Uacdt's Voeder VARKEVISSER - MIDDENMEER. BINNENLANDSCH NIEUWS. Rijwielbelastingmerken, Met ingang van 24 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijgbaar zijn de rijwiel bel ast ingjnerken voor het belastingjaar 1993-'34 (1 Augs. 1933 t.m. 31 Juli 1934.) Onder een brandkast. Een marmeren vloer bezweek, een man zwaar gewond. Te Leeuwarden is de 54-jarige II. Zandervan bij het verplaatsen van een zware brandkast in het kantoor van de Middenstandsbank, doordat de mar meren vloer bezweek onder deze kast geraakt en werd levensgevaarlijk ge wond. Waaghals terecht. De Duitsche wereldreiziger, komen de uit Mecklenburg, die bij zijn tocht over het IJsselmeer vermist werd, is terecht. Na een angstigen nacht is hij doodvermoeid te Andijk (N.-H.) aan gekomen. PROVINCIAAL NIEUWS. AUTO TE WATER GEREDEN. Zondagnacht te omstreeks 2 uur is een au to van den heer Boon te Medemblik, die van de kermis in Wijdenes kwam, tusschen Hoorn en Wognum te water gereden. In een scher pe bocht heeft de wagen te snel gereden, zoo dat eerst twee jonge boomen werden ontwor teld, waarna een telefoonpaal werd geraakt, en de wagen vervolgens in de groote vaart verdween. De vijf inzittenden, een dame en vier heeren, hebben de ruiten stuk geslagen en wisten zich zoo te redden. Aan de overzij de van de vaart kwamen zij weer uit het wa ter. Voorzoover noodig, zijn zij door genees kundige hulp verbonden en daarop met een andere auto naar gegaan. IIERV. PROV. KERKBESTUUR VAN NOORDHOLLAND. Het provinciaal kerkbestuur van Noordhol land der Herv. Kerk heeft met de grootst mogelijke meerderheid (6 van de 7 stemmen) besloten de Alg. Synode der Ned. Herv. Kerk te advlseeren de den 9en Juni voorloopig aan genomen wijziging van art. lc van het Regle ment op de predikantstractementen, defini tief vast te stellen en aan de eindstemming te onderwerpen. Tot leden der Alg. Synode heeft dit bestuur benoemd ds. D. Mulder te Westwoud, en ds. F. W. J. v. d. Kieboom te Bergen en tot hun ne secundi resp. ds. H. Buiskool te Grosthui- zen en ds. v. d. Poel te Den Helder. 40 K.M. afstandsmarscli der Heldersche Poli-' tie Sportvereeniging. Een paar nummers te voren maakten we bekend dat de H.P.S. een afstandsmarsch organiseert tegen Zaterdag 15 Juli 1933, aanvangende 's namiddags half drie. De route dezer marsch is als volgt De start vindt plaats te Den Helder nabij Tuindorpschool aan de Brakkeveldersweg, vervolgens Boerhavestraat, Javastraat, Ko ningsweg, Zeedijk, Huisduinen, Duinweg, Strooweg, Zanddijk tot Groote Keeten, 't Zand alwaar rust wordt gehouden. Vervolgens langs het N.H. kanaal tot de Lange Vliet, Midden- vliet. Friesche buurtje, Doggersvaart, Rijks weg, Bassinggracht, Spoorgracht, Sluisdijk straat, Brakkeveldersweg. Ongetwijfeld zal dit weer een zeer mooie marsch worden en zal het aan belangstelling niet ontbreken. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. Van 4 Juli tol, en met 10 Juli 1933 werden in het Handelsregister te Alk maar de volgende opgaven ingeschre ven Nieuwe Zaken J. P. Klanker, ijzer- hndel, Stationsstraat 17, Bergen. J. Hol-Terweij, dames- en kindcr- kapsalon, Alkmaar, Ouddorperdijkje 2 II. Hart, grossier in koloniale waren, van der Vijzel Haan 217, St. Pancras. „Noordzeebad Camperduin", (eig. 11. R. J. Groothoff) strandbedrijf, Schoorl, Kanaalkade C. 155. Wijzigingen S. Klaver, bakkerij, Oude Niedorp, Verlaat 104. Zaak over genomen van Wed. J. Klaver. Fa. Bernard Pels en Zoon, fabricee- ren en verhandelen van kerkorgels en handel in muziek-instrumenten. Uitge treden venn. B. Pels door overlijden. Nieuwe vennooton Mw. Wed. G. Pels- Louwe. Coop. Boerenleenbank, Zijpg,, 't Zand bestuurswijziging. Joh. Klare, winkelier