Gratis Aansluiting OPENING RADIO - SEIZOEN 1933—'34. CENTRALE H.-HOEF MET Luidspreker f 0.60 p. week. VANAF HEDEN TE KOOP RADIO PROGRAMMA TWEEDE BLAD. VRIJDAG 6 OCTOBER No. 79. GEMEENTE ZIJPE. SCHAGERBRUG De Gemengde Zangvereeniging, „Kunst na Arbeid1 alhier,onder directie van den heer Grin te IJmuiden, zal op 28 October a.s. deelnemen aan een te Overschie te houden concours van Zangvereenigin- gen. ARBEIDSBEMIDDELING Gem, Zij- pe over September 1933. Geplaatst: 6 Landarbeiders - Grondwerkers. Nog ingeschreven 132 Landarbei ders - grondwerkers, 4 Timmerlieden; 3 Metselaars, 1 Loodgieter, 1 Heiwer ker en 1 Smid. BURGERLIJKE STAND. van 29 September tot 5 Oct. 1933 Geboren: Johannes Joseph, z.v. Cor- nelis Jacobus de W'Mt en van Agatha Johanna Strooper; Theorodus Wilhel mus, z.v. Willem Pieter Strooper van Elisabeth Veken. Ondertrouwd: Dirk Zeeman, oud 22 jr., timmerman en Elisabeth van der Werff, oud 21 jr., zonder beroep, beiden alhier. Jan Schram, oud 27 jr. kaasma ker te Schagen en Grietje Raven, oud 21 jr., zonder beroep, alhier. Getrouwd: Cornelis Goet, oud 45 jr., huisschilder en Dirkje Hartman, oud 35 jr., zonder beroep, beiden alhier. Overleden: Cornelis van Buuren, oud 62 jr., weduwnaar van Mart ha Bakker, wonende te Schagen. Trijntje Faber, oud 65 jr., weduwe van Lourens Schilder. r PREDIKBEURTEN ZIJPE. ZONDAG 8 OCTOBER. NED. HERV. GEM. Oudesluis 's avonds 7 uur ds. Witkop. Schagerbrug, St. Maartensbrug, Burgerbrug en Petten geen dienst. Callantsoog v.m. 10 uur Ds. Witkop. EVANGELISATIE. Schagerbrug 's av. 7 uur Ds. oBsma. Schagen v.m. lO'/a uur, Ds. Kooij v. A.'dam. Schagen nam. 51/* uur, de heer v. Voorst Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Breezand nam. 3Vs uur. de heer Boon. B.K.C.-NIEUWS. Wieringerwaard I B.K.C. I B.K.C. 2 HELDER 5 B.K.C. 3 is vrij. 2 uur. 2.30 uur. BINNENLANDSCH NIEUWS. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Een mooie avoncl op komst. Zondag (22 October zullen in de zaal van den heer Kossen optreden de alom gevierde cabarettiers Daan Pool en Tommy Bou man. Dit belooft een schitterende vond en een aanbeveling tot bezoek is ons inziens in deze overbodig. Loop der bevolking. Ingekomen A. J. Preijde van Medemblik; J. van Leer en gezin van Leerdam; Mej. J. d. Peet van Schoorl. Vertrokken: Wed. G. Jongejan-Mul naar Zijpe; Mej! II. C. Raven naar Den Hélder; W. Dunke naar Eggenstein (Duitschlanri) Geboren: Cornelia Catharina, doch ter van P. J. Langelaan en E. S. M van Schie. Neeltje Adriana, dochter v A. A. van der Werf en E. N. Rijnberg Hendrik, zoon van G. Vos en A. Oort; Maria Joanna Theresia, dochter van H. A. M. Ruysenaars en E. W. E. M. Wit teveen. Politie: Verloren: een rijwielplaat je; een gebloemd kussentje. Gevon den: een gebreid mutsje. men en zich nog niet konden opgeven, kun nen dit alsnog doen ten kantore van O. J. Boskcr. Na nog eenige besprekingen van hulshou- delijken aard, gaat de bijeenkomst uiteen. Prijzen Medembl. Verloting. De Wieringer loten debitant A. V'roone verzoekt ons te vermelden, dat in zijn collectie de volgende prijzen zijn geval Ion. no. 152 leeren werkhaam; 193 elec- trisch strijkijzer 4096 schemerlampje 4740 koffiemolen; 8005 wandklok; 1220 auto-plaid. Wieringer Schaakclub. Het bestuur van tic Wieringer