SPAART BIJ DE BOERENLEENBANK „WIERINGERMEER." opgedrongen. Gelukkig liep ook deze aanrijding zonder persoonlijke onge lukken af de personeauto werd zwaar beschadigd. In de Paul Krugerlaan werd een groote vrachtauto het slachtoffer. Deze werd van achteren aangereden en zwaar beschadigd. Ook hier kon de chauffeur zich tijdig in veiligheid brengen. Intussschen was de motorbrigade ge waarschuwd zij achtervolgde de autobus. Enkele oogenblikken na de laatste aanrijding kwamen eenige agenten op jmotoren ter plaatse. Zij dwongen den bestuurder van de bus te stoppen. Na veel moeite gelukte dit. Echter bleek het toen nog moeilij ker te zijn de heide dronken mannen van hun plaatsen te halen. De chauf feur van de bus verzette zich zoo hef tig, dat eenige politiemannen er aan te pas moesten komen. Ilij zag kans om een van hen in den dui,m te bijten, zoo dat medische hulp noodzakelijk was. De beide mannen werden naar het politiebureau overgebracht. DE BRIJINHEMDEN INVASIE TE NIJMEGEN. Dr. Van Rappard, de N.S.N.A.P.-Leider aan het woord. Verhitte gemoederen. De vergadering te Nijmegen in de achter zaal van de „Harmonie" werd in tegenwoor digheid van 200 a 300 personen, waarvan ruim 100 Nazi's geopend door den Goghschen Nazileider, den heer v. d. V., die indertijd te Gogh ook de bijeenkomst voorgezeten had, waarin Jacob van Waterland (de Joode* vertegenwoordigers van Mussertö elkander zoo ongezouten de waarheid zeiden. Na het Horst Wessellied werd het woord verleend aan dr. Van Rappard, die een rustig betoog hield over het program der Duitsche revolu tie voor Nederland. Hij pleitte tegen de rood goud-zwart internationale en voor een Duitsch Germaansch socialisme, waaronder ook de Nederlandsche volksstam zou moeten vallen. Verder trok hij van leer tegen de Joden. Bij de debatten maakte een der sprekers sflr, Van Rappard er een verwijt van, dat hij met zijn streven Nederlandsch onafhankelijk heid >n gevaar brengt. Met verheffing van stem voegde spr. dr. Van Rappard toe, dat de ze een landverrader was.Op deze uiting stond opeens .de heele zaal overeind, aan den eenen kant klonken protesten, aan den ande ren kant Weg met Hitier, Oranje Boven De Nederlanders zetten het Wilhelmus in en de Duitsche muzikanten begonnen het Horst Wessel-lied te spelen. Hierop greep de politie in en sommeerde de muzikanten niet meer te blazen. Toen ze toch wilden doorzetten, trok .■de inspecteur de sabel. Eerst toen zweeg de muziek. De leden yan de N. S. B. (Mussert) en van de A.N.F.B. (Baars,) die in de zaal aanwezig waren, verlieten uit protest de vergadering. Intusschen keerde de rust even terug. Toen riep er iemand plotseling uit de zaalWie is Horst Wessel Een Duitscher schreeuwde te rug Een der onzen, door vijanden van het land getroffen"„Dan heben ze hem goed geraakt" riep er een. Een toehoorder stond plotseling dreigend op, stak de vuist in de lucht en schreeuwde den N.S.N.A.P.-er toe „Jullie hebben de arbeiders vermoord „Er uit, er uitriep Van Rappard, maar de com nunist bleef doorschreeuwen en de Duitschers luisterden toe. Toen schreeuwde er een „Jullie willen Holland veroveren, dat heeft Piet Heyn voor driehonderd jaar al gedaan!" Het tumult werd steeds heviger, de Duitsch-Nederlanders keken teleurgesteld toe. Dat hadden ze blijk baar niet verwacht in de grensstad Nijmegen. De terugtocht. Het voornemen der Nazi's •was, om weer terug te marcheeren, zooals ze gekomen waren, maar de inspecteur van po litie, die eigenlijk de sitiatie voor de Duit schers gered had door zijn energiek optreden in de zaal, achtte het tactischer om de gas ten per extratram te doen vervoeren. Het was inmiddels halftwaalf geworden toen de N.S.N.A.P.