24e JAARGANG DINSDAG 10 OCTOBER 1933 No. eo NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WIERINOEN EN OMSTREKEN OM HET GOUD. «WIERINGER COURANT VERSCHIJNT ELKEN DINSDAG en VRIJDAG. ABONNEMENTSPRIJB per 8 maanden 1.—. UITGEVER BOSKER. WIERINGEN BUREAU nippolytasheef Wlertnfen. Telefoon Intercomm. No. 19. AD VERTENTIëN. Van 1—5 regels Iedere regel meer f 0.50. f 0.10 Dr. COLIJN EN DE LONDENSCHE CONFERENTIE. „Het Amsterdajnscli Effectenblad" schrijft De Nederlandsche Minister-presi dent draagt het ideaal van een inter nationalen terugkeer tot het gezond verstand -- zooals hij het ziet -- hoog in het hart. De waanzin der tarieven en de mor bide valuta-politiek der landen, die het goud verliezen, die het onderling begrijpen en de mogelijkheid van sa menwerking tusschen de volken met groote stelligheid den weg versperren, zijn hem een gruwel. Zoo hoog zit he,m zijn ideaal, dat hij weigerde te gelooven in de misluk king der Londensche Conferentie, hoe zeer deze mislukking voor de geheele wereld evident was en het doodvonnis beteekende van de internationale ge dachte. Daarom is Minister Colijn, met als eenige bagage, zijn bijna kinderlijk vertrouwen, nogmaals op reis gegaan, om, als een bedelmonnik voor een hei lig doel, aan de deuren te kloppen van hen, die de wereld iets konden schenken. Iiij trok naar Londen en kreeg te hooren, dat de Conferentie voorgoed had afgedaan. Hij sprak er over economische mogelijkheden, de regeling der productie van bedreigde artikelen, doch sprak aan dooveman's deur. Te Genève, waar de landen bij een zijn voor andere doeleinden dan dat des lieeren Colijn, vond hij iedere deur gesloten. En zelfs vermocht hij geen monde linge uiteenzettingen te verkrijgen als antwoord op de brieven, die hij als voorzitter van de econo:mische com missie tot de landen richtte. En die onbeantwoord waren geble ven Het is onzen Minister-president ver gaan, zoo als het Henderson vergaan is, toen hij bedelde om gehoor voor een niet minder edel doel. De harten zijn verhard, de ooren gesloten. WORDT DE BOER DOOR INFLATIE GEHOLPEN „Schakels", weekblad op het gebied van kunstmeststoffen, voederstoffen, enz., schrijft Men herinnert zich, dat Denemar ken, kort nadat Engeland in Septem ber 1931 den gouden standaard had moeten loslaten, dat voorbeeld ge volgd heeft en de waarde van den Deensche kroon heeft doen dalen. W/ij vinden thans vermeld hoe het staat met den vermogenstoestand van den Deenschen boerenstand, in welks belang die daling voornamelijk is tot stand gebracht. Het Deensche bureau voor de stati stiek publiceert thans een studie, die betrekking heeft op de particulere ver mogens in Denemarken in 1931 en ver gelijkt die met de vermogens van 1930. Terwijl er in 1930 in Denemarken waren 1.188.456 belastingbetalers, die een jaarlijksch inkoimcn hadden van FEUILLETON. (43, Op dat oogenblik bewogen zich Gabrielle's lippen, haar doffe slaap werd door koorts achtige droomen verlevendigd. Zoo zag zij zich opnieuw in het paleis van Murad, om- •ingd door de Oostersche weelde en de talloo- s? bloemen. Allen, die zij lief had, waren om h.ar vereenigd Valentin, haar vader, Mu- ra\ Federie en Fatma. Alleen zagen haar me vriendelijke blikken aan en ieder hunner zei aar het was de stem van Norbert, die in dn slaap niettemin tot haar doordrong ieder »ei haar ik heb u lief. En daar hoor de zijus uit de verte het weemoedig gezang, dat har door Murad was vertolkt „Het oven is niets anders dan een storm En bl»men, ijs, jeugd, grijsheid, lente, winter, Vaarwel 't Vliegt alles in een storm daarheen." Een hartochtelijke kus van Norbert wek te haar uithaar koortsachtige droomen. Zij richtttzich op en haar doodsvijand aan haar voeten \ende, riep zij met een doordrin genden gil o hulp. Norbert sp*ig op en trok zich naar de andere zijde \n den wagen terug. Hij was bleek, zijn lipin hadden alle kleur verloren en met somb€> blikken, sprak hij eenigs- zins sidderend \n ontroering Blijf bedaaj, Gabrielle, ik zweer u, dat gij niets van mifce vreezen hebt. XIV. Het kasteel van 0is Tordu lag geheel ver- iten in het bosch »n Montreuilon, ongeveer en uur verwijderd an het stadje Corbigny. 