24e JAARGANG DINSDAG 18 JULI 1933 No. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU Hlppolytniheef Wlerlnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10 6 i NEDERLANDERS, DIE NERGENS STAAN INGESCHREVEN. Een onhoudbare toestand. Het weekblad „De Binnenvaart", het officieel orgaan van het Onderwijs fonds voor de Scheepvaart, bevat de ze week een artikel over de registratie van schippers (en woonwagenbewo ners) en wel in verband met het feit, dat is komen vast te staan, dat er in ons land vele gevallen zijn, dat schip pers (en ook woonwagenbewoners) in geen enkele gemeente staan ingeschre ven en dat de gemeentebesturen, waar de betrokkenen zich melden, hen weg sturen. Nadat in het artikel gewezen is op het feit, dat in tijden van voorspoed de gemeentebesturen gaarne schippers in hun registers van den burgerlijken stand inschreven en dat er zelfs ge meenten waren, die in verband met de daar bestaande lage belastingen met succes getracht hebben de schip pers daarheen te trekken, wordt gecon stateerd, dat, nu vele schippers arm lastig zijn geworden, de gemeenten deze Nederlandsche onderdanen lie ver kwijt zijn. Dat dit vraagstuk urgent is, moge blijken uit een geval, dat het weekblad „De Binnenvaart" dezer dagen be kend is geworden. Een schipper, die te Hoofddorp (Haar lemmermeer) is geboren en in deze ge meente was ingeschreven, was aldaar gehuwd jnet een vrouw, eveneens in de gemeente Haarlemmermeer gebo ren. Hun kind werd in diezelfde ge meente ter wereld gebracht en das eveneens als inwoner van Haarlemmer meer ingeschreven. Nooit heeft deze schipper overigens met de gemeente Haarlemmermeer, waar hij met zijn schip__wel eens, doch niet geregeld kwam, iets te doen gehad. Toen hij nog belasting betaalde, heeft de gemeente Haarlemmermeer daarvan de baten gehad. Bij de elfde volkstelling op 31 Deceiu ber 1931 was de schipper met zijn vaar tuig te Amsterdam en aldaar heeft hij de hem door een ambtenaar verstrekte telkaarten ingevuld en ingeleverd, waarbij hij als plaats van domicilie Haarlemmermeer heeft opgegeven. Korten tijd geledon heeft deze schip per voor het eerst van zijn leven, de hulp van de autoriteiten noodig had hij moest voor een financieele kwestie een bewijs van onvermogen hebben. Hieruit blijkt, dat ook dezen schipper de economische crisis niet zonder meer is voorbijgegaan. Hij wendde zich als geboren inwo ner van Haarlemmermeer tot het be stuur dezer gemeente. In antwoord ontving hij de mede deeling, dat hij uit de registers van de gemeente Haarlemmermeer na de laatste volkstelling ambtshalve was uit geschreven, omdat -- zooals men be weerde geen kaarten van hem en zijn gezinsleden waren ontvangen. De schipper wendde zich daarop tol het gemeentebestuur van Amsterdam met het verzoek om hem het zoo noo- dige bewijs te verstrekken. Doch in de hoofdstad kende men de schipper even min, en werd hij teruggestuurd naar Haarlemmermeer. Eeii herhaald verzoek aldaar had echter ook geen resultaat en na ver kregen voorlichting heeft de schipper zich thans tot de bevoegde rijksin stanties gewend met het verzoek hem te willen mededeelen waar hij nu eigen lijk thuis behoort, Intusschen lijdt deze schipper, die zich nog altijd Neder lander gevoelt en van .meening is, dat hij te Haarlemmermeer behoort inge schreven te staan omdat hij daar nooit heeft medegedeeld, dat hij zijn domi cilie verplaatst heeft, fiancieele scha de, daar het zoo noodige bewijs niet wordt verstrekt. Als conclusie geeft „Binnenvaart", dat het thans meer dan ooit noodzake lijk is, dat er -- naar voorbeeld van het register van schipperskinderen van den leerplichtigen leeftijd van het On derwijsfonds een centraal register