UW ADRES VOOR: VARKEVISSER, MIDDENMEER - Telef. No. 11 aan natuurstudie, heemschut, geologie, natuurbescherming, folklore, huiten- leven en toerisme. A. F. Binsbergen publiceer! een ge- noegelijke causerie, die vooral op 't fotografeeren van de dodaars betrek king heeft, I. F. Damsté-Muller vertelt van een Alpenreis in 1791, van wijlen dr. II. van Capelle, den bekenden geo loog, is een autobiografie opgenomen en J. L. A. Kremer gewaagt van de be koringen onzer onvolprezen Veluw- sche bosschen. Met A. Bayer Clumper zwerven wij opnieuw door het weste lijk deel van den Balkan, dr. A. C. de Koek weidt uit over de levensgeschie denis der sterren, terwijl onderschei denlijk P. L. Rusticus en G. I). Duur- sma zich bezighouden met de bloemen glorie in den Augustustuin en met de wereldberoemde cactussenkweekerij der firma De Laet in Contich bij Ant werpen. In de rubriek Van en voor de Lezers" (natuurhistorisch allerlei wordt o.a. uiteengezet, dat men zelfs in de stad nog wel prachtige botaniscerkansen heeft. Feitelijk is het overbodig mede te deelen, dat ook aan het ilustraticve gedeelte der aflevering weer groote zorg is besteed talrijk zijn de fraaie en groote foto's die op nagenoeg alle blad zijden zijn opgenomen. In de mededeelingon der directie lezen wij, dat wederom een foto-wed strijd wordt uitgeschreven. DE AVONTUREN DER DRIE WIERINGER WERELDREIZIGERS. V. Zooals wij in ons vorig verhaal schreven, zaten wij als het ware tusschen de bergen gevangen, en moesten het wagentje sloopen, om een lichtere te maken, waar wij dan ook spoedig een aanvang mee namen. Wij kre gen in Boulogne een kampeertent voor een matigen prijs, maar het heeft een hoop moei te gekost om een tent te krijgen aan de Fransche kustmen ziet hier meest van die zonnetenten, maar die zijn niet zoo goed be trouwbaar. Wij hadden met de ombouwing van het wa gentje de volle medewerking van de boeren uit het dorpje. Wij konden alles krijgen, wat wij noodig hadden voor de werkzaamheden van de wagen. De bevolking is hier erg gemoe delijk, en de boeren zijn druk in de weer om het graan binnen te halen van den vroegen morgen tot den laten avond. Graan wordt hier veel verbouwd in de dalen tusschen de bergen. Wij stonden zoolang op het erf van een boer en die kocht het bovenstuk van de wagen van ons dus daar waren wij ook nog gauw van af. Het werk aan de wagen duurde 5 dagen, maar nu is ze ook tweemaal zoo licht; maar 150 Kilo, alles bij elkaar, zoodat wij haar nu verder mee kunnen nemen. Nu het was ook een leelijk oponthoud voor ons, die week, daar wij zoo spoedig mogelijk vóór den winter in het Zuiden wilden zijn. Wat men hier veel ziet, dat zijn wel de ve le oorlogsinvaliden, die hier in Frankrijk loo- pen, de eene met een been af, en de andere met een arm af, en zoo zijn er hier erg veel. Ook staat hier nog boven op de bergen een groot monument van 35 Meter hoogte ter na gedachtenis van een Engelsche, Fransche en Duitsche vliegenier, die hier met hun ma chines tegen de steile bergen opvlogen, en hun leven hier lieten. Met helder weer kun nen wij de rotsige kust van Engeland zien, boven van de bergen af. Ook staat hier nog een oude ruïne van een groot fort, en daar was een put, heelemaal gerestaureerd, die wel zeker een diepte had van 40 Meter. Zoo ziet men veel bijzonderheden in Frankrijk aan de kust. De kust is hier erg steil en woest, met hier en daar van die stei le pieken. Bij laag water ligt het strand vol met steen. Ook treft men