Prijsverfiiiniigriiig MilSOI GERilïS S. COLTOF 24e JAARGANG VRIJDAG il AUGUSTUS 1933. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN OMSTREKEN ONDER DEN VUURTOREN. OM HET GOUD. KANAALWEG 156 DEN HELDER. No. 6-4- WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden 1. UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU Hlppolytoiheef Wiertnren. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10 Het ministerschap geen benijdens waardig baantje. Overal bezuini- gingsklanken. Waaghalzerij en goede wenken. De Minister van Onderwijs laat er geen gras over groeien en zet het mes er in, om zijn bezuinigingsprogram te volvoeren. Maar zijn „slachtoffers schreeuwen moord en brand, niet eens zich rekenschap gevende, dat er toch „iets" gebeuren moet, om de regeerings- kas weer in evenwicht te brengen. Zoo was men te Oterleek Maandag avond in actie, om te protesteeren te gen het verzoek van den minister, om de openbare school daar op te heffen. Op de protestvergadering was het hoofdbestuurslid van het Ned. Onderw. Genootsch., de heer Krabbendam, aan het woord, die de noodzaak der bezui niging besprak, maar tevens aangaf, dat zulks niet mag geschieden op de thans door den minister gewenschte wijze, waardoor over twee jaar volgens spr. 15000 onderwijzers werkloos zou den zijn en onnoemelijk veel schade aan de ontwikkeling van het kind zou worden toegebracht. Waar reeds den dag te voren de raad ,met 6 tege één stem besloten had niet in te gaan op het verzoek van den mi nister, om de school te Oterleek op te heffen, had spr. een geestdriftig gehoor en was men het roerend met hom eens. Maar die eene tegenstemmer in den raad was toch ook zoover de plank niet mis, toen hij zei, dat er nu eenmaal be zuinigd moet worden, en dat het onder wijs voor de kinderen op één en twee- mansscholen niet zoo goed kan zijn als op grootere scholen. Maar men was doof voor zijn advies, de school moet blijven. En zoo gaat het op de meeste plaatsen. Toch zal de Minister, is het niet goedschiks, dan kwaadschiks zijn weg tot bezuiniging moeten volgen. Niet alleen het Rijk, maar ook bijna alle gemeentebesturen zitten met te korten te kampen, die men moet trach ten te dekken. Zoo staren B. en W. van Beverwijk op een tekort van maar even 'n ton gouds (f 100.000) Natuur lijk zijn nu weldra eenige voorstellen te verwachten om bezuinigingsmaat regelen uit te voeren. In de commissie van overleg voor ambtenaren en werk lieden zijn reeds voorstellen behandeld om de loonen van ambtenaren te verla gen met vijf pet. voor de gehuwden en tien pet.» voor de ongehuwden. Dat een aantal vrijgezellen-ambtena ren daar gauw in het huwelijksbootje zullen stappen, gelooven we vast en zeker. Laat men in dat opzicht niet te over moedig zijn, want dat is altijd gevaar lijk. Kijk maar eens naar de baders aan onze Noordzeestranden. lederen dag leest men in de bladen van overmoedi ge baders, die te ver in zee gaan en het met den dood moeten bekoopen, of slechts met groote moeite kunnen woï den gered. Ook op Texel heeft men dit verleden week meegemaakt en de Texelsche Courant geeft, niet ten on rechte thans eenige nuttige wenken voor veilig baden en zwemmen aan het Noordzee - strand. Ze schrijft dan: „Wat is voor een goed zwemmer het grootste gevaar? Wanneer deze, door niet te letten op de wind, op een afstand van /meer dan 300 M. zich buiten de kust begeeft. Het gevaar onstaat, wan neer hij wordt overvallen door een wind die van het land naar de zee waait. Door zulk een wind wordt het water met kracht naar de zee gestuwd; 't bereikt op een afstand van 300 M. bui ten de kust al heel gauw een snelheid van drie en meer K.M. per uur, naar mate de wind sterk is. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat de stroomin gen dit verschijnsel kunnen versterken dan is kans op terugkeeren voor de zwemmer absoluut uitgesloten. W/at te doen in een dergelijk geval? Men moet zich niet schamen om hulp te roepen. De in gevaar verkeerendo zwemmer moet zijn krachten sparen en zich drijvende houden, tot hulp is ge arriveerd. Het gevaar voor half-zwem,mers be staat hierin, dat zij door de vlak onder de kust trekkende stroomingen over vallen worden. Deze voeren hen mee zee in. Vele overschatten hun krachten vooral ook bij golvend water. De beste remedie voor hen, die het zwemmen maar matig machtig zijn is op zichzelf te passen en zich aan hun natuurlijk instinkt over te geven. Waaghalzerijen worden gewoonlijk "mi zee duur betaald. De categorie van half-zwemmer loopt gewoonlijk het meeste gevaar. Zij zijn altijd aanleiding van de meeste moei lijkheden. Voor baders is het raadzaam zich nooit verder dan tot hun middel in zee te begeven. Biezonder moeten zij er op letten, dat zij uit de buurt der hooge golven of de branding blijven. 'Het hoogteverschil bedraagt soms meer dan een meter. In geen geval moet een bader daar om verder dan tot de borst in het wa ter gaan. Bij golvend water heeft de bo venste laag een flinke snelheid land waarts gericht en het onderste water een nog grooter snelheid zeewaarts ge richt. Deze twee oorzaken vormen te zamen de kracht om iemand zijn even wicht te doen verliezen. In zulk een ge val zal een bader, die niet zwemmen kan, na zijn val door het langs den zee bodem stroomende water onmiddellijk worden meegevoerd naar dieper water, zoodat de toestand steeds ongunstiger FEUILLETON. (26. Valentin's toestand was ontzettend. Toen hij uit zijn bewusteloosheid ontwaakte, duur de het geruimen tijd, voor hij zich eenig denk beeld kon vormen, dat op de werkelijkheid betrekking had. Hij hoorde voortdurend een verward gesuis in de ooren, een gevolg van het aandringen van het bloed naar het. hoofd. Hevig was zijn polsslag en zijn oogle den waren zoo zwaar, dat hij moeite had de oogen open te houden. De nacht ging voorbij zonder eenige veran dering in zijn toestand te brengen. Sinds zes-en-dertig uur had Valentin niets gegeten of gedronken, zes-en-dertig uren lang vertoefde hij reeds in die onnatuurlijke hou ding, met het hoofd naar beneden, in dien engen luchtkoker, waar hij tusschen de vier steenen muren als levend begraven was. Bij deze marteling voegde de onmensche- lijke vrouw, die Valentin het eerst had opge merkt, nog de sarrendste wreedheden. Daar zij wel begrijpen moest, hoe de arme gevangene van honger en dorst verteerde, vond zij er een eigenaardig genot in, om tel kens, als zij een stuk brood in den mond wil de steken, het eerst aan Valentin voor te hou den, en ieder glas wijn, dat zij leegdronk, eerst naar Valentin op te heffen en hem daar bij toe te voegen Op uw welzijn, ventje. Valentin voelde hoe zijn krachten hem schrikaanjagend snel begonnen te begeven, hoe de koorts zich van hem meester maakte. De verdooving, die den tweeden nacht ge lukkig misschien bij hem intrad deed hem zijn wilskracht, zijn verstand, zijn denkver mogen geheel verliezen. Dien avond kwam Laguyane weder in het hol. De kleine is gisteren op onbegrijpelijke wijze verdwenen, begon hij zijn mededeelin- gen aan de vrouw, 't Is de schuld van Lous- sard, die op zijn post in slaap was gevallen. De kleine heeft toen het raam en de zonne GROOTE van MANTELS, COSTUÜM-BLOUSE, ROKKEN en HOEDEN. Groote sorteering FALCON DAMES- en HEEREN REGENJASSEN, LOODENJASSEN, enz Onze winkels zijn Zondags tot 2 uur geopend wordt. Het gevolg daarvan is het inne men van zeewater door het slachtoffer en het ontstaan van een panische stem ming met de gevolgen van dien. Alleen onmiddellijke hulp, waarbij elke seconde goud waard is, kan red ding, brengen. Een persoon, die eenmaal gezonken is, is in zee vrijwel onvind baar door de z.g. grondstroomingen, waarvan wij bijna nooit de richting ken nen en die toch heel sterk