van alle varende schippers in ons land wordt ingesteld. Dan eerst zal het mogelijk zijn alle moeilijkheden, wel ke ten opzichte van de regeling van tal van vraagstukken, die van groot be lang zijn voor ons geheele economische leven, op behoorlijke wijze op te lossen. BINNENLANDSCH NIEUWS. Friesch in de Rechtszaal. Kantonrechter te Harlingen er kent het Friesch. liet Friesche Persbureau meldt Uit de Friesche beweging was een verzoek gericht tot den kantonrechter te Harlingen om in de wachtkamer van t Kantongerechtsgebouw aldaar op te hangen de Friesche spreuk „Al hwa wend is Frysk to sprekken, hoecht him hjir net te forbrekken". (Wie gewoon is Friesch te spreken, behoeft zich hier geen geweld aan te doen.) Op dit verzoek heeft kantonrechter mr. D. J. Cuipers gunstig beschikt met een motiveering( waarin hij zegt „Een goede justitie in dit gewest vor dert, dat partijen hun verweren en ge tuigen hun deposities neerleggen in de taal, waarin zij gewoon zijn te denken en te spreken, hetwelk sinds de vigeur der Crisispachtwet nog meer dan voor heen voor hen van urgent belang is ge worden. Geen wet verbiedt het gebruik van de Friesche taal in de rechtszaal Daaruit volgt, dat aan zoodanige Frie zen, die zich gemakkelijker in het Friesch uiten dan in 't Hollandsch, het mogelijk behoort te zijn als Nederland sche onderdanen gebruik te maken van een in Nederland gesproken en ge schreven taal. Uit hoofde van dit motief is het dan ook steeds voor ons justicabelen vrij heid te laten hun moedertaal te gebrui ken, althans indien deze hun gemakke lijker valt dan de officieele taal des rijks. Daarom zal de kennisgeving, zij zij 't dan ook geheel ten overvloede -- worden opgehangen in de wachtkamer van het kantongerechtsgebouw". Bekneld geraakt. Het 10-jarig dochterje van een auto- FEUILLETON. (19. En nu kunt ge hem maar niet vergeten? Wat zou uw bestaan aan zijn zijde wezen Zijt ge zeker, hem over vijf, zes jaar nog eveneens te zullen liefhebben En dan, welk geluk kan hij u ontrukken aan de armoede, hij na broodsgebrek, waarin gij tot heden toe hebt geleefd Is hij in staat u de zegeningen der welvaart te doen genieten Ik ben aan mijn ai-moede gewoon en kan daarin gelukkig zijn. Dwaze droombeelden in een meisjes hoofd Ga eens ernstig alles na. Het kan niet missen dat een meisje, zoo schoon als gij in haar hart behoefte gevoelt aan bewon dering. Zij verlangt naar weelde. Zij is eer zuchtig. Hebt gij er nooit aan gedacht, dat gij nog schooner, nog betooverender zoudt gij zijn, als gij met wat meer smaak gekleed waart, wat meer aan uw toilet kondet ten koste leggen Gelooft ge, dat een meisje als gij geschapen werd om het schoone leven in kommervolle omstandigheden te slijten, om oud te worden vóór haar tijd Is uw plaats niet daar, waar men u bewonderen, u het hof maken kan, waar gij schitteren zoudt als een koningin Zijn de diamanten er niet, om aam het licht te worden gebracht Verbergt men het edelgesteente in een donkeren hoek, waar niemand het bemerken zal Ik heb u lief, Gabrielle Schenk mij uw wederliefde, ik smeek u er om Als u dat voor het oogen- blik nog niet wel doenlijk is, vergun mij dan alvast u te beminnen Ik haat u Ik behoef mijn hart niet ■eerst te onderzoeken ik vind daar niets dan tegenzin en afkeer voor u riep Gabrielle 'heftig. Doch de markies bleef bedaard, al ver bleekte hij ook een weinig. handelaar te Groningen is in de garage tusschen twee auto's bekneld geraakt Het kind is spoedig na het ongeluk overleden. Opening Troelstra-oord te Eg mond aan Zee. In tegenwoordigheid van de kopstuk ken van S.D.A.P. en N.V.V., alsmede van vele bestursleden der moderne vakbeweging werd vorige week het tweede