-ers de „Harmonie" verlieten. In de Burchtstraat stond het zwart van de men- schen, de politie maakte de straat vrij .drong de massa terug naar de zijde van de Markt en naar het Kelfkensbosch. De Duit schers hadden den moed niet verloren, want toen ze in de tram zaten, zetten zij nog vroo lijk een marschlied in, tot groote ergernis van hun tegenstanders, wier bloed kookte, maar die zich achter de ruggen der politie mannen moesten bedwingen. Toch kwamen de Duitschers niet zonder kleerscheuren thuis Toen zfj den Ubbergsche- en Beekscheweg passeerden werd er van de hellingen af schoten en met steenen geworpen, zoodat er twee ruiten van de tram verbrijzeld werden. VERKEERSONGEVALLEN. Hevige botsing tusschen twee Autobussen. Dertig gewonden, van wie verscheidene'! naar Jiet ziekenhuis zijn vervoerd. Zondagmorgen om zes uur heeft op den Delftweg onder Overschic een zeer ernstig verkeersongeval plaats gehad. Twee bussen, beide geheel gevuld met passagiers uit D.en Ilaag, zijn met el kander in hotsing gekomen, mot het noodlottig gevolg dat een dertigtal passagiers min of meer erstig werden gewond. Omtrent de toedracht van dit onge luk, dat te Overschie en omgeving en ook te Den Haag groote ontstentenis heeft veroorzaakt, meldt men dat een der bussen van Luxemburg kwam, en op weg was naar de Hofstad. De andere bus, welke door Haagsche ingezetenen gevuld was, kwam van Den Haag en reed in do richting Rotterdam. De laatste bus moet niet genoeg rechts hebben gehouden, hetgeen wellicht niet tot. een ongeluk zou hebben geleid ware het niet dat de uit Duischland komende bus plotseling in een dichte mistbannk terecht kwam. Zoodoende kon de chauffeur den tegenkomer niet zien, met het gevolg dat zijn wagen de uit Den Haag komende bus achter den motor in de zijde raakte, waardoor deze bus over een iengte van 3V£ meter a la sardine werd opengescheurd. Ook de andere bus werd gedeeltelijk openge reten. Vreeselijke paniek. Een vreeselijk gegil steeg na de bot sing, waarvan bet geluid tot ver in de omtrek hoorbaar was, uit beide voer tuigen op. Van de inziteenden, die dooi' den schok va!» hun plaatsen geslingerd wa ren, bloedden velen hevig aan gelaat en handen. Enkelen waren er ernstig aan toe en konden niet meer opstaan. Onmiddellijk na liet ongeval was de politie van Overschie ter plaatse, dio onder leiding van haar inspecteur den plaatselijken dienst van de Roode Kruis-transportcolonne waarschuwde Een vreeselijk gegil steeg na de botsing, waarvan het geluid tot ver in de omtrek hoor baar was, uit beide voertuigen op. Van de inzittenden, die door den schok van hun plaatsen geslingerd waren, bloedden ve len hevig aan gelaat en handen. Enkelen wa ren er ernstig aan toe en konden niet meer opstaan. Onmiddellijk na het ongeval was de politie van Overschie ter plaatse, die onder leiding van haar inspecteur den plaatselijken dienst van de Roode Kruis-transportcolonne waar schuwde en ook de politie van Delft ter as sistentie riep. Spoedig was er dan ook de noo- Jige hulp aanwezig, waarbij zich ook de drie doctoren van Overschie geducht weerden. De burgemeester van deze gemeente, de heer Baumann, droeg er met assistentie van de öaanwezige politiemannen zorg voor dat het verkeer bij de verleening volledig was stop gezet, hetgeen op het vroege uur betrekkelijk weinig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden kermend bijeen. In het geheel hebben dertig personen verwondingen opgeloopen, twaalf van hen de meeste met gebroken beenen zijn naar één der zieken huizen in den Haag vervoerd. Van een jarige vrouw waren beide beenen gebroken, de overigen hadden meer snij- en vleesch- wonden. Het terreinen van de ramp leverde kort na de botsing door het gezicht van de met bloed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wanhoop, die er zich afspeelden, een vreeselijk schouwspel op. BUITENLANDSCH NIEUWS. echter door deze ontvangst niet laten