Priisvermindgring 24e JAARGANG VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1933. No. es NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOBN EN OMSTREKEN KANAALWEG 156 DEN HELDER. ONDER DEN VUURTOREN. OM HET GOUD. ■WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden f 1.—. GROOTE van MANTELS, COSTUUM-BLOÜSE, ROKKEN en HOEDEN. Groote sorteering FALCON DAMES- en HEEREN REGENJASSEN, LOODENJASSEN, enz Onze winkels zijn Zondags tot 2 uur geopend. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN BUREAU Hlppclytu*h»ef Wlerïorcn. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer 0.50. f 0.10 Bollenmisère. Vlieland in spanning ning over zijn verwachte vijfhonderd ste ziel. Men is er „niet ontevre den" over den loop der dingen. De Langedijkers zijn er maar niet te best over te spreken, dat de bemoeiingen van de commissie van vijf uit de Westfi'iesche ge meentebesturen en de verschillende vakor ganisaties om eenige wijziging te krijgen in de uitvoering van het saneeringsplan voor het bloembollenbedrijf tot heden nog zoo weinig succes hebben gehad. Ook het resul taat van de verleden week te Oudkarspel ge houden vergadering van bloembollenkwee kers, waar een adres naar de kweekerscentra le werd gezonden, was gelijk aan nihil. Twee kweekers zijn Woensdag naar Haarlem ge weest om door het gesproken woord aan het geschrevene nog eenige kracht bij te zetten, maar ook dat heeft niets uitgericht. Ze wer den heel hoffelijk ontvangen en kregen ook de gelegenheid om het een en ander naar voren te brengen, maar toezeggingen werden niet gedaan. Ze zijn even wijs vertrokken als ze kwamen. Het adres was nog niet op het kantoor aanwezig, hoewel het toch Dinsdag morgen al verzonden was. Naar van terzijde in kweekerskringen wordt vernomen, heeft de garandeering door de regeering van den gestelden minimumprijs niet veel te beteekenen. De aantallen, tot aan welke de minimumprijzen worden uitge keerd, voor late bollen 195 en voor vroege 175 per Rijnl. roe, zijn veel te laag gesteld, daar er door een groot aantal kweekers veel meer leverbaar wordt geteeld. Als die menschen hun bollen nog alle voor de minimumprijzen of meer kunnen verkoopen is dat niet zoo erg, maar wat moet men met die bollen be ginnen, welke men overhoudt, als aan alle verplichtingen van inlevering en reserveering is voldaan en men het toegestane aantal van 195 resp 175 heeft verkocht. Moeten deze in het water worden gegooid Dan ontvangt de kweeker er niets voor, terwijl de menschen op het oogenblik het geld zoo bitter noodig hebben. Zal een en ander den verkoop uit de hand niet bevorderen De garantie van den minimumprijs is voor de kweekers die bollen hebben waarvan bijna niets wordt ver kocht echter een uitkomst. Zij toch zullen tot aan de bovengenoemde getallen der mi nimumprijs voor hun product ontvangen en zijn met de getroffen regeling uitstekend te vreden. Een ander oord, waar men tevreden men schen aantreft, (die zijn er heusch niet te veel in dezen malaisetijd) is Vlieland.. „Wij zijn in het geheel niet ontevreden," heeft de burgemeester van dat eiland tijdens een pers- onderhoud gezegd. „De belastingen zijn wel iswaar tot het maximum opgeschroefd, doch wij hebben óók geen schulden meer zooals vroeger. Het gaat hier aardig naar wensch, en wij kunnen dezen zomer iedere dag onze vijfhonderdste ingezetene verwachten" Nu wil echter het geval, dat de ooievaar op Vlieland een geheel onbekende vogel is geen schooljongen daar, die weet hoe hij er uit ziet. Maar er is daarom geen reden tot onge rustheid omtrent het uitblijven van nieuwe wereldburgers sedert jaar en dag vervult de ooievaar ook op Vlieland zijn legendarische taak zonder mankeeren, zoodat het dezen zo mer dan wel plotseling zou kunnen gebeuren, dat een trotsche vader het oude kanselarijtje, waar schier verkoolde penteekeningen achter glas aan de gekalkte muren