in manufactu ren en heeren-mode-artikelen, Wier- ringen, Kerkplein 25. Bedrijf uitge breid met atelier voor dames- en kinderkleeding. Wed. A. Jonk, wagenmakerij en tim merfabriek, Winkel, Strook D 39. Zaak overgenomen door J. J. C. Bander. W. M. II. Pels en Zoon, handel in wijnen en gedistilleerd. Alkmaar, Koor straat 51. Uitgetreden eigenares Mw. Wed. C. Pels-Jong. Opheffingen C. Schermer, electr. graanmalerij. Castricum, Ruiterweg 42 GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG. De voorgenomen auto tocht van Ouden van Dagen uit de wijk Scha- gerbrug en Omgeving zal plaats vinden op Woensdag 19 Juli a.s. Voor datum en plaats van aangifte verwijzen wij naar de in dit num mer voorkomende advertentie. Schagerbrug. Schoolfeest. De jaarlijk sche schoolreisjes van de leerlingen der O.L. School te Schagerbrug hebben plaats gehad. Op twee achtereenvol gende Vrijdagen n.1. 30 Juni en 7 Juli zijn resp. de leerlingen der laagste klas sen naai* Bergen - Egmond aan Zee en Alkmaar geweest en die der hoog ste klassen naai* Amsterdam en Mui den en Muiderberg. Beide tochtjes wer den begunstigd door prachtig zomer weer en zijn dan ook uitstekend ge slaagd. De jonge kinderen troffen het, dat in Alkmaar de Lilliputters waren. Tegen billijke entreeprijs kon het ge- heele gezelschap van deze bijzondere attractie genieten. En dat dit iets zeer aantrekkelijks voor de kinderen was, laat zich gemakkelijk begrijpen, als men weet, dat in „Lilliput" een com- pleete circusvoorstelling gegeven werd. die ongeveer drie kwartier duurde. Tot slot van dit eerste reisje werd de Ilout opgezocht en na thuiskomst had, zooals gebruikelijk is, het afscheid plaats in „Het Wapen van Zijpe" De oudere leerlingen bezochten 1.1. Vrijdag de Art is, te Almsterdam en het Muiderslot te Muiden. -- Ook nu tot slot een kort verblijf in de vrije na tuur, n.1. op het strand te Muiderberg en in een gezellige speeltuin, waai nog eens een verfrissching werd ge nomen en de laatste broodjes werden verorberd. 't Was een mooie, leerzame en pret tige dag, die de kinderen, naai- ze be weerden, gaarne nog eens zouden willen doormaken. Schagerbrug kan met voldoening op zijn schoolfeest terugzien. -- 't Is uit stekend gegaan dit jaar, en de commis sie .maakt gaarne van deze gelegen heid gebruik om hartelijk dank te zeg gen aan alle goede gevers, die spon taan hun gaven offerden en hierdoor den kinderen twee prettige en mooie uitstapjes hebben bereid. Om volledig te zijn, dienen we mel ding te maken van eén tegenslag, die zicli bij het Amsterdamsche reisje heeft voorgedaan en die voor de com missieleden een minder aangename zijde had. Toen n.1. des ochtends half acht zou worden afgereden in twee autobussen, bleek, dat er niet voldoen de ruimte voor het gezelschap was. Door de H.A.B.O.-directie was van te voren schriftelijk medegedeeld, dat zij zou zorgdragen voor uitstekend mate riaal, dat aan de hoogste eischen be antwoordt en bovendien een maxi mum aan comfort aanbiedt. Doordat de directie zich hieraan in 't geheel niet gehouden had en de commissie zich niet verantwoord achtte, indien de reis in overvolle bussen plaats zou hebben, weigerde zij te vertrekken en verzocht den chauffeurs voor een groo- tere bus te zorgen. Hieraan werd vol daan. Nadat echter bijna twee uur op de grootere bus gewacht was, kon de reis aanvangen. Het ligt voor de hand dat die achterstand zich den geheelen dag deed gevoelen en dat voornamelijk des avonds de thuiskomst zeer werd verlaat.. Dit betreurt de commissie ten zeerste het was echter moeilijk te vermijden, wilde men niet het heele uitstapje bederven. Men was begrij pelijkerwijze ongerust te Schagerbrug over het lange