24e JAARGANG DINSDAG 19 SEPTEMBER 1933. No. V* NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WVER1NOEN EN OMSTREKEN FEUILLETON. OM HET GOUD. WIERINGER COURANT N.-" VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJS per 3 maanden X. UITGEVER CORN. J. BOSKER, WIERINGEN 1 BUREAU Hlppolytubeef Wlertnten. Telefoon Intercomm. No. 19. ADVERTENTIëN. Van 15 regels Iedere regel meer j 0.60. f 0.1». BINNENLANDSCH NIEUWS. Ernstig verzet tegen de politie te Uden (N.-Br.) Een van te voren beraamde aanval De belhamel aan gehouden. Woensdagavond is het tot ernstige ongeregeldheden gekomen op de ker mis te Volkel bij Uden. liet- is bekend, dat de bewoners van Volkel bij feeste lijkheden zich steeds tegen het wettig gezag plegen te verzetten. De beide veldwachters hadden met het oog op mogelijke opstootjes assistentie inge roepen van de marechaussee te Uden. Er waren 6 manschappen ter assisten tie gezonden. Reeds vroeg in den avond nam het publiek op het kermisterrein een drei gende houding aan tegen de politie. Eensklaps kwamen een veertigtal boe ren naar voren, onder aanvoering van Van G., een landbouwer uit Volkel. De boeren begonnen met steen en te gooien. De politiemannen, die door de aanvallers waren ingesloten, maakten gebruik van de blanke sabel en den gujmmistok. Er werden charges uitge voerd, doch de bende ging weer tot den aanval over. Hierop trokken de marechaussee's hun revolvers en schoten eenige kee- ren op de belhamels, die daarop over haast de vlucht namen. Verscheidene personen liepen verwondingen op. De politie veegde het terrein schoon en stelde een achtervolging in, waarbij de aanvoerder van G. werd gegrepen. Hij werd in arrest gesteld, en in de mare chaussee-kazerne te Uden opgesloten. Naar de opperwachtmeester der marechaussee te Uden mededeelde, is bij het onderzoek, dat nog in vollen gang is, gebleken, dat de aanval op de politie van te voren was beraamd. Er worden nog meer arrestaties ver wacht. Auttobotsing te Hoevelaken. Een persoon zwaar gewond. Vrijdagmiddag is een personenauto, komende uit de richting Nijkerk, na bij het kruispunt te Hoevelaken tegen een vrachtauto gebotst, die uit de richting Amersfoort kwam en juist een stilstaande auto wilde passeeren. De bestuurder van de personenauto, die naar zijn verklaring met een 100 km.-vaart reed, heeft nog trachten ie remmen, doch een botsing was on vermijdelijk. De naast den bestuurder der perso nenauto gezeten Amsterdammer vloog door de voorruit en kreeg een diepe hoofdwonde en een hersenschudding. Hij is na ter plaatse verbonden te zijn naar het ziekenhuis De Lichtenberg te Amersfoort gebracht. De beide an- inzittenden kregen geen noemenswaar dig letsel. De auto werd zwaar bescha digd, zoodat zij moest worden wegge sleept. Palingvisscherij verboden. Ir. C. H. van Dis, lid van de Tweede Ka,mer, heeft den minister van Finan ciën gevraagd Is het den minister bekend, dat on (37. Nog' vóór hij met zijn mededeelingen ge reed was gekomen, had Norbert reeds gera den wie de drie personen waren geweest, die in den bewusten nacht in het hol van Laguy- ane's vrouw waren tezamen gekomen. Trompelet, de clown en Valentin. Ik had wel gelijk met je te wantrouwen, verliefde knaap O, Valentin, het zal slecht met je af- loopen, als onze wegen zich nog eenmaal kruisen. Maar dat is nog niet alles, hervatte Laguy- ane, die tengevolge zijner verwonding nog eenigszins moeilijk sprak, neen, dat is nog niet alles We hebben daareven in het huis van de avenue die drie menschen weergezien. Loussard is in den kelder door dien kwajon gen bijna als een schaap doodgestoken. Zij zochten Gabrielle. Gelukkig had zij zich tevo ren reeds uit de voeten gemaakt, anders zou den zij nu haar verblijf hebben uitgevonden. Hoe is Loussard losgekomen vroeg Rou quin. Hij bezwoer hun, dat hij pas twee dagen geleden als