Pfijsverminilering 24e JAARGANG VRIJDAG ie AUGUSTUS 1933. No. 66 NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINGEN EN ONDER DEN VUURTOREN. OM HET GOUD. KANAALWEG 156 DEN HELDER. WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per S maanden f i. UITGEVER: CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU: Hlppolytushoef Vieringen. Telefoon Intercomm. No. 19. r AD VERTENTIëN. Van 15 regels 0.50. Iedere regel meer f 0.10 Boschbrand op Vlieland. Lutïne- goud behoudt zijn aantrekkings kracht. Steekpenningen en vreem delingenverkeer. Vlieland werd voor enkele dagen opge schrikt door het gerucht van boschbrand, en inderdaad bleek een der fraaiste gedeelten der Staatsbeboschingen, vlak achter het dorp, in brand te staan. Hoe spoedig ook van alle kanten hulp toeschoot, kon niet worden voor komen, dat weldra huizenhooge vlammen omhoog lekten en geweldige zwarte rookwol ken over het dorp dreven. Een en ander liet zich, vooral ook in verband met de N. O. wind, zeer ernstig aanzien. Toch werd met vereen de krachten, onder leiding van den Bosch wachter de vuurzee bedwongen, waarbij dui delijk bleek het groote belang van z.g. brand- paden, van waaruit men door uitrukken of omverhalen van boomen uitbreiding van den brand kan voorkomen. Waarschijnlijk is weer roekelooze onvoor zichtigheid de oorzaak. Wanneer zal men zich toch de gewoonte afwennen om in de bosschen een brandend eindje sigaret of sigaar weg te werpen Telkens weer wordt het publiek tot voorzichtigheid aangemaand en toch bran den, in het vacantieseizoen vooral, ieder jaar uitgestrekte bosschen af. Te Terschelling is men nu eenigen tijd doende geweest met het leegpompen van den Lutinetoren, hetgeen volkomen gelukt is. De toren zakt geleidelijk naar beneden. Dinsdag middag reeds zou de tweede cylinder op den toren geplaatst worden. De wind kwam ech ter wederom uit Westelijke richting, zoodat men met al het materiaal weer naar de haven van Terschelling moest terugkeeren. Intus- schen werd het succes dien dag buitengewoon groot genoemd en zal, indien het weer veran dert, onmiddellijk met het plaatsen van den tweeden cylinder begonnen worden. Is men dus te Terschelling thans nogal te vreden over den gang van zaken, ook op het eiland Texel zag men deze week glundere ge zichten. Door de meeste Texelsche veehou ders is namelijk dezer dagen een cheque ont vangen, voor de gelden, die hun toegezegd waren uit het z.g. schapenpotje. Hoewel vele personen over de vergoeding nog niet ten volle tevreden zijn, is de cheque begrijpelijker wijs allen toch zeer welkom. Niet zeer welkom zal aan den directeur der lichtbedrijven te Schagen het bericht zijn, omtrent de kennisgeving van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland aan den raad van genoemde gemeente, behelzende, dat het eerstgenoemde college het besluit van den raad, in afwijking van het voorstel van B. en W. genomen, om het bedrag van 226.- dat jaarlijks op genoemden directeur wordt ver haald voor genoten steekpenningen te schrap pen van de bedrijfsbegrooting, niet goedkeurt. Gedeputeerden hebben hunne goedkeuring op dien grond aan de begrooting onthouden. Burgemeester en Wethouders doen nu ander FEUILLETON. 