hier nog de beken de krijtrotsen, die men ook aan de Engelsche kust treft en wij vonden dat erg interessant, daar men er heel best mee kan schrijven met die stukken. Wij vonden nog een klein stroompje, waar liet mooie heldere zoete wa ter zoo uit de rotsen kwam loopen het was ook goed drinkbaar. Wij zagen hier nog veel heeren en dames een bad nemen in dat kou de water. Dat leek ons zoo aanlokkelijk, dat wij ook een bad namen in dat beekje, wat ons heel goed beviel, daar het hier altijd betrekkelijk een warm klimaat is tusschen de bergen. En als men het niet gewoon is, wordt men heel gauw vermoeid en warm, als men op de fiets door de rotsen moet, daar men hier zulke steile bergen heeft, dat men er absoluut niet tegen op kan trappen, en naar beneden gaat het gauw met een snel heid van 45 K.M. per uur, zoodat de torpedo naaf bij al te veel remmen, gloeiend heet is. Ook de auto's moeten op hun eerste versnel ling er tegen op tornen, wat veel gebrom ver oorzaakt op den weg. Men ziet hier ook veel Engelsche wagens, die voor een paar dagen over het Kanaal steken, met auto en al. Wij gingen 's avonds nog wel eens vaak de bergen in, daar het met zonsondergang daar zeer mooi is en dan vooral aan de kust, als men 200 Meter boven de golven van het Ka naai staat. De jongens van het dorp komen eiken avond voor de deur om accordeon muziek te hooren, daar ze zoo iets hier nooit hooren in dit stille dorpje. Wij gingen vroeg te bed daar wij den volgende dag in de richting van Boulogne wilden vertrekken, nieuwsgierig hoe het niuiwe wagentje zich zou houden in de bergen. Maar daarover in ons volgend ver haal. KOERT OTTENS. JAN POLET. WILLEM HOLLANDER Frankrijk, 15 Aug. 1933. baar. Zij die nog wenschen mee te gaan moeten zich vóór Woensdagavond 23 Augustus aanmelden bij den secre taris de beer P. L. Vroone,, Iloofdstr. 5 Ook kunnen hieraan deelnemen ge huwden niet-Katholieken Vermoedelijk zal volgend jaar deze reis herhaald worden. De kosten zijn met inbegrip van diner f 4. POLITIE, onbeheerd aangetroffen een da mesrijwiel. Verloren een zilveren heerenhor loge. Inl. bij Gem. Bode. Middenstandsvereeniging „WIERINGEN." Vrijdag 18 Augustus j.1. hield bovengenoem de Vereeniging een ledenvergadering in de zaal van den heer C. Scheltus. Gezien het belangrijke punt wat op de agenda stond vermeld, n.1. „zal de Midden stand dit jaar aan de landbouwtentoonstelling deelnemen Er warren echter slechts maar 14 leden aanwezig. Over het al of niet deelnemen aan de ten toonstelling zijn reeds heel wat woorden ge sproken. De herinnering aan de tentoonstel ling van 1930 waren voor de Middenstand nu niet direct prettig, gezien het kastekort wat hierdoor is ontstaan en wat de middenstand nog steeds niet te boven is gekomen. Het is echter niet omdat de tentoonstelling in 1930 slecht geslaagd zou zijn, dat de mid denstand met een leege kas en bittere herin neringen is achter gebleven. Ook de Holl. Mij van Landbouw, afd. Wie- ringen heeft haar geheele kas moeten aan spreken, om het z.g. tekort te dekken. Dit tekort is echter grootendeels ontstaan door een misverstand, men heeft bij het or- ganiseeren van de tentoonstelling 1930, in de meening verkeerd dat een deel van de op brengst der loten gebruikt zou mogen worden voor de middenstand. Over deze zaak is heel wat te doen ge weest, tot in het oneindige is hierover gecor respondeerd met allerlei autoriteiten, doch het slot was dat het niet onbelangrijke bedrag van ruim 500 gulden afgedragen