NED. OOST-INDIE. De aardbeving in Zutd-Sumatra. Aneta seint uit Benkoelen Wij ver narncn van een ooggetuige, dat Kroe half verwoest is. Er zijn vijf dooden en elf gewonden. Onder de slachtof fers bevinden zich geen Europeanen. De doesoengs op de helling van de Pe- sagi, zijn geheel verdwenen door de aardstortingen. Van de doensong Lom bok is nog geen bericht ontvangen. In totaal zijn in de onderafdeeling Kroe- 1800 huizen ingestort. Er zijn in deze afdeeling 401 dooden. De controleur, die zich tijdens de aardbeving op de onderneming Goe- noeng Radja bevond, zag gelijktijdig met de schokken een groote vuur straal. H- liep daarna van de onder neming in twee dagen naar Kroe, nam overal groote verwoestingen waar en zag veel slachtoffers. De heer De Boer moest gedeeltelijk door ravijnen loo- pen en andere moeilijkheden over winnen, om Kroe te bereiken. Uit RenauLangzajnerhand is een aanvullend overzicht van de ramp mogelijk. In Soharadja zijn 65 men schen, die in de Sawah's overnacht ten, door la har van de Pesagi bedol ven. Vier zwaar gewonden uit de Me kakanstreek zijn in het hospitaal van de onderneming Ranau opgenomen. De bevolking is thans eindelijk gerust, dat zich geen herhaling van de zwa re beving zal voordoen. Mishandeling van een gestrafte. Gedragen als een dood varken. Omtrent de mishandeling van en ge strafte, die aan de gevolgen overleed, door een officier, waarvan de Aneta- telegramjnen reeds melding hebben gemaakt, verneemt het „Bat. Nbl." uit Bima (eiland Soembawa) nog de volgende bijzonderheden. In het laatst van de maand Maart 1932 kwam te Bima aan een brigade militairen van het detachement Soem bawa-besar onder commando van den Europeeschen sergeant Palomaria, om in de streek van Oost-Bima te pa- trouilleeren. De detachements-com mandant, kapitein V. d. V. voegde zich als leider bij den troep. Daags voor het uitrukken uit het marschbivak Raba, meldde de gestraf te Soebanoeho zich ziek en vroeg ver lof te mogen achterblijven. Hij kreeg echter geen toestemming en zoo ruk te hij met den troep mee uit, op Don derdagavond 24 Maart. De route, die zou worden genomen, was Raba Biïna- Wera- Sapé-Wawo en weer terug naar Raba. Even buiten Raba begon Soebanoeho te struikelen en viel een paai* keer. De kapitein hiermede in kennis gesteid, gaf last den man rottanslagen te ge ven. Den volgenden dag bij het verder voortrukken, werd de man zoo ziek, dat hij zijn bagage niet meer kon dra gen. Een gedeelte van zijn bagage word toen overgedragen aan zijn makkers, terwijl Th ij werd toevertrouwd aan de hoede van den Amboineescln-r fuse lier Nanura, belast met de bewaking van gestraften. Telkens wanneer rust werd gehou den, gaf de kapitein last den man te straffen met rottanslagen. Al voortsukkelende werd de man plotseling mata gelap, greep naar de klewang van den dekkingscomman dant en eer deze erop bedacht was, ontstond er een formeele worsteling tusschen den militair en den gestrafte. De zieke gestrafte moest het echter ut leggen tegen den sterk gebouwden mili tair en de ongelukkige Soebanoeho moest weder deze overijlde daad be koopen met een honderd-tal rottan slagen. Den derden dag werd de toestand van den gestrafte nog erger. Iïjj raakte zijn zinnen kwijt en weigerde het eten, dat hem gegeven werd. Nog stuurde men hem niet terug naar Raba, men gaf ho,m nog meer rottanslagen. Telkens wanneer rust werd gehouden, werd hij aan een boom opgehangen en waar men water tegenkwam werd zijn hoofd onder wa ter gehouden. Eindelijk kon de man niet meer loo- pen. Hij werd aan een