Schaakclub heeft lie sloten deze winter een competitiewed strijd te laten spelen onder de leden. Hieraan zal deelgenomen worden .door alle leden. Vooral in verband mei liet vaststel len van een ranglijst, is hel spelen in competitieverband van groot belang voor de club, daar men dan een goed overzicht krijgt van de sterkte der spe Iers, welke eventueel eens een wed strijd zullen moeten spelen tegen clubs uit andere plaatsen. a.s. Dinsdagavond 10 Oct. worden de eerste partijen gespeeld. PREDIKBEURTEN WIERINGEN. ZONDAG 8 OCTOBER. NED. HERV. GEM. H.-hoef 's av. 7 uur Ds. Van Beek. Kapel Den Oever 's av. 8 uur Ds. Meihuizen. 12 Oct. 's av. 8 uur Herv. Zusterkr. Oosterland DOOPSGEZ. GEMEENTE H.-hoef v.m. 10 uur Ds. H. W. Meihuizen. EVANGELISATIE Kapel Den Oever v.m. 10 u. de heer Deen. H.-hoef nam. 4'A- uur de heer O. Deen. DE WIERINGER MOLENS TEN DOODE OPGESCHREVEN - Met gemengde gevoelens, las ik onder bo-(heffing bedraagt dus thans t l.~o pei venstaande titel 't veelzeggend verpletterend j 100 Kg. bericht. Gevoelens van weemoed over het a.s. gemis van een stuk plaatselijk-, een typisch Hollandsch schoon. Gevoelens van blijdschap, dat ook te Wie- ringen nog beminners zijn van de „Holland- sche molen" en trachten den wedloop van molensloopen, (althans het wreede werk plaatselijk,) te remmen. Wij onderschrijven clan ook zeer gaarne, de sloop moet voorko men worden, immers men vernielt zijn his torie opzettelijk. We noemden „historie" en met rechtim mers, de juiste tijd van het ontstaan der windmolens zal wel „in de duisternis van het verleden verborgen blijven," doch zeker is, dat in Europa, en ook hier in ons land, de eerste molens alleen korenmolens waren, van het type der Standaardmolens, ook wel Fran sche molens genoemd. De vierkante, geheel uit hout vervaardigde molenromp droeg wie ken, as, molensteenen en staart (het onder deel dat diende om de wieken naar alle wind richtingen te kruien) en werd gedragen door een zware eikenhouten, verticaal staande standaard, waarvan het- onderdeel rustte op 't kruispunt van twee horizontaal liggende balken, wier uiteinden rusten op vier steenen fundeeringen. Dit waren de open Standaard molens, in tegenstelling met die, waarvan het onderste deel was dicht getimmerd of gemet seld, om diverse granen, werktuigen enz. UMM u.c van ai ae moiens in ons Inrid' de oudste papieren heeft is eene als boven De ontploffing in het makkersbuis te Medemblik. Opzet thans erkend door den verdachte. Inzake de ontploffing in bet voorma lige „Makkersbuis" ie Medemblik hooft de verdachte W jlkous, die, na ge ruimen tijd t© zijn verpleegd in liet ziekenhuis to Hoorn tengevolge van bekomen bï-andwonden en daarna naar het huiyvan bewaring te Alk maar was ov«*rgebracht, thans bekend deze ontploffing te hebben bewerkstel ligd. Hij gebruikte daartoe een groot e hoeveelheid benzine met de bedoeling brand te stichten. Onderzocht wordt thans welke motieven Wilkens daar bij heeft gehad en of verdachte mede plichtigen heeft gehad. Schoolkinderen met t.b.c. besmet. In Ee (gem. Oostdongeradeel) zijn 30 schoolkinderen en op Terschelling l i leerlingen door een onderwijzer, bij wien tuberculose werd geconstateerd, besmet. Met finanticelen steun van o- verheid en particulieren worden