moest wor den aan het tehuis Ouden van Dagen, een goede bestemming ongetwijfeld, doch de ten toonstelling kwam hierdoor leelijk in de ver drukking. De heer C. J. Bosker, voorzitter van de mid denstand deelde mede dat hij uit de gesprek ken, welke hij heeft gehad met de verschil lende middenstanders, zij niet bijster happig zijn om dit jaar mede te doen. Spr. heeft er zelf ook zoo tegenover gestaan. Doch in een gecombineerde vergadering van Landbouw en Middenstand werd mede- gedeelt door de voorz. van de Landbouw, dat de off. v. justitie voor dit jaar heeft goedgevon den dat de winst van de loten gebruikt mag worden voor de middenstand, mits zij mee doet en een tentoonstelling organiseerd op huishoudelijk gebied. De zekerheid is er nu, zwart op wit. Bovendien wordt de financieele zijde nu apart geregeld tusschen landbouw en midden stand. Er zal een financieele commissie be noemd worden uit beide vereenigingen. De heer P. Kreijger zegt dat hem persoon lijk de tentoonstelling nog goed heugt. De behandeling van een bestuurslid van de land bouw door hem ondervonden was minder waardig. Spr. heeft niet veel met deze tentoon stelling op. De voorzitter zegt dat de kwestie hem be kend is. Wij weten nu zooiets en we zullen trachten dat voor herhaling geen kans is De vorige tentoonstelling heeft ons veel geleerd, deze lessen kunnen we nu benutten. De heer J. Klein, penningm. Middenstand, zegt dat hij bij de organisatie van de vorige tentoonstelling niet geteld werd, doch toen het op betalen aankwam, hij wel ineens wèl werd gekend. Dit zal, als we nu meedoen, an ders moeten zijn. Na nog eenig heen en weer gepraat wordt besloten, dat de middenstand op de gestelde voorwaarden mee zal doen. Echter wordt het wenschelijk geacht dat het geheele bestuur van de middenstand in de financieele commissie zitting zal hebben. De danstent van Scheltus zal op het ten toonstellingsterrein worden ingericht voor de middenstand, waar de leden dan de stand, evenals de vorige keer per M2 kunnen huren. Besloten wordt om f 1.50 per M2 te nemen. Eenige leden geven zich reeds voor een stand op. Ook wordt besloten een etalage-wedstrijd te houden, echter alleen voor het publiek. De middenstand doet dit jaar dus weer mee. Dit besluit zal in landbouwkringen wel met groote vreugde ontvangen zijn, aangezien deelname van de middenstand daar zeer op prijs werd gesteld. Aangezien de heer N. Koorn als bestuurs lid bedankt heeft van de middenstand moest in deze vacature nog voorzien worden. Na een tweetal stemmingen werd de heer C. Duijnker Azn. gekozen. Bij de rondvraag vroeg de heer A. Vroone, of nog niet eens kon worden gevraagd om een brievenbus op het marktplein. Voor de vreemdelingen zou dit ook zeer gewenscht zijn. De voorzitter zegde toe dit met het bestuur van Vreemdelingen Verkeer te zullen bespre ken. Hierna sluiting. GEMEENTE WIERINGEN. Per autobus naar Bilthoven. Het plaatse-lijk comité van „Herwonnen Levenskracht" heeft in hare vergade ring besloten om op Zondag 3 Septem ber het nieuwe Sanatorium in Bilt hoven per autobus te bezoeken. Dit sa natorium is j.1. 18 Juli geopend en is het grootste op dit gebied in Neder land en is uitsluitend door gelden der arbeiders bijeengebracht Voorwaar 'n pracht werk. Het gebouw is dan ook wel een bezoek waard. Tevens zal de prachtige omgeving van Bilthoven be zocht worden. Er zijn nog enkele plaatsen beschik „ZANG EN VRIENDSCHAP. Vrijdagavond j.1. vergaderde de gem. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" in de benedenzaal zaal van de N.H. Kerk. Dé opkomst van de dames- en heeren-leden was tamelijk goed te noemen. Notulen en jaarverslag werden onder dank zegging goedgekeurd. Het rapport van de Commissie van inzake de rekening en verantwoording van den pen ningmeester adviseerde tot goedkeuring van de rekening, aangezien alles in goede orde was bevonden. Er was zelfs nog een klein batig saldo. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. Op de rooster van aftreden in het bestuur kwamen dit jaar voor de heeren S. Jongkind en D. Lont. Daar eerstgenoemde niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenschte te komen, werd hiervoor benoemd Mevr. de Graaften Bokkel. De heer Lont werd weer herkozen. Het leek er een oogenblik op, of de voorzit ter, de heer J. C. de Haan er ook van door zou gaan, doch met algemeene stemmen bleek men van zijn bedanken niet gedient te zijn. De repetities zullen Woensdag 23 Augustus weder aanvangen. Een belangrijk besluit. Ingekomen was een schrijven van de gem. zangvereeniging „Fidelio" te Schiedam, waarin de vereeniging „Zang en Vriendschap" werd uitgenoodigd om deel te nemen aan het groote nationale concours wat deze vereeniging organiseerd op 4, 5, II en 12 November 1933. Daar de leden voor deelname zeer veel voel den en nadat vooraf was geïnformeerd hoe hoog of de reiskosten kunnen worden werd besloten voor ditconcours in te schrijven. Nadat bij de rondvraag nog eenige huis houdelijke zaken werden besproken, volgde sluiting. Auto over den kop geslagen. In den nacht van Zondag op Maandag te ongeveer 2 uur, sloeg de luxe auto B 4343 op de nieuwe betonweg achter do O.L. School te de Elft doordat de bestuurder te laat de bocht bemerkte, over de kop. De chauffeur welke al leen in de auto zat sloeg door de kap heen, doch verwondde zich hoegenaamd bijna niet. De auto was licht bescha digd. Na deze Maandagmorgen weer rechtgezet en vai een nieuw wiel voor zien was, ging dé" chauffeur er weer mee vandoor, alsof er niets gebeurd was. De verjaardag van H.M. de Koningin Op 31 Aug. a.s. zal ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Konin gin, voor de kindeken der bijzondere school te Den Oever, een schoolfeest worden gehouden. Optocht, kinder spelen enz enz. staan op het program, zoodat de kinderen 'n genoegelijke dag staat te wachten. DEN OEVER. Iets bijzonders. Door den heer Jn. Tijsen Cz. is te Den Oever gevangen een edelkarper. Het is een bijzonder mooi exem plaar en behoort thuis in zoetwater. SUCCES-NIEUWS. Zaterdagavond speelde Succes 2 een vriendschappelijke wedstrijd te Julianadorp tegen J.V.C. I. Deze wedstrijd was een mooi gelijk opgaande partij en werd door S. 2 gewonnen met 10. Succes I speelde Zondagmiddag op eigen terrein een wedstrijd Q.S.C. I van Wormer- veer. Dit elftal speelt 4e kl. K.N.V.B. doch was tegen de Successers bij lange na niet op gewassen. wat dan ook wel blijkt uit den uit slag 7—0. Dit was voor S. I weer een pracht overwinning. Succes III speelde ook thuis en wel tegen Kolhorn I. Ook Succes 3 wist een overwinning te behalen van 42. Voor ZONDAG 3 SEPTEMBER heeft de voet balvereeniging wederom een voetbaldag geor ganiseerd. Op veler verzoek zullen dien dag weer tweè dameselftallen tegen elkaar spe len. Hierna speelt Succes I een vriendschappe lijke wedstrijd tegen E.V.C. I uit Edam, voor welke wedstrijd door Gebr. Vroone een me daille beschikbaar is gesteld. Voor deze wedstrijden zullen eerst