uitblijven, maar toen eindelijk de bussen met juichende feestgangers verschenen, was de onge rustheid spoorslags verdwenen en ver heugd over de behouden thuiskomst van hun kinderen, zochten ouders en kroost spoedig hun slaapplaatsen op. Bij aankomst der kinderen te Scha gerbrug was een der Vaders zoo onver standig „roet. in 't eten" te gooien, door op heftige wijze uit te varen tegen het hoofd der school, den heer Jaring en het commissielid, den heer Nieuw - land. Ilij maakte op zeer onsmakelijke wijze aanmerkingen over de late thuiskomst en overlaadde bovenge noemd hoofd met verwijten. Het tal rijk aanwezige publiek sprak zijn ver ontwaardiging uit, over een dergelijke behandeling tegenover den heer Jaring. Ten eerste was men ten volle over tuigd dat de schuld van het late thuis komen niet lag bij de commissie, maai bij de directie van de H.A.B.O., wegens het bijna 2 uur te laat vertrekken en ten tweede vond men het heelemaal niet erg dat het deze keer wat laat ge worden was. De kinderen waren onder goed toezicht, het was een schitterende zomer-avond en iedereen was er moe bekend dat het uur van thuis komst een paar uur later zou plaats vinden dan gewoonlijk. De heer Jaring deelde in zeer nette woorden een en ander aan het publiek mee en uitte zijn spijt er over, dat een dergelijke mooie dag op deze manier van optreden van één persoon, dreigde bedorven te worden voor de commissie leden welke heel den dag alles hadden gedaan om het feest heel goed te doen slagen, wat dan ook volkomen gelukt was. De heer Jaring meende dan ook wel te mogen spreken, namens al de commissieleden, dat zij een dergelijk verwijt niet accepteerden. Een luid ap plaus en hoera-geroep op deze woorden was wel een zeer duidelijk bewijs, dat men het optreden van die ééne vader veroordeelde. FEESTOUVERTURE. De bewoners van Grasbrug hadden de hoof den te zamen gestoken en wilden voor de klei ne Grasburgertjes een feest organiseeren, om hun spruiten wat van de wereldcultuur te la ten zien,wat in hun uitgebreide prairie niet mogelijk was. Er werden een paar boomstam men uitgehold, waarmede men de hoop des vaderlands, de rivier zou laten afdrijven, waar men aan het einde een nederzetting wist, waar wat beschaving te leeren viel. Bij het morgenkrieken wenschte men te vertrekken, voordat de booze geesten waren ontwaakt. Maar door een ongelukkig toeval bleek een der uitgeholde stammen te weinig ruimte te bevatten om al de Grasburgertjes op te nemen, zoodat een groote eik geveld en uitgehold moest worden, om de tocht met succes te kunnen volbrengen. Dit vorderde een geruimen tijd en maakte de kleinen on gerust en de leiders (allen leden van denzelf de stam) zenuwachtig, zoover als een Gras burger zenuwachtig kan worden. Tenslotte was de zaak, na twee uur, in orde en koos men zee. Even voor een groote nederzetting in de prairie bleek een der boomstammen lek te zijn en maakte de boomstam water, wat ge vaar voor de kleine Grasburgertjes zou kun nen opleveren. Er werd krijgsraad gehouden en men besloot met een paar stukken zwoerd van een everzwijn, het lek te stoppen, wat met gunstig gevolg gebeurde. Maarhier was weer een uur mede gemoeid en inplaats van heel vroeg, kwam men heel laat aan het einde van den tocht. Maar de geest der klei ne cn groote Grasburgers had hierdoor ge lukkig niet geleden. Men bezocht een tuin waar alle wilde dieren, welke uit 't land en ver daarbuiten, waren bijeengebracht en staar de deze vol bewondering aan. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan een burcht, waar de voorvaderen van de Grasburgers hun drink gelagen en feesten hadden gevierd, als zij als overwinnaars van de kruistochten bij hun burchtvrouwen terugkeerden. Ook hier werd met volle teugen genoten en was de tijd te kort om alles goed in zich op te nemen, vooral voor de jonge spruiten. Men moest nu weer naar zijn eigen dessa terug en de volle ïwam scheen reeds gerui men tijd over de uitgébreide grasvlakten, eer men goed en wel in de haven arriveerde. Talrijke vaders en moeders waren bij de landingsplaats aanwezig om hun kinderen en de begeleiders een welkom toe te roepen. Het was wel wat laat geworden, maar een elk wist van de te kleine en de lekke boomstam en was overtuigd v.d. goede leiding v. de man nen en vrouwen, welke de tocht hadden mee gemaakt. Eén der Grasburgers, welke den geheelen dag in het lange alang alang gras had gewerkt, was ook aanwezig en was zoo dankbaar voor het genot, de kinderen ver strekt, dat hij nog voor de boomstammen ge meerd lagen, op den rand der boot stapte en de hoofdman van het gezelschap beetpakte en meende deze in triomph te willen rond dragen, wat evenwel mislukte. Hierop stak hij, in zijn eigen onopgesmukte woordenvloed, een rede uit tegen de hoofdaanvoerder, roemde diens goede daden in zeer gekruide taal, zijn stam eigen, en gaf hem zelfs een paar eere- titels. Ook een onder-aanvoerder, kreeg daar van nog een portie. Zoowel de eerste als de laatste beantwoordden deze vriendelijkeG) woorden op gepaste wijze. Wel bleek uit de eerste redevoering een enkele maal dat door het late vertrek des morgens, de booze gees ten even om een hoekje kwamen kijken. Maar dan ook maar heel even Met luide hoera's werd het antwoord van de hoofdleider door de vaders en moeders beantwoord en werden de kleinen naar huis gebracht en konden droomen van een volop genoten feestdag. Ook anderen gingen droomen. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist GEMEENTE WIERINGEN. BEKENDMAKING. INKWARTIERING. Zij, die de hun toekomende schade loosstelling voor het verstrekken van huisvesting aan een of meer militai ren bij de laatstgehouden inkwartie ring nog niet hebben ontvangen wor den uitgenoodigd zich zoo spoedig mo gelijk, uiterlijk voor of op 20 Juli a.s., onder overlegging van de hun uitge reikte lastgeving ter ge,meente-secre- tarie te vervoegen. Wieringen, 10 Juli 1933. De Burgemeester van Wieringen, L. C. KOLFF. Nader Onderzoek. Het nader onder zoek van dienstplichtigen der lichting 1921 en 1924 zal in deze gemeente wor den gehouden op 21 Juli a.s. voorm. 10.45 uur in het Oude Schoolgebouw, Hoofdstraat no. 1. ZONNESTRAALDAG-SUCCES-NIEUWS. Zondag werd op het Succesterrein een Zonnestraaldag gehouden, waaraan de ver- eeniging „Succes" haar medewerking verleen de door verschillende wedstrijden uit te schrij ven. Deze Zonnestraaldag kan als goed ge slaagd beschouwd worden, want het publiek was in groote getale opgekomen naar het Succesterrein, waarvan de opbrengst geheel voor de T.B.C.-bestrijding werd aangewend. De eerste wedstrijd werd gespeeld om 2 uur door Succes II, welke als gast had B.K.C. I van Anna Paulowna. Deze wedstrijd werd door B.K.C. gewonnen met 10. Over het ge heel werd in deze wedstrijd niet best ge speeld. Alles ging veel te langzaam. Om ruim 4 uur kwam het neusje van de zalm n.1. de dameselftallen. Hiervoor was groote belangstelling en het was werkelijk de moeite waard, om te zien hoe snel de dames achter de bal aangingen. Er werd kranig ge speeld en het spel eindigde in een gelijke stand 1—I. Dit was een mooie uitslag want dan heb je elkaar niets te verwijten. Eén ding moet ons echter van het hart, dat de dames in het vervolg als het weer eens gebeurt niet zoo veel moeten babbelen, wat natuurlijk on der het spel niet te pas komt. De volgende dag echter zongen de dames wel twee toon tjes lager, want er waren er bij die haast niet meer van hun plaats konden komen, toen geleek 't wel of ze last van rheumatiek had den, dochdaar was ook weer raad voor. Er werd een flinke dosis „Sloans" versmeerd en klaar was ie weer. Om 7 uur kwamen Succes I—Helder I in het veld. Direct na de aftrap zit Succes al voor het H-doel en de aanval loopt op een corner uit welke niets opleverde. Aan de an dere kant is het Helder die een corner neemt De bal komt mooi voor 't S.