hangen, waar in de raadzaal het verroeste zwaard van Justi tie uit vroegere glans perioden wordt bewaard en in het voorportaal oude zerksteenen meni ge herinnering aan een ver verleden bewaren, komt binnenstappen, om de vijfhonderd vol te maken. Vlieland zal dan een reden hebben om eens vroolijk, als één groote familie, feest te vieren. Trouwens de stemming is er nu al heel plezierig. Sinds tal van weken heeft Z.M. de Badgast er zijn intrede gedaan en iederen dag zetten de booten er schoolklassen aan wal, naar zeewind en dennenlucht snakkende groote en kleine kinderen, bleekneusjes vaak, die zoo een paar dagen bij strand en duin worden uitgelucht, zoodat de stads- en school geurtjes al gauw volkomen verdwijnen. Zoo goed als allen wacht een hoogst interessant reisje door het Stortemelk, dat veel magen overstuur maakt. Maar dat ongemak duurt nooit langer dan tot aan de ree en het vol gende oogenblik komt ieder overgelukkig over de valreep. OBSERVATOR. BINNENLANDSCH NIEUWS. FEUILLETON. 30. Maar Trompelet was niet zoo spoedig ver vaard. Met zijn vrij schrale stem, die zelfs nu iets spottends had, begon hij opnieuw Mijne heeren, we willen nu de voorstel ling met een ander kunststuk van eigen vin ding vervolgen. Ik zal u bewijzen dat wij, mijn bediende en ik, niet van de politie zijn, zooals die dikke Paaschos, die daar zoo lek kertjes bij het buffet zit, het geëerde publiek wil doen gelooven. Laguyane mompelde een vloek tusschen zijn tanden, maar de goochelaar had zijn doel niet gemist en de lachers op zijn hand gekregen. Door dezen bijval aangemoedigd, was Trom pelet's energie weer ontwaakt. Alzoo, mijne heeren, hernam hij, wil een uwer mij een vijf francstuk leenen, dan zult gij eens zien en hierbij verzoek ik al uw aandacht hoe ik dat geldstuk met de snel heid van een kogel, dat wil zeggen met een gemiddelde snelheid van twaalf honderd meters in een seconde, van de eene hand in de andere overbreng zeer verplicht meneer, ik zal het u dadelijk ongeschonden weer afle veren. Hier is het vijf francstuk, mijne heeren! Ik neem het met mijn rechterhand, terwijl, ffooals ge ziet, de linkerhand gesloten blijft, uaSEKi qqouui aptJ iaui ^tiqspiaS ^up raSuiis 2{i de linkervuist en ik zeg „Een, twee, drie, passez Alstublieft, hier heb ik het vijf franc stuk in de linkerhand. Alsjeblieft, meneer Dat schikt nogal 't Is niet onaardig riepen de toeschouwers. Je zult toch, hoop ik, wel meer dan één goocheltoer in je mars hebben riep de nog niet van zijn wantrouwen genezen Laguyane. Ik wil u thans een kunstverrichting doen aanschouwen,, hernam Trompelet, een kunst verrichting, mijne heeren, die u de overtui WINDHOOS OVER SCHOUWEN. Het dorp Omverkerk geteisterd. Groote schade geen persoonlijke ongelukken. Het dorp Ouwerkerk op Schouwen-Duiveland is Dinsdagavond omstreeks zes uur door een windhoos geteisterd. Er werd groote schade toegebracht aan gebouwen en huizen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. In den vooravond brak over Schouwen en Duiveland een zwaar onweer los. De regen viel bij stroomen neer. Tegen zes uur kwam over de Oosterschelde uit Zuid-Westelijke richting een onweersbui opzetten, met aan het einde van de wolk een hoos. Tot drie keer toe, zoo vertelden ooggetui gen, ging de hoos met alle kracht heen en weer. Een roeiboot, welke in de Ooster-Schel- de voor den zeedijk lag, werd als een veertje opgenomen en over den dijk geworpen. Een fiets, die aan den dijk lag, ging door de lucht en was later nergens meer te vinden ging zal schenken, dat ik mijn kennis niet op de prefectuur van politie of aan het bureau der openbare veiligheid heb opgedaan. Ik heb u reeds laten zien, mijne heeren en mijne dame hier boog Trompelet met een inne mend lachje voor de vrouw van Laguyane ik heb reeds laten zien, hoe verbazend snel ik een stuk geld van de eene naar de andere hand weet te verplaatsen. Goed, mijne