cn WIERINGER COURANT PARIJSCHE MODEBRIEF. TWEEDE BLAD VRIJDAG 22 SEPTEMBER No. 75. GEMEENTE WIERINGEN. WAARSCHUWING. Belanghebbenden in den zin der Zuiderzee- steunwet en vooral zij, die meenen daarvoor in aanmerking te kunnen komen, worden in hun eigen belang ten zeerste aangeraden nimmer in relatie te treden met personen, die zich uitgeven voor Inspecteur der Zuider- zeesteunwet of iets dergelijks. Deze personen geven meestal voor, een brief te zullen schrijven of een bezoek te zullen brengen aan den Rijksdienst ter Uitvoering der Zuiderzeesteunwet te Amsterdam tér ver krijging van de beste resultaten, welke na tuurlijk steeds uitblijven. Voor de te nemen moeite wordt dan een zeker bedrag in geld gevraagd. In een gemeente nabij Wieringen zijn reeds eenige personen van bovenstaande praktijken het slachtoffer geworden. OVERTREDING WET EVENREDIGE VRACIITVERDEELING. De politie te Wieringen heeft procesverbaal baal opgemaakt tegen twee schippers op j Bespreking Beschrijvingsbrief. In behandeling komt hierop de beschrij vingsbrief voor de jaarvergadering, wel ke 3 October zal worden gehouden te Amsterdam in „Krasnapolsky" Ten aanzien van punt 1 van dit stuk, n.1. de bestemming van het reservefonds van het herstellingsoord „ïleideheuvel" waarvan het hoofdbestuur een deel wil gebruiken tot stichting van een kleuter huis in Noordholland, wordt besloten, dat de afgevaardigde hier tegen zal stemmen, daar in het stichten van kleu terhuizen het Centraal Genootschap reeds voorziet, en dit weer noodelooze 'verbrokkeling geeft. Punt 9: Voorstel Afd. Aalsmeer, om de mogelijkheid te onderzoeken tot het [stichten van een herstellingsoord aan zee, zal worden gesteund. Wat betreft de overige punten, werd de afgevaardigde vrij mandaat gegeven De heer Van Vegten vraagt of hel niet beter is, om deze vergadering voort GEMEENTE ZIJPE. missie „U" (zetel Alkmaar) zonder in het be zit te zijn van een geldig bewijs, waaruit blijkt, dat zij door een bevrachtingscommissie hier te lande tot dit vervoer gerechtigd waren. De plechtige* openstelling van den afsluitdijk. Namens den Minister van Water staat maakt de directeur-generaal der Zuiderzeewerken bekend, dat, in ver band met de plechtige openstelling van den afsluitdijk, op Maandag a.s. van nam. 1 uur af tot het oogenblik van openstelling geen verkeer, derhal ve ook niet van voetgangers en rijwie len, op den dijk zal worden toegelaten. Andere dan voor dien dag afgegeven toegangsbewijzen zijn niet geldig. Maandag wappert van alle Wierin- ger woningen de driekleur. Waar a.s. Maandag het monument op den afsluit dijk Wielingen-Friesland plechtig door de M.U.Z. aan de Regeering zal worden overgedragen en dan tevens de dijk of ficieel voor het verkeer zal worden o- pengesteld, is dat zeker ook een belang rijk oogenblik voor geheel Wieringen, dat nu het middelpunt van het verkeer Friesland-Holland is geworden. Laten de Wieringers toonen dit te appreciee- ren en Maandag de vlag uitsteken. Koop, De heer R. Kat te Wiesterlancl heeft onderhandsch gekocht het woon huis van L. Kuiper aan de Gesterweg. Nieuwbouw. Voor rekening van Mej T. Hennink zal aan de Koogerweg door Gebr. Boersen een burger woon huis worden gebouwd. Een Zeilwedstrijd. Zaterdagmiddag zal door de Watersportvereniging Hel der een zeilwedstrijd op het Amstel- mcer worden gehouden. Te 2 uur nam. zal worden g;estart. Geslaagül. Onze plaatsgenoot A. Veerdig Szn. (gemeentebode) slaagde op het Donderdag j.1. te Amsterdam ge houden examen voor 't Politiediploma. Een foencemings. Onze plaatsgenoote Zuster Tr. Klare, verpleegster in het ziekenhuis „De Villa" te Hoorn is met ingang van 26 Oct. a.s. als zoodanig benoemd aan het Wilhelmina-Zioken- huis te Amsterdam. Nieiiwbcuw. Aan den heer Br. Kat Mz. is de houw van een nieuw woon huis voor den heer M. Kat aan den Koningsweg opgedragen. Beroepen. De Eerw. heer P. Robbers, cand. t.d. H. D. alhier is beroepen naai de Gereform. Gem. te Zuidland. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frits, z.v. K. Maaskant en R. A. Schwantje. Overleden: N. Koorn, m., 58 jr. echtg. van K. Spaans; B. P. Swart, vr., 23 jr. echtgen. v. J. Boon. SUCCES-NIEUWS. Zondag; a.s. krijgt Suc ces I op bezoek de Alkm. Boys uit Alkmaar. Wat voor een elftal dit is, is ons allen nog wel bekend daar Alkm. Boys onlangs op Wie ringen is geweest. En als wij de uitslagen van Zondag j.1. bezien van de wedstrijd Alkm. BoysAndijk, welke door de Boys met 61 werd gewonnen, dan staat er voor de Suc- cessers wel een zware wedstrijd voor de deur. Docli ook Succes kwam met een groote over winning naar huis, en zal Zondag wel extra haar best doen om op eigen terrein geen blun der te slaan. Er staat dus voor de supporters een mooie wedstrijd te wachten. Aanvang 2 uur. Succes II gaat uit naar M.L.D. I en zal het daar ook niet gemakkelijk hebben, daar M. j.1. met dezelfde cijfers wist te winnen als S. II. Dus Successers opgepast hoor Succes 3 speelt ook een thuiswedstrijd en ontvangt B.K.C. 2 van Anna Paulowna, wel ke ook nog al over een pittig elftal beschikt. Aanvang 12 uur. Succes IV en de Adspirant-elftallen zijn Zondag vrij. Het Wittte Kruis, Aid. Wieringen. Donderdagavond hield bovengenoem de afd. een algemeene vergadering ten huize van den heer S. Veerdig. Als gewoonlijk was deze vergadering wederom slecht bezocht van de ruim 1100 leden waren zegge en schrijve 15 leden aanwezig. De voorzitter, de heer P. Kaan, opent met een kort woord van welkom, waar na de notulen door den secr., den heer L. Noorden worden gelezen, en deze on veranderd goedgekeurd. Benoeming Controle Commissie. Voor het uitbrengen van een verslag in de voorjaarsvergadering over het ge houden beheer van den penningmeester worden aangewezen de hoeren J. C. de Haan, Th. J. van Vegten en G. Bakker, welke deze functie aannamen. grond van het feit, dat zij goederen vervoer--aan wat eerder te houden, zoodat in den binnen het gebied der Bevrachtingscom- dien door de afdeeling voorstellen in gediend zouden worden, deze ook in de beschrijvingsbrief opgenomen kunnen worden. Voorzitter zegt, dat in de voorjaars vergadering met deze wensch rekening zal worden gehouden. Benoeming afgevaardigden. De heer J. C. de Haan zou met het oog op de tijdsomstandigheden één af gevaardigde willen zenden naar de alge 'meene vergadering. Voorz. zegt, dat één afgevaardigde wordt vergoed door het hoofdbestuur en de andere door de afd. Bovendien is het gewenscht, dat men bij belangrijke besluiten kan overleggen. Na eenige vrije, tusschen- en herstem mingen worden tot afgevaardigden be noemd de heeren P. Kaan en J. C. de Haan; tot plaatsvervangers Mevr. de Haan-Bosker en de hr. L. Noorden. Aanvraag Kon. goedkeuring, i De voorzitter deelt mede, dat de Ko ninklijke bewilliging omtrent de sta tuten opnieuw aangevraagd zal moe ten worden, waar het tijdvak is verloo- pen. Wordt aldus besloten. Voorstel ophalen materiaal. De voorzitter zegt, dat in het bestuur stemmen zijn opgegaan om het materi aal van de