28. De bewegingen dier beide personen lieten niet na Trompelet en August eenig belang in te boezemen. Zij hadden beproefd het gelaat der vrouw te zien te krijgen, maar zij hield dat verborgen achter een zwarten doek, die alleen de oogen vrij liet. Blijkbaar zocht die vrouw den voddenra per en den beeldjeskoopman te misleiden om trent de door haar genomen richting, want zij sloop door de smalste straatjes, vertoonde zich nu eens hier, dan weer daar, om opeens door een woest stuk grond te ijlen. Het scheen haar met dit. al niet gelukt te zijn, den twee mannen onopgemerkt te ont komen, daar zij weer bij de porte d' Aubervil- liers te voorschijn kwam, op een vrij aanzien lijken afstand door den voddenraper en den man met zijn beeldjes gevolgd. Zoo dikwijls zij zich in veiligheid waande, doemde steeds achter haar de lantaarn van een harer ver volgers weer op. Plotseling werden Trompelet en August ge tuigen van een nog vreemder tooneel, dat zon derling vlug werd afgespeeld. De vrouw maakte plotseling halt, zich om keerend en met gekruiste armen blijvende staan, waar zij stond. De twee mannen liepen zonder eenige over haasting haar tegemoet, de voddenraper hier en daar met zijn haak het een of andere lor ophalend en in zijn mand werpend, de beeld jeskoopman een Italiaansch liedje zingende, waarin met niet al te veel samenhang iets voorkwam van macaroni en van Victor Ema- nuel. De vrouw hield nu zelf de beide kerels aan. Zeg eens, jelui met je beiden, riep zij het wordt nu zoetjesaan al twee uur dat je mij op de hielen zit, ik moet jelui eens aan maal het voorstel het bedrag als ontvangst op de begrooting te plaatsen en Schagen's vroede vaderen zullen nu wel genoodzaakt zijn, hun grootmoedig gebaar te herroepen. Wij leven tegenwoordig wel in een tijd, dat allerwegen moeite wordt gedaan, om het uit gaand publiek zooveel mogelijk aanlokkelijks aan te bieden. In Bergen is het een verlich tingsavond met bloemencorso, het zijn strand feesten en wat niet al, maar wat thans in Heiloo geboden wordt hebben wij in dit sei zoen nog niet gehad, n.1. de vertolking van een openluchtspel op a.s. Zondagmiddag in den muziektuin aldaar door de tooneelveree- niging Samuel Falkland. Het is hét spel „Ju das Iskarioth" dat deze vereeniging in studie heeft genomen en wij twijfelen er niet aan of velen zullen Zondagmiddag in den mooien muziektuin van Heiloo verwijlen om er van te genieten. Ook Den Helder blijft niet achter om de vreemdelingentrek naar zich toe te halen. Waar het strandleven bij Den Helder zich meer Zuidwaarts verplaatst, besloot de ge meenteraad 500 M. strand van den Staat te huren. Wanneer één ding vaststaat op het gebied van vreemdelingenverkeer in ons land, dan is het het groote bezoek aan de badplaatsen, die dezen zomer werkelijk opvallend was, terwijl de hotel- en pensionhouders in de boschachtige streken van ons land steen en been klagen. Voornamelijk de kleinere bad plaatsen schijnen van den grooten toeloop te profiteeren. Ook Wieringen en Wieringermeer behooren door de officieele opening van het Amstelbad thans tot deze laatste categorie en er logeeren reeds verscheidene pension gasten. Het lijkt er op, dat dit in de toekomst voor vele ingezetenen een geheel nieuw mid del van bestaan kan worden. Wieringers en Wieringermeerders, let op Uw saeck Maakt U gereed om het volgend jaar tweemaal zoo veel gasten te ontvangen en steunt Uw V.V.V. aoor U aan te melden als lid. OBSERVATOR. BINNENLANDSCH NIEUWS. REIZIGER BEIDE BEENEN AFGEREDEN. Vreeselijk ongeluk op het Muider- poortstation. Door eigen onvoorzichtigheid. Een verschrikkelijk ongeluk, waarbij ie mand beide beenen werden afgereden, heeft op het