verbliri den, maar indachtig blijven aan het feit dat zij niets dan bescheiden soldaten van een grooten leider zijn in wiens naam het heer lijk en licht is, iedere overwinning te behalen. Hij eindigde met een „Leve Mussolini waarmee de menigte geestdriftig instemde en welken uitroep zij aanvulde met een schier eindeloos gejuich voor Balbo en zijn kame raden Dierenmishandelaar zwaar gestraft De snelrechter te Berlijn heeft een koetsier veroordeeld wegens dierenmis handeling. Naar men weet is een ver ordening uitgevaardigd, waardoor dierenmishandeling zwaar wordt ge- straat. De koetsier ranselde in de Turm strasse zijn paarden op schandalige wij ze af, waarop eerst S.A.-mannen en daarop de politie werden gewaar schuwd. De man verzette zich gewel dig en begon ook S.A. uit te schel len, hetgeen eveneens strafbaar Is. De snelrechter veroordeelde hem wegens dierenmishandeling tot 4 maanden ge- angenisstraf, wegens beleediging van S.A.-mannen tot een even hooge straf en daar hij den politie-beambte, die hem arresteerde, in het gelaat had ge stompt, nogmaals tot 9 maanden, wel ke straf tezamen werden getrokken tot 1 jaar en 2 maanden gevangenisstraf. Hun moeder in het vuur geworpen. In de Roemeensche gemeente Negros ci ontstond een twist tusschen een vrouw, Petrilla geheeten en haar zo nen. Deze ranselden hun moeder af en wierpen haar toen in het vuur. De vrouw kreeg zoo ernstige brandwon den, dat zij spoedig daarop stierf. De heide misdadigers zijn in hechtenis ge nomen. ER IN GELOOPEN. Jonge Hollandsche slachtoffer van drie oplichters. Een Jonge Hollandsche uit Amsterdam, die op doorreis was in Parijs, is eenige dagen ge leden het slachtoffer geworden van drie han dige oplichters, zoo lezen wij in „Le Journal." Op de Champs-Elysées werd zij aangesproken door een heer,, die haar op zeer beleefden toon vroeg of zij Engelsch sprak. Ofschoon zij tamelijk verbaasd was over deze vraag, gaf zij een bevestigend antwoord. Hierop vervolg de de man met te zeggen dat hij een Russi sche emigré was, en dat hij eenige juweelen bezat die hij aan een Amerikaan wilde ver- koopen, maar hij kende geen Engelsch en en daarom verzocht hij het jonge meisje, als zijn tolk te willen dienen, welk verzoek zij in willigde. In een café ontmoetten zij den Ame rikaan, pn de koop werd gesloten voor 15.000 francs, Mnq.v de Amerikaan wilde eerst een expert raadplggpn. Zop gingeii zij dus naar een expert en deze beval den Amerikaan den koop zeer aan. Hij besloot er tpe over te gaan, maar bemerkte dat hij niet genoeg gèjcj. bij zich had. Hij vroeg nu aan het meisje of zij hent de ontbrekende som zou willen leenen, tot lilj hot geld uit zijn hotel had gehaald. In ruil daarvoor kreeg zij dan een gedeelte van de juweelen. Geheel zoaper wantrouwen gaf zij al het geld dat zij bij zich had, f 700, aan den Amerikaan, die met den Rus ver dween, haar alleen achterlatend. Na een ge- uimen tijd te hebben gewacht, raakte haar geduld ten einde en zij besloot met de Juwee len naar een juwelier te gaan, die haar ver telde dat de z.g. kostbare steenen alle valsch v/aren. ONS WIERING ERMEERHOEKJE. de„ drij,friem ge: artisten waren zeker van hun taak deinsteker^Fwerkzaam bijG eender6 d'orech- '""TT* 0011 hartPlylï machines der Cultuur Mij. op onverklaarbare aPP,aus los;. 0ok Lawmesprong gaf wijze gegrepen door de groote drijfriem. Won b,ljk van bijzondere durf. De gecombi- der boven wonder vloog de groote riem metineerc^e lucht acrobatiek der H.H. Van BALRO JN HET VADERLAND TERUG. JJet eerste vliegtuig, dat van generaal liaibp, ie Ostia gedaald. Geestdrif tige ontvangst. Het Italiaansche eskader onder leiding vap generaal Balbo, bereikte Vrijdagmiddag, naar Reuter meldt, tegen 6 uur de Italiaansche kust en maakte zich gereed om te dalen. Een later bericht meldde, dat het BeilbO.