vereeniging na gebruik op te laten halen, daar een en ander soms te lang weg blijft. De heer J. de Wit, zegt dat men hij hem om iets is wezen terug halen wat spr. reeds lang terug bezorgd heeft. Zuster v.d. Tocht is van oordeel dat zij het beste kan oordeel en of de maat regel die het bestuur voorstelt noodig is ja of neen, spr. is van oordeel dat er geen reden is om het materiaal op te halen, het komt vrijwel steeds regel matig binnen, wel wordt niet altijd op nieuw aangevraagd als de toegestane tijd is verstreken. De maatregel die het bestuur voorstelt brengt kosten mede die h.i. overbodig zijn. De voorzitter, zegt dat Dr. De Groot het noodig oordeelde en er met Spr. over gesproken heeft. De heer Noorden had het beter ge acht, indien Dr. de Groot aanwezig was geweest op deze vergadering:, dan had hij het voorstel kunnen verdedigen. Spr. wenschte een bepaling te ma ken, dat indien materiaal uit laksheid niet wordt terug bezorgd, een waarschu wing volgt; indien daar geen gevolg, aan wordt gegeven, het op kosten van het betrokken lid te laten terughalen. De vergadering stemt hiermee in. Na nog eenige huishoudelijke bespre kingen, volgt sluiting. BURGERLIJKE STAND. van 15 t.m. 21 September 1933. Geboren Martha, d.v. Dirk Pieter Kuiper en van Grietje Blom Dieuwertje, d.v. Willem Zwaan en van Gerardina van der Vlies Grietje, d.v. Jacob Johan George van Essen en van Mina Anna Keete. Ondertrouwd Cornelis Goet, oud 45 jaar, huisschilder en Dirkje Hartman, oud 35 jaar. zonder beroep, beiden alhier. Getrouwd Antonius Hurkmans, oud 36 jaar, landbouwer en Maria Petronella Heijne, oud 24 jaar, zonder beroep, beiden alhier. Overleden Cornelis Bos, oud 45 jaar, echt genoot van Immetje Kater. GEMSENTEBEG ROOTING. Burgemeesteï'. en Wethouders van Zij pc (N.H.) brengen ter openbare kennis, dat de begrooting van de inkomsten en uitgaven der gemeente, voor het dienstjaar 1934, van 20 September 1933 tot den dag der behandeling in den Raad, ter gemeentesecretarie voor een eder ter lezing is nedergelegd en tegen beta ling der kosten, algemeen verkrijgbaar ge steld. Zijpe, 20 September 1933. Burgem. en Weth. voornoemd, J. DE MOOR. De Secretaris, J. A. DE BOER. PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 24 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM. Oudesluis v.m. 10 uur Ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensvlotbrug, Burger- brug en Callantsoog geen dienst. Petten v.m. -0.30 uur Ds. Vorstman. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oudesluis v.m. 10.30 u. ds. R. v. d. Veen. EVANGELISATIE. Schagen, v.m. lO'/ï uur, Dr. ter Linden van Amsterdam. Schagen nam. 5'A> uur de heer de Graaf, van Amsterdam. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3'/2 uur. de heer Boon. Schagerbrug, 's av. 7.30 uur Ds. Bosma. RECTIFICATIE. Door een abuis is in ons vorig nummer het laatste gedeelte van het Raadsbesluit uitgevallen en wel De heer Blom vraagt hoe het staat met de verloting ten bate van het crisiscomité. De Voorzitter zegt dat deze zaak spoedig haar beslag zal krijgen en binnenkort de trekking zal plaats vinden. Hierna volgde sluiting. SCHAGERBRUG. In den nacht van Zondag op Maandag hebben ongewenschte bezoekers zich opgehouden in den boomgaard van den heer S. alhier. Zij hebben alle vruchten van de boomen gestolen. Een laffe daad. STAAT UW HOED U GOED Hoe te kiezen uit een overvloed van modellen. Wanneer we een nieuwen mensch ontmoe- ten, zoo is het eerste waarnaar we kijken, het gezicht. De japon of het costuum moge nog zoo opvallend zijn en onze aandacht vragen we zijn toch niet eerder tevreden alvorens we het gezicht hebben gezien. Dan eerst beoor- deelen we hoe of een mensch er uitzietgoed of niet goed gekleed, aantrekkelijk of on sympathiek, onbeduidend of intelligent. Daarom is ook de hoed het belangrijkste kleedingstuk en heeft meer te beteekenen dan de meeste onzer beseffen. De vorm zoowel als de kleur van den houd heeft grooten invloed BINNENLANDSCH NIEUWS. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 24 SEPTEMBER. NED. HERV. GEM H.-hoef v.m. lO'/s uur v.m. Ds. v. Beek. Oosterland nam. 2Va uur Ds. Van Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. half elf Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4'A> uur de heer O. Deen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. „Apollo-Bioscoop,, Anna Paulowna. De heer Kossen gaat wel met zijn tijd mede. Voortaan toch zal bijpassen de muziek de films begeleiden. Een pracht verbetering dus. Het hoofdnummer van a.s. Zondag is vol sensatie en spanning. In „Moderne Piraten" worden de hoofdrollen ver vuld door de sterren Jack Trevor en Siegfried Arno. De film geeft weer de strijd tegen de zeeroovers, die de Stille Zuidzee onveilig maken. Een cycloon brengt de achtervolgers met hun schip in de kokende golven in nood. Het schip stoot echter op een rots en zij wor den gered. Tevens ontdekken zij op de rots een geheime bergplaats der roo vers, die nu na een lievig gevecht on schadelijk worden gemaakt. Het is een pracht fifm, vol avonturen. Zie advertentie in dit nummer. Ongeluk, Terwijl een vrachtauto van de heeren Muntjewerf, beladen met mest, was weggezakt., wilde men met een dommekracht trachten deze te licli ten. Plotseling schoot deze onder uit, waardoor de heer P. Muntjewerf vrij ernstig aan een pols werd verwond, terwijl hij tevens 'n hoofdwonde be kwam. Postduivensport „Altijd Verder" Zondag j.1. werd een wedvlucht ge houden vanaf Neufille, afstand 270 KM. Duiven los 8 uur. In concours 52 duiven De eerste duif werd geconstateerd te 11 uur 47 min. 20 sec. De laatste prijs winnaar te 12 uur, 08 min. 16 sec. De prijzen vielen als volgt: N. Spigt 1 en 13; p. Verver 2 en 12; P. de Vries 3 en 5; G. de Boe 4 en 11; J. Corne- lissen 6; W. Blaauboer 7 en 8. Gebr. v. Steijn 9 en 10. MOEDIG VLIEGOFFICIER BELOOND. Benoemd tot ridder. Men zal zich wellicht herinneren, dat eeni ge maanden geleden een jong marineofficier als waarnemer in een Dornier vliegtuig boven het marinevliegkamp te Soerabaja, dat be last was met het uitwerpen van parachute- lichten, tijdens een nachtvlucht, een brand in het toestel, welke dreigde door het blijven haken van een der parachutetouwen, wist te voorkomen, door zich op den rechtervleugel te begeven en het touw los te maken. Deze moedige marineofficier, de luit. C. J. v. d. Graaff, is thans deswege benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Mi. DUYS en de S, D. A. P. De „Tel." heelt vernomen dat bij het bestuur der afd. 's-Gravenhage van de S. D. A. P. van welke afdeeling mi'. J. E. W. Duys lid is een voorstel is ingekomen om dezen als lid te royee- ren. Dit. voorstel zou behandeld wor den in een Woensdag 27 Sopt. te hou den vergadering. Minister Oud voor de microfoon. Op Donderdag 28 September a.s. 