Kent gij uw kinderen eigenlijk wel? Vrijdag 21 en Zaterdag 22 Juli a.s. EXTRA AANBIEDING ZOMERSTOFJES J. VOS MIDDENMEER. Haar lijk is later aangespoeld en naar 't lijkenhuis op de begraafplaats overgebracht. Om een hollend paard te grijpen. Een jonge jnan overreden en gedood. Woensdagnamiddag zag de 25-jari- ge P. Smeets te Caberg (L.) op den Brusselscheri weg het paard van den koopman Simons op hol slaan. Bij een poging om het paard te grijpen, kwam hij onder de kar en is weinige uren later in het ziekenhuis te Maas- stricht overleden. l)e 54-jarige Jansen, die ook op de kar zat, viel er af, en kreeg een bloedende hoofdwonde. Een fietsrijdster aangereden. Een vrouw, die te Vlissingen in de Aagje Dekenstraat fietste, is door een auto gegrepen. Zij werd zoo zwaar ge wond, dat zij naar het St. Jozef-zieken huis moest worden overgebracht. Men vreest, voor* haar leven. U denkt zeker, dat ze geen pepermunt lusten, omdat die volgens hun zeggen „bitter smaakt." Maar wanneer U hun KING geeft, zult U bemerken, dat ze er dol op zijn. De kwestie is, dat de origi- neele KING Pepermunt bereid is uit een edel natuurproduct, waardoor het de bittere smaak mist die aan alle kunst middelen eigen is. KING is een lekker nij en medicijn tegelijk. KING Pepermunt. Inschrijvingen Handelsregister te Alkmaar. Nieuwe Zaken Jac. de Jong, winkel in kruidenierswaren etc., Schagerbrug, Buurtje F 17, Zijpe Wed. W. Visser-Boon, dito, Voor straat 75, Egmond aan Zee „De Kleine Con current" (eig. Mw. H. Bakker-Keezer), winkel in manufacturen, A 74, WinkelN.V. Aan neming Maatschappij Volder's Heiwerken, aanneming van hei- en grondwerken, Wie- ringen, Den Oever, Molgerdijk 21 N.V. „Om- nia", Maatschappij tot vervaardiging en ex ploitatie van melkproducten, Helderscheweg 2, Alkmaar C. Jong, groenten- en fruithan del, N. Laagzijde B 51a, Schagen J. Keijs- per, loodgietersbedrijf, etc., Hoeverkade 8, AlkmaarWinder's Expeditie, Brandstoffen- handel, grondfraisbedrijf, Rijksstraatweg B 20a, Limmen. Voortzetting zaken P. Winder en M. Winder Pz. Comm. Handelsvereeniging „De Maatschappij Noordholland v.h. F. Schil ling", fabriceeren van koffiesurrogaten, Ou- degracht 168, Alkmaar. Wijzigingen C. Beek, winkel in comesti bles, vleeschwaren, kaas enz., Breelaan 10, Bergen. Eig. C. Beek overleden. Voortgezet door Wed. T. Beek-Visser P. Mantel, café Kanaalkade 2, Warmenhuizen. Overgenomen van J. H. ter Burg D. Koning, kruideniers bedrijf, Wijk B 33, St. Maarten. Overgenomen van Jb. de Jong W. Kaandorp Jr., brood bakkerij, Kerkbuurt A 16, Harenkarspel. Overgenomen van W. Kaandorp. Bestuurswijziging had plaats in Coöp. Boerenleenbank, Zijpe Coöp. Pluimvee- tuinbouwvereeniging „Texel" W. A., Texel, Den Burg De Onderlinge Hollandsche Cre- diet Maatschappij, en de Onderlinge Holland sche Veeverzekering Maatschappij, beiden Metiusgracht 5, Alkmaar. Alkmaar, 17 Juli 1933. Noorsch stoomschip te diep geladen Als bijlegger kwam j.1. Vrijdag ii lJmuiden binnen het Noorsche stoom schip Lorentz W. ITansen, dat van de Oostzee met een lading hout op weg was naar Londen. Het was in IJmui- den binnengeloopen om te bunkeren. Toen het stoomschip weer zou ver trekken, werd dit door de Scheepvaart inspectie, ingevolge de internationale bepaling op de uitwateringsjnerken belet, omdat bleek, dat het over z'n merken lag. Den kapitein werd last gegeven een deel van de deklading, gezaagd hout, te lossen. Aanvanke lijk weigerde hij zulks te doen, doch ten slotte koos hij eieren voor zijn geld en Maandag werd aan de opdracht van de Scheepvaartinspectie gevolg gegeven. Na een deel van de lading ie hebben ontscheept, heeft het stoom schip de reis voortgezet. Doordal niet direct