nog een of meer lagere elftallen een wedstrijd spelen tegen een nader te bepalen tegenstander. Het geheel wordt besloten met een balavond. Het belooft dien dag dus druk te worden. De muziekvereeniging Harmonie is weer zoo bereidwillig om een en ander op te luisteren. Het programma zal nog nader op aanplak biljetten bekend gemaakt worden. DAMES, welke dien dag weer wenschen mee te spelen, gelieve zich s.v.p. zoo spoedig mogelijk op te geven bij den heer Nieuwbuurt Kerkplein 10. GESLAAGD. Mej. M. v. Hulzen, onderwijze res aan de R.K. school alhier, slaagde te Haar lem voor de hoofdacte L.O. ONWEER. Bij he tzware onweer van gister avond zijn bij den veehouder M. Bakker te Oosterland één koe, een schaap en drie lam meren door het hemelvuur gedood. Vermoe delijk sloeg de bliksem op de prikkeldraad afscheidingen om de weide de getroffen die ren lagen tenminste juist bij deze afschei dingen. BEZWAARSCHRIFT AAN DEN MINISTER VAN SOCIALE ZAKEN. De woningbouwvereniging „Beter Wonen" verzoekt den minister te willen ingrijpen en zoo noodig art. 55 der woningwet in toepassing te brengen op de Gemeenteraad van Wieringen. Op 17 Juni 1932 werd door bovengenoemde bouwvereeniging bij de gemeenteraad van Wieringen een verzoek ingediend om een voorschot te mogen ontvangen uit de gemeen tekas voor den bouw van 39 woningen. De raad wees dit verzoek af, hoewel erken nende dat een ernstig woningtekort op Wie ringen aanwezig is, op grond van het tijde lijke en labiele karakter in deze gemeente. Beter Wonen meende echter, hoewel de in zichten van den raad niet deelende, deze houding te moeten eerbiedigen, en heeft dan ook een jaar gewacht met de indiening van een tweede plan, teneinde de ontwikkeling en het verloop der bevolking gedurende dit jaar aan te zien, om als dan al of niet een verzoek tot den raad opnieuw te richten. Ondanks het feit dat in September 1932 de Zuiderzeewerken zoo goed als afgeloopen waren, althans voor het overgroote deel der arbeiders, heeft geen teruggang van het be volkingscijfer van Wieringen plaats gehad, echter liep het nog steeds op. Ook het gebrek aan behoorlijke woningen tegen een redelijken huurprijs deed zich nog ernstig gelden, vandaar dat de bouwvereeni ging het besluit nam om wederom een ver zoek tot den raad te richten, om aan de bezwaren van den raad tegemoet te ko men, werd een veel kleiner plan ingediend en werd om een voorschot gevraagd voor den bouw van 12 woningen, wat op 30 Juni j.1. geschiedde. Ook dit plan werd door den raad afgewe zen, op gronden als vorige jaar aangege ven. Uit deze afwijzing is „Beter Wonen" geble ken dat de Gemeenteraad niet met de bouw vereeniging wenscht samen te werken om tot een betere volkshuisvesting op Wieringen te geraken. Krachtens hare Koninklijk goedgekeurde statuten is de woningbouwvereeniging ge rechtigd en verplicht in de gemeente waar zij is gevestigd, de volkshuisvesting te bevor deren. De meer dan slechte woningtoestanden op Wieringen heeft het bestuur van Beter Wo nen doen besluiten, zich niet zonder meer bij de afwijzing van den raad neer te leggen. In een uitvoerig bezwaarschrift aan den minister van sociale zaken, is een beeld ge geven van de woningtoestanden op Wierin gen, een drietal bijlagen is hieraan toege voegd, waarin o.a. een overzicht wordt gege ven van het verloop der bevolking, hieruit blijkt dat op 1 Aug. 1933 de voorspelde terug gang nog steeds niet is gekomen, doch dat het cijfer van de bevolking op dien datum nog