kunnen zijn. De zee behoeft vrijwel nooit slachtof fers te eischen, mits zwemmers en ba ders zich houden aan de wenken, hier boven gegeven. OBSERVATOR. BINNENLANDSCH NIEUWS. EEN VERWAARLOOSDE BRUG. Chauffeur aan groot gevaar ontsnapt. De wipbrug te Ankeveen (N.H.) blijkt in zoo'n verwaarloosden toestand verkeerd te hebben, dat zij zich begeven heeft, toen een vrachtauto er over reed. J.1. Zaterdagmiddag moest een geladen vrachtauto de brug pas- seeren, doch toen de chauffeur met zijn voer tuig de brug opreed, voelde hij tot zijn groo- ten schrik, dat de brug onder hem kraakte. Voor terugrijden was het reeds te laat en daarom besloot de bestuurder, die geen oo- genblik zijn tegenwoordigheid van geest ver loor, vol gas te geven, zoodat hij met een vaart de brug overschoot. Dit is zijn redding geweest, want zoodra hij aan de andere zijde van de brug kwam, bezweek deze onmiddel lijk. Het door Rijks- en gemeentepolitie inge stelde onderzoek bracht aan het licht, dat de vijf steunbalken geheel vermolmd waren Voor degenen, die voor het onderhoud van deze brug aansprakelijk zijn, is het een ge lukkige omstandigheid, dat de verwaarloos de toestand, waarin deze brug zich bevond, alleen nog maar tot materieele schade aan leiding heeft gegeven. De gemeente-veld wachter wilde nog den chauffeur aansprake lijk stellen voor de veroorzaakte schade, waar op deze leukweg antwoordde, dat hij er met de „verzekering" over zou spreken. DOODELIJK ONGEVAL TE SOESTERBERG. Zweefvlieger neergestort. Dinsdagmiddag heeft op het vliegveld te Soesterberg bij het zweefvüegen een ongeval plaats gehad, waarbij de heer R. Huizinga, wonende te Murmerwoude (Fr.) om het le ven is gekomen. Te ongeveer kwart over vier ging de heer Huizinga, die het A-brevet bezit en zich thans aan het oefenen was voor zijn brevet-B met een toestel de PH 14 de lucht in, nadat hij gestart was volgens een lierstartmethode. De koppelinrichting is bij dit toestel dusdanig geconstrueerd, dat wanneer de vlieger zal ver zuimen zelf uit te koppelen de kabel auto matisch ontkoppelen moet, wanneer hij komt onder een hoek van 45 gr. Ditmaal is de kabel echter niet losgekomen waarvan de oorzaak totnogtoe onbekend is. Tengevolge hiervan heeft het toestel een ruk naar achte ren gekregen, waardoor het een duikvlucht maakte van 80 tot 20 m naar beneden. Toen klapten de vleugels samen en stortte het zweeftoestel omlaag. Het kwam ongeveer in het midden van het vliegveld neer. Het slacht offer was direct dood. De geneesheer die zeer spoedig ter plaatse was, kon slechte den dood constateeren. Het lijk is overgebracht naar het lijkenhuisje op de algemeene begraaf plaats te Soest. De politie heeft procesverbaal opgemaakt van het voorgevallene. De overle dene was ongeveer 30 jaar oud en ongehuwd, van beroep koopvaardy-officier. Hij was secretaris van de Leeuwarder zweefclub. GOEDERENVERVOER PER AUTO. De vrachtauto als internationaal vervoermiddel. Visch uit Dene marken naar Parijs. Beiersch bier van München naar ons land. Het is in deze dagen, nu het toeristenver keer het hoogtepunt bereikt heeft, interessant eens een kijkje te gaan nemen bij het veer te Nijmegen. Schier onafgebroken varen de motorponten, die wel tot de grootste van ons land behooren, heen en weer. Op de spitsuren zijn zelfs drie ponten in de vaart en toch heeft men moeite om den verkeerstroom te verwerken. Tientallen auto's nemen de pon ten telkens mee en daarbij voegen zich groo te scharen wielrijders en voetgangers, terwijl van tijd tot tijd een bonkig ros zich eenzaam tusschen de blinkende motorwagens gedron gen heeft. Auto's van alle denkbare nationaliteiten ziet men daarbij treft men vehikels aan, die in een ver verleden wellicht geschitterd heb ben, naast gloednieuwe en van alle comfort en technische volmaaktheden voorziene wa gens, maar ook vrachtauto's uit alle deelen