nu 26 kinderen in een sanatorium ver pleegd. Het II.bld. verneemt, dat thans wet- telijke maatregelen in voorbereiding zijn om het onderwijzend personeel on der medisch toezicht te stellen gedu rende de uitoefening, van hun beroep. HEFFING op Aardappelen. Naar wij vernemen, is de heffing op de aardappelen verhoogd met 25 cent per 100 Kg. voor administratieloon. De Linksen. hal i* GEMEENTE WIERINGEN. LANDBOUYVCURSUS Holl. Mij v. Landbouw. Bijeenkomst in verband met het voortzet ten van een derdejaars-landbouwcursus, uit gaande van de afdeeling Wieringen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, op Donderdag 5 October 1933 in de oude O.L. school te Hippolytushoef. Aanwezig zijn de Heer Heerink, Hoofd en leider der cursus, 4 bestuursleden van de af deeling (H.M.V.L.) en 19 cursisten. In verband met afwezigheid van den voor zitter neemt de Heer Heerink voor dezen openingsavond de leiding. Spr. heet allen hartelijk welkom en is ver heugd over het feit deze cursus weder te mo gen leiden en dat nu al reeds 19 cursisten wenschen deel te nemen. Hij dankt het Bestuur voor het initiatief dat zij heeft genomen, een derde-jaarcur sus voort te zetten. Hierna zet spr. uiteen wat alzoo op dezen cursus zal worden behandeld. Eerstens moet herhaald worden hetgeen op de vorige 2 winterhalfjaar-cursussen is be handeld geworden. Daarnaast mag nog een vak worden behandeld, wat het meest nood zakelijk is voor Wieringen. De landbouwcursussen bestaan gewoonlijk uit 150 lesuren waarvan 144 in den winter en 6 in den zomer. Aan dezen cursus mogen ech ter niet meer dan 125 lesuren worden gege ven en wel, 120 in den winter en 5 in den zo mer. De cursus zal dus eindigen in de 2e helft van Februari 1934. Na eenige bezwaren te hebben opgelost ten aanzien van de lesavonden, wordt besloten dezen te doen plaats vinden op Dinsdag en Donderdag van 710 uur. De Heer Heerink stelt voor op dezen cursus te behandelen bedrijfscontrole en daarnaast landbouw-huishoudkunde. Bedrijfscontrole betreft boekhouden. Men is algemeen van meening, dat hieraan tegenwoordig meer dan ooit behoefte bestaat. Voorts bemesting om dat men hier verschillende gronden bezit, plantenkunde en plantenziekte, in hoofdzaak dit laatste, veeteelt, veecontrole en fokveree- nigingen. Dit programma vindt algemeene instem ming zoowel bij cursisten als bij het Bestuur en wordt derhalve besloten deze indeeling te volgen. Spr. hoopt, dat het weder een leerzame cursus wordt en dat deze met dezelfde animo zal worden gevolgd als de voorgaande jaren. Hij twijfelt hieraan echter niet. De eerste les zal aanvangen Dinsdag a.s. om zeven uur. Cursisten die vorig jaar hebben deelgeno- omschreven standaardmolen. Het is de in Brabant zoo bekende Koeveringsche molen, voor het bouwen waarvoor in 1299 door Hertog Jan vergunning werd verleend en die (naa; ik zeer wel meen) op den huicligen dag noj draait, midden in de hei, halfweg tusschen St. Oedenrode en Schijndel. Langzaam doch zeker is de Standaardmolen verdrongen door het „vaste" molentype met verstelbare bovenkap. De voordeelen, welke het type van lateren datum bood boven den ouden standaardmolen, waren te groot, dan dat de laatste zich kon blijven handhaven, Voor openvlakte en stadswallen was hij, wat het opvangen