nimmer zoo hoog is geweest. Gewezen wordt vervolgens in het schrijven, ONS W1ERINGERMEERHOEKJE. Miildenmear, 21 Aug. Zwaar onweer. Hedenavond trok een zwaar onweer vergezeld gaande van groot en regen val over onze polder. Op onderscheidene plaatsen kwamen vanuit alle richtingen bijna rookzuilen oprijzen ten bewijze dat dit korenhok- ken waren die door den bliksem in brand waren geraakt. Te Slootdorp was men eenige minu ten verstoken van electrisch licht, doch dit was zeer spoedig weer in orde. Voor den polder met zijn uitgestrekte weide graslanden is deze stortregen een wel kome gast, terwijl vele moestuinbezit- ters ook het hemelwater met groot genoegen zagen komen. Op voor de festiviteiten. Voor de te houden festiviteiten alhier circulai- ron lijsten tot stijving der kas en ver wezenlijking programma's. Mogen de bijdragen zoodanig zijn dat de festivi teiten op royale wijze kunnen worden gevierd. Elk drage dus een steentje bij. POLDERDAG. Te Slootdorp en Middenmeer zijn thans aanplakbiljetten met mededeelingen over den Polderdag opgehangen. Wij laten hier de route volgen voor den „loop door Midden- meer" die 2000 M. bedraagt en als volgt is bepaald Dorpshuis Kerkring, Havenstraat, Brug straat (winkelkant), Torenstraat, Kerkring Kanaalweg, Breestraat, Boschstraat, Sport weg, Dorpshuis. Voor dezen loop is een wisselbeker uitge- looft. De te volgen weg kan een volgend jaar gewijzigd worden. Wij herinneren er aan dat gelegenheid tot opgave voor deelname aan de wedstrijden bestaat op Donderdag te Slootdorp in het ge bouw voor Maatschappelijk Werk en op Vrij dag te Middenmeer in het Dorpshuis van 3 tot 9 uur 's avonds. BRANDWEERCORPS. Gisteravond had de eerste vergadering plaats van genoodigden om te komen tot de oprichting van een eigen brandweercorps, waarvan ter zijnertijd nader wordt bericht. „Westfriesche Landdag van Gerei. Jeugdorganisaties". Zaterdagmiddag om 3 uur hopen de Hing „Drechterland" van J. V. op G. G. en de Ring „West-Friesland" van M. V. op G. G. een bijeenkomst te houden in Zeelandiabastion te Enkhuizen. Als sprekers treden op Ds. v. d. Vliet, Ds. Vrolik en Ds. Hoek, terwijl zang en muziek een en ander afwisselen. liet is de eerste keer dat een derge lijke meeting in dit gewest gehouden wordt, zoodat ruime animo er voor verwacht mag worden. Ook vanuit de Wieringermeer wordt gerekend op een flinke deelnejning aan deze actie. Het is een mooie gelegenheid, ook voor de ouderen, om met geestverwan ten een fijne middag door te brengen. Intusschen is reeds deelneming toe gezegd door de bestaande jeugd-organi- saties van Middenmeer en Slootdorp. Hen die nog niet besloten hebben mee te gaan wekken we op dit te doen. Er kan op een hartelijk welkojm gerekend worden. En een ieder zal er van overtuigd zijn dat ons jeugdwerk Uw belangstelling waard is. Welnu dan, ga gezamelijk op naar Enkhuizen, Zaterdag dat door den particulieren bouwnijverheid de laatste jaren wel veel is gebouwd, doch dat dit in hoofdzaak woningen betrof welke wer den gezet voor hen die een eigen huisje lie ten zetten en vervolgens uit speculatief oog punt voor den verhuur tegen abnormalen hoogen huurprijzen. Ook wordt den minister gewezen op het nog steeds bijplaatsen van keeten, woonwagens en oude tramwagens, waartegen door de gemeen te weinig of niet wordt opgetreden, aange zien zij niet bij machte is de menschen een behoorlijk onderdak te verschaffen. Gewezen wordt in het schrijven op het feit, dat vele bewoners van