800 of meer kronen, is hun getal in 1931 gedaald tot 1.153.026, een vermin dering met 35.000 in dienzelfden tijd daalde het totaal bedrag hunner in komens van 3.159.000.000 kronen tot 2.910.000.000, een vermindering van 250 millioen kronen, waarvan 170 milli- oen betrekking hebben op do inko mens der landbouwende klassen. De meest door de crisis getroffenen zijn de grondeigenaars en de grooie boeren. Het bedrag van hun gemid deld jaarlijksch inkomen verminder de met, 34 pCt. doordat het van 11.953 kronen viel op 7.880 kronen. Voor geheel Denemarken vermin derde het aantal personen met een ka pitaal van 6000 kronen of meer met 13.351 of 5.1 pCt. van het geheele cij fer. Ook hier zijn de landbouw klassen de meest getroffenen. Het totaalcijfer der vermogens van meer dan 6000 kronen bedroeg in 1930 9.544 millioen kronen. Tenslotte wordt medegedeeld, dat van het eene jaar op het andere liet ge al personen met een vermogen van meer dan een millioen kronen vermin derd is met 45 doordat het van 473 daalde op 428. Tot zoover het bericht. Het blad meent goed te doen erop te wijzen dat niet wordt aangegeven op welken datum de opgaven betrekking hebben. Zijn deze cijfers vastgesteld op den 31en December van elk jaar, dan leeren zij ons, dat de waarde-da- ling van de kroon in September-Octo- ber 1931 niet ten goede is gekomen aan de. welvaart van den boerenstand, in welk belang Denemarken is, zoo als men weet voor den uitvoer van vleesch en zuivel hoofdzakelijk op En geland georiënteerd die waardeda ling tot stand kwam. Een voorloo- pige waarschuwing om voorzichtig te zijn met inflatie en daarvan voor den boerenstand niet veel te verwachten. BINNENLANDSCH NIEUWS. VOETBALLER VOOR HET GERECHT. Zes weken gevangenisstraf geeischt wegens ruw spel. Voor den politierechter te Arnhem had zich j.1. Vrijdagmorgen een 20-jarige speler van de Edesche Boys te verantwoorden, wegens het feit dat hij gedurende een wedstrijd een speler van de tegenpartij zou hebben gehaakt en nagetrapt, met het gevolg dat deze speler een been brak. Baron Speyart van Woerden, subst. officier van Justitie, zeide in zijn requisitoir dat het jammer is dat de voetbalbonden spelers, die van een voetbalmatch een soort bokswed strijd maken, niet voor hun leven lang het veld uitsturen. Deze verdachte heeft op meer dan ergerlijke wijze niet alleen de spelregels overtreden, maar bovendien op buitengewoon onsportieve wijze gehandeld. Een strenge straf achtte hij hier op zijn plaats en hij eischte wegens mishandeling dan ook zes weken ge vangenisstraf. De verdachte L., die het hem ten laste ge legde ontkende, voerde tot zijn verdediging aan dat het spel een normaal verloop had. „De officier van justitie heeft nog nooit zien voetballen" zegt verdachte. Mr. baron Speyart„Meer dan me lief is!" De uitspraak werd bepaald op 13 Oct. a.s. VERDACHT STERFGEVAL TE HOEVELAKEN Jongeman gearresteerd. Maandagavond heeft zich te Hoevelaken op Het was omringd van oude, dichte bosschen met hun geheime nissen en gevaren het was daar de volstrekte woudeenzaamheid. Sedert den dag waarop ons verhaal een aan vang nam, toen men het overschot van de bezittingen van markies d'Argental stuksge wijze had verkocht, was Bois Tordu, door de zorgen van Rouquin, die gemeend had den loop der gebeurtenissen vooruit te kunnen zien, weer in bewoonbaren staat gebracht. Het was niet meer datzelfde bouwvallige kas teel, dat aan weer en wind was prijsgegeven en een welkom toevluchtsoord aanbood aan raven en uilen, die op duistere nachten kras send en schreeuwend naar den klokketoren kwamen vliegen. Bois-Tordu was gerestaureerd. Het uiterlijk verkeerde weer in behoorlijken staat, terwijl van binnen door Bouquin en Norbert voor een