bamboe vast gebonden aan handen en voeten en gedragen als een gedood varken. In dezen toestand werd hij Woensdag middag den 30sten Maart 1932 ten aan schouwe van een tafrijk publiek, dat slechts medelijden met hem kon heb ben, de pasanggrahan van Sapeh bin nengedragen, waar gebivakeerd werd. Nog dienzelfden avond blies hij den laatsten adem uit. De zieken verpleger constateerde den dood. Op het lichaam van den man wa ren duidelijk de sporen van geweld en mishandeling te zien. In alle stilte werd hij den volgenden dag begraven en de zaak verder ge heim gehouden. Drie a vier dagen later toen dokter Mali op inspectie te Sapeh kwam, ver telde de ziekenverpleger hem, wat hij gehoord en gezien had. Den genees heer, die Officier van Gezondheid is, tevens belast met den D.V.G. te Raba, werd dopr den kapitein gerappor teerd, dat de gestrafte was doodgegaan aan een buik- of ingewandslijden. Men verwonderde er zich over, dat het bestuur te Bima nog geen onder zoek had laten instellen naar de juist heid van de binnengekomen berichten aangaande de mishandeling. Een der zelfbestuurders had de zaak PROVINCIAAL NIEUWS. slaan. Een godsdienstleeraar had het zelfde gedaan, doch kreeg te hooren, dat hij zich liever bemoeien moest met zijn eigen zaken. ESPERANTO. Zondag 3 Juli j.j. hield de Een brief bereikte echter mr. Jonk- Noord Hollandsche Esperantoclub „La Norda man, den toenmaligen officier van Ju- Stele" haar 5e vergadering, thans in Hoorn stitie te Makasser, die te Bima gelastte 1 in het H°tel van den Heer Ten Heuvel Brou- eon onmiddellijk onderzoek in le «el- j Si bezocht door onge- len, teivMjl de kapitein bij de mili veer 50 Esperiantisten uit verschillende plaat taire autoriteiten werd aangeklaagd. sen van Noord Holland, en een Zweedsche De Djaksa te Bima toog vergezeld werkloos arbeider Espef|htist die een rede van een agent er op uit, en volgde te hield betreffende de Esperanto beweging in voet het zware tracé, dat de patrouille Zweden. Ook sprak hij over zijn reis per fiets doorkruist had. Ruim een week heeftva" Zweden naar Holland dit onderzoek eeduurd mei het beken- Hier hadden wiJ weer het ^wijs dat het uit onuei zoek geuuuiu, mei net ulki voidoende is indien men slechts 2 talen kent de gevolg, dat kapitein v.d. V.., thans nj zyn moedertaal, en daarnaast Esperanto. zijn stral niet zal ontgaan. Deze Zweedsche arbeider kon zonder eenige Nog kan worden vermeld, dat bet onderzoek te Soembawa-besar door militaire autoriteiten meer laakbare handelingen van v.d. V., gepleegd met andere gestraften, aan het licht heeft gebracht. BUITENLANDSCH NIEUWS. Naar een geregelden vllegdienst over den Oceaan. Een geslaagde proefvlucht. In het kader der voorbereidingen voor een geregelden vliegdienst over den Zuid-Atlanti- schen Oceaan is Zaterdag door de Deutsche Lufthansa een proefvlucht gemaakt van Na- tal in Zuid-Amerika naar Bathurst aan ds Westkust van Afrika. Het vliegtuig „Passat' de Dornier Wal D. 2068, vertrok Vrijdag om 9 uur 40 uit Natal en streek om vijf uur 20 neer bij het „kunstmatige eiland", de door de Deutsche Lufthansa gecharterde „Westfalen", midden in den Oceaan. Nadat de „Westfalen" het vliegtuig aan boord had geheschen, voer het schip 's nachts in de richting van de Afrikaansche kust, om het vliegtuig den vol genden morgen halfeen met het katapult toestel af te schieten. De „Passat" vloog ver volgens naar Bathurst, waar om tien over vijf werd gedaald, Aldus werd de vlucht over den Oceaan, onder omstandigheden, gelijk die bij een zich bij geregelden verkeersdienst voor doen, in 33'/* uur afgelegd. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat in het stadium, dat de proefvluchten thans heb ben bereikt, nog niet 's nachts wordt gevlogen. De vlucht, die geschiedde in de richting West naar Oost, is vlot en geheel volgens verwach ting verloopen. MNNEWLANÜSCH NIEUWS. Nederl. vorderingen op Dultschland. liet resultaat der enquette van de Nederlandsche Bank. To taal ruim een milliard. De Nederlandsche Bank N.V. deelt het volgende mede De enquette naar de Nederlandsche vorderingen op Duitschland kan thans als afgeloopen worden beschouwd. In totaal hebben ruim 47.500 hier te lan de gevestigde personen, firma's en in stellingen hunne vorderingen op en be langen in Duitschland aan de Neder landsche Bank opgegeven. Volgens de ze opgaven bedroeg op 1 Juni 1933 de totale nominale waarde der Duitsche obligaties in Nederlandsch bezit f 430.6 millioen (vreemde valuta, omgerekend naar de koersen op 1 Juni j.i.) Hieron der was begrepen f 12,1 millioen aan obligaties Dawesleening en 30.4 mil lioen aan obligaties Yongleening. Het totaal der niet in obligaties be lichaamde vorderingen beliep f 613,4 millioen. Obligaties en niet in obliga ties belichaamde vorderingen bereik ten dus een totaal van f 1.044.000.000. Daarnevens wezen de bij de Bank ingekomen opgaven nog een totaalbe- zit van Duitsche aandeelen aan ten bedrage van nominaal f 263,8 millioen. Aan andere deelnemingen en aan ei gendommen in Duitschland werd in toch gerapporteerd bij 't bestuur doch totaal respectievelijk f 101 millioen en dit scheen er geen acht op te willen f 35,1 millioen opgegeven^ Minder opgelegde schepen in Rotterdam. Doordat een aantal Neder landsche schepen hout uit Rusland halen. Het aantal opgelegde Nederland sche schepen in de Rotterdamsche ha vens is in Juni met 19 verminderd en bedroeg 1 Juli nog 32. In het geheel zijn er nog 61 (1 Juni 83) opgelegde schepen, samen 300.000 ton metende. Onder de opliggende schepen zijn 17 Engelsche en 8 Duitsche. Zooals bekend mag verondersteld worden, is de vermindering van het aantal opliggende Nederlandsche sche pen veroorzaakt door liet in de vaart brengen van schepen op Rusland. Auto van Ds. Kersten in de sloot. De inzittenden niet ernstig ge wond. Vrijdagmiddag heeft ds. G. H. Ker sten, Kamerlid, een auto-ongeluk ge- bad te Benningbroek bij Hoorn. Ds. Kersten bestuurde zelf een groote auto, waarin hij met familie uit Duitschland een tocht over den Afsluit dijk zou maken. Nabij den voormali gen tramoverweg maakt de straatweg een gevaarlijke dubbele bocht, waar al vele ongevallen zijn voorgekomen. Reeds in de eerste bocht maakte de wagen zulk een zwenking, dat de be stuurder de tweede bocht niet meer kon nemen en via een boom, die geraakt werd, in de breede sloot naast den weg schoot. Een automobilist uit Hoorn, die juist passeerde, verleende hulp en bracht het gezelschap, dat -- behalve ds Ker sten - bestond uit vier dames, een heer en een kleinen jongen, op het droge. Allen hadden lichte kwetsuren opgeloopen. Ten huize van dr. de Vries te Benningbroek werd het gezelschap verbonden, waarna in twee auto's de terugtocht naar Rotterdam werd aan vaard. moeite spreken met buitenlanders, zonder dat hij onze taal of wij zijn., taal kenden. Na de vergadering maakten de bezoekers een wandeling door de stad en werd o.a. het historische gemeentehuis en het museum bezichtigd. Verder werd besloten dat de volgende ver gadering op 3 September te Schagen zal wor den gehouden. GEMEENTE WIERINGEN. Dienstplicht. Aan den dienstplichtige J. C. van