van den wind betrof, nog te gebruiken, maar in een bebouwde kom of tusschen hoog geboomte kon men er niet meer mee overweg, omdat hij op rn hoogen en dikwijls steilen heuvel had geplaatst moe ten worden, wat groote bezwaren opleverde. Zij hebben er voor gezorgd, dat hij als graan molen sinds langen tijd niet meer is gebouwd geworden. En wanneer we zoo'n typisch ou den standaardmolen in één of ander dorp zien, kunnen we zeker aannemen dat hij minstens anderhalve eeuw oud is. Ik sprak van het „vaste" molentype met verstelbare kap. Hiermede komen we aan het eigenlijk Hollandsche of ook Wieringer type, de bovenkruier. Op het platteland veelal verrees de z.g.n. bergmolen met zijn vaak typischen inrijpoort en ruw begroeiden wal of molenberg. Hij doet daar sinds eeuwen zijn dienst ten behoeve van de dorpsbewoners, met wie hij meeleeft, wier wel en wee hij deelt. En zoo is de molen met zijn dorp en zijn bewoners als vergroeid tot één geheel. Zal liij moeten verdwijnen, onze oude trouwe vriend Moderne techniek, moderne handelsopvattingen, in één woord een nieu we wereld vaagt onverbiddelijk alles wat oud en voor die nieuwe wereld niet meer bruik baar is, van onzen aardbodem weg. En het zal absoluut niet te verwonderen zijn, als een tijd komt, waarop de windmolen tot de laatste ten offer zal zijn gevallen aan den vooruitgang. Op vele plaatsen kan de windmolen gehol pen do.or motorische kracht, nog heel goed aan de behoefte van het oogenblik voldoen, en niet alleen van het oogenblik, maar hoogst waarschijnlijk wel aan de behoefte van de eerstkomende halve of heele eeuw. En waar dan bovenal door de aanwezigheid van mo lens in het landschap het schoon zoo uitnemend wordt gediend, (niet het minst te Wieringen,) laat daar dan bevoegde licha men optreden om nuttig werk te doen, n.1. om de „Hollandsche molen" in het schilder achtige landschap te behouden, om deze aan te kunnen bieden aan de komende geslachten. Middenmeer. GURBE VOS. SPORT. SUCCES-NIEUWS, 't Programma voor a.s. Zondag 8 Oct. is als volgt K.N.V.B. Succes I Uitgeest Aanvang 2.30 uur. N.II.V.B. Petten I Succes 2 Kolhorn I Succes 3 Petten 2 Succes 4 Succes a Held. Boys a Succes b Helder f 2.30 uur. 2.00 uur. 12 uur. 11.15 uur. DE VIJF GULDEN PER KOE. Juridische bezwaren. Op een vraag van dr. Posthuma aan mr. Wintennans, die minister Ver schuur ter F.N.Z.-vergadering vertegen woordigde, wanneer de betalingvan f5.- per melkkoe kan worden tegemoet ge zien, antwoordde deze, dat op 't oogen blik de juridische vraag wordt onder zocht, ot' de Crisiszuivelwet deze uit- keering wel toelaat. Persoonlijk was mr. W'ester;nan van meening, dat dit niet het geval is. Kómen zal de uit kee ring, in welken vorm dan ook, zeker. Bloembcllenveiling West Friesland Te Bovenkarspel is Donderdag dooi de Bloembollenveilings - verqeniging West. Friesland de 18e veiling gehou den van leverbare bollen. De aanvoer bedroeg anderhalf millioen stuks, die in 549 nummers werden geveild. Slechts een klein gedeelte werd ver kocht, de rest werd op het wijzerbord doorgedraaid. Daarna had de verkoop plaats van 364 nummers plantgoed, waarvoor heel wat meer belangstelling dankt Niet noodig, sprak Daar aan den overkant in di en reservelift. Hij had gelijk er was een reserve lift. een