goede inrichting was gezorgd, voor zoover zulks met het oog op de haast, waarmede alles geschieden moest, was mogelijk geweest. Daar heerschte nog niet die weelde, waar van de markies had gedroomd, doch volgens zijn meening was het ook slechts een voor- loopige inrichting, alleen bestemd om het kasteel voor Gabrielle bewoonbaar te maken, Een rijtuig wachtte den markies aan het station van Corbigny. Het was een frissche, maar overigens heer lijke morgenstond. Voor de opgaande zon trokken de nevelen weg, die als een groote sluier bosch, veld en akker bedekt hadden. De weg, dien het rijtuig insloeg, was schil derachtig en woest, nu eens loopend door dichte bosschen, dan weer stijgend langs een berghelling, hier en daar met zware graniet- blokken afgesloten, welke jaren of eeuwen geleden misschien door vreeselijke aardbevin gen daarheen waren geslingerd. De bladeren en de slanke boomtoppen ruisch ten in den morgenwind en dat was, nevens het rollen der rijtuigwielen, het eenig geluid, dat op dien tocht gehoord werd. Op Gabrielle maakte die volslagen een zaamheid een allerpijnlijksten indruk. Zoo lang zij te Parijs was, zoolang zij de coupé nog niet verlaten had, waar zij aan de gena de boerderij, bewoond door de gebroeders Van P. en hun zuster, een drama afgespeeld, dat aan de zuster het leven heeft gekost. De justitie kon in verband met het voor onderzoek geen inlichtingen verstrekken. Thans geeft het Utr. Dgbl. de volgende bij zonderheden Mej. Van P. had zich Maandagavond met haar verloofde, den 26-jarigen Van W., in het bakhuis van de boerderij opgehouden. Om streeks halfelf waarschuwde Van W. een der broers, die zich reeds te bed had begeven, en deelde hem mede, dat zijn zuster was flauw gevallen. Toen de broer daarop in het bakhuis kwam, vond hij zijn zuster bewuste loos op een deken liggen. Daar geen leven be speurd kon worden, ging Van W. den dokter waarschuwen, die spoedig ter plaatse was. Deze kon na onderzoek niets anders dan den dood constateeren. Gezien de verdachte omstandigheden, waaronder de dood was in getreden, achtte de dokter het noodig den burgemeester en de gemeente-politie rnet het geval in kennis te stellen. De burgemeester, jhr. P. A. van Eys, legde in zijn kwaliteit van hulp-officier van justitie onmiddellijk beslag op het lijk, terwijl de verloofde terstond door den gemeente-veldwachter in verhoor geno men werd en waarna deze in arrest werd ge steld. Het bakhuis werd des nachts verzegeld. Dinsdagmorgen werd de officier van justitie van een en ander op de hoogte gebracht en in den middag werd ter plaatse door het Parket uit Utrecht een onderzoek ingesteld. Nadat foto's van de situatie waren geno men en vingerafdrukken waren gemaakt, werd het bakhuis wederom verzegeld tot de overbrenging van het lijk naar Utrecht, waar het Woensdag gerechtelijk is geschouwd. De verdachte Van W. is inmiddels door den gemeente-veldwachter naar Utrecht overge bracht en aldaar in het huis van bewaring opgesloten. HET NATIONAAL CRISIS - COMETE. Een gift van de Koningin. H.M. de Koningin heeft een gift van vijf duizend gulden geschonken aan het Nationaal Crisis-Comité. VLEESCH IN BLIK VOOR DE WERKLOOZEN. Ofschoon de Minister nog geen officieele beslissing heeft genomen, staat thans toch wel vast, aldus De Telegraaf, dat ten aanzien van de verwerking van het rundvee, noch het plan-Ruiter, noch de distributie van versch vleesch in aanmerking komt, doch dat het vleesch in blik zal worden verwerkt. Desbe treffende voorstellen zijn door de crisis-rund veecentrale aan den Minister gedaan. Aange zien de Minister zich van den aanvang af ge regeld van deze kwestie op de hoogte heeft doen houden, is niet aan te nemen, dat de Minister thans van het advies der centrale zal afwijken. Daarmede is dan beslist, dat het rundvee als vleesch-in-blik op bonnen aan de werk- loozen zal worden verstrekt. DE DRUIVENSTROOM HOUDT AAN. Wat het Westland levert. Het Westland leverde