van ons land. Deze laatsten bewijzen, hoezeer het interlocale goederenverkeer de laatste jaren een grooten omvang heeft aangenomen. De Nijmeegsche ponten kunnen vrachtwagens van behoorlijke afmetingen goed vervoeren wanneer een flinke tapissière de pont oprijdt neemt deze slechts een hoekje in, maar het schijnt wel, dat de afmetingen van de trans portwagens met den dag toenemen, want nu ziet men bij herhaling zware trucks en trail- lers op de pont rijden, met een aanhangwa gen van kolossale afmetingen achter zich aan. Deze voertuigen een plaats te geven, dient met veel overleg en handig manoeu vreeren te geschieden, want dikwijls over treft hun lengte de breedte van de pont en het is zaak, de wagens zoodanig te plaatsen dat zij zoo weinig mogelijk ruimte in beslag nemen, terwijl het voorts noodzakelijk is ze zoo op te stellen, dat zij aan de andere zijde van de rivier vlot van de pont kunnen afrij den en geen vertraging vormen voor de an dere voertuigen. Dit vraagstuk wordt met den dag ingewikkelder en het toenemend gewicht van de wagens heeft het thans weer noodza kelijk gemaakt, dat de opritten versterkt worden. Deze groote voertuigen worden in hoofd zaak gebruikt voor geregelde vrachtautodien sten die in Nijmegen hun knooppunt hebben, als AmsterdamMaastricht, GroningenBre da, Groningen—Eindhoven, EnschedeBreda, ApeldoornEindhoven, Nijmegen—Amster dam, om maar een bloemlezing uit de vele blinden opengemaakt, maar hoe zij daarop ontsnapt moet zijn, is voor iedereen een raad sel. Als zij van het balcon naar beneden was gesprongen had zij haar ribben moeten bre ken of althans eenige sporen van bloed moe ten achterlaten. Maar daarvan was niets te bemerken. De patroon heeft, zooals vanzelf spreekt, Loussard geducht onder handen ge nomen en hem verzekerd, dat hij een kogel door zijn hoofd krijgt, als hij binnen acht da gen het meisje niet heeft teruggevonden en de patroon is iemand, die zijn woord houdt, hij zal het doen ook. Laguyane, ik heb een idee, viel de vrouw in. Nu, dat verwondert me niets van je. Wat is je idee De kleine moet vrienden hebben, die veel belang in haar stellen en haar zoeken. Een mooi meisje van haar leeftijd kan maar niet zoo spoorloos verdwijnen, zonder dat iemand haar partij kiest. Wat je zegt Is dat nu alles wat je ge vonden hebt Wacht een beetje. Ben je zeker, dat die jengen, die je tot hierheen zoo hardnekkig gevolgd is en daarna door den luchtkoker is gekropen om ons te bespieden niet een van hen is, die het vermiste meisje zoeken Als we hem eens in verhoor namen, zouden we misschien wel het een en ander te weten ko men. Dat is nog niet zoo dom overdacht, meende Laguyane. We kunnen het in elk ge val probeeren. Is hij daar nog altijd bij dat rooster vroeg de bandiet. Ja, en hij vindt zeker, dat de tijd erg langzaam voor hem voorbij gaat, lachte de onmeedoogenlooze vrouw. Laguyane naderde, door de vrouw gevolgd het rooster, dat zich aan de opening van den luchtkoker bevond. De booswicht bracht zijn hoofd tegen de ijzeren stangen, Hei, mijn jongen, begon hij lachend, snap je wel, dat 't niet goed is, om zoo nieuwsgierig te zijn? Je komt zoodoende dikwijls in de val, net als gebeurd is met vader Laguyane Kom toch een haartje vooruit, dat we je lieve bakkes je eens te zien krijgen Maar Valentin hoorde niet. Roerloos lag hij daar, met het gezicht tegen de steenen ge drukt en de armen voor zich uitgestrekt, ter wijl zijn handen de ijzeren staven van het rooster omklemd hielden. Laguyane maakte een van Valentin's han den los en schudde ze krachtig op en neer. Komaan, word wakker, luie vlegel riep hij toornig. Ik heb nog andere middeltjes om je te dwingen naar mij te luisteren. Als je verstandig wilt wezen zal papa Laguyane je misschien uit de muizenval verlossen. Valentin begreep niet en antwoordde niet. Maar de hand van den reus, die de zijne