van die dingen mei een bord met allerlei knoppen en cijfers en waarschuwingen, hoe iemand, die zich er in waagt, ermee om moet gaan. Is 't wel veilig aarzelde Jan sen even. -- Man, doe toch niet zoo antidilu- viaansch sprak Linksen. Zoo'n ding is nog eenvoudiger dan de Einstein theorie 1 Heel overtuigd keek Jansen met, maar hij stapte toch in en Pinksen sloot het hek. -- Kan jij niet zoo'n ding omgaair? vroeg Jansen nog -- O, man, ik ben misschien al dui zendmaal met zoo'n ding naar boven gegaan, antwoordde Pinksen luchtig. Eens kijken - vijfde verdieping -- da is deze knop. Hij drukte een knop i n en Jansen verwachtte, dat er een of andere cata- strophe zou gebeuren, maar er gebeur de niets. Er gebeurde zelfs nog minder dan niets de lift verwikte of ver- woog niet. Wat is dat nou bromde Pink sen. Wat zullen we nou hebben Niks, zei Jansen lakoniek. Dat ding is ook kapot. Laten we er maar uitgaan, voordat we 'n ongeluk krijgen Loop rond, met je ongeluk krij gen sprak Pinksen. Ik denk er niet aan, te gaan tippelen, als er een lift is. Ik zal 't nog wel eens probeeren. .Hij drukte op goed geluk op nog een paar knoppen. Er kwam beweging in de lift. Zie je wel zei hij triomfante- 'iik. Daar gaat ie al. De heele zaak is, dat je met zoo'n ding om moet weten ite gaan. Als je niet 'n beetje deskun dige bent, doe je beter, er met "je vin gers af te blijven. -- Daarom kom ik er niet aan, zei Jansen eenvoudig. Werktuigelijk telde hij de etages die voorbij schoven eerste, tweede; der de, vierde, vijfde maar daar stop te de lift niet. Ze gingen nog hooger. Wat is dat nou mompelde Pinksen verbaasd. Probeer 't hek open te maken, sprak Janseen zenuwachtig. Dan kui nen we er tenminste uit, als we door 't dak heenschieten. -- Zanik niet, zei Pinksen nijdig, terwijl hij den eencn knop indrukte en den anderen weer uithaalde. Die dingen zijn tegenwoordig volstrekt veilig. Hij zal wel ergens stil blijven staan. jansen hoopte inwendig, dat hij ge lijk zou hebben. Ze hadden nu de zevende verdie ping bereikt. De lift stond met een schok, maar begon op hetzelfde oogen De Kaasmarkt. HOORN, 5 Oct. Op de gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 8 kleine stapels fabrieks baas f21.50, 19 stapels kleine boeren kaas f 21, 3 stapels boeren commissie kaas. Totaal wegende 19209 K.G. De De Veemarkt, handel was goed. SCHAGEN, 5 Oct. 1933. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt 102 st. Gelde- koeien (mag. f 100 - f 150, 95 st. Idem (vette) 140-f 255, 3 st. Kal l'kooien f 160 tot f '200, 53 st. Vaarzen f 50- f 95, 13 st. Graskalveren f 34-f 42, 21 st. Nuchtere kalveren f 6-1 14, 50 st. Rammen f 13- 22, 320 st. Schapen (vette) f 12-f 18, 020 st. Lammeren f 4-f 12, 5 st. Bokken .ui Geiten f 1.50- f 6, 12 st. Varkens mag.) f 13-f 17, 15 st. klem (vette) per K.G. f 0.39- 10.42 41 stuks Biggen t' 10- i' 1(2.50, 6 st. Konijnen f 0.60-1' 1, 38 st. Kippen f 0.20-f 1.70 Haantjes f 0.20- i 0.60, 40.000 st. Kipeieren 52-54 1 4.10, 38-60 f 4.50-f 4.80, 61-63 f 4.50-f 4.90 100 st. Eendeieren f 2.70-f 3.10. 10 Kal koeneieren f 5.30. Eierveiling Helder, 5 Oct. 1933. Aangevoerd 10670 Kipeieren. Prijzen als volgt 55-57 Kg. f 4.70 a 5.00 58-60 Kg. f 4.70 a 5.40 61-63 Kg. f 5.30 a 5.50 Kleine Eieren f 2.70 a 3.20 Eendeieren f 2.50 a 3.00. Eierveiling Schagen 5 Oct, 1933. Aanvoer 40.000 kipeieren. Prijs 52- >4 Kg. 4.10 per 100. 