden brief, den brief namelijk, die door Simeon en Chilperic was bezorgd. Hij nam het papier in de hand en beproefde den inhoud ervan te ontcijferen, een floers kwam hem voor de Balende prijzen van aardappelen en tomaten. In cfe laatste dagen is aan de West- landsche veilingen een vrij sterke da ling zoowel van de aardappelen als van de tomatenprijzen ingetreden. Van laatstgenoemd product liep op een dag de prijs met bijna de helft te rug aan enkele veilingen. Van de aardappelen is momenteel zeer weinig uitvoer. Andere jaren wer den groote partijen naar Engeland ge ëxporteerd, thans slechts kleine hoe veelheden. Het delven van de aardappelen wordt thans nauwelijks betaald. Verduisterd geld begraven. Bekentenis van Van As. -- Een deel van den buit reeds opgegraven. Van As, de employé van de Scheep vaart-vereeniging Noord, die zicli bij de politie te Amsterdam heeft aange geven, heeft zijn bewering, dat het geld hem ontstolen was, niet kunnen volhouden. Na een scherp verhoor door de po litie te Zaandam heeft hij bekend het geld in Noord-Brabant in de omgeving van Bergen op Zoom te hebben begra ven. Bergen op Zoom is n.1. zijn ge- oogen. Hij verfrischte zich het gelaat, door het herhaaldelijk in een kom met water te dom pelen en greep toen weer naar den brief, dien hij voor het licht hield. De ongelukkige vader las de vreeselijke woorden. Het blad papier ontzonk aan zijn sidderende handen en met een kreet, als van pijn stortte hij tegen den grond. Zijn vertwij feling was zoo groot, dat hij niet eens be merkte, hoe iemand de kamer binnenkwam, de deur achter zich sloot en met gekruiste armen voor hem staan bleef. Dat was markies Norbert d'Argental. Verborgen in een hoek van de passage d'Hautpoul, had Norbert Bertara's thuiskomst afgewacht en hem zien terugkomen en toen de oude man, in zijn haast om bij zijn doch ter te komen, de huisdeur niet achter zich op slot deed, was de markies hem behoedzaam gevolgd. Lang en zwijgend beschouwde Norbert d'Argentfft den armen man, wiens lichaam schokte onder zenuwachtig snikken. Norbert boog zich over hem heen, vatte hem bij de schouders en hielp hem op de been. Vader Bertara herkende hem. O, mijnheer Norbert, mijnheer Norbert klaagde hij. Weet ge, wat mij overkomen is Ik weet meer dan dat misschien, ant woordde de markies. Ge behoeft niet zoo te jammeren en te klagen, mijnheer Bertara daartegen hebt ge geen reden. En om den ouden man het bewijs te geven, dat hij wel onderricht was omtrent het ver dwijnen van Gabrielle, vertelde hij met kor te woerden het tooneel, dat des avonds had plaats gehad. Bertara luisterde toe met roode oogen en gebogen hoofd. En gij verzekert mij, dat er nog kans bestaat dat zij terugkomt vroeg hij Ik verzeker niets, antwoordde de mar kies schouderophalend. Maar dit is mijn mee ning de brief, dien gij daareven gelezen hebt, komt, al schijnt hij ook door haar ge schreven, niet van uw dochter. Als zij weg is boorteplaats. Zaterdag zijn daarop de commissaris .an politie Van der Laan, de inspec teur Giard en een rechercheur in ge zelschap van Van As naar Bergen op Zoom gegaan. Hier is men dadelijk on der leiding van de politie uit Bergen op Zoom aan het graven gegaan, met het gevolg, dat inderdaad 'n belangrijk ileel van het nog ontbrekende geld voor den dag is gekomen. BALBO'S ESKADER ZATERDAG TE SCHELLINGWOUDE. Bij de daling één der vliegtuigen over den kop geslagen. Eén vlieger verdron ken, drie inzittenden licht gewond. De aankomst. Om acht minuten vóór éénen komen dan eindelijk de Italianen in zicht