portier was aangesteld en verwees hen naar de rue des Pyramides, naar den heer Roussebois. Rouquin zag Laguyane met gestrengheid aan. Laguyane en Loussard doen sedert eeni ge dagen niets dan domme dingen, gaf hij als zijn meening te kennen. Ik weet waarlijk niet meer, wat ik aan u beiden heb Die drie menschen, de eenigen, die onze plannen durven dwarsboomen, wa ren in dat leege huis, ze hadden het nooit mogen verlaten. Norbert huiverde. Die vreeselijke kalmte van zijn bondgenoot joeg hem dikwijls on der een belangrijk deel der bevolking, van Urk toenemende ontstemming heerscht, o,mdat aan tal van visschers verboden wordt zich op de voormalige Zuiderzee met de palingvisscherij be zig te houden Is de minister bereid den Urker vis schers alsnog in de gelegenheid te stel len een dergelijke vergunning te ver krijgen, opdat zij in dezen moeilijken tijd niet naar den steun worden verwe zen, maar zelf in hun onderhoud zul len kunnen voorzien, temeer, daar de visscherij-inspectie hen in 1932 er niet voor heeft gewaarschuwd, dat in 1933 geen vergunning zou gegeven worden. Dalende opbrengst van Rijksmiddelen. Reeds 18 millioen minder dan in 1932. De Rijksmiddelen hebben over Au gustus 1933 opgebracht f 29,568,936 of ruim twee millioen minder dan over dezelfde maand van 1932. Over de eer ste acht maanden was de opbrengst f 1247.695.141, waarvoor dit tijdvak bij hetzelfde van 1932 ruim 18 millioen achterblijft, bij dat van 1931 bijna 52 millioen en bij 1930 bijna 92 millioen. De inkomsten van het Leeningfonds '14 bedroegen f 3.156.767 (v.j. f 4.932.983 die van het „Gem.-fonds" f 3.491.707 (v. j. f 3.417.465) n die van het „Wegen fonds" f 3.772.431 (v. j. 3.572.040.) Ontslagen bij de Limburgsche mijnen. De 15e van de maand is in de mijn streek een datum, die door vele, vooral buitenlandsche arbeiders met angsti ge spanning wordt tegemoet gezien. Volgens de collectieve arbeidsovereen komsten moeten op dien dag de ont slagen worden aangezegd, die dan op den eersten van de volgende maand van kracht worden. De particuliere mijnondernemingen met name de Oranje-Nassau-mijnen hebben enkele maanden geleden hun bedrijf ingekrompen en toen 'n groot aantal arbeiders ontslagen. Daarom vinden thans bij de Oranje-Nasssau- mijnen geen ontslagen op groot e schaal plaats., Bij de Staatsmijnen zijn echter te gen 1 October weer een aantal arbei ders in totaal c.a. 150 opgezegd. De ont slagenen zijn meerendeels vreemde lingen. 90 Arbeiders, voor wie op de staatsmijn Wijlem geen werkgelegen heid meer bestaat, zullen naar de mij nen Emma en Hendrik worden over geplaatst. Ook de mijnen Laura en Ver eeniging gaan voort met ontslaan van arbeiders. Bij de twee overige Lim burgsche mijnen de Domaniale en Wil hclmina Sophie zijn geen ontslagen van beteekenis geweest. voerde tulpen zijn hoogtepunt had be reikt, in de voorname kringen van Europa een ware wedstrijd om het be machtigen van zeldzame soorten, waarvoor fabelachtige sommen be taald werden. Zoo werd een tulpenbol van het soort „Semper Augustus" in 1637 voor f 21000 verkocht. Een eeuw later be taalde een Londensche liefhebbber voor een orchidee 200 pi>nd, en baron Schröder aarzelde geen oogenblik voor twee andere soorten 60.000 en 72.000 mark uit te geven. In de Ver- eenigde Staten werd een nieuw ge kweekte roos, de „Mrs. Alice Roose- velt", door een liefhebber voor 120.000 dollar gekocht. Maar een recordprijs be haalde een anjelicrscort, door een zekere Lawson uit Boston gekweekt, die de enorme som van S50.000 francs opbracht. Vreemde eend op Brooklands Watervliegtuig valt op de ren baan. een doode. Op de autohaan van Brookland (En geland) is gedurende de groote wed strijden die door duizenden toeschou- werse werden bijgewoond, een bom bardementsvliegtuig neergestort. De piloot werd gedood, terwijl een offi cier en drie mannen