afgeloopen week een on gekende hoeveelheid druiven uit zijn kassen, nog nimmer is de druivenstroom, die uit de kassen vloeit, zoo groot geweest als thans het geval is. Schuiten en wagens vol komen iederen dag aan de twaalf veilingen in het Westland en gelukkig vindt dit Westlandsche product bij uitnemendheid nog steeds voldoende afne mers. De veilinggebouwen vertoonen een weelde van het kostbaarste fruit, dat donker blauw van kleur in de mooie kistverpakking spreekt van het vruchtbare Westland. Het is thans de moeite waard om naast een bezoek aan de druivenkassen ook een kijkje te nemen in de Westlandsche veilinggebouwen, waar de van Norbert scheen prijsgegeven, had zij nog altoos een onbestemde -hoop bewaard. Kon bij al die menschen om haar heen ook niet een redder voor haar wezen Maar thans was alle hoop vervlogen. Wie zou haar ooit in deze woudeenzaam heid zoeken, die alleen de verblijfplaats scheen te zijn van wilde zwijnen, herten en wolven Immers niemand. Het rijtuig, waarin Gabrielle zich met Nor bert bevond, had den hoofdweg reeds lang verlaten, om verschillende smalle zijwegen in te slaan, dikwijls zoo smal zelfs, dat de eiken van boven met hun takken in elkander vielen en zoodoende het zonlicht onderschep ten. Voortdurend voelde de arme Gabrielle haar angst toenemen, voortdurend bad zij tot God om redding, al was zij zich nauwelijks bewust, dat zij het deed. Norbert richtte geen enkel woord tot haar. Toen Gabrielle evenwel rilde in de koele morgenlucht, vroeg hij haar of zij ook eeni- gen last had van de koude. Zij mompelde iets onverstaanbaars, terwijl haar tanden klapperden, maar van angst. Hij legde een warme reisdeken over haar knieën en sloeg een mantel over haar schou ders, daarop verviel hij weer in het vorige stilzwijgen. Het stille woud scheen eindeloos lang te zijn. Plotseling sloeg het rijtuig weer een zij weg in en op het halfdonker volgde nagenoeg zonder geleidelijken overgang het warme, stralende licht der voorjaarszon. Men was de bestemmingsplaats genaderd. Daar lag, omringd door tuinen, het herstel de kasteel op een verhevenheid. Een zandweg leidde van het bosch tot een nu neergelaten ophaalbrug, die over een vrij breede gracht, welke de slottuinen in hun geheel omgaf, geslagen was. Voor deze ophaal brug stond, den weg min of meer versperrend een eeuwenoude, reusachtige, zeer gekromde of gekronkelde eikeboom, van een vreeselijken omvang, die zijn wortels tot wel acht meter afstand van den stam boven de aarde uit stak. Aan dien alouden boom had het kasteel vooral op de z.g.n. hoofddagen, Maandag. Woensdag en Vrijdag een enorme hoeveel heid druiven bijeen gebracht is. Was j.1. Woensdag reeds aan de veilingen het „record" van alle vroegere aanvoeren ge slagen, Vrijdag is op verschillende veilingen dit record nog geslagen en werden meer drui ven aangevoerd dan ooit te voren. Aan de groenten- en fruitveiling te Naald wijk werd dien dag b.v. 60378 K.G. druiven aangevoerd en een gelijke hoeveelheid kwam aan de veiling te 's-Gravenzande. In Poel dijk de grootste veiling van het Westland was de druiven-productie dien dag aan de veiling nog grooter. Er mag veilig worden aangenomen, dat het Westland Vrijdag een 300.000 Kg. druiven heeft afgeleverd. Toch waren bij deze enorme aanvoeren de prijzen niet ongunstig, en zoo werd b.v. voor de Alicante-soort tot 27 cent per K.G. besteed. WAGEN MET HOLLENDE PAARDEN TE WATER. Zaterdag reeds een knecht van boer S. met een ledigen wagen, waarop eenige kinderen zaten, door de Oude Straat te Kampen, toen de paarden schrokken en op hol sloegen. In woesten ren ging het door de straat op den IJsel af. Inmiddels hadden de kinderen het bevel opgevolgd zich achter van den wagen te laten vallen, terwijl op het laatste oogen blik de voerman zich wist te redden. Allen kwamen met lichte verwondingen vrij. De beide paarden echter stortten met den wagen van de hooge kade in de rivier en waren ver dronken, voordat