hee ren en mijne dame, de snelheid is zoo gewel dig, dat, als het geldstuk eerst behoorlijk is gemagnetiseerd, het door een tafelblad dringt, zonder dat men daartoe van te voren een opening in de tafel behoeft te maken. Nou, riepen de omstanders, dat zijn maar praatjes. Neen, mijne heeren, dat zijn geen praat jes, gaf Trompelet ten antwoord. Gij zult het zien en beleven. De illusie is volkomen. Voor de derde maal voer hem nu een hui vering door de leden. Hij verbleekte en ont roerde zoozeer, dat hij genoodzaakt was een oogenblik op te houden, uit vrees, dat men zijn aandoening uit het beven zijner stem zou bespeuren. Voor de derde maal hoorde hij het klagend geluid, maar het klonk nu zoo zacht, dat het scheen voort te komen uit den mond van iemand, die het bewustzijn heeft verloren. De oogen van den goochelaar ontmoetten die van August. Deze mompelde een enkel woord, het woord „Valentin" en zag niet minder bleek dan Trompelet. Zich eensklaps vermannend, hernam de goochelaar met groote levendigheid Dit onbegrijpelijk kunststuk, mijne hee ren en mijne dame, wordt op de volgende wijze verklaard. Het gat, dat het muntstuk in de tafel maakt, ontstaat zoo snel,, zoo ontzaglijk snel, dat het zich op hetzelfde oogenblik weer sluit door de moleculaire samentrekking der houtvezels. Komt gerust naderbij, mijne hee ren, overtuigt u van de waarheid mijner woor den. Aanschouwt het onvolprezen kunststuk. Pas op, als 't je niet gelukt, riep La- Door den Vierboomenpolder trok de hoos toen naar het dorpje Ouwerkerk, onderweg boomen ontworteld. Een schuur werd zwaar beschadigd. De monumentale toren van het oude kerkje werd gespaard de hoos ging er precies langs. Maar het kerkdak en ook de school moesten het ontgelden. Later bleek echter, dat de schade aan het kerkgebouw en de pastorie nog al meeviel. Hier en daar in het dorp was de verwoes ting nogal belangrijk, doordat de dakpannen door de ruiten der woningen vlogen. De span ten kwamen toen bloot te liggen, zoodat het hemelwater ook in de schuren gutste en daar groote schade aan den opgeslagen oogst aan richtte. Het geheele dorp was een oogenblik in een dichte stofwolk gehuld. Van tal van huizen werden de schoorsteenen weggeblazen en op de wegen, waarover de hoos zijn weg nam, werden de boomen uit den grond gerukt of van hun kruin beroofd. De schade. Toen de dorpsbewoners van den schrik wat bekomen waren, togen zij met man en macht aan het werk om de daken van de geteisterde schuren en huizen vóór het invallen van den nacht dicht te krijgen, opdat de regen niet nog meer schade zou kunnen aanrichten. Hier en daar zijn afgerukte takken en ont wortelde boomen op de lichtleiding gevallen, zoodat in den vooravond het dorp in diepe duisternis lag. Het dienstpersoneel van de P.E.M. was echter met spoed gewaarschuwd en het mocht den mannen dra gelukken de schade te herstellen, zoodat men in het dorp het verdere gedeelte van den avond niet in het donker behoefde door te brengen. De her stellingen aan de telefoonleiding zullen ech ter wel wat langeren tijd vorderen. Opvallend is, dat de grootste schade is toe gebracht aan de woningen van de minst draagkrachtige inwoners. Zeer groot was de schade bij den vrachtrij der J. Manni en op het erf van de hofstede van A. Bolijn. Hier werd o.m. de geheele dak goot afgerukt en vijftig meter verder op het dak van een ander huis geworpen. Aan den Oostkant van het dorp liggen over al puin, takken, omvergewaaide hekken, klampen stroo enz. Het is er een ware ruïne. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een meisje werd aan den benedenkant van een afloopende straat tegen de vlakte gewor pen en door de kracht van de windhoos ge heel naar het bovendeel van de straat gerold. Het kind kwam met den schrik vrij. JONGEN TE LEEK DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Tijdens een kort maar hevig onweer, dat zich Dinsdagmiddag boven de provincie en de stad Groningen ontlastte, werd de 7-jarige Renkema uit Zevenhuizen, gemeente Leek, die op een boerenkar zat, door den bliksem getroffen en gedood. GESTOLEN TULPENBOLLEN. De politie te Haarlem heeft op de Dreef al daar een vrachtauto aangehouden, die 25 hl. tulpenbollen trachtte te vervoeren. De bollen waren gestolen van de tulpenbelt te Hoofd dorp, waar zij ingevolge het Saneeringsbe- sluit waren ^uitgestort. De voorraad is in be slag genomen. De vervoerders zijn ter beschik king van de politie te Hoofddorp gesteld. DE HEER BRAAT VERLAAT DE NAT. BOEREN-, TUINDERS- EN MIDDENSTANDSPARTIJ. Dinsdag werd te Utrecht, onder voorzittel schap van mr. C. Vervoorn, een algemeene vergadering gehouden der Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij. Tal van le den waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken was een motie, waarin mr. Vervoorn werd verzocht als Kamerlid te bedanken en als voorzitter af te treden en een, waarin aan alle bestuursleden werd verzocht, enbloc hun mandaat neer te leggen. De afgevaardigden der Noordelijke provincies en van Gelderland alsmede een aantal leden, maakten bezwaar tegen deze moties, waarna de eerste motie door de voorstellers werd ingetrokken, terwijl de behandeling der tweede motie werd uitge steld tot de volgende vergadering. Hierna werd door den A. Braat medege deeld, dat hij zich bij een en ander niet neer kon leggen en zich genoodzaakt zag te be danken als lid der partij, welke verklaring onder diepe stilte werd aangehoord. De heer Braat verliet daarop de vergade ring. Hierop werden de overige agendapunten afgehandeld. HOLLEND PAARD SPRINGT OP AUTO. Landbouwerszoon gedood. Tusschen Amersfoort en Leusden, nabij de Schutterslaan, is Dinsdagmiddag een ver keersongeval gebeurd, dat aan den landbou werszoon De Greef uit Leusden het leven heeft gekost. Met nog drie andere personen reed hij in een personenauto, op den Arnhem- scheweg, toen plotseling uit een zandweg een hollend paard kwam, dat op de auto sprong. Daarbij werd De Greef zoo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het zieken huis is overleden. Autobestuurder te Voorburg gedood. Kecd inet zijn wagen tegen do tram op. Dinsdagavond omstreeks acht uur is bij de halte Weverslaan te Voor burg een personen-auto, bestuurd door den ongeveer -40-jarigen heer Steinman uit Voorburg, tegen een in volle vaart rijdende tram van den dienst Den Haag-Leiden, komende uil de richting Leiden gebotst. De ïuto werd over een afstand van veertig me ter meegesleurd en geheel vernield. De heer S., de eenige inzittende, werd zwaar gewond uit wrakstukken van de auto te voorrschijn gehaald. Hij werd naar het ziekenhuis St. Antoniushove vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Omtrent de toedracht van dit onge luk meldt men nog, dat de heer S. voor oen stilstaande tram had gestopt, even later gaf hij weer gas om deze te passeeren, doch blijkbaar zag hij de uit tegenovergestelde richting komen de tram niet naderen, mei bovenge noemd noodlottig gevolg. Verduistering van f 41.000. De rechtbank i Utrecht deed uit spraak in de strafzaak tegen een kas sier van de Coöperatieve Hoeven leen bank te Schalkwijk, die zich te verant woorden had gehad terzake van ver duistering ten nadeele van deze bank gepleegd, tot een bedrag van f 41.000 en veroordeelde hem tot een gevange nisstraf voor den tijd van één jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar. In haar vonnis hield de rechtbank reke ning met het gunstig verleden van den verdachte. Auto-ongeval met doodelijken afloop. Woensdagavond omstreeks half ne gen reed te Durgerdam de melk-auto van de firma Brouwer uit Schelling- woude. Plotseling sprong een band, waardoor de auto 'n zwenking maakte. De wagen botste tegen een winkel raam aan de 28-jarige W. Klien, echt genoote van K. Boot, die een kindje op 'den