en een golf van geestdrift slaat over de wachten den, van wie velen hun ontroering niet meer meester zijn. Uit het noordoosten naderen de groote grijze machiness, uit het grijze van den horizon maakt zich het grijs der vlieg- booten los, als splitste zich de hemel. Negen vliegbooten zien we 't eerst op ons afkomen, nog met volle motorgeweld, dat door het daverend gejuich beneden zeker niet overstemd kan worden. In een groote bocht vliegt het eerste negen tal naar links, waar zij achter de loodsen wegz wenken. Hoog, heel hoog boven de Italianen cirkelt een Nederlandsche Fokker. Dan naderen nieuwe Italiaansche escadril les en het aantal vliegtuigen, dat we kunnen tellen, loopt op tot vijftien. Er wordt op het platform van de vliegloods voortdurend hoe- ra-geroepen en gejubeld, in schier alle ta len weerklinken vreugdekreten. „Viva Wil- helmina, viva Mussolini" wordt er geroepen. Weer een minuut en de achterhoede van tien vliegbooten krijgt gestalte in de ruimte en nadert meer en meer. De Italiaansche toe schouwers wenschen elkaar geluk met den goeden afloop van het eerste deel van den tocht. Daar komen de eerst-aanschouwde Italiaan sche vliegtuigen weer boven het Buiten-IJ, zij dalen op het water en zijn in behouden haven Voorop het vliegtuig van Balbo, de Italiaanscht kleuren boven de „staart" met drie sterren. 't Is ruim één uur, als de eerste vliegbooten koers zetten naar haar boeien, de F 20 met ingetrokken landingsgestel ronkt laag over het water Het „op de boeien komen" is voor vliegboo ten als deze, die de motoren in tandem heb ben, een moeilijke opdracht, gelijk bij onze marine met haar Dorniers welbekend is. Maar de Italianen volvoerden de noodige manoeu vres goed en snel. En weldra lagen 24 van de 25 vliegbooten „voor anker" aan de boeien, in breede linie van de vlieghaven af tot ver langs den Durgerdammerdijk. Een vliegtuig omgeslagen. Een van de Italiaansche vliegtuigen is bij dalen tegenover den bocht in den Durger- damschendijk door nog onbekende oorzaak met zijn neus het water ingeschoten, dat daar pl.m. l'/2 m diep was. Even bleef het ongeluk kige vliegtuig zoo staan, toen sloeg 't naar voren en kwam ondersteboven te liggen, tot groote ontsteltenis van de menschen op den dijk. De kop van het vliegtuig stak diep in den modder en er bestond angstig levensge vaar voor de bemanning. Twee jongens van de Zeevaartschool, die zich in de nabijheid van de oliebooten bevonden, schoten onmid dellijk toe, doken te water en slaagden er in twee der inzittenden uit het vliegtuig te be vrijden. Eén van die beiden had een kaakfrac tuur opgeloopen en bleek er vrij slecht aan 'i toe te zijn. De kapitein, die als tweede be vrijd werd, had een beenwond. Twee inzitten den konden zelf nog uit het toestel komen en vertoonden lichte wonden. Maar het vijfde lid van de bemanning bleek onvindbaar en men meende te moeten aannemen, dat hij DOET UW BIJ KANAALWEG DEN HELDER. Prima vloerzeil52 Prima linoleum, Krommenie 1.15 Inlaid- of Graniet 2-25 Groote sorteering Bouclé-, Wilton-, en Deventer onder het toestel in den modder lag.En dan bestond er over zijn lot geen twijfel BUITENLANDSCH NIEUWS. Nietiw record van de „Bremen". New-York-Cherbourg in 4 da gen 16Vz uur. De „Bremen" van den Nord-Deutsche Lloyd heeft den overtocht van New- York naar Sherbourg in een nieuwen recordtijd volbracht meldt Reuter uit Sherbourg. Ongeveer veertien geleden vestigde het schip een record van 4 da gen, 17 uur en 43 minuten. De gemid delde snelheid bedroeg 28.51 knoopen. Wereldrecord electrische