Muiderpoortstation te Amsterdam Zondagavond de getuigen er van diep bewo gen en met afgrijzen vervuld. Dit gebeurde tijdens de binnenkomst van een trein uit het Gooi, die aan het station stopte. Ondanks de waarschuwing op elk portierniet openen voor de trein stilstaat, opende een passagier, de 53-jarige Radofish, wonende Karimata- straat in de Indische Buurt, de deur van het compartiment. Daar hij van andere reizigers, zoo bleek uit het onderzoek, afscheid wilde nemen, bleef hij, terwijl de trein gerema werd, nog even op de treeplank staan en sprong of viel »er toen af. De ongelukkige gleed t-usschen het perron en de treeplank door en kwam onder de wielen terecht. Een der bee nen werd hem boven de knie, het andere on der de knie afgereden. Het slachtoffer werd op het perron ge bracht. Bij het vervoer was hij nog goed bij kennis en gaf toe, dat het gebeurde aan ei gen onvoorzichtigheid te wijten was. In zorgwekkenden toestand werd hij in het Onze Lieve Vrouwengasthuis opgenomen. ONTPLOFFING TE MEDEMBLIK. In het huis der A. J. C. In het Makkershuis van de A. J. C. te Me demblik, bewoond door de fam. ter Haar, heeft Maandagnacht eenige minuten vóór twaalf, een hevige ontploffing plaats gehad, waardoor alle ruiten zijn gesprongen en het geheele huis is ontzet. Geen dakpan bleef op haar plaats. je verstand brengen, dat je op die manier je tijd noodeloos verkwist. Ik heb nooit iets met de politie te doen gehad, eenmaal is geen maal. - O, je vergist je, mijn engel, antwoordde de voddenraper, ik hoor niet bij de speurhon den. Kun je dat niet aan mijn gezicht zien Zooals de beeldjeskoopman zulks altijd doet, bracht de andere man innemend lachend een paar Italiaansche woorden uit en wilde zijn waar te koop aanbieden. Maar de vrouw haalde verachtelijk haar schouders op. Op mijn woord, jelui bent een paar vree selijke domkoppen zei ze. En voordat de mannen op iets dergelijks verdacht hadden kunnen zijn, had zij hun met een vlugge beweging, de valsche baarden van het gezicht gerukt. Drommels riep de voddenraper, die dreigend zijn vuisten verhief. Wel verduiveld vloekte de beeldjes koopman, zonder een syllabe Italiaansch. Het waren Simeon en Chilperic. Ze hadden zich nog niet van hun toorn en verrassing hersteld, toen de vrouw zoo hard als zij maar loopen kon, heen snelde en langs de walgang wegvluchtte. Op hetzelfde oogenblik doemden twee an dere gestalten voor de oogen van Murads agenten op. August en Trompelet kwamen toeschieten. Voor u beiden is nu, geloof ik, de kans verkeken, riep Trompelet, maar dat neemt niet weg, dat wij de zaak kunnen voortzetten. Simeon en Chilperic keken vreemd op bij die toespraak, want het was reeds zóo duister geworden, dat zij niemand herkennen kon den. De twee toesnellenden noemden hun na men, hetgeen met een kreet van blijdschap door de beide agenten beantwoord werd. Ge hebt gelijk, meende Simeon, nu zijn alle kansen nog niet verkeken. De vrouw ver denkt ons, maar u beiden «heeft ze niet gezien. Volgt haar en verliest haar niet uit het oog, voor zij in haar hol verdwenen is. Bij den winkelier Kramer, die vlak naast het Makkershuis woont, is voor een belang rijk bedrag aan porcelein en aardewerk ver nield. Een begin van brand kon door de bewo ners van het huis worden gebluscht. Later werd assistentie verleend door de plaatselijke motorspuit. Een kostganger van de fam. ter Haar, die zich met het ontplofte voorwerp heeft bezig gehouden, is met