- eskader om 18.05 boven Ostia, de haven van Rome was aangekomen, In de stad heerschte een feestelijke stemming een groot aantal personen had zich naar Ostia begeven om getuige te zijn van de aankomst van het es kader na de roemrijke vlucht naar Chicago. Het eerste vliegtuig dat neerstreek was dat van generaal Balbo om 18.30 uur. Zoodra Balbo het toestel verlaten had, trad Mussolini op hem toe, om hem te omarmen onder de tonen van het fascisten-lied en het daveren van de talrijke motoren. Vóór het verlaten van het toestel had Balbo den Duce den Romeinschen groet gebracht. Om kwart over zeven waren de 23 vliegtui gen van het eskader Balbo vlot op het water neergestreken. Hiermede is de tweede Italiaansche trans- Atlantische vlucht, waarbij in 13 etappen en 42 dagen in totaal 20.000 km is afgelegd, be ëindigd. Generaal Balbo en zijn dappere vliegers reden, gevolgd door duizenden auto's met geestdriftige Italianen, naar Rome. Mussolini onderhield zich geruimen tijd met generaal Balbo en drukte iederen vlieger de hand. Een waar triomftocht. De autotocht der bemanning van het eska der van Balbo naar Rome was een ware tri- ompftocht. De geestdrift van de onafzienbare menigte bereikte haar hoogtepunt, toen de vliegers zich op de Piazza Colonne, staande op een balcon, aan de menigte vertoonden. Niet minder was het gejuich toen de vlie gers bij het invallen der duisternis door de St. Paulspoort hun intocht in Rome deden. Tijdens den rit langs den Tiber vlamde voor het standbeeld van Garibaldi in 18 m groote letters het woord „Duce" op. Slechts met moeite konden de auto's met de vliegers het altaar van het- vaderland, het graf van den Onbekenden Soldaat, bereiken. Overal wachtten duizenden en nog eens duizenden om Balbo, zijn begeleiders en Mus solini, den eigenlijken oprichter der Italiaan sche luchtvaart, geestdriftig toe te juichen. Onbeschrijfelijke ontvangst te Rome. De groote dag van den terugkeer der Itali aansche Oceaan vliegers is Vrijdagavond te Rome met een onbeschrijfelijke ontvangst ge ëindigd. Toen Balbo eindelijk tegen 9 uur met de vliegers op het groote balcon op de Piazza Colonna verscheen, kende het gejubel dei- massa's geen grenzen meer. Eerst nadat, ten teeken dat Balbo spreken wilde, herhaalde lijk fanfares geklonken hadden, hield het ge jubel op. Balbo bepaalde zich in zijn toespraak tot enkele zinnen om met duidelijke stem het Romeinsche en het Italiaansche volk namens de vliegers voor de grootsche ontvangst te danken. Hij en zijn kameraden zouden zich Wie is de rijkste Op het oogenbük vertoeven verschei dene Indische vorsten jn Europa. Zij beweren allen dat zij »de rijkste man der wereld" zijn. Men weet dat het vermogen van den Aga Knan onge veer ruim een mi!Hard dollar bedraagt De maharadja van Al war moet onge-. veer even rijk zijn, dank zij de juwee len, die deze vorst in zijn staten bezit. De sjah van Perzië zou naar schatting ook ruim een milliard dollar rijk zijn, evenals trouwens de vorst van Mysore. Men beweert echter dat de rijkste man ter wereld een Japanner is, wiens naam niet bekend is en wiens vermo gen meer dan 1 l/,2 milliard pond ster ling zou bedragen. Twee personen gedood, 17 gewond door den bliksem. In de vacantie-kolonie te GQur-sur- Mer, waar omstreeks 700 kindereii uit Parijs en andere streken van Frank rijk vertoeven, is Vrijdag tijdens een plotseling opgekomen onweer de blik sem geslagen in een groep van 150 kinderen, die op een weiland gymna stische qefeningen maakton. Een jongen en een volwassen lei der werden gedood. Zeventien kinde ren liepen verwondingen op. NOODWEER TE OOSTENRIJK. Wervelstorm te Weenen ongerust heid over Dollfuss. Het geheele land is Zaterdag geteisterd door onweersstormen en wolkbreuken, die op vele plaatsen groote schade