aiTn had, werd aangereden. Ten slotte kwam de wagen tegen een huis terecht. De vrouw is eenigen tijd later aan de gevolgen van haar kwetsuren overle- don. Het kindje werd licht gewond crtels' Olicfabrieken N.V. Amsterdam. Kwaliteits producten: Nntiokockjcs v. rntioncrlc voedering Kunstkorrel geeft meeste eieren cn sterkste kuikens Yitaminenmeel beter dan vischineel. Vraagt merk BERTELS. Let op ons ongeschonden LOODJE. Rclls Royce-motoren besteld. Voor militaire vliegtuigen. Keuter seint uit Londen dat de Ne- derlandsche Hegcering bij de Kol ls Koce Mij. een aantal motoren voor militaire vliegtuigen heeft besteld Spanje's Ex-Koningin. Heeft Nederland bezocht. Naar men meldt heeft de ex-konin gin van Spanje in gezelschap van haar dochter en schoonzoon, de hertogin en hertog De Lekera, ongeveer een week in ons land vertoeft. Van de residentie uit werden ver scheidene excursies ondernomen. Het bezoek was strikt incognito. Woensdag heeft men ons land ver laten. BUITENLANDSCH NIEUWS. guyane. Ik neem een geldstuk in iedere hand, hernam de goochelaar. Ik houd de linkerhand onder het blad van de tafel en de rechter vlak er boven, dan zullen op het commando van één, twee, drie, de beide muntstukken zich vereenigen in de linkerhand. Opgepast Eén, twee, drie, passez Ziezoo, dat is ge lukt Alsjeblieft Ja, riep Laguyane weer. maar wat be wijst dat nu Jij schijnt wel een kunstenaar te zijn, maar wat voert die andere kerel uit? Waarom vertoont die niets En hij wees daarbij op August. Dat is mijn bediende, verklaarde Trom pelet met opzettelijk gemaakte grootspraak. Jouw bediende Je bent zeker al best tevreden, als je den kost voor je zelf ophaalt. Dat zijn maar smoesjes Ik vertrouw dien bediende van jou niet. 't Zou me niets ver wonderen, zoo de kerel een speurhond was Hij Een speurhond Hoe krijg je het in je hoofd, mijn goede man Allo, kom eens hier, Augustbeval de goochelaar. De clown gehoorzaamde, wel begrijpend dat zijn maat reeds op een middel zon, om den ongelukkige, dien ze beiden voor Valen tin hielden, hulp te verleenen. Mijne heeren en mijne dame riep Trom pelet weer op den eigenaardigen toon, die nu eenmaal bij het eigenaardige vak schijnt te behooren, mijn bediende heeft zijn studie niet gemaakt in de edele goochelkunst, dat valt niet te betwijfelen. Het is niet aan Jan en alleman gegeven om de opvolgers te zijn van Bosco, Herrmann, Nordanus en Robin. Mijn August is met dat al niet zoo geheel onbruikbaar dat zult ge zien. We zijn in onze goede stad Parijs veelal gewoon, om onze voorstelling te besluiten met een wor stel- of bokspartij, waarbij deze jonge held al is hij ook niet zoo piepjong meer het opneemt tegen den sterksten kerel van het geachte publiek. De toeschouwers leggen dan gezamenlijk een grootere of kleinere som op een blad of een bord en die som is het loon voor hem, die, volgens de meening van het geëerde publiek, als overwinnaar uit het strijdperk treedt. Mijn August, dat zeg ik u vooruit, mijne heeren, is verbazend sterk. Is er iemand, die het wagen wil, zich met hem te meten Alsjeblieft, mijne heeren, niet al lemaal tegelijk Aldus besloot de goochelaar zijn toespraak en van verschillende kanten hoorde men den naam van Laguyane uitbulderen. Goed. riep de Hercules. Laguayne zal het zijn Ik zal dien bediende van jou, me neer de goochelaar, tegen den grond smak ken, dat hij minsten drie maanden lang het bed zal moeten houden. Vooruit maar En de gewezen galeiboef wierp zijn kiel en vest tegen den grond en stroopte zijn hemds mouwen op, zoodat de sterk gespierde armen zichtbaar werden. August deed van zijn kant eveneens. Men had nu wat ruimte noodig voor het worstelperk en tafels en banken werden op zijde geschoven. Al de aanwezigen hadden hun plaatsen verlaten, teneinde een kring te vormen om het vechtende paar en zelfs de vrouw had haar zetel bij de tapkast vaarwel gezegd, om in de