-doel en wordt meteen in geschoten, doch de S.-keeper vangt schitterend en 't gevaar is geweken. Succes weet een mooie doorbraak te forceeren, een voorzet van de Succeslinksbuiten volgt en het is de S.-midvoor, die Succes de leiding weet te bezorgen 1—0. Geruimen tijd gaat het spel nu gelijk op en de aanvallen op beide doelen zijn zeer gevaarlijk. Eindelijk weet Kuiper de H.-keeper met een harde schuiver voor de tweede maal te verschalken, de H.-keeper liet zich iets te laat vallen en de bal ging juist onder hem door, zoodat Succes haar voorsprong nog vergroot 2—0. De H.-voor- waartsen doen wanhopige pogingen het Suc- cesdoel te doorboren, doch dit gelukt haar niet, want de S.-achterhoede is heel goed op dreef. Tot rust blijft de stand onveranderd. In de eerste 5 min. van de tweede helft is het Helder die de Succeskeeper het nakijken ONS Uit de Medemblikker Raad van 8 Juli 1933. Subsidie Wieringermeer- Fanfarekorps. Voorstel van B. en \Y. tot het ver- leenen van een subsidie aan de Wie- ringermeer-fanfare. Ondanks den ongunstigen toestand der gemecntefinanciën, die zich in het algemeen tegen het doen van nieuwe uitgaven verzet, meenen 13. en W. in dit speciale geval geen bezwaar tegen het verleenen van een subsidie te moe ten maken, omdat het hier geldt het initiatief ton bate van een groot getal nieuwe ingezetenen dezer gemeente, die tot dusver geen beroep op de ge meentekas deden. B. en \Y. stellen dan ook voor aan de Wieringermeer-fanfare voor het jaar 1933 een subsidie te verleenen van f 50 en in beginsel te hesluiten, dat behou dens onvoorziene omstandigheden, ook voor de eerstvolgende jaren deze sub sidie zal worden verleend. De raad gaat z.li.s. met dit voorstel accoord. Voorstel van B. en \Y. tot wijziging van de Verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet 1930 voor de gemeente Medemblik, spe ciaal ten aanzien van de Wieringer- meer, waar nog geen gespecialiseerde winkels zijn. B. en W. stellen daarom voor, om op geeft 21. Even hierna zit de H.-voorhoede alweer voor het Succesdoel en een goed ge richt schot volgt, waarmee de S.-keeper geen moeite heeft. De H.-midvoor loopt meteen snel door en wil de S.-keeper het uitschoppen beletten, doch deze heeft het gevaar gezien en gooit heel kalm de bal net over de H.-spe- ler heen en weet hem zoo het veld in te zen den. Nu is Succes intusschen weer eens aan het woord en het is Kuiper die met een mooi schot de H.-keeper passeert 3—1. Bijna direct hierop krijgt Helder een penalty te nemen, welke in een doelpunt wordt omgezet 32. Nu wordt er van beide kanten nog een schep je opgegooid en het spel gaat snel over en weer. De H.-voorhoede werkt als paarden, doch kunnen onmogelijk door de S.-achter hoede heen komen, die alles voor hun reke ning nemen. De Successers daarentegen zijn nog niet tevreden met 3—2 en het is nu Albert weer die met een hard schot, het- H.