reddingspogingen in het werk konden worden gesteld. WEER PISANGS NAAR NEDERLAND. Men herinnert zich, dat de eerste proefzen ding van bananen, nu eenige maanden gele den, tot bemoedigende resultaten heeft ge leid. Uit de verschillende gegevens en waar nemingen tijdens de overtocht en bij het op slaan in de rijphuizen te Amsterdam door ir. Levy gemaakt, is gebleken, dat de export, wanneer eenige koeltechnische verbeteringen worden aangebracht, reeds aanstonds met winst zal kunnen geschieden. Tevens werd geconstateerd, dat de pisangs uit Medan in beteren staat waren aangeko men dan de vruchten uit Oost-Ja va het tijdsverschil van vijf a zes dagen schijnt een voornamere rol te spelen dan men aanvanke lijk dacht. Naar aanleiding van de behaalde resulta ten werd toentertijd reeds tot herhaling de zer proefzending besloten en zoo zal de „Mar- nix" te Sabang een 500-tal trossen inladen. Predicatie met nabespreking. Proef geslaagd Zondagavond 1 October is in de Ge- ref. Kerk in Hersteld Verband te Rot terdam (predikant ds. E. L. Smelik) voor de eerste maal een predicatie met nabespreking gehouden ze wordt als goed geslaagd beschouwd. Er waren veel gemeenteleden en „vreemdelin gen", zoo meldt „Het Kerkblad". De vrees dat het misschien te lang zou du ren, werd beschaamd algemeen vond men dat de tijd te kort was ge weest. De bespreking sloot zich goed bij de preek aan en de ste,mming werd niet door een „debattoon" gestoord. BUITENLANDSCH NIEUWS. Trouw aan het oude nest. Een ornitoloog te Viborg op Jutland, die sedert vele jaren duizenden ooie vaars van ringen heeft voorzien, heeft waargenomen dat in een Jutlandsch dorp oen ooievaar reeds meer dan 35 jaar lang steeds op zijn oude nest te rugkeert. Tragisch. Woensdagochtend heeft een vrouw in «le Mainzerstrassc te Berlijn uit een venster van «le vierde verdieping haar .man nagewuifd, die naar zijn werk 'ging. Hierbij heeft de vrouw zich waar jschijnlijk te ver uit liet raam gebog«»n. jwant zij is uit het raam gevallen en op straat te pletter gevallen. Auto doorboord. Terwijl in de voorstad Lichtenrade van Berlijn een tractor inet een bij- wagen, waarop lange masten lagen, zich langzaam voortbewoog, kwam van achteren een auto jnet groote snel beid, waarbij de bestuurder blijkbaar «le behoersching over zijn wagen ver loor. De auto werd letterlijk op «le mas ten gespietst, i]ie door koeler en voor ruit drongen en «Ie geheele auto door boorden. De bestuurder werd levens gevaarlijk gewond. Goudader onder Madrid De internationaal bekende wichet- roedelooper Botivar beweer* *e hebben vastgesteld, dat zich onder Madrids stralen een goudader bevindt, die «le moeite waard is te worden geëxploi teerd. Vooral onder het asfalt van een van Madrids voornaamste straten zou zich een groote hoeveelheid goud be vinden. Merkwaardig is. «lat in enkele oude Madrileensche sagen over een goudschat wordt gerept, die zich onder de stad Madrid zou bevinden. Uit vliegtuig gevallen. In de nabijheid van Rijssel was een vliegtuig opgestegen, waarin een foto graaf zat. die luchtfoto's wilde maken. Een valwind deed plotseling het vlieg tuig geweldig slingeren de fotograaf, die te ver uit het toestel leunde, viel er uit. Men vond hem later verplet terd op den grond. Een hertog als treinmachinist. riet klinkt ongelooflijk, toch is net een feit. Een werkelijke hertog, een grande van Spanje, wiens stamboom loopt tot 1156, heeft 30 jaar van zijn le ven op de locomotief doorgebracht» liet is de hertog van Zaragossa, wiens lust en leven is op een locomotief le staan. Of het weer mooi is dan wel mis tig of regenachtig, het doet er niets toe de hertog is op zijn post en stuurt de machine langs den „ijzeren weg". Reeds 2.500.000 K.M. heeft de hertog als machinist afgelegd. Hij heeft dienst gedaan op D-trein loco motieven, boemel treinen, ja ook op locomotiefjes, die veetreinen voort trekken langs kleine provincie-sta tionnetjes. Toen in 1912, 1916 