Breugel van de lichting 1932, bestemd voor de Zeemacht te Den Hel der, is voorgoed vrijstelling verleend van den dienstplicht. Uitwegen naar den Rijksweg. Daar men af en toe geruchten ver neemt omtrent voornemens van par ticulieren om in de nabijheid van den nieuwen Rijksweg over Wieringen te bouwen meenen wij goed te doen even in herinnering te. brengen het stand punt van de Directie der Zuiderzeewer ken, volgens hetwelk geen uitweg-ver gunningen rechtstreeks naar den Rijksweg zullen worden verleend. Uit weg zal alleen verleend kunnen wor den naar den ten Zuiden van den hoofdweg aanwezigen parallelweg, welke dan door en op kosten van den aanvrager zal moeten worden behard, van het punt van toegang af tot een aanwezigen kruisingsweg, hetgeen uit den aard der zaak belangrijke kosten met zich mede brengt. Door verbree ding van een dwarsweg op Rijksgrond zal mogelijk aan de belangen der be woners in enkele gevallen kunnen wor den tegemoet gekomen. Voorafgaand overleg met de Directie is echter steeds noodzakelijk wanneer dit wordt ver zuimd schijnt de kans groot te zijn, dat men Jater nul op het request krijgt Voor gegadigden is het dus zaak bij de uitvoering van hun voornemens niet ^onberaden te werk te gaan. Loop der bevolking. Ingekomen A. Kingma en gezin uit Smallingerland Jobs. Glazema uit Wonseradeel Mw. G. Krans uit Roden J. Kies uit Anna Paulowna Mw. A. Reis uit Sterkr'ade (Duitschland) J. Kater uit Den Hel der II. Krediet uit Haskerland G. Kroese uit Leeuwarden P. Over- eem, uit Alkmaar J. A. E. van Aste van Zijl uit Bedum J- L. Esser jiit Amsterdam Mw. W. de Jong, geb. Boetéestein uit Ileerhugowaard Mw. T. J. M. den Boer uit Soest Mw. H. Martthesius uit Amsterdam J. II. Brands en echtgen. uit Warffum A. v. Koeveringe uit Medemblik J. de Boer en gezin uit Medemblik A. Gre- vfng uit Meppel H. Linker uit Mid- delstum L. Jedrzejak uit Sneek P. Posthumus uit Schoorl A. G. Kelch uit Amsterdam J. Verbrugge uit We- meldinge C. S. Carpentier uit 's-Gra- venhage A. A. Kleys uit Zevenbergen G. Hille en gezin uit Anna-Paulowna M. Neef uit Norg H. A. Giessen uit Medemblik M. G. Giessen, geb. Dies- feldt uit Didam P. Visser en echtgen. uit Den Helder Mw. H. J. Mooij uit Ilillegersberg N. van het Hof uit Koog aan de Zaan. Vertrokken Mw. G. Maars, geb. Kort naar Anna-Paulowna J. Berg- sma naar Utingeradeel Th. de Zwart naar Workum W. Huizinga naar E'mmen Mw. Tr. Krol naar Anna- Anna-Paulowna K. van Gessel naar Wouw A. J. Groen naar Nd. Schar- woude H. A. P. Zijlmans en gezin naar Breda M. B. H. M. Zijlmans naar Den Helder R. v.d. Veer naar s-Gravenhage J. Bub en echtgen. en Alb. Koning naar Selieemda J. G. d. Veer en gezin naar Medemblik; P. Druif naar Winkel O. Bredow naar Colijnsplaat S. R. Kloosterman en gezin naar Medemblik Mw. A. C. J. Traats naar Bellingwolde Mw. N. Bruning geb. Keijzer naar Sliedrecht A. Boomsma en gezin naar Sliedrecht G. J. de Boer naar Leeuwarden. OPENLUCHTUITVOERING GYMNASTIEKVEREENIGING WIERINGEN. Zondag heeft onze Gym. haar jaarlijksche openluchtuitvoering wederom gegeven op het terrein van „Succes" Ondanks het vrij gure weer was er tame lijk veel belangstelling te constateeren. Men kan zich een turndemonstratie moei lijk indenken zonder heerenafdeeling. Op Wieringen zullen we echter zoo langzamer hand er aan moeten gewennen, dat een turn- club louter bestaat uit het zwakke geslacht. Er is echter weer hoop vertelde ons de heer Pennekamp, een heerenafdeeling kan weer geformeerd worden, doch zij waren nog niet dermate geoefend, dat in het openbaar opgetreden kon worden. Doch laat ons direct er aan toevoegen dat deze turnmiddag ondanks de afwezigheid van het sterke geslacht, prachtig Is geslaagd. De vereeniging beschikt over een pracht- damesafdeeling waaronder turnsters van een hooge graad. Die indruk krijgt men al tijdens de rond gang door het dorp met „Harmonie" vanzelf sprekend voorop. Hoe kwiek en correct tippe len zij, gestoken in practlsch turncostuum door Wieringens straten. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. WEGWIJZER IN DEN WIERINGERMEER- POLDER. In verband met door leden van den B.B.N. verstrekte aanwijzingen heeft deze bond aan de Directie van den Wieringermeerpolder in overweging gegeven richtingaanwijzers te doen plaatsen bij de uitgangen van de Wie- ringermeer bij Medemblik, Aartswoud, Kol- horn, de Haukes, enz. ter aanwijzing van de routes, welke gevolgd moeten worden naar de In aanbouw zijnde plaatsen Slootdorp en Middenmeer, en richtingsborden ter verwijzing naar de uitgangen van den polder. De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, heeft van voornoemde directie de toezegging ontvangen, dat de aangelegenheid haar volle aandacht heeft en dat zeer binnenkort tot het plaatsen van nieuwe wijzers zal worden overgegaan, waarbijnaast definitieve ook nog voorloopige zullen worden aange bracht. Op een verzoek gericht aan de Directie van Zuiderzeewerken om den toegangsweg van Medemblik naar de Wieringermeer wel te wil len verbeteren, werd bericht ontvangen, dat bij den nieuwen aan te leggen toegangsweg de schuin oploopende weggedeelten zullen komen te vervallen. Middenmeer. Graanoog st. Met de eerste korenoogst, n.1. het maaien van koolzaad en gerst is men aangevangen. Al is dit thans slechts een voorproefje der groote korenoogst, toch ziet men hierdoor, dat ook deze campagne met rassche schreden nadert. Middenmeer. Nieuwe zelibinders ge arriveerd. Door de Directie der L.Bouw Cult. Mij. zijn een 20 tal nieuwe „Al- bion" zelfbinders aangekocht. Deze mooie leverantie werd Op het terrein aan de toestellen en vrije oefeningen wordt die indruk nog wat ver sterkt. Ook de meisjesafdeeling, hoewel niet meer zoo groot als vorige jaren, mag er nog wezen. Er werd onderscheidelijk gewerkt aan paard en brug, terwijl voor de meisjes blok- jesrapen en hoogspringen nog op het pro gramma stond. Aan de toestellen werd heel goed gewerkt, waarvan het paard wel de grootste moeilijk heden opleverden. Toch werden de oefenin gen door verschillende dames behoorlijk af gewerkt. Het correcte gaan, naar en van de toestel len werd door velen echter nog al verwaar loosd, wat naar wij meenen toch ook bij de oefening behoort. Voor de le afd. turnsters, werd door sommi ge dames een keurig staaltje van damestur- nen te zien gegeven. Hoewel persoonlijke beoordeeling geheel buiten het kader van deze middag valt, mó gen wij naar wij meenen wel een uitzondering gemaakt worden voor Mej. M. Snooij (Stroe) die onlangs de naam van Wieringen heeft hoog gehouden in Schagen en daar voor de 2e maal een eerste prijs wist te behalen in de eerste afdeeling, waardoor zij zich in de keur- afdeeling ziet geplaatst, wij feliciteeren mej. Snooij en de heer Pennekamp dan ook van harte nog met dit succes. Deze dame gaf aan brug een oefening te zien Zondagmiddag, waar een behoorlijke hee renturner zijn handen aan vol heeft. Een prachtige handstand gevolgd door tip pen en rollen met balans, kortom het applaus wat zij kreeg was dubbel verdiend. Door de meisjes werden nog rythmische oefeningen gemaakt, terwijl de vrije- en knots