Troelstra-oord geopend. Ook het college van B. en \V. van Egmond aan Zee was aanwezig. Het van Friesche baksteen opgetrok ken gebouw, waarin de horizontaal lijn domineert, heeft aan zee een front breedte van 58 meter. Het gebouw, waarvan 27 April de eerste steen werd gelegd, is een schep ping van den Amsterdamschen archi tect Mulder en is gebouwd door den Amsterdamschen aannemer Asman. Met den grond en de inrichting vor derde het een bedrag van f 1(20.000. Verscheiden sprekers voerden het woord, o.m. F. v.d. Walle voor het N.V.V. sprak de heer Kupers, voor de S.D.A.P. de heer J. Oudegeest. De burgemeester van Egmond aan Zee verzekerde, dat zijn gemeente het op prijs stelde, dat het gebouw te Eg mond aan Zee is gesticht. Een prettige „klant". De recherche te Nijmegen heeft aan gehouden een man, die er zijn werk van maakte, bij winkeliers te vragen, van hun telefoontoestel gebruik te mo gen maken. En indien hem toestem ming werd verleend, te trachten geld of voorwerpen van waarde te stelen. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van een hoedendoos, waarin zich een geldkistje bevond, inhoudende ongeveer f 300. Het bleek, dat hij dit eenige oogenblikken te voren bij een banketbakker in de Iiezelstraat had ontvreemd. Deze had hem vergund in het achter den winkel gelegen kan toortje te telefoneeren. Vermoed wordt dat de aangehoudene ook in andere plaatsen zich aan dergelijke practijken heeft schuldig gemaakt. Bloemenfeest te Hoorn. Gedurende de eerste week van Sep tember zal te Hoorn een grootsch bloe menfeest worden georganiseerd, waar bij niet alleen de geheele stad met dahlia's zal worden versierd, doch ook een bloemencorso etc. zal worden ge houden. Katholieke Democratische Partij gesticht. Prof. dr. J. A. Veraart Voorz. -- Fusie tusschen R.K. Volks partij en Kath. Dem. Bond. De Katholieke Democratische Bond heeft vorige week op een congres te Hertogenbosch met algemeene stem men besloten tot fusie met de R.K. Volkspartij onder de voorwaarden, die bij vroegere besprekingen zijn over eengekomen. Gevormd is thans de Katholieke Democratische Partij, waarvan de bestuursfuncties als volgt zijn ver deeld voorzitter prof. dr. J. A. Ver- Met mij. Gabrielle, hernam hij, met mij zult gij het leven vinden, dat u pastUw jeugd zal heerlijk wezen in een stroom van genietingen, die bijna dagelijks terugkeeren. Geëerd gevleid, bewonderd zult gij het genot der meest verfijnde weelde leeren kennen en hoogschatten. Aan mijn arm zullen de voor naamste salons voor u openstaan. Als gij mijn vrouw zijt, zult gij door iedereen wor den benijd Maar wie zijt ge dan vroeg Gabrielle. Markies d'Argental, antwoordde Nor- bert. Ik behoor tot den oudsten adel van Frankrijk en ik zal houden, wat ik beloof. Gabrielle week angstig terug. Dus hebt gij mij misleid, riep zij uit, mijn vader bedrogen Met welk doel Omdat ik u beminde, antwoordde de markies. En daarom ook hebt gij een misdaad gepleegd Noem het geen misdaad, Gabrielle. Het was niet meer dan een list, waarover ik niet het minste berouw gevoel, ik wil, dat gij de mijne zult zijn. Nooit riep het meisje hartstochtelijk uit. Maar plotseling onderdaniger wordend, hernam zij op bijna vleienden toon Waarom hebt ge juist uw zinnen op mij gezet Ik zou zoo gelukkig zijn geweest als ge mij op mijn nederige plaats hadt gelaten, ik had geen wenschen, geen droombeelden, geen eerzucht. Waarom poogt gij dat alles bij mij op te wekken Zie toch van mij af. Er zijn zooveel meisje, die schooner zijn dan ik, meer beschaafd, ontwikkeld, elegant, meer gezien in de wereld, niet zoo dom en linksch als ik mij natuurlijk in uw groote kringen zou vertoonen Ik ben slechts een arm kind, ik heb het