aan de orders van de Scheepvaartinspectie gevolg werd gegeven, had de Noorman drie dagen vertraging. trad eerst als tooneelspeler op onder den naam Princc, daarna in komi sche films als Rigadin. Vergadering van den Volkenbond uitgesteld tot 25 September. De secretaris-generaal van den Vol kenhond, Avenol, heeft in 'n brief aan alle regeeringen der bij den Volken hond aangesloten mogendheden mede gedeeld dat overeenkomstig het voor stel van den Raad de oorspronkelijk op 4 September vastgestelde opening der jaarlijksche Asemblóe is uitgesteld tot 25 September a.s. Honderd Professoren op ontdekkings reis. Dezer dagen is een eigenaardige ex peditie naar de Montenegrijnsche ber gen vertrokken. Een expeditie, die in alle stilte is voorbereid en waaraan professoren van alle universiteiten en bijna alle faculteiten in Joego Slavië deelnemen samen een honderdtal ge leerden. Het is hun er om te doen een bergvolkje te overrompelen, waarvan men nog zeer weinig afweet. Brave staatsburgers van de hooge bergen, waartusschen zij wonen, komen zij omlaag naar de marktplaatsjes, beta len daar ook willig hun belastingen, verrichten er hun militairen dienst, maar tot hun eigen woongebied laten zij vreemden hoogst ongaarne toe. Tus schen de rivieren Tara en Lim huizen zij, daar, waar de bergen een hoogte van 2000 tot 2500 meter bereiken, met Kojnvi als hoogste middelpunt en héél in het Zuiden de zoogenaamde Vervloekte Bergen, die al tot Albanië behooren. Dat is ook eigenlijk alles, wat men tot nu toe van hen weet. Thans zullen' rechtsgeleerde professo ren achter hun patriarchale gewoon ten trachten te komen, historici en ge ologen zullen* nagaan, waarop hun gewoonten en kleeding' wijzen, de lite ratoren zullen hun liederen ontleden. In drie groepen verdeeld, zal de expe ditie haar werkterrein van drie zijden aanpakken. Binnen een maand hoopt men voldoende materiaal te hebben verzameld, om voldaan naar Belgrado terug te kunnen keeren. Om een meisje Een ontvoering van een meisje te Smyrna gaf aanleiding tot een ver woed gevecht tusschen 40 personen, vóór- en tegenstanders van de ont voering. Zij bevochten elkaar met alle soorten van wapens en tenslotte bleven verscheiden dooden en 25 gewonden op het slagveld achter. Vaarwel danskunst.. De jonge Duitsche danseres Vera Hoffmann, die met haar partner het Deenschc zeebad Skorberg op treedt, is door uitglijden op het gladde parket uit de tweede verdieping van het hotel, waarin zij optrad, naar be noden gestort. Zij heeft een zwaar bek kenfractuur en een hersenschudding opgeloopen. Kankerbestrijding met cobra-gif Professor Calmette deelde in do Fransche Académie des Scienaes me de, dat twee geleerden proeven hadden genomen met. het bestrijden van kan kergezwellen door middel van zwakke dosis cobragif. Zij waren er in ge slaagd de ontwikkeling van zekere ge zwellen tegen te houden en de pijnen te vermindren. Na een dozijn injecties was Caljnette er in geslaagd, met dit gif gezwellen van aan kanker lijdende muizen te doen verdwijnen. BUITENLANDSCH NIEUWS. niet, daar de bevolking wel inzag, dat wij in ons recht stonden. Doch voor ons was het geen plezierige dag, daar de stemming er uit was. De bevolking in België is erg voor muziek, en altijd in vroolijke stemming, zoodat wij daar nog aardig wat verdienden het was be ter dan in Holland, behalve dan op Wieringen, wat ook reusachtig goed ging. Toen zijn wij naar Antwerpen gegaan waar wij 3 dagen bleven staan. De tweede dag in Antwerpen, werden wij uitgenoodigd op een bruiloft, waar wij in het Volendammer cos- tuum verschenen en de harmonicaspeler Polet medewerking moest verleenen. Het werd een gezellige avond, en aan belangstelling