-doel doorboort 42. Nu wordt Helder als het ware overrompelt in de laatste minuten, en is het Ran die met een harde kogel de stand op 52 weet te brengen onder groot gejuich van de talrijke toeschouwers. De Successers hebben een schitterend wed strijd gespeeld en hebben zich tegenover het 3e klas K.N..VB. spelende Helder I kranig ge houden. POLITIE. Gevonden een zilveren broche, bestaande uit drie ouderwetsche stuivertjes in den vorm van een klaverblaadje. Inl. bij den Gem. Bode. Hondendressuur. Vanwege de afdee- ling IJ.muiden wordt hier Zaterdag een demonstratie gehouden mei Politie honden. Benoemd. De heer Jb. Lont Jbz. al hier is benoemd tot machinist-stoker op de Rijkspontbooten aan den Moer dijk. „Getrouw Schoolbezoek." Maandagavond vond in Hotel de Haan de vergadering plaats van de vereeniging tot bevordering van ge trouw schoolbezoek der openbare lagere school te Hippolytushoef. Aanwezig waren ne gen leden. De Voorzitter de Heer N. Kaan heet de aan wezigen hartelijk welkom en spreekt zijn te leurstelling uit dat dat de Heer van 't Hoff dit jaar wegens ziekte niet met het schoolfeest mee kon. Spr. hoopt op een spoedig herstel. De Secretaris de Heer Groos leest de notu len voor die onveranderd worden goedge keurd.. De Voorz. dankt de Secretaris voor de no tulen. Het schoolfeest voor de kinderen van de le, 2e, 3e en 4e klasse zal worden gehouden op Vrijdag 21 Juli a.s. Per autobus zal worden gegaan naar Schoorl, bij goed weer- terug over Kamperduin. Deel zal worden genomen door 130 kinderen. Het vertrek werd bepaald om 1 uur 's mid dags. Na rondvraag sloot de Voorzitter met een woord van dank voor de pleizierige besprekin gen de vergadering. Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer WieringenWieringernxeer. Bovengenoemde vereeniging hield Maandagavond een propa- gandaavond te Den Oever in het café van den heer G. de Haan. Door den voorzitter den heer C. J. Bosker, werd in het kort het doel en werken van een V.V.V. uitéén gezet, alsmede de beteekenis welke een vereeniging als deze voor een Ge meente heeft. Er traden weer eenige leden tot de veree niging toe, zoodat aan het doel van den avond werd beantwoord. Besloten werd Maandag 17 Juli a.s. nog een vergadering te houden te Westerland in café Duijnker, Poelweg. Ingezonden Stukken. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke eenige plaatsruimte in Uw blad. Bij voorhaal mijn welgemeenden dank. Met zeer groote voldoening en vreugde kunnen we op den Zonnestraal dag van Zondag j.1. terugzien. Het suc ces is overweldigend geweest. Nogmaals wil ik langs dezen weg de Voetbal vereeniging „Succes", welke wel het meest heeft bijgedragen tot het doen slagen van dezen dag, in de eer ste plaats dank zeggen. Zij toch heeft niet alleon haar terrein en recette af gestaan, doch heeft alles in het werk gesteld om deze wedstrijd te formeeren De dames-elftallen hebben zich schit terend van hun taak gekweten. Het publiek heeft van dezen wedstrijd de Zondagen in Juni, Juli en Augus tus voor het publiek gedurende vier achtereenvolgende uren geopend te doen zijn, alle winkels in de Wieringer meer, in welke verkocht worden brood, banket, suikerwerk, chocolade, fruit, tabaks-artikelen en prentbriefkaarten, een en ander voor zoover die winkels niet. reeds vallen onder de bepalingen van art. 4, le lid, onder c en d, en uit sluitend voor den verkoop van de ge noemde artikelen. Tevens zouden zij het sluitingsuur gedurende den zomertijd een um* ver- ïaat willen zien, in verband met het iaat eindigen van de werkzaamheden aldaar. De voorzitter hoopt, dat deze rege- .ing zal worden goedgekeurd, hoewel de Wieringermeer toch zeer zeker in een uitzonderingspositie verkeert. Dhr. Koomen En of ze rijden er zonder licht en zonder rijwielplaatje. De voorzitter Dan zuilen we wat scherper moeten toezien. Het voorstel van B. en W. wordt dan z.h.s. aangenojnenl AARDEWERK, zooals BORDEN, BEKERS, GLAZEN, KOP- en SCHOTELS. NESTEN SCHALEN, BLOEMVAZEN enz. tegen billijke prijzen. Verkrijgbaar bij