's-avonds van 8-9 uur zal de minister van Financiën, mr. P. J. Oud, voor de A.V.RlOl-microfoon een rede houden over de millioenen-nola. Jacob Hamel gewond bij een auto-botsing. Zijn toestand bevredigend. Gisternamiddag: half drie is te Baarn nabij de villa Baarnstein een hevige auto-botsing gebeurd tusschen een zandauto, die van de Vondellaan naar de Prins Ilendriklaan reed, en een personenauto, die van den Stati onsweg kwam. De zandauto botste tegen de linker zijde van de personenauto, die aan de zen kant flink vernield werd. In de personenauto was behalve de chauf feur de musicus Jacob Ilamell uit Am sterdam gezeten, die diepe snij won - den in het gelaat bekomen had on een ribkneuzing. Op advies van dr. Hey- broek werd de gewonde naar het zie kenhuis te Baarn overgebracht. De chauffeurs der heide auto's bleken met den schrik vrij gekomen te zijn. Bij informatie bleek, dat de toestand van den heer Hamel zeer bevredigend was en dat hij per auto naar zijn wo ning te Amsterdam kon worden ver voerd. Zinkend schip binnengebracht. Tjalk was op de Wadden lek gestooten. Gisternamiddag heeft het tjalkschip van O. Metz te Nes (Ameland), dat mot steenkolen van Amsterdam kwam, Ier hoogte van de Krombalg op de Wadden noodsignalen gegeven. De reddingboot van Ilollum en het recherchevaartuig „Laman de Vries" i van Oostmahorn zijn daarop ter as sistentie uitgevaren. Het bleek, dat het schip was lek gestooten en dat het reeds half vol water stond. Het recherche-vaartuig heeft het in zinkenden toestand verkeerende schip, aan boord waarvan zich de schip per en zijn knecht bevonden, op sleep touw genomen en naar de roede van van Nes gesleept. De reddingboot behoefde geen hulp te verleenen. op de gelaatsuitdrukking, accentueert som mige trekken van het gezicht, vervaagt an dere, doet de vorm van het hoofd uitkomen of wijzigt dien. Geen wonder, dat de keuze van een passenden hoed moeilijk is. Er zijn zóó veel kleinigheden waarop we dienen te letten, de hoed moet niet alleen van voren, maar ook op zij en van achteren goed staan, de vorm moet bij de lijn van gezicht en hals passen, hij mag niet te veel en ook niet te weinig van het kapsel toonen. Sommigen staat een weinig schaduw over de oogen mooi, anderen daarentegen moeten gezicht en voor hoofd zooveel mogelijk vrij laten, enz. Aan al deze verschillende eischen en wen- schen van de vrouw voldoet de moderne mo de door een overgroot aantal verschillende modellen te brengen. En deze overvloed wordt van den winter nog met één vermeerderd het eenvoudige vilten heerenhoedje met een simpel lint om den bol. Ook minder eenvou dig kan de garneering zijn, een guirlande van drie linten b.v. lichtblauw, rood en donker blauw (om een grijs vilten hoed), die men door elkaar vlecht en met een vlugge, platfe strik afwerkt. En soms is het vilten dopje ver sierd met satijn of fluweel in contrasteerende kleur, waardoor het natuurlijk wel iets van z'n sportieve karakter inboet. In plaats van vilt .zien we ook hoedjes van wollen stof in de tint van den mantel, gegarneerd met fel- kleurig lint, waarvan men allerlei leuke mo tiefjes maakt, kokardes en i'ozetten, wiekjes, enz. Totnutoe waren on ze hoeden sober en stemmig van tint. De veelkleurigheid der ja ponnen schijnt zich echter ook aan het hoofddeksel mede te deelen. Hoeden van ge kleurd fluweel zijn weer met fluweel of satijn in andere tint opgemaakt en zelfs de kleine oogen-voile ver toont zich in afsteken de tint. Een groen flu- weelen hoedje b.v. heeft een opgeslagen rand van voren waar door twee pieken zijn gestoken, één wit en één bruin. De kanten voile, die tot aan de kin reikt, is met brui ne motiefjes doorwe ven. Een donkerblauw