hadden wij geen gebrek. Om 2 uur in den nacht gingen wij huiswaarts, daar het al in den middag begonnen was. Kortom het was een goeie dag voor frns, ook met de verdien sten. Den volgenden dag gingen wij Antwer pen bezichtigen, wat wel de moeite loonde. Antwerpen toch is een uitgebreide stad, met veel bijzonderheden. Er staat nog een wol kenkrabbertje van 33 verdiepingen, een heel gebouw als men er onder staat, en ook Ant werpen bij nacht is een fantastisch gezicht met al zijn draaiende lichtreclames. In het Centrum baadt zich alles in een zee van licht, 's Avonds bezochten wij het grootste theater van Antwerpen, het beroemde Empire gebouw, waar een mooie operette ging, voor een volle zaal, alles is daar goedkooper bij Holland vergeleken.Wij hadden een mooie plaats voor 6 frank, dat is 43 cent. Het was al in den nacht, toen wij naar de wagen gingen. Den volgenden dag vertrokken wij uit Antwerpen in de richting van Ostende, wat nog 120 K.M. van Antwerpen verwijderd ligt. De wegen zijn slecht in België, evenzoo als in Brabant allemaal van die ronde keien, wat nu niet direct ten voordeele van het wagentje is. Wij moesten de Schelde oversteken wat ons 3 frank kostte. Vervolgens bezochten wij nog enkele dorpen buiten Antwerpen, het is hier een goedgehumeurde bevolking, 's Avonds was in het dorp waar wij stonden met het wagentje een groot boogschuttersfeest, wat heel mooi is, daar men dat in Holland weinig ziet. Er was daar een hooge mast opgesteld, waar de schutters, kleine parachutes moesten afschieten. Alles werd opgeluisterd met mu ziek, het bleek een goed corps te zijn. Den volgenden dag trokken wij weer het avontuurlijke onbekende tegemoet, doch daar over zullen we schrijven in het volgende ver haal KOERT OTTENS. JAN POLET. WILLEM HOLLANDER Belgie, 18 Juli 1933. Drie Duitschers gearresteerd. Verdacht van plegen van groo ten hoteldiefstal. Aan het grensstation Eysden zijn Dinsdagavond in een trein naar Ne derland drie Duitschers aangehouden, die een belangrijk bedrag aan Bel gisch geld en bovendien juweelen en gouden voorwerpen bij zich hadden. De waarde wordt op meer dan 1 mi Ui- oen francs geschat. Het drietal, waar onder een vrouw, wordt er van ver dacht schuldig te zijn aan een groo ten hoteldiefstal, welke de vorige week in de badplaats Spa plaats had. De douane heeft de gearresteerden aan de rijkspolitie te Eysden overge- gegvn. Zij zijn in arrest gesteld. Het onderzoek djuurt voort. Droogte in Z.-Afrika. Door aanhoudende droogte in ver schillende deelen van Kaapland en Oranje-Vrijstaat zijn millioenen scha pen omgekomen, waardoor vele boe ren tot den bedelstaf zijn gebracht. Rigadin overleden. De Fransche film-komiek Rigadin is, 60 jaar oud, overleden. Hij heette eigenlijk Charles Petit-Damange en DE WIERINGER WERELDREIZIGERS. ONS EERSTE REISVERHAAL. i. Geachte lezers en lezeressen. Na veel voorbereidingen konden wij onze groote reis beginnen. Onder begunstiging van mooi zomerweer ging onze eerste tocht over Wieringen, waar wij de ondervinding opde den, dat onze burgerij wel vrijgevig is. Na af scheid genomen te hebben. van Familie, Vrienden en Bekenden verlieten wij Wierin gen en trokken vervolgens Noord-Holland in, waar wij als eerste staanplaats voor de nacht St. Maartensvlotbrug uitkozen. Toen wij ons voor de nacht in gereedheid wilden brengen, kwam er een Fransche wagen met vier inzit tende heeren, die ons op de foto namen, zij met onze petten op en wij hunne hoeden, Toen de heeren vertrokken, kregen wij nog een flinke fooi. Om 10 uur gingen wij naar bed. Toen wij 's morgens ontwaakten, regen de het flink, maar wij hadden toch heerlijk geslapen voor de eerste nacht op de reis Tegen den