aanrichten, Hier en daar veroorzaakten oyerstroomingen, ver- woesting^n. Te ëch'waz slóeg de bliksem ir den slottoren, die daardoor ernstig heeft ge leden. Te Weenen barstte tegen 3 uur "s middags een orkaan los, die langer dan een kwartier bleef \yoeden, boomen ontwortelde, ruiten ver brijzelde en in het petroleumbekken van Oberloo nabij de hoofdstad een 35 m hooge boortoren omverwierp, acht arbeiders bedel vende, van wie tv/ee zwaar en twee licht ge wond werden. De wind joeg dichte stofwolken door de straten der stad, de wandelaars zochten in allerijl een goed heenkomen. Men maakte zich te Weenen ongerust over bondskanselier Dollfuss, die om half 3, toen het weer nog uitstekend was, met de minis ters Buresch en Stockinger in een vliegtuig was opgestegen voor een tocht over het Glocknergebied. Om 5 uur was men nog in het onzekere, maar later kwam het bericht, dat het vliegtuig te Salzburg een landing had gedaan en dat de ministers ongedeerd waren. Des avonds ontlastte zich boven Weenen een hevig onweer. twee kleinere van de schijven, zoodat geluk kig hierdoor het ergste werd voorkomen. Evenwel was de afloop zoodanig, dat de ge troffene per auto vervoerd werd naar diens woning. Dr. Hoogkamer adviseerde bedrust. De heer F. klaagt over inwendige pijnen. Een ongeluk. Tijdens het afladen van een strooschip kreeg de heer Smit een stroohaak zoodanig met de punt in de hand, dat heel kundige hulp noodzakelijk bleek. Men zij voor zichtig POLDERDAG OP 26 AUGUSTUS. In de gister gehouden vergadering van de Dorpscommissie is besloten met het oog op de oogstwerkzaamheden den Polderdag te vieren op den eersten Zaterdag volgende op 21 Aug. Dit jaar zal het zijn op 26 Aug. In ons vol gend no. zullen wij ter zake uitvoeriger mede- deelingen doen. Gezelschap „Amerettie.' te Middenmeer Voor ons dorp was Zaterdag en Zon dagavond een buitengewone attractie aangeland. Het gezelschap „Ameret tie", laten we het noemen een minia tuur openlucht circusbedrijf, bracht oud en jong op de been bij de school,, waar masten waren gesteld en draden gespannen, en waarop d,e kunstenaars hun eerste voorstelling zouden geven. Laten we zeggen dat bet gegeven pro gramma uitmuntend was en aller ver wachtingen overtrof. De acrobatiek was eerste klas. Het „slangenmensch" gaf Verbluffende staaltjes van lenigheid. Het „dooüensalto" bracht geweldige spanning, evenals de luchtacrobatiek aan de H meter hooge mast, soms was het zelfs angstig om aan te zien, maar Delft en Dietrich was prachtig; het op elkander inwerken was verbluffend. Een drietal „revne's" opgevoerd door het trio „Dietrich, de Graaf en Mej. Mul Iers, vielen ook zeer in de smaak van 't publiek, evenals de grappige scènes van de onverbeterlijke clown. n De voorstelling heeft ook Zondag uit nemend voldaan en we zien het gezel schap hier gaarne nog eens terug. Slootdorp. Maandagavond had hier onder groote belangstelling van het pu bliek de eerste voorstelling plaats van het gezelschap „Amerettie".. Het pu bliek toonde telkens door een hartelijk applaus, dat men zich zeer amuseerde. De nummers waren dan ook schitte rend. Voor uitvoeriger overzicht zie men hot bericht van Middenmeer hier boven. Hedenavond wordt aan Sloot- dorp nog een voorstelling gegeven met een geheel gewijzigd programma. Consultatie - bureau voor Zuigelingen Wieringermeer. We nemen de vrij heid de moeders nogmaals te wijzen op het nut en de noodzakelijkheid voor hun kleinen, dat zij daarmee naar het consultatie-bureau gaan, dat morgen (Woensdag 10 Aug.) van 2 tot 3 uur voor het eerst is opengesteld. Het is heilzaam voor uw kind en gij toont te vens dit nuttig instituut op prijs te stel len. (Zie de aankondiging.) verschaffing in de Wieringermeer zijn on dergebracht- Bloeuibolleuveiling te Bovenkarspel. [oquioota ap jjaaq lacls.m^uoAog