oefening een glanspunt van den middag vorm den,vooral de vrije oefeningen waren zwaar van stof, beiden werden uitgevoerd met mu zikale begeleiding van Harmonie. Door de jongste meisjes werd het blokjes- rapen enthousiast beoefend, waarvan de uit slag was als volgt le pr. Titie Kaan, 2e pr. Jopie Lont, 3e pr. Inie van 't Hoff, 4 pr. Miek Snooij, 5e pr. Annie de Vries. Bij het hoogspringen voor meisjes werden aardige resultaten bereikt, welker uitslag was- le pr. Trien Lont Md. 1.75 m., 2e pr. Nel Do- ves Ad. 1.75 m., 3e pr. M. Bartels 1.65 m., 4e pr. Geertje Jongkind 1.65 m., 5e pr. L. Eg- gink 1.60 m., 6e pr. J. Hoekstra 1.40 m. De prijzen bestonden uit luxe voorwerpen. De heer Pennekamp kan met zijn dames en meisje op een goede sportmiddag terug zien, waar wij tevens aan toe mogen voegen dat de medewerking van „Harmonie" zeer veel luister bijzette aan het geheel v.V. SUCCES-NIEUWS. Zondag a.s. speelt Suc ces II een vriendschappelijke wedstrijd tegen B.K.C. I van Anna Paulowna, aanvang twee uur. Dit zijn twee gelijkwaardige tegenstan ders en belooft een spannende wedstrijd te worden. Hierna spelen twee dames-elftallen tegen elkaar in voetbal-tenue. Het eene dames-elf tal speelt in succes -sjirt, terwijl het andere elftal in wittesjirt speelt. Nog enkele dames kunnen geplaatst worden dus geeft U spoe dig op. Het geheel wordt opgeluisterd door de muziekvereeniging Harmonie. Des avonds om 7 uur vindt de groote voet balmatch plaats. Dan speelt Succes I tegen Helder I. Dat zal een zware partij voor de Successers worden. Helder I speelt 3e klasse K.N.V.B., doch als Succes op dreef is kan de uitslag nog best meevallen, in ieder geval zal Klaas, de nieuwe Succeskeeper geducht aan de tand gevoeld worden, wat hem echter wel toevertrouwd is. Dit is Zondag gebleken te Medemblik, waar van 't Hof voor Succes voor dè eerste maal onder de lat stond. Zijn steeds opnieuw opstellen en op tijd uitloopen was tiptop. Ook bij de avond wedstrijd voor a.s. Zondag verleent Harmonie hare medewerking De opbrengst van dezen dag komt ten bate van „Zonnestraal". Dat de bezoekers Zondag ln groote getale naar het Succesterrein stroo men om door hun komst een kleinigheid bij te dragen. Door de ver. Zonnestraal zijn voor de laat ste wedstrijd twee zilveren lauwerkransen beschikbaar gesteld. Nieuwe broodbakkerij. Naar wij uit ver trouwbare bron vernemen zal door den heer N. Wagemaker Sz. een nieuwe broodbakkerij in De Elft worden gebouwd. Een perceel grond hiervoor is aangekocht van den heer J. Cz. Kooij. uitgevoerd door de firma Van Van Bouten, Hoofddorp. Driei Predikbeurten. Aan de Ned. Hervormde gemeente leden wordt het volgende bekend ge- jïiaakt le. Voortaan zal, telkens als er morgendienst is, een bus de inwoners óf van Slootdorp óf van Middenmeer naar de godsdienst-oefening brengen. (2. Augustus zal deze bus ook op üe: middagdiensten rijden. 3e. De .morgendiensten zullen óf te Slootdorp in de kerk plaats hebben of te Middenmeer in bet gymnastiek lokaal. 4e. Voor de a.s. Zondag geldt dit - Middenmeer 11 uur preek in het gymnastiek-lokaal, voorganger Ds. Fischer. Vertrek bus vanaf bet post kantoor te Slootdorp kwart voor ll. Nog even wordt gestopt op de Slootweg bij het kantoor van de Cultuur Mij. De kerkgangers worden verzocht op tijd te zijn aan de bus, want de beschik bare tijd is beperkt. De aanstaande diensten te Midden meer kunnen ook wel eéns om 9.30 plaats hebben. De kerkdienst daar is niet steeds zooals a.s Zondag om 11 uur Middenmeer. Geslaagd. Onze dorps genoot, de beer J. C. Vogelaar, ambte