en 1917 het spoorwegpersoneel in Spanje staakte, rolden de treinen, waarop de hertog als machinist dienst deed, langs «le rails. Wanneer koning Alfonso in zijn land reisde, moest steeds de her tog op de locomotief staan. Toen ko ning Alfonso zijn land moest verlaten was het de hertog, van wien hij als laatsten trouwen vriend aan het grens stationnetj«» afscheid nam. De repu- zijn benaming van Bois-Tordu, gedraaid hout, te danken. De zandweg liep eenigszins hellend naar beneden en langzaam ging het rijtuig daar langs. Plotseling stak de markies zijn hand wij zend vooruit en toonde Gabrielle een plekje bij de gracht, dat geheel begroeid scheen te zijn met zeer laag struikgewas. Bij dat struikgewas aan den kant der gracht zat een man in de schaduw met den rug naar hen toegekeerd. Hij had de gebogen schouders van iemand, die door vermoeienis gebukt in slaap is gevallen en was gekleed met een soort kiel van bruinachtig rips-fluweel en een breedgeranden stroohoed. Uw vader, die nog niets weet van uw komst, verklaarde de markies. Mijn vader riep Gabrielle en zij uitte daarbij in haar eerste ontroering, werkelijk een kreet van blijdschap. Zij kon voor een oogenblik alles vergeten, om alleen aan den goeden ouden man te denken. Zij boog zich voorover, om hem des te beter in het oog te kunnen krijgen. Maar wat voert hij daar uit? vroeg zij. Forellen vangen, denk ik, antwoordde de markies glimlachend. Gabrielle beefde. Welk een verborgen zin lag er niet in die eenvoudige woorden Daar zat de arme, hulpelooze grijsaard, volkomen vertrouwend op den markies, die hem gevan gen hield en tegen zijn dochter voor hem partij kiezend. Daar zat hij rustig te visschen, terwijl zijn dochter zich tegenover hem in zoodanigen toestand bevond, dat zij, als ze vluchtte, daardoor zijn doodvinnis zou bepa len. Een oogenblik had Gabrielle wel gehoopt in haar vader een. steun, een beschermer te zullen vinden, maar was zij zelve niet veeleer de aangewezen persoon, om den zwakken man, wiens geestvermogens in zeker opzicht gekrenkt konden heeten, te beschermen te steunen En meer dan ooit gevoelde zij haar verlatenheid. Het angstzweet parelde op haar voorhoofd. Norbert, die haar gedachten op haar ge zicht las, had daarvoor slechts een koud lach je over. Het rijtuig kwam bij de brug. De forellen-visscher hief het hoofd op, zag naar het rijtuig om. herkende Gabrielle en kwam met uitgestrekte armen op haar toe. De markies beval den koetsier halt te hou den. Gabrielle sprong uit het rijtuig en lag het volgende oogenblik snikkend aan de borst van den grijsaard. Vader, o mijn vader snikte zij luid. De oude Bertara stortte tranen van blijd schap. Mijn arm kind, zijt gij daar eindelijk Ik heb u dan weer terug Gered, ja. God dank, gered O. als ge eens wist, wat ik al niet om u heb uitgestaan, in hoeveel angsten ik om u heb verkeerd Maar, wat Is er eigen lijk toch gebeurd Vader en dochter bleven zeer lang in el kanders armen. Juffrouw Gabrielle zal u later alles ver tellen, mijnheer Bertara zei de markies, zij is op het oogenblik daartoe nog te zenuwach tig Nu liet de oude man zijn kind los en op den markies toeschietend, greep hij diens beide handen, die hij met vreugdetranen besproei de, Ik weet al vooruit, wat ze mij zeggen kan, mijnheer NorbertGij zijt het. die haar hebt gered en daarbij wellicht allerlei geva ren hebt getrotseerd Ik weet niet op welke wijze ik u mijn innige erkentelijkheid kan be- toonen Gabrielle hoorde die woorden van dank baarheid stilzwijgend aan, maar het stormde in haar binnenste. Men heeft hem misleid, zei ze in zich zelf. Hij is geheel en al verstrikt in een weef sel van leugens. Zij betraden het kasteel, het jonge meisja aan den arm van den grijsaard ze hield zich nauwelijks op de been. Zoo ontroerd was ze van alles, wat zij om zich heen zag, dat zij zelfs niet hoorde naar hetgeen haar vader tot haar zei en het antwoorden vergat.

Wieringer courant | 1933 | | pagina 1