niet verdiend, dat ge mij zoo slecht behandelt. Zie, ik ween van angst. Geef mij mijn vrijheid weer Ge weet wel, hoe wederrechtelijk het is, dat ge mij op zulk een wijze hier gevangen houdt Haar oogen waren inderdaad met tranen gevuld en smeekend vouwde zij haar handen, terwijl zij aldus tot Norbert sprak. aart vice-voorzitter Iloutsma eer ste secretaris C. D. Wesseling eerste penningmeester F. Evers. De overige elf leden van het hoofd bestuur zullen nader door beide fusi- onneerende partijen worden aange wezen. Het weekblad „Onze Vaan" zal voor loopig: worden overgenomen en staan onder verantwoordelijke leiding van prof. dr. J. A. Veraart, terwijl als re dacteuren zullen optreden de heer C. D. Wesseling en mr. A. Peters. De nieuwe partij aanvaardt het pro gramma van den Katholieken Demo- cratischen Bond. Zij zal haai- eerste congres houden op 23 en 24 September te 's-Graven- hage. Gabrielle was op dat oogenblik zoo indruk wekkend schoon, dat den markies door haar aan te zien, onwillekeurig een huivering over viel. Hij naderde haar, greep een harer han den, sloeg zijn arm om haar middel en trok haar krachtig naar zich toe. Kind, wat zijt ge schoon en hoe lief heb ik u zei hij met bevende stem. Hij dacht er niet meer aan zichzelf te ver zetten tegen een gevoel, dat zoo overweldi gend groot werd. Zijn lippen beroerden Ga brielle's voorhoofd. Met een kreet van toorn rukte hij zich los, doodsbleek en met fonkelende oogen. Weggilde zij. Ge zijt een schurk, een lafaard Ja, ja, ge hebt gelijk ik ben een lafaard, omdat ik tegen u geweld gebruikte. Waarom weerstaat gij ook mijn beden? Beleedig mij, als gij wilt. Gabrielle, ik kan niet nalaten, u te aanbidden. Ik wil dat ge mijn vrouw zult wezen, ge moet het zijn En andermaal trad hij op haar toe. Tegen den muur geleund, kon zij niet ver der uitwijken zij verweerde zich tegen hem, maar zij was zeer zwak en zelfs haar adem haling begon moeilijk te worden. Booswicht ellendeling bracht zij niet zonder inspanning uit. En plotseling, als door een waanzinnig denkbeeld gedreven, maakte zij met een en kelen ruk haar armen vrij, nam zijn hoofd tusschen haar beide handen, hield het ach terover gebogen en spuwde hem in het ge laat. Zoo, dat is een smaad, die nooit kan wor den uitgewischt, dien gij u tot aan uw dood herinneren zultriep zij buiten zichzelve. Hij wankelde, alsof hem een zwaardslag was toegebracht en met zijn armen door de lucht zwaaiend viel hij neer op een stoel, waar hij een oogenblik roerloos bleef zitten. Zijn borst hijgde en zijn oogen waren van bloed doorloopen. Gabrielle meende, dat er een ongeluk was gebeurd. Mijn hemel, heb medelijden met mij i BUITENLANDSCH NIEUWS. Bananen op de rails. Ergens in Japan bleef een goederen trein plotsling stilstaan en de pogin gen van machinist en stoker om den trein weer op gang te brengen, bleven zonder succes, vertelt Reuter. Ten slotte bemerkte men, dat een groote partij bananen van een goederenwa gen op de rails was gevallen, waar door de wielen geen vat konden krijgen Met eenig zand was de zaak toen gauw verholpen. Engelsch geestelijke betrapt op deviezen-smokkelarij. Bij een door de douanebeambten van het Duitsche grensplaatsje Kalden- kirchen gehouden controle op de passa giers van den D-trein Keulen-Vlissin- gen werd bij een Engelsch geestelijke in een koffer tusschen oude kranten een aantal obligaties en waardevolle papieren gevonden. Men ging toen tot visitatie over en vond in de schoenen van den Engelsc'n- man voor een aanzienlijk bedrag aan bankpapier. Het was voor een waarde van 60.000 mark, die hij op deze wijze over de grens poogde te brengen. De deviezen-smokkelaar werd gearre steerd: het geld is