hevige brandwonden naar het ziekenhuis te Hoorn vervoerd. Het huis is door de politie dichtgespijkerd en den huis- genooten is de toegang ontzegd, teneinde een onderzoek te kunnen instellen. Opzet in het spel Wij vernemen nader nog uit Medemblik, dat ontplofbare stoffen gevonden zijn in het Makkershuis. Welke stoffen het precies zijn, kon men nog niet mededeelen, aangezien de autoriteiten voorloopig alles nog geheim hou den. Verschillend materiaal is in beslag ge nomen. Het parket van Alkmaar heeft Dinsdag morgen direct een onderzoek ter plaatse in gesteld, maar ook het resultaat daarvan is nog niet bekend. In Medemblik zelf vermoedt men, dat hier opzet in het spel is en men wijst in dit ver band op een zoon van de familie t. H.. die eerst leider A. J. C. was en thans „meer naar links is afgedwaald". Of dit vermoeden juist is, kan nog niet bevestigd worden. DE TOREN ZAKT LANGZAAM. Weinig voorspoedige werkzaam heden boven de „Lutine." Dinsdag is er met volle kracht zand ge pompt uit den toren boven de „Lutine." On danks het pompen is de toren evenwel slechts weinig gezakt. Wegens eb en vloed is het moeilijk te be- oordeelen hoeveel dieper de toren staat, maar het is zeker niet meer dan een meter. De verwachting was, dat het zakken vrij snel zou gaan. In verband hiermede heeft de sleepboot .Holland" Dinsdagochtend den bok met het tweede cylindrische gedeelte naar zee ge sleept. Tot plaatsen van den cylinder is het echter niet gekomen, daar de toren niet ver genoeg gezakt was. Wegens opkomend slecht weer is men bovendien genoodzaakt geweest tegen twee uur naar de haven van Terschel ling terug te keeren. STROOPERSDRAMA TE NIEUWKOOP. Te Nieuwkoop heeft zich een treurig stroo- persdrama afgespeeld. Op de Nieuwkoopsch plassen is de 22-jarige visscher J. van der Weyden, die als strooper bekend staat, door een schot hagel in hoofd en borst getroffen. De getroffene werd naar het Elisabethziekenhuis te Leiden vervoerd, waar niet minder dan zeventig hagelkorrels werden verwijderd. Zijn toestand is zorgwekkend. In ieder ge val zal het slachtoffer beide oogen missen. Op aanwijzing van het slachtoffer is gear resteerd een zestigjarige gepensionneerde ma joor der rijksveldwacht. Het parket uit Utrecht vond echter geen termen hem in ar rest te houden. SLIPPENDE AUTO. Glazenwassclier gedood. Op den Verlengden Heerenweg te Gronin gen is Woensdagmiddag de 39-jarige glazen wasscher Guniel door een slippende auto overreden. Cuniel werd zwaar gewond en is spoedig na het ongeluk in het R.K. ziekenhuis overleden. Hij was gehuwd. De aanrijdende auto was afkomstig uit Kampen. GEVOLGEN VAN EEN TWIST. Bij het binnenhalen van haver ontstond Dinsdag een woordentwist tusschen den land bouwer A. v. Veldhuizen te Barneveld en zijn 19-jarigen knecht, een weesjongen uit Haar lem. Hierbij maakte laatstgenoemde zich zoo driftig dat hij een gaffel wierp naar zijn pa troon, die bovenop een met haver beladen wagen stond. Gelukkig kon v. V. het gevaar lijke voorwerp ontwijken, doch tengevolge van de hierbij gemaakte beweging verloor hij zijn evenwicht en viel van een hoogte van ongeveer 4 m. Met een hersenschudding en een bloedige hoofdwonde werd de ongelukki ge opgenomen. De weesjongen, die dadelijk de vlucht genomen heeft, is aangehouden. SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. Woensdagmorgen heeft de Nederlandsche douane te Kerkrade een smokkelaar aange houden, die met een vrachtauto, waarop