ax lenveilingsvereeniging Zaterdag haar tiende groote veiling van leverbare bloembollen gehouden. De aanvoer be droeg ruim 10 milliioen stuks, die in 1948 nummers werden geveild. Er was veel belangstelling, en hot vlotte met den handel iets boter dan Woensdag. Wel werden ook nu nog veel tulpenbol len opgehouden, of werden doorge draaid op te wijzerbord, orr\dat ze den minimumprijs niet konden opbrengen maar het grootste deel van den aan- voey werd toch verkocht. GEMEENTE ZIJPE. Zitting Dinsdags van 7 tot 8 1/2 uur. Kleinste inlage één gulden. PETTEN. Zondagmiddag te kwart voor drie brak brand uit in de boerde rij van den heer T. Roozing alhier, wel ke werd veroorzaakt cfoor hooibroei. Doordat men bang was dat do motor- spuit. niet tijdig aanwezig zou zijn, werd de Petterier handspuit in het werk gesteld ojm oen belendend nieuw burgerwoqnhuis voor brand te behoe den. Deze spuit deed zeer goede dien sten en bluschte zoo nu dan het scheidingshek. Een P$ar klampen hooi naast de boerderij gingen ook verloren Toen de motorspuit arriveerde kon de ze de arbeid der handspuit, overnemen, maar kon ook niets behouden, daar alles tot den grond toe afgebrand was. Door het mooie zomerweer was de be langstelling buitengewoon groot. Van de inboedel werd niets gered. SPRONG VAN 8300 AI. HOOGTE. De Zwitsersche parachutist Bohlen sprong Zaterdag bij Bazel met zijn valscherm van een hoogte van 8300 m uit zijn vliegtuig. Bohlen heeft erkenning van dit record gevraagd als nieuw wereldrecord. Hij ging met vacantie nn liet zijn dieren verhongeren De politie te Oost- en W'est-Souburg heeft proces-verbaal opgemaakt tegen een inwoner dier gemeente, die met vacantie ging en zijn huisdieren, een geit, kippen, konijnen enz. onverzorgd achtelirt. Eenige konijnen zijn reeds overleden en andere zoover verzwakt dat zij aangeboden voedsel niet meer konden gebruiken. PROVINCIAAL NIEUWS. SPORTCLUB WIERINGERWAARD. De Sportclub te Wieringerwaard vergaderde Vrij dagavond. De boeken van den penningmees ter werden in goede orde bevonden. De ont vangsten bedroegen in het vorige jaar f 413.15, de uitgaven f 269.29, zoodat er een saldo is van f 143.86. De aftredende bestuurs leden, de heeren J. Kistemaker en Jb. Koning, werden herkozen. Besloten werd 27 Aug. een harddraverij te houden op de korte baan, met als prijzen f 100, f 50 en f 25. LANGENDIJK. Volgende week zullen de in maakfabrieken beginnen met den inmaak van zuurkool. Daardoor zullen weer een aan tal werkkrachten kunnen worden geplaatst, die dan wel zullen kunnen worden gerecu- teerd uit hen, die tegenwoordig in de werk- GEMEENTE ANNA PAULOWNA. OOSTPOLDER. Ongeluk. Heden Maandag is met een dorschmachine verrijden bijna een ernstig ongeluk gebeurd, als niet de machi nist de heer v. Teulingen, door handelend optreden erger wist te voorkomen. Men zou n.1. met de tractor de kast even wegrijden. Dit geschiedt met een richter er. tusschen. De Heer C. de Boer van hier, zou de richter tusschen de tractor en dorschmachine hou den, en dit gebeurde, doch toen c\e tractor in zijn werk werd gesteld, schoot plotseling de richter van de machine, coodat de heer De Boer bekneld geraakte, doch reeds gezegd wist de machinist van T. te remen, en direct terug te rijden. De Heer B. bekwam enkel een lichte hoofdwonde. DRAVERIJ. Kleine Sluis. Zooals we opga ven ln ons vorige nummer waren 20 paarden ingeschreven, doch de opkomst was slechts 9. Hoewel er flinke strijd te zien gegeven is van deze 9 paarden, viel het publiek deze draverij geweldig tegen, en naar onze meening moest bij een volgende draverij boete geheven wor den, of een andere maatregel tegen de weg blijvers. De uitslag luidt als volgt lste prijs Lady Bond, eig. v. Veen, Haar lem, berijder J. v. Leeuwen Jr. 2e pr. Miss Zelda Peter, eig. S. van