locomotiel De „Deutsche Allgemeine Zeitung" maakt melding van een wereldsnel heidsrecord, door een electrische loco motief gepraesteerd op het traject Mimchen - Augsburg - Ulm-Stuttgart. Met een normaal bezette D. trein ach ter zich haalde de locomotief een snel heid van 151.5 Iv.M. per uur. De baan Munchen-Stuttgart, 240 K.M. werd ge reden in twee uur en een kwartier. Natuurrampen Wervelstorm op Trinidad. Driehonderd huizen en zestig torns vernield. Tengevolge van den wervelstorm, die het Zuidelijk deel van het eiland Trinidad heeft geteisterd, zijn, voor zoo ver tot dusver kon worden geconsta teerd, twaalf menschen om het leven gekomen. W aarschijnlijk is het aantal slachtoffers echter nog grooter, omdat nog geen bijzonderheden uit de binnen landen van het eiland zijn ontvangen. Honderden bewoners zijn dakloos. In de stad Erin alleen reeds zijn driehon derd huizen verwoest. De cacao-indu- strie van Erin en Siparia heeft ernsti ge schade geleden en zal voorloopig niet kunnen werken. Men neemt aan dat ongeveer 150.000 cacaoboomen zijn vernield. De storm heeft zestig boor torens van de petroleummaatschappij op Trinidad tegen den grond geslagen, zoodat geruimen tijd de petroleum zon cler controle wegstroomde. gegaan, dan gebeurde dat niet vrijwillig dan zou zij ook niet, om u te verlaten, daar voor haar verjaardig hebben afgewacht en ook niet het oogenblik, waarop zij met zeker- j heid wist, dat hier eenige vrienden zouden komen, om haar en u geluk te wenschen. Ge hebt gelijk, stemde Bertara toe. Maarj wat is er dan voorgevallen Zooveel is zeker, dat Gabrielle ontvoerd j is gaf de markies ten antwoord. Ontvoerd Maar waarom Met welk i doel, mijnheer Norbert Is het dan mogelijk, J dat men op die wijze een jong meisje in het hartje van Parijs ontvoeren kan zonder dat het schreit, zonder dat het zich verzet, zonder dat het om hulp roept aan de voorbijgangers, die het zeker wel beschermd zouden hebben j Te Parijs is alles mogelijk, mijn waarde j heer Bertara, meende de markies. Parijs is 1 de stad der wonderen en der onwaarschijnlijk heden, men zoekt ze ver en heeft ze dikwijls in zijn onmiddellijke nabijheid. Ja, maar wat wil men met mijn kind doen Dat weet ik niet, antwoordde de mar kies, maar ik zweer u, dat ik het te weten zal komen en wel zeer spoedig. Ik heb Gabrielle lief en ben niet minder dan gij door haar ver dwijning getroffen. Maar in afwachting van het tijdstip waarop zij gevonden wordt en ik haar aan u heb terug gebracht, moet gij be proeven of ge mij niet eens bedaard kunt aan hooren, moet gij trachten te begrijpen, wat ik u zal uitleggen. Als ik dat maar kan jammerde de wan hopige man. Het suist alles in mijn hoofd als een machine Ik zal geen twee zinnen uit elkander kunnen houden. Ik zou maar het beste doen, geloof ik, met hier uit het venster te springen, dan was alles ineens gedaan Norbert haalde zijn schouders op. Een fraaie manier om uw dochter te helpen redden, riep hij vol minachting. Gij hebt vijanden, dat is zeker, hernam hij op veranderden toon. Daaraan twijfelt gij immers niet Ja, ik heb vijanden, antwoordde Bertara uit volle overtuiging. Daarbij is uw dochter heel mooi, zoo mooi, dat zij niet over de straat kan gaan zon der de opmerkzaamheid, ja de bewondering der voorbijgangers op te wekken. Gabrielle is een hoogst fatsoenlijk meisje, dat weet ik wel, maar te Parijs is een schoonheid als uw doch ter steeds door tal van gevaren omringd en het is waarlijk niet te verwonderen, dat zij. hoe braaf en goed dan ook, eindelijk in de val is