zwaar gewond werden. Later sloeg een auto om die in brand vloog. De bestuurder werd zwaar ge wond. Verwoestingen van orkaan. De orkaan, die naar gemeld in Tam- pico (Mexico) tientallen slachtoffers heeft gemaakt en zooveel schade aan richtte, heeft, naar Beuter meldt, ook op andere plaatsen groote verwoestin gen aangericht. Hij trok ook over de Amerikaansche Zuid-Oostelijke kust, waar volgens de weinige berichten die te verkrijgen waren (de verbindingen zijn grootendeels verbroken) acht doo- den te betreuren zouden zijn. Aan de kust rondom de Golf van Mexico heeit de orkaan vooral krachtig huis gehou den. VLIEGTUIG VERNIELD. Vlieger ongedeeld. Zaterdagochtend zou lt. Benus met de 494 een hoogtevlucht maken. In den start, sloeg de motor af, de vlieger kon 't terrein niet meer halen en zette toen -- zeer verstandig -- zijn toestel in de toppen van een dennen bosch recht vooruit. Het toestel werd bij die manoeuvre geheel vernield, maar de vlieger bleef ongedeerd. BUITENLANDSCH NIEUWS. dure bloemsoorten. Do prijs van 13200 mark, die onlangs voor een roos werd betaald, is, hoe hoog hij ook schijnt, in vroegere tijden overtroffen. Zoo ontwikkelde zich in de 16e eeuw, toen de hartstocht voor de Hollanders uit het verre Oosten inge willekeurig den schrik op het lijf. Rouquin lette daarop niet. Laguyane mompelde een paar woorden van verontschuldiging en ging naar de deur. Hij had ze nog niet bereikt, toen Rouquin hem terugriep. Deze had een geladen revol ver uit zijn jaszak gehaald en liet spelend den grooten cylinder er van tikkend rond draaien, terwijl hij den loop naar den ouden galeiboef hield gekeerd. Hoor eens vriendlief, begon hij op een schijnbaar gemoedelijken toon, ik heb tegen Loussard gezegd, dat ik hem een kogel door het hoofd zou jagen, als hij de kleine niet terugvond, ge zult u dat herinneren, ge waart er immers bijniet waar Ja, ik was er bij, ik weet het nog wel antwoordde de reus bevend. Goed, zei Rouquin. Ge kunt die woorden j van dit oogenblik af ook op uzelf toepassen. Ge hebt een schoone gelegenheid ongebruikt laten voorbijgaan en die fout hebt ge goed te maken door ons Gabrielle Bertara terug te bezorgen. Verder heb ik u niets meer te zeggen. Nadat Laguyane zijn patroon met den markies alleen had gelaten, begon laatstge noemde op fluisterenden toon tegen Rouquin te spreken. Ik heb, geloof ik, een goed middel be dacht, om alles weer in orde te brengen, zei hij. En dat middel is vroeg Rouquin. Vertel mij eerst, of gij ook reeds eenige gegronde hoop hebt, dat wij het meisje weer in onze macht zullen krijgen. Neen. die hoop heb ik tot nog toe niet, markies, Ik ben van meening, dat zij op de een of andere wijze uit het paleis moet wor den gelokt, maar al gelukt dat, dan zal Mu rad haar toch niet zonder eenig geleide laten heengaan. We kunnen derhalve alles wagen, her nam Norbert d'Argental. Zie eens. zoo is mijn plan Valentin, Gabrielle's geliefde, is vree- selijk jaloersch, die jaloezie moet ons helpen, dat zult ge zien. En zoo sprekend ging hij aan de schrijfta fel. 1500. J. Hoogland, Br. op Langen- dijk, tel. 12. O. J. Verkerk, Bergen, tel. 98. H. W. Holsmuller, plv.-secre- taris, Alkmaar, tel. 48. Agentschappen ALKMAAR Agent M. Schutte, Verdronkenoorü 11, Alkmaar, tel. 171, omvattende Alkmaar, Akersloot, Bergen, Castri- cum, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee, Graft, Heiloo, Limmen, St. Maar ten, Oterleek, Oudorp, de Rijp, Schagen Schoorl, Ursem, Winkel. Den Helder Agent M. A. Kolstre, Hoofdgracht 56, Den Helder, tel. 42, om vattende Calantsooog en Den Helder. WIERINGEN(: Agent N. Kaan, te Wïeringen, omvattende Anna-Pau- lowna, Barsingerhom, Wieringen, Wie ringer^meerpolder, zoover behoorend tot het gebied der commissie „U" Wieringerwaard, Zijpe. TEXEL. Agent P. B. Keijser, Den Burg, Texel, Tel. 100, omvattende Texel. BROEK OP LANGENDIJK Agent J. Hoogland, Dorpsstraat 334, Broek op Langendijk, tel. 12, omvattende Broek op Langendijk, Harenkarspel, Heerhugowaard, Koedijk, Oude Nie- dorp, Nieuwe Niedorp, Nrd.