voor f 3000 aan manufacturen was geladen, de grens over wilde. Hij trachtte nog te ont vluchten, doch dit gelukte hem niet. LANGENDIJKER BOLLENKWEEKERS PROTESTEEREN. Tegen het saneeringsplan. Het saneeringsplan voor het bloembollen- bedrijf was de aanleiding voor een vergade ring van een groot aantal bloembollenkwee kers te Oudkarspel, die van meening waren, dat het plan voor deze streek niet uitvoerbaar is. Zij zonden een adres aan de Ned. Bloem bollenkweekers-Centrale te Haarlem. Daarin zeggen zij „Uit de besprekingen blijkt, dat men alge meen wel het nut van beperking van de bloem bollencultuur inziet, maar ook staat het vast, dat bij inlevering van de vastgestelde kwan- tums vele kweekers hun kraam, vooral wat late tulpen betreft, maar ook zeker voor de vroege tulpen, zoo zien verdwijnen of in erge mate inkrimpen, dat de kans om in' dit vak nog iets te verdienen wordt weggenomen. „Dit beteekent tevens, dat al het geld, het welk in vroeger jaren in deze cultuur is ge stoken, op de vuilnisbelt wordt geworpen en dus nooit meer terug verdiend kan worden, waardoor credietinstellingen en particuliere credietgevers mede gedupeerd worden. „Nooit kan het de bedoeling van de wetge ver zijn om aan de gezondmaking van ge noemd bedrijf vele kweekers van die cultuur op te offeren. Allen voelen het saneeringsplan als een ramp over zich komen, terwijl het principe van de wet beoogt de instandhouding van de cultuur en tegelijk de schepping van meerdere winstkans. „Aan den Langendijk en omgeving kan niet aan het huidige saneeringsplan worden vol daan, of gedeeltelijke en in vele gevallen to tale vernietiging van de bedrijven zullen er de gevolgen van zijn. „Zoo wordt het ook gevoeld in de wijde omgeving van De Streek, door den L.T.B., de Neutrale Bond van Boeren, Land- en Tuin bouwers en de bloembollenveiling West-Fries land. „Ook blijkt het duidelijk door de medewer king en steun, welke de kweekers daadwerke lijk krijgen van de commissie uit de 50 West- Friesche gemeenten. Genoemde commissie is blijkbaar overtuigd, dat de uitwerking van het saneeringsplan voor dat gedeelte van haar burgers fataal zal zijn. „Wij willen gaarne medewerken aan een saneering, die overeenkomt met een beper king tot de genoemde 80 en 65 Wij ver trouwen, dat dit schrijven met bijgaande handteekeningen U de overtuiging zal geven, dat herziening van het saneeringsplan voor deze streek noodzakelijk is en zal worden uit gevoerd." BUITENLANDSCH NIEUWS. DE KONING DER JUWEELENDIEVEN GEARRESTEERD. Zijn medeplichtige er met een rijken buit van door. Te Mannheim is men erin geslaagd den ko ning der juweelendieven, den bekenden mis dadiger Runold, te arresteeren. De man had juist 5 jaar tuchthuisstraf afgezeten wegens een inbraak te Berlijn in het drukste gedeelte van de stad bij het station Zoologischer Gar- Wie is zij vroeg August. Hebt ge dat niet reeds geraden Zij ver bergt haar gezicht zoo zorgvuldig, om het lastige herkenningsteeken niet te vertoonen. Dus is zij die zoogenaamde Kersepit, de vrouw van Laguyane Juist. Maar maak nu voort, zij is zoo slim als een vos en zoo vlug als een hert, hoe wel die vergelijkingen wel wat te mooi voor haar zijn. Vooruit maar Trompelet en August waren reeds weg. Ze hadden gezien waarheen de vrouw gevlucht was en spoedden zich thans in de zelfde rich ting voort. Sapristi bromde August. Over een kwartier is het zoo donker, dat we geen vijf pas voor ons uit kunnen