vilten hoedje is vuurrood lint versierd. Dit zijn slechts paar voorbeelden van de toekomstige kleuren liefde op hoedengebied. Zal ze ons op den duur bevallen en zal deze bonte omlijsting geen afbreuk doen aan het menschelijk ge laat dat tenslotte maar niet een willekeurig voorwerp is, maar de uitdrukking van de ziel? Zoo goed als zeker is de terugkeer van veeren en aigret- tes op gekleede hoeden, hoewel vele dames tegen deze mode protesteeren en weigeren zich met veeren te tooien. We zagen verder een eigenaardig herfsthoedje van apenbont, waarvan de haren als franjes over het voor hoofd vielen en tot aan de oogen reikten. Meer zegt, dat dit aan de oogen een myste rieuze uitdrukking geeft. Wij voor ons kon den dit niet apprecieeren maar smaken verschillen. Tenslotte nog even de bemerking, dat het Engelsche vilthoedje een weinig scheef moet worden opgezet, om aan den eisch van de huidige mode te voldoen. En verder is het zeer elegant om hoed- en halsversiering in overeenstemming te kiezen. WILHELMINE. noemen wij die van A. Bayer Clum- per- omzwervingen op den Balkan - en die van I. F. Dam s té-Mul Ier, waar in o.m. belangrijke mededeelingen staan over de Mont Blanc-bestijgingen In een der geologische bijdrage wordt o.a. gerept van urnenvondsten in Drenthe van A. J. de Boer. Door dr. A. C. de Koek wordt de helderste ster des hemels, Sirius, in 't middenpunt der aandacht geplaatst. P. L. Rnsticus tenslotte schetst de bekoringen van den tuin in September. Uitvoerig is weer de rubriek „Van en voor de lezers" natuurhistorisch al lerlei), waarin een groote verscheiden heid van onderwerpen worden aanga roerd o.a. vestigt A. Joman daarin de aandacht op een paar fraaie padde stoelen. Ook het ilustratieve gedeelte-- enkele tientallen kunstzinnige en instructie ve foto's zal ongetwijfeld zeer naar de smaak der lezers van het tijdschrift zijn. In de „Mededeelingen van de direc tie'" worden uitvoerige bijzonderhe den meegedeeld omtrent een foto-wed strijd, die wordt uitgeschreven. met een VERGEVEN. Laat meneer maar binnenkomen, zei de directeur tot den portier. Zenuwachtig speelde hij met het kaartje, dat de portier hem zooeven had gegeven. En met zijn gedachten was hij 15 jaar terug. Hij was toen nog ongetrouwd en smoorlijk verliefd op een kittig meisje, dat echter reeds verloofd was. Niettegenstaande deze verloving sprak hij haar vaak en zij beloofde hem, zich vrij te maken. Gek dacht hij, dat hij zou worden, toen men hem de jobstijding bracht, dat Hetty dood was gevonden, even bulten de stad. Een revolverschot was de oorzaak geweest De deur werd geopend en een mageruit- ziend persoon, kaaltjes in de kleeren, boog beleefd. Waarmee hij den bezoeker van dienst kon zijn Ik ben, begon de laatste, reeds geruimen tijd zonder werk en men heeft mij verteld, dat u, als het in uw vermogen is altijd bereid wordt gevonden, iemand te helpen. Om te beginnen wil ik u vertellen, dat ik het vroeger beter heb gehad dan nu. Maar ik heb In de gevangenis gezeten en na dien tijd willen ze me nergens meer hebben. Het gaat goed in het begin, doch niet zoodra hebben ze iets gehoord van m'n verleden, of ik krijg m'n ontslag. Daarom zal ik eerlijk tegen u zijn. Ik heb 12 jaar in de gevangenis doorgebracht, omdat ik m'n meisje heb doodgeschoten. Ik hield dol veel van het kind, doch op ze keren avond vertelde ze, dat ze meer van een ander hield. In een vlaag van ijverzucht heb ik toen op haar geschoten Als u Hetty hadt gekend, zou u zich mijn