middag braken wij op en in Haar lem aangekomen, was ons eerste werk muziek aan te schaffen in de vorm van een nieuwe accordeon, voor onze verdiensten. Na Amster dam bezocht te hebben, waar wij door een fo tograaf van het Nieuwsblad en de Telegraaf werden gekiekt, ging het naar Den Haag. Scheveningen naar Dordrecht, waar de eerste post voor ons lag. Na de Moerdijk overgetrokken te zijn, kwa men wij in 'het boschrijke Brabant, wat wer kelijk heel mooi is, woeste natuurstreken treft men hier in overvloed. Voor de grens in België aangekomen moesten wij 600 frank betalen voor ons wagentje, wat wij niet kon den volbrengen, zoodat wij een ander grens station opzochten, wijl wij daar toch zoo over konden trekken door een stil laantje in het bosch. Eenmaal in België zijnde werden wij 5 keer aangehouden, of onze papieren in orde waren. In het Belgische dorp Esschen hadden wij een onaangename kennismaking met enkele dronken personen. Toen wij Zon dags op straat reden, om hier en daar te spelen, was er een wegwedstrijd voor wielren ners. waar wij niet mee op de hoogte waren. Op de hoek van de straat reden wij alle drie rechts, doch de voorste renners reden met gebogen hoofd, wat ons noodlottig werd, want een van ons werd door de renner gegrepen en vloog over de straat, zonder erge kwetsuren doch de renner had zijn been beschadigd, ONS WIERINGERMEERHOEKJE. GEMEENTE WIERINGEN. SCHOOLREISJE DEN OEVER—FRIESLAND. Onderstaande aardige opstellen ont vingen wij van een paar leerlingen der O.L. School te Den Oever en volgaarne verleenen wij daarvoor een plaatsje. Het schoolreisje op 4 Juli. Om zeven uur vertrokken we van Den Oever. Eerst liepen we een stukje. Toen we bij de spuisluisen waren, gingen we in de bussen. Bij Kornwerderzand liepen we weer een stuk. Daar wachtten we een minuut of tien. Er stonden meer forten dan aan Den Oever. De bussen kwamen weer en we stap ten in. We reden door Zurich. Van Zurich gin gen we naar Bolsward. Een stuk voorbij Bols- ward gingen we uit de bussen. Toen kregen we allemaal een glas ranja. Er stond een man met fruit. We bleven daar nog wat en stapten weer in. Aan weerskanten van de weg stonden groote boerderijen. Ze waren daar ook druk aan 't hooien. De boe renwagens waren veel anders dan bij ons. De dissel was veel langer. Na een poosje kwamen we in Sneek. Daarna gingen we naar Wij kei. Sommige scholen waren niet erg groot. De torens van de kerken waren zoo stomp. De (boeryre) boerderijen waren versierd met tui nen waarin allerlei boomen en planten ston den. We zagen ook een vlucht-(heul) heuvel. Van Wijkei gingen we naar Balk. De bussen konden net door de straat. Het was een stuk je voorbij Balk, daar was dan een bosch hakhout en dan weer gras- of bouwland. Aan de andere kant was alles bosch. Spoedig kwa men we op de plaats van onze bestemming. We stapten uit en gingen naar de speeltuin. Het was een prachtige speeltuin. Er was een draaimolen, een glijbaan, een wipwap, een schommel enz. We vermaakten ons daar een uurtje en gingen daarna door 't bosch naar 't strand. In 't bosch zochten we idend) den nen- en sparrenappels. Als je een klein stukje van het pad ging, vond je veel groo te re. Er stonden ook varens. Ik plukte er ook wat. Eindelijk kwamen we aan 't strand. Ik zou net mijn kousen uittrekken, toen ze riepen dat we op de foto moesten. De fotograaf nam twee foto's. Toen dat gebeurd was, ging ik pootjebaden. Het was daar een slecht strand, want het zat vol gaten en als je daar zwem men wou, dan moest je een heel stuk loopen, Na een poosje had ik genoeg van 't pootje baden, dus ik ging uit het water. Toen trok ik mijn kousen en schoenen aan. Daarna ging ik het bosch in. Onderweg