-Schar- woude, Zd.-^charwoude, Schermer- horn, Oud-Karspel, St. Pancras, \\ar- menhuizen, Zd. en Nrd. Schermer. GEMEENTE WIERINGEN. Samenstelling bevracliimgscommissie zetel Alkmaar, Oudegracht 182 Tel. 48 Kantoor commissie voor het publiek geopend op werkdagen van 9-12, iy2-5 (Zaterdags 9-12). Na sluiting aan melding bij den agent te Alkmaar. Commissie Leden C. Wagenaar Ivzn., voorzitter, Alkmaar (tel1. 163) D. J. Scheffel, secretaris, Alkmaar, tel. 48. Ir. Ph. M. Bosscher, pl.v-voor- zitter, Alkmaar, tel. 194. S. A. Duinker Alkmaar, tel. 780. PI.v.-leden S. W'. Arntz, Alkmaar, fel zitten, om daar een brief op te stellen, dien Rouquin, half over zijn schouder gebo gen, tegelijk las. De inhoud van zijn schrijven luidde aldus „Mijnheer Valentin Een vriend van u, die onbekend wenscht te blijven, deelt u mede, dat zij, die gij bemint en in het huis van mijn Roussebois tevergeefs hebt gezocht, daar ook niet te vinden is, maar wel in het paleis van Murad, waar gij u zult kunnen overtuigen dat niets veranderlijker is dan de vrouw en dat men niet te veel ge wicht mag hechten aan de duurste eeden van een jong meisje dat al even wispelturig blijkt te zijn als al haar zusters. N.N." Begrepen, lachte Rouquin. Ge laat dit briefje afgeven in de rue d'Allemagne, daar moet Valentin het vinden. Hij loopt zonder zich te bedenken naar Murad, maakt daar alarm, vordert Gabrielle terug en En het toeval zal ons zeggen, wat er verder gebeurt, voltooide de markies den af gebroken zin. Maar het toeval kan men zoo van tijd tot wel een weinig in de hand wer ken en daarom verzoek ik u, Rouquin, het paleis van Murad door vier of vijf van uw sterkste en meest geslepen handlangers zorg vuldig te laten bewaken. De clown en de goo chelaar zullen denkelijk Valentin wel verge zellen, er moet misschien bloed worden ge stort. Ik zal het huis laten bewaken, daar omtrent kunt gij onbezorgd zijn, markies verzekerde Rouquin. Een kwartier daarna was Norberts brief reeds in de rue d'Allemagne afgegeven. Trompelet, Trutal en Valentin waren, vol gens de aanwijzing hun door Loussard in den kelder van het verlaten huis gegeven, naar de rue des Pyramides gegaan en hadden al daar naar mijnheer Roussebois gevraagd. Dit was een agent in dienst van Rouquin, die hier alleen zijn werkkamer had en overi gens op het land woonde. Zij moesten zich tevreden stellen met de terugkomst van Roussebois op den volgenden dag af te wachten. DE LANDBOUW- EN MIDDENSTANDSFEESTEN. Schitterend nazomerweer doet ver der verloop der feesten uitmuntend slagen. Zondag topdag. Het organiseeren van feesten of tentoon stellingen is menschenwerk, en al is de voorbereiding en organisatie nog zoo goed, maar het weer werkt niet mee het feest wordt een fiasco. Tijdens de Landbouwfeesten in 1930 was een gebrekkig eorganisatie èn slecht weer de oorzaak van een debacle en heel veel geharre war tijdens en na de tentoonstelling. In 1933 een tot in de puntjes geregeld en voorbereid feest met ongekend schitterend nazomerweer. Ziedaar twee belangrijke fac toren, noodig voor het welslagen van feestifi- teiten. En het zal wel een unicum zijn, dat beide factoren een dergelijk homogeen samenwer ken aan den dag hebben gelegd. Het waren prachtige onvergetelijke dagen. Hulde aan allen die hebben meegewerkt aan de voorbereiding en organisatie, van, voor en tijdens de feesten. Het is onmogelijk om na men te noemen en wij schreven het in ons vorig nummer reeds, er zouden er allicht ee nige vergeten worden, wat onbillijkheden zou scheppen. Wij zullen echter ons verslag van Vrijdag vervolgen met een resumé te geven van het verdere verloop der festdagen. Vermeld