ijverzucht wel hebben kunnen voorstellen.... Twaalf jaar heb ik er voor gezeten. Dit is nu mijn laatste hoop. Als het nu weer op niets uitloopt, kan ik niet voor de gevolgen instaan. De fabrieksdirecteur zat voor zich uit te staren. Hij had ieder woord verstaan, hoewel het hem leek. of de spreker op een geweldig grooten afstand had gestaan. Kom over drie dagen eens terug. Eindelijk had hij hem te pakken. Hoe had hij naar dit oogenblik verlangd. Eindelijk was het uur der vergelding aangebroken. Einde lijk had hij de moordenaar van zijn Hetty in z'n macht. Toen was het plotseling, of de zachte, blau we oogen van Hetty hem verwijtend aanke ken. En hij werd kalmer, ging dieper na zitten denken. Als hij geen werk van het meisje had gemaakt, was ze nooit verliefd op hem geworden. Dan zou ze getrouwd zijn met hem. die nu een menschelijk wrak was. Ook hij was niet van schuld vrij te pleiten. Op den afgesproken dag kwam de sollici tant weer. Ik zal je een plaats bezorgen op een kan toor van een vriend van meNeen, be dank me niet, 't is niet om umaar om de herinnering aan iemand BOEKBESPREKING „Be Wandelaar." Zooeven Verscheen bij den uitgever A G. Schoonderbeek te Laren de Septembcr-aflevering van „De Wandelaar", maandblad gewijd aan natuurstudie, heemschur, geologie folklore, buitenleven, natuurbescher ming en toerisme. II. Ilulsebos heef! een etmaal lang bij de aalscholvers vertoefd hij deed interessante waarnemingen er» ver zamelde een boeienden 'fotobuit. L. Spruit Jiete een ouden .Zandvoorte- naar vertellen welke wijzigingen zich in het duingebied de laatste tientallen jaren hebben voltrokken, terwijl zoo wel P. Herwig als ds. A. L. Broer een artikel zagen geplaatst, waarin zij hun waardeering uitspreken voor het wijde, bloeiende heidelandschap, welks op pervlakte, helaas, hoe langer hoe klei ner wordt. Van de vervolgartikelen ALS DE WIJN IS IN DEN MAN. Samen staan ze voor de toonbank van een kroegje een man van een jaar of vijftig en een van vijf-en-twin- tig ongeveer. Allebei hebben ze zóó veel gedronken, dat ze nauwelijks meer op hun been-en kunnen staan en zich dan ook stijf aan de toonbank vastklemmen. Maar ruzie maken, dat kunnen ze nog wel. „En ik zeg je, dat je liegt" bralt de oudste. „Wat wou je mij vertellen, dat je Bevers heet Bevers, dat ben ik". „Je liegt kerel, ik ben Bevers 'k zal toch zelf wel weten hoe ik heet." De anderen in het kroegje groepee- ren zich om het tweetal dat hoe langer hoe heftiger wordt Men lacht, geeft ad viezen, schreeuwt mee tot de eigenaar van de zaak er genoeg van krijgt en een paar agenten binnen roept. Die begrijpen ook al niet van de naams verwarring en besluiten aan de ruzie een einde te maken, door de oudste van de twee thuis te brengen. „Vertel maar eens vader, waar je woont." „Kerkstraat 120" bralt de dronkaard „Gelogen" roept de ander „daar woon ik." „Dan maar alle twee mee" beslissen de agenten. De Kerkstraat is hier om den hoek. Wij zullen het zaakje wel uitvisscben. Bij het huis in quaestie gekomen, zien de agenten een vrouw op den stoep staan, maar voor zij iets kunnen vra gen, zegt die hoofdschuddend ,Is 't al weer zoo ver Eerst samen op stap en dan ruzie als ze dronken zijn." ,Ja," zegt de agent, „dronken zijn ze maar wie van de twee is nu eigenlijk Bevers, en wie woont er in dit huis Waarop het verbluffende antwoord luidt „Alle twee hoeten ze Bevers, en alle twee wonen ze hier 't zijn vader en zoon moet u weten."

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3