in beslag genomen. Dezelfde douane-beambten hebben op een caféhouder uit Venlo bij het overschrijden der Duitsche grens even eens een aanzienlijk bedrag aan geld gevonden. Het moet voor ongeveer f 10.000 mark zijn. Ook hier werd het geld in beslag ge nomen en de smokkelaar gearresteerd. Honderd millioen meer voor werkverschaffing in Duitschland. Door een verordening van 28 Janu ari was de Rijksminister van Finan ciën gemachtigd, de garantie op zich te nemen tot een hoogte van 500 mil lioen R.M. voor de credietverleening ten behoeve van de werkverschaffing Door een wet van 14 Juli 1933 is dit maximum verhoogd van 500 millioen op 600 millioen R.M.. meldt V.D. Het W. B. meldt, dat de Rijksmi nister van Arbeid 50 millioen R.M. heeft verdeeld over de verschillende Duitsche landen ter bevordering van de werkverschaffing door in stand houding en verbouwing aan huizen. De arbeiders die anders huizen repa- reeren etc. hebben hun loonen erg op gedreven en dat moet gedrukt worden Wanneer de prijzen voor deze huisre- uaraties niet dalen, wordt de subsidie niet uitgekeerd. „De Wandelaar". Zooeven verscheen bij den uitgever A. G. Schoonderbcck te Laren de Juli-aflevering can „De Wan delaar", maandblad, gewijd aan natuur studie, heemschut, geologie, nafuurbe- scherming, folklore, buitenleven en *oe risme. Bij 'n serie rechtstreeks vergroot op genomen plantenfoto's houdt A. Jo- man een causerietje over akelei, witte doovenctel en paardebloem. W. Cre- mer-de Vries schetst de rustieke beko ring van Drentsch landschap, dat door de cultuur nog niet heelemaal geannex eerd is en met A. Bayer zwerven wij door hot Westelijk gedeelte van den Balkan. In z'n astronomische rubriek wijdt dr. A. C. de Koek o.a. uit over de kleur en 't spectrum der sterren, op een excursie laat A. J. de Boer ons blauwe druifjes, kievitsbloemen en andere botanische schoonheden bewonderen, terwijl dr. B. D. E. Kraft ons verder van huis fa g .voert naar het interessante Waldeck icn 't vermaarde Edermeer. Met 1*. L. Rusticus tenslotte genieten wij van de bloemen, die de pracht uitmaken van leen met liefde verzorgden tuin in Juli I In de uitvoerige rubriek „Van en voor de lezers" (natuurhistorisch aller lei wordt o.a. geschreven over oen paar Friesche natuurmonumenten, die voor 't nageslacht bewaard zijn. LANGENDIJK. Hadden de bollenkweekers in vorige jaren last van ratten, die de bollen wegsleepten, of stuk vraten, dit Jaar blijven de vernielers weg. Maar nu zijn het de mui zen, die de plaats van de eerstgenoemde knaagdieren hebben ingenomen. Ook zij heb ben op tal van bollenakkers heel wat schade aangericht en ook de koolplanten zijn van hun vernielzucht niet vrij gebleven. MARKTBERICHTEN. stamelde zij. Norbert bracht zijn zakdoek te voorschijn en wischte zich langzaam het gelaat af, zeer langzaam en zonder dat zijn blik van Gabriel le week. Daarop zij hij op kalmen toon Als ik u dit niet vergeven moest, had ik u geworgd Zijn stem klonk diep en ruw, maar niet temin zeer duidelijk terwijl hij voortging Ik zou troosteloos zijn als op dit oogen blik de kans bestond, dat ge mij nog kondet ontgaan. Ik heb bij mijzelf gezworen, dat ge de mij'ne zult wezen. Ge moet begrijpen, waar om ik dien eed onder geen beding wil breken. Verlies geen enkel woord van hetgeen ik u thans ga zeggen Ik ben geruïneerd, ik weet niet waarvan ik zal leven, ik heb gepoogd hier of daar een huwelijk te sluiten, maar overal, waar de kans mij schoon scheen, slechts on toereikende geldmiddelen gevonden. En gij Gabrielle, zult eenmaal rijk, fabelachtig rijk wezen Ik riep Gabrielle in de grootste verba zing. Ja, gij, bevestigde de markies. Uw vader is de erfgenaam van een ongehoord