58-60 Kg. 4.50 a 4.60; 61-63 Kg. 4.50 a 4.90. Klein: 2.30 a 3.60. 600 Eendeieren 2.70 a 3.10 pleizicr sla af beulen, probeer jij Jan om 'in te laten stoppen. Ik denk er niet aan, om je 't werk uit de handen te nemen, ant woordde Jansen zeer beslisi. Jij beni de deskundige. Ga je gang. Ik heb den tijd voorloopig. Beneden was het aantal wachten den aangegroeid tot een half dozijn. De mijnheer, die er het eerste stond gloeide van verontwaardiging. Schande sprak hij. 't Is gewoon schande Twee groote kerels en die spelen me daar met dat ding als een paar kwajongens, terwijl een ander staat te wachten Met zijn wandelstok probeerde hij door de tralies van het hek heen Jan sen in zijn beenen te porren, toen ze weer omhooggingen. Kun je dat perpetuum mobile van je niet wat harder laten loopen vroeg Jansen. De aanval van de uitge slotenen is begonnen Wht bedoel je, vroeg Pinksen, die rood zag van inspanning. De vermeende schoonmoeder van Muller had hem met haar regen scherm een por in de ribben gegeven, die raak was. Ik wou, dat 't heele ding in de lucht vloog mompelde hij bitter, terwijl hij pijnlijk over de geraakte rib wroet. -- Wie weet prak Jansen hoop vol. Op de derde etage hadden zich nog twee bewoners bij Muller gevoegd. De ze laatste scheen thans zijn vrienden to hebben herkend. - Zeg, riep hij, bent jullie haast klaar met je montage russes Vraag het maar aan Pinksen riep Jansen terug, toen ze weer daal den. Ik heb er genoog van, sprak Pink sen, terwijl hij uitgeput in een hoek van de cabine neerzeeg. Nu ga jij je gang maar. Allright, zei Jansen. Zelfden koers maar blijven sturen zeker Op alle etages stonden nu mensclien te wachten. Het heele gebouw scheen te zijn uitgeloopen, om naar de lift te kijken, die plotseling dol was gewor den. Jansen drukte op verschillende knoppen, soms op één, dan weer op twee of drie tegelijk. Maar de lift rees |en daalde onverpoosd. Pinksen keek onverschillig toe. Eensklaps stopte de lift op den be- ganen grond. Er ging een geestdriftig gejuich op. Vooruit, zei Jansen, zijn vriend meetrekkende. Kam nu gauw, voor dat het ding weer de hoogte in gaat. Dat kon niet, om de eenvoudige re den dat de conciërge eindelijk den stroom had afgesloten, maar dat wist Jansen natuurlijk niet. Zoo, bent jullie eindelijk klaar met je spelletje? brio«rhte de woeden- DE DESKUNDIGE. Hallo zei Pinksen. Aan 'i w leien Heb je niks te doen -- Neen, op 't oogenblik niet, ant woordde Jansen. Partijtje biljarten Of moet je ergens heen Even naar Muller, sprak Pink sen Weet je wat Loop met me mee, ik hoef er niet lang te zijn. Muller Waar hangt die togen woordig uit Hij heeft nu een aardige flat in een van die nieuwe flatgebouwen- Keurig netjes. Zoo'n soort, wolkenkrab bei- in zakformaat. Prachtig uitzicht. Ilij zit op de vijfde verdieping. Man, ga even mee Vijfde verdieping Jansen trok een bedenkelijk gezicht Wat zou dat zei Pinksen. Er is immers een lift Je denkt toch niet, dat je naar hoven hoeft te loo pen Liften zijn toch opzettelijk ge maakt voor luie menschen Toen ze aan het gebouw kwamen, hing er een stuk karton aan de lift met de mededeeling „Buiten dienst wegens