naar ter Directie van den Wieringer meerpolder, alhier, slaagde te 's-Gra venhage voor het examen Gemeente- Administratie. V. V. V. Wieringen-Wieringermeer. Een V. V. V. zegt menigeen, Is dat nu wel zoo noodig 1 Ik vind zooiets in deze streek I11 een woord overbodig. Zoo'n lokvink voor den vreemdeling Wat zou j' er mee bereiken, Hier, in het kale kikkerland Met poldersloot en dijken In plaatsen waar men zee en duin of boseh en hei kan toonen, Daar is zooiets wel op baar plaats Dat kan de moeite loonen. Mijn waarde lezer, lezeres Zijn dit de zwarigheden Die U nog steeds weerhouden om als leden toe te treden Gij twijfelnumpiers, gelooft me toch, Dat is verkeerd bekeken, De vreemdeling komt gaarne hier Me dunkt, dat is gebleken. Beziet ge slechts den laatsten- tijd De vreemdelingbezoekers, Dan is er voorveen V. V. V. Wel resultaat te boeken. Er moét een V. V. V. bestaan Zij ,mag hier niet mankeeren WÏij kunnen den vacantieman Voldoende presenteeren. Ik noem U slechts, och neen 't Zou tijdvermorsen wezen, De gids die straks ter perse gaat Geeft U genoeg te lezen. Maar wat ik zeggen wil, is dit, Ik heb wel in de gaten, U ziet van onze V. V. V. Zoo gaarne resultaten. Niet - vreemdeling, is dat Uw wenscli, Dan zou ik willen vragen, Of U bereid is voor dat doel Een steentje bij te dragen. Uw sympathie voor V. V. V. Kan, (uitgedrukt in pegels) Het beste worden aangetoond In onderstaande regels. U vult dat briefje even in En gaat het dan bezorgen, Maar doe het, als het kan, vandaag En stelt niet uit tot morgen. (Nadruk verboden.) NIEK. I Ondergeteekende- geeft zich hierbij op als lid van de Ver. v. Vr. verkeer Wieringen-W.-meer tegen een jaarl. contributie van f GEMEENTE ANNA PAULOWNA. V. C. J. B. Oosterland. Vrijdag avond 8 uur bijeenkomst. Politie. Gev. een notitieboekje met adressen. Verl. een grijs werkjasje. Bij iemand weggeloopen een zwart met bruin gekleurd hondje. Inl. bij den Gem.-Bode. Seizoen-slotavond Amusementsclub K.N.A.L. Een ruime 200 jonge dames en heeren wa ren Zaterdagavond aanwezig in de groote tent van Veerburg ter bijwoning van dezen slot- avond, welke werd geopend door den Voor zitter, den Heer K. Kaan Vz., die als gebrui kelijk de aanwezigen, en in de eerste plaats de Heldersche Band „The Mixed Tolftes" voor de verleening hunner medewerking dank bracht en wlkom heette. Door eenige dames en heeren der club werd een leuk blijsspelle- tje opgevoerd De knappe Vrouw," 't welk zeer inn smaak viel. Een intiem gezellig dans je was 't slot. Van Ewijcksluis. Overgeplaatst. De heer Da- vidson assistent station v. Ewijcksluis, is met ingang van heden bevorderd en overgeplaatst als station-chef, station Schagerbrug. Concert „Concordia." Zondagavond gaf de muziekevreen. „Concordia" onder leiding van De Heer Schenkels een openlucht-concert te Kleine Sluis. Ondanks het vrij gure weer was de belangstelling zeer goed. -ii - Paardensport. Op het sportterrein van den Heer Slikker werd Zondagmidda gdoor de plaatselijke Rij vereeniging met medewerking van de Rij vereeniging West-Friesland een demonstratie gegeven. Jammer voor deze mooie sport, dat de belangstelling niet groo- ter was. De gelukkige Willem. Mcohten we het vo rige jaar berichten, dat de hoofdprijs avn de verloting, gehouden door de mandolineclub alhier, bij den gelukkigen winnaar W. Peet om was gevallen, thans heeft deze jongeman de hoofdprijs der verloting Schagerbrug, een bespannen paard, gewonnen. Met deze Wil lem zou je een lot samen willen nemen

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2