TELEFOON No. 11. zeer genoten. „Harmonie", WÜeringen heeft zich als altijd zeer verdienstelijk gemaakt. Ook haar hartelijk dank. Tevens komt een woord van hulde toe aan den Directeur van „Harmonie" den Heer Ivreijger en aan de twee scheidsrechters Metselaar en W. Gouds waardt. De Heer Metselaar had des 's-middags een moeilijke taak o,m recht te doen tusschen de twee dames-elftal len, maar heeft de moeilijke situaties goed weten op te lossen. Aan den Heer Nieuwbuurt hebben wij voor een zeer groot deel te danken, dat de resultaten zoo prachtig waren. Een woord van dank aan het publiek, dat in zulk een grooten getale was opgekomen dat getoond heeft niet alleen hart te heb ben voor de' voetbalsport, doch ook voor het goede doel waarom het Zon dag ging, n.1. ojn licht te brengen in de duisternis welke hen, die lijden, om ringt. Namens het Zonnestraal-Comité G. de Haan-Bosker. Wieringen, Juli 1933. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. BREEZAND. Met motorrijwiel over de kop. Vrijdagavond is de heer W. Hoep van hier met zijn motor in de Heer-Hugowaard op de aldaar slechte straatweg zoodanig gevallen, dat hij met een lichte hersenschudding is op genomen. Later kon hij echter naar Breezand naar zijn woning worden vervoerd, waar hij wel eenige dagen het bed moet houden. Mooie tuindag te Kleine Sluis. Zondag werd op het sportterrein van den heer Slikker een turndemonstratie gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van D.O.K.E.V. Te vens werkten hieraan mede O.K.K. en Hy- genie. van Den Helder. Vanaf het station Anna Paulowna werden deze vereenigingen door de altijd bereidwil lige muziekvereeniging „Concoria" van Bree zand afgehaald en in optocht naar de groote tent van Veerburg gemarcheerd. Reeds vroeg in den middag heerschte een gezellige druk te op 't feestterrein. Bij de turndemonstratie, waar mooi werk werd te zien gegeven, was veel publiek. Kortom een geslaagde middag Wonderlijk dier. Dezer dagen is in de Veer- weg bij den Heer Oltmans een konijntje ge boren met 8 pooten (4 voor en 4 achterpoo- ten.) Men heeft het diertje niet in leven kunnen houden. De a.s. Kermis. De a.s. kermis zullen de vermakelijkheden zijn Schinkels Bioscoop, Krachtmeters, Oliebollen- en suikerkramerlj- en, VerderLuchtschommel, Zweefmolen, schiettent, speelgoedkramen, Nougat- en an dere stalletjes. Tevens de oefening-sporttent Hoofd van Jut, Turksche Schop enz. Arbeidsbeurs. Geplaatst binnen Gem. 8 landarb. Staan nog ingeschreven 1 visscher, met inbegrip 60 Rijkswerkversch. 78 landarb., 1 kindermeisje, 3 timmer!., 1 straatmaker. Aanvragen om arbeidskrachten. Voor deken fabriek, dekenstikker voor horlogemakerszaak, zeer bekwaam horlogemaker voor kunstzijdefa briek, mechaniker voor chirurg-in strumentenfabriek, aank. of halfwas bandagist voor landbouwer, boeren- dienstbode; een keukenmeisje en werk meisje te Utrecht; voor terrazzofabriek, terrazzo-werker (vloerlegger) voor kapper, een dameskapper voor Zierik zee, dienstbode voor Schoenfabriek, bekw. stik- en snijmeester voor .modern werk, voor idem, bekw. boekster, voor idem, bekw. mach. monteur voor In dustriezeepfabriek, vertegenwoordigers voor verkoop van Industrie-zeep. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding. Op Woensdag 2 Augus tus 1933,, des voormiddags te 11 uur, zal, door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken, in het gebouw der- Zuiderzeewerken, te 's-Gravenhage worden aanbesteed hel' verhoogen van de waterkee- ring van het terrein der pyrotech- nische werkplaatsen te Den Helder met bijkomende werken. Weigeren van inkwartiering. Twee ingezetenen, uit Bolsward,

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2