kwam ik een paar vriendjes van me tegen, die zaten uit te rusten. Samen gingen we verder, tot we bij een zijpad kwamen. Daar gingen we in. Er groeide ook kamperfoelie. Toen gingen we een stuk het bosch in. Daar groeiden bra menstruiken, waaraan ik me leelijk bezeerd heb. Mijn knie zat vol schrammen en mijn eene arm ook. Eindelijk gingen we weer uit het bosch. We waren net op het groote pad. toen er »een bosch wachter aan kwam. We liepen weer naar de andere jongens. Toen we er net waren, gingen we weg. Sommige jon gens gingen een verkeerd pad in. Na een half uurtje kwamen weer in een speeltuin. Daar vermaakten we ons een tijdje. Toen we uit de speeltuin kwamen, kregen we een glas melk. We bleven daar nog een poosje en toen gingen we weg. Onderweg lag er een hooiwa gen om. We kwamen ook langs een meer en langs broeikassen. We reden langs een dijk. Halverwege gingen we uit de bussen. Ik liep de dijk op. Aan de andere kant was het IJs- selmeer. Er stond nog een paalscherm. Toen ging ik weer naar beneden. Daar kreeg ik een glas ranja. Daarna stapten we weer in. Een stuk verder was de weg afgesloten. Er stond een man bij. Hij wou de boom eerst niet opendoen. Maar later deed hij hem toch open. Slootdorp. Torrenplaag. Zijn de Lili- putters-mugjes in groot getal vertegen vvoordigd in onzen polder, thans heeft men weer aanhang van een nieuw insect. De zwarte tor heeft de zer dagen ook zijn intrede gedaan in onze plaats. Dezer dagen hadden eeni- ge wielrijders velen dezer beestjes op de kleeren, terwijl ze veelvuldig voor komen in woon- en slaapvertrek. Aangenaam is zulke visite allerminst. -- Uitstapje Jeugd Wieringermeer- scholen. Heden Donderdag was het voor de leerlingen van de 5e, 6e, 7e en 8e klasse der Wieringgermcerscholen een leerzame en genotvolle dag. Be gunstigd door heerlijk zomerweer ging 's-morgens pl.m. 7 uur onder leiding van het Onderwijzend personeel de jeugd instappen in de Touringcars dei* firma De Haan en Naastepad. Met een viertal bussen ging de groote stoet over Medemblik, WiOgnum, Hoorn, Eda.m en Purmerend naar Amsterdam. Allereerst weid met een plezierboot een rondtocht door de haven gemaak om de groote oceaanstoomers, eleva tors, enz. van nabij te bewonderen:, benevens vele overige bezienswaardi; heden. Een en ander werd tijdens den tocht, op zeer bevattelijke wijze toe gelicht en verduidelijkt, hetgeen voor de jeugd interessant en leerzaam was. Van 11 uur tot 4 uur werd aan Artis een bezoek gebracht. We behoeven niet te zeggen, hoe hier werd genoten van alles wat, Artis aan merkwaardig heden biedt Een autotocht volgde door de stad. Er werd gereden langs Koninklijk Paleis, op de Dam, Stadi on, Wolkenkrabber, Carlton-hotel, enz. allen merkwaardigheden van de groo te stad Voorts ging het. naar Schiphol. Hier mochten de kinderen getuige zijn van stijgen en landen der vlieg tuigen, wat met bewondering werd gadegeslagen. Over Beverwijk, Uit geest, Heiloo, Alkmaar, Schagen, Wie- ringerwaard bereikte men zeer vol daan Slootdorp en Middenmeer te ruim half tien onder het zingen van vroolijke liederen. Vele moeders stonden dan ook reeds geruijne.n tijd hun kroost tegemoet te zien, allen opgesteld bij de school. Naast het genotvolle mag voorop wor den gesteld dat deze dag tot veel leer zaams heeft bijgedragen. Allen dia financieel steunden namens kinderen en Onderwijzend personeel hartelijk dank doordat hierdoor ook deze tocht mogelijk werd gemaakt. Vanaf deze plaats ook dank aan de geleiders voor al hun zorgen aan de kinderen besteed. KERKDIENSTEN WIERINGERMEER. ZONDAG 23 JULI 1933. R.K. KERK SLOOTDORP. Zondag 7'/a en 10 uur H. H. Missen. In de week Dinsdag, Woensdag en Zater dag H. Mis te 7'/s uur. Zaterdagav. 