ge weldig omklemde, riep hem voor een seconde in het leven terug, dat wil zeggen, dat ze hem zijn bitter lijden deed gevoelen, want hij uitte een benauwden maar tevens doordrin genden kreet. Ik geloof waarachtig, dat hij het aflegt, zei Laguyane ruw. Och, die straatjongens van tegenwoordig hebben zoo'n taai leven niet meer als vroeger, luidde de wijsgeerige opmerking der vrouw. Geef mij een flesch wijn, vrouw, riep Laquyane. Ik wil probeeren of ik hem niet wat wijn in zijn keel kan gieten. Maar rep je een beetje. De vrouw reikte den reus een aangebroken flesch. Laguyane trok nu Valentin aan de beide armen naar omlaag, zoodat Valentin's hoofd tegen het rooster kwam te liggen. Hij beproefde den hals der flesch tusschen de lippen van den bewustelooze te brengen, maar diens tanden waren zoo vast opeenge sloten, dat het zelfs Laguyane onmogelijk was, hem eenige druppels wijn in de keel te gieten. Het is te laat, mompelde de schurk. Hij haalt den dag niet meer. Nu, des te beter, dan kan hij ook nooit in de gelegenheid ko men om ons te verraden. Wij wenden thans onze blikken af van het zoogenaamde „Kanon van Marseille" om ze te vestigen op twee personen, die wij een tijd lang uit het gezicht verloren, hoewel ze toch geenszins een onbelangrijke rol hebben te vervullen in de reeks van gebeurtenissen, die wij u willen meedeelen. We bedoelen Trutal, bijgenaamd August en den goochelaar, Trom- pelet. Trutal, vlugge, sterke kerel, een door en door goed mensch, getrouwd en vader van acht kinderen, was als stalknecht in dienst getreden bij den circus Franconi. Daar gebeurde het op zekeren dag, toen hij tusschen twee kunstverrichtingen in, het om gewoelde zand gelijk harkte, dat het publiek, dat dien avond bijzonder opgewekt en luid ruchtig was, zich over zijn linkschc manieren en over de zonderlinge wijze, waarop hij met bezem en hark omging vroolijk maakte, dat men den eenvoudigen stalknecht op de dol zinnigste wijze begon toe te juichen. Telkens, als hij verscheen, werd hij met de luidste toejuichingen begroet en die manier van doen maakte Trutal niet alleen bedrem meld, maar inwendig ook zoo kregel, dat zijn bewegingen, natuurlijk zonder dat hij dat zelf wist of vermoedde nog veel belachelijker werden. Hoe driftiger hij werd, des te meer scheen hij het publiek te amuseeren. De clowns van den circus, van de goede luim, waarin het publiek was, willen de pro- fiteeren, speelden den armen stalknecht al lerlei ondeugende parten en wisten zich na tuurlijk door allerlei koddige wendingen en fraaie luchtsprongen aan de waarlijk niet voorgewende drift van Trutal te onttrekken. Het publiek had nog nooit zooveel pret ge had. Het geheele gebouw daverde van de bij valsbetuigingen. De directeur, een slimme vos, zag in dit koddig intermezzo een nieuwe aantrekkelijk heid voor zijn voorstellingen. Den volgenden avond was het publiek in grooten getale opgekomen, want als een loo pend vuurtje had zich het nieuws verspreid, dat men zich de laatste maal in den circus Franconi halfdood had gelachen. Trutal weigerde brutaalweg in den circus te verschijnen, hij liet niet met zich sollen, zooals hij beweerde. crtels' Olicfabrieken N.V. Amsterdam. Kwaliteits producten: Murwe en halfz. 1 7-8' 0 0 Lijn zaadkoekjes Lijnzaadschilfers Lijnmeel Soyaschilfers Soyakoekjes vocht, dat is 5 0 vocht minder dan gewoonlijk in de koeken. Rntiokockjesv.rationcele voedering Kunstkorrcl geeft meeste eieren en sterkste kuikens Vitaminenraecl beter dan vischmecl. Vraagt merk BERTELS. Let op ons ongeschonden LOODJE. ondernemingen te geven. Maar niet alleen tot ons land beperkt zich het geregelde goede renvervoer per auto. Regelmatig passeert over het veer te Nijmegen een vrachtauto, die speciaal daarvoor is ingericht, uit Esjberg in Denemarken, die visch naar de Parijsche markt vervoert. Dan is er een Nederlandsche