krotten huurprijzen moeten betalen, waarvoor zij een woning kun nen huren door de „Beter Wonen" te bouwen. Den minister wordt verzocht te willen in grijpen en zoo noodig artikel 55 der Woning wet te willen toepassen welke als volgt luidt „Indien Ons is gebleken, dat in een ge- „meente onvoldoende wordt voorzien in „de volkshuisvesting, kunnen Wij bij met „redenen omkleed besluit verklaren, dat „de gemeenteraad verplicht is, toepassing „te geven aan artikel 52, 53 of 54 dezer „wet." Artikel 55 bepaald vervolgens de toepassing van een dezer artikelen, op welke wijze die toepassing moet geschieden en binnen welke termijn, is binnen dien termijn niet aan het besluit voldoen, dan geven Ged. Staten daar aan op kosten van de gemeente uitvoering. Dat een ingrijpen van den minister geen bijzonderheid is, indien een gemeentebestuur niet, of onvoldoende in het belang der volks huisvesting werkt, bewijst het volgende be richt wat aan de „Telegraaf" is ontleend VERPLICHTE WONINGBOUW TE DIDAM Didam, 14 Aug. Ged. Staten van Gelder land hebben op verzoek van den Minister van Sociale Zaken de aandacht van den Gemeen teraad er op gevestigd, dat de minister van meening is, dat in de gemeente Didam een ernstig tekort zou zijn aan arbeiderswonin gen. Mitsdien wordt de Raad uitgenoodigd, alsnog medewerking te verleenen tot den bouw van 12 eenvoudige arbeiderswoningen, door het aanvragen en toekennen van voor schotten en bijdragen. Wanneer de gemeenteraad aan deze uit- noodiging niet zal voldoen, zal genoemde mi nister ernstig overwegen art. 55 der Woning wet toe te passen. In de gisteren gehouden vergadering van den Raad kwam deze aangelegenheid ter sprake. Enkele leden betwijfelden het of er wel zoo'n belangrijk woningtekort zou bestaan, doch de voorzitter achtte woningbouw wel zeer urgent. Ten slotte kwam het raadslid Schaars met een voorstel om voorloopig 6 ar beiderswoningen te doen bouwen, waardoor dan getoond zou worden, dat men van goeden wil is. Niettegenstaande de voorzitter de aanne ming van dit voorstel ontraadde, werd beslo ten, met 6 tegen 5 stemmen, slechts mede werking te verleenen tot den bouw van 6 woningen. Verwacht wordt thans, dat de gemeente raad ingevolge art. 55 der Woningwet ver plicht zal worden aan den wensch van den minister te voldoen. Zou de Raad aan deze verplichting niet voldoen, dan geven Gede puteerde Staten uitvoering daaraan. Ook in dezen tijd eischt dus de Minister, van den gemeenteraden, dat aandacht wordt geschonken aan de volkshuisvesting. „Beter Wonen" heeft den minister er op gewezen dat de gemeente Wieringen tot op heden nog niets heeft gedaan om tot betere woningtoestanden op Wieringen te geraken, wel heeft zij jaarlijks een post grootf 2.59 op de begrooting staan, dan wel voor verze kering en pensioen ambtenaren. Gewezen wordt er tevens op, dat Wieringen zich ondanks de sombere inzichten van een deel der gemeenteraad, in de toekomst zal ontwikkelen tot een belangrijke gemeente gezien de opheffing van het isolement waar Wieringen vroeger in verkeerde door de beide afsluitdijken waardoor Wieringen met Fries land en Noord-Holland is verbonden. Door een groot deel der bevolking (midden stand) wordt dit reeds begrepen en toege juicht. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Gaarne zagen wij onderstaande bezems, dweilen, borstels, stoffers, sponzen, zeemen, vuilnisblikken, bordekwasten, nagel borstels, mattenkloppers, enz. enz. is men in uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat dank. Ondergeteekenden, bestuursleden der v.v. Succes", verzoeke de lasterpraatjes aan het adres van den Heer A. Zwanink, achterwege te laten, daar den Heer Zwanink, in zijn functie als penningmeester, niet de minste blaam treft, en geheel vrij uitgaat. Personen die doorgaan met deze laster, zullen zich voor de gevolgen moeten wachten. Het Bestuur v.v. „Succes" D. ODEN, Voorz. D. NIEUWBUURT, Secr. Wieringen, Aug. 1933. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Span paarden op hol. In het laatst der vo rige week geraakte een wagen, bespannen met 2 paarden van den Heer v.d. Heuvel op hol langs de Van Ewijcksvaart. De wagen ge raakte te water, doch de bestuurder, een werk man van den Heer H. bleef ongedeerd. De paarden liepen in volle vaart vast tegen een telefoonpaal. Het spreekwoord Borgen is vaak dubbel peen De centen op, de klanten weg en dan de gevolgen. Dat ondervond de groenten handelaar de heer B., die van een klant ruim f 15.moest ontvangen. Na verschillende malen hem geschreven te hebben met het getal schuld er in ver meld, besloot tenslotte de klant af te betalen. En dit geschiedde een paar maal en de klant vroeg, of de vrouw van den groentenhande- laar daar hij het zelf kwam brengen het wil de afschrijven op de achterkant van een brief, die de klant had ontvangen, waar het bedrag in stond vermeld. Zonder eenige arg waan heeft de vrouw, 1 maal f 2, 1 maal f 1.50 en 1 x f 1.- afgeschreven. Maar nu heeft de klant het betalen ge staakt en de brief die niet gezegeld was naar het registratiekantoor gezonden en nu zal de groentenhandelaar, wanneer de Wet, in dit zeer onopzettelijk geval geen bijzondere maat regelen zal treffen, voor z'n eigen centen, nog misschien f 100.- boete moeten betalen aan Zegelwetovertreding. BREEZAND. Kinderfeesten. Traditie ge trouw zal dit jaar op 31 Aug. wederom groote Oranje- en Volksfeesten worden gehouden, waarvoor de organisatie een woord van hul de toekomt. Voorwaar een mooi feest voor de jeugd. Postduivensport. „Altijd Verder." Zondag j.1. wedvlucht vanaf Mons, afst. 280 K.M. In con cours waren 63 duiven. De duiven werden gelost om 8 uur 40 m. De eerste duif is gecon stateerd om 1 uur 06 34 sec. De laatste prijs winnaar om 1 uur 45 46 sec. De prijzen vielen als volgt P. de Vries 1 en 2 Gebr. v. Steijn 3, 9 en 15 W. Baaluboer 4, 12 en 16 J. Peut ter 5, 7, 8 en 13 G. de Boe 6 J. A. Waiboer 10 en 11 Jb. Cornelissen 14. PROVINCIAAL NIEUWS. Nieuwe Niedorp. Voor de wedstrijd van den Nederl. Kolfbond te houden op 10, 11 en 12 Sept. a.s. te Zuid-Schar- woude, zullen als korpsspelers uitko men voor Over de Helft alhier, afdee- ling; Gummi de heeren J. B. Wilken, Jn. Stammes en C. Get voor S.O.S. afdee- ling Sajet de heeren J. Keetman, C. Brouwer en S. G. de Wit. Broek op Langendijk. Verschillende tuinbouwers hebben hun voorgeschre ven hoeveelheid hollen ingeleverd, n.1. voor wat het leverbare betreft. Wat plantgoed aangaat, zijn er maar wei nigen geweest, die iets hebben inge leverd. Ten opzichte daarvan neemt men een afwachtende houding aan, ook al in verband met het advies der vakverceniging. Er wordt aan den Langend ijk den laatsten tijd veel gestolen visch uit de fuiken, benzine uit het vat, uien van den hoop, kool van den akker enz. Het is te hopen, dat ze de daders eens te pakken krijgen. Maar het schijnen gewiekste lui te zijn, die hierin de hand hebben, want diefstallen van be-

Wieringer courant | 1933 | | pagina 2