zien. Dat is minder, antwoordde Trompelet. Nu kunnen we nog genoeg zien om zeker te zijn, dat zij hier niet voor ons uit loopt. Ja, dat is waar, meende August, en toch is hier nergens een plekje, waar ze zich kan verborgen hebben. Dan moet zij links zijn afgeslagen, om op dat onbebouwde terrein te komen. Zoo spraken zij met elkander, zonder hun loop te vertragen. Wat maakt dat loopen de beenen lenig lachte Trompelet. August antwoordde niet, hij hield halt en Trompelet om diens middel vattend, trok hij den goochelaar tegelijk met zich zelf naar omlaag. Stil, gebood hij. Daar gaat zij Ja, ja, ik heb ze in de gaten fluisterde Trompelet. Het was werkelijk de vrouw, die aan het litteeken op haar wang haar weinig sierlijken naam te danken had, die, met gebogen hoofd, haastig vooruitliep, daarbij nu en dan vluch tig om zich heen ziende. De mist werd al dikker en dikker, het was volkomen duister geworden. De weinige gas lantaarns, die op dezen uithoek der groote stad stonden, vertoonden een geelachtig, om- neveld licht, dat zich niet verspreidde. Een fijne, doordringende koude regen drong door den mist heen en maakte den grond glibbe rig. Trompelet en August begonnen opnieuw de vrouw te achtervolgen, die, daar de duis ternis haar bondgenoot was geworden, op nieuw spoorloos voor hen verdwenen was. Het was onmogelijk, dat de vrouw, hoe vlug zij ook mocht zijn en hoe bekend ook met het terrein, August en Trompelet had kun nen ontloopen, te minder, daar die twee in verschillende richtingen waren, vooruitge sneld, en haar, als het ware, hadden moeten insluiten. Toch was zij nergens te zien. De beide vervolgers kwamen, na ieder hun boog te hebben doorloopen, nagenoeg buiten adem weer bij elkander. Toen hij eindelijk weer spreken kon, begon Trompelet 't Is een volstrekte onmogelijkheid, Au gust, dat het mensch inderdaad kan ontsnapt zijn. Wat die anderen ook zeggen mochten, zij heeft toch niet de pooten van een hert. Er bestaan hier maar twee kansen, öf de aar de heeft haar verzwolgen, en dat is niet zeer waarschijnlijk, öf zij heeft een goed heenko men gezocht en gevonden in het Kanon van Marseille. Wat is dat voor een ding vroeg de clown. Dat is een der gevaarlijkste dievenkroe gen van Parijs. Ze kan hier nauwelijks vijftig passen vandaan zijn en die vervloekte mist, waaraan wij het alleen te danken hebben, dat de vrouw uit het gezicht hebben verloren is ook de oorzaak dat we van hier dat huis niet kunnen zien. Met gespannen aandacht luisterde August naar hetgeen hem gezegd werd. Gelooft ge, vroeg hij aan Trompelet, gelooft ge, dat de vrouw die kroeg is binnen gegaan Ik houd mij ervan overtuigd. Dan moeten wij haar achterna. Waar om aarzelt ge nog, Trompelet Geduld vermaande de goochelaar. We hebben het hier heel goed en zitten hier heel netjes. De grond is doornat en zoo week als boter, we worden tot op het hemd toe nat, de koude mist doet me klappertanden, maar dat GROOTE van MAMELS, COSTUUM-BLOUSE, ROKKEN en HOEDEN. Groote sorteering FALCON DAMES- en HEEREN REGENJASSEN, LOODENJASSEN, enz Onze winkels zijn Zondags lot 2 nar geopend. ten, waar hem een buit van 90.000 mark in handen viel. Thans had hij de grootste juwe liersfirma van Mannheim bezocht, was door een belendend perceel een tuin binnengedron gen en had de allerbeste stukken, die zich in het privékantoor van den juwelier bevonden, met een medeplichtige in een koffer gepakt. Runold werd op heeterdaad betrapt en on