expediteur, die eenige malen per week het transport van bier van een der grootste brou werijen te München naar de afnemers in ons land verzorgd. Het transport van stukgoederen per auto schijnt in sterk toenemende mate populair te worden. Het geschied van huis tot huis, zon der overlading en de tarieven zijn met die van de Nederlandsche spoorwegen sterk con- curreerend. De ondernemingslust van het par ticuliere bedrijf blijkt wel heel sterk hieruit, dat verscheidene expediteurs op geregelde tijden fabrieken in alle deelen van het land afrijden, in de hoop een vrachtje te bemach tigen. SANEERING BLOEMBOLLENTEELT. Koninklijk besluit verschenen. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit tot toepassing van art. 9 der land- bouwcrisiswet op bloembollenteelt. Daarbij wordt van heden af tot en met 31 Juil 1934 het telen van bloembollen verboden, tenzij met vergunning, te geven door of van wege den met de zaken van den landbouw belasten minister. Deze vergunning wordt uitsluitend ver leend a. aan een aangeslotene, die heeft over gelegd een schriftelijk bewijs dat hij een door den minister vast te stellen percentage van den in het vorige plant jaar gewonnen oogst hetzij heeft ingeleverd of gereserveerd, over eenkomstig door den minister te stellen re gelen b. voor den duur van een plantjaar zij kan ook tusschentijds worden verleend. De vergunning is persoonlijk en zal voorts inhouden welk percentage van de in het. vo rige plantjaar beteelde oppervlakte der bo venbedoelde perceelen door den aangeslotene mag worden beteeld. De minister is bevoegd het percentage vast te stellen op het gemid delde van de in het vorig plantjaar beteelde oppervlakte. KASSIER VAN BOERENLEENBANK VERDUISTERDE 41.000. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft Dins dag terecht gestaan de 39-jarige L. v. H., te SALON DE COIFFURE SALON DE BEAUTÉ Tel. 457 Spoorstraat 104106 Den Helder. Het publiek riep den stalknecht met oor- verdoovend geraas en onder den eersten den besten naam, die een grappenmaker inviel, eischte deze de opkomst van August. Ja, ja, Augustherhaalden honderd an dere stemmen, we willen den dommen Au gust zien AugustAugust „August" of hij wilde of niet, de arme Tru tal werd in de renbaan gesleept. De dolle grappen namen weer een aanvang en „Au gust de domme" koos de wijste partij en maakte van den nood een deugd. Thans wa ren zijn angst, zijn drift, zijn toorn, zijn linksche, komische bewegingen slechts voor gewend. maar daarbij tevens zoo natuurlijk, dat zijn grappen het beste onthaal ten deel viel. Wat was het gevolg hiervan in het al gemeen Dat van dien dag af ieder circus bestuurder, zijn eigen voordeel inziende, zich een „August den domme" aanschafte, welke rol het eerst bij toeval was geschapen. Wat was in dit bijzonder geval het gevolg Dat Trutal zelf, zijn vrouw en zijn acht kin deren er bijzonder wel bij voeren, want ze hadden geen verkleumde handen en voeten meer als de Noordewind bij koude winter avonden door de veelvuldige spleten der scha mele woning drong, ze hadden behoorlijke, warme kleeding en twee keer daags kwam er warm eten op tafel. In de stallen van den circus was het, dat August we zullen hem dien populair ge worden naam laten behouden Trompelet had leeren kennen. Trompelet, een goedhartig mensch uit het Zuiden van Frankrijk, had met zijn goo cheltoeren, die dan ook vrij eenvoudig waren, weinig indruk op de verwende Parijzenaars gemaakt. Zijn weinige spaarpenningen waren spoedig ingeteerd, terwijl hij, bouwende op een halve belofte van den directeur, maar voortdurend om en nabij den circus bleef hangen. Maar zoodoende geraakte hij weldra in den bittersten nood. En ook hij had een gezin, dat hij in het Zuiden aan de oevers der Garonne had moeten achterlaten, ook hij was vader van vele kinderen. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1