der Oord, Haarlem mermeer, berijder J. v. Leeuwen Sr.3e pr. Grettchen H., eig N Silver, Oudesluis, berijder R. v. Wieringen. „Snoek in het IJsselmeer." De be volking in het IJsselmeer ondervindt wél groote wijzigingen. De een gaat en de ander doet in dat water zijn intrede Zoo sterft daar zeehond en bruinviscb uit, maar de snoek komt thans eens; kijken of het hier bewoonbaar voor hem is. Door de vissehers P. Poel en K. Engel werd aan den afsluitdijk zoo'n. knaap gevange. Waar de snoek een bij. uitstek zoetwatervisch is, blijkt ook bier uit, dat de zoutdeelen uit het IJssel meer verdwijnen. Florafeesten te Den Oever. De tra ditioneels Florafeesten beloven weer heel wat te worden. Zaterdag 26 Aug. a.s. zet de muziek vereniging „Apollo" de feestvreugde in met een muzikale rondgang des avonds door het dorp en dan wordt daarna de tentoonstelling in de kapel geopend. Zondagmiddag heeft een ruiterfeest plaats n.1. een demonstratie van de ijvereenigingen Wieringen en Anna Paulowna.. Maandag is het ringsteken voor da mes en heeren te paard in costuum en avonds uitvoeringen in de zalen van fjjsen en Lont door Apollo. Dfnsdag wordt des avonds de tentoon stelling besloten met een concert van de Mandolinevereeniging in de kapel. Het ijverige bestuur van Flora heeft dus weer een flink programma opgezet en als het weer medewerkt zal het aan belangstelling van het publiek zeker niet ontbreken. We wenschen „Flora" veel succes. Droevig ongeluk. Toen Zondaga vond de werfknecht te Westerland van de fa. O. J. Bosker, de heer Wanmaker als gewoonlijk de in de haven liggende vaartuigen naging, of alles» vastlag en een zeilsloep, waarmee des middags was gevaren, de gewone ligplaats wilde geven, gebeurde een treurig ongeluk. W anmaker duwde n.1. met 'n haak de sloep van de remming. Daarhij zwaai de hot scheepje snel en onverwacht en sloeg \Y. overboord. Vrouw en kinderen die er bij waren, liepen luide om hulp en de heer K. van Hoorn snelde onmid dellijk toe. Deze had de drenkeling bin nen enkele seconden boven water en dadelijk werd begonnen de levensgees ten weder op te wekken. Ook genees kundige hulp werd ingeroepen. Het mocht helaas niet baten en het bewust zijn keerde niet meer terug. Men kan zich de smart van vrouw en kinderen indenken, die zoo in 'n enkel oogenblik hun man en vader verloren. GEMEENTE WIERINGEN. Uitvoering Mandoline Vereeniging Oost Wieringen. Het was Zondag j.1. een avond van succes, niet alleen voor onze Mandoline-club, maar ook voor Daan Pool en zijn confrater. In de eerste plaats was de zaai van den heer Lont te Den Oever geheel be zet, maar het voornaamste was, dat de velen kennelijk hebben genoten van de muziek der club en de zang van de voordrachtkunstenaars. Dat bewees de stilte in de zaal en het. telkens weerkoe rend krachtig applaus. De Mandolineclub en haar leider heb ben dus weer een succesavond to boe ken. MARKTBERICHTEN. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 11 Aug-, 1933. Op de lie den gehouden kaasmarkt waren in to taal 75 stapels, wegende 135000 K.G. kaas aangevoerd, waarvan de pijzem als volgt Fabriekskaas 48 stapels Kleine f 20.50 3 stapels Commissie f 18 Boerenkaas 14 stapels Kleine 17.50 en 10 stapels Commissie f 19.50. Alles met Rijksmerk. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 11 Aug. 1933. Op de he den gehouden Graanmarkt waren in totaal 582 H.L.'s aangevoerd, als 50 rogge f 3 100 gerst wintel-gerst f 3.40 chav. f 4.25-f 4.50 112 haver t 4.25- f 4.50 13 boonen, w.o. bruine boonen f 7-f 11 82 karwijzaad f9 en f 26.50- f 27.50 11 diversen 214 erwten, w.o. groene erwten (kleine) f 8.80-f 11 en groote f 15-f 19, grauwe f 18, vale f 10- f 17, alles per 100 K.G. Handel matig. De Veemarkt. ALKMAAR, 14 Aug. 1933. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2