6z uur Biechtgelegenheid. Katechismus Dinsdag 2e, 3e en 4e klas Woensdag 5e, 6e en 7e klas Zaterdag le klas en bovenalen de kinderen, die nog geen eerste H. Communie gedaan hebben. MIDDENMEER Zondag 7'/s en 10 uur H. H. Missen. In de week Maandag, Donderdag en Vrijdag: II. Mis te 7Va uur. Zaterdagav .68 uur Biechtgelegenheid. Katechismus Maandag le klas en boven dien de kinderen, die nog geen eerste H. Com munie gedaan hebben. Donderdag 2e en 3e klas. Vrijdag 4e, 5e, 6e en 7e klas. NED. HERV. GEM. Slootdorp nam. 2.30 uur Ds. Fischer. DOOP. Middenmeer bus om kwart over 2. De Ned. Herv. inwoners van Middenmeer worden er op attent gemaakt, dat deze maal van deze doopdienst de gewone kerkbus ook op de middagdienst rijdt. EVANGELISATIE Middenmeer n.m. 3.30 uur Ds. B. de Jong van Medemblik; GEREF. KERK: Slootdorp v.m. 9.30 uur Leesdienst. Slootdorp nam. 3.00 uur Ds. C. Jansen van Hindeloopen. MIDDENMEER, GEREF. KERK. Middenmeer v.m. 9.30 uur Ds. Jansen van Hindeloopen. Middenmeer 's av. 7 uur Leesdienst. BURGERLIJKE STAND. Medemblik m. inbegr. ged. Wieringerm. van 13 tot 20 Juli 1933 Overleden: Jnhannes Smid, 74 jr. geh. m. Ant.je de Jong. Opening Slagerij. Naast de vele za ken, wier opening we hebben gemeld, is heden weder een nieuw bedrijf te Middenmeer in werking gesteld, n.1. de slagerij van den heer J. D. van 't Riet. 'n Pracht zaak, zooals we deze hebben aanschouwd. De winkel, van de nieuw ste installatie's voorzien, geeft een zeer modern cachet, en de vleeschwaren, aanlokkelijk uitgestald, gaven 'n beeld, dat de heer Van 't Riet z'n vak in alle opzichten verstaat. Deze zaak, die ook alweer in onze nieuwe polder een onmisbare factor is, wenschen we veel succes. wat aanleiding was voor enkele dronken per- sonen om ons uit te schelden voor Holland-Spoedig kwamen we op de afsluitdijk. Bij de sche kaaskoppen doch verder kwam het ookyiieter zagen we een monument. Om half acht kwamen we in Den Oever aan. naar VOS, MIDDENMEER. LAGE PRIJZEN - DAGEN. van alle en andere artikelen, waaronder WERKMANS- OVERHEMDEN, ONDERPAKKEN. Beslist een koopje Witte katoenen Meisjes- en Jongenshem den van maat 40 voor 20 cent, grootere maten iets stijgende. Jongens shirtings maat 0 50 cent, grootere maten iets stijgende. Lakens f 1.25, Sloopen 37 cent, (goede kwali teit. DAMES KOUSEN, extra voordeelig, VILTCAPS voor f 1.15. Dames- en Kinderjurken, extra koopje. ALLES a CONTANT. Zoekt uw voordeel Aanbevelend Merkwaardig is, hoe overal waar we langs of doorheen kwamen de voorrang werd verleend, zoodra men zag, dat 't 'n Ouden van Dagentocht betrof, en o veral werd ook hartelijk gegroet. Te 12 uur ging. het verder over de Eg monden, Castricum en Beverwijk naar Velserbeek, waar hij aankomst de ta fels reeds gedekt stonden, en een heer lijk maal werd opgediend. Het prachtige park gaf ruimschoots gelegenheid, om hier onder 't dichte lover 'n wandeling te maken en tevens het hertenkamp, de vogel- en apen kooien te bekijken. We waren al een uur over tijd en toch moest het programma worden vol voerd met de verdere tocht naar Zand- vooi't. Door het mooie Bloemendaal en Overveen was de drukke badplaats wel dra bereikt. Tijd ojn uit te stappen was hier echter niet jneer en we moesten er ons mee vergenoegen 'n rit over de bou Jlevard te maken, maar dit was ook vol doende, want we hadden 'n ruim uit zicht over het vroolijke strandgedoe. De tijd van terugkeeren was alweer daar en het behoeft nauwelijks gezegd te worden, dat ook de rit langs de Ken- nejmerstraatweg, door liet mooie Lim men en Heiloo 'n waar genot voor de gasten was. In Alkmaar werd weer 'n half uur vertoefd, de inwendige mensch Dan vloog je over hobbels naar beneden. Toen «opnieuw versterkt en het was een en al J. K. Het schoolreisje op 4 Juli. Mijn hoofd was een Maandag van pret ver vuld. Want de volgende dag, Dinsdag, zouden wij naar Gaasterland gaan. 