fortuin, dat hem werd nagelaten door een broeder, die het grootste deel van zijn leven in Ame rika heeft doorgebracht en van wien gij ze ker wel meer dan eens zult gehoord hebben. Ja, dat heb ik, viel Gabrielle onrustig en verrast in. Toen hij stierf wist men niet, waar zijn verwanten in Frankrijk zich bevonden, dat is de reden, waarom uw vader nog geen enkel bericht ontving maar hij zal later alles door mij vernemen. Ik ben met het bestaan van dat vermogen in kennis gesteld, het bedraagt, let wel. ongeveer honderd millioen Een koninklijk, een onmetelijk fortuin En toen ik u vond, u, de eenige dochter van Bertara's erfgenaam, zeer schoon, jong, geheel volgens mijn smaak, heb ik dadelijk het denkbeeld opgevat, op dubbele wijze gelukkig te worden, namelijk met een lieve, beeldschoone vrouw en met een vermogen, dat zelfs de rijksten ons zullen benijden. Het overige is u bekend. DE KAASMARKT. Alkmaar 14 Juli 1933. Op de Vrijdag gehou den kaasmarkt waren 67 stapels, wegende 115000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgtFabriekskaas 45 stapels Kleine f 19 3 stapels Commissie f 18. Boeren kaas 12 stapels Kleine f 20 7 stapels Com missie f 18. Alles met rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARXT. Alkmaar, 14 Juli 1933. Op de Vrijdag gehou den Graanmarkt waren in totaal 169 H.L.'s aangevoerd, als 15 H.L. voertarwe f 3.75 55 H.L. gerst chev. f 4.40 a 5 52 H.L. haver f 4.12'/i a 4.75 15 H.L. boonen, w o. bruine boonen f 10 a 13 duivenboonen f 11, witte boonen f 13.50 21 Hl. karwijzaad f 25 11 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 6.50, groene erwten (groote) f 20 grauwe erwten f 5, alles per 100 K.G. Handel matig. GEMEENTE WIERINGEN. VERLOF. De burgemeester dezer gemeente zal van 17 Juli tot 5 Augustus a.s., met ver lof afwezig zijn. Gabrielle zweeg. Het was alsof de groote verrassing van hetgeen zij nu vernomen had, alle andere denkbeelden voor een oogenblik had terzijde gesteld. Een ongehoord fortuin, een ongeloofelijke rijkdom, honderd millioen, voor haar, die nu zoo arm was, voor haar vader, die door den vervolgingswaanzin, waar aan hij leed, naar lichaam, maar vooral naar den geest was verzwaktWas dit alles geen droom Waren het geen sprookjes, die men haar op de mouw had gespeld Zij drukte haar hand tegen het koortsig gloeiende voor hoofd. Neen, zij droomde niet, het was de waarheid, wat die man had gezegd. Zijn ge drag verscheen haar thans in het licht van berekenende vermetelheid, Wat hij zocht was slechts een speculatie en hij had de afschu welijke oprechtheid, dit met ronde woorden te bekennen. Doch zij was in zijn macht Dat is laag riep zij uit den grond van haar hart. Dat is gemeen Ik erger mij over niets meer, hernam de markies. Daareven hebt ge mij de grootste beleediging aangedaan, die er bestaat. Hij stond op en deed eenige schreden door het vertrek. Daarop vroeg hij, voor Gabrielle stilstaande Begrijpt gij nu, waarom ik gezworen heb, dat gij mijn vrouw zult worden. Het moet gebeuren. Alsof ik geen vrienden had, die mij ver dedigen. die mij redden zullen, riep Gabrielle. Vrienden Valentin misschien Uw va der bracht de markies glimlachend in het. midden. Den laatste heb ik in mijn macht en gij zult eens zien, hoe ik die macht zal we ten aan te wenden, om uw tegenstand te breken, uw hardnekkigheid te overwinnen. Hoe mijn armen ouden vader ook al riep Gabrielle. Hadt ge dan niet genoeg aar. mij Is hij niet zwak en weerloos Waar is hij, wat hebt ge met hem voor De angst voor haar vader deed Gabrielle opnieuw sidderen. Was Norbert niet tot alles in staat, had hij misschien den grijsaard reeds vermoord (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1