reparatie." Wat nu vroeg Jansen. Vijf trap 10 uur. pen op klauteren Je wordt be- l alle mopperde Pink sen. Er is bepaald iets niet in orde met dat ding. Zou je zoo zeggen, antwoordde Jansen droog. Trek asjeblieft aan de noodrem, als je mij 'n plezier wilt doen. Ik wou er graag uit. Tot eenig antwoord drukte Pinksen nog een paar knoppen in. -- Kijk, daar staat Muller riep Jansen, toen ze de dorde etage weel- voorbijkwamen, doch nu op weg naar heneden. Hé, Muller Muller keek even naar de lift, doch herkende blijkbaar zijn vrienden niet. Stop even, riep hij. Ik ga naar beneden. Wij ook, schreeuwde Jansen te rug. Maar ik weet nog niet hoe ver. Op de eerste etage stond iemand te wachten, die riep Hé zeg, als jullie weer naar hoven gaat, stop dan even, ik moet op de vijf de verdieping zijn ij ook, kon Jansen nog juist intwoordne. Toen arriveerde de lift ge lijkvloers. Daar stond een dame te wachten, die Jansen volgens haar ge laatsuitdrukking voor de aanstaande schoonmoeder van Muller hield. Als u klaar bent met de lift begon ze dreigend. Dadelijk, mevrouw antwoord de Jansen beleefd. Met een bons kwam de lift op den bodem van den liftkoker, maakte een onheilspellend geluid en rees omhoog. Stop, stop riep de dame, met haar paraplui zwaaiende. Een oogenblikje, we zijn zóó te rug schreeuwde Jansen, die nu ple zier in het geval begon te krijgen. Wat de man op de eerste etage zei, toen de lilt he,m voorbij schoot, zon der te stoppen, was minder parlemen tair. Ik geloof, dat 't ding dol is ge worden, zei Pinksen, die op alle moge lijke knoppen tegelijk stond te druk ken, terwijl hij zich het vocht van hel voorhoofd wischte. Probeer 't eens op een andere versnelling, stelde Jansen voor. inksen antwoordde niet, maar koek hem verscheurend aan. Op de vijfde verdieping hield de lift natuurlijk niet stil, maar schoot weer door tot boven toe en maakte -opnieuw onmiddellijk'" rechtsomkeert Op de derde etage stond Muller nog altijd te wachten, geërgerd en on geduldig. Is 't iiii haast uit schreeuwde hij, toen de lift weer voorbijging. Ik hoop 't, schreeuwde Jansen. Maar Pinksen zit aan 't stuur Weet je wat zei Pinksen woest. Als je denkt, dat ik me hier voor mijn -*e mijnher niét den wandelstok, 't Is een schande Maar wat hebt u in hemelsnaam zoo lang in die lift uitgevoerd V vroeg een dame. Mevrouw, sprak Jansen beleefd, zijn hoed afnemende, mijn vriend hier (hij w ees op Pinksen is ingenieur en deskundige op het gebied van liften. Hij heeft de lift geprobeerd, ziet u Dat is alles. O, zei de dame, blijkbaar bevre digd. Is 't dat En werkt hij nu goed vroeg een andere dame angstig. Mevrouw, antwoordde Jansen met een buiging, mijn vriend heeft ge constateerd, dat hij prachtig regel matig naar- boven en naar beneden gaat 1 oen baande hij zich een weg, dooi de wachtenden, den sprakeloozcn Pinksen achter zich aan trekkende. eigen muziek - uitzending HEDEN AVOND PINDA PINDA LEKKA LEKKA op IIALLEVOETS NIEUWSTE DRAAIORGEL. Verder de nieuwste platen. ZOO'N CENTRALE TOCH beste BRAVO- en RED STAR AARDAPPELEN. WED. D. N. MULDER, ELFT, Wieringen. ZATERDAG 7 OCTOBER HILVERSUM Golflengte 296 li. V. A. R. A. *.00 Gramoroonmuilek. 9.00 n.m. VARA-Orkest o.Lv. Hugo de Groot V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 3