voorste rij der toeschou wers te kunnen zijn. Een wreed genot straal de uit haar oogen. want zoo Iemand, dan wist zij, hoe sterk Laguyane was. De spanning was bij alle omstanders zoo groot, dat niet één 't bemerkte, hoe de ma gere goochelaar in plaats van bij zijn bedien de te blijven, stilletjes heensloop. Hoe nu. riep August lachend tot zijn tegenpartij, die reeds tot den aanval gereed stond, vecht meneer met handschoenen aan? Dat hindert jou nietlachte de gewe zen galeiboef, je weet zelf heel goed, dat je geen katje bent, om zonder handschoenen aan te pakken De gewaagde aardigheid vond niet veel bijval, daar men algemeen dacht, dat Laguy ane den ander wel kon maken en breken. Nu, mij is het goed, riep August. Ben je klaar Locomobiel ontploft. 8 do oden, 8 zwaargewonden. Geval van wraakneming Bij het binnenhalen van don oogst in de nabijheid van Kisjineff (Koemenië), is 'n locombiel ontploft. Acht Arbei ders werden in stukken gereten, acht onderen zwaar gewond. Vermoedelijk is hier sprake van een wraakneming van een ontslagen machinist. Drievoudige moord. Te Stankovic in Daimatië heeft een 21-jarige boerenknecht de beide kin deren van zijn buren, met wie hij op gespannen voet leefde, vermoord. Een oude vrouw, die toevallig voorbij kwam en ooggetuige was van den moord, stak hij eveneens dood. De moordenaar zijn moeder en zijn broeder werden ge arresteerd, aangezien bleek, dat zij uit wraak gezamenlijk het moordplan hadden ontworpen. Ketelontploffing aan boord. Twee dooden, vier gewonden. Kort na het verlaten van de haven van Avilés (Spanje) ontplofte, naar V. D. meldt, de ketel van een kleine Spaansche kolenbootl Twee stokers werden op slag gedood vier leden der bemanning, die in een kajuit den maaltijd gebruikten, werden door den uitstroomenden stoom ernstig gewond Twee hunner verkeeren in levensge vaar. Nader meldt V. D. dat het schip door twee sleepbooten naar Gijon is gebracht De oorzaak van de ontploffing is niet bekend. Bij geruchte verluidt ech ter, dat hier sprake is van een hom aanslag door stakende zeelieden, Het is niet onmogelijk, dat een bom is fje- legd onder den ketel. De daders zouden Ja Vooruit dan En de beide sterke mannen vielen op elkan der aan. Trompelet had eerst in de verte op een bankje gezeten, waar hij zich bijzonder wei nig scheen te bekommeren over de vraag hoe zijn „bediende" het er zou afbrengen. Lang zamerhand was hij echter geheel naar den achtergrond verdwenen, waar hfj, half In het duister verborgen, een deur vond. Het gewelf had slechts één ingang, het luik, en in een vochtigen, donkeren hoek bevond zich de deur. Zoo hij het andere vertrek bereikte zonder gezien te worden, kon hij naar zijn beste we ten handelend werkzaam zijn, want hij was daar buiten eenige verdenking en verborgen voor de nieuwsgierige blikken. Hij maakte, na een tijdlang op een gunsti ge gelegenheid te hebben geloerdT ijlings ge bruik van een oogenblik, waarop de strijd tusschen August en Laguyane het heetst scheen. De twee mannen hielden elkander als met ijzeren armen omklemd. Zij waren op het oog even sterk, nu zij eenmaal goed aan den gang waren. August bezat evenwel een bui tengewone lenigheid en het scheen, dat hij zich werkelijk in zijn element gevoelde, toen hij zoo behendig alle listen van Laguyane wist te verijdelen. De touschouwers maakten natuurlijk hun meer of minder juiste opmerkingen geduren de de worsteling, maar boven alles klonk de stem der vrouw Toe maar. Laguyane, druk hem dood, laat hem stikken Als een kat sloop inmiddels Trompelet door de deur, die hij tot zijn geluk niet eens had behoeven te ontsluiten, daar ze reeds op een kier stond. Hij kwam in een soort cel. een akelig, kaal, gewelfd vertrek, een hol. Daar hier volslagen duisternis heerschte, stak hij een lucifer aan, die hij altijd bij zich had. (Wordt vervolgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1