geloopen. Waar zij op het oogenblik is Misschien heel dicht bij ons, misschien mijlen van ons verwijderd. Wie heeft haar tegen wil en dank geschaakt Zeker is dat iemand, die al zijn heil verwacht van de een of andere schuilplaats om daar geruimen tijd voor de macht onzer wetten verborgen te blijven. Ik zal mijn beklag indienen, ik zal mij tot de prerectuur van politie wenden gaf Bertara te kennen. Dat zou juist het tegendeel zijn van het geen ik als verstandig beschouw, meende Nor bert. Is de politie eenmaal in den arm geno men, dan komt al heel gauw de zaak aan de groote klok. Men doet overal navraag, tele graf eert, plaatst oproepingen in de dagbladen, zoekt en vindt niets. Dan gebeurt er weet wat anders en de eerste geschiedenis raakt bij de politie in het vergeetboek. Hij, die het meisje ontvoerd heeft, verdubbelt natuurlijk zijn voorzorgsmaatregelen, als hij weet dat ieder een den mond vol heeft van de ontvoering, dat is zoo duidelijk als de dag. Hij weet wel hoe de politie steeds te werk gaat en het kost hem niet zoo heel veel moeite om haar op allerlei dwaalwegen te leiden. oij ekLij het- dod ij nheer. .tgBFlf e 11 sporin .av g Mijn hemel, wat moet ik dan doen jam merde Bertara. Ik kan toch mijn kind niet aan de genade van een ellendeling overlaten, zonder zelfs een poging te doen om haar te redden Neen, zooiets zou ik onverantwoordelijk noemen, zei de markies. Luister eens, als het kan, bedaard naar hetgeen ik u heb voor te stellen. De roover van het meisje heeft na tuurlijk gezorgd in veiligheid te zijn voor de eerste pogingen, die tot haar redding kunnen worden gedaan, hij heeft alleen maar te vree zen dat de geschiedenis van Gabrielle's ont voering allerwegen te veel opzien zal baren, als gij u dus gaat beklagen en zoodoende de zaak aan de groote klok wilt brengen, vrees ik dat men u in een hinderlaag lokt, waar uw leven bedreigt wordt, gij verdwijnt, gij zijt dood en Gabrielle is onherroepelijk verloren, wijl niemand daar is die het recht heeft zich haar lot aan te trekken. Het ware daarom het allerbeste, dat gij niets van u liet hooren, dat gij op uw beurt spoorloos verdwenen waart en wanneer gij dan in veiligheid zijt op de een of andere plaats, die alleen aan mij be kend is, heb ik de handen vrij en bestaat er voor mij de meeste kans om Gabrielle te vin den, daar niemand mij kent en niemand te gen mij eenig wantrouwen koestert. Lacht u mijn plan niet toe Ik geloof, dat ik u langzamerhand zoo wat begin te begrijpen, antwoordde Bertara. Ik heb nog meer, vervolgde de markies. Daar gij geen teeken van leven geeft en leder schandaal schijnt te willen vermijden, daar gij noch den commissaris van deze wijk, noch de prefectuur van politie omtrent het ge beurde hebt ingelicht, volgt hieruit een aller eenvoudigste zaakhij, die Gabrielle ont- l voerd heeft en het van groot belang acht dat 'zijn slechte daad geheim blijft, zal zich gaan verbeelden, dat zijn list volkomen is gelukt, dat gij gelooft, dat uw dochter werkelijk is gevlucht en dat gij beleedigd in uw trots als vader, het diep gezonken kind hebt vervloekt en nooit wil weerzien. Die redeneering was inderdaad niet van grond ontbloot en ze maakte dan ook op den nog benevelden geest van den ouden man een grooten indruk. I Ja, ja, antwooordde hij, dat is goed, ik zwijg, ik verdwijn, ik ben voor dien schurk dood en begraven, zoo bedoelt gij het, niet waar En intusschen zoekt gij ongehinderd naar Gabrielle en brengt mij mijn kind te rug Is het niet zoo (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1