dient allereerst te worden het concert wat Harmonie, Vrijdagmiddag heeft gegeven in het najaarsbeursgebouw der Mid denstand, waarna 's avonds een balavond werd gehouden in „Concordia", wat een zeer gezellig verloop heeft gehad. De volksspelen van Zaterdag. De speciale feestcommissie die voor deze feesten was benoemd, kan over het verloop van de volksspelen door haar Zaterdag geor ganiseerd hoogst tevreden zijn, voor de vari atie die zij in het programma heeft weten te brengen verdiend deze commissie alle lof. Het publiek heeft zich uitstekend geamu seerd wat geen gering compliment is. De wedstrijden waarvoor ln sommige num mers een geweldige deelname was hebben eon vlot verloop gehad, waarvan het nummer wedloop met hindernissen wel de clou ls ge weest. Kolosaal is om de toeren die gemaakt moes ten worden gelachen, één ding ls zeker voor de gymnastiek is een prachtige reclame ge maakt, de buikdraai die om horizontale stei gerpaal gemaakt moest worden was voor ve len een geduchte handicap, wat les onder lei ding van den heer Pennekamp aan het het hoogrek zal voor velen een goede training zijn. Voor het mastklimmen in de elf meter hoo- ge mast waren 7 deelnemers ingeschreven, drie er van konden zich slechts in den top werken. Ten einde uit te maken wie de eerste, twee de of derde prijs had, werd de tweede maal in tijd geklommen. De uitslag was hiervan als volgtle pr. f 7.50. J. Lont Dz. 2e pr. C. Rump f 5.- 3e pr. f 2.50 H. Pool. Aan het sprletloopen werd deelgenomen door 14 deelnemers, de uitslag hiervan was le pr. f 7.50 C. Engel Hz. 2e pr. f 5.- J. de Jong Pz. 3e pr. f 2.50 J. Koorn Sz. Voor het ringsteken op fietsen hadden zich niet minder dan 52 deelnemers opgegeven, welke allen aan den start verschenen. Er moest in tijd gereden worden, de baan moest binnen zestig seconden gereden wor den, onderweg moesten drie ringen gepikt worden, aan het eind van de baan afstappen jas aantrekken en hoed opzetten en weer te rug. Na een zeer heftigen strijd konden de prijzen als volgt worden toegekend le pr. f 10.- H. Stubbe 2e pr. f 7.50 A. Tuur 3e pr. f 5.- W. Kooij Jz. 4e pr. S. Snooij Sz. De wedstrijd met hindernissen, wij schre ven het reeds, vormde het hoogtepunt van deze wedstrijden, zeventien deelnemers kwa men hierin uit. Het was merkbaar dat hier tamelijk veel .van de deelnemers werd ge vergd, maar er waren ook zeer mooie geld prijzen te winnen dus was het eenige inspan ning waard. De prijswinnaars waren de vol gende le pr. f 10.- J. Posthumus 2e pr. f 7.50 J. Koorn Sz 3e pr. f 5 Jn. Post4e pr. f 2.50 Jan de Jong Pz. De wedstrijden werden opgeluistert met muziek van „Harmonie." 's Avonds werden door den heer C. J. Boe ker in het Middenstandsgebouw de prijzen met een hartelijk speechje uitgereikt, terwijl de Mandolineclub „O.K.TC." onder dc oepiuci- de leiding van den heer P. Jongkind een goed verzorgd concert gaf, waarvoor veel belang stelling was. De kerktoren die ons den laatsten tijd zoo veel stof voor cople heeft verschaft, gaf ons ook op dit feest nog weer eenige regels ln de pen. De heer J. Klein, wien het restauratiewerk der spits werd opgedragen, heeft rond het steigerwerk een electrische verlichting aan laten brengen, wat een aangename verrassing bleek te zijn daar het aan niemand bekend was, dan pas des avonds toen zij daar hoog stond te stralen aan de donkere hemel. Voor deze attentie hulde aan den heer Klein. De Zondag in het teeken der Ruitersport. De Zondag stond in het teeken der ruiter sport, reeds om half tien 's morgens werd aangevangen. En een record aantal toeschouwers is op de ze stralende dag getuige geweest van een prachtig geslaagd ruiterfeest. Het feit feit dat gereden werd volgens de reglementen der Ned. Fed. van L. Rijvereenl- ging deed onze verwachtingen hoog stellen, een blik in het uitgebreide programma waar de