middellijk gearresteerd, de medeplichtige bleef onopgemerkrt. De zaak blijkt achteraf een naspel te heb ben gehad, dat niet zonder ironie is. Toen de politie den winkel binnenkwam en Runold meenam, had Runold's helper zich verscholen. De politie onderzocht den winkel niet goed, maar vertrok spoedig met Runold.... diens medeplichtige bleef ongezien achter. Deze kwam, toen de politie weg was te voorschijn en stak alles, wat Runold had uitgezocht om mee te nemen, in zijn zak Bovendien roofde hij nog andere voorwerpen, ter waarde van ongeveer 25.000 mark, waaronder de geheele voorraad trouwringen, die de winkelier in zijn zaak had Ongemerkt wist hij zich met zijn grooten buit in veiligheid te brengen. IN EEN VOFWBOOT OVER IIET KANAAL. Twee aan Duitsche instellingen te Londen werkzame Duitsche jongelui zijn er Zondag in geslaagd, met een vouwboot van Calais naar Dover het Kanaal over te steken. Te 8 uur 20 Zondagmorgen vertrokken zij uit Ca lais, voorzien van een kleinen handkoffer met kleeren. een zeekaart, eenige tabletten Chocolade en beschuiten. Het bootje was niet voorzien van een zeil. Van tevoren hadden zij nauwkeurig de verschillende stroomingen en de te volgen route bestudeerd. Visschers en andere zeevarenden te Calais hadden hun Zondagmorgen echter den tocht afgeraden, omdat zij de zee niet veilig voor het ranke vaartuigje achtten. Te 14 uur 18 kwamen de jongelui te Dover aan. zoodat zij precies 5 uur en 48 minuten over den tocht hebben gedaan. Korten tijd geleden moesten twee andere jongelui, eveneens Duitschers, den tocht op geven, terrwijl ook de poging van een Deen onlangs mislukte. zijn allemaal voorbijgaande ongcriefelijkhe- den, die wel eenigszins opwegen tegen de schoone gelegenheid, die wij hier hebben om het huisje te bewaken. Als Laguyane's vrouw daar is binnengegaan, dan zal zij daar ook voor eerst wel blijven. Niets behoeft ons hier te ontgaan. Komt zij weder te voorschijn dan hebben wij de meeste kans, dat wij ook La guyane snappen en om hem is het toch ei genlijk te doen. Zij gingen eenige schreden verder, tot zij genaderd waren aan een stuk van een muur, dat hoog genoeg bleek om hen te dekken en dat tevens laag genoeg was om er over heen te zien. Slechts een tiental schreden, waren zij nu van het Kanon van Marseille verwij derd, maar het was dien avond zoo vreeselijk donker, dat het geruimen tijd duurde eer zij iets konden onderscheiden. Zoo verliepen twee, drie uur. Hun oogen waren thans zoodanig aan de duisternis ge wend geraakt, dat zij vrij goed de geheele omgeving konden waarnemen. Van tijd tot tijd doemden menschelijke gedaanten uit den nevel op, die strijk en zet verdwenen in het zoogenaamde Kanon van Marseille. Zoo tra den daar achtereenvolgens, tien, vijftien, menschen binnen, maar de vrouw kwam niet meer buiten. Hoor eens, zei eindelijk August, zich niet zonder eenig gevoel van stramheid uit zijn zittende houding opheffend, welk begrip vormt gij van het woord kroeg Wij hebben net zooveel recht als die andere menschen, om daar binnen te gaan Ik heb bovendien een dorst, die mij doet versmach ten Zij deden een paar schreden naar het Ka non van Marseille. Plotseling bleef August stokstijf staan en luisterde. Hebt ge dat gehoord vroeg hij. Wat dan Een klagend geluid, een diepe zucht, o, ik weet zeker, dat ik mij niet heb vergist. Met ingehouden adem luisterde nu ook Trompelet toe. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1