's Avonds kon ik de slaap niet pakken. Ik meende, dat ik veel te laat zou komen. Maar de volgende ochtend, eindelijk, hoor ik mijn moeder bij mijn bed komen. Het was toen 6 uur. Ik zeg „Moeder, hoe laat ïs het „Zes uur," zegt mijn moeder. „Dat is nog veel te vroeg," zeg ik.. „Ja," zegt mijn moeder, „maar het is toch schoolreisje." „O,ja," zeg ik, „dat is waar ook, daar had ik heelemaal niet aan gedacht. Ik dacht dat ik naar school moest." Nu ik sprong gauw uit mijn bed en kleedde mij vlug aan. Wij zouden om kwart voor 7 weggaan. Er kwamen al meer en meer kinderen. Eindelijk waren zij er allemaal. Toen werden wij in de rij gezet. Ik was bij juffrouw de Wit, dat vond ik fijn. Wij moesten over de brug loopen, dan kwamen de bussen wel achter ons aan. Toen wij bij de spuisluizen waren, kwamen de bus sen er waren er zes. Ik zat in de vijfde. Het was nog een heel stuk over de afsluitdijk. Maar eindelijk waren wij in Friesland. Daar ging het vlugger. Wij waren misschien om half elf in Gaasterland. Toen gingen wij vlug naar de speeltuin. Daar was een Turksche schop en ook een boomstam, daar moest je over loopen. Als je dan haast aan het einde was dan begon de boomstam zoo te trillen, dat je er niet meer over kon loopen. Dan moest je er af, anders viel je. Er was ook een glijbaan. Dan moest je een trap op, en dan een plankje nemen, en daar op zitten gaan, wij er lang genoeg gespeeld hadden, zijn wij door de bosschen naar het strand gegaan. Daar was het heerlijk frisch. Toen wij er een tijdje waren, hebben wij meester Kuiper aan zijn beenen gepakt en hem op de grond ge gooid. Toen zijn wij het bosch weer doorge wandeld naar de andere speeltuin. Daar was het ook heerlijk. We hebben onderweg nog ranja gehad. Toen zijn we weer in de bus gegaan en door Friesland weer terug naar huis. We waren voor achten weer thuis. Het was een heerlijke dag geweest. G. M. HEIJBLOK. Autotocht Ouden van Dagen van Wieringen. Het was j. 1. Donderdag voor de eerste maal, dat ook voor de Ouden van Dagen van Wieringen een tocht georganiseerd werd, - - en deze is een groot succes geworden, dank zij vooral ook het heerlijke zomerweer. Met niet minder dan 26 auto's waar in het gezelschap van 77 personen plaatsnam werd te 9 uur de tocht aan gevangen, uitgeleide gedaan door een hartelijk wuivende menigte. De rit ging over Slootdorp Wieringer waard, Oudesluis, Burgervlotbrug en zoo naar Schoorl en Bergen, waar in ue speeltuin koffie werd gedronken. vroolijkheid op alle gezichten. Niet één: toonde zich vermoeid. Naar Wieringen werd opgebeld, dat we een uur later aankwamen, en vol goeden moed werd de laatste etappe aangevangen. Dit werd een ware triujnftocht, want toen wij over de nieuwe betonweg van af de Kooy Wieringen hadden bereikt stond een haag van juichende men schel) ons op te wachten en met een vroolijke marsch van Harmonie voor op, kon men met moeite door de dichte menigte heen hotel De Haan bereiken. Hier in de zaal een laatste verfris' sching, vroolijke muziek en nadat een woord van dank tot al-len was gespro ken voor zooveel enthousiasme en me dewerking, klonk nog een driewerf hoera voor de Ouden van Dagen. Mej. A. v. Savooijen-Schaap dankte na,mens alle Ouden v. Dagen voor de prachtige dag hun geschonken en hoop te op 'n tot weerziens volgend jaar. Zoo is dan deze tocht op uitnemende wijze volbracht, en wij gelooven wel, dat er nog meenig uurtje over na ge babbeld zal worden.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2