fine fleur van ruiters en amazones in stond vermeld, waren een garantie dat die verwach tingen niet te hoog konden zijn en het gebo- dene dien middag deed ons vaststellen dat onze verwachtingen nog te laag waren gesteld. Doch Iaat ons bij het begin aanvangen. De drie vrienden keerden nu naar de rue d'Allemagne terug en gingen daar uiteen, na te hebben afgesproken den volgenden morgen elkander weer op dezelfde plaats te zullen ontmoeten. Valentin ging de woning binnen en vond den brief van Norbert, dien hij in het door hem bewoonde zolderkamertje openbrak en las. In het eerst begreep hij niets, hij las voor de tweede maal en uitte een kreet als van pijn. Het papier viel hem uit de vingers, een floers kwam hem voor de oogen en hij zette zich, om niet tegen den grond te slaan, op een stoel neer, terwijl hij het gelaat in zijn beide handen verborg. Gabrielle, Gabrielle snikte hij. Gij hebt mij vergeten Hij dacht er zelfs geen oogenblik aan, dat de een of ander hem door dat schrijven kon hebben misleid. Wel kwam hem daarentegen de brief in de gedachten, dien men op den avond van Ga brielle's ontvoering in. de rue d'Allemagne had bezorgd en waarin het meisje haar vader bad, haar vergiffenis te schenken omdat zij hem verlaten had en haar geliefde gevolgd was. Het is dus waar, wat zij op dien avond meldde zuchtte hij. Ik dacht toen, dat die brief door een ander moest geschreven zijn, maar hij was van haar en wat er in stond was de waarheid. Haar liefde voor dien onbe kende was sterker geweest dan haar wils kracht. O hemel, het is waar Zij speelde al leen met mij, zij was behaagziek en eerzuch tig en heeft zichzelf gegeven aan iemand, die zeer, zeer rijk is Den nacht bracht Valentin slapeloos door en bij de eerste morgenschemering spoedde hij zich reeds naar Trompelet en August. Leest ditbegon Valentin, zonder een enkel woord van inleiding. Men las den voorgehouden brief en de bei de mannen verbleekten. August beet zich op de lippen. Nu, riep hij met kwalijk verborgen drift, als zij bij haar geliefde is, dan vind ik dat het niet de moeite loont, om voor zulk een persoontje onze huid er aan te wagen. Ja, ge hebt gelijk, vrienden, stemde de jongeman onvoorwaardelijk toe. Ik ga alleen. Vaarwel Alleen Ho wat, ho wat, Jonge heethoofd, zoo is het niet gemeend, riepen Trompelet en August als om strijd. Waar is zij nu In het paleis van Murad, gaf Valentin ten antwoord. Ik wil dien man zien, hem bc- leedigen en vernederen, hem in het gezicht slaan Ik wil Gabrielle eveneens zien en haar heur slechtheid en trouweloosheid verwijten. Dan willen wij je ook niet alleen laten gaan, verzekerde August. Er kunnen in dat paleis van Murad eveneens luchtkokers zijn. En dan wil ikzelf er ook mijn pleizier van hebben, om dat juffertje eens een paar hard» waarheden te zeggen. Na verloop van een half uur deed het drie tal aan het tuinhek van Murad de bel over gaan en de Armeniër liet, na zijn meester de boodschap te hebben overgebracht, hen zon der verdere tegenspraak binnen. Murad zat in half liggende houding op een divan van Perzische tapijten, met zijn arm gesteund tegen allerkostbaarste kussens. Toen de deur van het vertrek geopend werd en de drie mannen binnentraden, richtte hij zich op met de vraag of zijn bezoekers, gelijk ze hadden laten zeggen, hier inderdaad als de vrienden van mejuffrouw Bertara verschenen waren. Ja, antwoordde Valentin, die met gloei ende oogen en bleeke lippen vooruit trad, Ja, wij zijn Gabrielle's vrienden, maar gij, wie zijt gij Heeft men u dat niet gezegd, toen gij hierheen kwaamt vroeg Murad. Valentin verkreukelde in zijn handen den door Norbert geschreven brief en voordat Trompelet of August het hadden kunnen verhinderen, had hij Murad het papier naar het hoofd geslingerd. (Word» vérvtfgd.)

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1